Pantamera Junior Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-14 12:00 150026002 Sigtuna IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 11 Mario Mallengren, Mikael Hagman Prästängshallen
2014-09-14 13:00 150026003 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (C) 8 - 7 David Berger, Rebecca Staffas Ormingehallen
2014-09-14 14:15 150026001 Älvsjö AIK (C) - Järfälla IBK (B) 2 - 4 Arash Sohrevardi, Christian Ljunggren Västertorpshallen
2014-09-14 15:15 150026004 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 3 - 1 Martin Eriksson, Per Sundvall Björkebyhallen
2014-09-14 18:00 150026005 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 11 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-09-20 10:00 150026009 Rotebro IS IBK (A) - Älvsjö AIK (C) 9 - 5 Tobias Berger, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2014-09-21 13:00 150026007 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 8 Karl Hurtig, Elis Erbing Skarpängskolan A
2014-09-21 17:00 150026010 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 5 Martin Eriksson, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2014-09-21 18:00 150026006 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 5 Arne Brovig, Marcus Ström Åkersberga Sporthall A
2014-09-27 14:30 150026008 Huddinge IBS (C) - Sigtuna IF (A) 3 - 5 Daniel Eriksson, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-10-04 13:00 150026015 Rotebro IS IBK (A) - Järfälla IBK (B) 6 - 6 Michael Selg, Fabian Fahimi Sollentuna sim och sporthall
2014-10-04 13:45 150026011 Älvsjö AIK (C) - Huddinge IBS (C) 5 - 1 Anton Höglin, Hampus Höglin Liljeholmshallen 1
2014-10-05 14:15 150026012 Sigtuna IF (A) - Täby FC (B) 2 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Prästängshallen
2014-10-05 15:30 150026014 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 9 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2014-10-05 17:30 150026013 Nacka Wallenstam IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 5 - 8 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2014-10-12 15:45 150026016 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 4 Mathias Olofsson, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2014-10-12 15:45 150026019 Huddinge IBS (C) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 9 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Huddingehallen
2014-10-12 16:00 150026020 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 4 Fadi Saffo, Roland Nester Viksjö Sporthall
2014-10-12 16:45 150026017 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF (A) 8 - 5 Ken Johansson, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2014-10-12 18:15 150026018 Täby FC (B) - Älvsjö AIK (C) 8 - 1 Per Calmén, Per Ove Åman Skarpängskolan A
2014-10-18 16:15 150026025 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (B) 4 - 5 Mattias Nordlund, Leif Karlsson Sollentuna sim och sporthall
2014-10-19 11:45 150026021 Älvsjö AIK (C) - Åkersberga IBF (A) 2 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2014-10-19 13:30 150026024 Huddinge IBS (C) - Järfälla IBK (B) 1 - 10 Johan Ståhl, Erik Nyman Tomtbergahallen
2014-10-19 15:00 150026023 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 14 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-10-19 15:15 150026022 Sigtuna IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 10 Ulf Jonsson, Jonas Edström Prästängshallen
2014-10-25 14:00 150026029 Täby FC (B) - Huddinge IBS (C) 17 - 3 Daniel Tollefors, Per Calmén Skarpängskolan A
2014-10-26 15:00 150026027 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK (C) 6 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-10-26 16:45 150026030 Järfälla IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Viksjö Sporthall
2014-10-26 17:00 150026028 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 5 Oskar Werner, Marcus Ström Åkersberga Sporthall A
2015-02-04 20:15 150026026 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sigtuna IF (A) 8 - 4 Niklas Forsman, Per Calmén Björkebyhallen
2014-10-11 10:00 150026033 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 10 Fabian Fahimi, Niklas Forsman Skarpängskolan A
2014-11-08 10:30 150026035 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 13 - 6 Karl Hurtig, Mattias Nordlund Sollentuna sim och sporthall
2014-11-09 11:15 150026031 Älvsjö AIK (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2014-11-09 13:30 150026034 Huddinge IBS (C) - Åkersberga IBF (A) 2 - 6 Aldin Imamovic, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-11-09 14:00 150026032 Sigtuna IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 5 Leif Karlsson, Per Sundvall Prästängshallen
2014-10-25 13:15 150026040 Järfälla IBK (B) - Sigtuna IF (A) 14 - 0 Jacob Leijon, Mario Mallengren Jakobsbergs Sporthall
2014-11-14 19:45 150026038 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS (C) 6 - 7 Roland Nester, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2014-11-15 16:45 150026036 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK (C) 6 - 10 Patrik Andersén, Ted Bruzelius Ormingehallen
2014-11-15 17:45 150026039 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) 5 - 1 Helen Wennström, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-11-16 16:45 150026037 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 8 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Björkebyhallen
2014-11-21 20:00 150026044 Huddinge IBS (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2014-11-22 15:00 150026043 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 15 - 5 Johan Hessing, Per-Ove Duvert Skarpängskolan A
2014-11-23 10:15 150026041 Älvsjö AIK (C) - Sigtuna IF (A) 4 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2014-11-23 17:00 150026042 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK (B) 6 - 3 Per Calmén, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2014-11-23 17:00 150026045 Rotebro IS IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 4 Christian Högberg, Roland Nester Arena Satelliten
2014-12-02 20:15 150026048 Huddinge IBS (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Mattias Nordlund, Jakob Westerlund Skogåshallen
2014-12-06 13:00 150026049 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF (A) 18 - 3 Tobias Ekmark, Ken Johansson Sollentuna sim och sporthall
2014-12-06 15:30 150026047 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 11 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Skarpängskolan A
2014-12-07 18:30 150026046 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 22 - 3 Daniel Tollefors, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2014-12-14 12:30 150026050 Järfälla IBK (B) - Älvsjö AIK (C) 9 - 3 Juha Tammerström, Malte Tammerström Jakobsbergs Sporthall
2014-12-21 10:00 150026054 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 6 Aldin Imamovic, Fabian Fahimi Björkebyhallen
2014-12-21 10:45 150026051 Älvsjö AIK (C) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 13 Tony Verho, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2014-12-21 11:00 150026053 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 7 - 4 Johan Jäderlund, Ken Johansson Ormingehallen
2014-12-21 11:45 150026055 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (B) 10 - 6 Christian Högberg, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2014-12-21 13:00 150026052 Sigtuna IF (A) - Huddinge IBS (C) 1 - 9 Jonas Jatko, Jonas Edström Prästängshallen
2014-12-20 15:30 150026058 Täby FC (B) - Sigtuna IF (A) 20 - 1 Patrik Andersén, Mats Järnmark Skarpängskolan A
2015-01-08 18:30 150026060 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Roland Nester, Ken Johansson Kallhälls sporthall
2015-01-10 16:45 150026057 Åkersberga IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Jacob Leijon, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2015-01-11 21:00 150026056 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 6 Roland Nester, Jacob Leijon Hässelbyhallen
2015-01-13 20:15 150026059 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK (C) 1 - 5 Marcus Jansson, Adam Nikolausson Skogåshallen
2015-01-17 15:30 150026061 Älvsjö AIK (C) - Täby FC (B) 8 - 2 Lars Sundlöf, Marco Svenström Skärholmshallen
2015-01-17 18:00 150026065 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (C) 9 - 0 Karl Hurtig, Mats Järnmark Silverdalshallen
2015-01-18 14:00 150026063 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 5 Fabian Fahimi, Michael Selg Ormingehallen
2015-01-18 16:30 150026064 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK (B) 1 - 5 Joakim Levin, Per Calmén Björkebyhallen
2015-01-18 19:30 150026062 Sigtuna IF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 5 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2015-01-25 14:30 150026067 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF (A) 10 - 8 Mattias Nordlund, Thomas Bégat Hässelbyhallen
2015-01-25 17:00 150026066 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 3 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2015-01-25 17:45 150026068 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK (C) 7 - 5 Tobias Ekmark, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2015-01-25 19:15 150026070 Järfälla IBK (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 5 Andreas Mattsson, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2015-02-08 16:30 150026069 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 6 Karl Hurtig, Stefan Flöjt Tibblehallen CC
2015-01-24 13:00 150026071 Älvsjö AIK (C) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Skärholmshallen
2015-01-31 11:00 150026075 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 5 Karl Hurtig, Thomas Bégat Sollentuna sim och sporthall
2015-01-31 18:00 150026074 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2015-02-01 14:30 150026073 Nacka Wallenstam IBK (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 4 Fabian Fahimi, Simon Bernhardsson Ormingehallen
2015-02-01 16:15 150026072 Sigtuna IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 13 Thomas Bégat, Mattias Nordlund Prästängshallen
2015-02-08 18:00 150026076 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sigtuna IF (A) 6 - 3 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-02-10 20:00 150026080 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 8 - 5 Tobias Berger, Mattias Nordlund Kallhälls sporthall
2015-02-13 19:30 150026078 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Thomas Wargkelius Hässelbyhallen
2015-02-15 16:30 150026079 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (C) 7 - 5 Per Calmén, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 17:30 150026077 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (C) 7 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Jakobsbergs Sporthall
2015-03-07 11:30 150026085 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Sollentuna sim och sporthall
2015-03-07 15:00 150026081 Älvsjö AIK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skärholmshallen
2015-03-08 12:15 150026084 Huddinge IBS (C) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 6 Jonas Håmark, Lars Sundlöf Skogåshallen
2015-03-08 13:00 150026083 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Peter Eriksson, Ken Johansson Tibblehallen CC
2015-03-08 14:15 150026082 Sigtuna IF (A) - Järfälla IBK (B) 1 - 10 Roger Nyström, Arne Brovig Prästängshallen
2015-03-12 20:15 150026088 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (C) 3 - 4 Mattias Nordlund, Per Calmén Kallhälls sporthall
2015-03-15 14:30 150026086 Sigtuna IF (A) - Älvsjö AIK (C) 8 - 8 Mattias Nordlund, Mikael Hagman Prästängshallen
2015-03-15 14:30 150026089 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 10 Ulf Jonsson, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2015-03-15 18:15 150026090 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 8 - 4 Jacob Leijon, Linus Warrenstein Jakobsbergs Sporthall
2015-03-15 19:15 150026087 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 8 Marcus Jansson, Madelene Westerberg Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK (A) 18 14 2 2 150-67 83 44
2. Järfälla IBK (B) 18 12 4 2 128-70 58 40
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 12 0 6 112-70 42 36
4. Åkersberga IBF (A) 18 11 3 4 112-80 32 36
5. Täby FC (B) 18 7 1 10 117-90 27 22
6. Älvsjö AIK (C) 18 6 3 9 87-99 -12 21
7. Nacka Wallenstam IBK (B) 18 6 2 10 85-113 -28 20
8. Hässelby SK IBK (B) 18 6 2 10 103-150 -47 20
9. Huddinge IBS (C) 18 5 1 12 62-109 -47 16
10. Sigtuna IF (A) 18 1 2 15 61-169 -108 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 09:30 150027001 Farsta IBK (B) - Haninge FBC (A) 2 - 3 Tobias Berger, Mattias Lönnborg Farstahallen 1
2014-09-13 11:30 150027005 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tumba GOIF 10 - 2 Björn Larsson, Daniel Kölborn Strandhallen - Tyresö
2014-09-14 10:30 150027004 Täby FC (C) - FBI Tullinge (A) 6 - 13 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Skarpängskolan A
2014-09-14 12:45 150027002 Älvsjö AIK (B) - Högdalens AIS 17 - 3 Arash Sohrevardi, Christian Ljunggren Västertorpshallen
2014-09-14 16:45 150027003 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 5 Martin Eriksson, Per Sundvall Björkebyhallen
2014-09-20 11:30 150027009 Högdalens AIS - Farsta IBK (B) 3 - 6 Jörgen Larsson, Robert Jäderlund Högdalshallen
2014-09-21 10:00 150027008 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (B) 2 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2014-09-21 11:00 150027010 Haninge FBC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 3 Anders Westerberg, Christian Högberg Torvalla Sporthall
2014-09-21 13:30 150027006 Tumba GOIF - Täby FC (C) 2 - 5 Kent Budell, Johannes Ekenberg Storvretens Sporthall
2014-09-21 20:30 150027007 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Tobias Berger, Kent Budell Tullingehallen
2014-09-28 16:00 150027011 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 4 David Berger, Tobias Berger Farstahallen 1
2014-10-04 12:45 150027012 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge (A) 1 - 4 Arash Sohrevardi, Tony Verho Västertorpshallen
2014-10-05 16:00 150027014 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 0 - 6 Fredrik Nensén, Jakob Westerlund Skarpängskolan B
2014-10-05 17:00 150027013 Bele Barkarby IF IBF (B) - Tumba GOIF 8 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2015-02-21 09:00 150027015 Högdalens AIS - Haninge FBC (A) 4 - 10 Mattias Lönnborg, Patrik Andersén Högdalshallen
2014-09-28 18:15 150027020 Haninge FBC (A) - Täby FC (C) 3 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Sporthall
2014-10-11 15:30 150027016 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 3 Emilia Tuomela, Jacob Leijon Strandhallen - Tyresö
2014-10-12 13:00 150027017 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (B) 2 - 8 Mario Mallengren, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2014-10-12 14:15 150027019 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS 6 - 3 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Huddingehallen
2014-10-12 20:30 150027018 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (B) 5 - 1 Alexander Mattsson, Roland Nester Tullingehallen
2014-10-17 20:00 150027024 Huddinge IBS (B) - Haninge FBC (A) 4 - 5 Leif Karlsson, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2014-10-18 14:15 150027025 Högdalens AIS - FBI Tullinge (A) 4 - 5 Christian Ljunggren, Madelene Westerberg Högdalshallen
2014-10-18 17:15 150027021 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF 3 - 1 Oskar Sevefjord, Sampo Friberg Farstahallen 1
2014-10-18 17:15 150027023 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 8 - 4 Joakim Levin, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2014-10-19 17:00 150027022 Älvsjö AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 9 Linus Löfstedt, Kenny Ly Västertorpshallen
2014-10-25 11:45 150027029 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2014-10-26 11:00 150027027 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (B) 4 - 2 Daniel Kölborn, Jacob Leijon Strandhallen - Tyresö
2014-10-26 14:30 150027028 Tumba GOIF - Högdalens AIS 14 - 4 Linus Löfstedt, Kenny Ly Storvretens Sporthall
2014-10-26 18:45 150027026 Täby FC (C) - Älvsjö AIK (B) 4 - 4 Fredrik Nensén, Mattias Nordlund Skarpängskolan A
2014-10-26 18:45 150027030 Haninge FBC (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 5 Sampo Friberg, Thomas Wargkelius Torvalla Sporthall
2014-11-08 11:00 150027035 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 21 Patrik Andersén, Arne Brovig Högdalshallen
2014-11-08 14:30 150027031 Farsta IBK (B) - Täby FC (C) 2 - 1 Shari Tingman, Shari Tingman Farstahallen 1
2014-11-08 18:00 150027033 FBI Tullinge (A) - Haninge FBC (A) 5 - 6 Aldin Imamovic, Thomas Wargkelius Tullingehallen
2014-12-10 20:30 150027034 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF 9 - 2 Adam Nikolausson, Aldin Imamovic Huddingehallen
2014-12-13 12:00 150027032 Älvsjö AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Johan Jäderlund, Marco Svenström Skärholmshallen
2014-11-16 10:30 150027037 Täby FC (C) - Högdalens AIS 23 - 4 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Tibblehallen CC
2014-11-16 12:00 150027039 Tumba GOIF - FBI Tullinge (A) 4 - 11 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Storvretens Sporthall
2014-11-16 13:30 150027038 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) 7 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Strandhallen - Tyresö
2014-11-16 15:15 150027036 Bele Barkarby IF IBF (B) - Farsta IBK (B) 3 - 1 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Björkebyhallen
2014-11-30 10:00 150027040 Haninge FBC (A) - Älvsjö AIK (B) 11 - 5 Marcus Jansson, Jonas Jatko Torvalla Sporthall
2014-11-22 15:30 150027041 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 4 - 8 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Farstahallen 3
2014-11-22 16:15 150027045 Högdalens AIS - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 12 Jacob Leijon, Per Sundvall Högdalshallen
2014-11-23 12:00 150027042 Tumba GOIF - Haninge FBC (A) 3 - 10 Mattias Lönnborg, Mattias Nordlund Storvretens Sporthall
2014-11-23 16:00 150027044 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) 5 - 4 Jacob Leijon, Aldin Imamovic Huddingehallen
2014-11-29 16:30 150027043 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 2 Adam Nikolausson, Magnus Berg Tullingehallen
2014-11-30 13:30 150027048 Huddinge IBS (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 5 Kari Malmros, Christian Hamnström Tomtbergahallen
2014-12-06 13:15 150027050 Haninge FBC (A) - Farsta IBK (B) 5 - 4 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Torvalla Sporthall
2014-12-06 14:15 150027049 Högdalens AIS - Älvsjö AIK (B) 2 - 17 Mattias Nordlund, Patrik Andersén Högdalshallen
2014-12-07 12:00 150027046 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Storvretens Sporthall
2014-12-11 19:45 150027047 FBI Tullinge (A) - Täby FC (C) 3 - 3 Tobias Berger, Adam Nikolausson Tullingehallen
2014-12-13 15:30 150027051 Farsta IBK (B) - Högdalens AIS 15 - 3 Roger Öfversten, Robert Jäderlund Farstahallen 1
2014-12-20 10:00 150027055 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Haninge FBC (A) 3 - 4 Tobias Berger, Oskar Sevefjord Strandhallen - Tyresö
2014-12-21 09:15 150027052 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Tony Verho, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2014-12-21 11:30 150027053 Bele Barkarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (A) 1 - 11 Aldin Imamovic, Fabian Fahimi Björkebyhallen
2014-12-21 13:30 150027054 Täby FC (C) - Tumba GOIF 7 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Johannes Ekenberg Tibblehallen CC
2015-01-11 11:00 150027056 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (C) 7 - 7 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-01-11 11:30 150027060 Haninge FBC (A) - Högdalens AIS 15 - 3 Jonas Jatko, Martin Eriksson Torvalla Sporthall
2015-01-11 13:30 150027059 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 5 - 8 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2015-01-11 20:30 150027058 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK (B) 11 - 6 Aldin Imamovic, Adam Nikolausson Tullingehallen
2015-02-08 13:00 150027057 Tumba GOIF - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-01-17 13:30 150027064 Täby FC (C) - Haninge FBC (A) 6 - 6 Tobias Ekmark, Patrik Cullander Skarpängskolan A
2015-01-17 14:00 150027062 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF 12 - 3 Lars Sundlöf, Marco Svenström Skärholmshallen
2015-01-18 15:45 150027061 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (A) 5 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Farstahallen 1
2015-01-18 17:15 150027065 Högdalens AIS - Huddinge IBS (B) 4 - 9 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Farstahallen 1
2015-03-08 13:45 150027063 Bele Barkarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 22 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Björkebyhallen
2015-01-24 13:15 150027070 Haninge FBC (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Patrik Andersén, Tony Verho Torvalla Träningshall
2015-01-25 10:00 150027068 Tumba GOIF - Farsta IBK (B) 4 - 4 Aldin Imamovic, Adam Nikolausson Storvretens Sporthall
2015-01-25 10:00 150027069 FBI Tullinge (A) - Högdalens AIS 16 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2015-01-25 15:45 150027067 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2015-01-25 19:30 150027066 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 4 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Skarpängskolan A
2015-01-31 17:30 150027071 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 8 - 3 Hampus Fändrik, Peter Larsson Farstahallen 1
2015-02-01 13:00 150027072 Älvsjö AIK (B) - Täby FC (C) 11 - 7 Aldin Imamovic, Karl-Johan Leijon Västertorpshallen
2015-02-01 13:30 150027074 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (A) 1 - 0 Mario Mallengren, Ej offentliggjord Tomtbergahallen
2015-02-01 17:15 150027073 Bele Barkarby IF IBF (B) - Haninge FBC (A) 2 - 9 Arne Brovig, Niklas Forsman Björkebyhallen
2015-02-28 10:30 150027075 Högdalens AIS - Tumba GOIF 8 - 1 Mats Järnmark, Patrik Andersén Högdalshallen
2015-01-31 16:15 150027076 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK (B) 3 - 5 Andreas Mattsson, Per Sundvall Björkebyhallen
2015-02-08 11:30 150027078 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Högdalens AIS 18 - 6 Leif Karlsson, Tony Verho Strandhallen - Tyresö
2015-02-14 14:00 150027077 Täby FC (C) - Farsta IBK (B) 6 - 2 Patrik Andersén, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2015-02-15 17:00 150027080 Haninge FBC (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 7 Aldin Imamovic, Tony Verho Torvalla Sporthall
2015-02-19 19:00 150027079 Tumba GOIF - Huddinge IBS (B) 5 - 6 Mattias Nordlund, Jonas Jatko Storvretens Sporthall
2015-03-06 20:00 150027084 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 5 Mattias Lönnborg, Kent Budell Tomtbergahallen
2015-03-07 14:30 150027081 Farsta IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 3 Jörgen Larsson, Roger Öfversten Farstahallen 3
2015-03-07 15:45 150027085 Högdalens AIS - Täby FC (C) 10 - 7 Roger Nyström, Vilhelm Nordström Högdalshallen
2015-03-07 18:30 150027083 FBI Tullinge (A) - Tumba GOIF 9 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-03-08 20:00 150027082 Älvsjö AIK (B) - Haninge FBC (A) 7 - 10 Patrik Andersén, Karl Hurtig Liljeholmshallen 1
2015-03-14 11:00 150027090 Haninge FBC (A) - Tumba GOIF 7 - 6 Leif Karlsson, Aarre Hietanen Söderbymalmskolan
2015-03-14 14:30 150027088 Täby FC (C) - Huddinge IBS (B) 5 - 1 Björn Söderström, Christer Jacobsson Skarpängskolan A
2015-03-14 15:00 150027089 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (A) 2 - 8 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Strandhallen - Tyresö
2015-03-14 19:00 150027087 Bele Barkarby IF IBF (B) - Högdalens AIS 10 - 4 Andreas Mattsson, Jonas Jatko Björkebyhallen
2015-03-15 15:30 150027086 Älvsjö AIK (B) - Farsta IBK (B) 13 - 3 Patrik Andersén, Ghasem Tajalli Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Haninge FBC (A) 18 16 1 1 124-72 52 49
2. FBI Tullinge (A) 18 12 1 5 119-61 58 37
3. Älvsjö AIK (B) 18 11 1 6 131-85 46 34
4. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 18 10 1 7 114-87 27 31
5. Huddinge IBS (B) 18 9 2 7 72-73 -1 29
6. Farsta IBK (B) 18 8 2 8 79-76 3 26
7. Bele Barkarby IF IBF (B) 18 7 2 9 101-87 14 23
8. Täby FC (C) 18 5 5 8 104-98 6 20
9. Tumba GOIF 18 1 3 14 73-128 -55 6
10. Högdalens AIS 18 2 0 16 72-222 -150 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis