Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart, Vit, Svartgula
Bromma KFUK-KFUM Blå, Blå, Vit
Ekerö IK (A) Anna Palmgren anna.palmgren@outlook.com 070-241 07 53 Mörkblå/Mörkblå/Mörkblå
Hässelby SK IBK (C) Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (D) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö Thomas Wihlborg thomas.wihlborg@ericsson.com 0730312465 Blå/blå/blå
Sundbybergs IK Maria Gotemark gotemark@gmail.com 0722460026 Grön, Vit, Grön
Töjnan IBK Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 Gul, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK Bodals Bollhall
2017-09-30 10:00 1 Sundbybergs IK - Bromma KFUK-KFUM Sam Robertsson, Stefano Bianque Brotorpshallen
2017-10-01 09:00 1 Hässelby SK IBK (D) - AIK IBF (A) Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
Omgång 2
2017-10-14 10:00 2 Bromma KFUK-KFUM - IBF Offensiv Lidingö Adam Gustafsson, Alexander Rajala Stora Mossen 1
2017-10-15 12:00 2 AIK IBF (A) - Sundbybergs IK Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Ulriksdalshallen
2017-10-15 15:30 2 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (D) Ricky Bagge, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
Omgång 3
2017-10-21 11:00 3 Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) Ken Johansson, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2017-10-22 09:00 3 Hässelby SK IBK (D) - Hässelby SK IBK (C) Emil Aronsson, Noah Krona Grimstahallen
2017-10-22 10:00 3 AIK IBF (A) - Bromma KFUK-KFUM Lucas Edberg, Ricky Bagge Ulriksdalshallen
Omgång 4
4 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (D)
2017-10-27 19:00 4 Ekerö IK (A) - AIK IBF (A) Johan Ståhl, Marcus Ljungberg Tappströms Bollhall
2017-10-29 09:00 4 Hässelby SK IBK (C) - Sundbybergs IK Andreas Mattsson, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
Omgång 5
2017-11-17 19:00 5 Ekerö IK (A) - Bromma KFUK-KFUM Robin Karke, Arash Sohrevardi Tappströms Bollhall
2017-11-18 09:00 5 Sundbybergs IK - Töjnan IBK Mattias Thomasson, Martin Hjelmberg Brotorpshallen
2017-11-18 16:15 5 Hässelby SK IBK (D) - IBF Offensiv Lidingö Ricky Bagge, Mats Järnmark Riddersvik
2017-11-19 11:00 5 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (C) Sadjad Nima, Sam Robertsson Ulriksdalshallen
Omgång 6
2017-11-25 14:00 6 Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (A) Andreas Eriksson, Hektor Byfors Hässelbyhallen
2017-11-25 17:00 6 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK Mats Andersson, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2017-11-26 17:15 6 Töjnan IBK - AIK IBF (A) Roland Nester, Per Rosén Arena Satelliten
Omgång 7
2017-12-02 09:00 7 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK Rebecka Edin, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2017-12-03 09:00 7 Hässelby SK IBK (C) - Bromma KFUK-KFUM Hektor Byfors, Andreas Eriksson Hässelbyhallen
2017-12-03 11:00 7 AIK IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Mourice Åkerblom, Felix Wennerstein Ulriksdalshallen
Omgång 8
2017-12-16 09:00 8 Bromma KFUK-KFUM - Hässelby SK IBK (D) Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Stora Mossen 1
2017-12-16 14:45 8 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) Tobias Berger, David Berger Bodals Bollhall
2017-12-17 09:45 8 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (C) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Silverdalshallen
Omgång 9
2018-01-13 09:00 9 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (D) Leif Karlsson, Lars Reuterhagen Brotorpshallen
2018-01-13 10:00 9 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2018-01-13 16:00 9 Töjnan IBK - Bromma KFUK-KFUM Imtiaz Karim, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
Omgång 10
2018-01-21 09:00 10 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö Johan Ståhl, Dilshad Abdulla Silverdalshallen
2018-01-21 12:00 10 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (D) Johan Ståhl, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2018-01-21 14:00 10 Bromma KFUK-KFUM - Sundbybergs IK Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Grimstahallen
Omgång 11
2018-01-27 10:00 11 Hässelby SK IBK (D) - Ekerö IK (A) Totte Hallgren, Samuel Oreland Hässelbyhallen
2018-01-27 10:30 11 Sundbybergs IK - AIK IBF (A) Imtiaz Karim, Niclas Andersson Brotorpshallen
2018-01-27 13:30 11 IBF Offensiv Lidingö - Bromma KFUK-KFUM Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
Omgång 12
2018-02-04 09:00 12 Hässelby SK IBK (C) - Hässelby SK IBK (D) Totte Hallgren, Osama Abaied Hässelbyhallen
2018-02-04 10:00 12 Bromma KFUK-KFUM - AIK IBF (A) Osama Abaied, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2018-02-04 13:45 12 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK Ken Johansson, Mikael Lemker Tappströms Bollhall
Omgång 13
2018-02-10 09:00 13 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (C) Torbjörn Lundin, Martin Hjelmberg Brotorpshallen
2018-02-10 10:00 13 Hässelby SK IBK (D) - Töjnan IBK Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2018-02-11 12:00 13 AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) Patrik Arvinder, Gustav Helge Ulriksdalshallen
Omgång 14
2018-02-17 10:00 14 Bromma KFUK-KFUM - Ekerö IK (A) Mats Järnmark, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2018-02-17 13:30 14 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (D) Johan Engvall, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2018-02-17 14:00 14 Hässelby SK IBK (C) - AIK IBF (A) Mourice Åkerblom, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2018-02-18 17:45 14 Töjnan IBK - Sundbybergs IK Tim Sandström, Magnus Johansson Silverdalshallen
Omgång 15
2018-03-10 09:00 15 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö Jan Lingemark, Marina Saxon Brotorpshallen
2018-03-11 10:00 15 AIK IBF (A) - Töjnan IBK Richard Jonsson, Gustav Helge Ulriksdalshallen
2018-03-11 16:15 15 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (C) Rebecka Edin, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 16
2017-12-09 16:00 16 Töjnan IBK - Ekerö IK (A) Patrik Arvinder, Sezgin Youmer Tappströms Bollhall
2018-03-17 09:00 16 Bromma KFUK-KFUM - Hässelby SK IBK (C) Fredrik Hallenberg, Martin Hjelmberg Hässelbyhallen
2018-03-17 16:00 16 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF (A) Roland Nester, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
Omgång 17
2018-03-23 19:00 17 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö Jessika Forsberg, Michael Selg Tappströms Bollhall
2018-03-24 09:00 17 Hässelby SK IBK (C) - Töjnan IBK Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-03-24 10:00 17 Hässelby SK IBK (D) - Bromma KFUK-KFUM Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
Omgång 18
2018-04-07 11:00 18 Hässelby SK IBK (D) - Sundbybergs IK Mourice Åkerblom, Samuel Oreland Hässelbyhallen
2018-04-07 12:30 18 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (C) Per Sundvall, Lars Sundlöf Bodals Bollhall
2018-04-08 11:00 18 Bromma KFUK-KFUM - Töjnan IBK Shabbir Ahmed, Mattias Thomasson Grimstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis