Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Jonas Rostedt jonasrostedt@hotmail.com 0706921850 Svart, Svart, Svart
Danderyds SK IBF (B) Staffan Salén staffan.salen@salenia.se 0705-310111 Blå, Vit, Vita
Hässelby SK IBK (A) Andreas Dahlström drommen76@gmail.com 0702745566 Röd/svart/svart
IK Frej Täby IBK Björn Fredriksson Gul/Svart/Gul
Järfälla IBK/Stäkets IF Christian Karlson Christian.Karlson@hotmail.se 0733264421 Röd/röd/svart
Rotebro IS IBK Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 mörkblå/mörkblå/vit
Sigtuna IF IBK (A) Lars Magnus Mikael Ågren magnus.agren@sas.se Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Magnus Olsen magnus.olsen@neodynamics.se 0739737968 Svart, Svart, Svart
Väsby AIK Stefan Wallberg stefan.wallberg@smwelevator.se 070-445 21 67 Röd/Röd/Vit
Åkersberga IBF Daniel Assarson daniel.assarson@gmail.com 070-090 17 95 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 14:30 1 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK 4 - 7 Magnus Westerberg, Roger Nyström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-09-28 15:15 1 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Johan Nima, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-09-29 12:30 1 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 0 - 3 William Wetterud, Roger Nyström Björkebyhallen
2019-09-29 14:15 1 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF 4 - 6 Mimma Spasic, Mario Mallengren Prästängshallen 80
2019-09-29 18:00 1 Danderyds SK IBF (B) - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 5 Sadjad Nima, Johan Nima Mörbyhallen
Omgång 2
2019-10-05 10:15 2 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK (A) 1 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2019-10-06 12:00 2 Järfälla IBK/Stäkets IF - Täby FC (A) 4 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2019-10-06 14:45 2 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK 10 - 1 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Väsby skolan
2019-10-06 19:45 2 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 0 - 3 Sabina Åström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-20 12:15 2 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF (B) 6 - 4 Peter Lassfolk, Sampo Friberg Hammarbackens Sporthall
Omgång 3
2019-10-11 19:00 3 Sigtuna IF IBK (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 4 Niklas Forsman, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-10-12 10:15 3 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 5 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-12 13:30 3 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Oscar Uhlir, Sam Varahram Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-13 15:30 3 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 14 - 2 Hannes Hovmöller, Tobias Ekmark Hägerneholmshallen
2019-10-13 16:45 3 Danderyds SK IBF (B) - Väsby AIK 1 - 13 Lukas Jellnor, Peter Kirch Mörbyhallen
Omgång 4
2019-10-18 18:00 4 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK (A) 0 - 5 Peter Lassfolk, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2019-10-19 11:30 4 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 5 - 0 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-10-19 17:15 4 Väsby AIK - Täby FC (A) 10 - 5 Theodore Idevall, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-10-20 09:30 4 Järfälla IBK/Stäkets IF - Rotebro IS IBK 7 - 5 Filip Lövenklint, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2019-10-21 19:40 4 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK IBF (B) 2 - 1 Sebastian Johansson, Imtiaz Karim Björkebyhallen
Omgång 5
2019-10-18 18:30 5 Danderyds SK IBF (B) - IK Frej Täby IBK 4 - 4 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Mörbyhallen
2019-10-27 11:30 5 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Niklas Forsman, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-10-27 13:30 5 Sigtuna IF IBK (A) - Väsby AIK 9 - 7 Anders Haag, Martin Mårtensson Prästängshallen
2019-10-27 15:45 5 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 2 - 4 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Rotebrohallen (Nya)
2020-01-24 18:15 5 Åkersberga IBF - Järfälla IBK/Stäkets IF Åkersberga Sporthall A
Omgång 6
2019-11-09 12:00 6 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) 5 - 1 Lucas Edberg, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-09 13:15 6 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 3 - 4 Jan Lingemark, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2019-11-09 13:30 6 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 4 - 0 Oscar Uhlir, Åsa Gustavsson Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 12:15 6 Järfälla IBK/Stäkets IF - Hässelby SK IBK (A) 2 - 0 Filip Lövenklint, Kevin Neemé Viksjö Sporthall
2019-11-10 17:30 6 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 5 Totte Hallgren, Sadjad Nima Björkebyhallen
Omgång 7
2019-11-16 12:45 7 Täby FC (A) - Danderyds SK IBF (B) 14 - 3 Linn Skotte, Ida Torbjörner Hägerneholmshallen
2019-11-17 11:30 7 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 10 - 2 Niklas Forsman, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-11-17 14:30 7 Åkersberga IBF - Väsby AIK 3 - 2 Jakob Iskander, Oscar Uhlir Skärgårdsstadshallen
2019-11-17 16:00 7 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 17:15 7 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK 4 - 6 Robert Lindén Säfström, Anders Haag Prästängshallen
Omgång 8
2019-11-23 12:30 8 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK 1 - 6 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-23 16:30 8 Vallentuna IBK - Järfälla IBK/Stäkets IF 1 - 9 Mimma Spasic, Sam Varahram Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 17:00 8 Väsby AIK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Richard Jonsson, Alexander Löfgren Väsby skolan
2019-11-24 14:30 8 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 2 Imtiaz Karim, Alexander Rosén Björkebyhallen
2019-11-24 16:30 8 Danderyds SK IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 9 Rikard Söderlund, Shabbir Ahmed Mörbyhallen
Omgång 9
2019-11-29 20:15 9 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 9 Mimma Spasic, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-11-30 10:15 9 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF (B) 2 - 1 Alexander Löfgren, Fredrik Berglund Sonesson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-30 10:15 9 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Hugo Dandanell, Johan Hessing Hässelbyhallen
2019-12-01 12:30 9 Järfälla IBK/Stäkets IF - Väsby AIK 7 - 4 Alexander Löfgren, William Wetterud Viksjö Sporthall
2019-12-01 15:15 9 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK 2 - 2 Jakob Iskander, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
Omgång 10
2019-12-06 19:00 10 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 8 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-12-07 12:45 10 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 10 - 1 Adam Sundbom, Niklas Forsman Hägerneholmshallen
2019-12-08 11:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK/Stäkets IF 4 - 3 Mats Järnmark, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2019-12-08 13:45 10 Väsby AIK - Vallentuna IBK 13 - 1 Jan Lingemark, Lucas Edberg Väsby skolan
2020-03-28 16:30 10 Danderyds SK IBF (B) - Åkersberga IBF Mörbyhallen
Omgång 11
2019-12-14 10:15 11 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK IBF (B) 7 - 1 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2019-12-14 10:45 11 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 5 - 3 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 12:45 11 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 7 Fredrik Nensén, Johan Nima Hammarbackens Sporthall
2019-12-15 10:30 11 Järfälla IBK/Stäkets IF - IK Frej Täby IBK 6 - 2 Filip Lövenklint, Håkan Taxén Viksjö Sporthall
2019-12-15 14:45 11 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 4 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
Omgång 12
2020-01-11 11:30 12 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 2 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Andreas Beijer Hammarbackens Sporthall
2020-01-11 14:00 12 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Fredrik Nensén, Alexander Löfgren Väsby skolan
2020-01-11 14:00 12 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 1 Jakob Iskander, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 12:00 12 Järfälla IBK/Stäkets IF - Danderyds SK IBF (B) 3 - 2 Håkan Taxén, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2020-01-12 13:00 12 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
Omgång 13
2020-01-18 10:15 13 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 3 - 1 Theodore Idevall, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2020-01-18 14:00 13 Täby FC (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF 4 - 3 Björn Söderström, Roger Nyström Hägerneholmshallen
2020-01-18 15:45 13 IK Frej Täby IBK - Väsby AIK 6 - 5 Johnn Wahlgren, Tim Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-01-18 17:15 13 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Magnus Johnsson, Mimma Spasic Prästängshallen
2020-03-14 16:30 13 Danderyds SK IBF (B) - Vallentuna IBK Mörbyhallen
Omgång 14
2020-01-24 18:00 14 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Roger Nyström, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2020-01-25 11:15 14 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK Jonas Laurell, Fredrik Dahl Riddersvik
2020-01-25 16:45 14 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK Lukas Jellnor, Sampo Friberg Björkebyhallen
2020-01-25 17:15 14 Väsby AIK - Danderyds SK IBF (B) Niklas Forsman, Fredrik Nensén Väsby skolan
2020-01-26 14:45 14 Järfälla IBK/Stäkets IF - Sigtuna IF IBK (A) Madeleine Forslund, Paulina Thunvall Viksjö Sporthall
Omgång 15
2020-02-01 11:30 15 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK/Stäkets IF Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 11:30 15 Täby FC (A) - Väsby AIK Hägerneholmshallen
2020-02-02 13:00 15 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 18:45 15 Sigtuna IF IBK (A) - Vallentuna IBK Prästängshallen
2020-02-02 19:30 15 Danderyds SK IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF Danderyds Gymnasium
Omgång 16
2020-02-08 13:15 16 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Hammarbackens Sporthall
2020-02-08 13:30 16 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-08 18:45 16 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) Björkebyhallen
2020-02-09 13:30 16 Väsby AIK - Sigtuna IF IBK (A) Väsby skolan
2020-02-09 18:15 16 Järfälla IBK/Stäkets IF - Åkersberga IBF Viksjö Sporthall
Omgång 17
2020-02-15 14:00 17 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK Hägerneholmshallen
2020-02-15 14:45 17 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF Hässelbyhallen
2020-02-15 17:15 17 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK Åkersberga Sporthall A
2020-02-15 18:00 17 Rotebro IS IBK - Väsby AIK Rotebrohallen (Nya)
2020-02-16 15:45 17 Sigtuna IF IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF Prästängshallen
Omgång 18
2020-02-11 18:45 18 Väsby AIK - Åkersberga IBF Väsby skolan
2020-02-22 10:00 18 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-22 10:15 18 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) Hammarbackens Sporthall
2020-02-22 17:30 18 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Björkebyhallen
2020-03-07 16:30 18 Danderyds SK IBF (B) - Täby FC (A) Mörbyhallen
Omgång 19
2020-03-07 11:15 19 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 11:30 19 Hässelby SK IBK (A) - Väsby AIK Hässelbyhallen
2020-03-08 14:00 19 Järfälla IBK/Stäkets IF - Vallentuna IBK Viksjö Sporthall
2020-03-08 16:30 19 Sigtuna IF IBK (A) - Danderyds SK IBF (B) Prästängshallen
2020-03-08 17:00 19 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
Omgång 20
2020-03-13 19:45 20 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-14 10:15 20 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK (A) Hägerneholmshallen
2020-03-14 17:30 20 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) Björkebyhallen
2020-03-15 13:15 20 Väsby AIK - Järfälla IBK/Stäkets IF Väsby skolan
2020-03-15 18:30 20 Danderyds SK IBF (B) - Rotebro IS IBK Mörbyhallen
Omgång 21
2020-03-20 18:15 21 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF (B) Mörbyhallen
2020-03-21 14:45 21 Järfälla IBK/Stäkets IF - Bele Barkarby IF IBF Kallhälls sporthall
2020-03-22 12:15 21 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-03-22 15:45 21 Vallentuna IBK - Väsby AIK Hammarbackens Sporthall
2020-03-22 18:00 21 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK Hässelbyhallen
Omgång 22
2020-03-27 18:30 22 IK Frej Täby IBK - Järfälla IBK/Stäkets IF Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-29 12:15 22 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK Prästängshallen
2020-03-29 13:00 22 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Björkebyhallen
2020-03-29 15:15 22 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Hägerneholmshallen
2020-03-29 19:45 22 Danderyds SK IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) Mörbyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis