Spelprogram - Herrar Division 2 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Clemensnäs IF Blå, Blå, Blå
IBF Skellefteå Grön, Vit, Grön
IBK Umeå Norr Niklas Nordkvist niklas.nordkvist@elgruppenumea.se 0730-52 37 11 Svart/rosa
Obbola IK Pontus Larsson ppontuslarsson@gmail.com 0725550094 Grön, Svart, Svart
Rönnskär Railcare IF Ulf Helander helander77@hotmail.com 0703663845 Gul/Blå/Blå
Täfteå IK Malin Olofsson malin.olofsson@umea.se 0705148594 Röd tröja/vita shorts
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-23 14:00 1 Obbola IK - Rönnskär Railcare IF 11 - 8 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen 77
2018-01-28 14:00 1 IBK Umeå Norr - IBF Skellefteå 29 - 8 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
Omgång 2
2017-09-29 19:00 2 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 3 - 9 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Sävaråhallen
2017-09-29 19:30 2 Rönnskär Railcare IF - Clemensnäs IF 8 - 4 Jens Marklund, Jörgen Lundberg Eddahallen
2017-09-30 15:00 2 IBF Skellefteå - Obbola IK 6 - 14 Jens Marklund, Jörgen Lundberg Eddahallen 18
Omgång 3
2017-10-04 20:00 3 Clemensnäs IF - IBF Skellefteå 11 - 6 Jens Marklund, Melker Westerberg Eddahallen
2017-10-06 19:30 3 Obbola IK - IBK Umeå Norr 5 - 12 Olasjöhallen 227
Omgång 4
2017-10-08 13:00 4 Rönnskär Railcare IF - Täfteå IK 2 - 13 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen 42
2017-10-08 13:30 4 Obbola IK - Clemensnäs IF 13 - 10 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen 85
Omgång 5
2017-10-13 19:30 5 Täfteå IK - IBF Skellefteå 23 - 11 Manuel Garzon, Tony Cederholm Sävaråhallen
2017-10-15 13:00 5 Clemensnäs IF - IBK Umeå Norr 4 - 16 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen 33
Omgång 6
2017-10-21 11:00 6 Obbola IK - Täfteå IK 6 - 7 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Olasjöhallen 87
2017-10-22 13:30 6 IBK Umeå Norr - Rönnskär Railcare IF 15 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
Omgång 7
2017-10-27 19:30 7 Täfteå IK - Clemensnäs IF 7 - 7 Manuel Garzon, Thanasis Provatas Sävaråhallen 56
2017-11-12 18:45 7 Rönnskär Railcare IF - IBF Skellefteå 18 - 6 Jens Marklund, Melker Westerberg Balderhallen A 56
Omgång 8
2017-11-05 11:30 8 Obbola IK - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen 122
2017-11-05 11:30 8 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 17 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-11-05 14:00 8 Örnsköldsvik IBF - Täfteå IK 7 - 7 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena 42
2017-11-05 14:00 8 Gimonäs Umeå IBF - IBF Skellefteå 15 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen 21
2017-11-05 14:15 8 IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 4 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2018-01-07 16:00 8 Clemensnäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
Omgång 9
2017-11-17 19:00 9 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 6 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen 20
2017-11-19 11:00 9 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF 12 - 5 Therese Edin, Therese Jensen Sävaråhallen
2017-11-19 11:00 9 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 6 - 21 Tony Cederholm, Joni Güzel Hammarhallen Vännäs
2017-11-19 14:00 9 IBF Skellefteå - IBS Dalen 7 - 11 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2017-11-19 14:00 9 Team Thorengruppen Ungdom SK - Clemensnäs IF 6 - 3 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Midgårdshallen
Omgång 10
2017-11-25 11:00 10 IBS Dalen - Täfteå IK 6 - 4 Peter Poopuu, Viktor Grahn Musköten 1
2017-11-25 11:30 10 Obbola IK - IK SPIF Umeå 12 - 12 Tony Cederholm, Therese Jensen Olasjöhallen 51
2017-11-25 14:00 10 Clemensnäs IF - Spöland Vännäs IF 5 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2017-11-25 14:00 10 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 3 Peter Poopuu, Viktor Grahn Midgårdshallen
2017-11-26 11:30 10 Örnsköldsvik IBF - Rönnskär Railcare IF 9 - 6 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena 42
Omgång 11
2017-12-01 19:00 11 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Umeå Norr 6 - 3 Patrik Häggström, Jens Marklund Midgårdshallen
2017-12-02 13:00 11 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 4 - 7 Daniel Degerman, Ville Hedsberg Eddahallen 50
2017-12-02 13:00 11 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 5 - 11 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena 94
2017-12-02 14:00 11 IK SPIF Umeå - Clemensnäs IF 15 - 1 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen 20
2017-12-02 16:00 11 IBF Skellefteå - Örnsköldsvik IBF 8 - 17 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
Omgång 12
2017-12-08 19:00 12 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 8 Morgan Poopuu, Peter Poopuu Sävaråhallen
2017-12-09 11:00 12 Gimonäs Umeå IBF - Obbola IK 11 - 6 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst 36
2017-12-09 11:30 12 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 4 - 14 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-12-09 14:00 12 Örnsköldsvik IBF - Clemensnäs IF 12 - 7 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena 52
2017-12-10 16:00 12 IBF Skellefteå - IK SPIF Umeå 10 - 9 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2018-01-07 11:00 12 Rönnskär Railcare IF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A 66
Omgång 13
2017-12-15 19:00 13 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IBF 19 - 2 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-12-15 19:00 13 IK SPIF Umeå - Täfteå IK 6 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen 30
2017-12-17 14:00 13 Obbola IK - Örnsköldsvik IBF 17 - 12 Roger Karlsson, Peter Poopuu Olasjöhallen 64
2017-12-17 14:00 13 Team Thorengruppen Ungdom SK - Rönnskär Railcare IF 4 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Midgårdshallen
2018-03-02 19:30 13 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Skellefteå 16 - 4 Göran Norberg, Peder Lövdahl Köpmanholmens Sporthall 48
Omgång 14
2018-01-13 12:00 14 Rönnskär Railcare IF - Obbola IK 6 - 15 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen 40
2018-01-13 15:00 14 IBF Skellefteå - IBK Umeå Norr 9 - 20 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen
Omgång 15
2018-01-19 19:00 15 IBK Umeå Norr - Täfteå IK 10 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2018-01-20 13:00 15 Clemensnäs IF - Rönnskär Railcare IF 8 - 13 Lasse Ekesryd, Micael Holmbom Eddahallen
2018-01-20 15:00 15 Obbola IK - IBF Skellefteå 18 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Olasjöhallen 85
Omgång 16
2018-01-24 20:30 16 IBF Skellefteå - Clemensnäs IF 6 - 2 Jens Marklund, Melker Westerberg Eddahallen
2018-01-26 19:00 16 IBK Umeå Norr - Obbola IK 12 - 9 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
Omgång 17
2018-01-28 14:00 17 Täfteå IK - Rönnskär Railcare IF 12 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sävaråhallen 100
2018-01-28 14:00 17 Clemensnäs IF - Obbola IK 5 - 10 Jens Marklund, Melker Westerberg Eddahallen
Omgång 18
2018-02-03 13:00 18 IBF Skellefteå - Täfteå IK 8 - 11 Melker Westerberg, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-03-02 19:00 18 IBK Umeå Norr - Clemensnäs IF 30 - 5 Anders Öbergh, Mikael Körning Midgårdshallen
Omgång 19
2018-02-11 11:00 19 Täfteå IK - Obbola IK 1 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sävaråhallen 87
2018-02-11 14:00 19 Rönnskär Railcare IF - IBK Umeå Norr 2 - 15 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen 52
Omgång 20
2018-02-18 15:15 20 Clemensnäs IF - Täfteå IK 5 - 9 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Eddahallen
2018-02-19 20:15 20 IBF Skellefteå - Rönnskär Railcare IF 6 - 5 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
Omgång 21
2018-02-23 19:30 21 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 10 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sävaråhallen 63
2018-02-24 13:00 21 IBF Skellefteå - Team Thorengruppen Ungdom SK 9 - 13 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-02-24 13:00 21 Örnsköldsvik IBF - IBK Umeå Norr 1 - 5 Göran Norberg, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall 78
2018-02-24 14:30 21 IBS Dalen - Clemensnäs IF 10 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2018-02-24 16:00 21 Rönnskär Railcare IF - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Eddahallen
Omgång 22
2018-03-04 13:00 22 Obbola IK - IBS Dalen 3 - 3 Ulf Stödberg, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen 89
2018-03-04 13:00 22 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IBF 5 - 15 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B 30
2018-03-04 13:00 22 Spöland Vännäs IF - IBF Skellefteå 10 - 9 Mikael Körning, Anders Öbergh Hammarhallen Vännäs
2018-03-04 13:00 22 Team Thorengruppen Ungdom SK - Täfteå IK 8 - 10 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-03-04 13:00 22 IK SPIF Umeå - Rönnskär Railcare IF 9 - 3 David Karlsson, Roger Karlsson Sporthushallen 10

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis