Spelprogram - Herrar Division 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alnö IBK Karl Backsell kbacksell@hotmail.com 070-320 95 53 Svart, Svart, Röd
Bollnäs/Hertsjö IBF Mattias Asp Junhagen matte_asp86@hotmail.com 0706625964 Vit, Svart, Vit
FBC Lo Aina Höglund Röd, Svart, Svart
FBC Nordic Sundsvall Anders Hjort a.hjort76@gmail.com 076-126 62 47 Blå, Svart, Svart
Gluggens IF Gul, Svart, Svart
Håsta IBK Tomas Eriksson tian10@hotmail.com 070-523 88 17 Svart, Svart, Svart
IBK Härnösand Thomas Westman wesse70@icloud.com 070-6533200 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
IBK Sundsvall Ungdom Vit, Svart, Vit
Klockarbergets BK Svart, Svart, Svart
Krokoms IBK Svart/Vit, Svart, Svart
Timrå IBC Christer Bergström kricka19@hotmail.com 0703287037 Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-02 20:15 1 Håsta IBK - Gluggens IF 9 - 4 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Håstaholmen 259
2015-10-03 13:00 1 FBC Nordic Sundsvall - Timrå IBC 5 - 6 e.förl. Peter Palander, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A 82
2015-10-03 14:15 1 IBK Härnösand - Alnö IBK 13 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2015-10-03 15:00 1 FBC Lo - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 7 Henrik Johansson, Fredrik Strese Bollstahallen
2015-10-03 16:00 1 Klockarbergets BK - Krokoms IBK 7 - 5 Jon Lundgren, Thomas Berglund Njurundahallen
Omgång 2
2015-10-09 18:30 2 Timrå IBC - Klockarbergets BK 6 - 5 Hans Söderblom, Per Backlin Timrå Sporthall 152
2015-10-10 13:00 2 Krokoms IBK - Håsta IBK 6 - 16 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Näldens sporthall
2015-10-10 15:00 2 Gluggens IF - FBC Nordic Sundsvall 5 - 10 Lars-Göran Linder, Göran Johansen Idrottshallen, Söderhamn 151
2015-10-11 12:30 2 IBK Sundsvall Ungdom - Bollnäs/Hertsjö IBF 10 - 11 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A 65
2015-10-11 16:30 2 Alnö IBK - FBC Lo 20 - 7 Kenny Windahl, Thomas Berglund Höglunda 33
Omgång 3
2015-10-16 20:15 3 Håsta IBK - Alnö IBK 9 - 7 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Håstaholmen 212
2015-10-17 11:45 3 IBK Härnösand - Gluggens IF 4 - 3 Jon Lundgren, Peter Palander Öbacka SC
2015-10-17 13:00 3 FBC Nordic Sundsvall - IBK Sundsvall Ungdom 14 - 6 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A 65
2015-10-18 15:00 3 FBC Lo - Timrå IBC 7 - 8 Göran Norberg, Ivica Matanovic Bollstahallen 45
2015-11-22 16:00 3 Bollnäs/Hertsjö IBF - Krokoms IBK 7 - 9 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A 169
Omgång 4
2015-10-23 18:30 4 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Härnösand 6 - 7 Thomas Berglund, Fredrik Strese Hagahallen 88
2015-10-24 13:00 4 Timrå IBC - Håsta IBK 7 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall 85
2015-10-24 15:00 4 Gluggens IF - Klockarbergets BK 3 - 11 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn 132
2015-10-25 13:00 4 Krokoms IBK - FBC Nordic Sundsvall 6 - 5 e.förl. Kenneth Lindmark, Ivica Matanovic Näldens sporthall 78
2015-10-25 17:30 4 Alnö IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 6 - 7 Hans Söderblom, Per Backlin Höglunda 31
Omgång 5
2015-10-30 18:00 5 Alnö IBK - Klockarbergets BK 5 - 7 Kenny Windahl, Hans Söderblom Höglunda 31
2015-10-30 20:00 5 Gluggens IF - Bollnäs/Hertsjö IBF 5 - 7 Lars-Göran Linder, Leif Sundberg Idrottshallen, Söderhamn 201
2015-10-30 20:15 5 Håsta IBK - IBK Sundsvall Ungdom 11 - 3 Roger Collin, Patrick Cederblad Håstaholmen 177
2015-10-31 10:00 5 FBC Lo - Krokoms IBK 14 - 10 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Bollstahallen 50
2015-11-01 12:15 5 IBK Härnösand - Timrå IBC 3 - 6 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC 151
Omgång 6
2015-10-30 20:00 6 IBK Härnösand - Krokoms IBK 6 - 5 Per Östman, Jon Lundgren Öbacka SC 122
2015-11-01 13:00 6 Alnö IBK - FBC Nordic Sundsvall 5 - 7 Jon Lundgren, Hans Söderblom Höglunda 51
2015-11-01 15:30 6 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK 5 - 8 Per Backlin, Thomas Berglund Höglunda 96
2015-11-07 13:00 6 Timrå IBC - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 4 Per Backlin, Hans Söderblom Timrå Sporthall 87
2015-11-07 15:00 6 Gluggens IF - FBC Lo 11 - 8 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Idrottshallen, Söderhamn 204
Omgång 7
2015-11-06 20:15 7 Håsta IBK - FBC Nordic Sundsvall 4 - 7 Jimmy Löfgren, Sören Axelsson Håstaholmen 248
2015-11-06 20:30 7 Krokoms IBK - Alnö IBK 18 - 4 Niklas Eberstein, Kenneth Lindmark Krokomshallen 93
2015-11-08 13:00 7 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 8 - 6 Jon Lundgren, Anders Johansson Njurundahallen 61
2015-11-08 13:00 7 Timrå IBC - Gluggens IF 12 - 4 Hans Söderblom, Per Backlin Timrå Sporthall 82
2015-11-08 14:00 7 Bollnäs/Hertsjö IBF - FBC Lo 10 - 13 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A 197
Omgång 8
2015-11-13 18:30 8 IBK Sundsvall Ungdom - Alnö IBK 2 - 6 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A 63
2015-11-13 19:00 8 Klockarbergets BK - Håsta IBK 7 - 10 Peter Palander, Jon Lundgren Njurundahallen 48
2015-11-13 19:45 8 Bollnäs/Hertsjö IBF - FBC Nordic Sundsvall 1 - 7 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A 155
2015-11-13 20:00 8 FBC Lo - IBK Härnösand 11 - 13 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Bollstahallen 356
Omgång 9
2015-11-15 11:45 9 IBK Härnösand - Bollnäs/Hertsjö IBF 16 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Öbacka SC
2015-11-15 12:00 9 FBC Lo - Håsta IBK 5 - 24 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Bollstahallen 74
2015-11-15 13:00 9 Krokoms IBK - Timrå IBC 8 - 5 Fredrik Essvall, Kenneth Lindmark Krokomshallen 105
2015-11-15 13:00 9 IBK Sundsvall Ungdom - Gluggens IF 10 - 7 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Skönsbergshallen 50
2015-11-15 16:00 9 FBC Nordic Sundsvall - Klockarbergets BK 2 - 1 Peter Palander, Jon Lundgren Sundsvalls Sporthall-A 87
2015-11-21 15:00 9 Gluggens IF - Krokoms IBK 5 - 10 Jimmy Löfgren, Sören Axelsson Idrottshallen, Söderhamn 205
Omgång 10
2015-11-20 18:30 10 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom 7 - 12 Hans Söderblom, Per Backlin Timrå Sporthall 125
2015-11-21 12:30 10 FBC Nordic Sundsvall - FBC Lo 19 - 5 Kenny Windahl, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A 34
2015-11-21 13:00 10 Klockarbergets BK - Bollnäs/Hertsjö IBF 10 - 1 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen 45
2015-11-21 17:00 10 Håsta IBK - IBK Härnösand 5 - 5 e.förl. Göran Johansen, Mats Sjöqvist Håstaholmen 207
2015-11-22 17:00 10 Gluggens IF - Alnö IBK 16 - 5 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Idrottshallen, Söderhamn 316
Omgång 11
2015-11-19 20:00 11 IBK Härnösand - FBC Nordic Sundsvall 6 - 3 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Öbacka SC
2015-11-27 18:30 11 Alnö IBK - Timrå IBC 6 - 9 Fredrik Strandlund, Kenny Windahl Höglunda
2015-11-27 19:45 11 Bollnäs/Hertsjö IBF - Håsta IBK 1 - 18 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A 104
2015-11-29 12:00 11 FBC Lo - Klockarbergets BK 10 - 9 Ivica Matanovic, Joakim Nydahl Bollstahallen 50
2016-01-09 10:30 11 IBK Sundsvall Ungdom - Krokoms IBK 10 - 9 e.förl. Patrick Cederblad, Anders Johansson Skönsbergshallen 35
Omgång 12
2015-12-04 18:30 12 Timrå IBC - FBC Nordic Sundsvall 5 - 9 Peter Palander, Jon Lundgren Timrå Sporthall 95
2015-12-04 18:30 12 Alnö IBK - IBK Härnösand 4 - 16 Thomas Berglund, Kenny Windahl Höglunda
2015-12-04 20:00 12 Gluggens IF - Håsta IBK 3 - 7 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Idrottshallen, Söderhamn 322
2015-12-05 13:00 12 Krokoms IBK - Klockarbergets BK 3 - 10 Thomas Eriksson, Jan Öberg Krokomshallen 92
2015-12-06 13:00 12 IBK Sundsvall Ungdom - FBC Lo 14 - 20 Kenny Windahl, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A 88
Omgång 13
2015-12-12 13:00 13 FBC Nordic Sundsvall - Gluggens IF 12 - 9 Thomas Berglund, Fredrik Strandlund Sundsvalls Sporthall-A 31
2015-12-12 13:00 13 Håsta IBK - Krokoms IBK 12 - 3 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen 207
2015-12-12 15:00 13 FBC Lo - Alnö IBK 12 - 6 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Bollstahallen 93
2015-12-12 15:30 13 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBK Sundsvall Ungdom 7 - 13 Lars-Göran Linder, Göran Johansen Bollnäs Sporthall A
2015-12-17 20:00 13 Klockarbergets BK - Timrå IBC 3 - 6 Per Backlin, Roger Lundbäck Njurundahallen 81
Omgång 14
2015-12-19 13:00 14 Timrå IBC - FBC Lo 8 - 9 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall 75
2015-12-19 15:00 14 Gluggens IF - IBK Härnösand 7 - 8 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn 256
2015-12-20 13:00 14 Krokoms IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 13 - 6 Kenneth Lindmark, Niklas Eberstein Krokomshallen 93
2015-12-20 13:00 14 Alnö IBK - Håsta IBK 4 - 10 Per Backlin, Fredrik Strandlund Höglunda
2015-12-20 16:00 14 IBK Sundsvall Ungdom - FBC Nordic Sundsvall 6 - 9 Fredrik Strandlund, Jon Lundgren Sundsvalls Sporthall-A 75
Omgång 15
2016-01-08 19:30 15 IBK Härnösand - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 5 Fredrik Strese, Thomas Berglund Öbacka SC 137
2016-01-08 20:00 15 FBC Nordic Sundsvall - Krokoms IBK 8 - 3 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A 24
2016-01-08 20:15 15 Håsta IBK - Timrå IBC 9 - 6 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Håstaholmen 216
2016-01-09 13:00 15 Klockarbergets BK - Gluggens IF 9 - 4 Kenny Windahl, Fredrik Strandlund Njurundahallen 50
2016-01-09 15:30 15 Bollnäs/Hertsjö IBF - Alnö IBK 16 - 12 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
Omgång 16
2016-01-15 18:30 16 Timrå IBC - IBK Härnösand 5 - 4 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall 85
2016-01-15 19:45 16 Bollnäs/Hertsjö IBF - Gluggens IF 7 - 5 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2016-01-15 20:00 16 Krokoms IBK - FBC Lo 13 - 14 Dennis Wall, Urban Henrixon Krokomshallen 57
2016-01-16 13:00 16 IBK Sundsvall Ungdom - Håsta IBK 4 - 13 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A 64
2016-01-16 16:00 16 Klockarbergets BK - Alnö IBK 12 - 5 Per Backlin, Hans Söderblom Njurundahallen 52
Omgång 17
2016-01-20 19:30 17 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 0 Thomas Berglund, Fredrik Strese Njurundahallen
2016-01-23 11:30 17 FBC Nordic Sundsvall - Alnö IBK 10 - 11 e.förl. Per Backlin, Hans Söderblom Skönsbergshallen 21
2016-01-23 12:00 17 Krokoms IBK - IBK Härnösand 9 - 11 Kenneth Lindmark, Niklas Eberstein Krokomshallen 53
2016-01-23 15:00 17 FBC Lo - Gluggens IF 13 - 6 Thomas Berglund, Anders Johansson Bollstahallen 107
2016-01-23 15:30 17 Bollnäs/Hertsjö IBF - Timrå IBC 9 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
Omgång 18
2016-01-30 12:00 18 FBC Lo - Bollnäs/Hertsjö IBF 12 - 13 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Bollstahallen 55
2016-01-30 14:45 18 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 5 - 9 Thomas Berglund, Jon Lundgren Öbacka SC 200
2016-01-30 15:00 18 Gluggens IF - Timrå IBC 5 - 7 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Idrottshallen, Söderhamn 262
2016-01-31 13:00 18 FBC Nordic Sundsvall - Håsta IBK 3 - 6 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A 127
2016-02-07 12:00 18 Alnö IBK - Krokoms IBK 7 - 2 Per Backlin, Hans Söderblom Höglunda
Omgång 19
2016-02-06 13:00 19 Timrå IBC - Krokoms IBK 8 - 7 Hans Söderblom, Per Backlin Timrå Sporthall 85
2016-02-06 15:00 19 Gluggens IF - IBK Sundsvall Ungdom 10 - 9 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn 283
2016-02-06 15:30 19 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBK Härnösand 10 - 11 Jimmy Löfgren, Sören Axelsson Bollnäs Sporthall A 131
2016-02-06 16:00 19 Klockarbergets BK - FBC Nordic Sundsvall 6 - 10 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen 71
2016-02-06 17:00 19 Håsta IBK - FBC Lo 23 - 2 Karim Boudiaf, Roger Morin Håstaholmen 211
Omgång 20
2016-02-12 18:30 20 Alnö IBK - IBK Sundsvall Ungdom 10 - 9 e.förl. Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
2016-02-12 19:00 20 FBC Nordic Sundsvall - Bollnäs/Hertsjö IBF 14 - 7 Per Östman, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A 19
2016-02-12 20:15 20 Håsta IBK - Klockarbergets BK 6 - 5 e.förl. Peter Palander, Jon Lundgren Håstaholmen 247
2016-02-13 13:00 20 Krokoms IBK - Gluggens IF 5 - 4 Niklas Eberstein, Fredrik Essvall Krokomshallen 96
2016-02-13 14:45 20 IBK Härnösand - FBC Lo 10 - 9 Kenny Windahl, Per Östman Öbacka SC 183
Omgång 21
2016-02-19 20:00 21 FBC Lo - FBC Nordic Sundsvall 6 - 9 Fredrik Söderholm, Simon Hedkvist Bollstahallen
2016-02-19 20:15 21 IBK Härnösand - Håsta IBK 7 - 9 Peter Palander, Jon Lundgren Öbacka SC 145
2016-02-20 12:00 21 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC 7 - 4 Peter Palander, Jon Lundgren Sundsvalls Sporthall-A 100
2016-02-20 13:00 21 Alnö IBK - Gluggens IF 7 - 5 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Höglunda
2016-02-20 16:00 21 Bollnäs/Hertsjö IBF - Klockarbergets BK 5 - 10 Johnny Sundberg, Ej offentliggjord Bollnäs Sporthall A
Omgång 22
2016-02-26 20:00 22 Krokoms IBK - IBK Sundsvall Ungdom 8 - 10 Kenneth Lindmark, Fredrik Essvall Krokomshallen 72
2016-02-27 15:00 22 Håsta IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 14 - 0 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Håstaholmen 177
2016-02-27 15:00 22 Klockarbergets BK - FBC Lo 16 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Njurundahallen 82
2016-02-27 15:00 22 FBC Nordic Sundsvall - IBK Härnösand 8 - 7 e.förl. Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A 35
2016-02-27 15:00 22 Timrå IBC - Alnö IBK 10 - 11 Thomas Berglund, Kenny Windahl Timrå Sporthall 76

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis