Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Louise Tibell lollo_tibell@hotmail.com 0704836519 Svart/vit/gul-svart
Bele Barkarby IF IBF (A) Jonas Rostedt jonasrostedt@hotmail.com 0706921850 Svart/Svart/Svart
Danderyds SK IBF Staffan Salén staffan.salen@salenia.se 0705-310111 Blå, Vit, Vita
Hässelby SK IBK (B) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd / Svart
Silverdals IF Gunilla Mickelsson mickelsson.gunilla@gmail.com 0735186044 Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Bernt-Olof Gustavsson beo@rexad.se Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK (B) Michael Krasser mkrasser@gmail.com 073-2709458 Svart, Svart, Svart
Väsby AIK (B) Henrik Åkerlund pyhahuhta@hotmail.com 070-2224850 Röd/Röd/Vit
Åkersberga IBF (C) Kari Munukka kari.munukka@gmail.com 0707-966160 Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Carina Nordqvist carina.nordqvist@sap.com 070-323 00 53 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 09:00 1 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 4 Hugo Dandanell, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2019-09-29 19:00 1 Ängby IF (A) - Täby FC (B) 6 - 2 Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Grimstahallen
2019-09-29 19:15 1 AIK IBF (A) - Silverdals IF 1 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ulriksdalshallen
2019-10-13 09:00 1 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 4 - 2 Jakob Iskander, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 16:30 1 Danderyds SK IBF - Väsby AIK (B) 3 - 3 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Mörbyhallen
Omgång 2
2 Vallentuna IBK (B) - Danderyds SK IBF
2019-10-05 12:45 2 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) 4 - 6 Mats Järnmark, Hannes Hovmöller Hägerneholmshallen
2019-10-05 17:15 2 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ängby IF (A) 1 - 3 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2019-10-06 12:15 2 Väsby AIK (B) - AIK IBF (A) 5 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Väsby skolan 25
2019-10-06 15:15 2 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 6 Lukas Jellnor, Imtiaz Karim Silverdalshallen
Omgång 3
2019-10-11 18:30 3 Danderyds SK IBF - Täby FC (B) 2 - 4 Arvid Stegrud, Lukas Jellnor Mörbyhallen 37
2019-10-19 16:00 3 Väsby AIK (B) - Silverdals IF 4 - 3 Theodore Idevall, Fredrik Nensén Väsby skolan 45
2019-10-20 15:00 3 Åkersberga IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 8 Jan Lingemark, Patrik Larsson Åkersberga Sporthall A
2019-10-20 15:45 3 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 11 Totte Hallgren, Robert Milerud Grimstahallen
2019-11-30 16:30 3 AIK IBF (A) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Tallbackaskolan
Omgång 4
2019-10-26 10:00 4 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 7 - 2 Samuel Oreland, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-10-27 15:00 4 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) 3 - 9 Mario Mallengren, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-11-13 19:15 4 Bele Barkarby IF IBF (A) - Danderyds SK IBF 3 - 4 Daniel Karlsson, Max Sjöberg Mörbyhallen
2019-11-20 19:00 4 Silverdals IF - Ängby IF (A) 1 - 6 Henrik Sommerville, Ludwig Idevall Silverdalshallen
2019-11-24 15:30 4 Täby FC (B) - AIK IBF (A) 6 - 6 Alexander Löfgren, Sezgin Youmer Tallbackaskolan
Omgång 5
2019-11-09 11:00 5 Vallentuna IBK (B) - Silverdals IF 8 - 6 Zana Guzel, Åsa Gustavsson Hammarbackens Sporthall
2019-11-09 16:00 5 Åkersberga IBF (C) - Ängby IF (A) 2 - 3 Jakob Iskander, Richard Jonsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-10 15:15 5 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 7 Theodore Idevall, Lukas Jellnor Ulriksdalshallen
2019-11-10 18:15 5 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Mörbyhallen
2019-11-22 17:15 5 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 5 - 5 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Väsby skolan 20
Omgång 6
2019-11-14 19:40 6 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby AIK (B) 9 - 0 Niklas Forsman, Ken Johansson Björkebyhallen
2019-11-16 10:15 6 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 5 Linn Skotte, Ida Torbjörner Hägerneholmshallen
2019-11-17 09:00 6 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (A) 13 - 6 Gustav Fohlstedt, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2019-11-17 11:00 6 Ängby IF (A) - Danderyds SK IBF 5 - 3 Tony Verho, Shabbir Ahmed Grimstahallen
2019-11-17 16:30 6 Silverdals IF - Åkersberga IBF (C) 5 - 2 Filippa Ekman, Asta Hansson Silverdalshallen
Omgång 7
2019-11-23 15:15 7 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 6 Sam Varahram, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 10:15 7 Täby FC (B) - Silverdals IF 6 - 6 Armin Shafiei, Peter Lassfolk Hägerneholmshallen
2019-11-30 13:00 7 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 4 Robert Lindén Säfström, Magnus Johnsson Väsby skolan 35
2019-12-01 17:00 7 AIK IBF (A) - Ängby IF (A) 2 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ulriksdalshallen
2020-03-21 15:15 7 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF (C) Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2019-12-07 10:15 8 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 6 - 5 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Hässelbyhallen
2019-12-07 16:15 8 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 6 - 2 Ricky Bagge, Ken Johansson Björkebyhallen
2019-12-08 15:30 8 Åkersberga IBF (C) - AIK IBF (A) 3 - 2 Sadjad Nima, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 16:30 8 Silverdals IF - Danderyds SK IBF 4 - 8 Niklas Forsman, Alexander Löfgren Silverdalshallen
2019-12-08 17:45 8 Ängby IF (A) - Väsby AIK (B) 1 - 7 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Grimstahallen
Omgång 9
2019-12-14 15:15 9 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF (A) 3 - 6 Lars Reuterhagen, Anton Zaitsev Hammarbackens Sporthall
2019-12-14 16:15 9 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF (C) 5 - 2 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Väsby skolan 45
2019-12-15 11:45 9 Bele Barkarby IF IBF (A) - Silverdals IF 2 - 2 Alexander Hellström, Sam Varahram Björkebyhallen
2019-12-15 12:00 9 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 2 Mimma Spasic, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2019-12-15 13:15 9 AIK IBF (A) - Danderyds SK IBF 4 - 8 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Ulriksdalshallen
Omgång 10
2020-01-11 10:15 10 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 0 - 8 Jan Lingemark, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2020-01-17 19:00 10 Silverdals IF - AIK IBF (A) Lars Reuterhagen, Noel Akdemir Silverdalshallen
2020-01-18 10:15 10 Täby FC (B) - Ängby IF (A) Simon Fröberg, Max Hasselrot Hägerneholmshallen
2020-01-19 12:15 10 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 0 Mimma Spasic, Mario Mallengren Björkebyhallen
2020-01-19 13:45 10 Väsby AIK (B) - Danderyds SK IBF 5 - 3 Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
Omgång 11
2020-01-12 17:00 11 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (B) 5 - 3 Adam Sundbom, Tim Svensson Mörbyhallen
2020-01-25 11:30 11 Hässelby SK IBK (B) - Silverdals IF Gustav Fohlstedt Hässelbyhallen
2020-01-25 14:30 11 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) , Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2020-01-25 17:00 11 AIK IBF (A) - Väsby AIK (B) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Ulriksdalshallen
2020-01-26 15:30 11 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Imtiaz Karim, Ricky Bagge Grimstahallen
Omgång 12
2020-02-01 10:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (A) Hässelbyhallen
2020-02-01 10:15 12 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF Hägerneholmshallen
2020-02-01 16:15 12 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (C) Björkebyhallen
2020-02-02 12:45 12 Silverdals IF - Väsby AIK (B) Silverdalshallen
2020-02-02 15:15 12 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF (A) Hammarbackens Sporthall
Omgång 13
2020-01-26 13:15 13 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK (B) Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-08 16:00 13 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) Väsby skolan
2020-02-09 12:00 13 Ängby IF (A) - Silverdals IF Grimstahallen
2020-02-09 14:15 13 AIK IBF (A) - Täby FC (B) Ulriksdalshallen
2020-02-09 17:15 13 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) Mörbyhallen
Omgång 14
2020-02-15 11:30 14 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) Hägerneholmshallen
2020-02-15 13:30 14 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF Hässelbyhallen
2020-02-15 16:15 14 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) Björkebyhallen
2020-02-16 12:45 14 Silverdals IF - Vallentuna IBK (B) Silverdalshallen
2020-02-16 17:30 14 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (C) Grimstahallen
Omgång 15
2019-10-19 16:30 15 Danderyds SK IBF - Ängby IF (A) 2 - 7 Lars Sundlöf, Lucas Edberg Mörbyhallen
2020-03-07 15:00 15 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Väsby skolan
2020-03-07 16:00 15 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) Hammarbackens Sporthall
2020-03-08 15:00 15 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) Ulriksdalshallen
2020-03-08 15:45 15 Åkersberga IBF (C) - Silverdals IF Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2019-12-07 16:30 16 Åkersberga IBF (C) - Danderyds SK IBF 2 - 2 Leif Karlsson, Osama Abaied Mörbyhallen
2020-03-14 10:15 16 Hässelby SK IBK (B) - Väsby AIK (B) Hässelbyhallen
2020-03-14 16:15 16 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (B) Björkebyhallen
2020-03-15 12:00 16 Silverdals IF - Täby FC (B) Silverdalshallen
2020-03-15 17:00 16 Ängby IF (A) - AIK IBF (A) Grimstahallen
Omgång 17
2020-03-21 11:30 17 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Hägerneholmshallen
2020-03-21 14:00 17 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Hammarbackens Sporthall
2020-03-21 15:00 17 Väsby AIK (B) - Ängby IF (A) Väsby skolan
2020-03-22 11:00 17 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (C) Ulriksdalshallen
2020-03-22 15:15 17 Danderyds SK IBF - Silverdals IF Mörbyhallen
Omgång 18
2020-01-11 16:45 18 Danderyds SK IBF - AIK IBF (A) 2 - 2 Mats Järnmark, Ludwig Idevall Mörbyhallen
2020-03-28 12:45 18 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
2020-03-29 11:45 18 Åkersberga IBF (C) - Väsby AIK (B) Åkersberga Sporthall A
2020-03-29 13:30 18 Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF (A) Silverdalshallen
2020-03-29 15:00 18 Ängby IF (A) - Vallentuna IBK (B) Grimstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis