Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Jeanette Karlsson jeanettek48@hotmail.com 0762668656 Svart, Svart, Svart
Ekerö IK Andreas Eibladh andreas.eibladh@canaldigital.se 070-9118897 Blå, Blå, Blå
Huddinge IK (B) Minna Vendel Auinger minna.vendel-auinger@huddinge.se röd, röd, röd
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IK Frej TäbyIBK Mats Karlsson em.mats.karlsson@outlook.com 070-6053035 Gul, Svart, Gul
Täby FC (A) Annika Bergdahl Lööw annikabergdahlloow@hotmail.com 0722402404 Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Carl Henrik Anderzén carlhenrik.anderzen@gmail.com 070-739 19 65 Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Värmdö IF (A) Blå, Blå, Blå
Åkersberga IBF (A) Linda Andersson linda75and@yahoo.se 070-6003109 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Älvsjö AIK IBF Charlotta Ungman charlottaungman@mac.com 0738252515 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 11:00 1 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2017-09-30 12:00 1 Täby FC (C) - Värmdö IF (A) Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Skarpängskolan A
2017-09-30 13:15 1 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-09-30 14:00 1 IK Frej TäbyIBK - Huddinge IK (B) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen
2017-10-01 11:00 1 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (B) Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2017-11-18 16:00 1 Täby FC (A) - Täby FC (B) Oscar Silverbratt, Emil Kirchner Skarpängskolan A
Omgång 2
2017-10-07 11:15 2 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Emil Kirchner, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-10-08 11:00 2 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK IBF Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Kvarnbergshallen
2017-10-08 12:15 2 Ekerö IK - Täby FC (A) Leif Karlsson, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2017-10-08 14:00 2 Täby FC (B) - Täby FC (C) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
2017-10-08 15:00 2 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK Totte Hallgren, Mimma Spasic Björkebyhallen
2017-10-08 16:15 2 Värmdö IF (A) - IK Frej TäbyIBK Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 3
2017-10-14 11:00 3 Hässelby SK IBK - Huddinge IK (B) Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2017-10-14 12:30 3 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF (A) Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Sätrahallen
2017-10-14 15:00 3 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (B) Jakob Iskander, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2017-10-15 11:15 3 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-15 12:15 3 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-15 13:00 3 Täby FC (C) - Täby FC (A) Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
Omgång 4
2017-10-21 13:15 4 Huddinge IK (B) - Åkersberga IBF (A) Shabbir Ahmed, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2017-10-22 11:00 4 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF Tim Svensson, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2017-10-22 11:15 4 Värmdö IF (A) - Hässelby SK IBK Theodore Hurtig, Tommy Egman Värmdö sporthall
2017-10-22 12:00 4 Täby FC (A) - IK Frej TäbyIBK Tim Svensson, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2017-10-22 12:00 4 Ekerö IK - Täby FC (C) Patrik Arvinder, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2017-10-22 14:00 4 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Björkebyhallen
Omgång 5
2017-10-28 10:00 5 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) Niklas Van Lienden, William Wetterud Hässelbyhallen
2017-10-28 12:45 5 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (A) Linnea Westerlund, Henrik Sommerville Sätrahallen
2017-10-28 13:15 5 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF (A) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-10-28 16:00 5 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (C) Sebastian Zetterberg, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2017-10-29 09:15 5 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IK (B) Jakob Iskander, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2017-10-29 11:00 5 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Björkebyhallen
Omgång 6
2017-11-11 10:00 6 Ekerö IK - IK Frej TäbyIBK Emil Aronsson, Noah Krona Mälaröhallen
2017-11-11 14:15 6 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Sezgin Youmer, Filippa Agnekil Kvarnbergshallen
2017-11-12 10:00 6 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-11-12 11:00 6 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-11-12 12:00 6 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Emil Kirchner, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2017-11-12 12:15 6 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF (B) Noah Hulin, William Zetterquist Värmdö sporthall
Omgång 7
2017-11-18 09:00 7 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) Totte Hallgren, Niclas Andersson Hässelbyhallen
2017-11-18 09:00 7 Älvsjö AIK IBF - IK Frej TäbyIBK Rebecka Edin, Sam Robertsson Sätrahallen
2017-11-18 12:15 7 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) Oskar Mattsson, Philip Edlund Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 10:15 7 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) Lovisa Lindblom, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 11:00 7 Huddinge IK (B) - Ekerö IK My Källström Lyly, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2017-11-19 11:00 7 Bele Barkarby IF IBF (A) - Värmdö IF (A) Lucas Nordin, Alexander Dahlberg Leijon Björkebyhallen
Omgång 8
2017-11-25 12:00 8 IK Frej TäbyIBK - Hässelby SK IBK Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Vikingavallen
2017-11-25 12:00 8 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) Patrik Arvinder, Lovisa Lindblom Skarpängskolan A
2017-11-25 13:00 8 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Patrik Arvinder, Lovisa Lindblom Skarpängskolan A
2017-11-25 14:00 8 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (A) Richard Jonsson, Patrik Arvinder Skarpängskolan A
2017-11-26 11:15 8 Värmdö IF (A) - Huddinge IK (B) Milton Scholder, Noah Pettersson-Fors Värmdö sporthall
2017-11-26 16:15 8 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF Adam Gustafsson, Patrik Larsson Tappströms Bollhall
Omgång 9
2017-12-02 11:15 9 Åkersberga IBF (A) - IK Frej TäbyIBK Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-12-02 12:00 9 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2017-12-03 11:00 9 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) Mattias Thomasson, Christoffer Andersson Björkebyhallen
2017-12-03 12:00 9 Huddinge IK (B) - Täby FC (B) Jacob Leijon, Filippa Agnekil Kvarnbergshallen
2017-12-03 12:15 9 Värmdö IF (A) - Ekerö IK Sezgin Youmer, Christian Berger Värmdö sporthall
2017-12-03 14:15 9 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 10
2017-12-09 11:00 10 Ekerö IK - Hässelby SK IBK Torbjörn Lundin, Hilda Lundin Mälaröhallen
2017-12-09 12:00 10 Täby FC (A) - Huddinge IK (B) Sebastian Johansson, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2017-12-09 13:00 10 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF (B) Tilde Levinson, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2017-12-09 13:00 10 Täby FC (B) - Värmdö IF (A) Sebastian Johansson, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2017-12-09 14:00 10 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2017-12-10 11:00 10 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF (A) Leo Odell/Johansson, Johan Ståhl Vintervikshallen
Omgång 11
2017-12-16 09:15 11 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-12-16 10:15 11 Åkersberga IBF (B) - Älvsjö AIK IBF Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-12-16 14:00 11 Täby FC (B) - Ekerö IK Oscar Silverbratt, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2017-12-16 16:00 11 Bele Barkarby IF IBF (A) - IK Frej TäbyIBK Mattias Thomasson, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2017-12-17 12:00 11 Huddinge IK (B) - Täby FC (C) Ida Sandberg, Rebecka Eriksson Kvarnbergshallen
2017-12-17 14:15 11 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
Omgång 12
12 Värmdö IF (A) - Täby FC (C) Värmdö sporthall
2017-11-01 18:00 12 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK Stefano Bianque, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-12-02 16:00 12 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF Johannes Sandberg, Sezgin Youmer Herresta Sporthall
2017-12-16 10:00 12 Huddinge IK (B) - IK Frej TäbyIBK Johannes Sandberg, Gustav Frank Kvarnbergshallen
2018-01-14 11:00 12 Täby FC (B) - Täby FC (A) Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Skarpängskolan A
2018-02-18 17:15 12 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Tappströms Bollhall
Omgång 13
2018-01-13 09:00 13 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2018-01-13 10:00 13 Täby FC (A) - Ekerö IK Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-01-13 12:45 13 IK Frej TäbyIBK - Värmdö IF (A) Lars Sundlöf, Lars Samuelsson Vikingavallen
2018-01-13 17:00 13 Täby FC (C) - Täby FC (B) Fredrik Sandgren, Richard Jonsson Skarpängskolan A
2018-01-14 10:30 13 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Aldin Imamovic, Stefano Bianque Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 11:00 13 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK (B) William Albrecht, Fredrik Hallenberg Vintervikshallen
Omgång 14
2018-01-20 11:00 14 Täby FC (B) - IK Frej TäbyIBK Hilda Lundin, Torbjörn Lundin Skarpängskolan A
2018-01-20 11:00 14 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) Mourice Åkerblom, Gustav Fohlstedt Mälaröhallen
2018-01-20 15:00 14 Täby FC (A) - Täby FC (C) Adam Sundbom, Ulf Jonsson Skarpängskolan A
2018-01-21 12:00 14 Huddinge IK (B) - Hässelby SK IBK Fredrik Hallenberg, Johannes Sandberg Kvarnbergshallen
2018-01-21 14:00 14 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) Max Ekstedt, Totte Hallgren Björkebyhallen
2018-01-21 16:00 14 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF William Zetterquist, Noah Hulin Värmdö sporthall
Omgång 15
2018-01-27 10:15 15 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (A) Björn Söderström, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2018-01-27 15:30 15 Täby FC (C) - Ekerö IK Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2018-01-28 11:00 15 Hässelby SK IBK - Värmdö IF (A) Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-01-28 11:00 15 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) Jonathan Wallén Brobäck, Erik Adolfsson Vintervikshallen
2018-01-28 14:15 15 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IK (B) Manne Jahnsson, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-01-28 15:15 15 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Manne Jahnsson, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2018-02-03 10:45 16 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (A) Daniel Eklund, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2018-02-03 13:30 16 Huddinge IK (B) - Åkersberga IBF (B) Erik Adolfsson, Leif Karlsson Kvarnbergshallen
2018-02-04 11:00 16 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2018-02-04 12:00 16 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2018-02-04 12:15 16 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF (A) Adam Lindell, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
2018-02-04 13:00 16 Täby FC (C) - IK Frej TäbyIBK Tim Svensson, Dennis Svensson Erikslundshallen
Omgång 17
2018-02-10 09:15 17 Åkersberga IBF (B) - Värmdö IF (A) Patrik Arvinder, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2018-02-10 11:15 17 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) Patrik Arvinder, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2018-02-10 12:00 17 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (C) Christian Berger, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2018-02-10 17:00 17 IK Frej TäbyIBK - Ekerö IK Mats Järnmark, Oskar Mattsson Vikingavallen
2018-02-11 09:00 17 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) Sebastian Johansson, Arne Brovig Hässelbyhallen
2018-02-11 11:00 17 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (B) Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Björkebyhallen
Omgång 18
2018-02-17 10:00 18 IK Frej TäbyIBK - Älvsjö AIK IBF Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Vikingavallen
2018-02-17 10:45 18 Ekerö IK - Huddinge IK (B) Torbjörn Lundin, Hilda Lundin Mälaröhallen
2018-02-17 11:00 18 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) Armin Shafiei, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2018-02-17 12:00 18 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Armin Shafiei, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2018-02-17 17:30 18 Värmdö IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Mats Andersson, Christian Berger Värmdö sporthall
2018-02-18 14:00 18 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
Omgång 19
2018-03-10 12:00 19 Hässelby SK IBK - IK Frej TäbyIBK Kenny Ly, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2018-03-10 15:00 19 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2018-03-11 09:15 19 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (C) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-03-11 11:15 19 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-03-11 12:00 19 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2018-03-11 13:00 19 Huddinge IK (B) - Värmdö IF (A) Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Kvarnbergshallen
Omgång 20
2018-03-17 10:45 20 Ekerö IK - Värmdö IF (A) Nihada Cenanovic, Leif Karlsson Mälaröhallen
2018-03-17 13:00 20 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF (A) Simon Åbom, Fredrik Hallenberg Vikingavallen
2018-03-17 13:00 20 Täby FC (B) - Huddinge IK (B) Adam Sundbom, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-03-17 14:00 20 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Adam Sundbom, Jacob Almefelt Skarpängskolan A
2018-03-17 16:00 20 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Lovisa Lindblom, Richard Jonsson Skarpängskolan A
2018-03-18 11:00 20 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Vintervikshallen
Omgång 21
2018-03-24 15:15 21 Huddinge IK (B) - Täby FC (A) Marco Svenström, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
2018-03-25 09:00 21 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (C) Ricky Bagge, Charlie Bohlin Björkebyhallen
2018-03-25 12:00 21 Hässelby SK IBK - Ekerö IK Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-03-25 15:00 21 Åkersberga IBF (B) - IK Frej TäbyIBK Simon Åbom, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-03-25 16:00 21 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK IBF Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-04-08 18:30 21 Värmdö IF (A) - Täby FC (B) Håkan Taxén, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 22
2018-03-18 13:00 22 Täby FC (C) - Huddinge IK (B) Oscar Silverbratt, Fredrik Hallenberg Skarpängskolan A
2018-04-07 10:00 22 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (A) Samuel Oreland, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-04-07 12:00 22 IK Frej TäbyIBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Roger Nyström, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2018-04-07 12:00 22 Ekerö IK - Täby FC (B) Patrik Larsson, Stefano Bianque Mälaröhallen
2018-04-07 13:00 22 Täby FC (A) - Värmdö IF (A) Armin Shafiei, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2018-04-08 11:45 22 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF (B) Rebecka Eriksson, Rebecka Edin Vintervikshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis