Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Svart, Svart, Svart
Danderyds SK Mika Fischerström mika@fischerstrom.com 0723104450 blå, vit, vita
Ekerö IK (B) Blå, Blå, Blå
Grimsta AIK (B) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (A) Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (A) blå, blå, blå
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Rotebro IS IBK (A) Christina Wall kicki.wall@gmail.com 0762-40 94 27 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (C) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 14:30 1 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (C) Roger Nyström, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2016-10-01 15:30 1 IBF Offensiv Lidingö (A) - Täby FC (B) Bodals Bollhall
2016-10-02 10:15 1 Åkersberga IBF (B) - Danderyds SK Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Åkersberga Sporthall A
2016-10-02 13:15 1 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK Charlie Bohlin, Daniel Karlsson Björkebyhallen
2016-10-02 14:00 1 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) Enya Hasselström, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2016-11-26 10:00 1 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (B) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen
Omgång 2
2016-10-15 11:00 2 Rotebro IS IBK (A) - Grimsta AIK (B) Clara Hålling, Madeleine Forslund Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-15 12:00 2 Hässelby SK IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) Jesper Roth, Fredrik Leander Hässelbyhallen
2016-10-15 12:00 2 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) Ida Nedin, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-10-15 15:00 2 Täby FC (B) - IK Frej Täby Oskar Mattsson, Philip Edlund Skarpängskolan A
2016-10-16 12:15 2 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (A) Hannes Andersson, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-10-16 14:00 2 Vaxholms IBF - Jakobsbergs IBF Jacob Almefelt, Daniel Skantze Vaxholm innebandyhallen
Omgång 3
2016-10-22 10:00 3 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (A) Simon Åbom, Lucas Edberg Vikingavallen
2016-10-22 10:00 3 Täby FC (B) - Vallentuna IBK Tim Svensson, Daniel Skantze Skarpängskolan A
2016-10-22 11:00 3 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF Tim Svensson, Daniel Skantze Skarpängskolan A
2016-10-22 13:15 3 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (C) William Grafström, Jonas Sandberg Väsby skolan
2016-10-22 14:00 3 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK Erik Hellgren, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2016-10-23 12:15 3 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) Fabian Magnell, Charlie Bohlin Björkebyhallen
2016-10-23 15:45 3 Ekerö IK (B) - Vaxholms IBF David Norman, David Solbu Tappströms Bollhall
Omgång 4
2016-10-29 10:30 4 Rotebro IS IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya) 30
2016-10-29 12:45 4 Vallentuna IBK - IK Frej Täby Niklas Wedin, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-10-29 17:00 4 Täby FC (A) - Ekerö IK (B) Carl-Ludvig Buske, Fabian Magnell Skarpängskolan A
2016-10-29 17:30 4 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) Mimma Spasic, Lars Reuterhagen Vaxholm innebandyhallen
2016-10-29 18:00 4 Åkersberga IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) Oskar Mattsson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-10-30 12:00 4 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK (B) David Solbu, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2016-11-20 18:30 4 Danderyds SK - Hässelby SK IBK (A) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Mörbyhallen
Omgång 5
2016-11-12 11:00 5 IK Frej Täby - Danderyds SK David Berger, Oskar Mattsson Vikingavallen
2016-11-12 13:15 5 IBF Offensiv Lidingö (A) - Åkersberga IBF (C) Aleksi Partanen, Rainer Pekkinen Bodals Bollhall
2016-11-12 14:00 5 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (A) Viktor Lindell, Tim Svensson Skarpängskolan A
2016-11-12 15:00 5 Grimsta AIK (B) - Ekerö IK (B) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Väsby skolan
2016-11-12 15:15 5 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) Fredrik Sandgren, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 15:00 5 Bele Barkarby IF IBF (A) - Jakobsbergs IBF Mats Järnmark, Robin Wirström Björkebyhallen
Omgång 6
2016-11-19 09:15 6 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK Joakim Nothén, Andreas Briselius Rotebrohallen (Nya) 30
2016-11-19 13:00 6 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (B) Lars Reuterhagen, Patrik Arvinder Väsby skolan
2016-11-19 14:00 6 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) Martin Svensson, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-11-20 10:15 6 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 13:00 6 Jakobsbergs IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) Fabian Magnell, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2016-11-20 14:30 6 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Patrik Arvinder, Paulina Thunvall Tappströms Bollhall
Omgång 7
2016-11-26 12:00 7 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (C) Ida Nedin, Carl Kjellstrand Hammarbackens Sporthall
2016-11-26 12:30 7 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (B) Gustav Helge, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-11-27 12:00 7 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF Sebastian Johansson, Simon Åbom Skarpängskolan A
2016-11-27 13:00 7 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF Andreas Briselius, Joakim Nothén Hässelbyhallen
2016-11-27 13:00 7 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Fredrik Leander, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-11-27 15:00 7 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (A) Simon Bernhardsson, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
Omgång 8
2016-12-03 09:15 8 Ekerö IK (B) - Täby FC (B) Daniel Karlsson, Roger Nyström Mälaröhallen
2016-12-03 11:00 8 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) Fredrik Sandgren, Jonas Sandberg Väsby skolan
2016-12-03 12:00 8 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby Fredrik Leander, Jesper Roth Rotebrohallen (Nya)
2016-12-03 13:30 8 Vaxholms IBF - Danderyds SK Mimma Spasic, Jelena Spasic Vaxholm innebandyhallen
2016-12-03 16:00 8 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) Niklas Wedin, Enya Hasselström Skarpängskolan A
2016-12-04 11:15 8 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Ida Lagerblad, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2016-12-04 14:00 8 Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Kallhälls sporthall
Omgång 9
2016-12-10 10:00 9 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Edvin Hedenström, Paulina Thunvall Rotebrohallen (Nya)
2016-12-10 13:00 9 Vallentuna IBK - Ekerö IK (B) Mimma Spasic, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2016-12-10 13:00 9 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Marina Saxon, Gustav Levin Hässelbyhallen
2016-12-10 14:00 9 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (B) Sebastian Johansson, Gustav Levin Hässelbyhallen
2016-12-10 14:00 9 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Tim Svensson, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2016-12-11 13:15 9 Danderyds SK - Täby FC (A) Daniel Eklund, Patrik Arvinder Mörbyhallen
Omgång 10
2016-12-17 12:00 10 Grimsta AIK (B) - Danderyds SK Fredrik Sandgren, Mimma Spasic Väsby skolan
2016-12-17 14:30 10 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hässelby SK IBK (B) Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
2016-12-18 10:00 10 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK (A) Abbe Lami, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2016-12-18 12:00 10 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) Elliot Saffo, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2016-12-18 12:15 10 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK Frida Berg, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 16:00 10 Åkersberga IBF (C) - IK Frej Täby Per Sundvall, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 11
2017-01-14 10:00 11 IK Frej Täby - Vaxholms IBF Per Sundvall, Lars Samuelsson Vikingavallen
2017-01-14 10:00 11 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (B) Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Nya)
2017-01-14 12:00 11 Hässelby SK IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) David Norman, William Grafström Hässelbyhallen
2017-01-14 16:00 11 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) Jakob Iskander, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-01-15 10:30 11 Åkersberga IBF (C) - Jakobsbergs IBF Jan Lingemark, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-01-15 17:30 11 Danderyds SK - Bele Barkarby IF IBF (A) Fredrik Sandgren, Fredrik Hallenberg Mörbyhallen
Omgång 12
2017-01-29 09:00 12 Jakobsbergs IBF - IK Frej Täby Carl-Ludvig Buske, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2017-01-29 09:00 12 Täby FC (A) - Vaxholms IBF Daniel Skantze, Viktor Lindell Erikslundshallen
2017-01-29 10:00 12 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) Daniel Skantze, Viktor Lindell Erikslundshallen
2017-01-29 11:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK Marina Saxon, Carl-Ludvig Buske Hässelbyhallen
2017-01-29 14:30 12 Ekerö IK (B) - Åkersberga IBF (C) Mimma Spasic, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2017-01-29 17:00 12 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) Mimma Spasic, Tobias Ekmark Hackstahallen
2017-01-29 18:00 12 IBF Offensiv Lidingö (A) - Danderyds SK Gustav Helge, Axel Göthberg Bodals Bollhall
Omgång 13
2017-01-28 17:30 13 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) Lars Sundlöf, Kenny Ly Hammarbackens Sporthall
2017-02-04 13:00 13 IK Frej Täby - Täby FC (A) Elias Grafström, Armin Shafiei Vikingavallen
2017-02-04 15:15 13 Vaxholms IBF - Grimsta AIK (B) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Vaxholm innebandyhallen
2017-02-05 13:00 13 Jakobsbergs IBF - Ekerö IK (B) Mats Andersson, Kenny Ly Viksjö Sporthall
2017-02-05 14:00 13 Åkersberga IBF (C) - Åkersberga IBF (B) Tobias Ekmark, Roland Nester Åkersberga Sporthall A
2017-02-05 16:00 13 Danderyds SK - Täby FC (B) Ken Johansson, Fredrik Sandgren Mörbyhallen
Omgång 14
2017-02-11 09:30 14 Vallentuna IBK - Danderyds SK Magnus Westerberg, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-11 12:15 14 Ekerö IK (B) - IK Frej Täby Mats Järnmark, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2017-02-11 13:15 14 Grimsta AIK (B) - Täby FC (A) Viktor Strömberg, Jonatan Svahn Väsby skolan
2017-02-11 15:15 14 Åkersberga IBF (B) - Jakobsbergs IBF Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 12:00 14 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vaxholms IBF Daniel Eklund, Charlie Bohlin Björkebyhallen
2017-02-12 12:00 14 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
Omgång 15
2017-02-18 10:00 15 Ekerö IK (B) - Åkersberga IBF (B) Stefano Bianque, Per Sundvall Mälaröhallen
2017-02-18 11:30 15 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Elliot Saffo, Sebastian Johansson Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 13:00 15 IK Frej Täby - Grimsta AIK (B) Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Vikingavallen
2017-02-18 14:00 15 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Armin Shafiei, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2017-02-18 15:30 15 Vaxholms IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) Philip Edlund, Oskar Mattsson Vaxholm innebandyhallen
2017-02-19 10:15 15 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK (B) Lucas Edberg, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2017-03-11 12:30 16 IBF Offensiv Lidingö (A) - Täby FC (A) Abbe Lami, Sadjad Nima Bodals Bollhall
2017-03-11 13:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Jakobsbergs IBF Paulina Thunvall, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2017-03-11 15:00 16 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Marcus Ackefelt, Julius Olesen Hässelbyhallen
2017-03-12 10:00 16 Täby FC (B) - Vaxholms IBF Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-03-12 14:00 16 Bele Barkarby IF IBF (A) - Grimsta AIK (B) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Björkebyhallen
2017-03-12 14:30 16 Danderyds SK - Rotebro IS IBK (A) Sampo Friberg, Tony Verho Mörbyhallen
2017-03-12 16:00 16 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby Oskar Mattsson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 17
2017-03-18 10:30 17 Grimsta AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Patrik Arvinder, Frida Berg Väsby skolan
2017-03-18 12:15 17 Åkersberga IBF (C) - Danderyds SK Ida Lagerblad, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2017-03-18 13:00 17 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF (A) Armin Shafiei, Elias Grafström Vikingavallen
2017-03-19 10:00 17 Täby FC (A) - Täby FC (B) Lucas Edberg, Per Sundvall Skarpängskolan A
2017-03-19 12:00 17 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (A) Elliot Saffo, Tiffany Saffo Kallhälls sporthall
2017-03-19 15:00 17 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Lars Samuelsson, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2017-03-19 16:30 17 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) Mimma Spasic, Torbjörn Lundin Tappströms Bollhall
Omgång 18
2017-03-25 11:00 18 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (B) Tiffany Saffo, Elliot Saffo Hässelbyhallen
2017-03-25 12:00 18 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Carl-Ludvig Buske, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2017-03-25 13:00 18 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2017-03-25 14:30 18 IBF Offensiv Lidingö (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-03-25 16:00 18 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) Tim Svensson, Hannes Hovmöller Skarpängskolan A
2017-03-26 13:15 18 Danderyds SK - Jakobsbergs IBF Patrik Arvinder, Lucas Edberg Mörbyhallen
Omgång 19
19 Ekerö IK (B) - Danderyds SK Tappströms Bollhall
2017-03-25 18:15 19 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 08:45 19 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) Kevin Neemé, Niklas Forsman Björkebyhallen
2017-04-08 14:00 19 IK Frej Täby - IBF Offensiv Lidingö (A) Simon Åbom, Elias Grafström Vikingavallen
2017-04-08 14:30 19 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) Lars Samuelsson, Mimma Spasic Vaxholm innebandyhallen
2017-04-08 15:00 19 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK Patrik Arvinder, Lars Reuterhagen Väsby skolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis