Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK Erik Rylander erik.rylander@stockholmexergi.se 0706935184 blå, vit, vita
Grimsta AIK Röd, Röd, Vit+Röd
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Järfälla IBK (A) Christian Karlson Christian.Karlson@hotmail.se 0733264421 Röd, Röd, Vit
Rotebro IS IBK Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK (B) Johan Dahlgren jdahlgren22@gmail.com Blå, Blå, Blå
Sigtuna IF IBK (C) Johan Dahlgren jdahlgren22@gmail.com Blå, Blå, Blå
Silverdals IF (A) Andreas Theorén anth19@handelsbanken.se 0704913155 Vit, Vit, Vit
Stäkets Idrottsförening Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (E) Vit, Vit, Vit
Täby FC (F) Virva Popovic virva.popovic@gmail.com 073-5337308 Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (B) Sara Granström granstrom.sara@gmail.com 076-8800769 Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF (B) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Ängby IF (B) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Stäkets Idrottsförening - Vaxholms IBF (B)
2016-10-01 10:15 1 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (B) Frida Berg, Elias Grafström Åkersberga Sporthall A
2016-10-01 12:00 1 IK Frej Täby - Danderyds SK Simon Åbom, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-01 15:00 1 Täby FC (E) - Vallentuna IBK Skarpängskolan A
2016-10-01 16:00 1 Täby FC (A) - Täby FC (F) Jakob Iskander, Enya Hasselström Skarpängskolan A
2016-10-01 17:00 1 Sigtuna IF IBK (C) - Rotebro IS IBK Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen 65
2016-10-01 18:00 1 Sigtuna IF IBK (B) - Silverdals IF (A) Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen 70
2016-10-02 09:00 1 Ängby IF (B) - Grimsta AIK Mario Mallengren, Daniel Karlsson Hässelbyhallen
Omgång 2
2 Vallentuna IBK - Stäkets Idrottsförening Hammarbackens Sporthall
2016-10-08 10:15 2 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK (B) David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-10-08 11:00 2 IK Frej Täby - Täby FC (E) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-08 11:15 2 Grimsta AIK - Täby FC (A) Väsby skolan
2016-10-08 16:00 2 Täby FC (F) - Järfälla IBK (A) Jacob Almefelt, Elias Grafström Skarpängskolan A
2016-10-08 16:30 2 Silverdals IF (A) - Åkersberga IBF Zackarias Bolander, David Solbu Rotebrohallen (Nya)
2016-10-09 15:15 2 Danderyds SK - Sigtuna IF IBK (C) Malin Holm, Elias Grafström Mörbyhallen
2016-10-23 13:30 2 Vaxholms IBF (B) - Ängby IF (B) Mats Järnmark, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 3
3 Stäkets Idrottsförening - IK Frej Täby
2016-10-15 11:00 3 Täby FC (A) - Vaxholms IBF (B) Lars Reuterhagen, Axel Göthberg Skarpängskolan A
2016-10-15 14:00 3 Täby FC (F) - Grimsta AIK Oskar Mattsson, Philip Edlund Skarpängskolan A
2016-10-15 16:00 3 Ängby IF (B) - Vallentuna IBK Erik Hellgren, Robert Milerud Stora Mossen 1
2016-10-16 08:45 3 Järfälla IBK (A) - Töjnan IBK (B) Andreas Mattsson, Sebastian Johansson Kallhälls sporthall
2016-10-16 09:00 3 Sigtuna IF IBK (B) - Danderyds SK Lars Samuelsson, Edward Swartling Prästängshallen
2016-10-16 10:00 3 Sigtuna IF IBK (C) - Täby FC (E) Lars Samuelsson, Edward Swartling Prästängshallen
2016-10-16 11:15 3 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Hannes Andersson, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 4
4 Sigtuna IF IBK (C) - Stäkets Idrottsförening Prästängshallen
2016-10-29 11:45 4 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Niklas Wedin, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-10-29 13:00 4 IK Frej Täby - Ängby IF (B) Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-29 14:00 4 Grimsta AIK - Järfälla IBK (A) Zackarias Bolander, Patrik Arvinder Väsby skolan
2016-10-29 16:00 4 Täby FC (E) - Sigtuna IF IBK (B) Carl-Ludvig Buske, Fabian Magnell Skarpängskolan A
2016-10-29 16:30 4 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (F) Mimma Spasic, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-30 16:15 4 Silverdals IF (A) - Töjnan IBK (B) Madeleine Forslund, Paulina Thunvall Silverdalshallen
2016-11-19 14:30 4 Danderyds SK - Åkersberga IBF Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Mörbyhallen
Omgång 5
5 Sigtuna IF IBK (B) - Stäkets Idrottsförening Prästängshallen
2016-11-12 13:00 5 Täby FC (F) - Vallentuna IBK Viktor Lindell, Tim Svensson Skarpängskolan A
2016-11-12 13:00 5 Ängby IF (B) - Sigtuna IF IBK (C) Robert Milerud, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
2016-11-12 14:00 5 Grimsta AIK - Vaxholms IBF (B) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Väsby skolan
2016-11-12 14:15 5 Åkersberga IBF - Täby FC (E) Fredrik Sandgren, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 09:00 5 Järfälla IBK (A) - Silverdals IF (A) Madeleine Forslund, Clara Hålling Viksjö Sporthall
2016-11-13 15:00 5 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK Sara Thalén, Paulina Thunvall Silverdalshallen
2016-11-20 11:00 5 Täby FC (A) - IK Frej Täby Per Sundvall, Simon Åbom Skarpängskolan A
Omgång 6
6 Stäkets Idrottsförening - Åkersberga IBF
2016-11-26 09:00 6 Rotebro IS IBK - Silverdals IF (A) Patrik Arvinder, Zackarias Bolander Rotebrohallen (Nya)
2016-11-26 09:00 6 IK Frej Täby - Täby FC (F) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-26 11:00 6 Vallentuna IBK - Grimsta AIK Ida Nedin, Carl Kjellstrand Hammarbackens Sporthall
2016-11-27 10:00 6 Sigtuna IF IBK (B) - Ängby IF (B) Fredrik Nensén, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-11-27 12:00 6 Sigtuna IF IBK (C) - Täby FC (A) Fredrik Nensén, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-11-27 13:15 6 Danderyds SK - Töjnan IBK (B) Jakob Iskander, Elias Grafström Mörbyhallen
2016-11-27 15:00 6 Vaxholms IBF (B) - Järfälla IBK (A) Mimma Spasic, Fredrik Hallenberg Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 7
2016-12-03 10:00 7 Grimsta AIK - IK Frej Täby Fredrik Sandgren, Jonas Sandberg Väsby skolan
2016-12-03 12:15 7 Åkersberga IBF - Ängby IF (B) Ida Lagerblad, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 12:30 7 Vaxholms IBF (B) - Vallentuna IBK Mimma Spasic, Jelena Spasic Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-03 13:00 7 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK (B) Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2016-12-03 15:00 7 Täby FC (F) - Sigtuna IF IBK (C) Niklas Wedin, Enya Hasselström Skarpängskolan A
2016-12-04 12:00 7 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Kallhälls sporthall
2016-12-04 13:15 7 Silverdals IF (A) - Danderyds SK Elliot Saffo, Fabian Magnell Silverdalshallen
2016-12-04 14:15 7 Töjnan IBK (B) - Täby FC (E) Elliot Saffo, Fabian Magnell Silverdalshallen
Omgång 8
8 Stäkets Idrottsförening - Töjnan IBK (B)
2016-12-17 12:00 8 Täby FC (E) - Silverdals IF (A) Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2016-12-17 12:45 8 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (A) Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2016-12-18 10:00 8 Sigtuna IF IBK (C) - Grimsta AIK Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-18 11:00 8 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (F) Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-18 11:15 8 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Frida Berg, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 12:00 8 IK Frej Täby - Vaxholms IBF (B) Ida Nedin, Stefan Flöjt Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-18 14:15 8 Danderyds SK - Rotebro IS IBK Felix Wursé, Mattias Thomasson Mörbyhallen
Omgång 9
2017-01-14 09:00 9 Rotebro IS IBK - Täby FC (E) Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Nya)
2017-01-14 13:00 9 Silverdals IF (A) - Stäkets Idrottsförening David Solbu, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-01-14 14:00 9 Täby FC (F) - Åkersberga IBF Elias Grafström, Philip Edlund Skarpängskolan A
2017-01-14 15:00 9 Vallentuna IBK - IK Frej Täby Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2017-01-14 15:15 9 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK (B) Patrik Arvinder, Ken Johansson Väsby skolan
2017-01-14 15:30 9 Järfälla IBK (A) - Danderyds SK Simon Åbom, Lucas Edberg Mörbyhallen
2017-01-14 15:30 9 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK (C) Fredrik Sandgren, Karl Hurtig Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-15 11:00 9 Töjnan IBK (B) - Ängby IF (B) Marina Saxon, Mattias Thomasson Silverdalshallen
Omgång 10
2017-01-21 11:15 10 Åkersberga IBF - Grimsta AIK Ida Lagerblad, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2017-01-21 13:00 10 IK Frej Täby - Järfälla IBK (A) Ida Nedin, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-21 13:00 10 Täby FC (E) - Danderyds SK Oskar Mattsson, Philip Edlund Skarpängskolan A
2017-01-21 14:00 10 Ängby IF (B) - Silverdals IF (A) Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Stora Mossen 1
2017-01-21 14:00 10 Täby FC (A) - Töjnan IBK (B) Oskar Mattsson, Philip Edlund Skarpängskolan A
2017-01-22 11:00 10 Sigtuna IF IBK (C) - Vallentuna IBK Jonatan Svahn, Kenny Ly Prästängshallen
2017-01-22 12:00 10 Sigtuna IF IBK (B) - Vaxholms IBF (B) Jonatan Svahn, Kenny Ly Prästängshallen
2017-01-22 15:15 10 Stäkets Idrottsförening - Rotebro IS IBK Robin Wirström Kallhälls sporthall
Omgång 11
2017-02-04 10:00 11 Rotebro IS IBK - Ängby IF (B) Clara Hålling, Madeleine Forslund Rotebrohallen (Nya)
2017-02-04 13:00 11 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK (B) Fredrik Sandgren, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-04 13:00 11 Silverdals IF (A) - Täby FC (A) Patrik Arvinder, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-04 14:15 11 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-05 12:00 11 Järfälla IBK (A) - Täby FC (E) Mats Andersson, Kenny Ly Viksjö Sporthall
2017-02-05 15:00 11 Töjnan IBK (B) - Täby FC (F) Per Sundvall, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2017-02-05 17:00 11 Danderyds SK - Stäkets Idrottsförening Fredrik Sandgren, Mats Järnmark Mörbyhallen
2017-02-05 18:30 11 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK (C) Daniel Skantze, Viktor Lindell Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Omgång 12
2017-02-11 09:00 12 Töjnan IBK (B) - Grimsta AIK Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-11 12:00 12 Ängby IF (B) - Danderyds SK Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Stora Mossen 1
2017-02-11 12:00 12 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK Daniel Skantze, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-02-11 14:00 12 Täby FC (F) - Silverdals IF (A) Daniel Skantze, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2017-02-12 10:00 12 Sigtuna IF IBK (C) - Järfälla IBK (A) Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-02-12 11:00 12 Sigtuna IF IBK (B) - IK Frej Täby Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-02-12 13:30 12 Stäkets Idrottsförening - Täby FC (E) Andreas Mattsson, Mimma Spasic Viksjö Sporthall
2017-02-12 17:00 12 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK Hannes Andersson, Patrik Arvinder Hackstahallen
Omgång 13
13 Sigtuna IF IBK (C) - Sigtuna IF IBK (B) Prästängshallen
2017-02-18 09:30 13 Rotebro IS IBK - Täby FC (F) Ken Johansson, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 12:00 13 IK Frej Täby - Åkersberga IBF Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-18 13:00 13 Täby FC (E) - Ängby IF (B) Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-02-18 14:30 13 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK (B) Simon Åbom, Torbjörn Lundin Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-19 11:00 13 Järfälla IBK (A) - Stäkets Idrottsförening Mattias Thomasson, Mimma Spasic Viksjö Sporthall
2017-02-19 11:45 13 Silverdals IF (A) - Grimsta AIK Patrik Arvinder, Fabian Magnell Silverdalshallen
2017-02-19 14:00 13 Danderyds SK - Täby FC (A) Magnus Berg, Elias Grafström Mörbyhallen
Omgång 14
2017-03-11 09:00 14 Ängby IF (B) - Stäkets Idrottsförening Peter Gustafsson Saliba, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2017-03-11 13:00 14 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK Magnus Johansson, David Norman Väsby skolan
2017-03-11 16:00 14 Täby FC (A) - Täby FC (E) Armin Shafiei, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-03-12 10:00 14 Silverdals IF (A) - Vaxholms IBF (B) Zackarias Bolander, David Solbu Silverdalshallen
2017-03-12 11:00 14 Täby FC (F) - Danderyds SK Armin Shafiei, Simon Åbom Skarpängskolan A
2017-03-12 11:00 14 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK Oskar Mattsson, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2017-03-12 12:00 14 Sigtuna IF IBK (B) - Järfälla IBK (A) Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-03-12 15:00 14 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK (C) Oskar Mattsson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2017-03-25 10:00 15 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF (B) Clara Hålling, Madeleine Forslund Rotebrohallen (Nya)
2017-03-25 12:00 15 IK Frej Täby - Töjnan IBK (B) Philip Edlund, Patrik Arvinder Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-25 12:00 15 Vallentuna IBK - Silverdals IF (A) Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2017-03-25 13:00 15 Täby FC (E) - Täby FC (F) Armin Shafiei, Tim Svensson Skarpängskolan A
2017-03-26 09:00 15 Järfälla IBK (A) - Ängby IF (B) Erik Åkerlund, Carl-Ludvig Buske Viksjö Sporthall
2017-03-26 10:00 15 Stäkets Idrottsförening - Täby FC (A) Robert Milerud, Jesper Roth Kallhälls sporthall
2017-03-26 12:00 15 Sigtuna IF IBK (B) - Åkersberga IBF Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-03-26 12:15 15 Danderyds SK - Grimsta AIK Patrik Arvinder, Lucas Edberg Mörbyhallen
Omgång 16
2017-04-01 09:00 16 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Patrik Arvinder, Fabian Magnell Rotebrohallen (Nya)
2017-04-01 12:00 16 Grimsta AIK - Täby FC (E) Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Väsby skolan
2017-04-01 15:00 16 Töjnan IBK (B) - Sigtuna IF IBK (C) Fredrik Sandgren, Elias Grafström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-01 15:15 16 Åkersberga IBF - Järfälla IBK (A) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-04-01 16:00 16 Silverdals IF (A) - IK Frej Täby Fredrik Sandgren, Elias Grafström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-02 11:00 16 Täby FC (F) - Stäkets Idrottsförening Armin Shafiei, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2017-04-02 12:00 16 Täby FC (A) - Ängby IF (B) Armin Shafiei, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2017-04-02 12:00 16 Vaxholms IBF (B) - Danderyds SK Carl Kjellstrand, Roger Nyström Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 17
2017-01-15 12:00 17 Järfälla IBK (A) - Täby FC (A) Patrik Arvinder, Carl-Ludvig Buske Viksjö Sporthall
2017-04-08 10:00 17 Ängby IF (B) - Täby FC (F) Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Stora Mossen 1
2017-04-08 13:00 17 Täby FC (E) - Vaxholms IBF (B) Fredrik Sandgren, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2017-04-08 13:00 17 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK Armin Shafiei, Elias Grafström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-04-09 10:00 17 Stäkets Idrottsförening - Grimsta AIK Robin Wirström, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2017-04-09 12:15 17 Danderyds SK - Vallentuna IBK Jacob Almefelt, Martin Svensson Mörbyhallen
2017-04-09 13:00 17 Sigtuna IF IBK (B) - Töjnan IBK (B) Carl Kjellstrand, Juha Tammerström Prästängshallen
2017-04-09 14:00 17 Sigtuna IF IBK (C) - Silverdals IF (A) Carl Kjellstrand, Juha Tammerström Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis