Spelprogram - Juniorallsvenskan A DJ17

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gullänget-Kroksta IBS Joakim Grundin joakim.grundin@se.ey.com Blå/Blå/Blå
IBF Dalen Svart, Svart, Svart
RIG Umeå IBF /Röbäcks IF Susanne Ekblom susanne.ekblom@umea.se 070-582 64 64 Blå/Blå/Blå
Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK Orange, Svart
Sävar IBF/IKSU Ungdom Blå, Svart, Svart
Team Thorengruppen/Gimonäs UIF Grön/gul, Grön/gul, Grön/gul
Örnsköldsvik IBK Ann Kristoffersson ann.kristoffersson75@gmail.com 070-393 19 79 Röd/Röd/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-09-20 14:00 1 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 8 - 3 Skönsbergshallen 67
2015-09-25 19:00 1 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Skyttis Arena
2015-10-21 19:15 1 Sävar IBF/IKSU Ungdom - IBF Dalen 1 - 3 IKSU Sport 122
Omgång 2
2015-09-30 19:30 2 Team Thorengruppen/Gimonäs UIF - Sävar IBF/IKSU Ungdom 0 - 2 Sjöfruhallen
2015-10-22 19:00 2 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 5 Umeå Energi Arena Väst
2015-11-05 19:00 2 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 2 - 8 Skyttis Arena
Omgång 3
2015-10-07 19:30 3 RIG Umeå IBF /Röbäcks IF - Sävar IBF/IKSU Ungdom 4 - 4 Elofssonhallen 100
2015-10-16 19:30 3 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 6 - 6 Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-16 19:30 3 IBF Dalen - Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 8 - 3 Musköten 1
Omgång 4
2015-10-10 16:00 4 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 2 - 7 Hagahallen 60
2015-10-24 13:30 4 Team Thorengruppen/Gimonäs UIF - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Sjöfruhallen 50
2015-10-25 14:00 4 Sävar IBF/IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 3 IKSU Sport 102
Omgång 5
2015-11-03 20:30 5 RIG Umeå IBF /Röbäcks IF - IBF Dalen 4 - 3 Umeå Energi Arena Öst
2015-11-06 19:00 5 Team Thorengruppen/Gimonäs UIF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Umeå Energi Arena Väst
2015-11-08 13:00 5 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 10 - 3 Skyttis Arena 150
Omgång 6
2015-11-10 20:30 6 RIG Umeå IBF /Röbäcks IF - Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 8 - 4 Umeå Energi Arena Öst
2015-11-22 13:00 6 IBF Dalen - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 6 - 6 Musköten 1
2015-12-10 18:30 6 Sävar IBF/IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 IKSU Sport 72
Omgång 7
2015-11-13 19:30 7 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 3 - 6 Skyttis Arena
2015-11-15 16:00 7 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Sävar IBF/IKSU Ungdom 5 - 1 Skönsbergshallen 64
2015-11-22 15:00 7 Gullänget-Kroksta IBS - RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 4 - 14 Skyttis Arena
Omgång 8
2015-11-27 19:00 8 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 3 Skyttis Arena
2015-11-27 19:30 8 IBF Dalen - Sävar IBF/IKSU Ungdom 5 - 3 Musköten 1
2015-11-29 16:00 8 Team Thorengruppen/Gimonäs UIF - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK WO (5 - 0) Sjöfruhallen
Omgång 9
2015-12-12 12:00 9 Sävar IBF/IKSU Ungdom - Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 6 - 4 Sävaråhallen 104
2015-12-12 15:00 9 RIG Umeå IBF /Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK 9 - 3 Umeå Energi Arena Väst 67
2015-12-13 13:00 9 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen 4 - 5 Skyttis Arena
Omgång 10
2015-12-16 19:30 10 Team Thorengruppen/Gimonäs UIF - IBF Dalen 2 - 1 Sjöfruhallen 70
2015-12-18 19:00 10 Sävar IBF/IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 0 - 5 Sävaråhallen 129
2015-12-20 16:00 10 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Gullänget-Kroksta IBS 13 - 1 Skönsbergshallen 60
Omgång 11
2016-01-15 19:00 11 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 3 - 4 Skyttis Arena
2016-01-16 16:00 11 RIG Umeå IBF /Röbäcks IF - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 2 - 1 Umeå Energi Arena Öst 174
2016-01-17 13:30 11 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IBF/IKSU Ungdom 9 - 3 Örnsköldsviks Sporthall
Omgång 12
2016-01-22 19:30 12 IBF Dalen - RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 6 - 3 Musköten 1
2016-01-23 12:00 12 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 6 - 4 Skyttis Arena
2016-01-24 14:00 12 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Örnsköldsvik IBK 13 - 4 Skönsbergshallen 89
Omgång 13
2016-01-30 12:00 13 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - IBF Dalen 6 - 5 Sundsvalls Sporthall-A 67
2016-01-31 13:30 13 Örnsköldsvik IBK - Sävar IBF/IKSU Ungdom 5 - 6 Skyttis Arena
2016-01-31 16:00 13 Team Thorengruppen/Gimonäs UIF - RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 1 - 11 Sjöfruhallen 63
Omgång 14
2016-02-13 14:00 14 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Musköten 1 45
2016-02-13 14:00 14 RIG Umeå IBF /Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 10 Elofssonhallen 49
2016-02-13 14:00 14 Sävar IBF/IKSU Ungdom - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 4 - 4 Sävaråhallen 145

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis