Flickor Udda serier Röd nivå (2014/15)

Gruppspel
Flickor Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-01 12:30 193201001 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Andreas Eriksson, Morgan Poopuu Vildmannahallen
2014-11-04 18:10 193201002 Umeå City IBF - Sandåkerns SK/01 1 - 3 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Sporthushallen
2014-11-08 11:15 193201003 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 11 - 1 Magnus Rutqvist Sjöfruhallen
2014-11-08 16:00 193201004 Sandåkerns SK/01 - Sandåkerns SK 2 - 4 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Vildmannahallen
2014-11-16 10:30 193201006 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 2 - 2 Peter Poopuu, Philip Öster Vildmannahallen
2014-11-16 14:00 193201005 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK/01 1 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2014-12-07 11:30 193201008 Sandåkerns SK/01 - Umeå City IBF 2 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2014-12-07 16:00 193201007 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 3 - 4 Ulf Jönsson, Ebba Öberg Sjöfruhallen
2014-12-21 09:30 193201009 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Manuel Garzon, Rasmus Rönngren Umeå Energi Arena Öst
2014-12-21 10:30 193201010 Sandåkerns SK - Sandåkerns SK/01 4 - 7 Emma Jönsson, Ebba Öberg Vildmannahallen
2015-01-10 10:00 193201012 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 1 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2015-01-10 15:30 193201011 Sandåkerns SK/01 - Gimonäs Umeå IF 11 - 2 Gustav Wass, Oscar Wass Vildmannahallen
2015-01-23 18:30 193201013 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 2 Ulf Jönsson, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2015-01-24 10:00 193201014 Umeå City IBF - Sandåkerns SK/01 3 - 0 Ulf Jönsson, Fredrik Jönsson Umeå Energi Arena Öst
2015-01-31 15:00 193201016 Sandåkerns SK/01 - Sandåkerns SK 2 - 2 Emma Jönsson, Ulf Jönsson Vildmannahallen
2015-02-01 10:30 193201015 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 0 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sjöfruhallen
2015-02-07 11:00 193201018 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 1 - 3 Philip Öster, Joel Tuhkanen Vildmannahallen
2015-02-10 19:00 193201017 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK/01 2 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2015-02-22 11:30 193201020 Sandåkerns SK/01 - Umeå City IBF 1 - 1 Rolf Eriksson, Federico Luna Vildmannahallen
2015-02-26 18:00 193201019 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 2 - 3 Morgan Poopuu, Per Fallbjörk Sjöfruhallen
2015-02-28 11:30 193201021 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 1 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2015-03-10 18:30 193201022 Sandåkerns SK - Sandåkerns SK/01 1 - 3 Oscar Wass, Gustav Wass Vildmannahallen
2015-03-17 18:10 193201024 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 1 - 3 Kim Fallbjörk, Manuel Garzon Sporthushallen
2015-03-24 19:00 193201023 Sandåkerns SK/01 - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK/ 01 12 7 3 2 46-25 21 24
2. Sandåkerns SK 12 6 3 3 33-29 4 21
3. Umeå City IBF 12 4 4 4 21-28 -7 16
4. Gimonäs Umeå IF 12 2 0 10 30-48 -18 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Division 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 11:30 193251003 Skellefteå IBK F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 4 - 6 Bobby Hjelte, Markus Wikström Eddahallen
2014-11-02 12:30 193251001 Skellefteå IBK F01 - Clemensnäs IF F01 2 - 2 Anton Nystedt, Peder Sundbom Eddahallen
2014-11-02 15:00 193251002 Kågedalens AIF F02 - Clemensnäs IF F02 3 - 6 Joakim Broman, Larry Johansson Lejonströmshallen
2014-11-08 11:00 193251004 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F02 4 - 1 Anton Nystedt, Pierre Sundström Örjanshallen
2014-11-08 12:00 193251005 Clemensnäs IF F02 - Skellefteå IBK F01 1 - 4 Anton Nystedt, Pierre Sundström Örjanshallen
2014-11-08 13:00 193251006 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Kågedalens AIF F02 16 - 4 Markus Wikström, Simon Enqvist Örjanshallen
2014-11-16 11:00 193251009 Skellefteå IBK F02 - Kågedalens AIF F02 8 - 3 Anton Nystedt, Markus Wikström Eddahallen
2014-11-16 13:00 193251007 Skellefteå IBK F01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 6 - 0 Anton Nystedt, Markus Wikström Eddahallen
2014-11-16 13:00 193251008 Clemensnäs IF F01 - Clemensnäs IF F02 1 - 2 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Örjanshallen
2014-11-29 15:00 193251010 Clemensnäs IF F02 - Skellefteå IBK F02 2 - 4 Peder Sundbom Örjanshallen
2014-11-29 16:00 193251011 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Clemensnäs IF F01 3 - 7 Peder Sundbom Örjanshallen
2014-11-30 10:30 193251012 Kågedalens AIF F02 - Skellefteå IBK F01 1 - 4 Markus Wikström, Simon Enqvist Anderstorpshallen
2014-12-07 13:00 193251013 Skellefteå IBK F01 - Skellefteå IBK F02 1 - 0 Anton Nystedt, Lasse Ekesryd Eddahallen
2014-12-07 13:00 193251014 Clemensnäs IF F01 - Kågedalens AIF F02 14 - 2 Markus Wikström, Simon Enqvist Örjanshallen
2014-12-07 14:00 193251015 Clemensnäs IF F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 1 - 1 Markus Wikström, Simon Enqvist Örjanshallen
2014-12-14 11:00 193251016 Skellefteå IBK F02 - Skellefteå IBK F01 1 - 1 Bobby Hjelte Eddahallen
2014-12-14 13:00 193251018 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Clemensnäs IF F02 4 - 4 Markus Wikström, Simon Enqvist Örjanshallen
2014-12-14 15:00 193251017 Kågedalens AIF F02 - Clemensnäs IF F01 0 - 9 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2014-12-20 10:00 193251019 Skellefteå IBK F02 - Clemensnäs IF F02 8 - 4 Jesper Zakrisson, Christoffer Edlund Anderstorpshallen
2014-12-20 11:00 193251020 Clemensnäs IF F01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 7 - 2 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2014-12-20 11:00 193251021 Skellefteå IBK F01 - Kågedalens AIF F02 12 - 0 Bobby Hjelte, Simon Enqvist Eddahallen
2015-01-11 11:00 193251024 Kågedalens AIF F02 - Skellefteå IBK F02 1 - 8 Larry Johansson, Micael Holmbom Lejonströmshallen
2015-01-11 12:00 193251022 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F01 2 - 5 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-01-11 13:00 193251023 Clemensnäs IF F02 - Clemensnäs IF F01 3 - 7 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-01-18 12:00 193251025 Skellefteå IBK F02 - Clemensnäs IF F01 3 - 4 Markus Wikström, Simon Enqvist Lejonströmshallen
2015-01-18 13:00 193251026 Skellefteå IBK F01 - Clemensnäs IF F02 8 - 2 Markus Wikström, Simon Enqvist Lejonströmshallen
2015-01-18 14:00 193251027 Kågedalens AIF F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 2 - 4 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-02-01 12:00 193251030 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F02 4 - 7 Johan Rönnberg, Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-02-01 13:00 193251028 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F01 1 - 5 Johan Rönnberg, Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-02-18 17:40 193251029 Clemensnäs IF F02 - Kågedalens AIF F02 3 - 1 Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-02-07 12:00 193251033 Skellefteå IBK F02 - Kågedalens AIF F02 2 - 2 Joakim Broman, Simon Enqvist Campushallen
2015-02-08 13:00 193251032 Clemensnäs IF F01 - Clemensnäs IF F02 8 - 1 Jörgen Lundberg Örjanshallen
2015-02-08 14:00 193251031 Skellefteå IBK F01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 12 - 1 Lasse Ekesryd, Bobby Hjelte Eddahallen
2015-02-14 10:30 193251036 Kågedalens AIF F02 - Skellefteå IBK F01 2 - 8 Peder Sundbom Anderstorpshallen
2015-02-14 11:00 193251034 Clemensnäs IF F02 - Skellefteå IBK F02 4 - 8 Pierre Sundström Örjanshallen
2015-02-14 12:00 193251035 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Clemensnäs IF F01 8 - 4 Pierre Sundström Örjanshallen
2015-02-22 12:00 193251038 Clemensnäs IF F01 - Kågedalens AIF F02 9 - 3 Jörgen Lundberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-02-22 13:00 193251039 Clemensnäs IF F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 3 - 1 Jörgen Lundberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-02-22 15:00 193251037 Skellefteå IBK F02 - Skellefteå IBK F01 0 - 4 Jesper Zakrisson, Christoffer Edlund Lejonströmshallen
2015-03-15 12:00 193251041 Kågedalens AIF F02 - Clemensnäs IF F02 3 - 1 Andreas Åström, David Morén Lejonströmshallen
2015-03-18 18:05 193251040 Skellefteå IBK F01 - Clemensnäs IF F01 0 - 3 Anton Åkerlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-03-26 17:10 193251042 Skellefteå IBK F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 Anton Åkerlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-03-21 12:00 193251043 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F02 9 - 6 Lasse Ekesryd, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-03-21 14:00 193251045 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Kågedalens AIF F02 5 - 4 Lasse Ekesryd, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-03-30 17:00 193251044 Clemensnäs IF F02 - Skellefteå IBK F01 1 - 1 Anton Åkerlund, Felix Malmström Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK F01 15 11 3 1 73-17 56 36
2. Clemensnäs IF F01 15 11 1 3 89-41 48 34
3. Skellefteå IBK F02 14 6 2 6 60-49 11 20
4. Rönnskär Railcare IF F02-03 14 5 2 7 57-70 -13 17
5. Clemensnäs IF F02 15 4 3 8 38-62 -24 15
6. Kågedalens AIF F02 15 1 1 13 31-109 -78 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Division 1A Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-12-17 18:30 193250001 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK F01 4 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Lejonströmshallen
2014-12-17 20:00 193250002 Gamla Stan IBK - Clemensnäs IF F01 8 - 2 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2015-01-21 19:30 193250003 Clemensnäs IF F01 - Kågedalens AIF 2 - 4 Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-01-21 19:45 193250004 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBK F01 Joakim Broman, Andreas Åström Lejonströmshallen
2015-02-11 19:30 193250005 Kågedalens AIF - Gamla Stan IBK 1 - 4 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-02-11 19:35 193250006 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F01 2 - 4 Bobby Hjelte, Pierre Sundström Örjanshallen
2015-02-25 19:30 193250007 Skellefteå IBK F01 - Kågedalens AIF 1 - 1 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-02-25 19:35 193250008 Clemensnäs IF F01 - Gamla Stan IBK 4 - 6 Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-03-11 18:30 193250010 Skellefteå IBK F01 - Gamla Stan IBK 3 - 5 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2015-03-11 20:00 193250009 Kågedalens AIF - Clemensnäs IF F01 8 - 2 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2015-03-25 18:30 193250011 Gamla Stan IBK - Kågedalens AIF 4 - 2 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
2015-03-25 20:00 193250012 Skellefteå IBK F01 - Clemensnäs IF F01 5 - 3 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK 5 5 0 0 27-12 15 15
2. Kågedalens AIF 6 3 1 2 20-15 5 10
3. Skellefteå IBK F01 5 2 1 2 15-15 0 7
4. Clemensnäs IF F01 6 0 0 6 15-35 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-31 19:00 193203003 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 3 - 1 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Ersängshallen
2014-11-01 11:00 193203002 Umeå City IBF/00 - Täfteå IK 1 - 2 Kim Fallbjörk, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Öst
2014-11-01 12:00 193203001 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 3 - 0 Therese Jensen, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2014-11-07 20:00 193203004 Röbäcks IF - Umeå City IBF/00 0 - 6 Sofia Deijer, Tilde Åberg Elofssonhallen
2014-11-08 11:00 193203005 Täfteå IK - Ersboda SK 5 - 4 Bjarne Andersson Täftehallen
2014-11-08 11:00 193203006 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 2 - 0 Anton Broman, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2014-11-16 13:30 193203008 Ersboda SK - Röbäcks IF 3 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Ersängshallen
2014-11-16 15:00 193203007 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Täfteå IK 3 - 9 Rolf Eriksson Sjöfruhallen
2014-11-18 19:00 193203009 Umeå City IBF/00 - Spöland Vännäs IF 1 - 1 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Sporthushallen
2014-12-07 13:00 193203012 Spöland Vännäs IF - Täfteå IK 5 - 0 Anton Broman, Rasmus Rönngren Hammarhallen Vännäs
2014-12-07 13:30 193203011 Ersboda SK - Umeå City IBF/00 2 - 3 Pontus Neander, Wilmer Prentius Ersängshallen
2014-12-07 15:00 193203010 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Röbäcks IF 5 - 3 Ulf Jönsson, Ebba Öberg Sjöfruhallen
2014-12-21 10:30 193203014 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Umeå City IBF/00 3 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2014-12-21 11:00 193203013 Täfteå IK - Röbäcks IF 4 - 4 Jonas Ahlehjelm Täftehallen
2014-12-21 11:00 193203015 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Per Fallbjörk, Kim Fallbjörk Sporthushallen
2015-01-09 19:00 193203016 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 2 - 2 Emma Jönsson, Ebba Öberg Elofssonhallen
2015-01-10 11:00 193203017 Täfteå IK - Umeå City IBF/00 1 - 3 Ulf Jönsson, Bengt Wass Täftehallen
2015-01-10 11:30 193203018 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Ersboda SK 2 - 6 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2015-02-01 11:30 193203021 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Spöland Vännäs IF 1 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sjöfruhallen
2015-02-01 12:00 193203019 Umeå City IBF/00 - Röbäcks IF 6 - 4 Gustav Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-02-01 12:00 193203020 Ersboda SK - Täfteå IK 3 - 2 Kim Fallbjörk, Robert Segerstedt Ersängshallen
2015-02-07 11:00 193203022 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 9 - 1 Anastasia Oberlauf Täftehallen
2015-02-07 12:30 193203023 Röbäcks IF - Ersboda SK 5 - 4 Roger Karlsson, Federico Luna Elofssonhallen
2015-02-11 18:00 193203024 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/00 0 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vännäsby Sporthall
2015-02-22 10:00 193203025 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 5 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Elofssonhallen
2015-02-22 13:30 193203027 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 5 - 4 Roger Karlsson, Anastasia Oberlauf Täftehallen
2015-02-24 19:00 193203026 Umeå City IBF/00 - Ersboda SK 2 - 3 Federico Luna, Jimmy Halldin Sporthushallen
2015-03-15 11:00 193203029 Umeå City IBF/00 - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 2 - 3 Joel Tuhkanen, Emil Palm Umeå Energi Arena Väst
2015-03-15 15:00 193203028 Röbäcks IF - Täfteå IK 4 - 4 Oscar Wass, Gustav Wass Elofssonhallen
2015-03-18 20:00 193203030 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 2 - 4 Anton Broman, Rasmus Rönngren Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ 00 10 6 1 3 29-19 10 19
2. Täfteå IK 10 5 2 3 41-32 9 17
3. Ersboda SK 10 5 1 4 34-28 6 16
4. Spöland Vännäs IF 10 4 3 3 23-16 7 15
5. Röbäcks IF 10 2 4 4 30-39 -9 10
6. Gimonäs Umeå IF/ Innertavle 10 2 1 7 21-44 -23 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Division 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 12:30 193205002 Täfteå IK - Obbola IK 1 - 9 Jonas Ahlehjelm Täftehallen
2014-11-02 13:30 193205001 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 8 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2014-11-02 15:00 193205003 IBF Dalen - Sävar IBF 1 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2014-11-09 11:00 193205005 Obbola IK - IBF Dalen 2 - 2 Gustav Wass, Oscar Wass Olasjöhallen
2014-11-09 11:30 193205004 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK 1 - 3 Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Sjöfruhallen
2014-11-09 11:30 193205006 Sandåkerns SK - Sävar IBF 3 - 1 Ebba Öberg, Emma Jönsson Vildmannahallen
2014-11-15 12:00 193205009 Täfteå IK - Sandåkerns SK 1 - 12 Wilma Parkle, Robert Segerstedt Täftehallen
2014-11-15 12:30 193205008 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sporthushallen
2014-11-15 13:30 193205007 Sävar IBF - Obbola IK 0 - 5 Wilma Parkle, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2014-12-06 12:30 193205011 IBF Dalen - Täfteå IK 5 - 1 Gustav Wass, Oscar Wass Musköten 1
2014-12-06 14:00 193205012 Sandåkerns SK - Obbola IK 3 - 0 Johanna Junes, Wilma Parkle Vildmannahallen
2014-12-07 09:30 193205010 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Johanna von Pawel-Rammingen, Malin Von Pawel-Rammingen Sävaråhallen
2014-12-20 11:00 193205013 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF 3 - 4 Joakim Norman, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2014-12-20 12:00 193205014 Sävar IBF - Täfteå IK 2 - 4 Bengt Wass, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2014-12-20 14:30 193205015 IBF Dalen - Sandåkerns SK 0 - 3 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2015-01-09 18:00 193205016 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 1 - 6 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2015-01-11 12:00 193205017 Obbola IK - Täfteå IK 7 - 2 Joakim Norman, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-01-11 13:30 193205018 Sävar IBF - IBF Dalen 0 - 5 Anastasia Oberlauf, Liv Falk Sävaråhallen
2015-01-25 11:00 193205019 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Täftehallen
2015-01-25 15:00 193205020 IBF Dalen - Obbola IK 1 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2015-01-25 16:00 193205021 Sävar IBF - Sandåkerns SK 0 - 7 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sävaråhallen
2015-01-31 12:00 193205022 Obbola IK - Sävar IBF 3 - 0 Ej offentliggjord, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-01-31 14:00 193205024 Sandåkerns SK - Täfteå IK 4 - 2 Emma Jönsson, Ulf Jönsson Vildmannahallen
2015-01-31 15:30 193205023 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 3 - 6 Robert Segerstedt, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-02-21 11:00 193205026 Täfteå IK - IBF Dalen 3 - 5 Linnea Andersson, Liv Falk Täftehallen
2015-02-21 13:00 193205025 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF 1 - 2 Kim Fallbjörk, Oscar Wass Ålidhemshallen
2015-02-21 13:30 193205027 Obbola IK - Sandåkerns SK 2 - 4 Federico Luna, Roger Karlsson Olasjöhallen
2015-03-14 11:00 193205029 Täfteå IK - Sävar IBF 5 - 1 Pontus Gabriel, Rasmus Säfvenberg Täftehallen
2015-03-14 12:00 193205030 Sandåkerns SK - IBF Dalen 3 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Vildmannahallen
2015-03-14 13:00 193205028 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK 1 - 5 Gustav Wass, Oscar Wass Ålidhemshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 10 10 0 0 53-13 40 30
2. Obbola IK 10 6 1 3 38-18 20 19
3. IBF Dalen 10 5 1 4 30-22 8 16
4. Täfteå IK 10 4 0 6 27-47 -20 12
5. Sävar IBF 10 3 0 7 13-37 -24 9
6. Gimonäs Umeå IF 10 1 0 9 21-45 -24 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Division 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-05 19:00 193207001 Holmsund City IBC - Ersmarks IK 3 - 6 Pontus Gabriel, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2014-11-26 18:00 193207003 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF/Svart 3 - 1 Thanasis Provatas Musköten 1
2014-11-08 13:30 193207006 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF/Svart 3 - 1 Pontus Gabriel Storsjöhallen
2014-11-20 18:00 193207004 Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF 6 - 3 Kim Fallbjörk Ersängshallen
2014-11-16 11:30 193207008 IBF Dalen - Ersmarks IK 1 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2014-11-16 16:00 193207009 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 1 - 3 Rolf Eriksson Sjöfruhallen
2014-12-07 12:00 193207010 Spöland Vännäs IF/Svart - Ersmarks IK 5 - 2 Anton Broman, Rasmus Rönngren Hammarhallen Vännäs
2014-12-07 13:30 193207011 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 7 - 2 Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Musköten 1
2014-12-21 13:00 193207014 Spöland Vännäs IF/Svart - Gimonäs Umeå IF 7 - 1 Rasmus Dahlgren, Rolf Eriksson Hammarhallen Vännäs
2014-12-21 15:00 193207015 IBF Dalen - Holmsund City IBC 5 - 1 Anton Broman, Rasmus Rönngren Musköten 1
2015-01-10 16:00 193207016 Ersmarks IK - Holmsund City IBC 4 - 2 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2015-01-10 16:00 193207018 Spöland Vännäs IF/Svart - IBF Dalen 2 - 3 Anton Broman, Rasmus Rönngren Hammarhallen Vännäs
2015-02-01 15:00 193207021 Spöland Vännäs IF/Svart - Holmsund City IBC 1 - 2 Anton Broman, Jacob Laggar Vännäsby Sporthall
2015-02-01 15:45 193207019 Gimonäs Umeå IF - Ersmarks IK 3 - 7 Kim Fallbjörk, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2015-02-08 12:30 193207024 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 0 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2015-02-08 13:30 193207023 Ersmarks IK - IBF Dalen 1 - 3 Pontus Neander, Wilmer Prentius Ersängshallen
2015-02-22 13:00 193207026 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 2 - 6 Oscar Wass Ålidhemshallen
2015-03-15 15:30 193207025 Ersmarks IK - Spöland Vännäs IF/Svart 0 - 2 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Ersängshallen
2015-03-13 19:00 193207029 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF/Svart 2 - 3 Anastasia Oberlauf, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2015-03-18 19:00 193207030 Holmsund City IBC - IBF Dalen 1 - 8 , Pontus Gabriel Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 8 7 1 0 36-11 25 22
2. Ersmarks IK 8 4 1 3 27-22 5 13
3. Spöland Vännäs IF/ Svart 8 4 0 4 22-16 6 12
4. Holmsund City IBC 8 3 0 5 15-31 -16 9
5. Gimonäs Umeå IF 8 1 0 7 19-39 -20 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Division 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 10:30 193209002 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Hissjö SK 0 - 5 Gustav Wass, Oscar Wass Sjöfruhallen
2014-11-02 11:00 193209003 KFUM Umeå - Umeå City IBF/Blå 6 - 2 Kim Fallbjörk, Emma Jaede Umeå Energi Arena Öst
2014-11-02 12:30 193209001 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Vit 7 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2014-11-09 11:00 193209006 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå 6 - 1 Per Fallbjörk, Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-11-09 13:00 193209004 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Tigers 5 - 3 Emil Palm, Jimmy Halldin Sporthushallen
2014-11-09 14:00 193209005 Hissjö SK - KFUM Umeå 3 - 1 Emil Palm, Jimmy Halldin Sporthushallen
2014-11-15 12:30 193209008 KFUM Umeå - Umeå City IBF/Vit 3 - 5 Kim Fallbjörk Ålidhemshallen
2014-11-15 13:30 193209007 Umeå City IBF/Blå - Hissjö SK 1 - 8 Kim Fallbjörk Ålidhemshallen
2014-11-15 16:00 193209009 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Hörnefors IF 1 - 4 Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2014-12-06 13:00 193209011 KFUM Umeå - Gimonäs Umeå IF/Tigers 3 - 2 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 10:30 193209012 Hörnefors IF - Hissjö SK 3 - 4 Hanna Axelsson, Johanna Junes Bråvallahallen
2014-12-07 15:00 193209010 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/Vit 0 - 1 Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2014-12-20 10:00 193209014 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Tigers 2 - 3 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2014-12-20 11:00 193209015 KFUM Umeå - Hörnefors IF 4 - 3 Ludwig Svensson, Philip Öster Umeå Energi Arena Öst
2014-12-20 12:00 193209013 Hissjö SK - Umeå City IBF/Vit 4 - 3 Ludwig Svensson, Philip Öster Umeå Energi Arena Öst
2015-01-10 14:00 193209016 Umeå City IBF/Vit - Hörnefors IF 1 - 7 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2015-01-11 11:00 193209017 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Tigers 5 - 0 Pontus Neander, Wilmer Prentius Umeå Energi Arena Öst
2015-01-11 12:00 193209018 Umeå City IBF/Blå - KFUM Umeå 4 - 2 Pontus Neander, Wilmer Prentius Umeå Energi Arena Öst
2015-01-24 12:00 193209019 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Umeå City IBF/Vit 3 - 2 Rasmus Rönngren, Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2015-01-24 13:00 193209021 Umeå City IBF/Blå - Hörnefors IF 0 - 6 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2015-01-24 14:00 193209020 KFUM Umeå - Hissjö SK 3 - 4 Rasmus Rönngren, Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2015-01-31 09:30 193209022 Hissjö SK - Umeå City IBF/Blå 5 - 0 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2015-01-31 10:30 193209023 Umeå City IBF/Vit - KFUM Umeå 3 - 0 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2015-01-31 12:30 193209024 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Tigers 10 - 2 Jimmy Halldin, Bengt Wass Bråvallahallen
2015-02-21 10:00 193209025 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå 4 - 1 Thanasis Provatas, Rolf Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2015-02-21 12:00 193209027 Hissjö SK - Hörnefors IF 3 - 0 Anton Broman, Rasmus Rönngren Sporthushallen
2015-02-21 14:00 193209026 Gimonäs Umeå IF/Tigers - KFUM Umeå 1 - 3 Oscar Wass, Kim Fallbjörk Ålidhemshallen
2015-03-14 10:00 193209028 Umeå City IBF/Vit - Hissjö SK 3 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2015-03-14 12:30 193209030 Hörnefors IF - KFUM Umeå 4 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Bråvallahallen
2015-03-18 19:00 193209029 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Umeå City IBF/Blå 0 - 3 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hissjö SK 10 10 0 0 45-14 31 30
2. Hörnefors IF 10 6 0 4 50-23 27 18
3. KFUM Umeå 10 5 0 5 30-31 -1 15
4. Umeå City IBF/ Vit 10 5 0 5 29-32 -3 15
5. Gimonäs Umeå IF/ Tigers 10 2 0 8 15-42 -27 6
6. Umeå City IBF/ Blå 10 2 0 8 14-41 -27 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis