Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK IBF Blå, Vit, Vita
Ekerö IK (B) Anna Palmgren anna.palmgren@outlook.com Blå/Blå/Blå
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby IBK (A) Pär Nilsson pgn.vtuna@gmail.com 0761345334 Gul/Svart/Gul
Rotebro IS IBK (A) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Stäkets IF / Jakobsbergs IBF Blå, Blå, Blå
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Magnus Sundkvist majsan.sundkvist@gmail.com 0761381885 Gul/svart/svart
Vallentuna IBK (A) Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF (A) Johan Edström edstromjohan01@gmail.com 070-7515245 Svart/Svart/Svart
Väsby AIK Eva Öhlin evaohlin65@hotmail.com 073-384 90 51 Röd/Röd/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 13:15 1 IK Frej Täby IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 10 - 1 Andreas Sandgren, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2019-09-28 14:00 1 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF 3 - 3 Lucas Edberg, Johan Nima K-Rauta Arena
2019-11-10 09:00 1 Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 1 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-02-09 17:15 1 Töjnan IBK - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 5 - 5 Mats Järnmark, Magnus Johnsson Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 16:15 1 Väsby AIK - Hässelby SK IBK 8 - 3 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Väsby skolan
Omgång 2
2019-10-05 13:00 2 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF (A) 5 - 11 Lukas Jellnor, Ricky Bagge Riddersvik
2019-10-06 15:15 2 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 17 - 0 Martin Mårtensson, Robert Lindén Säfström Rotebrohallen (Nya)
2019-11-29 19:15 2 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK 3 - 12 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2019-12-08 18:30 2 Danderyds SK IBF - Ekerö IK (B) 4 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Theodore Idevall Mörbyhallen
2020-02-10 19:00 2 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Väsby AIK 6 - 4 Noel Akdemir, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
Omgång 3
2019-10-12 11:00 3 IK Frej Täby IBK (A) - Danderyds SK IBF 0 - 2 Oscar Uhlir, Sam Varahram Vikingavallen
2019-10-12 12:45 3 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (A) 1 - 10 Lucas Edberg, Filip Lövenklint K-Rauta Arena
2019-10-13 11:45 3 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK 6 - 6 Mario Mallengren, Mimma Spasic Kallhälls sporthall 36
2019-10-13 12:15 3 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (A) 3 - 4 Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2020-02-08 17:30 3 Väsby AIK - Vallentuna IBK (A) 0 - 2 Fredrik Nensén, Johan Nima Väsby skolan 32
Omgång 4
4 Rotebro IS IBK (A) - Väsby AIK Rotebrohallen (Nya)
2019-10-19 10:15 4 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 1 - 6 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-19 15:45 4 Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK (B) 5 - 1 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Vaxholm innebandyhallen
2019-10-20 19:30 4 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK 0 - 9 Johan Nima, Max Hasselrot Danderyds Gymnasium
2020-01-05 15:45 4 Vallentuna IBK (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 7 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
Omgång 5
5 Väsby AIK - Danderyds SK IBF Väsby skolan
2019-10-26 10:00 5 Ekerö IK (B) - Täby FC (B) 3 - 7 Johan Nima, Mattias Thomasson Mälaröhallen
2019-10-26 13:15 5 IK Frej Täby IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 5 - 4 Mario Mallengren, Mimma Spasic Vikingavallen
2019-10-26 13:15 5 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Elliot Karlsson, Lukas Jellnor Kallhälls sporthall
2019-10-26 14:15 5 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 8 Simon Fröberg, Max Hasselrot Hammarbackens Sporthall
Omgång 6
2019-11-09 09:00 6 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (B) 3 - 11 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Riddersvik
2019-11-09 12:00 6 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 6 Magnus Johnsson, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-10 10:15 6 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK (A) 1 - 11 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren K-Rauta Arena
2019-11-10 16:00 6 Vaxholms IBF (A) - Töjnan IBK 0 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2019-11-10 19:15 6 Danderyds SK IBF - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 14 - 2 Mario Mallengren, Mimma Spasic Danderyds Gymnasium
Omgång 7
2019-11-16 13:00 7 IK Frej Täby IBK (A) - Ekerö IK (B) 5 - 1 Oscar Uhlir, Andreas Beijer Vikingavallen
2019-11-16 13:00 7 Vallentuna IBK (A) - Danderyds SK IBF 0 - 7 Simon Fröberg, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-11-17 12:00 7 Väsby AIK - Vaxholms IBF (A) 6 - 8 Alexander Löfgren, Jan Lingemark Väsby skolan 55
2019-11-17 12:15 7 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 4 Andreas Theorén, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 15:15 7 Töjnan IBK - Täby FC (B) 6 - 5 Filippa Ekman, Asta Hansson Silverdalshallen
Omgång 8
2019-11-23 13:15 8 Ekerö IK (B) - Töjnan IBK 1 - 6 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Mälaröhallen
2019-11-24 17:00 8 Täby FC (B) - Väsby AIK 7 - 4 Lars Sundlöf, Richard Jonsson K-Rauta Arena
2019-11-24 18:45 8 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 7 Johan Hessing, Svedje Ohlson Hässelbyhallen
2019-11-30 16:30 8 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (A) 5 - 1 Mattias Thomasson, Sam Robertsson Mörbyhallen
2019-12-01 14:30 8 Vaxholms IBF (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 3 - 4 Lars Samuelsson, Anton Zaitsev Vaxholm innebandyhallen
Omgång 9
2019-11-30 14:15 9 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) 2 - 5 Andreas Mattsson, Annie Mattsson Kallhälls sporthall
2019-12-01 13:00 9 Väsby AIK - Ekerö IK (B) 2 - 7 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Väsby skolan
2019-12-01 15:15 9 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK 8 - 3 Kevin Neemé, Mattias Thomasson Mörbyhallen
2019-12-01 17:45 9 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (A) 8 - 1 Ida Sandberg, Ricky Bagge Silverdalshallen
2020-01-25 10:15 9 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 1 - 6 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
Omgång 10
2019-12-07 09:00 10 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK 1 - 5 Ludwig Idevall, Annie Mattsson Hässelbyhallen
2019-12-07 10:15 10 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (A) 6 - 2 Niklas Forsman, William Wetterud K-Rauta Arena
2019-12-07 14:30 10 IK Frej Täby IBK (A) - Väsby AIK 10 - 3 Linus Löfstedt, Lars Reuterhagen Vikingavallen
2019-12-07 16:30 10 Ekerö IK (B) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 6 - 1 Hampus Pernkrans, Zana Guzel Mälaröhallen
2019-12-07 16:30 10 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 5 Christian Ljunggren, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
Omgång 11
2019-12-14 10:15 11 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK (B) 1 - 4 Fredrik Nensén, Johan Nima Hammarbackens Sporthall
2019-12-14 15:00 11 Väsby AIK - Töjnan IBK 2 - 13 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Väsby skolan
2019-12-14 15:15 11 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 5 Magnus Johnsson, Ludwig Idevall Kallhälls sporthall 25
2019-12-15 12:15 11 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (B) 4 - 2 Åsa Gustavsson, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 15:15 11 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (A) 1 - 4 Andreas Theorén, Carl Theorén Mörbyhallen
Omgång 12
2020-01-11 09:00 12 Vallentuna IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 7 Jan Lingemark, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2020-01-11 10:45 12 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (B) 11 - 5 Andreas Theorén, Carl Theorén Rotebrohallen (Nya)
2020-01-12 10:00 12 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Töjnan IBK 1 - 7 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2020-01-12 14:15 12 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 3 - 5 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2020-01-12 18:15 12 Danderyds SK IBF - Täby FC (B) 2 - 3 Adam Sundbom, Tim Svensson Mörbyhallen
Omgång 13
2020-01-18 14:30 13 IK Frej Täby IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 0 Johnn Wahlgren, Tim Svensson Vikingavallen
2020-01-18 17:45 13 Ekerö IK (B) - Danderyds SK IBF 2 - 4 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-01-19 12:30 13 Väsby AIK - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 6 - 7 Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2020-01-19 13:45 13 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (A) 11 - 1 Mats Järnmark, Alexander Löfgren Silverdalshallen
2020-01-19 15:00 13 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK 9 - 4 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Vaxholm innebandyhallen
Omgång 14
2020-01-25 12:45 14 Hässelby SK IBK - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 0 - 5 Gustav Fohlstedt, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2020-01-25 14:15 14 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK 3 - 12 Elin Carlberg-Börjes, Madeleine Forslund Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 14:30 14 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (B) 0 - 6 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2020-01-26 16:15 14 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK 4 - 1 Thea Kaplan, Ludwig Idevall Silverdalshallen
2020-01-26 16:30 14 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK (A) 1 - 2 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Mörbyhallen
Omgång 15
2020-02-01 09:00 15 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 3 - 4 Simon Fröberg, Max Hasselrot K-Rauta Arena
2020-02-01 13:00 15 Väsby AIK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 3 Mattias Thomasson, Mats Järnmark Väsby skolan
2020-02-01 13:45 15 Ekerö IK (B) - Vaxholms IBF (A) 6 - 3 Magnus Johansson, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2020-02-02 10:15 15 Töjnan IBK - Danderyds SK IBF 2 - 5 Hugo Nilsson, Filip Saverstam Silverdalshallen
2020-02-02 14:00 15 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK (A) 5 - 2 Petra Dynesius, William Wetterud Kallhälls sporthall
Omgång 16
2019-12-21 16:30 16 Danderyds SK IBF - Väsby AIK 5 - 2 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2020-02-08 17:15 16 Rotebro IS IBK (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 5 - 1 Ludwig Idevall, Magnus Johnsson Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 09:00 16 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hässelbyhallen
2020-02-09 09:30 16 Täby FC (B) - Ekerö IK (B) 6 - 4 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson K-Rauta Arena
2020-02-09 12:30 16 Vaxholms IBF (A) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 11 Mario Mallengren, Kenny Ly Vaxholm innebandyhallen
Omgång 17
2020-01-11 16:00 17 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (A) 4 - 7 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 14:15 17 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Danderyds SK IBF 6 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2020-02-15 16:00 17 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK 2 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Mälaröhallen
2020-02-15 16:00 17 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 0 - 7 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Hammarbackens Sporthall
2020-03-02 19:30 17 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (B) 6 - 6 Magnus Johnsson, Alexander Löfgren Vikingavallen
Omgång 18
18 Ekerö IK (B) - IK Frej Täby IBK (A) Mälaröhallen
18 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (A) Mörbyhallen
18 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK (A) Hässelbyhallen
2020-02-15 16:30 18 Täby FC (B) - Töjnan IBK 7 - 1 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson K-Rauta Arena
2020-02-22 14:00 18 Vaxholms IBF (A) - Väsby AIK 5 - 4 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
Omgång 19
19 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK Vikingavallen
2020-03-07 10:00 19 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK IBF 11 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Annie Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 12:15 19 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Vaxholms IBF (A) 6 - 6 Mattias Thomasson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2020-03-07 16:15 19 Väsby AIK - Täby FC (B) 3 - 8 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Väsby skolan
2020-03-08 13:45 19 Töjnan IBK - Ekerö IK (B) 8 - 3 Mimma Spasic, Mattias Thomasson Silverdalshallen
Omgång 20
20 IK Frej Täby IBK (A) - Töjnan IBK Vikingavallen
20 Ekerö IK (B) - Väsby AIK Mälaröhallen
20 Täby FC (B) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF K-Rauta Arena
20 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK (A) Vaxholm innebandyhallen
20 Hässelby SK IBK - Danderyds SK IBF
Omgång 21
21 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK (A) Väsby skolan
21 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK Silverdalshallen
21 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF (A) Rotebrohallen (Nya)
21 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (B) Hammarbackens Sporthall
21 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Ekerö IK (B) Kallhälls sporthall
Omgång 22
22 Töjnan IBK - Väsby AIK Silverdalshallen
22 IK Frej Täby IBK (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF Vikingavallen
22 Ekerö IK (B) - Vallentuna IBK (A) Mälaröhallen
22 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (A) K-Rauta Arena
22 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF Vaxholm innebandyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis