Spelprogram - Juniorallsvenskan E2 Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Backadalen /Surte IBK Mikael Järdhage mikael.jardhage@gmail.com 0739-021459 Röd/Röd/Röd
IK Zenith Grön, Vit, Grön
Lindome IBK Joakim Wahlström joakim_wahlstrom@hotmail.com 072-7076824 Grön/Vit/Vit
Lindås IBK Korallblå, Svart, Svart
Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF Orange, Svart, Svart
Warberg IC Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-07 19:45 1 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 2 - 3 Adam Kruse, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2016-10-09 14:00 1 IK Zenith - Lindås IBK 2 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall 55
2016-11-09 20:45 1 Warberg IC - Lindome IBK 4 - 8 Mats Andersson, Henrik Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Omgång 2
2016-10-14 19:00 2 Lindås IBK - Warberg IC 2 - 4 Adnan Tongur, Jesper Axelsson Salming Arena
2016-10-14 20:00 2 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 4 - 1 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Almåshallen B
2016-10-15 15:00 2 IBF Backadalen /Surte IBK - IK Zenith 5 - 2 Adam Kruse, Oliver Engström Lundbystrand 4
Omgång 3
2016-10-21 19:30 3 Warberg IC - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 3 - 3 Magnus Gullquist, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-10-22 15:00 3 IBF Backadalen /Surte IBK - Lindås IBK 4 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lundbystrand 3
2016-10-23 17:30 3 IK Zenith - Lindome IBK 3 - 4 Jesper Axelsson, Jervand Hakopian Björlanda Idrottshall 66
Omgång 4
2016-10-26 20:30 4 Lindome IBK - IBF Backadalen /Surte IBK 4 - 4 Jesper Axelsson, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-10-29 13:00 4 Warberg IC - IK Zenith 5 - 2 Jonas Söderberg, Mattias Torbiörnson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-01-27 18:30 4 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Lindås IBK 2 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
Omgång 5
2016-11-11 19:00 5 Lindås IBK - Lindome IBK 4 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Salming Arena
2016-11-12 17:00 5 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 1 - 3 Joakim Amri Nilsson, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-11-17 19:00 5 IBF Backadalen /Surte IBK - Warberg IC 3 - 3 Andreas Rolén, Adam Kruse Lundbystrand 3
Omgång 6
2016-11-15 20:15 6 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 3 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-11-16 20:40 6 Lindome IBK - FBC Lerum 5 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-11-18 19:00 6 Warberg IC - Partille IBS 3 - 1 Peter Särnhav, Sofia Berntsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-11-18 19:45 6 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Fristads GoIF/Borås IBF 1 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2016-11-20 16:00 6 IBK Lockerud Mariestad - IBF Backadalen /Surte IBK 5 - 1 Linus Svensson, Magnus Nilsson UW-Elasthallen, Mariestad
2016-11-26 11:15 6 Hovslätts IK - Lindås IBK 2 - 1 Michael Johansson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall 50
Omgång 7
2016-11-22 19:30 7 Partille IBS - Lindome IBK 0 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Partille Arena B-hallen 40
2016-11-25 19:00 7 Fristads GoIF/Borås IBF - Warberg IC 5 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-11-25 19:00 7 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2016-11-25 20:00 7 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 7 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen 53
2016-11-27 15:00 7 IBF Backadalen /Surte IBK - Hovslätts IK 3 - 9 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 3
2016-12-10 17:15 7 IK Zenith - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Robin Boqvist, Oliver Engström Björlanda Idrottshall
Omgång 8
2016-11-29 20:15 8 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2016-12-02 19:00 8 Fristads GoIF/Borås IBF - IK Zenith 2 - 2 Peter Axelsson, David Persson Fristadhallen, Fristad
2016-12-02 20:00 8 FBC Lerum - Lindås IBK 8 - 6 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2016-12-03 17:00 8 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 3 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ugglumshallen
2016-12-04 14:00 8 Hovslätts IK - Lindome IBK 0 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Arenan - Jönköpings Idrottshus 55
2016-12-09 19:00 8 IBK Lockerud Mariestad - Warberg IC 3 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic UW-Elasthallen, Mariestad 100
Omgång 9
2016-12-15 18:30 9 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Adnan Tongur, Robin Boqvist Ale Kulturrum
2016-12-17 14:30 9 IBF Backadalen /Surte IBK - Partille IBS 3 - 5 Oliver Engström, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2016-12-18 11:00 9 Lindås IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 2 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-12-18 16:30 9 Warberg IC - Hovslätts IK 4 - 5 Magnus Gullquist, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-12-18 16:30 9 IK Zenith - FBC Lerum 2 - 1 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2017-02-05 14:30 9 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
Omgång 10
2017-01-10 20:30 10 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2017-01-13 19:00 10 Fristads GoIF/Borås IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 4 - 3 Richard Claesson, Fredrik Andersson Fristadhallen, Fristad 75
2017-01-13 19:45 10 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Hovslätts IK 0 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2017-01-14 14:00 10 IK Zenith - Partille IBS 1 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-02-01 19:45 10 Lindås IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 17 Oliver Engström, Kevin Larsson Salming Arena
2017-02-03 20:00 10 FBC Lerum - Warberg IC 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Rydsbergshallen
Omgång 11
2017-01-19 19:00 11 Lindome IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2017-01-20 18:30 11 Partille IBS - Lindås IBK 5 - 6 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Vallhamra Sportcenter 50
2017-01-21 11:00 11 Hovslätts IK - IK Zenith 3 - 2 Fredrik Fältskog, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-21 15:00 11 IBF Backadalen /Surte IBK - FBC Lerum 5 - 2 Oliver Engström, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2017-01-22 17:00 11 IBK Lockerud Mariestad - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 5 - 4 Pedram Koublani, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2017-01-22 19:00 11 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Omgång 12
2017-01-29 17:30 12 Lindome IBK - Warberg IC 8 - 5 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Streteredsskolan
2017-01-29 20:00 12 Lindås IBK - IK Zenith 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2017-02-04 11:00 12 IBF Backadalen /Surte IBK - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Besim Mehmedagic Bohushallen
Omgång 13
2017-02-06 19:30 13 IK Zenith - IBF Backadalen /Surte IBK 2 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Björlanda Idrottshall
2017-02-08 20:45 13 Warberg IC - Lindås IBK 10 - 3 Jonas Söderberg, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-02-11 14:30 13 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Lindome IBK 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum 78
Omgång 14
2017-02-17 19:45 14 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Warberg IC 4 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2017-02-19 12:30 14 Lindome IBK - IK Zenith 2 - 1 Andreas Rolén, Adnan Tongur Almåshallen B
2017-02-25 17:00 14 Lindås IBK - IBF Backadalen /Surte IBK 5 - 7 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Salming Arena 46
Omgång 15
2017-03-02 20:30 15 IBF Backadalen /Surte IBK - Lindome IBK 2 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 3
2017-03-03 19:00 15 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 4 - 10 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2017-03-05 13:30 15 IK Zenith - Warberg IC 3 - 2 Jesper Axelsson, Kevin Larsson Björlanda Idrottshall 73
Omgång 16
2017-03-10 18:30 16 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - IK Zenith 1 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-03-11 13:00 16 Warberg IC - IBF Backadalen /Surte IBK 1 - 2 Mats Andersson, Eino Kozan Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-03-13 20:10 16 Lindome IBK - Lindås IBK 11 - 3 Andreas Rolén, Hajrudin Begic Almåshallen B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis