Spelprogram - Flickor 9 B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Huddinge IK (A) röd, röd, röd
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Täby FC (B) Carl Henrik Anderzén carlhenrik.anderzen@gmail.com 070-739 19 65 Vit/Svart/Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Värmdö IF (B) Blå, Blå, Blå
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Älvsjö AIK Charlotta Ungman charlottaungman@mac.com 0738252515 Blå, Blå, Blå
Ängby IF Kenneth Werbes kenneth.werbes@gmail.com 0705337949 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-27 09:45 1 Älvsjö AIK - Sköndals IK Olympen Arena
2014-09-27 12:00 1 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (D) Hässelbyhallen
2014-09-28 10:00 1 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IK (A) Åkersberga Sporthall A
2014-09-28 11:15 1 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) Skarpängskolan B
2014-10-05 17:20 1 Ekerö IK - Ängby IF Tappströms Bollhall
Omgång 2
2014-10-04 10:30 2 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK Flemingsbergshallen
2014-10-04 10:30 2 Sköndals IK - Täby FC (B) Sköndalshallen
2014-10-04 11:15 2 Ängby IF - Hässelby SK IBK (B) Stora Mossen 1
2014-10-04 13:45 2 Värmdö IF (B) - Ekerö IK Värmdö sporthall
2014-10-05 12:00 2 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan A
Omgång 3
2014-10-11 10:30 3 Älvsjö AIK - Täby FC (D) Olympen Arena
2014-10-12 09:15 3 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Åkersberga Sporthall A
2014-10-12 09:45 3 Täby FC (B) - Huddinge IK (A) Skarpängskolan B
2014-10-12 10:00 3 Värmdö IF (B) - Ängby IF Värmdö sporthall
2014-10-12 13:45 3 Ekerö IK - Sköndals IK Stenhamra Bollhall
Omgång 4
2014-10-18 10:30 4 Ängby IF - Åkersberga IBF (B) Stora Mossen 1
2014-10-18 11:15 4 Huddinge IK (A) - Ekerö IK Flemingsbergshallen
2014-10-18 12:00 4 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK Hässelbyhallen
2014-10-19 10:30 4 Sköndals IK - Värmdö IF (B) Sköndalshallen
2014-10-19 11:15 4 Täby FC (D) - Täby FC (B) Skarpängskolan A
Omgång 5
2014-10-25 09:00 5 Älvsjö AIK - Åkersberga IBF (B) Olympen Arena
2014-10-26 09:45 5 Sköndals IK - Ängby IF Sköndalshallen
2014-10-26 10:15 5 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (A) Värmdö sporthall
2014-10-26 11:15 5 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) Skarpängskolan B
2014-10-26 14:00 5 Ekerö IK - Täby FC (D) Stenhamra Bollhall
Omgång 6
2014-11-15 10:30 6 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK Hässelbyhallen
2014-11-15 10:30 6 Ängby IF - Älvsjö AIK Stora Mossen 1
2014-11-16 10:30 6 Huddinge IK (A) - Sköndals IK Flemingsbergshallen
2014-11-16 11:15 6 Täby FC (D) - Värmdö IF (B) Skarpängskolan A
2014-11-16 14:15 6 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) Åkersberga Sporthall A
Omgång 7
2014-11-23 09:00 7 Sköndals IK - Täby FC (D) Sköndalshallen
2014-11-23 10:30 7 Täby FC (B) - Älvsjö AIK Skarpängskolan B
2014-11-23 10:30 7 Huddinge IK (A) - Ängby IF Flemingsbergshallen
2014-11-23 10:45 7 Värmdö IF (B) - Hässelby SK IBK (B) Värmdö sporthall
2014-11-23 13:00 7 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) Stenhamra Bollhall
Omgång 8
2014-11-29 09:00 8 Älvsjö AIK - Ekerö IK Olympen Arena
2014-11-29 09:45 8 Ängby IF - Täby FC (B) Stora Mossen 1
2014-11-29 11:15 8 Hässelby SK IBK (B) - Sköndals IK Hässelbyhallen
2014-11-30 10:30 8 Täby FC (D) - Huddinge IK (A) Skarpängskolan A
2014-11-30 12:45 8 Åkersberga IBF (B) - Värmdö IF (B) Hackstahallen
Omgång 9
2014-12-06 11:15 9 Huddinge IK (A) - Hässelby SK IBK (B) Flemingsbergshallen
2014-12-07 09:15 9 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK Värmdö sporthall
2014-12-07 09:45 9 Sköndals IK - Åkersberga IBF (B) Sköndalshallen
2014-12-07 12:00 9 Täby FC (D) - Ängby IF Skarpängskolan A
2014-12-07 13:45 9 Ekerö IK - Täby FC (B) Stenhamra Bollhall
Omgång 10
2014-12-13 09:45 10 Huddinge IK (A) - Åkersberga IBF (B) Flemingsbergshallen
2014-12-13 11:15 10 Ängby IF - Ekerö IK Stora Mossen 1
2014-12-14 09:15 10 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) Värmdö sporthall
2014-12-14 10:30 10 Sköndals IK - Älvsjö AIK Sköndalshallen
2014-12-14 12:00 10 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (B) Skarpängskolan A
Omgång 11
2015-01-10 09:45 11 Älvsjö AIK - Huddinge IK (A) Olympen Arena
2015-01-10 09:45 11 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF Hässelbyhallen
2015-01-11 09:15 11 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) Åkersberga Sporthall A
2015-01-11 11:15 11 Täby FC (B) - Sköndals IK Skarpängskolan B
2015-01-11 13:00 11 Ekerö IK - Värmdö IF (B) Stenhamra Bollhall
Omgång 12
2015-01-17 09:45 12 Ängby IF - Värmdö IF (B) Stora Mossen 1
2015-01-18 09:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Hässelbyhallen
2015-01-18 09:45 12 Täby FC (D) - Älvsjö AIK Skarpängskolan A
2015-01-18 10:30 12 Sköndals IK - Ekerö IK Gubbängshallen
2015-01-18 11:45 12 Huddinge IK (A) - Täby FC (B) Flemingsbergshallen
Omgång 13
2015-01-24 11:15 13 Älvsjö AIK - Hässelby SK IBK (B) Olympen Arena
2015-01-25 09:15 13 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF Åkersberga Sporthall A
2015-01-25 09:30 13 Värmdö IF (B) - Sköndals IK Värmdö sporthall
2015-01-25 11:15 13 Täby FC (B) - Täby FC (D) Skarpängskolan B
2015-01-25 14:30 13 Ekerö IK - Huddinge IK (A) Stenhamra Bollhall
Omgång 14
2015-01-31 09:45 14 Ängby IF - Sköndals IK Stora Mossen 1
2015-01-31 10:30 14 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
2015-01-31 10:30 14 Huddinge IK (A) - Värmdö IF (B) Flemingsbergshallen
2015-02-01 10:00 14 Åkersberga IBF (B) - Älvsjö AIK Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 12:00 14 Täby FC (D) - Ekerö IK Skarpängskolan A
Omgång 15
2015-02-07 10:30 15 Älvsjö AIK - Ängby IF Olympen Arena
2015-02-08 10:30 15 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Erikslundshallen
2015-02-08 10:30 15 Sköndals IK - Huddinge IK (A) Sköndalshallen
2015-02-08 10:45 15 Värmdö IF (B) - Täby FC (D) Värmdö sporthall
2015-02-08 13:45 15 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) Stenhamra Bollhall
Omgång 16
2015-03-07 09:45 16 Älvsjö AIK - Täby FC (B) Olympen Arena
2015-03-07 09:45 16 Ängby IF - Huddinge IK (A) Stora Mossen 1
2015-03-07 11:15 16 Hässelby SK IBK (B) - Värmdö IF (B) Hässelbyhallen
2015-03-08 10:30 16 Täby FC (D) - Sköndals IK Skarpängskolan A
2015-03-08 10:45 16 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK Åkersberga Sporthall A
Omgång 17
2015-03-14 10:30 17 Huddinge IK (A) - Täby FC (D) Flemingsbergshallen
2015-03-15 09:15 17 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF (B) Värmdö sporthall
2015-03-15 09:45 17 Täby FC (B) - Ängby IF Skarpängskolan B
2015-03-15 10:30 17 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) Sköndalshallen
2015-03-15 13:45 17 Ekerö IK - Älvsjö AIK Stenhamra Bollhall
Omgång 18
2015-03-21 09:00 18 Ängby IF - Täby FC (D) Stora Mossen 1
2015-03-21 09:45 18 Älvsjö AIK - Värmdö IF (B) Olympen Arena
2015-03-21 12:00 18 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IK (A) Hässelbyhallen
2015-03-22 11:15 18 Täby FC (B) - Ekerö IK Skarpängskolan B
2015-03-22 15:45 18 Åkersberga IBF (B) - Sköndals IK Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis