Fair Play Cup Pojkar 11 (2014/15)

Gruppspel
FPC Pojkar 11 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 08:00 144801003 Jönköpings IK 1 - Sportlife Kungälvs IBK Svart 1 8 - 1 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 08:40 144801002 Sävsjö IBK P 03/04 - Färjestadens IBK 1 - 9 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 09:20 144801001 Craftstadens IBK - Visby IBK P 03 8 - 0 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 13:00 144801004 Färjestadens IBK - Craftstadens IBK 3 - 4 Johnny Edh, Thomas Atting Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 13:40 144801005 Visby IBK P 03 - Jönköpings IK 1 2 - 11 Thomas Atting, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 14:20 144801006 Sportlife Kungälvs IBK Svart 1 - Sävsjö IBK P 03/04 11 - 4 Fredrik Ljunggren, Erik Johnsson Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 18:00 144801007 Jönköpings IK 1 - Färjestadens IBK 3 - 1 Fanny Söderling, Julia Friman Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 18:40 144801008 Visby IBK P 03 - Sportlife Kungälvs IBK Svart 1 2 - 2 Erik Norin, Joe Larsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 19:20 144801009 Craftstadens IBK - Sävsjö IBK P 03/04 11 - 0 Erik Norin, Joe Larsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-29 08:00 144801010 Sportlife Kungälvs IBK Svart 1 - Craftstadens IBK 4 - 3 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 08:40 144801011 Sävsjö IBK P 03/04 - Jönköpings IK 1 1 - 11 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 09:20 144801012 Färjestadens IBK - Visby IBK P 03 5 - 1 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 14:00 144801015 Visby IBK P 03 - Sävsjö IBK P 03/04 6 - 1 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 14:40 144801014 Färjestadens IBK - Sportlife Kungälvs IBK Svart 1 4 - 4 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 15:20 144801013 Craftstadens IBK - Jönköpings IK 1 3 - 2 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
FPC Pojkar 11 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 08:00 144802001 Vakant lag - Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 Inst. Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 08:40 144802002 S/W 2010 - CL98IC 1 0 - 5 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 09:20 144802003 Fröjereds IF - Jönköpings IK 2 2 - 1 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-28 13:00 144802004 CL98IC 1 - Vakant lag 6 - 6 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 13:40 144802005 Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 - Fröjereds IF 2 - 5 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 14:20 144802006 Jönköpings IK 2 - S/W 2010 7 - 0 Kjell Persson, Lars Hjelm KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 18:00 144802007 Fröjereds IF - CL98IC 1 5 - 1 Pontus Horvath, Rasmus Johansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 18:40 144802008 Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 - Jönköpings IK 2 0 - 8 Pontus Horvath, Rasmus Johansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 19:20 144802009 Vakant lag - S/W 2010 8 - 1 Rasmus Johansson, Pontus Horvath Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-29 10:00 144802010 Jönköpings IK 2 - Vakant lag 5 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 10:40 144802011 S/W 2010 - Fröjereds IF 2 - 7 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 11:20 144802012 CL98IC 1 - Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 2 - 2 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 16:00 144802013 Vakant lag - Fröjereds IF Inst. Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 16:40 144802014 CL98IC 1 - Jönköpings IK 2 1 - 4 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 17:20 144802015 Sportlife Kungälvs IBK Orange 2 - S/W 2010 2 - 1 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
FPC Pojkar 11 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 08:00 144803001 CL98IC 2 - Åsa IF Gul 2 3 - 4 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 08:40 144803002 Barnarps IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 0 - 5 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 09:20 144803003 Gränna AIS - IF Ariel 6 - 7 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-28 13:00 144803004 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - CL98IC 2 6 - 2 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 13:40 144803005 Åsa IF Gul 2 - Gränna AIS 1 - 9 Therese Lindquist, Jesper Abrahamsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 14:20 144803006 IF Ariel - Barnarps IF 10 - 1 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 18:00 144803007 Gränna AIS - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 6 - 8 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 18:40 144803008 Åsa IF Gul 2 - IF Ariel 5 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 19:20 144803009 CL98IC 2 - Barnarps IF 6 - 3 Lars Hjelm, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-29 08:00 144803010 IF Ariel - CL98IC 2 3 - 7 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 08:40 144803011 Barnarps IF - Gränna AIS 1 - 7 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 09:20 144803012 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Åsa IF Gul 2 7 - 1 Edo Sabanovic, Bengt Helgesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 14:00 144803013 CL98IC 2 - Gränna AIS 4 - 5 Pontus Horvath, Rasmus Johansson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 14:40 144803014 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - IF Ariel 1 - 3 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 15:20 144803015 Åsa IF Gul 2 - Barnarps IF 8 - 1 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Attarpsskolans Sporthall B-hall
FPC Pojkar 11 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 08:00 144804001 Bankeryds Skid o MK - Örlogsstadens IBK 3 - 3 Malin Gelin, Linnéa Widlund Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 08:40 144804002 Westerviks IBK - Mullsjö AIS 3 - 2 Malin Gelin, Linnéa Widlund Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 09:20 144804003 Pixbo Wallenstam IBK 1 Svart - Ryds SK 7 - 2 Malin Gelin, Linnéa Widlund Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-28 13:00 144804004 Mullsjö AIS - Bankeryds Skid o MK 5 - 4 Paul Arnebert, Mikael Aschenbrenner Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-28 13:40 144804005 Örlogsstadens IBK - Pixbo Wallenstam IBK 1 Svart 5 - 4 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-28 14:20 144804006 Ryds SK - Westerviks IBK 2 - 10 Linnéa Widlund, Malin Gelin Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-28 18:00 144804007 Pixbo Wallenstam IBK 1 Svart - Mullsjö AIS 1 - 7 Tonni Boström, Simon Jansson Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 18:40 144804008 Örlogsstadens IBK - Ryds SK 2 - 1 Bengt Helgesson, Edo Sabanovic Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 19:20 144804009 Bankeryds Skid o MK - Westerviks IBK 6 - 7 Edo Sabanovic, Bengt Helgesson Huskvarna Sporthall A
2015-03-29 10:00 144804010 Ryds SK - Bankeryds Skid o MK 0 - 6 Bengt Helgesson, Edo Sabanovic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 10:40 144804011 Westerviks IBK - Pixbo Wallenstam IBK 1 Svart 8 - 0 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 11:20 144804012 Mullsjö AIS - Örlogsstadens IBK 2 - 1 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 16:00 144804013 Bankeryds Skid o MK - Pixbo Wallenstam IBK 1 Svart 8 - 3 Pontus Horvath, Rasmus Johansson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 16:40 144804014 Mullsjö AIS - Ryds SK 1 - 5 Rasmus Johansson, Pontus Horvath Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 17:20 144804015 Örlogsstadens IBK - Westerviks IBK 2 - 2 Pontus Horvath, Rasmus Johansson Attarpsskolans Sporthall B-hall
FPC Pojkar 11 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 08:00 144805001 CL98IC 3 - Värnamo IK 2 8 - 1 Sanna Norén, Fluturim Bisevic KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 08:40 144805002 Pixbo Wallenstam IBK 2 Vit - FBC Emådalen 4 - 3 Sanna Norén, Fluturim Bisevic KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 09:20 144805003 Hovslätts IK - Jönköpings IK 3 6 - 0 Fluturim Bisevic, Sanna Norén KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-28 13:00 144805004 FBC Emådalen - CL98IC 3 3 - 6 Nicklas Bard, Emil Lindén Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-28 13:40 144805005 Värnamo IK 2 - Hovslätts IK 2 - 7 Nicklas Bard, Emil Lindén Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-28 14:20 144805006 Jönköpings IK 3 - Pixbo Wallenstam IBK 2 Vit 7 - 6 William Ripgården, Martin Roos Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-28 18:00 144805007 Hovslätts IK - FBC Emådalen 8 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 18:40 144805008 Värnamo IK 2 - Jönköpings IK 3 3 - 0 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-28 19:20 144805009 CL98IC 3 - Pixbo Wallenstam IBK 2 Vit 5 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-03-29 12:00 144805010 Jönköpings IK 3 - CL98IC 3 2 - 7 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 12:40 144805011 Pixbo Wallenstam IBK 2 Vit - Hovslätts IK 2 - 10 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 13:20 144805012 FBC Emådalen - Värnamo IK 2 1 - 2 Mikael Aschenbrenner, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-29 16:20 144805013 CL98IC 3 - Hovslätts IK 3 - 2 Fredrik Ljunggren, Erik Johnsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-29 17:00 144805014 FBC Emådalen - Jönköpings IK 3 2 - 2 Fredrik Ljunggren, Erik Johnsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-29 17:40 144805015 Värnamo IK 2 - Pixbo Wallenstam IBK 2 Vit 3 - 3 Erik Johnsson, Fredrik Ljunggren Jönköpings Idrottshus B-hall
FPC Pojkar 11 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 08:00 144806001 CL98IC 4 - Åsa IF Svart 1 11 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 08:40 144806002 Värnamo IK 1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 1 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 09:20 144806003 Husqvarna IK - Varla IBK Svart 4 - 2 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Huskvarna Sporthall A
2015-03-28 13:00 144806004 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - CL98IC 4 3 - 2 Jonas Rydh, Anton Erixon Kålgårdshallen
2015-03-28 13:40 144806005 Åsa IF Svart 1 - Husqvarna IK 0 - 7 Anton Erixon, Jonas Rydh Kålgårdshallen
2015-03-28 14:20 144806006 Varla IBK Svart - Värnamo IK 1 2 - 8 Jonas Rydh, Anton Erixon Kålgårdshallen
2015-03-28 18:00 144806007 Husqvarna IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 0 - 2 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 18:40 144806008 Åsa IF Svart 1 - Varla IBK Svart 1 - 0 Mikael Stegnell, Pontus Tejne Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-28 19:20 144806009 CL98IC 4 - Värnamo IK 1 4 - 7 Thomas Atting, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-03-29 12:00 144806010 Varla IBK Svart - CL98IC 4 0 - 3 Edo Sabanovic, Bengt Helgesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 12:40 144806011 Värnamo IK 1 - Husqvarna IK 2 - 1 Edo Sabanovic, Bengt Helgesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 13:20 144806012 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Åsa IF Svart 1 6 - 2 Pontus Horvath, Rasmus Johansson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-29 16:20 144806013 CL98IC 4 - Husqvarna IK 4 - 3 Jonas Rydh, Anton Erixon Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-29 17:00 144806014 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Varla IBK Svart 3 - 1 Jonas Rydh, Anton Erixon Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-03-29 17:40 144806015 Åsa IF Svart 1 - Värnamo IK 1 5 - 7 Anton Erixon, Jonas Rydh Jönköpings Idrottshus C-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis