Pojkar Grön nivå (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 05 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-12-07 16:00 195151001 Skellefteå IBS P05/Vit - Clemensnäs IF P05 Christoffer Edlund, Jesper Zakrisson Campushallen
2014-12-14 11:30 195151002 Gamla Stan IBK P05 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 , Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-02-14 13:30 195151003 Skellefteå IBK P05/Röd - Skellefteå IBS P05/Svart , Joakim Broman Eddahallen
2015-03-14 09:30 195151004 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05/Svart Pierre Sundström Eddahallen
2014-11-16 09:30 195151005 Gamla Stan IBK P05 - Skellefteå IBS P05/Svart Lasse Ekesryd Campushallen
2014-11-16 10:30 195151006 Clemensnäs IF P05 - Skellefteå IBK P05/Röd , Lasse Ekesryd Campushallen
2014-11-16 11:30 195151007 Skellefteå IBS P05/Svart - Skellefteå IBS P05/Vit Lasse Ekesryd Campushallen
2014-11-16 12:30 195151008 Skellefteå IBK P05/Röd - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 David Morén Campushallen
2014-11-16 13:30 195151009 Skellefteå IBS P05/Vit - Gamla Stan IBK P05 , David Morén Campushallen
2014-11-16 14:30 195151010 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 - Clemensnäs IF P05 , David Morén Campushallen
2014-11-30 09:30 195151011 Skellefteå IBS P05/Vit - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 David Morén Campushallen
2014-11-30 10:30 195151012 Gamla Stan IBK P05 - Clemensnäs IF P05 , David Morén Campushallen
2014-11-30 11:30 195151013 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 - Skellefteå IBK P05/Svart , David Morén Campushallen
2014-11-30 12:30 195151014 Clemensnäs IF P05 - Bureå Idrottsförening P05 , Lasse Ekesryd Campushallen
2014-11-30 13:30 195151015 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05/Vit Lasse Ekesryd Campushallen
2014-11-30 14:30 195151016 Bureå Idrottsförening P05 - Gamla Stan IBK P05 , Lasse Ekesryd Campushallen
2014-12-20 10:00 195151017 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 - Bureå Idrottsförening P05 , David Morén Lövånger Sporthall
2014-12-20 11:00 195151018 Skellefteå IBK P05/Röd - Skellefteå IBK P05/Svart David Morén Lövånger Sporthall
2014-12-20 12:00 195151019 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P05/Svart , Mikke Ejrevi Lövånger Sporthall
2014-12-20 13:00 195151020 Skellefteå IBK P05/Svart - Gamla Stan IBK P05 , David Morén Lövånger Sporthall
2014-12-20 14:00 195151021 Skellefteå IBS P05/Svart - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 David Morén Lövånger Sporthall
2014-12-20 15:00 195151022 Gamla Stan IBK P05 - Skellefteå IBK P05/Röd , David Morén Lövånger Sporthall
2015-01-11 09:30 195151023 Skellefteå IBS P05/Svart - Skellefteå IBK P05/Svart , Simon Enqvist Campushallen
2015-01-11 10:30 195151024 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P05/Vit Simon Enqvist Campushallen
2015-01-11 11:30 195151025 Skellefteå IBK P05/Svart - Clemensnäs IF P05 Simon Enqvist Campushallen
2015-01-11 12:30 195151026 Skellefteå IBS P05/Vit - Skellefteå IBK P05/Röd , Markus Wikström Campushallen
2015-01-11 13:30 195151027 Clemensnäs IF P05 - Skellefteå IBS P05/Svart , Markus Wikström Campushallen
2015-01-11 14:30 195151028 Skellefteå IBK P05/Röd - Bureå Idrottsförening P05 , Markus Wikström Campushallen
2014-12-14 14:00 195151032 Skellefteå IBK P05/Svart - Bureå Idrottsförening P05 Peder Sundbom Anderstorpshallen
2015-03-15 12:30 195151030 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 - Gamla Stan IBK P05 , Isak Morén Lövånger Sporthall
2015-03-15 15:30 195151031 Skellefteå IBS P05/Svart - Skellefteå IBK P05/Röd , Jesper Zakrisson Campushallen
2015-03-19 18:00 195151029 Clemensnäs IF P05 - Skellefteå IBS P05/Vit , Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-01-31 09:00 195151033 Clemensnäs IF P05 - Skellefteå IBK P05/Röd , Christoffer Edlund Örjanshallen
2015-01-31 10:00 195151034 Skellefteå IBS P05/Svart - Skellefteå IBS P05/Vit Christoffer Edlund Örjanshallen
2015-01-31 11:00 195151035 Skellefteå IBK P05/Röd - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 , Christoffer Edlund Örjanshallen
2015-01-31 12:00 195151036 Skellefteå IBS P05/Vit - Gamla Stan IBK P05 , Christoffer Edlund Örjanshallen
2015-01-31 13:00 195151037 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 - Clemensnäs IF P05 Andreas Åström Örjanshallen
2015-01-31 14:00 195151038 Gamla Stan IBK P05 - Skellefteå IBS P05/Svart , Andreas Åström Örjanshallen
2015-02-08 09:30 195151039 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05/Vit , Jesper Zakrisson Campushallen
2015-02-08 10:30 195151040 Gamla Stan IBK P05 - Clemensnäs IF P05 , Jesper Zakrisson Campushallen
2015-02-08 11:30 195151041 Skellefteå IBS P05/Vit - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 Jesper Zakrisson Campushallen
2015-02-08 12:30 195151042 Clemensnäs IF P05 - Bureå Idrottsförening P05 Christoffer Edlund Campushallen
2015-02-08 13:30 195151043 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 - Skellefteå IBK P05/Svart Christoffer Edlund Campushallen
2015-02-08 14:30 195151044 Bureå Idrottsförening P05 - Gamla Stan IBK P05 Christoffer Edlund Campushallen
2015-02-22 09:30 195151045 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P05/Svart Joakim Broman Campushallen
2015-02-22 10:30 195151046 Skellefteå IBK P05/Svart - Gamla Stan IBK P05 Joakim Broman Campushallen
2015-02-22 11:30 195151047 Skellefteå IBS P05/Svart - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 , Joakim Broman Campushallen
2015-02-22 12:30 195151048 Gamla Stan IBK P05 - Skellefteå IBK P05/Röd Simon Enqvist Campushallen
2015-02-22 13:30 195151049 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P05 - Bureå Idrottsförening P05 Simon Enqvist Campushallen
2015-02-22 14:30 195151050 Skellefteå IBK P05/Röd - Skellefteå IBK P05/Svart Simon Enqvist Campushallen
2015-03-21 09:30 195151051 Skellefteå IBK P05/Röd - Bureå Idrottsförening P05 , Joakim Broman Campushallen
2015-03-21 10:30 195151052 Skellefteå IBS P05/Svart - Skellefteå IBK P05/Svart Joakim Broman Campushallen
2015-03-21 11:30 195151053 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P05/Vit , Joakim Broman Campushallen
2015-03-21 12:30 195151054 Skellefteå IBK P05/Svart - Clemensnäs IF P05 , Christoffer Edlund Campushallen
2015-03-21 13:30 195151055 Skellefteå IBS P05/Vit - Skellefteå IBK P05/Röd Christoffer Edlund Campushallen
2015-03-21 14:30 195151056 Clemensnäs IF P05 - Skellefteå IBS P05/Svart , Christoffer Edlund Campushallen
Pojkar 05 Umeå A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-08 12:00 195101001 Hörnefors IF - Vindelns IF Nora Fjällström, Hanna Axelsson Bråvallahallen
2014-11-08 13:00 195101002 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF Nora Fjällström, Hanna Axelsson Bråvallahallen
2014-11-08 14:00 195101003 Vindelns IF - Täfteå IK Rasmus Dahlgren, Sofia Deijer Bråvallahallen
2014-11-08 15:00 195101004 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF Sofia Deijer, Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-11-08 16:00 195101005 Täfteå IK - Hissjö SK Sofia Deijer, Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-11-01 12:00 195101006 Gimonäs Umeå IF/Dragons - Umeå City IBF/Vit Love Redin, Tilde Åberg Umeå Energi Arena Väst
2014-11-01 13:00 195101007 Röbäcks IF - Sandåkerns SK Love Redin, Tilde Åberg Umeå Energi Arena Väst
2014-11-01 14:00 195101008 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Väst
2014-11-01 15:00 195101009 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Dragons Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Väst
2014-11-01 16:00 195101010 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Väst
2014-11-23 10:00 195101011 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF Tilde Åberg, Sofia Deijer Elofssonhallen
2014-11-23 11:00 195101012 Gimonäs Umeå IF/Dragons - Täfteå IK Sofia Deijer, Tilde Åberg Elofssonhallen
2014-11-23 12:00 195101013 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF Tilde Åberg, Sofia Deijer Elofssonhallen
2014-11-23 13:00 195101014 Täfteå IK - Röbäcks IF Lisa Vestman, Julia Fältén Elofssonhallen
2014-11-23 14:00 195101015 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Dragons Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2014-11-23 10:00 195101016 Hissjö SK - Sandåkerns SK Sanna Åslin, Tilde Wikström Sporthushallen
2014-11-23 11:00 195101017 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå Tilde Wikström, Sanna Åslin Sporthushallen
2014-11-23 12:00 195101018 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Vit Sanna Åslin, Tilde Wikström Sporthushallen
2014-11-23 13:00 195101019 Umeå City IBF/Blå - Hissjö SK Alva Eriksson, Tyra Oscarsson Sporthushallen
2014-11-23 14:00 195101020 Umeå City IBF/Vit - Hörnefors IF Tyra Oscarsson, Alva Eriksson Sporthushallen
2014-12-07 14:00 195101021 Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF Marcus Eliasson, Hampus Söderlund Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 15:00 195101022 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF Marcus Eliasson, Ludvig Andersson Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 16:00 195101023 Röbäcks IF - Hörnefors IF Stefan Eriksson, Pontus Nordin Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 17:00 195101024 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Vit Stefan Eriksson, Pontus Nordin Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 18:00 195101025 Hörnefors IF - Täfteå IK Stefan Eriksson, Pontus Nordin Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 09:00 195101026 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK Elina Snickars, Lina Näsström Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 10:00 195101027 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Dragons Elina Snickars, Lina Näsström Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 11:00 195101028 Sandåkerns SK - Vindelns IF Marcus Engberg, Jakob Jonsson Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 12:00 195101029 Gimonäs Umeå IF/Dragons - Umeå City IBF/Blå Marcus Engberg, Jakob Jonsson Umeå Energi Arena Öst
2014-12-07 13:00 195101030 Vindelns IF - Hissjö SK Hampus Söderlund, Ludvig Andersson Umeå Energi Arena Öst
2015-01-25 09:00 195101031 Sandåkerns SK - Hörnefors IF Anton Nordström, Jim Lundström Umeå Energi Arena Väst
2015-01-25 10:00 195101032 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK Jim Lundström, Anton Nordström Umeå Energi Arena Väst
2015-01-25 11:00 195101033 Hörnefors IF - Hissjö SK Jim Lundström, Anton Nordström Umeå Energi Arena Väst
2015-01-25 12:00 195101034 Täfteå IK - Sandåkerns SK Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Väst
2015-01-25 13:00 195101035 Hissjö SK - Umeå City IBF/Vit Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Väst
2015-01-25 09:00 195101036 Gimonäs Umeå IF - Gimonäs Umeå IF/Dragons Lina Näsström, Elina Snickars Umeå Energi Arena Vatten
2015-01-25 10:00 195101037 Vindelns IF - Umeå City IBF/Blå Lina Näsström, Elina Snickars Umeå Energi Arena Vatten
2015-01-25 11:00 195101038 Gimonäs Umeå IF/Dragons - Röbäcks IF Lina Näsström, Elina Snickars Umeå Energi Arena Vatten
2015-01-25 12:00 195101039 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF Lisa Vestman, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Vatten
2015-01-25 13:00 195101040 Röbäcks IF - Vindelns IF Lisa Vestman, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Vatten
2015-02-15 10:00 195101041 Vindelns IF - Umeå City IBF/Vit , Joni Güzel FC Vindeln
2015-02-15 11:00 195101042 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Dragons Joni Güzel FC Vindeln
2015-02-15 12:00 195101043 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå , Joni Güzel FC Vindeln
2015-02-15 13:00 195101044 Gimonäs Umeå IF/Dragons - Vindelns IF Magnus Sigvardsson, Jennifer Nygren FC Vindeln
2015-02-15 14:00 195101045 Umeå City IBF/Blå - Hörnefors IF Jennifer Nygren, Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-02-15 10:00 195101046 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF Therese Jensen Täftehallen
2015-02-15 11:00 195101047 Röbäcks IF - Hissjö SK Therese Jensen Täftehallen
2015-02-15 12:00 195101048 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK Therese Jensen Täftehallen
2015-02-15 13:00 195101049 Hissjö SK - Täfteå IK , Sofia Deijer Täftehallen
2015-02-15 14:00 195101050 Sandåkerns SK - Röbäcks IF , Sofia Deijer Täftehallen
2015-03-15 10:00 195101051 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Vit Dennis Karström, Lovisa Pettersson Elofssonhallen
2015-03-15 11:00 195101052 Täfteå IK - Umeå City IBF/Blå Dennis Karström, Lovisa Pettersson Elofssonhallen
2015-03-15 12:00 195101053 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Dragons Dennis Karström, Lovisa Pettersson Elofssonhallen
2015-03-15 13:00 195101054 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF Lina Näsström, Elina Snickars Elofssonhallen
2015-03-15 14:00 195101055 Gimonäs Umeå IF/Dragons - Täfteå IK Elina Snickars, Lina Näsström Elofssonhallen
2015-03-15 13:00 195101056 Hörnefors IF - Vindelns IF Alva Eriksson, Tyra Oscarsson Bråvallahallen
2015-03-15 14:00 195101057 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF Alva Eriksson, Tyra Oscarsson Bråvallahallen
2015-03-15 15:00 195101058 Vindelns IF - Sandåkerns SK Tyra Oscarsson, Alva Eriksson Bråvallahallen
2015-03-15 16:00 195101059 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF Julia Fältén, Lisa Vestman Bråvallahallen
2015-03-15 17:00 195101060 Sandåkerns SK - Hissjö SK Lisa Vestman, Julia Fältén Bråvallahallen
Pojkar 05 Umeå B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 10:00 195102001 Obbola IK - IBF Dalen/P06 Rasmus Säfvenberg, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2014-11-02 11:00 195102002 IBF Dalen - Sävar IBF Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2014-11-02 12:00 195102003 IBF Dalen/P06 - Gimonäs Umeå IF Rasmus Säfvenberg, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2014-11-02 13:00 195102004 Sävar IBF - Obbola IK Simon Andersson, Raderad person Egen begäran enligt GDPR Olasjöhallen
2014-11-02 14:00 195102005 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen Simon Andersson, Raderad person Egen begäran enligt GDPR Olasjöhallen
2014-11-01 12:00 195102006 Umeå City IBF - Holmsund City IBC , Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2014-11-01 13:00 195102007 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF , Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2014-11-01 14:00 195102008 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Södra Kim Fallbjörk, Tilde Åberg Umeå Energi Arena Öst
2014-11-01 15:00 195102009 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF Tilde Filén, Tove Hiitti Umeå Energi Arena Öst
2014-11-01 16:00 195102010 IBF Dalen/Södra - Ersboda SK Tilde Filén, Tove Hiitti Umeå Energi Arena Öst
2014-11-23 12:00 195102011 Ersboda SK - Sävar IBF Andreas Eriksson Ersängshallen
2014-11-23 13:00 195102012 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF , Andreas Eriksson Ersängshallen
2014-11-23 14:00 195102013 Sävar IBF - IBF Dalen/P06 , Andreas Eriksson Ersängshallen
2014-11-23 15:00 195102014 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK Emeric Sisask, Anastasia Oberlauf Ersängshallen
2014-11-23 16:00 195102015 IBF Dalen/P06 - Umeå City IBF Emeric Sisask, Anastasia Oberlauf Ersängshallen
2014-11-22 11:30 195102016 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF Sofia Deijer, Tilde Åberg Vildmannahallen
2014-11-22 12:30 195102017 Obbola IK - IBF Dalen/Södra Sofia Deijer, Tilde Åberg Vildmannahallen
2014-11-22 13:30 195102018 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Sofia Deijer, Tilde Åberg Vildmannahallen
2014-11-22 14:30 195102019 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen Johanna Junes, Wilma Parkle Vildmannahallen
2014-11-22 15:30 195102020 Holmsund City IBC - Obbola IK Wilma Parkle, Johanna Junes Vildmannahallen
2014-12-13 13:00 195102021 Holmsund City IBC - Ersboda SK Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2014-12-13 14:00 195102022 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2014-12-13 15:00 195102023 Ersboda SK - Obbola IK Alexandra Nimrodsson, Julia Fältén Storsjöhallen
2014-12-13 16:00 195102024 Sävar IBF - Holmsund City IBC Julia Fältén, Alexandra Nimrodsson Storsjöhallen
2014-12-13 17:00 195102025 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF Alexandra Nimrodsson, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2014-12-13 12:30 195102026 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Vatten
2014-12-13 13:30 195102027 IBF Dalen - Umeå City IBF Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Vatten
2014-12-13 14:30 195102028 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/P06 Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Vatten
2014-12-13 15:30 195102029 Umeå City IBF - IBF Dalen/Södra Alice Timsäter, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Vatten
2014-12-13 16:30 195102030 IBF Dalen/P06 - IBF Dalen Alice Timsäter, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Vatten
2015-01-24 10:00 195102031 Spöland Vännäs IF - Obbola IK Lydia Elstig, Alice Timsäter Hammarhallen Vännäs
2015-01-24 11:00 195102032 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Alice Timsäter, Lydia Elstig Hammarhallen Vännäs
2015-01-24 12:00 195102033 Obbola IK - IBF Dalen Alice Timsäter, Lydia Elstig Hammarhallen Vännäs
2015-01-24 13:00 195102034 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF Louice Carlson, Jennifer Nygren Hammarhallen Vännäs
2015-01-24 14:00 195102035 IBF Dalen - Holmsund City IBC Louice Carlson, Jennifer Nygren Hammarhallen Vännäs
2015-01-25 11:00 195102036 Sävar IBF - Umeå City IBF Jonas Bergdahl, Kristina Åström Sävaråhallen
2015-01-25 12:00 195102037 IBF Dalen/P06 - IBF Dalen/Södra Kristina Åström, Jonas Bergdahl Sävaråhallen
2015-01-25 13:00 195102038 Umeå City IBF - Ersboda SK Sandra Dyberg, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2015-01-25 14:00 195102039 IBF Dalen/Södra - Sävar IBF Matilda Karlsson, Sandra Dyberg Sävaråhallen
2015-01-25 15:00 195102040 Ersboda SK - IBF Dalen/P06 Matilda Karlsson, Sandra Dyberg Sävaråhallen
2015-02-08 11:00 195102041 IBF Dalen/P06 - Holmsund City IBC Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2015-02-08 12:00 195102042 Obbola IK - Umeå City IBF Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2015-02-08 13:00 195102043 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Södra Sanna Åslin, Tilde Wikström Vildmannahallen
2015-02-08 14:00 195102044 Umeå City IBF - IBF Dalen/P06 Jesper Svedin, Emil Wikström Vildmannahallen
2015-02-08 15:00 195102045 IBF Dalen/Södra - Obbola IK Emil Wikström, Jesper Svedin Vildmannahallen
2015-02-07 13:00 195102046 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF Lisa Vestman, Julia Fältén Sjöfruhallen
2015-02-07 14:00 195102047 Ersboda SK - IBF Dalen Lisa Vestman, Julia Fältén Sjöfruhallen
2015-02-07 15:00 195102048 Sävar IBF - Spöland Vännäs IF Lisa Vestman, Julia Fältén Sjöfruhallen
2015-02-07 16:00 195102049 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Elina Snickars, Lina Näsström Sjöfruhallen
2015-02-07 17:00 195102050 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK Elina Snickars, Lina Näsström Sjöfruhallen
2015-03-15 10:00 195102051 Ersboda SK - Holmsund City IBC Marcus Eliasson, Louise Ramebäck Sporthushallen
2015-03-15 11:00 195102052 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Södra Marcus Eliasson, Louise Ramebäck Sporthushallen
2015-03-15 12:00 195102053 Holmsund City IBC - Umeå City IBF Louise Ramebäck, Marcus Eliasson Sporthushallen
2015-03-15 13:00 195102054 IBF Dalen/Södra - Ersboda SK Ludvig Carlborg Sporthushallen
2015-03-15 14:00 195102055 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF Ludvig Carlborg Sporthushallen
2015-03-14 10:00 195102056 Obbola IK - IBF Dalen/P06 Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-03-14 11:00 195102057 IBF Dalen - Sävar IBF Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-03-14 12:00 195102058 IBF Dalen/P06 - Spöland Vännäs IF , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-03-14 13:00 195102059 Sävar IBF - Obbola IK Marcus Engberg, Jakob Jonsson Olasjöhallen
2015-03-14 14:00 195102060 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen Marcus Engberg, Jakob Jonsson Olasjöhallen
Pojkar 06 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-15 09:30 195152001 Kågedalens AIF P06 - Skellefteå IBS P06/Vit Campushallen
2014-11-15 10:30 195152002 Rönnskär Railcare IF P05-06 - Bureå Idrottsförening P06 Campushallen
2014-11-15 11:30 195152003 Skellefteå IBS P06/Vit - Gamla Stan IBK P06 Campushallen
2014-11-15 12:30 195152004 Bureå Idrottsförening P06 - Boliden FFI P05-07 Campushallen
2014-11-15 13:30 195152005 Gamla Stan IBK P06 - Kågedalens AIF P06 Campushallen
2014-11-15 14:30 195152006 Boliden FFI P05-07 - Rönnskär Railcare IF P05-06 Campushallen
2014-11-29 09:30 195152007 Skellefteå IBS P06/Svart - Boliden FFI P05-07 Joakim Broman Campushallen
2014-11-29 10:30 195152010 Rönnskär Railcare IF P05-06 - Clemensnäs IF P06 , Joakim Broman Campushallen
2014-11-29 11:30 195152009 Boliden FFI P05-07 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 , Joakim Broman Campushallen
2014-11-29 13:00 195152011 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 - Skellefteå IBS P06/Svart Joakim Broman Campushallen
2014-12-24 20:00 195152012 Clemensnäs IF P06 - Kågedalens AIF P06 Campushallen
2015-04-01 00:00 195152008 Kågedalens AIF P06 - Rönnskär Railcare IF P05-06 Campushallen
2014-12-13 09:30 195152013 Bureå Idrottsförening P06 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 , Andreas Åström Campushallen
2014-12-13 10:30 195152014 Clemensnäs IF P06 - Skellefteå IBS P06/Vit Andreas Åström Campushallen
2014-12-13 11:30 195152015 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 - Gamla Stan IBK P06 Andreas Åström Campushallen
2014-12-13 12:30 195152016 Skellefteå IBS P06/Svart - Clemensnäs IF P06 Jonas Molin Campushallen
2014-12-13 13:30 195152017 Gamla Stan IBK P06 - Bureå Idrottsförening P06 Jonas Molin Campushallen
2014-12-13 14:30 195152018 Skellefteå IBS P06/Vit - Skellefteå IBS P06/Svart Jonas Molin Campushallen
2015-01-10 09:30 195152019 Gamla Stan IBK P06 - Boliden FFI P05-07 Lasse Ekesryd Campushallen
2015-01-10 10:30 195152020 Bureå Idrottsförening P06 - Rönnskär Railcare IF P05-06 , Lasse Ekesryd Campushallen
2015-01-10 11:30 195152021 Boliden FFI P05-07 - Skellefteå IBS P06/Svart , Christoffer Edlund Campushallen
2015-01-10 12:30 195152022 Kågedalens AIF P06 - Bureå Idrottsförening P06 , Christoffer Edlund Campushallen
2015-01-10 13:30 195152023 Rönnskär Railcare IF P05-06 - Gamla Stan IBK P06 , Christoffer Edlund Campushallen
2015-01-10 14:30 195152024 Skellefteå IBS P06/Svart - Kågedalens AIF P06 , Christoffer Edlund Campushallen
2015-01-25 09:30 195152025 Rönnskär Railcare IF P05-06 - Skellefteå IBS P06/Vit , Joakim Broman Örjanshallen
2015-01-25 10:30 195152026 Clemensnäs IF P06 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 Joakim Broman Örjanshallen
2015-01-25 11:30 195152027 Skellefteå IBS P06/Vit - Boliden FFI P05-07 Joakim Broman Örjanshallen
2015-01-25 12:30 195152028 Bureå Idrottsförening P06 - Clemensnäs IF P06 , Joakim Broman Örjanshallen
2015-01-25 13:30 195152029 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 - Rönnskär Railcare IF P05-06 , Markus Wikström Örjanshallen
2015-01-25 14:30 195152030 Boliden FFI P05-07 - Bureå Idrottsförening P06 Markus Wikström Örjanshallen
2015-02-07 00:00 195152032 Skellefteå IBS P06/Svart - Skellefteå IBS P06/Vit Lövånger Sporthall
2015-02-07 10:00 195152031 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 - Kågedalens AIF P06 , Isak Morén Lövånger Sporthall
2015-02-07 11:15 195152033 Kågedalens AIF P06 - Clemensnäs IF P06 Isak Morén Lövånger Sporthall
2015-02-07 12:15 195152034 Gamla Stan IBK P06 - Skellefteå IBS P06/Svart , Isak Morén Lövånger Sporthall
2015-02-07 13:30 195152035 Skellefteå IBS P06/Vit - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 Isak Morén Lövånger Sporthall
2015-02-07 14:30 195152036 Clemensnäs IF P06 - Gamla Stan IBK P06 Isak Morén Lövånger Sporthall
2015-02-15 10:30 195152037 Skellefteå IBS P06/Vit - Bureå Idrottsförening P06 , Alice Selin Campushallen
2015-02-15 11:30 195152039 Kågedalens AIF P06 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 Alice Selin Campushallen
2015-02-15 13:30 195152041 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 - Skellefteå IBS P06/Vit , Christoffer Edlund Campushallen
2015-02-15 14:30 195152042 Rönnskär Railcare IF P05-06 - Kågedalens AIF P06 Christoffer Edlund Campushallen
2015-04-01 02:00 195152038 Skellefteå IBS P06/Svart - Rönnskär Railcare IF P05-06 Campushallen
2015-04-01 03:00 195152040 Bureå Idrottsförening P06 - Skellefteå IBS P06/Svart Campushallen
2015-03-14 09:30 195152043 Boliden FFI P05-07 - Kågedalens AIF P06 , Felix Malmström Campushallen
2015-03-14 10:30 195152044 Skellefteå IBS P06/Svart - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 Felix Malmström Campushallen
2015-03-14 11:30 195152045 Kågedalens AIF P06 - Gamla Stan IBK P06 Felix Malmström Campushallen
2015-03-14 12:30 195152046 Clemensnäs IF P06 - Skellefteå IBS P06/Svart Christoffer Edlund Campushallen
2015-03-14 13:30 195152047 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P06 - Boliden FFI P05-07 , Christoffer Edlund Campushallen
2015-03-14 14:30 195152048 Gamla Stan IBK P06 - Clemensnäs IF P06 , Christoffer Edlund Campushallen
2015-03-22 09:30 195152049 Clemensnäs IF P06 - Bureå Idrottsförening P06 Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-03-22 10:30 195152050 Rönnskär Railcare IF P05-06 - Boliden FFI P05-07 , Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-03-22 11:30 195152051 Bureå Idrottsförening P06 - Gamla Stan IBK P06 , Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-03-22 12:30 195152052 Skellefteå IBS P06/Vit - Rönnskär Railcare IF P05-06 Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-03-22 13:30 195152053 Boliden FFI P05-07 - Clemensnäs IF P06 , Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-03-22 14:30 195152054 Gamla Stan IBK P06 - Skellefteå IBS P06/Vit , Bobby Hjelte Örjanshallen
Pojkar 06 Umeå A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 10:00 195103001 IBF Dalen/P06 - Täfteå IK Joakim Norman, Love Redin Umeå Energi Arena Väst
2014-11-02 11:00 195103002 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF Love Redin, Joakim Norman Umeå Energi Arena Väst
2014-11-02 12:00 195103003 Täfteå IK - Hörnefors IF Love Redin, Joakim Norman Umeå Energi Arena Väst
2014-11-02 13:00 195103004 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Umeå Energi Arena Väst
2014-11-02 14:00 195103005 Hörnefors IF - IBF Dalen/P06 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2014-11-02 15:00 195103006 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2014-11-15 11:00 195103007 Hörnefors IF - Holmsund City IBC , Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-11-15 12:00 195103008 IBF Dalen/P06 - Gimonäs Umeå IF Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-11-15 13:00 195103009 Holmsund City IBC - Röbäcks IF , Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-11-15 14:00 195103010 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Jacob Laggar, Anton Broman Bråvallahallen
2014-11-15 15:00 195103011 Röbäcks IF - Hörnefors IF Jacob Laggar, Anton Broman Bråvallahallen
2014-11-15 16:00 195103012 Umeå City IBF - IBF Dalen/P06 Anton Broman, Jacob Laggar Bråvallahallen
2014-11-29 12:00 195103013 Holmsund City IBC - Umeå City IBF Alice Timsäter, Lydia Elstig Storsjöhallen
2014-11-29 13:00 195103014 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF Lydia Elstig, Alice Timsäter Storsjöhallen
2014-11-29 14:00 195103015 Umeå City IBF - Täfteå IK Alice Timsäter, Lydia Elstig Storsjöhallen
2014-11-29 15:00 195103016 Röbäcks IF - IBF Dalen/P06 Simon Andersson, Raderad person Egen begäran enligt GDPR Storsjöhallen
2014-11-29 16:00 195103017 Täfteå IK - Holmsund City IBC Raderad person Egen begäran enligt GDPR, Simon Andersson Storsjöhallen
2014-11-29 17:00 195103018 IBF Dalen/P06 - Spöland Vännäs IF Simon Andersson, Raderad person Egen begäran enligt GDPR Storsjöhallen
2014-12-13 10:00 195103019 Täfteå IK - Röbäcks IF Marcus Eliasson, Tor Bergström Täftehallen
2014-12-13 11:00 195103020 Umeå City IBF - Hörnefors IF Marcus Eliasson, Tor Bergström Täftehallen
2014-12-13 12:00 195103021 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF Hampus Söderlund, Ludvig Andersson Täftehallen
2014-12-13 13:00 195103022 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Mayhar Aftasi, Hampus Söderlund Täftehallen
2014-12-13 14:00 195103023 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK Mayhar Aftasi, Ludvig Andersson Täftehallen
2014-12-13 15:00 195103024 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF Ludvig Andersson, Hampus Söderlund Täftehallen
2014-12-20 10:30 195103025 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF Roger Karlsson, Manuel Garzon Bråvallahallen
2014-12-20 12:00 195103027 Spöland Vännäs IF - Täfteå IK Anton Broman Hammarhallen Vännäs
2014-12-20 13:00 195103026 IBF Dalen/P06 - Holmsund City IBC Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2014-12-20 13:00 195103028 Umeå City IBF - Röbäcks IF , Ebba Öberg Sporthushallen
2015-01-11 13:00 195103029 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Umeå Energi Arena Öst
2015-01-11 14:00 195103030 Täfteå IK - Hörnefors IF Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Öst
2015-01-11 15:00 195103031 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Umeå Energi Arena Öst
2015-01-11 16:00 195103032 Hörnefors IF - IBF Dalen/P06 Sofia Deijer, Tilde Åberg Umeå Energi Arena Öst
2015-01-11 17:00 195103033 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Sofia Deijer, Tilde Åberg Umeå Energi Arena Öst
2015-01-11 18:00 195103034 IBF Dalen/P06 - Täfteå IK Sofia Deijer, Tilde Åberg Umeå Energi Arena Öst
2015-01-25 10:00 195103035 Röbäcks IF - Hörnefors IF Louise Ramebäck, Johanna Junes Elofssonhallen
2015-01-25 11:00 195103036 IBF Dalen/P06 - Gimonäs Umeå IF Louise Ramebäck, Johanna Junes Elofssonhallen
2015-01-25 12:00 195103037 Hörnefors IF - Holmsund City IBC Johanna Junes, Louise Ramebäck Elofssonhallen
2015-01-25 13:00 195103038 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Marcus Eliasson, Tor Bergström Elofssonhallen
2015-01-25 14:00 195103039 Holmsund City IBC - Röbäcks IF Tor Bergström, Marcus Eliasson Elofssonhallen
2015-01-25 15:00 195103040 Umeå City IBF - IBF Dalen/P06 Tor Bergström, Marcus Eliasson Elofssonhallen
2015-02-08 10:00 195103041 Umeå City IBF - Täfteå IK Lydia Elstig, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2015-02-08 11:00 195103042 Röbäcks IF - IBF Dalen/P06 Lydia Elstig, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2015-02-08 12:00 195103043 Täfteå IK - Holmsund City IBC Matilda Karlsson, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Öst
2015-02-08 13:00 195103044 IBF Dalen/P06 - Spöland Vännäs IF Isak Hermansson, Marcus Engberg Umeå Energi Arena Öst
2015-02-08 14:00 195103045 Holmsund City IBC - Umeå City IBF Isak Hermansson, Marcus Engberg Umeå Energi Arena Öst
2015-02-08 15:00 195103046 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF Marcus Engberg, Isak Hermansson Umeå Energi Arena Öst
2015-02-22 10:00 195103047 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF Tilde Åberg, Sofia Deijer Hammarhallen Vännäs
2015-02-22 11:00 195103048 Täfteå IK - Röbäcks IF Sofia Deijer, Tilde Åberg Hammarhallen Vännäs
2015-02-22 12:00 195103049 Umeå City IBF - Hörnefors IF Tilde Åberg, Sofia Deijer Hammarhallen Vännäs
2015-02-22 13:00 195103050 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF Jacob Laggar, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2015-02-22 14:00 195103051 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Alvina Mukkala, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2015-02-22 15:00 195103052 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK Alvina Mukkala, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2015-03-14 14:30 195103056 Röbäcks IF - Umeå City IBF , Sofia Deijer Elofssonhallen
2015-03-15 13:00 195103055 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF Rolf Eriksson Täftehallen
2015-03-15 14:30 195103053 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF Louice Carlson, Jennifer Nygren Sjöfruhallen
2015-03-15 14:30 195103054 Holmsund City IBC - IBF Dalen/P06 Robert Segerstedt Storsjöhallen
Pojkar 06 Umeå B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 11:00 195104001 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF Kristina Åström, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2014-11-02 12:00 195104002 Ersboda SK - IBF Dalen Kristina Åström, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2014-11-02 13:00 195104003 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Matilda Karlsson, Kristina Åström Sävaråhallen
2014-11-02 14:00 195104004 IBF Dalen - Sävar IBF Tilde Filén, Tove Hiitti Sävaråhallen
2014-11-02 15:00 195104005 Umeå City IBF - Ersboda SK Tilde Filén, Tove Hiitti Sävaråhallen
2014-11-15 10:00 195104006 Vindelns IF - IBF Dalen Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2014-11-15 11:00 195104007 Ersboda SK - Sandåkerns SK Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund FC Vindeln
2014-11-15 12:00 195104008 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2014-11-15 13:00 195104009 Sandåkerns SK - Sävar IBF Sofia Deijer, Tilde Åberg FC Vindeln
2014-11-15 14:00 195104010 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK Tilde Åberg, Sofia Deijer FC Vindeln
2014-11-15 15:00 195104011 Sävar IBF - Vindelns IF Sofia Deijer, Tilde Åberg FC Vindeln
2014-11-22 11:00 195104012 IBF Dalen - Umeå City IBF , Kim Fallbjörk Musköten 1
2014-11-22 12:00 195104013 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK Kim Fallbjörk Musköten 1
2014-11-22 13:00 195104014 Umeå City IBF - Vindelns IF , Kim Fallbjörk Musköten 1
2014-11-22 14:00 195104015 Sandåkerns SK - IBF Dalen Kim Fallbjörk, Tilde Filén Musköten 1
2014-11-22 15:00 195104016 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF Tilde Filén, Kim Fallbjörk Musköten 1
2014-12-06 11:00 195104017 Umeå City IBF - Sandåkerns SK Indra Fastborg, Sofia Deijer Umeå Energi Arena Väst
2014-12-06 12:00 195104018 Ersboda SK - Sävar IBF Sofia Deijer, Indra Fastborg Umeå Energi Arena Väst
2014-12-06 13:00 195104019 Sandåkerns SK - Vindelns IF Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2014-12-06 14:00 195104020 Sävar IBF - Umeå City IBF Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2014-12-06 15:00 195104021 Vindelns IF - Ersboda SK Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Väst
2015-01-10 11:00 195104022 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Jennifer Nygren, Louice Carlson Ålidhemshallen
2015-01-10 12:00 195104023 IBF Dalen - Sävar IBF Louice Carlson, Jennifer Nygren Ålidhemshallen
2015-01-10 13:00 195104024 Umeå City IBF - Ersboda SK Louice Carlson, Jennifer Nygren Ålidhemshallen
2015-01-10 14:00 195104025 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF Sanna Åslin, Tilde Wikström Ålidhemshallen
2015-01-10 15:00 195104026 Ersboda SK - IBF Dalen Sanna Åslin, Tilde Wikström Ålidhemshallen
2015-02-08 11:00 195104027 Sandåkerns SK - IBF Dalen Tor Bergström, Marcus Eliasson Umeå Energi Arena Vatten
2015-02-08 12:00 195104028 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF Tor Bergström, Marcus Eliasson Umeå Energi Arena Vatten
2015-02-08 13:00 195104029 IBF Dalen - Umeå City IBF Marcus Eliasson, Tor Bergström Umeå Energi Arena Vatten
2015-02-08 14:00 195104030 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Vatten
2015-02-08 15:00 195104031 Umeå City IBF - Vindelns IF Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Vatten
2015-03-21 10:00 195104032 Vindelns IF - IBF Dalen Dennis Karström, Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-03-21 11:00 195104033 Ersboda SK - Sandåkerns SK Dennis Karström, Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-03-21 12:00 195104034 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Magnus Sigvardsson, Dennis Karström FC Vindeln
2015-03-21 13:00 195104035 Sandåkerns SK - Sävar IBF Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-03-21 14:00 195104036 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK , Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-03-21 15:00 195104037 Sävar IBF - Vindelns IF Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-03-14 11:00 195104038 Ersboda SK - Sävar IBF Ludvig Andersson, Tor Bergström Sporthushallen
2015-03-14 12:00 195104039 Sandåkerns SK - Vindelns IF Ludvig Andersson, Tor Bergström Sporthushallen
2015-03-14 13:00 195104040 Sävar IBF - Umeå City IBF Tor Bergström, Ludvig Andersson Sporthushallen
2015-03-14 14:00 195104041 Vindelns IF - Ersboda SK Ludvig Andersson, Tor Bergström Sporthushallen
2015-03-14 15:00 195104042 Umeå City IBF - Sandåkerns SK Kim Fallbjörk Sporthushallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis