Pojkar Jämna serier Röd nivå (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Division 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-19 10:30 193310002 KFUM Umeå - Sävar IBF 2 - 12 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2014-10-19 11:00 193310003 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF 10 - 1 , Pontus Gabriel Olasjöhallen
2014-10-19 15:00 193310001 Robertsfors IK - Vindelns IF 4 - 5 Ej offentliggjord, Isak Morén Jenningshallen
2014-11-09 193310004 Robertsfors IK - Sävar IBF 3 - 6 Jenningshallen
2014-11-09 193310005 KFUM Umeå - Gimonäs Umeå IF 0 - 13 Sporthushallen
2014-11-29 11:30 193310008 Sävar IBF - Vindelns IF 6 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2014-11-29 19:00 193310006 Robertsfors IK - Gimonäs Umeå IF 3 - 5 Erik Hörnros Jenningshallen
2014-11-30 17:00 193310007 KFUM Umeå - Obbola IK 2 - 9 Johanna Junes, Wilma Parkle Sporthushallen
2014-12-07 193310009 Obbola IK - Robertsfors IK 6 - 4 Olasjöhallen
2014-12-07 193310010 Vindelns IF - KFUM Umeå 14 - 5 FC Vindeln
2014-11-22 15:00 193310012 Robertsfors IK - KFUM Umeå 11 - 3 , Erik Hörnros Jenningshallen
2014-12-14 13:00 193310011 Vindelns IF - Obbola IK 6 - 10 , Mattias Karlsson FC Vindeln
2014-12-14 15:30 193310013 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sävaråhallen
2014-12-20 193310014 Obbola IK - Sävar IBF 9 - 1 Olasjöhallen
2014-12-21 193310015 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF 3 - 8 Sjöfruhallen
2015-01-18 12:00 193310016 Vindelns IF - Robertsfors IK 7 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas FC Vindeln
2015-01-18 12:00 193310018 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK 0 - 6 Bengt Wass, Gustav Wass Ålidhemshallen
2015-01-18 15:30 193310017 Sävar IBF - KFUM Umeå 7 - 3 Ulf Jönsson, Roger Karlsson Sävaråhallen
2015-01-24 193310019 Sävar IBF - Robertsfors IK 4 - 0 Sävaråhallen
2015-01-25 193310020 Gimonäs Umeå IF - KFUM Umeå 9 - 2 Sjöfruhallen
2015-02-14 12:00 193310021 Gimonäs Umeå IF - Robertsfors IK 7 - 3 Rolf Eriksson Ålidhemshallen
2015-02-14 13:00 193310022 Obbola IK - KFUM Umeå 11 - 0 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2015-03-25 19:15 193310023 Vindelns IF - Sävar IBF 8 - 4 Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-02-21 193310025 KFUM Umeå - Vindelns IF 3 - 6 Sporthushallen
2015-02-22 193310024 Robertsfors IK - Obbola IK 2 - 6 Jenningshallen
2015-03-14 193310027 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 4 - 7 FC Vindeln
2015-03-15 193310026 Sävar IBF - Obbola IK 5 - 6 Sävaråhallen
2015-03-22 10:30 193310030 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF 2 - 1 Emil Mukkala, Love Redin Sjöfruhallen
2015-03-22 11:00 193310029 KFUM Umeå - Robertsfors IK 2 - 11 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2015-03-22 15:00 193310028 Obbola IK - Vindelns IF 9 - 4 Oscar Wass, Gustav Wass Olasjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Obbola IK 10 10 0 0 82-25 57 30
2. Gimonäs Umeå IF 10 7 0 3 53-40 13 21
3. Vindelns IF 10 6 0 4 67-56 11 18
4. Sävar IBF 10 5 0 5 49-44 5 15
5. Robertsfors IK 10 2 0 8 46-51 -5 6
6. KFUM Umeå 10 0 0 10 22-103 -81 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 16:30 193312002 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 6 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2014-10-18 17:00 193312003 IBF Dalen - Röbäcks IF 2 - 7 Rolf Eriksson, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2014-10-19 12:00 193312001 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 6 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2014-11-08 193312004 Sävar IBF - Holmsund City IBC 6 - 4 Sävaråhallen
2014-11-08 193312005 Umeå City IBF - Röbäcks IF 2 - 3 Sporthushallen
2014-11-29 10:30 193312006 Sävar IBF - Röbäcks IF 8 - 7 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2014-11-30 14:00 193312007 Umeå City IBF - IBF Dalen 3 - 3 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2014-11-30 15:30 193312008 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 3 - 9 Andreas Eriksson, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2014-12-05 193312010 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 2 - 9 Sjöfruhallen
2014-12-06 193312009 IBF Dalen - Sävar IBF 2 - 5 Musköten 1
2014-12-13 12:00 193312013 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 9 - 3 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2014-12-13 13:30 193312012 Sävar IBF - Umeå City IBF 5 - 4 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sävaråhallen
2014-12-13 17:30 193312011 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 7 - 1 Per Fallbjörk, Gustav Wass Sjöfruhallen
2014-12-19 193312014 IBF Dalen - Holmsund City IBC 2 - 8 Musköten 1
2014-12-20 193312015 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 1 - 4 Elofssonhallen
2015-01-17 12:30 193312018 Röbäcks IF - IBF Dalen 1 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Elofssonhallen
2015-01-17 13:30 193312017 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 3 - 6 Anastasia Oberlauf, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2015-01-17 14:00 193312016 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF 8 - 4 Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Ålidhemshallen
2015-01-24 193312020 Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 2 Elofssonhallen
2015-01-25 193312019 Holmsund City IBC - Sävar IBF 4 - 5 Storsjöhallen
2015-02-15 11:30 193312023 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 4 - 2 Rasmus Säfvenberg, Love Redin Sjöfruhallen
2015-02-15 16:00 193312021 Röbäcks IF - Sävar IBF 4 - 1 Gustav Wass, Oscar Wass Elofssonhallen
2015-02-15 16:00 193312022 IBF Dalen - Umeå City IBF 3 - 2 Morgan Poopuu, Sofia Deijer Umeå Energi Arena Väst
2015-02-22 193312024 Sävar IBF - IBF Dalen 2 - 3 Sävaråhallen
2015-02-22 193312025 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 2 - 9 Sporthushallen
2015-03-14 193312026 Holmsund City IBC - IBF Dalen 8 - 1 Storsjöhallen
2015-03-15 193312027 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 5 - 1 Sjöfruhallen
2015-03-21 10:00 193312029 Umeå City IBF - Sävar IBF 5 - 2 Philip Öster, Ludwig Svensson Umeå Energi Arena Öst
2015-03-21 11:30 193312028 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 5 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2015-03-21 12:30 193312030 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 4 - 12 Linnea Andersson, Kim Fallbjörk Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 10 8 0 2 56-31 25 24
2. Sävar IBF 10 5 0 5 41-47 -6 15
3. Umeå City IBF 10 4 1 5 41-37 4 13
4. IBF Dalen 10 4 1 5 27-45 -18 13
5. Holmsund City IBC 10 4 0 6 56-46 10 12
6. Röbäcks IF 10 4 0 6 35-50 -15 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 15:30 193302003 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IBF Dalen/Vit 1 - 6 Pontus Neander, Wilmer Prentius Musköten 1
2014-10-11 16:00 193302001 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Sharks 5 - 5 Joel Tuhkanen, Per Fallbjörk Sjöfruhallen
2014-10-19 10:00 193302006 Umeå City IBF/P01Blå - Gimonäs Umeå IF 3 - 4 , Viktor Grahn Umeå Energi Arena Öst
2014-10-19 10:30 193302004 IBF Dalen/Vit - Umeå City IBF/Sharks 6 - 3 , Peter Poopuu Musköten 1
2014-10-19 13:00 193302005 Sävar IBF/Täfteå IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 2 , Robert Segerstedt Sävaråhallen
2014-11-09 193302007 Umeå City IBF/P01Blå - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 4 Sporthushallen
2014-11-29 09:30 193302010 Sävar IBF/Täfteå IK - Umeå City IBF/Sharks 6 - 1 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2014-11-29 12:00 193302008 Umeå City IBF/P01Blå - IBF Dalen/Vit 2 - 7 Pontus Neander, Wilmer Prentius Sporthushallen
2014-12-07 193302011 IBF Dalen/Vit - Sävar IBF/Täfteå IK 7 - 3 Musköten 1
2014-12-07 193302013 Umeå City IBF/Sharks - Umeå City IBF/P01Blå 4 - 4 Umeå Energi Arena Väst
2014-12-14 11:00 193302016 Sävar IBF/Täfteå IK - Umeå City IBF/P01Blå 4 - 4 Gustav Wass, Oscar Wass Täftehallen
2015-02-23 19:00 193302015 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 8 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2014-12-20 193302018 Sävar IBF/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 4 - 4 Sävaråhallen
2014-12-21 193302019 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Sharks 3 - 12 Musköten 1
2015-01-09 193302020 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Vit 1 - 2 Sjöfruhallen
2015-01-18 11:00 193302022 Umeå City IBF/Sharks - Gimonäs Umeå IF 2 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2015-02-03 20:00 193302024 IBF Dalen/Vit - IBF Dalen/Sandåkerns SK 8 - 1 Viktor Grahn, Manuel Garzon Musköten 1
2015-01-24 193302025 Sävar IBF/Täfteå IK - IBF Dalen/Vit 0 - 11 Sävaråhallen
2015-02-01 193302028 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF/Täfteå IK 4 - 1 Sjöfruhallen
2015-02-01 193302029 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/P01Blå 5 - 2 Musköten 1
2015-02-08 193302030 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF 6 - 4 Musköten 1
2015-02-14 11:30 193302034 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01Blå 3 - 3 Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2015-02-14 13:30 193302033 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Sävar IBF/Täfteå IK 2 - 14 Federico Luna, Roger Karlsson Musköten 1
2015-02-14 14:00 193302032 Umeå City IBF/Sharks - IBF Dalen/Vit 2 - 6 Thanasis Provatas Vildmannahallen
2015-02-21 193302035 Umeå City IBF/P01Blå - Umeå City IBF/Sharks 5 - 1 Umeå Energi Arena Väst
2015-03-07 12:30 193302036 IBF Dalen/Vit - Umeå City IBF/P01Blå 8 - 0 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Musköten 1
2015-03-11 18:00 193302038 Umeå City IBF/Sharks - Sävar IBF/Täfteå IK 5 - 6 Robert Segerstedt, Roger Karlsson Vildmannahallen
2015-03-14 193302039 Umeå City IBF/Sharks - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Umeå Energi Arena Öst
2015-03-22 10:00 193302042 Umeå City IBF/P01Blå - Sävar IBF/Täfteå IK 2 - 7 Liv Falk, Linnea Andersson Umeå Energi Arena Öst
2015-03-22 10:30 193302041 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 3 - 7 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Vit 10 10 0 0 67-17 50 30
2. Gimonäs Umeå IF 10 5 3 2 48-31 17 18
3. Sävar IBF/ Täfteå IK 10 5 2 3 49-42 7 17
4. Umeå City IBF/ P01Blå 10 2 3 5 30-47 -17 9
5. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 2 0 8 27-69 -42 6
6. Umeå City IBF/ Sharks 10 1 2 7 38-53 -15 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-14 19:15 193352003 Skellefteå IBK P02/Röd - Rönnskär Railcare IF P99-00 0 - 7 Lasse Ekesryd, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-01-27 18:10 193352001 Kågedalens AIF P99-01 - Clemensnäs IF P00-01 8 - 10 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2015-03-19 18:30 193352002 Gamla Stan IBK P01 - Skellefteå IBK P02/Svart 5 - 4 David Morén, Markus Wikström Eddahallen
2014-11-01 11:00 193352006 Skellefteå IBK P02/Svart - Kågedalens AIF P99-01 5 - 1 Joakim Broman, Markus Wikström Eddahallen
2014-11-01 12:00 193352004 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Clemensnäs IF P00-01 7 - 4 , Andreas Åström Örjanshallen
2014-11-01 12:00 193352005 Gamla Stan IBK P00 - Skellefteå IBK P02/Röd 6 - 2 Joakim Broman, Markus Wikström Eddahallen
2014-11-16 193352007 Skellefteå IBK P02/Svart - Skellefteå IBK P02/Röd 4 - 2 Eddahallen
2014-11-21 19:15 193352009 Gamla Stan IBK P01 - Skellefteå IBK P02/Röd 6 - 5 Lasse Ekesryd, Anton Nystedt Eddahallen
2014-11-30 16:00 193352010 Gamla Stan IBK P00 - Clemensnäs IF P00-01 11 - 4 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2014-12-02 20:15 193352008 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Skellefteå IBK P02/Svart 9 - 4 Johan Rönnberg, Pierre Sundström Örjanshallen
2014-12-06 193352011 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK P00 3 - 4 Örjanshallen
2014-12-06 193352012 Kågedalens AIF P99-01 - Gamla Stan IBK P01 2 - 7 Lejonströmshallen
2014-12-07 193352013 Clemensnäs IF P00-01 - Skellefteå IBK P02/Svart 5 - 5 Örjanshallen
2014-12-13 11:00 193352016 Gamla Stan IBK P00 - Skellefteå IBK P02/Svart 4 - 2 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2014-12-13 12:00 193352015 Kågedalens AIF P99-01 - Skellefteå IBK P02/Röd 6 - 6 Joakim Broman, David Morén Lejonströmshallen
2014-12-13 13:00 193352014 Clemensnäs IF P00-01 - Gamla Stan IBK P01 6 - 4 Pierre Sundström, Markus Wikström Örjanshallen
2014-12-20 193352019 Skellefteå IBK P02/Röd - Clemensnäs IF P00-01 4 - 4 Eddahallen
2014-12-21 193352017 Gamla Stan IBK P01 - Rönnskär Railcare IF P99-00 Lejonströmshallen
2014-12-21 193352018 Gamla Stan IBK P00 - Kågedalens AIF P99-01 15 - 2 Lejonströmshallen
2015-01-10 193352020 Kågedalens AIF P99-01 - Rönnskär Railcare IF P99-00 1 - 7 Lejonströmshallen
2015-01-10 193352021 Gamla Stan IBK P01 - Gamla Stan IBK P00 Lejonströmshallen
2015-01-17 12:00 193352023 Skellefteå IBK P02/Svart - Gamla Stan IBK P01 3 - 6 Peder Sundbom, Simon Enqvist Eddahallen
2015-01-17 15:00 193352022 Clemensnäs IF P00-01 - Kågedalens AIF P99-01 7 - 6 Andreas Åström, Pierre Sundström Örjanshallen
2015-01-17 16:00 193352024 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Skellefteå IBK P02/Röd 7 - 3 Andreas Åström, Pierre Sundström Örjanshallen
2015-01-25 193352025 Gamla Stan IBK P00 - Rönnskär Railcare IF P99-00 Eddahallen
2015-01-25 193352026 Gamla Stan IBK P01 - Kågedalens AIF P99-01 Lejonströmshallen
2015-01-31 193352027 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Gamla Stan IBK P01 6 - 2 Örjanshallen
2015-01-31 193352028 Kågedalens AIF P99-01 - Gamla Stan IBK P00 3 - 16 Lejonströmshallen
2015-02-01 193352029 Skellefteå IBK P02/Röd - Skellefteå IBK P02/Svart 4 - 5 Eddahallen
2015-02-07 193352030 Rönnskär Railcare IF P99-00 - Kågedalens AIF P99-01 8 - 0 Campushallen
2015-02-07 193352031 Gamla Stan IBK P00 - Gamla Stan IBK P01 4 - 0 Eddahallen
2015-02-15 12:00 193352032 Clemensnäs IF P00-01 - Rönnskär Railcare IF P99-00 2 - 5 Pierre Sundström, Simon Enqvist Örjanshallen
2015-02-17 18:00 193352034 Kågedalens AIF P99-01 - Skellefteå IBK P02/Svart 7 - 2 Markus Wikström, Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-02-20 19:15 193352033 Skellefteå IBK P02/Röd - Gamla Stan IBK P00 0 - 11 Anton Nystedt Lejonströmshallen
2015-02-22 193352035 Skellefteå IBK P02/Svart - Clemensnäs IF P00-01 6 - 4 Eddahallen
2015-03-08 10:30 193352037 Skellefteå IBK P02/Röd - Gamla Stan IBK P01 5 - 7 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-03-08 16:00 193352038 Clemensnäs IF P00-01 - Gamla Stan IBK P00 3 - 10 Anton Nystedt, Markus Wikström Örjanshallen
2015-03-31 00:00 193352036 Skellefteå IBK P02/Svart - Rönnskär Railcare IF P99-00 3 - 8 Eddahallen
2015-03-20 193352039 Clemensnäs IF P00-01 - Skellefteå IBK P02/Röd 7 - 6 Eddahallen
2015-03-22 14:00 193352040 Gamla Stan IBK P01 - Clemensnäs IF P00-01 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-03-22 14:00 193352042 Skellefteå IBK P02/Svart - Gamla Stan IBK P00 1 - 14 Anton Nystedt, Markus Wikström Anderstorpshallen
2015-03-22 15:00 193352041 Skellefteå IBK P02/Röd - Kågedalens AIF P99-01 Anton Nystedt, Markus Wikström Anderstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P00 10 10 0 0 95-20 75 30
2. Rönnskär Railcare IF P99-00 10 9 0 1 67-23 44 27
3. Gamla Stan IBK P01 8 5 0 3 37-35 2 15
4. Clemensnäs IF P00-01 11 4 2 5 56-72 -16 14
5. Skellefteå IBK P02/ Svart 12 4 1 7 44-69 -25 13
6. Kågedalens AIF P99-01 10 1 1 8 36-83 -47 4
7. Skellefteå IBK P02/ Röd 11 0 2 9 37-70 -33 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 10:00 193304002 Umeå City IBF/P01Vit - Gimonäs Umeå IF 2 - 5 , Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Väst
2014-10-18 11:30 193304003 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 10 - 1 Manuel Garzon, Emil Palm Hammarhallen Vännäs
2014-10-18 16:00 193304001 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit 3 - 0 Rolf Eriksson, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2014-11-08 193304005 Umeå City IBF/P01Vit - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 4 Sporthushallen
2014-11-09 193304004 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 0 - 5 Musköten 1
2014-11-29 10:00 193304006 IBF Dalen - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 7 Emil Palm, Joel Tuhkanen Musköten 1
2014-11-29 14:00 193304008 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Vit 10 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Ålidhemshallen
2014-11-30 12:00 193304007 Umeå City IBF/P01Vit - Spöland Vännäs IF 6 - 6 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2014-12-06 193304009 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 4 - 4 Hammarhallen Vännäs
2014-12-07 193304010 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/P01Vit 8 - 4 Umeå Energi Arena Väst
2014-12-13 12:30 193304011 Umeå City IBF/Vit - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Ulf Jönsson, Emil Palm Umeå Energi Arena Väst
2014-12-13 13:30 193304012 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01Vit 9 - 0 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2014-12-13 15:30 193304013 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 10 - 4 Per Fallbjörk, Gustav Wass Sjöfruhallen
2014-12-20 193304015 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Vit 4 - 1 Musköten 1
2014-12-21 193304014 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 9 - 6 Hammarhallen Vännäs
2015-01-12 18:00 193304017 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01Vit 8 - 2 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Sjöfruhallen
2015-01-17 12:30 193304018 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Vatten
2015-01-17 14:30 193304016 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen 2 - 4 Johannes Granath, Ulf Jönsson Sporthushallen
2015-01-24 193304020 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/P01Vit 8 - 8 Musköten 1
2015-01-31 193304019 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 3 - 4 Sjöfruhallen
2015-02-15 11:30 193304021 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IBF Dalen 3 - 14 Gustav Wass, Oscar Wass Musköten 1
2015-02-15 11:30 193304022 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/P01Vit 11 - 2 Anton Broman, Robert Segerstedt Hammarhallen Vännäs
2015-02-15 13:30 193304023 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF 1 - 0 Linnea Andersson, Liv Falk Vildmannahallen
2015-02-21 193304024 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Musköten 1
2015-02-22 193304025 Umeå City IBF/P01Vit - Umeå City IBF/Vit 2 - 5 Sporthushallen
2015-03-14 193304026 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 6 - 5 Ålidhemshallen
2015-03-15 193304027 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 7 Umeå Energi Arena Öst
2015-03-21 15:00 193304028 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Vit 3 - 5 Anton Broman, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2015-03-21 15:00 193304029 Umeå City IBF/P01Vit - IBF Dalen 1 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2015-03-21 15:00 193304030 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 6 Anastasia Oberlauf, Kim Fallbjörk Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 7 1 2 50-26 24 22
2. Gimonäs Umeå IF 10 7 0 3 59-34 25 21
3. Umeå City IBF/ Vit 10 5 0 5 33-39 -6 15
4. Spöland Vännäs IF 10 4 2 4 58-38 20 14
5. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 3 1 6 43-73 -30 10
6. Umeå City IBF/ P01Vit 10 1 2 7 36-69 -33 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 10:30 193354003 Gamla Stan IBK P02 - Clemensnäs IF P02-03 12 - 3 Lasse Ekesryd, Jens Marklund Lejonströmshallen
2014-11-02 11:30 193354002 Kågedalens AIF P00-02 - Byske IF P01-03 2 - 4 Lasse Ekesryd, Jens Marklund Lejonströmshallen
2014-11-02 12:00 193354001 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Skellefteå IBS P01-02 8 - 3 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Örjanshallen
2014-11-16 193354004 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Byske IF P01-03 8 - 2 Örjanshallen
2014-11-16 13:00 193354005 Kågedalens AIF P00-02 - Clemensnäs IF P02-03 8 - 1 Jörgen Lundberg, Larry Johansson Lejonströmshallen
2014-11-29 11:30 193354006 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Clemensnäs IF P02-03 8 - 1 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Örjanshallen
2014-11-29 12:00 193354008 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBS P01-02 9 - 2 , Markus Wikström Byske Sporthall
2014-12-04 19:00 193354007 Kågedalens AIF P00-02 - Gamla Stan IBK P02 4 - 6 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
2014-12-06 00:00 193354010 Skellefteå IBS P01-02 - Kågedalens AIF P00-02 Eddahallen
2014-12-07 193354009 Gamla Stan IBK P02 - Rönnskär Railcare IF P01-02 1 - 3 Lejonströmshallen
2014-12-14 10:00 193354011 Skellefteå IBS P01-02 - Gamla Stan IBK P02 4 - 8 , Bobby Hjelte Eddahallen
2014-12-14 12:00 193354012 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Kågedalens AIF P00-02 8 - 0 Markus Wikström, Simon Enqvist Örjanshallen
2014-12-14 13:00 193354013 Byske IF P01-03 - Clemensnäs IF P02-03 7 - 3 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2014-12-20 193354014 Gamla Stan IBK P02 - Byske IF P01-03 Lejonströmshallen
2014-12-21 193354015 Clemensnäs IF P02-03 - Skellefteå IBS P01-02 Örjanshallen
2015-01-18 14:00 193354016 Skellefteå IBS P01-02 - Rönnskär Railcare IF P01-02 2 - 9 Peder Sundbom, David Morén Anderstorpshallen
2015-01-18 15:00 193354018 Clemensnäs IF P02-03 - Gamla Stan IBK P02 2 - 5 Anton Nystedt, Christoffer Edlund Örjanshallen
2015-01-18 16:00 193354017 Byske IF P01-03 - Kågedalens AIF P00-02 5 - 2 , Joakim Broman Byske Sporthall
2015-01-24 193354020 Clemensnäs IF P02-03 - Kågedalens AIF P00-02 Örjanshallen
2015-02-01 193354019 Byske IF P01-03 - Rönnskär Railcare IF P01-02 Byske Sporthall
2015-02-14 12:00 193354022 Gamla Stan IBK P02 - Kågedalens AIF P00-02 5 - 2 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Eddahallen
2015-02-14 13:00 193354021 Clemensnäs IF P02-03 - Rönnskär Railcare IF P01-02 2 - 9 Markus Wikström Örjanshallen
2015-02-14 14:00 193354023 Skellefteå IBS P01-02 - Byske IF P01-03 6 - 9 Anton Åkerlund, Felix Malmström Anderstorpshallen
2015-02-07 193354025 Kågedalens AIF P00-02 - Skellefteå IBS P01-02 3 - 3 Campushallen
2015-02-22 193354024 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Gamla Stan IBK P02 Örjanshallen
2015-03-14 193354027 Skellefteå IBS P01-02 - Clemensnäs IF P02-03 12 - 3 Anderstorpshallen
2015-03-15 193354026 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P02 Byske Sporthall
2015-03-21 10:30 193354028 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBS P01-02 6 - 8 Anton Åkerlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-03-21 11:00 193354030 Clemensnäs IF P02-03 - Byske IF P01-03 1 - 13 Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-03-21 11:30 193354029 Kågedalens AIF P00-02 - Rönnskär Railcare IF P01-02 5 - 10 Anton Åkerlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnskär Railcare IF P01-02 8 8 0 0 63-16 47 24
2. Byske IF P01-03 7 6 0 1 49-24 25 18
3. Gamla Stan IBK P02 7 5 0 2 43-26 17 15
4. Skellefteå IBS P01-02 8 2 1 5 40-55 -15 7
5. Kågedalens AIF P00-02 8 1 1 6 26-42 -16 4
6. Clemensnäs IF P02-03 8 0 0 8 16-74 -58 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-19 11:30 193306003 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 6 - 5 Anton Broman, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2014-10-23 19:00 193306002 Husums IBK - Holmsund City IBC 4 - 3 Göran Edlund, Simon Hedkvist Husum
2014-11-09 193306005 Husums IBK - Ersboda SK 8 - 0 Husum
2014-11-29 11:00 193306008 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 1 - 1 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Storsjöhallen
2014-11-29 13:00 193306007 Husums IBK - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Husum
2014-12-07 193306010 Umeå City IBF - Husums IBK 8 - 2 Umeå Energi Arena Väst
2014-12-14 12:00 193306011 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 4 - 3 Pontus Neander, Wilmer Prentius Umeå Energi Arena Öst
2014-12-14 13:30 193306013 Holmsund City IBC - Ersboda SK 4 - 1 Pontus Estholm, Kim Fallbjörk Storsjöhallen
2014-12-20 193306014 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 3 - 5 Hammarhallen Vännäs
2014-12-21 193306015 Ersboda SK - Umeå City IBF 2 - 5 Sporthushallen
2015-01-18 12:00 193306018 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Kim Fallbjörk, Rasmus Rönngren Ersängshallen
2015-01-18 15:30 193306017 Holmsund City IBC - Husums IBK 6 - 6 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2015-01-31 193306020 Ersboda SK - Husums IBK 5 - 2 Ersängshallen
2015-02-15 14:30 193306022 Spöland Vännäs IF - Husums IBK 3 - 7 Mattias Karlsson, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2015-02-15 15:30 193306023 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 3 Linnea Andersson, Liv Falk Vildmannahallen
2015-02-28 193306025 Husums IBK - Umeå City IBF 5 - 7 Husum
2015-03-11 193306027 Umeå City IBF - Ersboda SK 6 - 4 Sporthushallen
2015-03-15 193306026 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 7 - 2 Storsjöhallen
2015-03-22 13:00 193306030 Ersboda SK - Holmsund City IBC 3 - 5 Linnea Andersson, Liv Falk Ersängshallen
2015-03-22 14:00 193306028 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 5 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 8 6 2 0 40-25 15 20
2. Holmsund City IBC 8 4 2 2 34-24 10 14
3. Husums IBK 8 4 1 3 39-34 5 13
4. Ersboda SK 8 2 0 6 24-37 -13 6
5. Spöland Vännäs IF 8 1 1 6 25-42 -17 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Division 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 11:00 193308002 Umeå City IBF - Röbäcks IF 7 - 3 , Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Väst
2014-10-18 13:30 193308001 Hörnefors IF/P00-01 - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 2 , Rolf Eriksson Bråvallahallen
2014-10-18 14:00 193308003 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF/P02 8 - 3 Bengt Wass, Gustav Wass Ålidhemshallen
2014-11-08 193308005 Umeå City IBF - Hörnefors IF/P02 11 - 5 Sporthushallen
2014-11-09 193308004 Hörnefors IF/P00-01 - Röbäcks IF 1 - 2 Bråvallahallen
2014-11-30 10:00 193308006 Hörnefors IF/P00-01 - Hörnefors IF/P02 9 - 3 Rasmus Dahlgren, Rolf Eriksson Bråvallahallen
2014-11-30 13:00 193308007 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 7 - 2 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2014-11-30 16:00 193308008 Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 0 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Elofssonhallen
2014-12-06 193308009 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF/P00-01 5 - 4 Sjöfruhallen
2014-12-07 193308010 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF 4 - 6 Musköten 1
2014-12-13 12:00 193308012 Hörnefors IF/P00-01 - Umeå City IBF 3 - 6 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2014-12-13 14:30 193308011 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2014-12-15 19:30 193308013 Röbäcks IF - Hörnefors IF/P02 1 - 0 , Thanasis Provatas Elofssonhallen
2014-12-20 193308015 Hörnefors IF/P02 - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 6 Bråvallahallen
2014-12-21 193308014 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 2 - 7 Sjöfruhallen
2015-01-18 11:30 193308018 Hörnefors IF/P02 - Gimonäs Umeå IF 6 - 7 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-01-24 12:00 193308016 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Hörnefors IF/P00-01 5 - 3 Emma Jönsson, Ebba Öberg Sporthushallen
2015-01-24 14:30 193308017 Röbäcks IF - Umeå City IBF 1 - 5 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Elofssonhallen
2015-01-31 193308019 Röbäcks IF - Hörnefors IF/P00-01 2 - 2 Elofssonhallen
2015-01-31 193308020 Hörnefors IF/P02 - Umeå City IBF 5 - 4 Bråvallahallen
2015-02-15 12:30 193308023 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Röbäcks IF 1 - 1 Oscar Wass, Gustav Wass Musköten 1
2015-02-15 13:30 193308021 Hörnefors IF/P02 - Hörnefors IF/P00-01 5 - 10 Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-02-24 18:00 193308022 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 7 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sjöfruhallen
2015-02-21 193308024 Hörnefors IF/P00-01 - Gimonäs Umeå IF 12 - 2 Bråvallahallen
2015-02-22 193308025 Umeå City IBF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 3 Sporthushallen
2015-03-14 193308026 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 Elofssonhallen
2015-03-15 193308027 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Hörnefors IF/P02 9 - 4 Musköten 1
2015-03-21 11:00 193308030 Hörnefors IF/P02 - Röbäcks IF 2 - 1 Linnea Andersson, Kim Fallbjörk Bråvallahallen
2015-03-21 12:30 193308028 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2015-03-21 16:00 193308029 Umeå City IBF - Hörnefors IF/P00-01 1 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 10 7 0 3 55-35 20 21
2. Gimonäs Umeå IF 10 6 0 4 44-52 -8 18
3. Hörnefors IF/ P00-01 10 5 1 4 55-33 22 16
4. Röbäcks IF 10 4 2 4 24-23 1 14
5. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 4 1 5 38-42 -4 13
6. Hörnefors IF/ P02 10 2 0 8 35-66 -31 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis