Fair Play Cup Pojkar 13 (2014/15)

Gruppspel
FPC Pojkar 13 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-27 18:00 144601001 Fagerhult Habo IBK Ungdom - IBK Vöikers 1 - 4 Emil Lindén, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-27 18:40 144601002 Pixbo Wallenstam IBF 1 Svart - Tenhults IF 4 - 1 Emil Lindén, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-27 20:40 144601003 IBK Vöikers - Pixbo Wallenstam IBF 1 Svart 5 - 4 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-27 21:20 144601004 FC Helsingborg - Fagerhult Habo IBK Ungdom 7 - 0 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 10:00 144601005 Tenhults IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 0 - 4 Kjell Persson, Lars Hjelm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-28 10:40 144601006 FC Helsingborg - IBK Vöikers 2 - 5 Kjell Persson, Lars Hjelm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-28 16:20 144601007 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 1 Svart 3 - 3 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 17:00 144601008 Tenhults IF - FC Helsingborg 0 - 3 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 20:40 144601009 IBK Vöikers - Tenhults IF 7 - 2 Fanny Söderling, Julia Friman Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-28 21:20 144601010 Pixbo Wallenstam IBF 1 Svart - FC Helsingborg 2 - 5 Fanny Söderling, Julia Friman Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vöikers 4 4 0 0 21-9 12 12
2. FC Helsingborg 4 3 0 1 17-7 10 9
3. Pixbo Wallenstam IBF 1 Svart 4 1 1 2 13-14 -1 4
4. Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 1 1 2 8-14 -6 4
5. Tenhults IF 4 0 0 4 3-18 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-27 18:00 144602001 Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) - Emmaljunga GOIF 12 - 0 Anton Erixon, Jonas Rydh Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-27 18:40 144602002 Hovslätts IK - Ljungby IB 12 - 1 Anton Erixon, Jonas Rydh Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-27 20:40 144602003 Emmaljunga GOIF - Hovslätts IK 0 - 12 Kjell Persson, Lars Hjelm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-27 21:20 144602004 Västerås IBS Ung 4 - Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) 2 - 0 Kjell Persson, Lars Hjelm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 10:00 144602005 Ljungby IB - Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) 3 - 8 Anders Everstrand, Ola Annér Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-28 10:40 144602006 Västerås IBS Ung 4 - Emmaljunga GOIF 8 - 0 Anders Everstrand, Ola Annér Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-28 16:20 144602007 Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) - Hovslätts IK 1 - 10 Fanny Söderling, Julia Friman Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 17:00 144602008 Ljungby IB - Västerås IBS Ung 4 0 - 9 Fanny Söderling, Julia Friman Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 20:40 144602009 Emmaljunga GOIF - Ljungby IB 2 - 5 Emil Lindén, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-28 21:20 144602010 Hovslätts IK - Västerås IBS Ung 4 2 - 2 Emil Lindén, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 4 3 1 0 36-4 32 10
2. Västerås IBS Ung 4 4 3 1 0 21-2 19 10
3. Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) 4 2 0 2 21-15 6 6
4. Ljungby IB 4 1 0 3 9-31 -22 3
5. Emmaljunga GOIF 4 0 0 4 2-37 -35 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-27 18:00 144603001 CL98IC 1 - HölöJärna SK 3 - 1 Thomas Atting, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-27 18:40 144603002 Jönköpings IK - Skattkärrs IK 1 - 5 Thomas Atting, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 12:00 144603003 CL98IC 1 - Jönköpings IK 3 - 1 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 12:00 144603004 HölöJärna SK - Skattkärrs IK 2 - 7 Bengt Helgesson, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 20:00 144603005 Jönköpings IK - HölöJärna SK 7 - 1 Johan Forsström, Torbjörn Aspman Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 20:00 144603006 Skattkärrs IK - CL98IC 1 3 - 1 Fluturim Bisevic, Sanna Norén Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skattkärrs IK 3 3 0 0 15-4 11 9
2. CL98IC 1 3 2 0 1 7-5 2 6
3. Jönköpings IK 3 1 0 2 9-9 0 3
4. HölöJärna SK 3 0 0 3 4-17 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-27 19:20 144604001 Bankeryds Skid o MK - Pixbo Wallenstam IBF 2 Röd 0 - 15 Anders Everstrand, Ola Annér Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-27 20:00 144604002 Sandö IBK - Westerviks IBK 2 - 4 Erik Norin, Joe Larsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 12:00 144604003 Bankeryds Skid o MK - Sandö IBK 3 - 3 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 12:00 144604004 Pixbo Wallenstam IBF 2 Röd - Westerviks IBK 2 - 5 Fluturim Bisevic, Sanna Norén Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 20:00 144604005 Sandö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 Röd 2 - 2 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 20:00 144604006 Westerviks IBK - Bankeryds Skid o MK 7 - 1 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westerviks IBK 3 3 0 0 16-5 11 9
2. Pixbo Wallenstam IBF 2 Röd 3 1 1 1 19-7 12 4
3. Sandö IBK 3 0 2 1 7-9 -2 2
4. Bankeryds Skid o MK 3 0 1 2 4-25 -21 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-27 19:20 144605001 IFK Arboga IBK - S/W 2010 2 - 0 Bengt Helgesson, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-27 20:00 144605002 Skara IBK - Åsa IF 7 - 3 Bengt Helgesson, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 12:00 144605003 IFK Arboga IBK - Skara IBK 1 - 7 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 13:00 144605004 S/W 2010 - Åsa IF 0 - 4 Simon Jansson, Tonni Boström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 21:20 144605005 Skara IBK - S/W 2010 6 - 1 Pontus Horvath, Rasmus Johansson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 21:20 144605006 Åsa IF - IFK Arboga IBK 2 - 2 Fluturim Bisevic, Sanna Norén Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skara IBK 3 3 0 0 20-5 15 9
2. Åsa IF 3 1 1 1 9-9 0 4
3. IFK Arboga IBK 3 1 1 1 5-9 -4 4
4. S/ W 2010 3 0 0 3 1-12 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 10:00 144606001 Askersunds IBK - Lindås IBK 1 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-03-28 10:40 144606002 Nässjö IBF - Visby IBK 1 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-03-28 13:40 144606003 Askersunds IBK - Nässjö IBF 4 - 2 Simon Jansson, Tonni Boström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 14:20 144606004 Lindås IBK - Visby IBK 2 - 0 Simon Jansson, Tonni Boström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 22:00 144606005 Nässjö IBF - Lindås IBK 0 - 7 Bengt Helgesson, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 22:00 144606006 Visby IBK - Askersunds IBK 2 - 5 Pontus Horvath, Rasmus Johansson KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK 3 3 0 0 14-1 13 9
2. Askersunds IBK 3 2 0 1 10-9 1 6
3. Visby IBK 3 1 0 2 5-8 -3 3
4. Nässjö IBF 3 0 0 3 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-27 19:20 144607001 CL98IC 2 - Hertzöga BK 3 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-27 20:00 144607002 Vaxholms IBF - Värnamo IK 2 - 7 Stefan Karlsson, Thomas Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 11:20 144607003 CL98IC 2 - Vaxholms IBF 2 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-03-28 12:00 144607004 Hertzöga BK - Värnamo IK 2 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kålgårdshallen
2015-03-28 20:00 144607005 Vaxholms IBF - Hertzöga BK 2 - 10 Anton Erixon, Jonas Rydh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-28 20:00 144607006 Värnamo IK - CL98IC 2 5 - 2 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hertzöga BK 3 2 1 0 20-7 13 7
2. Värnamo IK 3 2 1 0 14-6 8 7
3. CL98IC 2 3 0 1 2 7-15 -8 1
4. Vaxholms IBF 3 0 1 2 6-19 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-27 20:40 144608001 Fröjereds IF - Palmstaden IK 4 - 2 Martin Roos, William Ripgården Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-27 21:20 144608002 Partille IBS - Vimmerby IBK 11 - 1 Martin Roos, William Ripgården Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 11:20 144608003 Fröjereds IF - Partille IBS 3 - 5 Erik Höst, Petter Niklasson Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 12:00 144608004 Palmstaden IK - Vimmerby IBK 4 - 2 Thomas Atting, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 20:40 144608005 Partille IBS - Palmstaden IK 8 - 1 Fluturim Bisevic, Sanna Norén Kålgårdshallen
2015-03-28 20:40 144608006 Vimmerby IBK - Fröjereds IF 1 - 4 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 3 3 0 0 24-5 19 9
2. Fröjereds IF 3 2 0 1 11-8 3 6
3. Palmstaden IK 3 1 0 2 7-14 -7 3
4. Vimmerby IBK 3 0 0 3 4-19 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Pojkar 13 Bonusmatch
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 11:00 144611001 Tenhults IF - Emmaljunga GOIF 9 - 2 Fanny Söderling, Julia Friman Kålgårdshallen
Slutspel
FPC Pojkar 13 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 08:00 1/8-final 1 144609001 IBK Vöikers - Fröjereds IF 8 - 1 Kjell Persson, Lars Hjelm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-29 08:00 1/8-final 2 144609002 Hovslätts IK - Värnamo IK 5 - 1 Martin Roos, William Ripgården Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-29 08:00 1/8-final 3 144609003 Skattkärrs IK - Askersunds IBK 2 - 1 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-29 08:00 1/8-final 4 144609004 Westerviks IBK - Åsa IF 9 - 0 Simon Jansson, Tonni Boström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-29 08:45 1/8-final 5 144609005 Skara IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 Röd 1 - 5 Kjell Persson, Lars Hjelm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-29 08:45 1/8-final 6 144609006 Lindås IBK - CL98IC 1 5 - 4 Martin Roos, William Ripgården Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-29 08:45 1/8-final 7 144609007 Hertzöga BK - Västerås IBS Ung 4 0 - 6 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-29 08:45 1/8-final 8 144609008 Partille IBS - FC Helsingborg 3 - 4 Simon Jansson, Tonni Boström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-29 11:45 Kvartsfinal 1 144609009 IBK Vöikers - Hovslätts IK 5 - 0 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-29 11:45 Kvartsfinal 2 144609010 Skattkärrs IK - Westerviks IBK 3 - 2 e.str. Stefan Karlsson, Thomas Andersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-29 11:45 Kvartsfinal 3 144609011 Pixbo Wallenstam IBF 2 Röd - Lindås IBK 2 - 6 Martin Roos, William Ripgården Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-29 11:45 Kvartsfinal 4 144609012 Västerås IBS Ung 4 - FC Helsingborg 0 - 1 Sanna Norén, Fluturim Bisevic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-29 14:00 Semifinal 1 144609013 IBK Vöikers - Skattkärrs IK 4 - 1 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-29 14:00 Semifinal 2 144609014 Lindås IBK - FC Helsingborg 2 - 3 Martin Roos, William Ripgården Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-29 17:45 Final 144609015 IBK Vöikers - FC Helsingborg 1 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC Pojkar 13 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 08:00 1/8-final 1 144610001 Pixbo Wallenstam IBF 1 Svart - Vimmerby IBK 4 - 1 Erik Höst, Petter Niklasson Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 08:45 1/8-final 2 144610002 Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) - Vaxholms IBF 7 - 1 Erik Höst, Petter Niklasson Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 09:30 1/8-final 3 144610003 Jönköpings IK - Nässjö IBF 2 - 3 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 10:15 1/8-final 4 144610004 Sandö IBK - S/W 2010 6 - 3 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 11:00 1/8-final 5 144610005 IFK Arboga IBK - Bankeryds Skid o MK 5 - 0 Erik Höst, Petter Niklasson Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 11:45 1/8-final 6 144610006 Visby IBK - HölöJärna SK E 5 - 4 Erik Höst, Petter Niklasson Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 12:30 1/8-final 7 144610007 CL98IC 2 - Ljungby IB 1 - 3 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 13:15 1/8-final 8 144610008 Palmstaden IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 - 7 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 14:00 Kvartsfinal 1 144610009 Pixbo Wallenstam IBF 1 Svart - Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) 1 - 2 e.str. Thomas Atting, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 14:45 Kvartsfinal 2 144610010 Nässjö IBF - Sandö IBK 2 - 1 Thomas Atting, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 15:30 Kvartsfinal 3 144610011 IFK Arboga IBK - Visby IBK 5 - 0 Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 16:15 Kvartsfinal 4 144610012 Ljungby IB - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 17:00 Semifinal 1 144610013 Craftstadens IBK Oskarshamn (P01) - Nässjö IBF 3 - 4 e.str. Thomas Atting, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 17:45 Semifinal 2 144610014 IFK Arboga IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 2 Thomas Atting, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 19:30 Final 144610015 Nässjö IBF - IFK Arboga IBK 2 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Huskvarna Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis