Pojkar 1-4 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 16:00 211008003 MIK Västerås 1 - KFUM Örebro 2 - 2 Jakob Flodell, Anders Hedman Bäckbyskolan
2014-10-18 16:30 211008004 Skälby IBK 1 - Lillån IBK 1 8 - 4 Erik Flink, Lars Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-19 14:00 211008002 Västerås IBS Ung 1 - WSK Lindesberg (PK1) 3 - 0 Lars-Göran Eklund, Michael Rosenlönn Klövernhallen Plan 1
2014-10-25 16:00 211008006 WSK Lindesberg (PK1) - IFK Arboga IBK ung 1 1 - 9 Tobias Jäderqvist, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2014-11-16 14:45 211008008 Lillån IBK 1 - Västerås IBS Ung 1 3 - 2 Felix Cannesjö, Anders Nordlund Idrottshuset, Örebro Plan 1
2014-12-14 11:00 211008010 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Skälby IBK 1 2 - 3 Linus Andersson, Axel Norin Sala Idrottshall
2014-11-01 15:00 211008014 Västerås IBS Ung 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 3 - 5 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Klövernhallen Plan 1
2014-11-02 13:00 211008012 WSK Lindesberg (PK1) - Lillån IBK 1 4 - 6 Mats Eriksson, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2014-11-02 13:30 211008011 IFK Arboga IBK ung 1 - KFUM Örebro 10 - 3 Pertti Nikka, Raimo Kesti Vasahallen
2014-11-04 19:15 211008015 MIK Västerås 1 - Skälby IBK 1 0 - 4 Fernando Rocabado, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2014-11-07 18:00 211008016 Lillån IBK 1 - IFK Arboga IBK ung 1 5 - 2 Jacob Tillman, Emil Ekelund Lillåns skola
2014-11-08 16:00 211008020 MIK Västerås 1 - Västerås IBS Ung 1 0 - 9 Felicia Setthammar Wenströmska Skolan
2014-11-09 13:45 211008018 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - WSK Lindesberg (PK1) 8 - 1 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-11-12 19:00 211008023 KFUM Örebro - Skälby IBK 1 2 - 4 Jacob Tillman, Jacob Olausson Tegelbruket
2014-11-15 11:30 211008022 Lillån IBK 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 5 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Lillåns skola
2014-12-14 13:30 MIK Västerås vill flytta denna match pga att dom är med i VM(DM) denna dag. Båda lagen är eniga! 211008024 WSK Lindesberg (PK1) - MIK Västerås 1 3 - 2 Jennifer Tapper, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2014-11-23 14:45 211008028 MIK Västerås 1 - Lillån IBK 1 5 - 7 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Wenströmska Skolan
2014-11-23 18:30 211008026 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 2 - 1 Mikael Stegnell, Lars-Göran Eklund Sala Idrottshall
2014-12-05 19:00 Orsak: Västerås IBS och KFUM Örebro ska spela Newbody Cup i samma grupp 22/11. Skälby, som är arrangör, har med kort varsel flyttat speldatum från 23/11 till 22/11 vilket medfört behovet att göra denna matchflytt. Ev kostnad för matchflytt får därför Skälby ta.  
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211008029 Västerås IBS Ung 1 - KFUM Örebro 1 - 0 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Klövernhallen Plan 2
2014-11-29 12:15 211008031 IFK Arboga IBK ung 1 - Skälby IBK 1 2 - 6 Mikael Åman, Martin Stockhult Vasahallen
2014-11-29 18:30 211008035 KFUM Örebro - WSK Lindesberg (PK1) 4 - 0 Jacob Tillman, Johan Marksved Tegelbruket
2014-11-30 15:30 211008032 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - MIK Västerås 1 5 - 8 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-12-20 16:00 211008036 MIK Västerås 1 - IFK Arboga IBK ung 1 2 - 6 Johan Jonsson, Robin Göransson Wenströmska Skolan
2014-12-20 19:00 211008040 KFUM Örebro - Lillån IBK 1 3 - 3 Jerry Gray, Oscar Söljén Tegelbruket
2015-03-25 19:45 Orsak: Skälby hade matchkrock.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring

211008037 Västerås IBS Ung 1 - Skälby IBK 1 3 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Klövernhallen Plan 1
2015-01-10 10:15 211008043 Skälby IBK 1 - WSK Lindesberg (PK1) 7 - 4 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-10 14:45 211008041 IFK Arboga IBK ung 1 - Västerås IBS Ung 1 1 - 2 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Vasahallen
2015-01-11 18:30 211008044 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - KFUM Örebro 6 - 8 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Sala Idrottshall
2015-01-17 13:00 211008047 WSK Lindesberg (PK1) - Västerås IBS Ung 1 1 - 3 Mats Eriksson, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-01-18 15:15 211008048 KFUM Örebro - MIK Västerås 1 5 - 3 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Tegelbruket
2015-01-18 17:20 211008049 Lillån IBK 1 - Skälby IBK 1 2 - 2 Emil Ekelund, Ola Lindholm Birgittaskolan
2015-01-24 11:30 211008055 Skälby IBK 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 6 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-25 15:00 211008051 IFK Arboga IBK ung 1 - WSK Lindesberg (PK1) 4 - 5 Matilda Pichler, Per Ryman Sturehallen
2015-02-11 19:45 Orsak: Lillån IBK spelar Newbody Cup den dagen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211008053 Västerås IBS Ung 1 - Lillån IBK 1 2 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-01-28 19:00 211008056 KFUM Örebro - IFK Arboga IBK ung 1 5 - 4 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Tegelbruket
2015-01-30 20:00 211008057 Lillån IBK 1 - WSK Lindesberg (PK1) 6 - 1 Emil Ekelund, Ola Lindholm Birgittaskolan
2015-01-31 17:30 211008060 Skälby IBK 1 - MIK Västerås 1 7 - 1 Anders Hedman, Lars-Göran Eklund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-01 12:30 211008059 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Västerås IBS Ung 1 5 - 3 Stefan Karlsson, Peter Skogsberg Sala Idrottshall
2015-02-07 16:30 211008065 Västerås IBS Ung 1 - MIK Västerås 1 7 - 5 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Klövernhallen Plan 1
2015-02-08 15:00 211008063 WSK Lindesberg (PK1) - Sala Silverstaden IBK Ung 1 2 - 2 Olle Stillnert, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-03-02 19:30 Orsak: DM i Örebro krockade
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring

211008061 IFK Arboga IBK ung 1 - Lillån IBK 1 1 - 9 Peter Skogsberg, Stefan Karlsson Vasahallen
2015-02-15 17:00 211008067 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Lillån IBK 1 2 - 2 Lars-Göran Eklund, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-02-25 19:00 211008068 Skälby IBK 1 - KFUM Örebro 2 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-21 11:45 Ny tid

Alla är överens ;-)
Jag lägger upp den på lediga uppdrag.

Bokar av domarna med detta mail.

211008069 MIK Västerås 1 - WSK Lindesberg (PK1) 7 - 6 Lars-Göran Eklund, Felix Carlsson Wenströmska Skolan
2015-02-21 16:00 211008073 Lillån IBK 1 - MIK Västerås 1 8 - 2 Jacob Tillman, Pontus Grönberg Lillåns skola
2015-02-22 13:30 211008071 IFK Arboga IBK ung 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 0 - 4 Lars-Göran Eklund, Roger Nilsson Sturehallen
2015-02-22 15:45 211008074 KFUM Örebro - Västerås IBS Ung 1 1 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
2015-03-07 10:15 211008076 Skälby IBK 1 - IFK Arboga IBK ung 1 9 - 0 Ej offentliggjord, Lucas Ojala Orrebrink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-07 13:00 211008080 WSK Lindesberg (PK1) - KFUM Örebro 2 - 11 Tobias Jäderqvist, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-03-08 14:00 211008077 MIK Västerås 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 2 - 4 Felicia Setthammar, Rasmus Zarins Wenströmska Skolan
2015-03-14 13:30 211008081 IFK Arboga IBK ung 1 - MIK Västerås 1 2 - 4 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2015-03-14 13:45 211008082 Skälby IBK 1 - Västerås IBS Ung 1 2 - 0 Pontus Zarins, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-14 17:30 211008085 Lillån IBK 1 - KFUM Örebro 7 - 5 Oscar Söljén, Stefan Flyktman Lillåns skola
2015-03-21 19:00 211008089 KFUM Örebro - Sala Silverstaden IBK Ung 1 6 - 7 Tony Wennberg, Jacob Tillman Tegelbruket
2015-03-22 12:00 Orsak: Matchkrock
Eniga: Ja
211008088 WSK Lindesberg (PK1) - Skälby IBK 1 3 - 8 Olle Stillnert, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-03-22 14:00 211008086 Västerås IBS Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 6 - 7 Juha Vanninen, Lucas Ojala Orrebrink Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK 1 14 11 2 1 70-25 45 35
2. Lillån IBK 1 14 9 3 2 72-45 27 30
3. Sala Silverstaden IBK Ung 1 14 8 2 4 58-50 8 26
4. Västerås IBS Ung 1 14 8 0 6 48-37 11 24
5. KFUM Örebro 14 5 3 6 57-55 2 18
6. IFK Arboga IBK ung 1 14 4 0 10 49-63 -14 12
7. MIK Västerås 1 14 3 1 10 43-75 -32 10
8. WSK Lindesberg (PK1) 14 2 1 11 33-80 -47 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-10 20:00 211009004 Örebro SK Ungdomsklubb - Västerås IBS Ung 2 2 - 4 Anna Palmqvist, Adam Palm Birgittaskolan
2014-10-11 12:00 211009003 Tillberga IK 1 - Västerås IBS Ung 3 8 - 3 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Tillberga Sporthall
2014-10-11 13:30 211009002 IFK Arboga IBK ung 2 - Västerås IBS Ung 4 2 - 7 Fernando Rocabado, Roger Nilsson Vasahallen
2014-10-12 10:00 211009005 IBF Örebro Ungdom - IBK Köping Ung 1 4 - 4 Jacob Olausson, Jacob Tillman Birgittaskolan
2014-10-12 18:15 211009006 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Per-Ols IBF 1 3 - 4 Linus Andersson, Axel Norin Sala Idrottshall
2014-10-13 19:30 211009009 Västerås IBS Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 2 8 - 1 Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2014-10-14 19:00 211009008 Västerås IBS Ung 3 - MIK Västerås 2 9 - 5 Adam Pawlus, Rasmus Patrick Junior Möller Klövernhallen Plan 1
2014-10-14 19:15 211009010 IBK Köping Ung 1 - Tillberga IK 1 1 - 5 Alexandra Rosendal, Julia Djupsjö Ullvihallen
2014-10-15 18:30 211009012 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - IBF Örebro Ungdom 3 - 6 Jonas Ahlin, Linus Andersson Lärkans Sportcenter
2014-11-30 10:00 KontaktHemmalag: Per-Ols United IBF
KontaktHTele: 070 - 297 50 90
KontaktHEpost: thomas-liljeqvist@tele2.se
KontaktBortalag: Fredrik Johansson
KontaktBTele: 070 - 752 26 83
KontaktBEpost: fredrik.johansson@conventum.se
Orsak: Högstadiet i Fagersta har temadag för alla elever med idrottsinriktning, vilket innebär att vi inte får ihop lag.
Eniga: Ja
211009011 Per-Ols IBF 1 - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 3 Matilda Pichler, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2014-10-18 15:00 211009017 Tillberga IK 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 9 - 2 Robin Göransson, Pontus Zarins Tillberga Sporthall
2014-10-18 16:30 211009014 Västerås IBS Ung 4 - Västerås IBS Ung 2 2 - 7 Filip Lilja, Mikael Stegnell Klövernhallen Plan 1
2014-10-19 12:15 211009016 IFK Arboga IBK ung 2 - Per-Ols IBF 1 3 - 3 Martin Morén, Marcus Karppinen Vasahallen
2014-10-19 17:00 211009018 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 5 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2014-10-25 16:15 211009015 MIK Västerås 2 - IBK Köping Ung 1 2 - 2 Edvin Lindelöf, Max Hedlund Wenströmska Skolan
2014-10-26 12:30 211009022 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - MIK Västerås 2 3 - 4 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2014-10-26 17:45 211009020 IBK Köping Ung 1 - Västerås IBS Ung 3 3 - 2 Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-19 20:00 211009023 IBF Örebro Ungdom - IFK Arboga IBK ung 2 5 - 0 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2014-12-20 17:00 211009024 Örebro SK Ungdomsklubb - Tillberga IK 1 5 - 6 Ola Lindholm, Emil Ekelund Idrottshuset Örebro, Bollhall 2/Arenahallen
2015-03-21 11:00 Orsak: Vi kunde inte spela den 7/12 p g a Västmanlands Mästerskapen
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring

211009021 Per-Ols IBF 1 - Västerås IBS Ung 4 2 - 3 Fernando Rocabado, Michael Rosenlönn Fagerstahallen
2014-11-01 16:30 211009026 Västerås IBS Ung 2 - Per-Ols IBF 1 13 - 3 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Klövernhallen Plan 1
2014-11-02 11:30 211009027 Västerås IBS Ung 3 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 4 - 1 Pontus Tejne, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2014-11-02 19:15 Matchen av misstag bokad mitt i höstlovet 211009029 MIK Västerås 2 - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 3 Carl Wikgren, Rasmus Patrick Junior Möller Wenströmska Skolan
2014-12-14 11:00 211009028 Västerås IBS Ung 4 - IBF Örebro Ungdom 1 - 9 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Klövernhallen Plan 1
2015-03-04 18:00 Nytt datum, tid och hall. 211009030 IFK Arboga IBK ung 2 - Tillberga IK 1 5 - 8 Alexander Persson, Oscar Vikström Vasahallen
2014-11-08 12:15 211009036 IFK Arboga IBK ung 2 - MIK Västerås 2 0 - 8 Henrik Syversen, Martin Morén Vasahallen
2014-11-08 16:00 211009035 Tillberga IK 1 - Västerås IBS Ung 4 3 - 5 Mikael Stegnell, Lars-Göran Eklund Tillberga Sporthall
2014-11-08 16:30 211009033 IBF Örebro Ungdom - Västerås IBS Ung 2 2 - 1 Jerry Gray, Oscar Söljén Birgittaskolan
2014-11-09 10:45 211009032 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - IBK Köping Ung 1 3 - 5 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-11-09 15:00 211009034 Örebro SK Ungdomsklubb - Västerås IBS Ung 3 6 - 1 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Birgittaskolan
2014-11-15 16:30 211009042 Västerås IBS Ung 4 - MIK Västerås 2 8 - 2 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Klövernhallen Plan 1
2014-11-16 09:30 211009038 Per-Ols IBF 1 - IBF Örebro Ungdom 5 - 8 Mikael Jansson, Tim Niemi Fagerstahallen
2014-11-16 09:30 211009039 IBK Köping Ung 1 - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 2 Matilda Pichler, Per Ryman Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-16 10:00 211009040 Västerås IBS Ung 2 - Tillberga IK 1 4 - 2 Lars-Göran Eklund, Emmy Tejne Klövernhallen Plan 1
2014-11-29 13:00 211009041 Västerås IBS Ung 3 - IFK Arboga IBK ung 2 2 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-11-23 14:00 Ny tid 211009044 Örebro SK Ungdomsklubb - Sala Silverstaden IBK Ung 2 11 - 3 Felix Cannesjö, Anders Nordlund Birgittaskolan
2014-11-23 14:15 211009046 IFK Arboga IBK ung 2 - IBK Köping Ung 1 5 - 0 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Vasahallen
2014-11-25 19:00 211009048 Västerås IBS Ung 4 - Västerås IBS Ung 3 4 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-12-06 15:30 211009047 MIK Västerås 2 - Västerås IBS Ung 2 3 - 7 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Wenströmska Skolan
2015-02-28 14:30 Nytt datum, tid och hall!

Orsak: New Body cup
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009045 Tillberga IK 1 - Per-Ols IBF 1 3 - 4 Tillberga Sporthall
2014-11-29 09:30 211009052 Per-Ols IBF 1 - MIK Västerås 2 5 - 3 Matilda Pichler, Per Ryman Fagerstahallen
2014-11-29 16:00 211009054 Västerås IBS Ung 2 - Västerås IBS Ung 3 6 - 3 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Klövernhallen Plan 1
2014-11-30 11:00 211009051 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 2 3 - 3 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-11-30 15:45 211009053 IBK Köping Ung 1 - Västerås IBS Ung 4 1 - 3 Felix Carlsson, Jonathan Eriksson Ullvihallen
2014-12-06 10:30 211009050 IBF Örebro Ungdom - Tillberga IK 1 7 - 3 Ola Lindholm, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2014-12-16 18:15 211009057 MIK Västerås 2 - IBF Örebro Ungdom 4 - 6 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Wenströmska Skolan
2014-12-20 11:30 211009058 Västerås IBS Ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 6 - 2 Max Hedlund, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2014-12-20 13:00 211009059 Västerås IBS Ung 3 - Per-Ols IBF 1 5 - 3 Max Hedlund, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2014-12-21 14:00 211009060 Västerås IBS Ung 2 - IBK Köping Ung 1 8 - 1 Ej offentliggjord, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2014-12-21 17:15 211009056 IFK Arboga IBK ung 2 - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 5 Ej offentliggjord, Oscar Vikström Vasahallen
2015-01-10 12:30 Orsak: Ombyggnation av Tillberga Sporthall. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009062 Tillberga IK 1 - MIK Västerås 2 7 - 4 Max Hedlund, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2015-01-11 12:00 211009066 Per-Ols IBF 1 - IBK Köping Ung 1 3 - 3 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Fagerstahallen
2015-01-11 12:15 211009065 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Västerås IBS Ung 2 4 - 8 Lars-Göran Eklund, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2015-01-11 18:00 211009063 Örebro SK Ungdomsklubb - Västerås IBS Ung 4 1 - 9 Felix Cannesjö, Emil Ekelund Birgittaskolan
2015-03-20 19:00 Orsak: Orsaken till flytt av match var snöoväder, hård blåst, klass 2 varning från SMHI. Det var kaos på vägarna. E18 var stängd så vi kunde inte ta oss till Örebro i tid. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009064 IBF Örebro Ungdom - Västerås IBS Ung 3 7 - 3 Berndt Swärd, Felix Cannesjö Idrottshuset, Örebro Plan 1
2015-01-18 10:00 211009068 Västerås IBS Ung 4 - IFK Arboga IBK ung 2 8 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-01-18 10:15 211009071 IBK Köping Ung 1 - IBF Örebro Ungdom 1 - 3 Lars Flink, Erik Flink Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-18 11:30 211009070 Västerås IBS Ung 2 - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 2 Robin Göransson Klövernhallen Plan 1
2015-01-18 16:00 211009069 Västerås IBS Ung 3 - Tillberga IK 1 5 - 4 Pontus Tejne, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2015-03-07 09:30 
Orsak: Matchen skulle ha spelats den 18/1, men då är vi i Sundsvall för Steg 2 av Newbody Cup. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009072 Per-Ols IBF 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 6 - 7 Tim Niemi, Kai Kinnari Fagerstahallen
2015-01-23 20:00 211009078 IBF Örebro Ungdom - Sala Silverstaden IBK Ung 2 10 - 5 Felix Cannesjö, Ola Lindholm Birgittaskolan
2015-01-25 13:30 211009075 IFK Arboga IBK ung 2 - Västerås IBS Ung 2 5 - 2 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-01-25 14:30 211009077 Örebro SK Ungdomsklubb - Per-Ols IBF 1 4 - 2 Tobias Jäderqvist, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2015-01-25 18:00 211009074 MIK Västerås 2 - Västerås IBS Ung 3 2 - 2 Mikael Stegnell, Carl Wikgren Wenströmska Skolan
2015-04-02 18:30 Orsak: Köping fick inte ihop lag pga väldigt många sjuka/skadade..
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring


211009076 Tillberga IK 1 - IBK Köping Ung 1 2 - 2 Fernando Rocabado, Ej offentliggjord Tillberga Sporthall
2015-01-28 20:00 211009084 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 9 - 1 Felix Cannesjö, Tony Wennberg Birgittaskolan
2015-02-01 13:45 211009083 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Tillberga IK 1 1 - 6 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Sala Idrottshall
2015-03-23 19:30 Orsak: VIBS 4 hade två matcher samtidigt i olika serier
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring

211009080 Västerås IBS Ung 2 - Västerås IBS Ung 4 2 - 1 Max Hedlund, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2015-03-27 19:00 Orsak: Matchen ställdes in efter överenskommelse p g a snöoväder,
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring


Orsak: Snöovädret som varit undet natten och som fortsätter har gjort att Arbogas ledare & föräldrar tagit ett gemensamt beslut att inte riskeran något genom att ge sig ut i trafiken. Vi ledare & föräldrar i Per-Ols tycker att det var ett klokt beslut.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009082 Per-Ols IBF 1 - IFK Arboga IBK ung 2 4 - 7 Camilla Eriksson, Tim Niemi Fagerstahallen
2015-04-01 18:30 Orsak: Sjukdom i IBK Köping
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009081 IBK Köping Ung 1 - MIK Västerås 2 4 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-05 18:15 211009088 MIK Västerås 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 4 - 2 Max Hedlund, Edvin Lindelöf Wenströmska Skolan
2015-02-07 13:30 211009087 Västerås IBS Ung 4 - Per-Ols IBF 1 7 - 2 Lars Flink, Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2015-02-07 15:00 211009090 Tillberga IK 1 - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 2 Robin Göransson, Ej offentliggjord Tillberga Sporthall
2015-02-08 15:00 211009086 Västerås IBS Ung 3 - IBK Köping Ung 1 1 - 2 Albin Groen, Adam Pawlus Klövernhallen Plan 1
2015-04-07 18:00 Nytt datum, tid och hall!

Orsak: Örebro spelar DM 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009089 IFK Arboga IBK ung 2 - IBF Örebro Ungdom 0 - 15 Roger Nilsson, Fernando Rocabado Vasahallen
2015-02-14 15:00 211009096 Tillberga IK 1 - IFK Arboga IBK ung 2 8 - 0 Pontus Tejne, Carl Wikgren Tillberga Sporthall
2015-02-15 15:00 211009092 Per-Ols IBF 1 - Västerås IBS Ung 2 3 - 6 Fagerstahallen
2015-02-15 15:00 211009095 Örebro SK Ungdomsklubb - MIK Västerås 2 2 - 7 Emil Ekelund, Johan Marksved Birgittaskolan
2015-02-15 15:30 211009093 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Västerås IBS Ung 3 1 - 4 Lars-Göran Eklund, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-02-15 17:30 211009094 IBF Örebro Ungdom - Västerås IBS Ung 4 7 - 2 Emil Ekelund, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2015-02-21 14:40 211009102 MIK Västerås 2 - IFK Arboga IBK ung 2 3 - 2 Pontus Tejne, Carl Wikgren Wenströmska Skolan
2015-02-22 13:45 211009098 IBK Köping Ung 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 5 - 4 Peter Skogsberg, Stefan Karlsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-16 19:30 Orsak: Många spelare borta i båda lagen pga Sportlov
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009099 Västerås IBS Ung 2 - IBF Örebro Ungdom 3 - 3 Mikael Stegnell, Anders Hedman Klövernhallen Plan 1
2015-03-26 19:30 Orsak: Soelarbrist pga sportlov och sjukdomar
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009100 Västerås IBS Ung 3 - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-03-30 17:15 211009101 Västerås IBS Ung 4 - Tillberga IK 1 3 - 5 Mikael Stegnell, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2015-03-05 18:15 211009108 MIK Västerås 2 - Västerås IBS Ung 4 6 - 3 Carl Wikgren, Pontus Tejne Wenströmska Skolan
2015-03-07 15:00 211009106 Tillberga IK 1 - Västerås IBS Ung 2 1 - 3 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Tillberga Sporthall
2015-03-08 14:45 211009107 IFK Arboga IBK ung 2 - Västerås IBS Ung 3 3 - 5 Alexander Persson, Oscar Vikström Vasahallen
2015-03-08 16:30 211009105 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Köping Ung 1 3 - 5 Oscar Söljén, Tony Wennberg Birgittaskolan
2015-03-08 19:00 211009104 IBF Örebro Ungdom - Per-Ols IBF 1 8 - 5 Oscar Söljén, Tony Wennberg Birgittaskolan
2015-03-10 18:20 Orsak: VIB 4 har match exakt samtidigt i PK3 och får inte ihop spelare. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009114 Västerås IBS Ung 3 - Västerås IBS Ung 4 3 - 3 Lars-Göran Eklund, Mikael Stegnell Klövernhallen Plan 1
2015-03-14 14:45 211009110 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Örebro SK Ungdomsklubb 8 - 2 Jakob Flodell, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2015-03-15 09:30 211009111 Per-Ols IBF 1 - Tillberga IK 1 0 - 7 Mikael Jansson, Tim Niemi Fagerstahallen
2015-03-15 11:00 211009113 Västerås IBS Ung 2 - MIK Västerås 2 11 - 0 Axel Blom, Rasmus Patrick Junior Möller Klövernhallen Plan 1
2015-03-24 18:30 Orsak: Arboga fick inte ihop lag
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009112 IBK Köping Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 2 4 - 3 Ullvihallen
2015-03-17 18:45 211009118 MIK Västerås 2 - Per-Ols IBF 1 2 - 4 Axel Blom, Rasmus Patrick Junior Möller Wenströmska Skolan
2015-03-21 15:00 211009116 Tillberga IK 1 - IBF Örebro Ungdom 8 - 2 Edvin Lindelöf, Rasmus Zarins Tillberga Sporthall
2015-03-21 16:30 211009117 IFK Arboga IBK ung 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 3 - 3 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Vasahallen
2015-03-22 11:00 211009120 Västerås IBS Ung 3 - Västerås IBS Ung 2 1 - 3 Carl Wikgren, Max Hedlund Klövernhallen Plan 1
2015-03-22 12:30 211009119 Västerås IBS Ung 4 - IBK Köping Ung 1 2 - 1 Filip Lilja, Max Hedlund Klövernhallen Plan 1
2015-03-28 11:15 211009126 IBK Köping Ung 1 - Västerås IBS Ung 2 1 - 4 Roger Nilsson, Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-29 12:00 211009125 Per-Ols IBF 1 - Västerås IBS Ung 3 7 - 4 Tomas Karlsson, William Ringkvist Fagerstahallen
2015-03-29 12:30 211009123 IBF Örebro Ungdom - MIK Västerås 2 5 - 3 Tommy Nordin, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2015-03-29 17:30 211009122 Örebro SK Ungdomsklubb - IFK Arboga IBK ung 2 3 - 6 Felix Cannesjö, Oscar Söljén Birgittaskolan
2015-04-12 10:30 211009124 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Västerås IBS Ung 4 3 - 5 Felicia Setthammar, Edvin Lindelöf Sala Idrottshall
211009129 Västerås IBS Ung 4 - Örebro SK Ungdomsklubb WO (5 - 0)
2015-03-14 11:15 211009132 IBK Köping Ung 1 - Per-Ols IBF 1 3 - 7 Peter Skogsberg, Linus Viborg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-04-04 16:00 211009131 Västerås IBS Ung 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 8 - 5 Ej offentliggjord, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2015-04-05 16:00 211009128 MIK Västerås 2 - Tillberga IK 1 2 - 3 Ej offentliggjord, Kelly Brändemyr Wenströmska Skolan
2015-04-15 19:40 Orsak: Matchen bokad på påskafton av VIB kansli och det blev en miss att den inte flyttades i höstas. Båda lagen har svårt att få ihop lag det bokade speldatumet.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009130 Västerås IBS Ung 3 - IBF Örebro Ungdom 5 - 5 William Ringkvist, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung 2 20 17 1 2 111-45 66 52
2. IBF Örebro Ungdom 20 15 3 2 125-62 63 48
3. Tillberga IK 1 20 13 1 6 104-60 44 40
4. Västerås IBS Ung 4 20 13 1 6 87-60 27 40
5. IBK Köping Ung 1 20 7 5 8 53-70 -17 26
6. Västerås IBS Ung 3 20 6 4 10 68-80 -12 22
7. Örebro SK Ungdomsklubb 20 7 1 12 67-94 -27 22
8. MIK Västerås 2 20 6 3 11 70-88 -18 21
9. Per-Ols IBF 1 20 6 3 11 75-102 -27 21
10. IFK Arboga IBK ung 2 20 4 4 12 52-104 -52 16
11. Sala Silverstaden IBK Ung 2 20 2 2 16 66-113 -47 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-19 12:00 211010003 Västerås IBS Ung 5 - IBK Köping Ung 2 3 - 2 Pontus Tejne, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2014-10-19 17:00 211010002 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Knäppmora AIK Pojkar 1 2 - 6 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Wenströmska Skolan
2014-10-19 19:15 211010005 MIK Västerås 3 - Skälby IBK 2 4 - 3 Pontus Tejne, Axel Blom Wenströmska Skolan
2014-12-14 12:00 211010001 Tillberga IK 2 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 4 - 1 Carl Wikgren, Albin Groen Tillberga Sporthall
2014-10-25 11:00 211010008 Kungsörs IBK 1 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 1 - 4 Lars-Göran Eklund, Joakim Johansson Kenzas Sportcenter A
2014-10-26 16:15 211010007 IBK Köping Ung 2 - Tillberga IK 2 1 - 4 Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-12-06 18:30 211010009 Skälby IBK 2 - Västerås IBS Ung 5 7 - 4 Carl Wikgren, Pontus Tejne Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-07 10:00 211010006 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - IFK Arboga IBK ung 3 5 - 7 Tony Wennberg, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro, Bollhall 2/Arenahallen
2014-10-22 18:45 211010013 Tillberga IK 2 - Skälby IBK 2 2 - 4 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-02 16:00 211010011 IFK Arboga IBK ung 3 - Knäppmora AIK Pojkar 1 4 - 4 Pertti Nikka, Raimo Kesti Vasahallen
2014-11-04 18:00 211010014 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - MIK Västerås 3 1 - 10 Edvin Lindelöf Wenströmska Skolan
2014-11-29 18:00 KontaktHemmalag: Mikael Cullberg
KontaktHTele: 0722332314
KontaktHEpost: mikael.cullberg@hotmail.com
KontaktBortalag: Reijo Niskala
KontaktBTele: 0707658021
KontaktBEpost: rexi66@hotmail.com
211010012 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - IBK Köping Ung 2 4 - 5 Emil Ekelund, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2014-11-08 11:00 211010017 Kungsörs IBK 1 - Knäppmora AIK Pojkar 1 7 - 2 Amelin Begovic, Dan Barthlen Kenzas Sportcenter A
2014-11-08 11:15 211010016 IBK Köping Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 3 4 - 2 , Matilda Pichler Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-09 10:00 211010020 Västerås IBS Ung 5 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 4 - 2 , Robin Göransson Klövernhallen Plan 1
2014-11-16 14:00 211010018 Skälby IBK 2 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 4 - 5 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-15 16:30 211010025 Tillberga IK 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 6 - 3 Johan Jonsson, Robin Göransson Tillberga Sporthall
2014-11-15 16:45 211010022 IBK Köping Ung 2 - Skälby IBK 2 9 - 3 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-16 14:45 211010021 IFK Arboga IBK ung 3 - Kungsörs IBK 1 4 - 4 Alexander Persson, Oscar Vikström Vasahallen
2014-11-19 18:30 Orsak: MIK spelar i flera divisioner,spelar brist.
Eniga: Ja
211010023 Knäppmora AIK Pojkar 1 - MIK Västerås 3 1 - 7 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2014-11-22 09:30 211010030 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 4 - 5 Johan Jonsson, Robin Göransson Wenströmska Skolan
2014-11-22 13:15 211010026 Skälby IBK 2 - IFK Arboga IBK ung 3 6 - 5 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-23 10:00 211010027 MIK Västerås 3 - Kungsörs IBK 1 4 - 5 Adam Pawlus, Rasmus Patrick Junior Möller Wenströmska Skolan
2014-11-23 11:30 211010029 Västerås IBS Ung 5 - Knäppmora AIK Pojkar 1 3 - 7 Edvin Lindelöf, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2014-11-29 10:00 211010035 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Tillberga IK 2 5 - 2 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2014-11-30 17:15 211010034 IBK Köping Ung 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 8 - 2 Felix Carlsson, Jonathan Eriksson Ullvihallen
2014-11-30 19:00 211010033 Kungsörs IBK 1 - Västerås IBS Ung 5 0 - 9 Kenzas Sportcenter A
2014-12-01 17:30 Orsak: Malmabergs spelare är bortresta
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010031 IFK Arboga IBK ung 3 - MIK Västerås 3 1 - 5 Vasahallen
2014-12-20 10:00 Orsak: Matchkrock.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010038 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Skälby IBK 2 6 - 6 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Wenströmska Skolan
2014-12-20 13:30 211010040 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Knäppmora AIK Pojkar 1 5 - 7 Felix Cannesjö, Johan Marksved Birgittaskolan
2014-12-21 10:30 211010039 Tillberga IK 2 - Kungsörs IBK 1 2 - 1 Rasmus Zarins, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2014-12-21 11:00 211010037 Västerås IBS Ung 5 - MIK Västerås 3 2 - 4 Adam Pawlus, Rasmus Patrick Junior Möller Klövernhallen Plan 1
2015-01-10 11:00 211010044 Kungsörs IBK 1 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 3 - 4 Pertti Nikka, Raimo Kesti Kenzas Sportcenter A
2015-01-11 12:15 211010041 IFK Arboga IBK ung 3 - Västerås IBS Ung 5 6 - 5 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-01-11 14:15 211010045 IBK Köping Ung 2 - Knäppmora AIK Pojkar 1 5 - 8 Alexandra Rosendal, Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-11 17:15 211010043 MIK Västerås 3 - Tillberga IK 2 4 - 2 Max Hedlund, Edvin Lindelöf Wenströmska Skolan
2015-01-17 09:30 211010050 IBK Köping Ung 2 - Kungsörs IBK 1 5 - 5 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-17 12:00 211010049 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Skälby IBK 2 5 - 2 Tim Niemi, Henrik Syversen Skinnskattebergs Sporthall
2015-01-18 12:30 Orsak: SIBF har flyttat match pga SM.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010046 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - IFK Arboga IBK ung 3 2 - 3 Bäckbyskolan
2015-01-18 15:00 211010048 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - MIK Västerås 3 0 - 9 Emil Ekelund, Ola Lindholm Birgittaskolan
2015-02-19 18:30 Nytt datum och tid!

Orsak: Försening av renoveringen av Tillberga Sporthall.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010047 Tillberga IK 2 - Västerås IBS Ung 5 0 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tillberga Sporthall
2015-01-25 10:15 211010055 Skälby IBK 2 - Kungsörs IBK 1 6 - 5 Max Hedlund, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-25 12:15 211010051 IFK Arboga IBK ung 3 - Tillberga IK 2 2 - 4 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-01-25 13:30 211010052 Västerås IBS Ung 5 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 - 1 Ej offentliggjord, Mikael Stegnell Klövernhallen Plan 1
2015-02-19 18:00 
Orsak: Sjukdomar i IBK Köping
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring.
Nytt datum + tid har inkommit. 211010054 MIK Västerås 3 - IBK Köping Ung 2 3 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Wenströmska Skolan
2015-01-31 10:00 211010057 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 8 - 6 Tim Niemi, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2015-01-31 10:15 211010060 Skälby IBK 2 - MIK Västerås 3 7 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-01 11:15 211010058 IBK Köping Ung 2 - Västerås IBS Ung 5 1 - 2 Alexandra Rosendal, Marcus Karppinen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-01 15:00 211010056 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Tillberga IK 2 8 - 2 Joel Olausson, Anders Nordlund Birgittaskolan
2015-01-31 16:15 Orsak: Örebro spelar DM-slutspel på ordinarie matchdatum
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010061 IFK Arboga IBK ung 3 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 6 - 4 Pertti Nikka, Henrik Syversen Sturehallen
2015-02-07 13:30 211010062 Tillberga IK 2 - IBK Köping Ung 2 4 - 2 Robin Göransson, Ej offentliggjord Tillberga Sporthall
2015-02-08 13:30 211010064 Västerås IBS Ung 5 - Skälby IBK 2 5 - 5 Albin Groen, Adam Pawlus
2015-02-15 11:00 Orsak: Kungsörs målvakter är på utbildning.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010063 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Kungsörs IBK 1 6 - 9 Erik Persson, Lucas Ojala Orrebrink Wenströmska Skolan
2015-02-10 18:15 211010069 MIK Västerås 3 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 5 - 2 Rasmus Patrick Junior Möller, Axel Blom Wenströmska Skolan
2015-02-14 09:30 211010067 IBK Köping Ung 2 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 - 4 Alexandra Rosendal, Pertti Nikka Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-14 13:30 211010066 Knäppmora AIK Pojkar 1 - IFK Arboga IBK ung 3 8 - 4 Tim Niemi, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2015-02-15 10:15 211010068 Skälby IBK 2 - Tillberga IK 2 1 - 5 Ej offentliggjord, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-20 18:30 Orsak: Det är sportlov och vi får inte ihop lag.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010071 IFK Arboga IBK ung 3 - IBK Köping Ung 2 4 - 0 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-02-21 11:00 211010075 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Västerås IBS Ung 5 3 - 5 Rasmus Patrick Junior Möller, Carl Wikgren Wenströmska Skolan
2015-02-21 12:00 211010072 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Kungsörs IBK 1 4 - 3 Tim Niemi, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-22 17:30 Matchflytt gjord 211010073 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Skälby IBK 2 5 - 5 Anders Nordlund, Jacob Tillman Birgittaskolan
2015-03-07 11:00 211010076 Kungsörs IBK 1 - IFK Arboga IBK ung 3 3 - 4 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Kenzas Sportcenter A
2015-03-07 11:30 211010077 Skälby IBK 2 - IBK Köping Ung 2 4 - 2 Axel Blom, Rasmus Patrick Junior Möller Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-08 10:30 211010080 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Tillberga IK 2 3 - 5 Carl Wikgren, Pontus Tejne Wenströmska Skolan
2015-03-08 18:00 211010078 MIK Västerås 3 - Knäppmora AIK Pojkar 1 4 - 4 Erik Flink, Kelly Brändemyr Wenströmska Skolan
2015-03-14 12:00 211010082 Kungsörs IBK 1 - MIK Västerås 3 0 - 6 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Kenzas Sportcenter A
2015-03-14 12:00 211010084 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Västerås IBS Ung 5 1 - 4 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-14 12:15 211010081 IFK Arboga IBK ung 3 - Skälby IBK 2 5 - 7 Pertti Nikka, Oscar Vikström Vasahallen
2015-03-14 16:30 211010085 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 7 - 7 Felix Cannesjö, Anders Nordlund Birgittaskolan
2015-03-12 18:00 Orsak: Fel hall bokad . Har ej tillgång till nycklar,tidur etc Dessutom orimligt sen matchtid
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010086 MIK Västerås 3 - IFK Arboga IBK ung 3 10 - 1 Carl Wikgren, Adam Pawlus Wenströmska Skolan
2015-03-17 18:30 211010090 Tillberga IK 2 - Knäppmora AIK Pojkar 1 3 - 3 Robin Göransson, Johan Jonsson Tillberga Sporthall
2015-03-17 19:00 211010088 Västerås IBS Ung 5 - Kungsörs IBK 1 4 - 3 Emmy Tejne, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2015-03-17 19:15 Orsak: Ändrad tillgång till Önstaskolan
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010089 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - IBK Köping Ung 2 4 - 7 Carl Wikgren, Mikael Stegnell Önsta Skolan
2015-03-21 11:00 211010094 Kungsörs IBK 1 - Tillberga IK 2 1 - 1 Peter Skogsberg, Henrik Syversen Kenzas Sportcenter A
2015-03-22 10:15 211010093 Skälby IBK 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 3 - 2 Robin Göransson, Johan Jonsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-22 15:30 Orsak: Matchkrock för VIB
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010092 MIK Västerås 3 - Västerås IBS Ung 5 5 - 1 Adam Pawlus, Pontus Tejne Wenströmska Skolan
2015-03-26 19:00 Orsak: Spelar brist
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010095 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 16 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-28 13:30 211010098 Tillberga IK 2 - MIK Västerås 3 2 - 4 Edvin Lindelöf, Rasmus Zarins Tillberga Sporthall
2015-03-28 13:30 211010100 Knäppmora AIK Pojkar 1 - IBK Köping Ung 2 5 - 1 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-29 15:00 211010099 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Kungsörs IBK 1 4 - 7 Felix Cannesjö, Oscar Söljén Birgittaskolan
2015-03-31 19:30 Orsak: Både VIB o Arboga är på Fair play cup i Jönköping den helgen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010096 Västerås IBS Ung 5 - IFK Arboga IBK ung 3 5 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Klövernhallen Plan 1
2015-02-07 14:00 Orsak: Matchen ligger på påskafton
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010101 IFK Arboga IBK ung 3 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 4 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Sturehallen
2015-04-02 18:15 211010103 MIK Västerås 3 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 8 - 4 Filip Lilja, Edvin Lindelöf Wenströmska Skolan
2015-04-04 11:00 211010105 Kungsörs IBK 1 - IBK Köping Ung 2 4 - 5 Ej offentliggjord, Peter Skogsberg Kenzas Sportcenter A
2015-04-04 11:30 211010102 Västerås IBS Ung 5 - Tillberga IK 2 2 - 4 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Klövernhallen Plan 1
2015-04-08 18:45 Orsak: Påskafton
Eniga: Ja
211010104 Skälby IBK 2 - Knäppmora AIK Pojkar 1 6 - 4 Anders Hedman, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-04-07 19:15 Orsak: Pga båda lagen ska på cup
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010109 IBK Köping Ung 2 - MIK Västerås 3 2 - 5 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-04-07 20:30 211010107 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Västerås IBS Ung 5 1 - 6 Anders Nordlund, Joel Olausson Birgittaskolan
2015-04-09 18:30 Orsak: Tillberga IK ska till Linköping på cup samma helg!
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010106 Tillberga IK 2 - IFK Arboga IBK ung 3 7 - 2 Rasmus Zarins, Mikael Stegnell Tillberga Sporthall
2015-04-11 12:00 211010110 Kungsörs IBK 1 - Skälby IBK 2 8 - 4 Linus Viborg, Henrik Syversen Kenzas Sportcenter A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. MIK Västerås 3 18 14 1 3 103-43 60 43
2. Knäppmora AIK Pojkar 1 18 11 3 4 98-69 29 36
3. Västerås IBS Ung 5 18 10 2 6 67-53 14 32
4. Tillberga IK 2 18 10 2 6 59-49 10 32
5. Skälby IBK 2 18 9 3 6 83-87 -4 30
6. IBK Köping Ung 2 18 7 1 10 65-70 -5 22
7. IFK Arboga IBK ung 3 18 6 2 10 65-88 -23 20
8. Kungsörs IBK 1 18 5 3 10 69-78 -9 18
9. Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 18 5 3 10 68-102 -34 18
10. Romfartuna Gymnastik O IF 1 18 2 2 14 64-102 -38 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 12:30 211011004 Skälby IBK 3 - Surahammars IBF 2 6 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-19 09:00 211011003 IBK Hallsta 1 - IBK Köping Ung 3 4 - 4 Nibblehallen
2014-10-29 17:00 211011002 Västerås IBS Ung 7 - Knäppmora AIK 2 3 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-02-03 18:00 Orsak: Orresta begärde matchflytt. Nytt datum hittat! 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011001 Tillberga IK 3 - Orresta IF 1 8 - 4 Tillberga Sporthall
2014-10-25 10:00 211011007 Surahammars IBF 2 - Västerås IBS Ung 7 1 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-10-25 12:00 211011005 Knäppmora AIK 2 - Tillberga IK 3 4 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2014-10-25 16:45 211011008 Skälby IBK 3 - IBK Hallsta 1 10 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-26 14:45 211011006 IBK Köping Ung 3 - Orresta IF 1 3 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-01 10:30 211011012 Västerås IBS Ung 7 - IBK Hallsta 1 6 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-11-01 12:00 211011010 Knäppmora AIK 2 - Surahammars IBF 2 4 - 8 Skinnskattebergs Sporthall
2014-11-01 13:30 211011009 Tillberga IK 3 - IBK Köping Ung 3 6 - 5 Tillberga Sporthall
2014-12-06 11:30 211011011 Orresta IF 1 - Skälby IBK 3 2 - 8 Fryxelska Skolan
2014-11-08 12:30 211011015 IBK Hallsta 1 - Knäppmora AIK 2 2 - 2 Nibblehallen
2014-11-08 14:00 211011014 Skälby IBK 3 - IBK Köping Ung 3 7 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-09 14:30 Orsak: det krockar för suras pojklag
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011013 Surahammars IBF 2 - Tillberga IK 3 10 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-09 16:30 211011016 Västerås IBS Ung 7 - Orresta IF 1 6 - 4 Klövernhallen Plan 1
2014-11-15 09:30 211011019 IBK Köping Ung 3 - Västerås IBS Ung 7 3 - 5 Ullvihallen
2014-11-15 10:30 211011020 Knäppmora AIK 2 - Orresta IF 1 7 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
2014-11-15 12:00 211011018 Surahammars IBF 2 - IBK Hallsta 1 4 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-15 13:30 211011017 Tillberga IK 3 - Skälby IBK 3 6 - 6 Tillberga Sporthall
2014-11-22 11:30 211011023 Orresta IF 1 - Surahammars IBF 2 6 - 5 Fryxelska Skolan
2014-11-22 12:00 211011024 Knäppmora AIK 2 - IBK Köping Ung 3 1 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2014-11-22 13:00 211011021 IBK Hallsta 1 - Tillberga IK 3 4 - 10 Nibblehallen
2014-11-23 10:00 211011022 Västerås IBS Ung 7 - Skälby IBK 3 7 - 4 Klövernhallen Plan 1
2014-11-29 13:30 211011025 Tillberga IK 3 - Västerås IBS Ung 7 9 - 12 Tillberga Sporthall
2014-11-29 14:00 211011026 IBK Hallsta 1 - Orresta IF 1 4 - 6 Nibblehallen
2014-11-29 14:00 211011027 Skälby IBK 3 - Knäppmora AIK 2 9 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-29 16:00 211011028 Surahammars IBF 2 - IBK Köping Ung 3 10 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-12-07 12:00 211011029 Orresta IF 1 - Tillberga IK 3 15 - 3 Fryxelska Skolan
2014-12-15 18:15 211011031 IBK Köping Ung 3 - IBK Hallsta 1 3 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-12-16 18:00 211011032 Surahammars IBF 2 - Skälby IBK 3 1 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-12-16 19:00 211011030 Knäppmora AIK 2 - Västerås IBS Ung 7 5 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2014-12-20 11:30 211011034 Orresta IF 1 - IBK Köping Ung 3 2 - 3 Fryxelska Skolan
2014-12-20 13:00 211011036 IBK Hallsta 1 - Skälby IBK 3 1 - 11 Nibblehallen
2014-12-20 14:30 Orsak: Ombyggnation av Tillberga Sporthall. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011033 Tillberga IK 3 - Knäppmora AIK 2 1 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-20 14:30 211011035 Västerås IBS Ung 7 - Surahammars IBF 2 5 - 9 Klövernhallen Plan 1
2015-01-17 12:00 211011038 Surahammars IBF 2 - Knäppmora AIK 2 3 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-01-17 14:00 211011040 IBK Hallsta 1 - Västerås IBS Ung 7 1 - 8 Nibblehallen
2015-01-18 08:30 211011037 IBK Köping Ung 3 - Tillberga IK 3 4 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-18 10:15 211011039 Skälby IBK 3 - Orresta IF 1 16 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-24 10:00 211011043 Knäppmora AIK 2 - IBK Hallsta 1 7 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
2015-01-24 11:15 211011042 IBK Köping Ung 3 - Skälby IBK 3 0 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-24 12:00 211011041 Tillberga IK 3 - Surahammars IBF 2 6 - 7 Tillberga Sporthall
2015-01-24 17:30 211011044 Orresta IF 1 - Västerås IBS Ung 7 3 - 8 Fryxelska Skolan
211011048 Orresta IF 1 - Knäppmora AIK 2 5 - 5
2015-01-31 09:00 211011046 IBK Hallsta 1 - Surahammars IBF 2 7 - 9 Nibblehallen
2015-01-31 11:30 211011047 Västerås IBS Ung 7 - IBK Köping Ung 3 2 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-01-31 16:15 211011045 Skälby IBK 3 - Tillberga IK 3 6 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-07 11:00 211011051 Surahammars IBF 2 - Orresta IF 1 11 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-07 12:00 211011049 Tillberga IK 3 - IBK Hallsta 1 6 - 3 Tillberga Sporthall
2015-02-07 12:15 211011052 IBK Köping Ung 3 - Knäppmora AIK 2 2 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-16 18:45 Orsak: Västerås IBS fick inte ihop lag. Vi letar efter en ny tid.
Eniga: Ja

NY TID INNE 211011050 Skälby IBK 3 - Västerås IBS Ung 7 2 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-14 11:30 211011054 Orresta IF 1 - IBK Hallsta 1 4 - 8 Fryxelska Skolan
2015-02-14 12:00 211011055 Knäppmora AIK 2 - Skälby IBK 3 0 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2015-02-14 12:45 211011056 IBK Köping Ung 3 - Surahammars IBF 2 2 - 3 Ullvihallen
2015-03-23 18:00 Orsak: ny tid för tidigare flyttad match
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011053 Västerås IBS Ung 7 - Tillberga IK 3 5 - 3 GA Hallen
2015-02-21 13:30 211011059 IBK Hallsta 1 - IBK Köping Ung 3 3 - 4 Nibblehallen
2015-02-22 10:15 211011060 Skälby IBK 3 - Surahammars IBF 2 6 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-19 18:00 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011057 Tillberga IK 3 - Orresta IF 1 6 - 2 Tillberga Sporthall
2015-03-25 18:00 Orsak: ny tid för tidigare flyttad match
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring


211011058 Västerås IBS Ung 7 - Knäppmora AIK 2 1 - 1 GA Hallen
2015-03-07 09:30 211011062 IBK Köping Ung 3 - Orresta IF 1 12 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-07 12:00 211011061 Knäppmora AIK 2 - Tillberga IK 3 1 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-07 15:15 211011064 Skälby IBK 3 - IBK Hallsta 1 5 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-08 11:00 Orsak: Underlättar för båda lagen att ändra dag.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011063 Surahammars IBF 2 - Västerås IBS Ung 7 5 - 10 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-08 18:30 211011067 Orresta IF 1 - Skälby IBK 3 6 - 9 Fryxelska Skolan
2015-03-10 18:00 211011065 Tillberga IK 3 - IBK Köping Ung 3 2 - 4 Tillberga Sporthall
2015-03-10 19:00 211011066 Knäppmora AIK 2 - Surahammars IBF 2 2 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-11 18:30 211011068 Västerås IBS Ung 7 - IBK Hallsta 1 6 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-03-14 09:30 Orsak: Matchkrock.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011070 Skälby IBK 3 - IBK Köping Ung 3 6 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-14 11:00 211011071 IBK Hallsta 1 - Knäppmora AIK 2 3 - 3 Nibblehallen
2015-03-14 12:00 211011069 Surahammars IBF 2 - Tillberga IK 3 8 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-15 12:30 211011072 Västerås IBS Ung 7 - Orresta IF 1 7 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-03-21 13:30 211011073 Tillberga IK 3 - Skälby IBK 3 2 - 6 Tillberga Sporthall
2015-03-21 13:30 211011076 Knäppmora AIK 2 - Orresta IF 1 6 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-22 16:00 211011074 Surahammars IBF 2 - IBK Hallsta 1 10 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-26 17:30 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011075 IBK Köping Ung 3 - Västerås IBS Ung 7 4 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-28 11:30 211011079 Orresta IF 1 - Surahammars IBF 2 6 - 5 Fryxelska Skolan
2015-03-28 12:00 211011080 Knäppmora AIK 2 - IBK Köping Ung 3 1 - 7 Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-28 13:30 211011077 IBK Hallsta 1 - Tillberga IK 3 2 - 7 Nibblehallen
2015-04-13 19:30 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011078 Västerås IBS Ung 7 - Skälby IBK 3 4 - 6 Klövernhallen Plan 1
2015-03-30 18:30 211011084 Surahammars IBF 2 - IBK Köping Ung 3 5 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-04-01 18:45 Orsak: Påskafton
Eniga: Ja
211011083 Skälby IBK 3 - Knäppmora AIK 2 8 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-04-04 12:00 211011081 Tillberga IK 3 - Västerås IBS Ung 7 WO (5 - 0) Tillberga Sporthall
2015-04-13 20:00 Orsak: Pga Påsklov har båda lagen för många spelare bortresta
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011082 IBK Hallsta 1 - Orresta IF 1 6 - 2 Nibblehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK 3 21 18 1 2 142-52 90 55
2. Västerås IBS Ung 7 21 15 1 5 117-76 41 46
3. Surahammars IBF 2 21 12 1 8 128-100 28 37
4. Knäppmora AIK 2 21 8 5 8 66-77 -11 29
5. Tillberga IK 3 21 8 2 11 97-114 -17 26
6. IBK Köping Ung 3 21 7 3 11 78-84 -6 24
7. Orresta IF 1 21 4 2 15 82-146 -64 14
8. IBK Hallsta 1 21 3 3 15 66-127 -61 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Klass 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 13:30 211012003 IFK Arboga IBK ung 5 - Västerås IBS Ung 10 11 - 7 Vasahallen
2014-10-19 14:00 211012001 Skogsgymnastikens IBS 1 - Tillberga IK 4 4 - 4 Klackbergsgården
2014-10-19 14:30 211012004 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Västerås IBS Ung 9 2 - 4 Sala Idrottshall
2014-10-19 15:00 211012005 Per-Ols IBF 2 - IBK Hallsta 2 6 - 7 Fagerstahallen
2014-10-19 18:00 211012002 Rönnby SK 2 - IFK Arboga IBK ung 4 8 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-22 18:30 211012006 IBK Köping Ung 4 - Västerås IBS Ung 8 5 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-10-25 10:30 211012011 Västerås IBS Ung 8 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 9 - 0 Klövernhallen Plan 1
2014-10-25 11:00 211012007 IFK Arboga IBK ung 4 - Skogsgymnastikens IBS 1 9 - 1 Vasahallen
2014-10-25 12:00 211012009 Västerås IBS Ung 9 - Rönnby SK 2 4 - 8 Klövernhallen Plan 1
2014-10-25 13:30 211012008 Västerås IBS Ung 10 - Tillberga IK 4 3 - 11 Klövernhallen Plan 1
2014-10-26 11:00 211012010 IBK Hallsta 2 - IFK Arboga IBK ung 5 5 - 5 Nibblehallen
2014-10-26 13:15 211012012 IBK Köping Ung 4 - Per-Ols IBF 2 1 - 10 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-01 13:45 211012016 Rönnby SK 2 - Västerås IBS Ung 8 2 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-01 15:00 211012015 Tillberga IK 4 - IBK Hallsta 2 3 - 7 Tillberga Sporthall
2014-11-01 19:00 211012017 IFK Arboga IBK ung 5 - IBK Köping Ung 4 10 - 3 Vasahallen
2014-11-02 12:30 211012018 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Per-Ols IBF 2 1 - 8 Sala Idrottshall
2014-11-02 14:00 211012013 Skogsgymnastikens IBS 1 - Västerås IBS Ung 10 6 - 4 Klackbergsgården
2014-11-02 14:45 211012014 IFK Arboga IBK ung 4 - Västerås IBS Ung 9 8 - 5 Vasahallen
2014-11-08 11:00 211012024 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - IFK Arboga IBK ung 5 4 - 6 Sala Idrottshall
2014-11-08 12:00 211012023 Per-Ols IBF 2 - Rönnby SK 2 4 - 3 Fagerstahallen
2014-11-08 14:00 211012020 IBK Hallsta 2 - Västerås IBS Ung 10 5 - 2 Nibblehallen
2014-11-08 16:00 211012019 Västerås IBS Ung 9 - Skogsgymnastikens IBS 1 5 - 4 Klövernhallen Plan 1
2014-11-09 09:30 211012022 IBK Köping Ung 4 - Tillberga IK 4 3 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-09 13:00 211012021 Västerås IBS Ung 8 - IFK Arboga IBK ung 4 6 - 8 Klövernhallen Plan 1
2014-11-15 09:00 211012026 Västerås IBS Ung 9 - Västerås IBS Ung 8 5 - 6 Klövernhallen Plan 1
2014-11-15 10:30 211012027 Västerås IBS Ung 10 - IBK Köping Ung 4 9 - 3 Klövernhallen Plan 1
2014-11-15 15:00 211012029 Tillberga IK 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 5 - 14 Tillberga Sporthall
2014-11-16 11:45 211012030 Rönnby SK 2 - IFK Arboga IBK ung 5 7 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-16 13:30 211012028 IFK Arboga IBK ung 4 - Per-Ols IBF 2 4 - 2 Vasahallen
2014-11-16 14:00 211012025 Skogsgymnastikens IBS 1 - IBK Hallsta 2 7 - 4 Klackbergsgården
2014-11-22 10:45 211012032 IBK Köping Ung 4 - IBK Hallsta 2 7 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-22 11:30 211012031 Västerås IBS Ung 8 - Skogsgymnastikens IBS 1 2 - 5 Klövernhallen Plan 1
2014-11-22 12:15 211012035 IFK Arboga IBK ung 5 - IFK Arboga IBK ung 4 3 - 10 Vasahallen
2014-11-22 17:30 211012036 Rönnby SK 2 - Tillberga IK 4 4 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-23 11:15 211012034 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Västerås IBS Ung 10 2 - 4 Sala Idrottshall
2014-11-23 15:00 211012033 Per-Ols IBF 2 - Västerås IBS Ung 9 6 - 3 Fagerstahallen
2014-11-29 11:30 211012041 Västerås IBS Ung 10 - Rönnby SK 2 8 - 11 Klövernhallen Plan 1
2014-11-29 12:30 211012039 IBK Hallsta 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 6 - 6 Nibblehallen
2014-11-29 14:30 211012038 Västerås IBS Ung 8 - Per-Ols IBF 2 13 - 5 Klövernhallen Plan 1
2014-11-30 13:30 211012042 IFK Arboga IBK ung 4 - Tillberga IK 4 11 - 4 Vasahallen
2014-11-30 14:00 211012037 Skogsgymnastikens IBS 1 - IBK Köping Ung 4 7 - 7 Klackbergsgården
2014-12-06 16:30 211012040 Västerås IBS Ung 9 - IFK Arboga IBK ung 5 6 - 9 Klövernhallen Plan 1
2014-12-20 09:00 Orsak: Ombyggnation av Tillberga Sporthall. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012047 Tillberga IK 4 - Västerås IBS Ung 9 5 - 12 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-21 12:00 211012043 Per-Ols IBF 2 - Skogsgymnastikens IBS 1 8 - 2 Fagerstahallen
2014-12-21 13:30 211012045 IFK Arboga IBK ung 5 - Västerås IBS Ung 8 6 - 4 Vasahallen
2014-12-21 13:45 211012044 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - IBK Köping Ung 4 8 - 2 Sala Idrottshall
2014-12-21 14:45 211012048 IFK Arboga IBK ung 4 - Västerås IBS Ung 10 7 - 5 Vasahallen
2014-12-21 18:00 211012046 Rönnby SK 2 - IBK Hallsta 2 9 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-10 10:00 211012052 Västerås IBS Ung 8 - Tillberga IK 4 6 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-01-10 11:00 211012053 IBK Hallsta 2 - IFK Arboga IBK ung 4 3 - 3 Nibblehallen
2015-01-10 11:30 211012054 Västerås IBS Ung 9 - Västerås IBS Ung 10 9 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-01-11 09:30 211012051 IBK Köping Ung 4 - Rönnby SK 2 5 - 13 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-11 10:00 Orsak: Poolspel inbokat i hallen hela dagen
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012050 Per-Ols IBF 2 - IFK Arboga IBK ung 5 5 - 6 Fagerstahallen
2015-01-11 14:00 211012049 Skogsgymnastikens IBS 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 10 - 4 Klackbergsgården
2015-01-17 11:00 211012055 IFK Arboga IBK ung 5 - Skogsgymnastikens IBS 1 4 - 5 Vasahallen
2015-01-17 13:00 211012060 Västerås IBS Ung 9 - IBK Hallsta 2 10 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-01-17 14:30 211012059 Västerås IBS Ung 10 - Västerås IBS Ung 8 5 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-01-17 16:30 211012056 Rönnby SK 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 8 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-18 11:00 211012058 IFK Arboga IBK ung 4 - IBK Köping Ung 4 5 - 7 Vasahallen
2015-04-04 13:30 Orsak: Ombyggnation av Tillberga Sporthall.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012057 Tillberga IK 4 - Per-Ols IBF 2 11 - 3 Tillberga Sporthall
2015-01-19 18:30 211012061 Skogsgymnastikens IBS 1 - Rönnby SK 2 6 - 6 Klackbergsgården
2015-01-19 19:00 211012062 IFK Arboga IBK ung 5 - Tillberga IK 4 7 - 4 Vasahallen
2015-01-20 19:00 211012064 Per-Ols IBF 2 - Västerås IBS Ung 10 6 - 2 Fagerstahallen
2015-01-21 18:30 211012065 IBK Köping Ung 4 - Västerås IBS Ung 9 7 - 2 Ullvihallen
2015-01-21 19:00 211012066 Västerås IBS Ung 8 - IBK Hallsta 2 4 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-04-19 15:00 Orsak: Fel datum, rätt ska vara 2015-04-19 enligt överenskommelse.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring


Orsak: VM spelas för PK5 den 24-25/1 så match måste flyttas.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012063 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - IFK Arboga IBK ung 4 3 - 4 Sala Idrottshall
2015-02-05 19:00 Orsak: DM lades denna helg
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012070 Västerås IBS Ung 9 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 6 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-02-08 17:30 Orsak: VM i Hallsta
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012072 Västerås IBS Ung 8 - IBK Köping Ung 4 8 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-02-09 19:30 Orsak: VM spelas denna helg i vår hall, för vår klass. Båda lagen torde vara överens då båda lagen deltar i evenemanget. Jag har ej ännu kontaktat Per-Ols.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012071 IBK Hallsta 2 - Per-Ols IBF 2 3 - 9 Nibblehallen
2015-03-15 17:15 Orsak: VM (DM)
Eniga: 
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012068 IFK Arboga IBK ung 4 - Rönnby SK 2 4 - 4 Vasahallen
2015-04-06 13:30 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012067 Tillberga IK 4 - Skogsgymnastikens IBS 1 6 - 5 Tillberga Sporthall
2015-04-08 18:00 Orsak: Vm (DM)

Eniga: 
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012069 Västerås IBS Ung 10 - IFK Arboga IBK ung 5 3 - 7 Klövernhallen Plan 1
2015-01-31 12:15 211012076 IFK Arboga IBK ung 5 - IBK Hallsta 2 5 - 9 Vasahallen
2015-01-31 13:30 211012074 Tillberga IK 4 - Västerås IBS Ung 10 6 - 7 Tillberga Sporthall
2015-02-01 09:30 211012078 Per-Ols IBF 2 - IBK Köping Ung 4 6 - 6 Fagerstahallen
2015-02-01 11:15 211012077 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Västerås IBS Ung 8 1 - 8 Sala Idrottshall
2015-02-01 14:00 211012073 Skogsgymnastikens IBS 1 - IFK Arboga IBK ung 4 4 - 0 Klackbergsgården
2015-02-01 16:45 211012075 Rönnby SK 2 - Västerås IBS Ung 9 4 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
211012081 IBK Hallsta 2 - Tillberga IK 4 2 - 8 Nibblehallen
2015-02-07 09:00 211012082 Västerås IBS Ung 8 - Rönnby SK 2 6 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-02-07 10:30 211012080 Västerås IBS Ung 9 - IFK Arboga IBK ung 4 7 - 1 Klövernhallen Plan 1
2015-02-07 10:45 211012083 IBK Köping Ung 4 - IFK Arboga IBK ung 5 5 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-07 12:00 211012079 Västerås IBS Ung 10 - Skogsgymnastikens IBS 1 7 - 6 Klövernhallen Plan 1
2015-02-08 12:00 211012084 Per-Ols IBF 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 9 - 1 Fagerstahallen
2015-02-14 13:30 211012088 Tillberga IK 4 - IBK Köping Ung 4 4 - 9 Tillberga Sporthall
2015-02-14 13:30 211012090 IFK Arboga IBK ung 5 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 6 - 4 Vasahallen
2015-02-14 15:30 211012089 Rönnby SK 2 - Per-Ols IBF 2 4 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-15 12:15 211012087 IFK Arboga IBK ung 4 - Västerås IBS Ung 8 3 - 4 Vasahallen
2015-02-15 14:00 211012085 Skogsgymnastikens IBS 1 - Västerås IBS Ung 9 7 - 4 Klackbergsgården
2015-03-22 16:00 Orsak: sjukdom i hemmalaget ! fick ej ihop lag
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012086 Västerås IBS Ung 10 - IBK Hallsta 2 10 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-02-21 12:00 211012091 IBK Hallsta 2 - Skogsgymnastikens IBS 1 8 - 10 Nibblehallen
2015-02-21 13:00 211012092 Västerås IBS Ung 8 - Västerås IBS Ung 9 8 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-02-22 09:30 211012094 Per-Ols IBF 2 - IFK Arboga IBK ung 4 1 - 6 Fagerstahallen
2015-02-22 12:15 211012093 IBK Köping Ung 4 - Västerås IBS Ung 10 10 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-22 12:30 211012095 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Tillberga IK 4 6 - 5 Sala Idrottshall
2015-02-22 16:15 211012096 IFK Arboga IBK ung 5 - Rönnby SK 2 4 - 3 Vasahallen
2015-03-07 12:00 211012100 Västerås IBS Ung 10 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 8 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-03-07 13:30 211012098 IBK Hallsta 2 - IBK Köping Ung 4 6 - 5 Nibblehallen
2015-03-07 13:30 211012102 Tillberga IK 4 - Rönnby SK 2 5 - 12 Tillberga Sporthall
2015-03-07 15:45 211012101 IFK Arboga IBK ung 4 - IFK Arboga IBK ung 5 8 - 4 Vasahallen
2015-03-08 12:30 211012099 Västerås IBS Ung 9 - Per-Ols IBF 2 1 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-03-08 14:00 211012097 Skogsgymnastikens IBS 1 - Västerås IBS Ung 8 1 - 3 Klackbergsgården
2015-03-14 11:15 211012107 Rönnby SK 2 - Västerås IBS Ung 10 10 - 1 Kristiansborgshallen
2015-03-14 12:00 211012104 Per-Ols IBF 2 - Västerås IBS Ung 8 4 - 2 Fagerstahallen
2015-03-14 15:00 Orsak: Big Mac cup i fotboll spelas samma kväll och för att underlätta för eventuella fotbollsspelare så vill vi flytta fram matchen så mycket som vi kan! 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012108 Tillberga IK 4 - IFK Arboga IBK ung 4 6 - 6 Tillberga Sporthall
2015-03-14 15:45 211012103 IBK Köping Ung 4 - Skogsgymnastikens IBS 1 2 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-15 11:00 211012105 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - IBK Hallsta 2 6 - 4 Sala Idrottshall
2015-03-25 19:30 211012106 IFK Arboga IBK ung 5 - Västerås IBS Ung 9 4 - 4 Vasahallen
2015-03-21 13:00 211012114 Västerås IBS Ung 10 - IFK Arboga IBK ung 4 2 - 8 Klövernhallen Plan 1
2015-03-21 14:30 211012113 Västerås IBS Ung 9 - Tillberga IK 4 7 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-03-21 15:45 211012110 IBK Köping Ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 7 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-21 16:00 211012111 Västerås IBS Ung 8 - IFK Arboga IBK ung 5 6 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-03-22 14:00 211012109 Skogsgymnastikens IBS 1 - Per-Ols IBF 2 3 - 7 Klackbergsgården
2015-04-06 18:30 Orsak: Dubbelbokad lokal
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012112 IBK Hallsta 2 - Rönnby SK 2 5 - 7 Nibblehallen
2015-03-28 12:00 211012118 Tillberga IK 4 - Västerås IBS Ung 8 3 - 2 Tillberga Sporthall
2015-03-28 14:45 211012116 IFK Arboga IBK ung 5 - Per-Ols IBF 2 3 - 11 Vasahallen
2015-03-28 15:00 211012120 Västerås IBS Ung 10 - Västerås IBS Ung 9 1 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-03-28 16:00 211012119 IFK Arboga IBK ung 4 - IBK Hallsta 2 6 - 10 Vasahallen
2015-03-29 09:30 211012115 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Skogsgymnastikens IBS 1 8 - 6 Sala Idrottshall
2015-03-29 14:45 211012117 Rönnby SK 2 - IBK Köping Ung 4 2 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-10 18:20 Orsak: Att ha match på påskafton är inget bra då många gör mycket annat ??!!
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012125 Västerås IBS Ung 8 - Västerås IBS Ung 10 8 - 0 Klövernhallen Plan 2
2015-03-18 18:30 Orsak: påskafton
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012124 IBK Köping Ung 4 - IFK Arboga IBK ung 4 2 - 6 Ullvihallen
2015-04-01 18:45 Orsak: Spel på påskdagen fungerar inte
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012122 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Rönnby SK 2 3 - 5 Sala Idrottshall
2015-04-02 15:00 211012123 Per-Ols IBF 2 - Tillberga IK 4 2 - 6 Fagerstahallen
2015-04-05 14:00 211012121 Skogsgymnastikens IBS 1 - IFK Arboga IBK ung 5 8 - 6 Klackbergsgården
2015-04-08 18:30 Orsak: Matchen gick mitt på Påskafton.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012126 IBK Hallsta 2 - Västerås IBS Ung 9 7 - 7 Nibblehallen
211012128 Tillberga IK 4 - IFK Arboga IBK ung 5 12 - 5
2015-03-28 15:30 Orsak: Krockar med cup
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012127 Rönnby SK 2 - Skogsgymnastikens IBS 1 5 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-04-09 19:00 Orsak: Köping har cup under helgen
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012131 Västerås IBS Ung 9 - IBK Köping Ung 4 14 - 1 Klövernhallen Plan 1
2015-04-11 12:15 211012129 IFK Arboga IBK ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 6 - 3 Vasahallen
2015-04-13 18:30 Orsak: Vib 8 är upptagna. De ska på cup i Örebro.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012132 IBK Hallsta 2 - Västerås IBS Ung 8 3 - 2 Nibblehallen
2015-04-16 18:15 Orsak: Irsta Blixten i handboll 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211012130 Västerås IBS Ung 10 - Per-Ols IBF 2 4 - 8 Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung 8 22 14 2 6 126-74 52 44
2. IFK Arboga IBK ung 4 22 13 3 6 127-94 33 42
3. Rönnby SK 2 22 13 2 7 138-103 35 41
4. Per-Ols IBF 2 22 13 1 8 128-92 36 40
5. Västerås IBS Ung 9 22 11 2 9 125-107 18 35
6. Skogsgymnastikens IBS 1 22 10 3 9 119-113 6 33
7. IFK Arboga IBK ung 5 22 10 2 10 126-133 -7 32
8. Tillberga IK 4 22 9 2 11 128-137 -9 29
9. IBK Köping Ung 4 22 8 3 11 105-150 -45 27
10. IBK Hallsta 2 22 7 4 11 115-137 -22 25
11. Västerås IBS Ung 10 22 6 1 15 103-151 -48 19
12. Sala Silverstaden IBK Ung 3 22 5 1 16 87-136 -49 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar klass 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-13 18:15 211013003 Dingtuna GIF 1 - Surahammars IBF 3 1 - 1 Råbyhallen
2014-10-18 10:00 211013002 Västerås IBS Ung 11 - Västerås IBS Ung 12 5 - 18 Klövernhallen Plan 1
2014-10-18 14:30 211013004 MIK Västerås 4 - Barkarö SK 1 1 - 18 Bäckbyskolan
2014-10-18 14:45 211013001 IFK Arboga IBK ung 6 - Kungsörs IBK 2 7 - 4 Vasahallen
2014-10-19 13:00 211013005 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 3 - 3 Sala Idrottshall
2014-10-25 09:00 211013006 Kungsörs IBK 2 - IBK Köping Ung 5 1 - 2 Kenzas Sportcenter A
2014-10-25 14:00 211013007 Surahammars IBF 3 - IFK Arboga IBK ung 6 13 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-10-26 08:45 211013009 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - Dingtuna GIF 1 0 - 18 Sala Idrottshall
2014-10-26 10:00 211013010 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - MIK Västerås 4 13 - 1 Sala Idrottshall
2014-10-26 13:45 211013008 Barkarö SK 1 - Västerås IBS Ung 11 9 - 4 Bäckbyskolan
2014-11-01 09:00 211013014 Västerås IBS Ung 11 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 2 - 1 Klövernhallen Plan 1
2014-11-01 11:15 211013011 IBK Köping Ung 5 - Västerås IBS Ung 12 3 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-01 14:00 211013015 Dingtuna GIF 1 - MIK Västerås 4 11 - 1 Råbyhallen
2014-11-02 12:15 211013013 IFK Arboga IBK ung 6 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 7 - 3 Vasahallen
2014-11-02 18:00 211013012 Kungsörs IBK 2 - Surahammars IBF 3 3 - 4 Kenzas Sportcenter A
2014-11-02 14:15 211013017 Barkarö SK 1 - Västerås IBS Ung 12 4 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-08 09:30 211013018 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - Kungsörs IBK 2 4 - 7 Sala Idrottshall
2014-11-08 14:00 211013020 Dingtuna GIF 1 - Västerås IBS Ung 11 4 - 3 Råbyhallen
2014-11-08 14:35 211013019 MIK Västerås 4 - IFK Arboga IBK ung 6 2 - 36 Wenströmska Skolan
2014-11-09 10:00 211013016 Surahammars IBF 3 - IBK Köping Ung 5 7 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-15 10:00 211013022 Surahammars IBF 3 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 17 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-15 11:00 211013024 Kungsörs IBK 2 - MIK Västerås 4 10 - 4 Kenzas Sportcenter A
2014-11-15 11:15 211013021 IBK Köping Ung 5 - Barkarö SK 1 9 - 5 Ullvihallen
2014-11-15 12:00 211013023 Västerås IBS Ung 12 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 6 - 1 Klövernhallen Plan 1
2014-11-16 12:15 211013025 IFK Arboga IBK ung 6 - Västerås IBS Ung 11 4 - 8 Vasahallen
2014-11-22 09:15 211013029 Dingtuna GIF 1 - Västerås IBS Ung 12 2 - 5 Råbyhallen
2014-11-22 13:00 211013028 MIK Västerås 4 - Surahammars IBF 3 1 - 17 Wenströmska Skolan
2014-11-23 08:45 211013027 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Barkarö SK 1 4 - 8 Sala Idrottshall
2014-11-23 10:00 211013026 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - IBK Köping Ung 5 4 - 19 Sala Idrottshall
2014-11-23 13:00 211013030 Västerås IBS Ung 11 - Kungsörs IBK 2 3 - 8 Klövernhallen Plan 1
2014-11-29 14:00 211013034 Surahammars IBF 3 - Västerås IBS Ung 11 3 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-30 09:30 211013032 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - MIK Västerås 4 16 - 5 Sala Idrottshall
2014-11-30 10:00 211013035 Västerås IBS Ung 12 - IFK Arboga IBK ung 6 13 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-11-30 12:45 211013031 IBK Köping Ung 5 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 5 - 7 Ullvihallen
2014-11-30 14:15 211013033 Barkarö SK 1 - Dingtuna GIF 1 5 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-20 09:15 211013037 Dingtuna GIF 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 3 - 3 Råbyhallen
2014-12-20 10:00 211013040 Kungsörs IBK 2 - Västerås IBS Ung 12 0 - 4 Kenzas Sportcenter A
2014-12-20 14:35 211013036 MIK Västerås 4 - IBK Köping Ung 5 2 - 24 Wenströmska Skolan
2014-12-21 09:30 211013038 Västerås IBS Ung 11 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 24 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-12-21 16:00 211013039 IFK Arboga IBK ung 6 - Barkarö SK 1 11 - 6 Vasahallen
2015-01-10 11:30 211013041 IBK Köping Ung 5 - Dingtuna GIF 1 4 - 4 Ullvihallen
2015-01-10 14:00 211013045 Surahammars IBF 3 - Västerås IBS Ung 12 4 - 10 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-01-11 10:45 211013043 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - IFK Arboga IBK ung 6 7 - 1 Sala Idrottshall
2015-01-11 14:10 211013042 MIK Västerås 4 - Västerås IBS Ung 11 0 - 17 Wenströmska Skolan
2015-01-18 14:15 211013044 Barkarö SK 1 - Kungsörs IBK 2 5 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-17 10:00 211013049 Västerås IBS Ung 12 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 15 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-01-17 11:00 211013048 Kungsörs IBK 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 3 - 2 Kenzas Sportcenter A
2015-01-17 11:30 211013046 Västerås IBS Ung 11 - IBK Köping Ung 5 1 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-01-17 14:00 211013050 Surahammars IBF 3 - Barkarö SK 1 7 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-01-18 12:15 211013047 IFK Arboga IBK ung 6 - Dingtuna GIF 1 0 - 13 Vasahallen
2015-01-24 14:15 211013051 IBK Köping Ung 5 - IFK Arboga IBK ung 6 11 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-24 14:30 Orsak: Kommunen bokat hall på fel datum.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013054 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Surahammars IBF 3 1 - 4 Sala Idrottshall
2015-01-24 15:45 Orsak: Bokning på fel dag av komunen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013055 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - Barkarö SK 1 4 - 9 Sala Idrottshall
2015-01-25 13:10 211013053 MIK Västerås 4 - Västerås IBS Ung 12 2 - 24 Wenströmska Skolan
2015-03-07 10:00 Orsak: Bortalaget hade svårt att få ihop lag p.g.a sjukdomar
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013052 Dingtuna GIF 1 - Kungsörs IBK 2 6 - 3 Råbyhallen
2015-01-31 09:00 211013056 Kungsörs IBK 2 - IFK Arboga IBK ung 6 3 - 4 Kenzas Sportcenter A
2015-01-31 10:00 211013058 Surahammars IBF 3 - Dingtuna GIF 1 6 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-01 08:45 211013060 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 2 - 12 Sala Idrottshall
2015-02-01 10:00 211013057 Västerås IBS Ung 12 - Västerås IBS Ung 11 5 - 6 Klövernhallen Plan 1
2015-02-01 14:15 211013059 Barkarö SK 1 - MIK Västerås 4 19 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-07 09:15 211013061 IBK Köping Ung 5 - Kungsörs IBK 2 10 - 7
2015-02-07 09:15 211013064 Dingtuna GIF 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 7 - 3 Råbyhallen
2015-02-07 14:15 211013062 IFK Arboga IBK ung 6 - Surahammars IBF 3 3 - 8 Vasahallen
2015-02-08 12:00 211013063 Västerås IBS Ung 11 - Barkarö SK 1 5 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-02-08 14:00 211013065 MIK Västerås 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 1 - 16 Wenströmska Skolan
2015-02-14 14:30 211013066 Västerås IBS Ung 12 - IBK Köping Ung 5 5 - 7 Klövernhallen Plan 1
2015-02-15 09:30 211013069 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Västerås IBS Ung 11 3 - 7 Sala Idrottshall
2015-02-15 10:00 211013067 Surahammars IBF 3 - Kungsörs IBK 2 7 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-15 11:00 211013068 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - IFK Arboga IBK ung 6 6 - 8 Sala Idrottshall
2015-02-15 13:15 211013070 MIK Västerås 4 - Dingtuna GIF 1 1 - 15 Wenströmska Skolan
2015-02-21 09:30 211013071 IBK Köping Ung 5 - Surahammars IBF 3 5 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-21 11:00 211013073 Kungsörs IBK 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 10 - 1 Kenzas Sportcenter A
2015-02-21 13:30 211013074 IFK Arboga IBK ung 6 - MIK Västerås 4 19 - 1 Vasahallen
2015-02-22 10:00 211013075 Västerås IBS Ung 11 - Dingtuna GIF 1 2 - 6 Klövernhallen Plan 1
2015-03-04 18:15 Orsak: Sportlov, får ej ihop lag
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013072 Västerås IBS Ung 12 - Barkarö SK 1 20 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-03-07 09:30 211013077 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - Surahammars IBF 3 3 - 16 Sala Idrottshall
2015-03-07 11:00 211013078 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Västerås IBS Ung 12 3 - 7 Sala Idrottshall
2015-03-08 11:00 211013080 Västerås IBS Ung 11 - IFK Arboga IBK ung 6 6 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-03-08 12:30 211013079 MIK Västerås 4 - Kungsörs IBK 2 2 - 11 Wenströmska Skolan
2015-03-08 14:15 211013076 Barkarö SK 1 - IBK Köping Ung 5 2 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-14 10:00 211013085 Kungsörs IBK 2 - Västerås IBS Ung 11 4 - 5 Kenzas Sportcenter A
2015-03-14 13:30 211013084 Västerås IBS Ung 12 - Dingtuna GIF 1 6 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-03-14 14:00 211013083 Surahammars IBF 3 - MIK Västerås 4 33 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-15 09:30 211013081 IBK Köping Ung 5 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 WO (5 - 0) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-04-01 20:00 211013082 Barkarö SK 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 3 - 1 Sala Idrottshall
2015-03-16 17:45 211013086 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - IBK Köping Ung 5 2 - 2 Lärkans Sportcenter
2015-03-16 18:15 211013088 Dingtuna GIF 1 - Barkarö SK 1 9 - 0 Råbyhallen
2015-03-18 19:00 211013089 Västerås IBS Ung 11 - Surahammars IBF 3 6 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-03-18 19:00 211013090 IFK Arboga IBK ung 6 - Västerås IBS Ung 12 4 - 5 Vasahallen
2015-03-19 18:15 Orsak: Plan ej godkänd för match
Eniga: 
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013087 MIK Västerås 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 3 - 18 Wenströmska Skolan
2015-03-21 09:30 211013091 IBK Köping Ung 5 - MIK Västerås 4 18 - 0 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-22 11:00 211013093 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - Västerås IBS Ung 11 1 - 14 Sala Idrottshall
2015-03-22 14:15 211013094 Barkarö SK 1 - IFK Arboga IBK ung 6 5 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-25 19:30 Orsak: Fotboll
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013092 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Dingtuna GIF 1 1 - 3 Sala Idrottshall
2015-03-28 12:00 Orsak: Kungsör får inte ihop lag.

Jag återkommer med nytt speldatum o tid/Marie VIBS12
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013095 Västerås IBS Ung 12 - Kungsörs IBK 2 7 - 7 Klövernhallen Plan 1
2015-03-28 09:30 211013096 Dingtuna GIF 1 - IBK Köping Ung 5 3 - 2 Råbyhallen
2015-03-28 13:30 211013097 Västerås IBS Ung 11 - MIK Västerås 4 16 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-03-28 13:30 211013098 IFK Arboga IBK ung 6 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 3 - 15 Vasahallen
2015-03-29 10:00 211013099 Kungsörs IBK 2 - Barkarö SK 1 5 - 1 Kenzas Sportcenter A
2015-04-13 18:00 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013100 Västerås IBS Ung 12 - Surahammars IBF 3 6 - 6 Klövernhallen Plan 2
2015-03-25 18:30 Orsak:Inget av lagen vill spela på Påskafton.
Eniga: Ja 211013101 IBK Köping Ung 5 - Västerås IBS Ung 11 5 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Ullvihallen
2015-03-30 18:15 211013102 Dingtuna GIF 1 - IFK Arboga IBK ung 6 6 - 5 Råbyhallen
2015-04-01 18:15 Orsak: Vill ej spela på Påskdagen.
Eftersom det inte finns någon tid i Sala kommer matchen spelas i Västerås på Västerås 12 träningstid.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013104 Sala Silverstaden IBK Ung 5 - Västerås IBS Ung 12 5 - 21 Klövernhallen Plan 1
2015-04-05 14:15 211013105 Barkarö SK 1 - Surahammars IBF 3 4 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-04-10 19:30 Orsak: Påskdagen!!!
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013103 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Kungsörs IBK 2 3 - 3 Sala Idrottshall
2015-03-23 19:10 Orsak: Irsta blixten
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013108 Västerås IBS Ung 12 - MIK Västerås 4 27 - 2 Klövernhallen Plan 3
2015-04-08 18:30 Orsak: IFK Arboga skall deltaga i Örebro-cupen
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211013106 IFK Arboga IBK ung 6 - IBK Köping Ung 5 3 - 13 Vasahallen
2015-04-11 10:00 211013107 Kungsörs IBK 2 - Dingtuna GIF 1 4 - 3 Kenzas Sportcenter A
2015-04-12 12:00 211013109 Surahammars IBF 3 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 2 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-04-12 13:45 211013110 Barkarö SK 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 5 5 - 4 Bäckbyskolan
Pojkar Klass 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 13:15 211014002 MIK Västerås 5 - Västerås IBS Ung 13 2 - 25 Bäckbyskolan
2014-10-18 17:00 211014003 Surahammars IBF 4 - Västerås IBS Ung 14 5 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-10-19 12:15 211014004 IBK Köping Ung 6 - Skogsgymnastikens IBS 2 5 - 6 Ullvihallen
2014-10-19 15:30 211014001 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - IBK Köping Ung 7 4 - 9 Bäckbyskolan
2014-10-25 09:00 211014006 Västerås IBS Ung 14 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 11 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-10-25 09:30 211014008 IBK Köping Ung 6 - Surahammars IBF 4 6 - 10 Ullvihallen
2014-10-26 11:00 211014007 Skogsgymnastikens IBS 2 - MIK Västerås 5 11 - 3 Klackbergsgården
2014-10-26 11:15 211014005 IBK Köping Ung 7 - Tillberga IK 5 4 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-01 09:30 211014010 IBK Köping Ung 7 - Västerås IBS Ung 14 6 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-01 12:00 211014009 Tillberga IK 5 - Västerås IBS Ung 13 3 - 7 Tillberga Sporthall
2014-11-02 10:30 211014011 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - IBK Köping Ung 6 5 - 5 Wenströmska Skolan
2014-11-02 14:10 211014012 MIK Västerås 5 - Surahammars IBF 4 3 - 18 Wenströmska Skolan
2014-11-08 11:30 211014013 Västerås IBS Ung 14 - Tillberga IK 5 1 - 8 Klövernhallen Plan 1
2014-11-08 13:15 211014016 MIK Västerås 5 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 10 - 2 Wenströmska Skolan
2014-11-09 11:00 211014014 Skogsgymnastikens IBS 2 - Västerås IBS Ung 13 0 - 17 Klackbergsgården
2014-11-09 12:45 211014015 IBK Köping Ung 6 - IBK Köping Ung 7 10 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-15 12:00 211014017 Tillberga IK 5 - Skogsgymnastikens IBS 2 15 - 1 Tillberga Sporthall
2014-11-15 13:30 211014018 Västerås IBS Ung 14 - IBK Köping Ung 6 10 - 6 Klövernhallen Plan 1
2014-11-15 14:15 211014020 IBK Köping Ung 7 - MIK Västerås 5 10 - 4 Ullvihallen
2014-11-15 15:00 211014019 Västerås IBS Ung 13 - Surahammars IBF 4 10 - 5 Klövernhallen Plan 1
2014-11-21 17:15 211014024 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - Västerås IBS Ung 13 2 - 21 Önsta Skolan
2014-11-22 09:15 211014021 IBK Köping Ung 6 - Tillberga IK 5 4 - 9 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-22 11:45 211014023 MIK Västerås 5 - Västerås IBS Ung 14 4 - 9 Wenströmska Skolan
2014-11-22 17:00 211014022 Surahammars IBF 4 - Skogsgymnastikens IBS 2 6 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-29 10:00 211014028 Västerås IBS Ung 13 - IBK Köping Ung 7 12 - 4 Klövernhallen Plan 1
2014-11-29 12:00 211014025 Tillberga IK 5 - Surahammars IBF 4 11 - 8 Tillberga Sporthall
2014-11-30 09:30 211014026 IBK Köping Ung 6 - MIK Västerås 5 10 - 10 Ullvihallen
2014-11-30 11:00 211014027 Skogsgymnastikens IBS 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 8 - 1 Klackbergsgården
2014-12-20 10:00 211014032 Västerås IBS Ung 13 - Västerås IBS Ung 14 3 - 1 Klövernhallen Plan 1
2014-12-20 13:15 211014029 MIK Västerås 5 - Tillberga IK 5 3 - 13 Wenströmska Skolan
2014-12-21 11:15 211014031 IBK Köping Ung 7 - Skogsgymnastikens IBS 2 3 - 11 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-12-21 15:00 211014030 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - Surahammars IBF 4 0 - 15 Wenströmska Skolan
2015-01-17 09:30 211014035 IBK Köping Ung 6 - Västerås IBS Ung 13 3 - 11 Ullvihallen
2015-01-17 16:00 211014034 Surahammars IBF 4 - IBK Köping Ung 7 6 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-01-18 11:00 211014036 Skogsgymnastikens IBS 2 - Västerås IBS Ung 14 8 - 4 Klackbergsgården
2015-02-10 18:00 Nytt Speldatum + tid!

Orsak: Försening av renoveringen av Tillberga Sporthall.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211014033 Tillberga IK 5 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 8 - 1 Tillberga Sporthall
2015-01-24 09:00 211014038 Västerås IBS Ung 13 - MIK Västerås 5 29 - 1 Klövernhallen Plan 1
2015-01-24 10:30 211014039 Västerås IBS Ung 14 - Surahammars IBF 4 10 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-01-24 15:45 211014037 IBK Köping Ung 7 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 5 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-25 11:00 211014040 Skogsgymnastikens IBS 2 - IBK Köping Ung 6 7 - 11 Klackbergsgården
2015-01-30 17:15 211014042 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - Västerås IBS Ung 14 3 - 9 Önsta Skolan
2015-01-31 12:00 211014041 Tillberga IK 5 - IBK Köping Ung 7 7 - 1 Tillberga Sporthall
2015-01-31 12:00 211014044 Surahammars IBF 4 - IBK Köping Ung 6 5 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-01 13:00 211014043 MIK Västerås 5 - Skogsgymnastikens IBS 2 6 - 4 Wenströmska Skolan
2015-02-07 09:00 211014048 Surahammars IBF 4 - MIK Västerås 5 18 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-08 09:00 211014046 Västerås IBS Ung 14 - IBK Köping Ung 7 2 - 7 Klövernhallen Plan 1
2015-02-08 10:30 211014045 Västerås IBS Ung 13 - Tillberga IK 5 7 - 6 Klövernhallen Plan 1
2015-02-15 09:30 Orsak: Tränarbrist aktuell dag från Romfartuna.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211014047 IBK Köping Ung 6 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 WO (5 - 0) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-13 17:15 211014052 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - MIK Västerås 5 10 - 3 Önsta Skolan
2015-02-14 09:30 211014051 IBK Köping Ung 7 - IBK Köping Ung 6 5 - 8 Ullvihallen
2015-02-14 12:00 211014049 Tillberga IK 5 - Västerås IBS Ung 14 2 - 12 Tillberga Sporthall
2015-02-14 13:00 211014050 Västerås IBS Ung 13 - Skogsgymnastikens IBS 2 12 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-02-21 13:15 211014056 MIK Västerås 5 - IBK Köping Ung 7 6 - 5 Wenströmska Skolan
2015-02-22 09:30 211014054 IBK Köping Ung 6 - Västerås IBS Ung 14 9 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-22 11:00 211014053 Skogsgymnastikens IBS 2 - Tillberga IK 5 4 - 3 Klackbergsgården
2015-02-22 12:00 211014055 Surahammars IBF 4 - Västerås IBS Ung 13 3 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-07 09:00 211014059 Västerås IBS Ung 14 - MIK Västerås 5 14 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-03-07 10:30 211014060 Västerås IBS Ung 13 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 11 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-03-07 12:00 211014057 Tillberga IK 5 - IBK Köping Ung 6 10 - 12 Tillberga Sporthall
2015-03-08 11:00 211014058 Skogsgymnastikens IBS 2 - Surahammars IBF 4 5 - 7 Klackbergsgården
2015-03-14 16:00 211014061 Surahammars IBF 4 - Tillberga IK 5 3 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-15 11:15 211014064 IBK Köping Ung 7 - Västerås IBS Ung 13 2 - 13 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-15 13:00 211014062 MIK Västerås 5 - IBK Köping Ung 6 4 - 14 Wenströmska Skolan
2015-03-15 15:00 211014063 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - Skogsgymnastikens IBS 2 2 - 8 Wenströmska Skolan
2015-03-21 10:00 211014068 Västerås IBS Ung 14 - Västerås IBS Ung 13 2 - 13 Klövernhallen Plan 1
2015-03-21 12:00 211014065 Tillberga IK 5 - MIK Västerås 5 10 - 6 Tillberga Sporthall
2015-03-22 11:00 211014067 Skogsgymnastikens IBS 2 - IBK Köping Ung 7 8 - 3 Klackbergsgården
2015-03-22 14:00 211014066 Surahammars IBF 4 - Romfartuna Gymnastik O IF 2 8 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-27 17:15 211014069 Romfartuna Gymnastik O IF 2 - Tillberga IK 5 2 - 17 Önsta Skolan
2015-03-28 09:00 211014072 Västerås IBS Ung 14 - Skogsgymnastikens IBS 2 6 - 1 Klövernhallen Plan 1
2015-03-28 09:30 211014070 IBK Köping Ung 7 - Surahammars IBF 4 3 - 16 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-28 10:30 211014071 Västerås IBS Ung 13 - IBK Köping Ung 6 15 - 2 Klövernhallen Plan 1

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis