Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Jeanette Karlsson jeanettek48@hotmail.com 0762668656 Svart, Svart, Svart
Ekerö IK Andreas Eibladh andreas.eibladh@canaldigital.se 070-9118897 Blå/Blå/Blå
FBI Tullinge (A) Martin Östman martin.ostman@gmail.com 070-573 46 37 Orange/Svart/Svart
Hammarby IF IBF Roger Spetz Roger.Spetz@gatun.se 070 910 16 64 grön vit, vit, vit
Huddinge IK (B) Minna Vendel Auinger minna.vendel-auinger@huddinge.se Röd
Sundbybergs IK Grön, Vit, Grön
Täby FC (B) Johan Larsson jhnlrssn@hotmail.com 073-8093153 Vit/Svart/Vit
Töjnan IBK (B) Gul, Svart, Svart
Värmdö IF (B) Petra Johansson petra.johansson@telia.com 0762364713 Blå, Blå, Blå
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 16:15 1 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 5 - 2 Christian Berger, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2018-09-30 12:45 1 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Philip Edlund, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-09-30 13:45 1 Töjnan IBK (B) - Värmdö IF (B) 4 - 2 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Silverdalshallen
2018-11-17 16:15 1 Ekerö IK - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2019-01-12 17:30 1 Huddinge IK (B) - Åkersberga IBF 5 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Kvarnbergshallen
Omgång 2
2018-10-06 12:00 2 FBI Tullinge (A) - Täby FC (B) 0 - 4 Gustav Frank, Martin Åkesson Tullingehallen
2018-10-06 14:00 2 Sundbybergs IK - Huddinge IK (B) 2 - 5 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hallonbergshallen
2018-10-06 17:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 1 - 1 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2018-10-07 15:30 2 Värmdö IF (B) - Hammarby IF IBF 0 - 1 William Zetterquist, Kevin Helly Värmdö sporthall
2018-10-13 18:00 2 Åkersberga IBF - Ekerö IK 1 - 1 Per Sundvall, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 3
2018-10-20 11:00 3 Ekerö IK - Sundbybergs IK 3 - 6 Sebastian Johansson, Mats Järnmark Mälaröhallen
2018-10-20 11:30 3 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 7 - 2 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-10-20 15:30 3 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF 5 - 3 Leo Odell/Johansson, Erik Nyman Kvarnbergshallen 64
2018-10-21 12:30 3 Töjnan IBK (B) - FBI Tullinge (A) 4 - 1 Fabian Magnell, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-10-21 18:15 3 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) 5 - 1 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Björkebyhallen
Omgång 4
2018-10-14 18:00 4 Sundbybergs IK - Täby FC (B) 2 - 4 Mats Järnmark, Anton Fritshammar Brotorpshallen
2018-10-27 09:00 4 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 2 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Sezgin Youmer Sjöstadshallen
2018-10-27 12:45 4 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2018-10-28 14:30 4 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (B) 6 - 3 Oscar Forstadius, Osama Abaied Värmdö sporthall
2018-10-28 19:00 4 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (B) 0 - 3 Christian Ljunggren, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
Omgång 5
2018-11-10 11:00 5 Ekerö IK - Huddinge IK (B) 1 - 10 Mario Mallengren, Kerin Maclean Mitchell Mälaröhallen
2018-11-10 14:00 5 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (B) 0 - 2 Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Tullingehallen
2018-11-11 11:45 5 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 3 - 0 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-11-11 13:45 5 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK 3 - 2 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Silverdalshallen
2018-11-11 18:15 5 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 5 - 0 Ricky Bagge, Richard Jonsson Björkebyhallen
Omgång 6
2018-11-24 10:15 6 Hammarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Sjöstadshallen
2018-11-24 13:15 6 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Jessika Forsberg, Ricky Bagge Brotorpshallen
2018-11-25 12:30 6 Huddinge IK (B) - Täby FC (B) 7 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2018-12-09 17:45 6 Värmdö IF (B) - Ekerö IK 11 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Värmdö sporthall
2019-03-24 12:30 6 Åkersberga IBF - FBI Tullinge (A) 1 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Åkersberga Sporthall A
Omgång 7
2018-12-01 10:15 7 Täby FC (B) - Ekerö IK 7 - 0 Daniel Skantze, Theodore Idevall Grindtorpshallen
2018-12-01 15:30 7 Åkersberga IBF - Värmdö IF (B) 2 - 2 Zana Guzel, Fabian Magnell Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 16:00 7 FBI Tullinge (A) - Sundbybergs IK 3 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Gustav Frank Tullingehallen
2018-12-02 17:15 7 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 4 - 1 Roland Nester, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-12-02 17:45 7 Töjnan IBK (B) - Huddinge IK (B) 5 - 3 Mats Järnmark, Håkan Taxén Silverdalshallen
Omgång 8
2018-12-08 11:00 8 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Magnus Berg, Anders Asp Sjöstadshallen
2018-12-08 12:30 8 Ekerö IK - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Imtiaz Karim, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2018-12-08 16:45 8 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) 5 - 5 Theodore Hurtig, Hampus Viking Värmdö sporthall
2018-12-09 13:30 8 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF 6 - 4 Andreas Theorén, Andreas Mattsson Hallonbergshallen
2019-02-16 12:30 8 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Kvarnbergshallen
Omgång 9
2018-12-15 10:00 9 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 4 - 3 Theodore Idevall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2018-12-15 10:15 9 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK (B) 3 - 4 Petra Dynesius, Simon Righarts Tullingehallen
2018-12-15 15:00 9 Sundbybergs IK - Värmdö IF (B) 4 - 2 Oscar Olsson Berglund, Lars Reuterhagen Hallonbergshallen
2018-12-16 12:30 9 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 8 - 2 Theodore Idevall, Lars Sundlöf Herresta Sporthall
2018-12-16 16:15 9 Töjnan IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
Omgång 10
2019-01-19 10:15 10 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 5 - 7 Imtiaz Karim, Kent Kastell Brotorpshallen
2019-01-19 16:30 10 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnn Wahlgren Herresta Sporthall
2019-01-20 18:00 10 Åkersberga IBF - Huddinge IK (B) 3 - 6 Stefano Bianque, Håkan Taxén Åkersberga Sporthall A
2019-01-20 19:15 10 FBI Tullinge (A) - Ekerö IK 4 - 0 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2019-03-22 20:00 10 Värmdö IF (B) - Töjnan IBK (B) 2 - 1 Johan Nima, Zana Guzel Värmdö sporthall
Omgång 11
2019-01-26 10:00 11 Ekerö IK - Åkersberga IBF 4 - 1 Mats Järnmark, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2019-01-26 10:00 11 Huddinge IK (B) - Sundbybergs IK 2 - 1 Theodore Hurtig, Johan Hessing Tomtbergahallen
2019-01-26 15:15 11 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (B) 3 - 7 Erik Nyman, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2019-01-27 14:45 11 Täby FC (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-03-11 19:30 11 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Jan Lingemark, Ken Johansson Silverdalshallen
Omgång 12
2019-02-02 13:00 12 Hammarby IF IBF - Huddinge IK (B) 1 - 1 Kent Kastell, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2019-02-02 13:15 12 Sundbybergs IK - Ekerö IK 3 - 1 Mathias Johansson, Mats Järnmark Brotorpshallen
2019-02-02 14:45 12 FBI Tullinge (A) - Töjnan IBK (B) 4 - 3 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-02-02 15:45 12 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 2 - 4 Patrik Cullander, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2019-02-03 11:15 12 Värmdö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Värmdö sporthall
Omgång 13
2019-02-09 11:30 13 Täby FC (B) - Sundbybergs IK 5 - 4 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2019-02-09 15:30 13 Huddinge IK (B) - Värmdö IF (B) 2 - 4 Johan Nima, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-02-10 09:45 13 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF 5 - 2 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Silverdalshallen
2019-02-10 16:15 13 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 5 - 3 Johan Nima, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2019-02-10 17:15 13 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge (A) 3 - 2 Theodore Idevall, Totte Hallgren Herresta Sporthall
Omgång 14
2019-01-13 15:45 14 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (A) 6 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-02-16 13:15 14 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Brotorpshallen
2019-02-16 15:00 14 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 2 - 7 Jonas Jatko, Erik Hellgren Sjöstadshallen
2019-02-16 16:00 14 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2019-02-17 13:45 14 Huddinge IK (B) - Ekerö IK 2 - 1 Niclas Woxmark, Daniel Mårtensson Kvarnbergshallen
Omgång 15
2018-11-17 13:30 15 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF 8 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2019-03-09 12:15 15 Ekerö IK - Värmdö IF (B) 2 - 9 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2019-03-10 14:00 15 Töjnan IBK (B) - Hammarby IF IBF 4 - 0 Roger Nyström, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2019-03-10 14:00 15 Täby FC (B) - Huddinge IK (B) 2 - 2 Zana Guzel, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-03-19 18:30 15 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK 7 - 0 Jan Lingemark, Anton Fritshammar Björkebyhallen
Omgång 16
2019-03-16 14:30 16 Ekerö IK - Täby FC (B) 9 - 2 Mats Andersson, Johan Engvall Mälaröhallen 54
2019-03-16 15:15 16 Sundbybergs IK - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Filip Lövenklint, Anton Fritshammar Brotorpshallen
2019-03-16 18:15 16 Huddinge IK (B) - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Erik Adolfsson, Mathias Johansson Kvarnbergshallen
2019-03-17 09:15 16 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Kevin Helly, Petra Dynesius Sjöstadshallen
2019-03-17 11:00 16 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF 6 - 0 Lucas Werelius, Johan Nima Värmdö sporthall
Omgång 17
2019-03-23 12:00 17 FBI Tullinge (A) - Hammarby IF IBF 0 - 0 Lennart Asp, Gustav Frank Tullingehallen
2019-03-23 12:45 17 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) 1 - 3 Tony Verho, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2019-03-23 15:45 17 Åkersberga IBF - Sundbybergs IK 2 - 4 Petra Dynesius, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2019-03-23 16:30 17 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK (B) 5 - 1 Johnn Wahlgren, Ricky Bagge Björkebyhallen
2019-03-24 11:00 17 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK 4 - 3 Per Sundvall, Oscar Uhlir Silverdalshallen
Omgång 18
2019-03-30 11:30 18 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 6 Sadjad Nima, Johan Nima Mälaröhallen
2019-03-30 12:15 18 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 1 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Sjöstadshallen
2019-03-31 10:00 18 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Lisa Dahl, Filippa Ekman Kvarnbergshallen
2019-03-31 11:30 18 Täby FC (B) - Töjnan IBK (B) 3 - 3 Åsa Gustavsson, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-03-31 13:30 18 Värmdö IF (B) - Sundbybergs IK 6 - 2 Felix Fernström, Kevin Helly Värmdö sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis