Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS (B) Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Farsta IBK Pehr Åhlberg pehr1@icloud.com Svart
FBI Tullinge Orange, Svart, Svart
Hammarby IF IBF (B) Jonny Ström jonny.strom@hotmail.com Vita short, vit/grön-randig tröja
Huddinge IBS (A) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Svart/Vita
Huddinge IBS (B) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Svart/Vita
Högalids IF Oskar Ekström oskarelli@gmail.com vit, blå, vit
IBF Offensiv Lidingö Henrik Örnhammar henrik.ornhammar@gmail.com 070-5263068 blå, blå, blå
Nacka Wallenstam IBK (A) Lennart Aronsson lennart.aronsson@icloud.com Vit, Svart, Vit
Nacka Wallenstam IBK (D) Richard Wennman richard.wennman@telenor.se 0708331525 Vit, Svart, Vit
Nacka Wallenstam IBK (F) Robert Kraft robertkraft77@gmail.com Vit, Svart, Vit
Norrtulls SK (B) Kevin Neemé kevinneeme@gmail.com 0730563988 Gul, Svart, Gul
Segeltorps IF (B) Björn Ritzl bjorn.ritzl@gmail.com 070-433 53 33 Vit/Vit/Vit
Skogås/Trångsunds IBK Angelica Johansson angelica.johansson@stibk.se 0762044448 Blå/Blå/Blå
Sörskogens IF Christofer Anderu christofer.anderu@gmail.com 0708366435 Röd/Röd/Svart
Tumba GOIF Dennis Andersson anderssondennis83@gmail.com Röd,svart, röd
Älta IF Jonas Djäken 070-4134981 Svart/svart/svart
Älvsjö AIK IBF (B) Camilla Jönsson vildrosstigen10@gmail.com 0725110624 Blå/blå/blå
Älvsjö AIK IBF (H) Niklas Svensson niklas.g.svensson@gmail.com 073-9234845 Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (F) Bodals Bollhall
1 Älvsjö AIK IBF (H) - Djurgårdens IF IBS (B)
2019-09-28 11:00 1 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (D) Erik Gustafsson, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2019-09-28 13:15 1 Farsta IBK - FBI Tullinge Mauricio Castillo, Tony Verho Farstahallen 3
2019-09-28 14:00 1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Christoffer Hellström, Linus Fredman Myrsjöskolan
2019-09-28 18:15 1 Norrtulls SK (B) - Hammarby IF IBF (B) Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Engelbrektshallen
2019-09-29 09:00 1 Segeltorps IF (B) - Sörskogens IF Saga Emtell, Tindra Henriksson Glömstahallen
2019-09-29 10:30 1 Tumba GOIF - Huddinge IBS (B) Sam Varahram, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2019-09-29 12:00 1 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK Christian Berger, Kenneth Johansson Stavsborgshallen
Omgång 2
2 Sörskogens IF - Älvsjö AIK IBF (H) Glömstahallen
2019-10-05 08:45 2 FBI Tullinge - Högalids IF Johan Nima, Sezgin Youmer Tullingehallen
2019-10-05 10:00 2 Huddinge IBS (B) - Älta IF Osama Abaied, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2019-10-05 11:00 2 Hammarby IF IBF (B) - Segeltorps IF (B) Olivia Wikström, Saga Emtell Sjöstadshallen
2019-10-05 11:00 2 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) Anna Mandelstam, Erik Gustafsson Sätrahallen
2019-10-05 12:00 2 Djurgårdens IF IBS (B) - IBF Offensiv Lidingö Hjorthagshallen
2019-10-05 13:00 2 Nacka Wallenstam IBK (D) - Tumba GOIF Christoffer Hellström, Adam Lindell Myrsjöskolan
2019-10-06 10:00 2 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) Moa Lindell, Hanna Woxmark Farstahallen 3
2019-10-06 11:00 2 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK (F) Tuva Egman, Tommy Egman Skogåshallen
Omgång 3
3 Älvsjö AIK IBF (H) - Hammarby IF IBF (B)
2019-10-12 10:15 3 Högalids IF - Nacka Wallenstam IBK (A) Gustav Levin, Johan Nima Liljeholmshallen 1
2019-10-12 11:00 3 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (B) Erik Nyman, Leif Karlsson Storvretens Sporthall
2019-10-12 13:00 3 Djurgårdens IF IBS (B) - Sörskogens IF Annie Mattsson, Ludwig Idevall Hjorthagshallen
2019-10-12 13:00 3 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK Thomas Gjutarenäfve, Daniel Bjerdahl Tomtbergahallen
2019-10-12 13:15 3 Norrtulls SK (B) - FBI Tullinge Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Gärdeshallen
2019-10-12 15:15 3 IBF Offensiv Lidingö - Skogås/Trångsunds IBK ****** ******, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2019-10-12 17:00 3 Nacka Wallenstam IBK (F) - Huddinge IBS (B) Christoffer Hellström, Johan Ståhl Myrsjöskolan
2019-10-13 12:15 3 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (D) Alva Olson, Hanna Woxmark Stavsborgshallen
Omgång 4
2019-10-19 10:00 4 Huddinge IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK Moa Lindell, Hanna Woxmark Tomtbergahallen
2019-10-19 10:00 4 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Sjöstadshallen
2019-10-19 10:00 4 Högalids IF - Huddinge IBS (A) Asta Hansson, Kim Vulic Liljeholmshallen 1
2019-10-19 12:15 4 Farsta IBK - Tumba GOIF Gustav Levin, Per Sundvall Farstahallen 3
2019-10-19 13:00 4 Nacka Wallenstam IBK (A) - Norrtulls SK (B) Anders Hillebrink, Christian Berger Myrsjöskolan
2019-10-19 13:15 4 FBI Tullinge - Segeltorps IF (B) Karl-Johan Leijon, Erik Gustafsson Botkyrkahallen
2019-10-19 14:00 4 Nacka Wallenstam IBK (D) - Nacka Wallenstam IBK (F) Anders Hillebrink, Christian Berger Myrsjöskolan
2019-10-20 10:00 4 Sörskogens IF - IBF Offensiv Lidingö Michael Lindblad, Lennart Asp Glömstahallen
2019-10-20 10:00 4 Älvsjö AIK IBF (B) - Älta IF Mauricio Castillo, Björn Larsson Västertorpshallen
Omgång 5
5 Älvsjö AIK IBF (H) - FBI Tullinge
2019-10-26 10:00 5 Tumba GOIF - Högalids IF Erik Gustafsson, Lennart Asp Storvretens Sporthall
2019-10-26 15:00 5 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS (B) Lisa Dahl, Filippa Ekman Bodals Bollhall
2019-10-26 15:00 5 Nacka Wallenstam IBK (F) - Älvsjö AIK IBF (B) Olivia Wikström, Anton Zaitsev Myrsjöskolan
2019-10-26 15:15 5 Norrtulls SK (B) - Huddinge IBS (A) Niclas Andersson, Christian Berger Engelbrektshallen
2019-10-27 09:30 5 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK (D) Karl-Johan Leijon, Martin Claësson Skogåshallen
2019-10-27 10:30 5 Sörskogens IF - Hammarby IF IBF (B) Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Glömstahallen
2019-10-27 11:30 5 Segeltorps IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Glömstahallen
2019-11-24 15:15 5 Älta IF - Farsta IBK Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Stavsborgshallen
Omgång 6
6 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (H) Myrsjöskolan
2019-11-09 10:45 6 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS (B) Elise Lundin, Erik Gustafsson Tullingehallen
2019-11-09 10:45 6 Högalids IF - Älta IF Sixten Thorén, Jakob Jansson Liljeholmshallen 1
2019-11-09 11:00 6 Hammarby IF IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö Viggo Modigh, Johan Ståhl Sjöstadshallen
2019-11-09 11:00 6 Älvsjö AIK IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK Thea Kaplan, Asta Hansson Sätrahallen
2019-11-09 11:00 6 Huddinge IBS (A) - Segeltorps IF (B) Martin Claësson, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2019-11-09 12:15 6 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (F) Tony Verho, Daniel Enkulla Farstahallen 3
2019-11-09 13:00 6 Nacka Wallenstam IBK (D) - Huddinge IBS (B) Maja Bergman, Melvin Lindkvist Myrsjöskolan
2019-11-09 13:30 6 Norrtulls SK (B) - Tumba GOIF Jonas Vedin, Joel Holm Engelbrektshallen
Omgång 7
7 Älvsjö AIK IBF (H) - Huddinge IBS (A)
2019-11-16 11:00 7 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Tomtbergahallen
2019-11-16 12:00 7 Djurgårdens IF IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Thea Kaplan, Asta Hansson Hjorthagshallen
2019-11-16 13:00 7 Nacka Wallenstam IBK (F) - Högalids IF Maja Bergman, Linus Fredman Myrsjöskolan
2019-11-16 16:15 7 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (D) Anton Fritshammar, Alice Fritshammar Bodals Bollhall
2019-11-17 09:15 7 Sörskogens IF - FBI Tullinge Viggo Modigh, Oskar Ekman Glömstahallen
2019-11-17 10:15 7 Segeltorps IF (B) - Tumba GOIF Sebastian Ekdahl, Hampus Bergholm Glömstahallen
2019-11-17 12:00 7 Skogås/Trångsunds IBK - Farsta IBK Viggo Holm, Svante Lindholm Skogåshallen
2019-11-17 15:00 7 Älta IF - Norrtulls SK (B) Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Stavsborgshallen
Omgång 8
8 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (H) Storvretens Sporthall
2019-11-23 10:00 8 Högalids IF - Skogås/Trångsunds IBK Thea Kaplan, Ida Torbjörner Liljeholmshallen 1
2019-11-30 10:15 8 Farsta IBK - Huddinge IBS (B) Anton Zaitsev, Christian Berger Farstahallen 3
2019-11-30 11:15 8 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) Siri Bjuremalm, Michelle Caspar Sätrahallen
2019-11-30 14:15 8 Norrtulls SK (B) - Nacka Wallenstam IBK (F) Mattias Thomasson, Isak Ålenius Engelbrektshallen
2019-11-30 15:00 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sörskogens IF Anton Zaitsev, Maja Bergman Myrsjöskolan
2019-11-30 15:15 8 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (B) Adam Lönnborg, Shabbir Ahmed Rikstenshallen
2019-12-01 10:00 8 Segeltorps IF (B) - Älta IF Martin Claësson, Sam Varahram Glömstahallen
2019-12-01 11:00 8 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS (B) Alva Olson, Hanna Woxmark Tomtbergahallen
Omgång 9
9 Älvsjö AIK IBF (H) - Älta IF
2019-12-14 09:00 9 Skogås/Trångsunds IBK - Norrtulls SK (B) Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Skogåshallen
2019-12-14 10:00 9 Huddinge IBS (B) - Högalids IF Saga Emtell, Kim Vulic Tomtbergahallen
2019-12-14 12:00 9 Djurgårdens IF IBS (B) - Tumba GOIF Marcus Höök, Elliot Karlsson Hjorthagshallen
2019-12-14 13:00 9 Nacka Wallenstam IBK (F) - Segeltorps IF (B) Linus Fredman, Alexander Rosén Myrsjöskolan
2019-12-14 15:00 9 Nacka Wallenstam IBK (D) - Farsta IBK Heimo Lyly, My Källström Lyly Myrsjöskolan
2019-12-14 16:15 9 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (B) Robert Lindén Säfström, Anna Mandelstam Bodals Bollhall
2019-12-15 09:30 9 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sjöstadshallen
2019-12-15 11:30 9 Sörskogens IF - Huddinge IBS (A) Edvin Strömgren, Viggo Modigh Glömstahallen
Omgång 10
2020-01-11 11:00 10 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF (B) Viggo Modigh, Oskar Ekman Tomtbergahallen
2020-01-11 11:15 10 Högalids IF - Nacka Wallenstam IBK (D) Tyra Müller-Nord, Björn Larsson Liljeholmshallen 1
2020-01-11 12:00 10 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö Elliot Helin Boucher, Erik Gustafsson Storvretens Sporthall
2020-01-11 12:15 10 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (B) Amanda Kaiser, Karima Sharipova Farstahallen 3
2020-01-11 13:00 10 Tumba GOIF - Sörskogens IF Elliot Helin Boucher, Erik Gustafsson Storvretens Sporthall
2020-01-11 16:00 10 Älvsjö AIK IBF (H) - Nacka Wallenstam IBK (F) Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Kämpetorpshallen 2
2020-01-11 18:15 10 Norrtulls SK (B) - Huddinge IBS (B) Alice Fritshammar, Elliot Karlsson Engelbrektshallen
2020-01-12 09:00 10 Segeltorps IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Glömstahallen
2020-01-12 14:00 10 Älta IF - Djurgårdens IF IBS (B) Anton Zaitsev, Christian Berger Stavsborgshallen
Omgång 11
2020-01-25 12:00 11 Djurgårdens IF IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (F) Håkan Taxén, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-01-25 14:00 11 Älvsjö AIK IBF (B) - Högalids IF Filip Saverstam, Sezgin Youmer Kämpetorpshallen 2
2020-01-25 14:00 11 Nacka Wallenstam IBK (D) - Norrtulls SK (B) Christoffer Castwall, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2020-01-25 14:30 11 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (A) Heimo Lyly, My Källström Lyly Rikstenshallen
2020-01-25 14:30 11 Hammarby IF IBF (B) - Tumba GOIF Christian Berger, Petra Dynesius Sjöstadshallen
2020-01-25 15:00 11 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Bodals Bollhall
2020-01-26 08:00 11 Skogås/Trångsunds IBK - Älvsjö AIK IBF (H) Alva Olson, Moa Lindell Skogåshallen
2020-01-26 08:30 11 Sörskogens IF - Älta IF Annabel Jonsson, Sezgin Youmer Glömstahallen 20
2020-01-26 11:00 11 Huddinge IBS (B) - Segeltorps IF (B) Sebastian Ekdahl, Hampus Bergholm Tomtbergahallen
Omgång 12
2020-02-01 11:00 12 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge Viggo Modigh, Oskar Ekman Tomtbergahallen
2020-02-01 12:15 12 Djurgårdens IF IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK Simon Righarts, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2020-02-01 12:45 12 Älvsjö AIK IBF (H) - Huddinge IBS (B) Martin Claësson, Samu Ojanen Kämpetorpshallen 2
2020-02-01 14:00 12 Nacka Wallenstam IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö Linus Fredman, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2020-02-01 15:00 12 Nacka Wallenstam IBK (F) - Sörskogens IF Linus Fredman, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2020-02-01 15:30 12 Norrtulls SK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) William Albrecht, Thea Kaplan Engelbrektshallen
2020-02-02 09:00 12 Högalids IF - Farsta IBK Michelle Caspar, Siri Bjuremalm Liljeholmshallen 1
2020-02-02 09:45 12 Segeltorps IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) Sebastian Ekdahl, Hampus Bergholm Glömstahallen
2020-02-02 13:00 12 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) Tyra Müller-Nord, Saga Emtell Stavsborgshallen
Omgång 13
2020-02-08 10:30 13 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (F) Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Sjöstadshallen
2020-02-08 12:00 13 Älvsjö AIK IBF (B) - Segeltorps IF (B) Magnus Berg, Viggo Holm Kämpetorpshallen 1
2020-02-08 14:00 13 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (A) Svedje Ohlson, Mikael Ferneback Myrsjöskolan
2020-02-08 15:00 13 FBI Tullinge - Tumba GOIF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Rikstenshallen
2020-02-08 15:15 13 Farsta IBK - Norrtulls SK (B) Gabriel Nääs, Edvin Strömgren Bandhagshallen
2020-02-08 18:30 13 Nacka Wallenstam IBK (D) - Älvsjö AIK IBF (H) Felix Fernström, Johan Engvall Myrsjöskolan
2020-02-09 09:00 13 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Oskar Ekman, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2020-02-09 09:00 13 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK Karima Sharipova, Kevin Geovanny Moreno Ordonez Glömstahallen 15
2020-02-09 18:30 13 IBF Offensiv Lidingö - Högalids IF Isabelle Lassfolk, Stephanie Mobedjina Bodals Bollhall
Omgång 14
2020-02-15 10:00 14 Skogås/Trångsunds IBK - Hammarby IF IBF (B) Anna Mandelstam, Samu Ojanen Skogåshallen
2020-02-15 11:00 14 Älvsjö AIK IBF (H) - Älvsjö AIK IBF (B) Christian Berger, Leif Karlsson Kämpetorpshallen 2
2020-02-15 12:00 14 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Tomtbergahallen
2020-02-15 12:00 14 Djurgårdens IF IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Hjorthagshallen
2020-02-15 17:15 14 Norrtulls SK (B) - Högalids IF Alice Fritshammar, Eskil Simonsen Engelbrektshallen
2020-02-16 09:00 14 Sörskogens IF - Huddinge IBS (B) Johan Nima, Hampus Bergholm Glömstahallen 18
2020-02-16 09:15 14 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (A) Viggo Modigh, Oskar Ekman Storvretens Sporthall
2020-02-16 10:00 14 Segeltorps IF (B) - Farsta IBK Hampus Bergholm, Johan Nima Glömstahallen
2020-02-16 12:15 14 Älta IF - FBI Tullinge Christian Berger, Karima Sharipova Stavsborgshallen
Omgång 15
2020-03-07 10:00 15 Högalids IF - Segeltorps IF (B) Johan Nima, Casper Dahlberg Liljeholmshallen 1
2020-03-07 10:00 15 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) Kim Vulic, Asta Hansson Sjöstadshallen
2020-03-07 11:00 15 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Elise Lundin, Moa Lindell Kämpetorpshallen 1
2020-03-07 13:00 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Myrsjöskolan
2020-03-07 14:00 15 Nacka Wallenstam IBK (D) - Sörskogens IF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Myrsjöskolan 15
2020-03-07 14:15 15 IBF Offensiv Lidingö - Norrtulls SK (B) Asta Hansson, Kim Vulic Bodals Bollhall
2020-03-07 15:30 15 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (H) Didrik Axen, Kevin Neemé Farstahallen 3
2020-03-08 09:00 15 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2020-03-08 09:30 15 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (F) Leif Karlsson, Elliot Helin Boucher Storvretens Sporthall
Omgång 16
16 Tumba GOIF - IBF Offensiv Lidingö
16 Segeltorps IF (B) - Norrtulls SK (B) Glömstahallen
16 Älta IF - Huddinge IBS (A) Stavsborgshallen
16 Älvsjö AIK IBF (H) - Högalids IF
16 Nacka Wallenstam IBK (F) - Nacka Wallenstam IBK (A) Myrsjöskolan
16 Djurgårdens IF IBS (B) - Farsta IBK Hjorthagshallen
16 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge Skogåshallen
16 Sörskogens IF - Älvsjö AIK IBF (B) Kvarnbergshallen
16 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) Sjöstadshallen
Omgång 17
17 IBF Offensiv Lidingö - Segeltorps IF (B) Bodals Bollhall
17 Tumba GOIF - Älta IF Storvretens Sporthall
17 Norrtulls SK (B) - Älvsjö AIK IBF (H) Hjorthagshallen
17 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (F) Tomtbergahallen
17 Högalids IF - Djurgårdens IF IBS (B) Liljeholmshallen 1
17 Nacka Wallenstam IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK Myrsjöskolan
17 Farsta IBK - Sörskogens IF Farstahallen 4
17 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B) Tullingehallen
17 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) Kämpetorpshallen 1
Omgång 18
18 Älta IF - IBF Offensiv Lidingö Stavsborgshallen
18 Älvsjö AIK IBF (H) - Segeltorps IF (B) Kämpetorpshallen 2
18 Nacka Wallenstam IBK (F) - Tumba GOIF Myrsjöskolan
18 Djurgårdens IF IBS (B) - Norrtulls SK (B) Hjorthagshallen
18 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (A) Skogåshallen
18 Sörskogens IF - Högalids IF Glömstahallen
18 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Tomtbergahallen
18 Hammarby IF IBF (B) - Farsta IBK Sjöstadshallen
18 Nacka Wallenstam IBK (D) - FBI Tullinge Myrsjöskolan
Omgång 19
19 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (H) Bodals Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis