Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Jimmy Åkerlund jimmy.akerlund@gmail.com 070-361 20 91 Svart, Vit, Svartgula
Bele Barkarby IF IBF (A) Robert Linder robertllinder@gmail.com 073-650 72 43 Svart/svart/svart
Djurgårdens IF IBS Roland Pettersson roland.pettersson@difibs.se 0730322622 Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Ekerö IK (A) Jörgen Gren Jorgen.gren@nordea.com 0733-215238 Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK (B) Therese Sjöberg therese_sjoberg@hotmail.com 0709261160 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (B) Örjan Runervik runervik@hotmail.com 0704200132 blå, blå, blå
Mariebergs SK (A) Margareta Koffman meta.koffman@ownit.nu 0707458778 röd, blå, röda
Nacka Wallenstam IBK (E) Therese Petersson n_therese@hotmail.com 0706918866 Vit/svart/vit
Ängby IF (A) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 14:15 1 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK (A) Alexander Rosén, Messaye Aberra Engelbrektshallen
2018-09-30 10:00 1 Bele Barkarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Mario Mallengren, Erik Hellgren Björkebyhallen
2018-09-30 14:00 1 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (A) Kerin Maclean Mitchell, Fabian Magnell Hässelbyhallen
Omgång 2
2018-10-06 11:30 2 IBF Offensiv Lidingö (B) - Djurgårdens IF IBS Jonathan Wallén Brobäck, Erik Adolfsson Bodals Bollhall
2018-10-07 10:00 2 Ängby IF (A) - Mariebergs SK (A) Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Grimstahallen
2018-10-07 15:15 2 Ekerö IK (A) - AIK IBF (B) Samuel Oreland, Kerin Maclean Mitchell Tappströms Bollhall
Omgång 3
3 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (E) Björkebyhallen
2018-10-13 09:00 3 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (A) Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2018-10-14 14:00 3 AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) Messaye Aberra, Alexander Rosén Tallbackaskolan
Omgång 4
4 Nacka Wallenstam IBK (E) - Djurgårdens IF IBS
2018-10-20 11:30 4 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (B) Mats Andersson, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2018-10-21 17:15 4 Ekerö IK (A) - Mariebergs SK (A) Leif Karlsson, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
Omgång 5
5 AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (E) Ulriksdalshallen
2018-10-27 14:15 5 Djurgårdens IF IBS - Bele Barkarby IF IBF (A) Anton Fritshammar, Rebecka Edin Gärdeshallen
2018-10-28 14:00 5 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) Johan Eklund, Samuel Oreland Grimstahallen
2018-11-06 19:10 5 Mariebergs SK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Daniel Kölborn, Johan Ståhl Gärdeshallen
Omgång 6
2018-11-10 15:00 6 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ängby IF (A) Johan Eklund, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2018-11-11 09:00 6 Nacka Wallenstam IBK (E) - Hässelby SK IBK (B) Linn Skotte, Ida Torbjörner Ormingehallen
2018-11-11 12:00 6 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (B) Johan Eklund, Mats Järnmark Herresta Sporthall
Omgång 7
2018-11-17 13:15 7 Mariebergs SK (A) - Nacka Wallenstam IBK (E) Johan Eklund, Lars Sundlöf Gärdeshallen
2018-11-18 10:00 7 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Grimstahallen
2019-02-17 13:00 7 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
Omgång 8
2018-11-24 13:15 8 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (B) Johan Engvall, Malva Sölvemark Engelbrektshallen
2018-11-24 14:30 8 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ekerö IK (A) Mats Järnmark, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2018-11-25 10:00 8 Nacka Wallenstam IBK (E) - Ängby IF (A) Johan Ståhl, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2018-11-25 14:00 8 Bele Barkarby IF IBF (A) - Mariebergs SK (A) Anton Fritshammar, Mattias Thomasson Herresta Sporthall
Omgång 9
2018-12-01 13:15 9 Mariebergs SK (A) - Djurgårdens IF IBS Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Engelbrektshallen
2018-12-01 15:00 9 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Kerin Maclean Mitchell, Rikard Söderlund Stora Mossen 1
2018-12-02 12:00 9 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (B) Lucas Edberg, Mats Järnmark Hässelbyhallen
Omgång 10
2018-12-08 15:15 10 Djurgårdens IF IBS - Ängby IF (A) Anton Fritshammar, Erik Adolfsson Gärdeshallen
2018-12-09 11:00 10 AIK IBF (B) - Mariebergs SK (A) Zana Guzel, Sadjad Nima Ulriksdalshallen
2018-12-09 11:00 10 Nacka Wallenstam IBK (E) - Ekerö IK (A) Arash Sohrevardi, Tobias Jansson Ormingehallen
Omgång 11
2018-12-15 14:00 11 IBF Offensiv Lidingö (B) - Nacka Wallenstam IBK (E) Andreas Theorén, Johan Eklund Bodals Bollhall
2018-12-15 14:15 11 Mariebergs SK (A) - Hässelby SK IBK (B) Christian Berger, Fredrik Hallenberg Gärdeshallen
2018-12-16 11:15 11 Ängby IF (A) - AIK IBF (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Grimstahallen
2018-12-16 15:30 11 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Mats Järnmark, Zana Guzel Tappströms Bollhall
Omgång 12
2019-01-13 16:15 12 Ekerö IK (A) - Djurgårdens IF IBS Leif Karlsson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2019-01-19 09:00 12 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (B) Robert Milerud, Anders Hillebrink Stora Mossen 1
2019-01-19 10:30 12 IBF Offensiv Lidingö (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Stefano Bianque, Fredrik Landin Bodals Bollhall
Omgång 13
2019-01-12 13:15 13 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö (B) Liam Kronkvist, Adam Lindell Gärdeshallen
2019-01-12 14:15 13 Mariebergs SK (A) - Ängby IF (A) Liam Kronkvist, Adam Lindell Gärdeshallen
2019-01-13 10:00 13 AIK IBF (B) - Ekerö IK (A) Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
Omgång 14
2019-01-19 14:00 14 IBF Offensiv Lidingö (B) - AIK IBF (B) Mats Andersson, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2019-01-20 11:00 14 Nacka Wallenstam IBK (E) - Bele Barkarby IF IBF (A) Johan Hessing, Mats Andersson Ormingehallen
2019-01-20 14:15 14 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) Mimma Spasic, Malva Sölvemark Tappströms Bollhall
Omgång 15
2019-01-26 13:30 15 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (E) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Engelbrektshallen
2019-01-26 18:15 15 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Riddersvik
2019-01-27 11:00 15 Mariebergs SK (A) - Ekerö IK (A) Tony Verho, Kerin Maclean Mitchell Engelbrektshallen
Omgång 16
2019-02-02 12:30 16 IBF Offensiv Lidingö (B) - Mariebergs SK (A) Andreas Theorén, Jonathan Wallén Brobäck Bodals Bollhall
2019-02-03 11:00 16 Bele Barkarby IF IBF (A) - Djurgårdens IF IBS Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2019-02-03 12:00 16 Nacka Wallenstam IBK (E) - AIK IBF (B) Filip Öhman, Adam Lindell Ormingehallen
2019-02-03 15:15 16 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) Samuel Oreland, Åsa Gustavsson Tappströms Bollhall
Omgång 17
2019-02-09 14:15 17 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (E) Alexander Edehag, Hugo Dandanell Riddersvik
2019-02-09 15:15 17 Ängby IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Alexander Edehag, Hugo Dandanell Riddersvik
2019-02-10 11:00 17 AIK IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Wilmer Jonsson, Lukas Jellnor Ulriksdalshallen
Omgång 18
2018-11-17 14:15 18 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF (B) Mikael Ferneback, Lars Sundlöf Gärdeshallen
2019-02-17 10:15 18 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2019-02-17 10:15 18 Nacka Wallenstam IBK (E) - Mariebergs SK (A) Mats Andersson, Sam Varahram Ormingehallen
Omgång 19
2019-03-09 11:00 19 Ängby IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (E) Johan Hessing, Samuel Oreland Stora Mossen 1
2019-03-09 14:15 19 Mariebergs SK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Anna Mandelstam, Christian Berger Gärdeshallen
2019-03-10 10:00 19 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBS Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Hässelbyhallen
2019-03-10 14:15 19 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Leif Karlsson, Robert Milerud Tappströms Bollhall
Omgång 20
2019-03-17 11:00 20 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK (A) Adam Lindell, Liam Kronkvist Engelbrektshallen
2019-03-17 12:00 20 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ängby IF (A) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2019-03-17 15:00 20 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Lukas Jellnor, Sezgin Youmer Tallbackaskolan
Omgång 21
2019-03-23 13:15 21 Mariebergs SK (A) - AIK IBF (B) Batuhan Turkmenoglu, Daniel Bjerdahl Engelbrektshallen
2019-03-24 10:00 21 Ängby IF (A) - Djurgårdens IF IBS Robert Milerud, Åsa Gustavsson Grimstahallen
2019-03-24 13:15 21 Ekerö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (E) Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Tappströms Bollhall
Omgång 22
2019-03-30 12:00 22 Hässelby SK IBK (B) - Mariebergs SK (A) Samuel Oreland, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-03-31 10:00 22 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2019-03-31 10:00 22 Nacka Wallenstam IBK (E) - IBF Offensiv Lidingö (B) Elise Lundin, Robert Vangeus Ormingehallen
2019-03-31 11:00 22 AIK IBF (B) - Ängby IF (A) Johan Nima, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis