Spelprogram - Pantamera Herrjunior 18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bjärreds IBK Erik Hensfelt erikhensfelt@gmail.com 0703305459 Neongul/Svart/Svart
FBC Engelholm Hampus Skog hampee_89@hotmail.com 0730-289082 Vit/Svart/Orange
FC/FBC Helsingborg Joel Olofsson joel@fch.nu 0734-403683 Blå/Svart/Svart/Svart
IBK Höllviken Dennis Sjöstedt dennis@hibf.se Orange/Svart/Orange
IBK Lund Johan Lawesson johanlawesson67@gmail.com 0705-197654 Svart-grön/Svart-grön/Svart
Lönsboda IBK Anders Sjöberg anders67sjoberg@gmail.com 0768-868106 Röd/Svart/Svart
Malmö FBC /Lomma FBC Simon Löf simonlof@live.se 0703820286 Magenta/Svart/Svart
Palmstaden IK Johan Hedin johanhedin72@gmail.com 0708-304852 Svart/Svart/Svart
Perstorp Bälinge IK Mika Jokikokko mika.j.96@hotmail.se 070-33 65 868 Svart/Svart/Svart
Röke IBK Kent Wallin Kenta_1977@Hotmail.com 0736894018 Vinrött/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-03 20:00 1 Lönsboda IBK - Perstorp Bälinge IK 7 - 0 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lönsboda Sporthall
2019-10-05 17:30 1 Malmö FBC /Lomma FBC - IBK Höllviken 6 - 1 Johannes Svensson, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2019-10-06 12:00 1 Palmstaden IK - FC/FBC Helsingborg 1 - 4 Tobias Garhem, Johannes Svensson Liljeborgsskolan 32
2019-10-06 15:00 1 FBC Engelholm - Röke IBK 6 - 7 Christian Nilsson, Anders Viebke Ängelholms Idrottshall
2019-12-21 15:00 1 Bjärreds IBK - IBK Lund 2 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Bjärehovshallen
Omgång 2
2019-10-08 19:20 2 IBK Lund - FBC Engelholm 9 - 5 Kevin Prahl, William Nilsson Östratornhallen
2019-10-11 19:30 2 FC/FBC Helsingborg - Malmö FBC /Lomma FBC 10 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Helsingborg Arena C
2019-10-12 15:30 2 IBK Höllviken - Lönsboda IBK 5 - 6 Joel Nihlgränd, Magnus Svensson Halörhallen
2019-10-12 17:00 2 Perstorp Bälinge IK - Bjärreds IBK 0 - 13 Erik Lövström, Andreas Ekstrand Ugglehallen
2019-10-13 14:00 2 Röke IBK - Palmstaden IK 2 - 4 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
Omgång 3
2019-10-18 20:00 3 Lönsboda IBK - Bjärreds IBK 8 - 6 Christian Nilsson, Anders Viebke Lönsboda Sporthall 95
2019-10-19 15:00 3 Malmö FBC /Lomma FBC - Röke IBK 2 - 2 Tobias Garhem, Johannes Svensson Kirsebergs Sporthall
2019-10-19 15:30 3 IBK Höllviken - FC/FBC Helsingborg 5 - 8 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Halörhallen
2019-10-20 12:00 3 Palmstaden IK - IBK Lund 2 - 8 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Söderslättshallen B
2019-10-20 15:00 3 FBC Engelholm - Perstorp Bälinge IK 4 - 3 Martin Morén, Fredrik Pramberg Ängelholms Idrottshall
Omgång 4
2019-09-29 15:00 4 Palmstaden IK - IBK Höllviken 2 - 5 Erik Höst, William Nilsson Liljeborgsskolan
2019-10-24 19:00 4 Bjärreds IBK - FC/FBC Helsingborg 7 - 6 Ahmad Homsi, Henrik Lott Bjärehovshallen 35
2019-10-26 18:00 4 Lönsboda IBK - Röke IBK 4 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall 120
2019-11-05 19:30 4 Perstorp Bälinge IK - IBK Lund 0 - 15 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Ugglehallen
2019-11-09 13:00 4 FBC Engelholm - Malmö FBC /Lomma FBC 3 - 8 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
Omgång 5
2019-11-10 14:00 5 Röke IBK - Bjärreds IBK 2 - 11 Andreas Ljunggren, Pierre Bergsten Tyrs Hovs Sportcentra
2019-11-15 19:30 5 Malmö FBC /Lomma FBC - Palmstaden IK 1 - 1 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Kirsebergs Sporthall
2019-11-15 19:50 5 IBK Lund - Lönsboda IBK 10 - 4 Claus Pettersson, Magnus Svensson Östratornhallen
2019-11-16 15:15 5 FC/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 5 - 3 Erik Götborg, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena C
2019-11-17 12:00 5 IBK Höllviken - Perstorp Bälinge IK 8 - 2 Claus Pettersson, Magnus Svensson Gyahallen 25
Omgång 6
2019-11-19 19:20 6 IBK Lund - Röke IBK 11 - 0 Claus Pettersson, Magnus Svensson Östratornhallen
2019-11-22 19:30 6 Perstorp Bälinge IK - FC/FBC Helsingborg 5 - 6 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Ugglehallen
2019-11-23 12:00 6 Lönsboda IBK - Malmö FBC /Lomma FBC 4 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Lönsboda Sporthall
2019-11-24 15:00 6 FBC Engelholm - IBK Höllviken 3 - 2 Andreas Ljunggren, Robert Persson Ängelholms Idrottshall
2019-11-24 16:30 6 Bjärreds IBK - Palmstaden IK 10 - 4 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovshallen 47
Omgång 7
2019-11-28 19:30 7 Röke IBK - Perstorp Bälinge IK 5 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2019-11-29 19:45 7 FC/FBC Helsingborg - Lönsboda IBK 4 - 7 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Mariahallen
2019-11-30 12:30 7 Palmstaden IK - FBC Engelholm 5 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Söderslättshallen B 61
2019-11-30 16:00 7 Malmö FBC /Lomma FBC - Bjärreds IBK 5 - 6 Seth Möllebäck, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall 30
2019-12-01 12:00 7 IBK Höllviken - IBK Lund 4 - 9 Ahmad Homsi, Mats Ekblad-Thun Gyahallen 30
Omgång 8
2019-12-06 19:30 8 Perstorp Bälinge IK - Palmstaden IK 5 - 5 Andreas Ljunggren, Emil Wande Ugglehallen
2019-12-06 20:00 8 Röke IBK - FC/FBC Helsingborg 5 - 4 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2019-12-07 14:30 8 Bjärreds IBK - IBK Höllviken 7 - 4 Mikael Björkqvist, Magnus Svensson Bjärehovshallen
2019-12-10 19:20 8 IBK Lund - Malmö FBC /Lomma FBC 7 - 4 Johannes Svensson, Niklas Jeppsson Östratornhallen
2019-12-19 20:15 8 Lönsboda IBK - FBC Engelholm 6 - 2 Anders Jaensson, Malena Björnlund Lönsboda Sporthall 105
Omgång 9
2019-12-14 12:00 9 FC/FBC Helsingborg - IBK Lund 2 - 6 Christian Nilsson, Anders Viebke Helsingborg Arena B
2019-12-14 13:00 9 IBK Höllviken - Röke IBK 3 - 4 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Gyahallen
2019-12-15 00:00 9 Malmö FBC /Lomma FBC - Perstorp Bälinge IK Inst.
2019-12-15 14:00 9 Palmstaden IK - Lönsboda IBK 3 - 1 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Serresjöskolan
2019-12-15 15:00 9 FBC Engelholm - Bjärreds IBK 7 - 2 Emil Wande, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
Omgång 10
2020-01-10 19:30 10 IBK Höllviken - Malmö FBC /Lomma FBC 1 - 3 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Gyahallen
2020-01-10 20:00 10 Perstorp Bälinge IK - Lönsboda IBK 1 - 14 Marcus Hedlund, Ronja Ottosson Ugglehallen
2020-01-11 12:15 10 FC/FBC Helsingborg - Palmstaden IK 10 - 4 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Helsingborg Arena B
2020-01-12 14:00 10 Röke IBK - FBC Engelholm 3 - 1 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra 45
2020-01-14 19:20 10 IBK Lund - Bjärreds IBK 8 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Östratornhallen
Omgång 11
2020-01-18 13:00 11 FBC Engelholm - IBK Lund 2 - 3 Andreas Ljunggren, Ronja Ottosson Kungsgårdshallen
2020-01-18 14:00 11 Bjärreds IBK - Perstorp Bälinge IK 13 - 0 Magnus Svensson, Claus Pettersson Bjärehovshallen
2020-01-18 18:00 11 Lönsboda IBK - IBK Höllviken 10 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall 75
2020-01-19 12:00 11 Palmstaden IK - Röke IBK 2 - 4 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Söderslättshallen B
2020-01-19 14:30 11 Malmö FBC /Lomma FBC - FC/FBC Helsingborg 0 - 8 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Kirsebergs Sporthall
Omgång 12
2020-01-21 19:20 12 IBK Lund - Palmstaden IK 7 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Östratornhallen
2020-01-25 13:50 12 FC/FBC Helsingborg - IBK Höllviken Pierre Bergsten, Håkan Bondesson Västergårdshallen
2020-01-25 14:00 12 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm Per-Ivar Kullman, Kjell-Åke Olsson Ugglehallen
2020-01-26 11:00 12 Röke IBK - Malmö FBC /Lomma FBC Viktor Hjalmarsson, Robert Persson Tyrs Hovs Sportcentra
2020-01-26 13:30 12 Bjärreds IBK - Lönsboda IBK Benjamin Bornéus, Ahmad Homsi Bjärehovshallen
Omgång 13
2020-02-04 19:20 13 IBK Lund - Perstorp Bälinge IK Marcus Rundström, William Nilsson Östratornhallen
2020-02-07 19:30 13 Malmö FBC /Lomma FBC - FBC Engelholm Magnus Svensson, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2020-02-08 12:15 13 FC/FBC Helsingborg - Bjärreds IBK Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena A
2020-02-08 13:30 13 IBK Höllviken - Palmstaden IK Magnus Svensson, Ahmad Homsi Gyahallen
2020-02-09 12:00 13 Röke IBK - Lönsboda IBK Viktor Hjalmarsson, Robert Persson Tyrs Hovs Sportcentra
Omgång 14
2020-02-11 19:30 14 Palmstaden IK - Malmö FBC /Lomma FBC Magnus Svensson, Claus Pettersson Söderslättshallen B
2020-02-13 19:00 14 Bjärreds IBK - Röke IBK Marcus Hedlund, Emil Wande Bjärehovshallen
2020-02-13 20:15 14 Lönsboda IBK - IBK Lund Johanna Löfgren Nordström, Per-Ivar Kullman Lönsboda Sporthall
2020-02-15 13:00 14 Perstorp Bälinge IK - IBK Höllviken Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Ugglehallen
2020-02-16 14:00 14 FBC Engelholm - FC/FBC Helsingborg Andreas Ljunggren, Robert Persson Ängelholms Idrottshall
Omgång 15
2020-02-25 19:30 15 Röke IBK - IBK Lund Pierre Bergsten, Erik Götborg T4 Sporthall
2020-02-29 14:30 15 IBK Höllviken - FBC Engelholm Gyahallen
2020-02-29 16:30 15 Malmö FBC /Lomma FBC - Lönsboda IBK Kirsebergs Sporthall
2020-03-01 12:00 15 Palmstaden IK - Bjärreds IBK Söderslättshallen B
2020-03-01 16:00 15 FC/FBC Helsingborg - Perstorp Bälinge IK Helsingborg Arena C
Omgång 16
2020-03-06 19:30 16 Perstorp Bälinge IK - Röke IBK Ugglehallen
2020-03-06 19:50 16 IBK Lund - IBK Höllviken Lerbäckshallen A
2020-03-07 12:00 16 Lönsboda IBK - FC/FBC Helsingborg Lönsboda Sporthall
2020-03-08 13:30 16 Bjärreds IBK - Malmö FBC /Lomma FBC Bjärehovshallen
2020-03-08 15:30 16 FBC Engelholm - Palmstaden IK Ängelholms Idrottshall
Omgång 17
2020-03-13 20:00 17 FC/FBC Helsingborg - Röke IBK Högastenshallen
2020-03-14 12:30 17 Palmstaden IK - Perstorp Bälinge IK Söderslättshallen B
2020-03-15 12:00 17 IBK Höllviken - Bjärreds IBK Gyahallen
2020-03-15 15:00 17 FBC Engelholm - Lönsboda IBK Ängelholms Idrottshall
2020-03-15 17:00 17 Malmö FBC /Lomma FBC - IBK Lund Kirsebergs Sporthall
Omgång 18
2020-03-20 19:50 18 IBK Lund - FC/FBC Helsingborg Lerbäckshallen A
2020-03-21 14:00 18 Perstorp Bälinge IK - Malmö FBC /Lomma FBC Ugglehallen
2020-03-21 15:00 18 Lönsboda IBK - Palmstaden IK Lönsboda Sporthall
2020-03-21 16:00 18 Bjärreds IBK - FBC Engelholm Bjärehovshallen
2020-03-22 14:00 18 Röke IBK - IBK Höllviken Tyrs Hovs Sportcentra

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis