Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår E

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Djurö-Vindö IF Lila/Vit, Svart, Svart
Farsta IBK (A) Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge (B) Clas Collin halali70@gmail.com 0703-869530 Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS (B) Röd, Röd, Vita
Högdalens AIS Pär Andersson Pellepd@hotmail.com 0721884548 Svart, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK (B) Susanne Forss susanneforss1@gmail.com 0702182245 Vit, Svart, Vit
Skogås/Trångsunds IBK (A) Sandra Birkbeck sandra.birkbeck.sb@gmail.com 0709908582 Blå, Blå, Blå
Tyresö Trollbäcken IBK Niclas Lindeberg niclas.lindeberg@rumbline.se 0709368989 svart/svart, svart, svart
Värmdö IF (B) Niklas Borgsved niklas@marketdirection.se 0733403670 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 12:15 1 Farsta IBK (A) - Värmdö IF (B) Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 1
2017-09-30 15:30 1 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Noah Hulin, Wilmer Axén Djurö Sporthall
2017-09-30 15:30 1 Djurgårdens IF IBS - Skogås/Trångsunds IBK (A) Mattias Nordlund, Erik Hellgren Engelbrektshallen
2017-10-01 13:45 1 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS Theodore Hurtig, Leo Odell/Johansson Tomtbergahallen
2017-11-12 17:40 1 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Osama Abaied, Gustav Frank Tullingehallen
Omgång 2
2017-10-14 10:00 2 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Huddinge IBS (B) Isabella Sundman, Niclas Woxmark Skogåshallen
2017-10-14 12:15 2 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) Filippa Agnekil, Amine Boudali Bandhagshallen
2017-10-14 13:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK (A) Isak Sjöblom, Anders Hillebrink Strandhallen - Tyresö
2017-10-14 13:15 2 Värmdö IF (B) - Djurö-Vindö IF Leif Karlsson, Milton Scholder Värmdö sporthall
2018-01-14 09:00 2 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurgårdens IF IBS William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
Omgång 3
2017-10-21 12:00 3 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Sezgin Youmer, Paulina Thunvall Tullingehallen
2017-10-21 13:00 3 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK William Zetterquist, Noah Hulin Djurö Sporthall
2017-10-21 13:15 3 Farsta IBK (A) - Högdalens AIS Rebecka Edin, Ida Sandberg Bandhagshallen
2017-10-22 12:00 3 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS Amine Boudali, Rebecka Edin Tomtbergahallen
2017-10-22 14:45 3 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Theodore Hurtig, Per Sundvall Värmdö sporthall
Omgång 4
2017-10-07 14:15 4 Högdalens AIS - Djurö-Vindö IF Adam Milestad, Rebecka Edin Bandhagshallen
2017-10-08 09:15 4 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge (B) Oscar Forstadius, Erik Hellgren Engelbrektshallen
2017-10-28 12:00 4 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Farsta IBK (A) Rebecka Edin, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2017-10-28 12:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF (B) Robin Jansson, Tomas Jansson Strandhallen - Tyresö
2017-11-28 18:30 4 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (B) Hampus Viking, Theodore Hurtig Ormingehallen
Omgång 5
2017-11-18 11:15 5 Farsta IBK (A) - Djurgårdens IF IBS Osama Abaied, Nicholas Lindgren Bandhagshallen
2017-11-18 13:15 5 Djurö-Vindö IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) Didrik Axen, Wilmer Axén Djurö Sporthall
2017-11-18 16:00 5 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) Linnea Westerlund, Ida Sandberg Rikstenshallen
2017-11-19 12:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Strandhallen - Tyresö
2017-11-19 13:15 5 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS Lucas Werelius, Jonas Robertson Värmdö sporthall
Omgång 6
2017-11-25 13:00 6 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK Daniel Eklund, Christian Ljunggren Högdalshallen
2017-11-25 14:30 6 Djurgårdens IF IBS - Djurö-Vindö IF Mattias Thomasson, Roger Nyström Engelbrektshallen
2017-11-26 11:30 6 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (A) Oscar Olsson Berglund, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2017-11-26 13:00 6 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Värmdö IF (B) My Källström Lyly, Heimo Lyly Skogåshallen
2017-12-10 15:00 6 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (B) Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
Omgång 7
2017-12-02 13:45 7 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (B) Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Farstahallen 3
2017-12-02 14:00 7 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (B) Noah Pettersson-Fors, Milton Scholder Djurö Sporthall
2017-12-02 14:15 7 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (B) Samuel Oreland, Osama Abaied Bandhagshallen
2017-12-03 09:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) Per Sundvall, Wilmer Axén Tyresöhallen
2017-12-03 11:15 7 Värmdö IF (B) - Djurgårdens IF IBS Sezgin Youmer, Leif Karlsson Värmdö sporthall
Omgång 8
2017-12-16 11:30 8 FBI Tullinge (B) - Djurö-Vindö IF Heimo Lyly, My Källström Lyly Tullingehallen
2017-12-16 14:00 8 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK (A) Ken Johansson, Aldin Imamovic Myrsjöskolan
2017-12-16 16:15 8 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Gustav Levin, Joakim Levin Engelbrektshallen
2017-12-17 10:00 8 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Högdalens AIS Hampus Viking, Sezgin Youmer Skogåshallen
2017-12-17 13:00 8 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (B) Adam Milestad, Max Hellström Tomtbergahallen
Omgång 9
2018-01-13 09:30 9 Högdalens AIS - Djurgårdens IF IBS Rebecka Edin, Filippa Agnekil Högdalshallen
2018-01-13 11:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (B) Linnea Westerlund, Ida Sandberg Strandhallen - Tyresö
2018-01-13 12:30 9 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Gabriel Nääs, Osama Abaied Skogåshallen
2018-01-13 14:15 9 Djurö-Vindö IF - Farsta IBK (A) Noah Hulin, William Zetterquist Djurö Sporthall
2018-02-11 09:15 9 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) Theodore Hurtig, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 10
2018-01-20 10:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (B) Isak Sjöblom, Kevin Helly Strandhallen - Tyresö
2018-01-20 14:15 10 Högdalens AIS - Huddinge IBS (B) Rebecka Edin, Linnea Westerlund Bandhagshallen
2018-01-20 17:45 10 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurö-Vindö IF Svedje Ohlson, Sezgin Youmer Myrsjöskolan
2018-01-21 12:00 10 Värmdö IF (B) - Farsta IBK (A) Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2018-01-21 13:00 10 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Djurgårdens IF IBS Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Skogåshallen
Omgång 11
2018-01-27 11:15 11 Huddinge IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Mario Mallengren, Osama Abaied Tomtbergahallen
2018-01-27 11:30 11 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS Daniel Wiberg, William Rennerfelt Tullingehallen
2018-01-27 14:15 11 Djurö-Vindö IF - Värmdö IF (B) Can Asal, Lucas Werelius Djurö Sporthall
2018-01-27 15:00 11 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) Alexander Rajala, Aarre Hietanen Eriksdalshallen
2018-01-28 14:00 11 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Filippa Agnekil, Adam Lindell Sköndalshallen
Omgång 12
2018-02-03 13:15 12 Högdalens AIS - Farsta IBK (A) Rebecka Edin, Simon Holm Schlemowitz Bandhagshallen
2018-02-03 14:00 12 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) Linnea Westerlund, Ida Sandberg Engelbrektshallen
2018-02-04 11:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF Manne Jahnsson, Robin Berger Tyresöhallen
2018-02-04 12:00 12 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (B) Johannes Sandberg, Gustav Frank Skogåshallen
2018-02-04 12:00 12 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF (B) Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
Omgång 13
2018-02-10 10:15 13 Farsta IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Jonathan Wallén Brobäck, Erik Adolfsson Farstahallen 3
2018-02-10 11:00 13 FBI Tullinge (B) - Djurgårdens IF IBS Shabbir Ahmed, Filippa Agnekil Tullingehallen
2018-02-10 13:15 13 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Kevin Helly, Adam Lindell Värmdö sporthall
2018-02-10 15:15 13 Djurö-Vindö IF - Högdalens AIS Lucas Werelius, Kevin Helly Djurö Sporthall
2018-02-11 13:45 13 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Alva Forsberg, Rebecka Eriksson Kvarnbergshallen
Omgång 14
2018-02-17 12:00 14 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Djurö-Vindö IF Ola Bigestans, Erik Adolfsson Skogåshallen
2018-02-17 14:00 14 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK William Zetterquist, Noah Hulin Myrsjöskolan
2018-02-17 15:15 14 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK (A) Wilmer Axén, Leif Karlsson Engelbrektshallen
2018-02-17 17:15 14 Högdalens AIS - Värmdö IF (B) Kent Kastell, Christian Hamnström Farstahallen 3
2018-02-18 13:00 14 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
Omgång 15
2018-03-10 09:00 15 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Sam Robertsson, Marco Svenström Tullingehallen
2018-03-10 12:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK - Högdalens AIS Gabriel Nääs, Johannes Sandberg Strandhallen - Tyresö
2018-03-10 12:15 15 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (B) Erik Adolfsson, Roger Nyström Farstahallen 1
2018-03-10 12:15 15 Värmdö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Mats Andersson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-03-10 14:15 15 Djurö-Vindö IF - Djurgårdens IF IBS Leif Karlsson, Noah Hulin Djurö Sporthall
Omgång 16
16 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (A) Tullingehallen
2018-03-17 12:15 16 Huddinge IBS (B) - Djurö-Vindö IF Gustav Frank, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2018-03-17 13:00 16 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogåshallen
2018-03-18 10:15 16 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF (B) Leif Karlsson, Christian Berger Engelbrektshallen
2018-03-18 13:00 16 Nacka Wallenstam IBK (B) - Högdalens AIS Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ormingehallen
Omgång 17
2018-03-24 09:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-03-24 13:15 17 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge (B) Kevin Helly, Daniel Mårtensson Djurö Sporthall
2018-03-24 16:15 17 Högdalens AIS - Skogås/Trångsunds IBK (A) Christian Berger, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 3
2018-03-24 17:15 17 Farsta IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Hampus Viking, Christian Berger Farstahallen 3
2018-03-25 13:15 17 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (B) Filippa Agnekil, Adam Lindell Värmdö sporthall
Omgång 18
2018-03-16 19:30 18 Djurgårdens IF IBS - Högdalens AIS Leif Karlsson, Marcus Ljungberg Engelbrektshallen
2018-04-07 11:00 18 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) Fabian Magnell, Fredrik Berglund Sonesson Tullingehallen
2018-04-07 12:15 18 Farsta IBK (A) - Djurö-Vindö IF Mats Andersson, Gustav Levin Farstahallen 1
2018-04-08 13:00 18 Nacka Wallenstam IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Håkan Taxén, Sezgin Youmer Ormingehallen
2018-04-08 13:45 18 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Johannes Sandberg, Lars Sundlöf Tomtbergahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis