Pojkar 16 Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 16 division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 14:30 150038005 Ekerö IK - Huddinge IBS (C) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Erik Rydberg Tappströms Bollhall
2014-09-21 15:00 150038001 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Imtiaz Karim, Rohnny Åhman Hässelbyhallen
2014-09-30 19:15 150038003 Töjnan IBK (A) - IK Frej Täby 7 - 5 Aldin Imamovic, Jakob Westerlund Arena Satelliten
2014-09-27 14:15 150038009 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Sollentuna sim och sporthall
2014-09-27 17:00 150038006 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) 7 - 1 Daniel Eriksson, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-09-28 20:45 150038010 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK 0 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-10-04 10:00 150038015 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 3 Karl Hurtig, Alexander Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2014-10-04 11:00 150038013 Töjnan IBK (A) - Huddinge IBS (C) 4 - 2 Karl Hurtig, Alexander Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2014-10-04 15:45 150038011 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby 5 - 4 David Berger, Tobias Berger Hässelbyhallen
2014-10-05 17:00 150038014 Täby FC (B) - Ekerö IK 2 - 2 e.förl. Ulf Jonsson, Johannes Ekenberg Skarpängskolan A
2014-10-10 21:00 150038019 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK 0 - 10 Jan Lingemark, David Berger Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-11 15:15 150038016 Ekerö IK - Töjnan IBK (A) 6 - 3 Lars Sundlöf, David Holm Tappströms Bollhall
2014-10-12 15:45 150038020 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 2 - 1 Ken Johansson, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2014-10-21 19:15 150038023 Töjnan IBK (A) - Täby FC (B) 2 - 3 Per Sundvall, Aldin Imamovic Arena Satelliten
2014-10-25 13:30 150038024 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) 3 - 7 Juha Tammerström, Ulf Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-26 14:00 150038021 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 0 Lars Sundlöf, Jonas Edström Hässelbyhallen
2014-11-09 11:00 150038028 Huddinge IBS (C) - Rotebro IS IBK 2 - 9 Daniel Eriksson, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-11-09 17:00 150038027 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Magnus Berg Tappströms Bollhall
2014-11-09 17:30 150038030 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (A) 3 - 11 Oskar Werner, Marcus Ström Åkersberga Sporthall A
2014-11-15 10:00 150038035 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 4 - 2 Michael Selg, Fabian Fahimi Sollentuna sim och sporthall
2014-11-15 12:45 150038034 IK Frej Täby - Huddinge IBS (C) 2 - 7 Ulf Jonsson, Per Calmén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-16 12:00 150038031 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 10 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-11-22 13:00 150038037 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 0 - 7 Per-Ove Duvert, Johan Jäderlund Skarpängskolan A
2014-11-22 14:15 150038038 Ekerö IK - IK Frej Täby WO (5 - 0) Nicklas Sundgren, Tobias Ekmark Tappströms Bollhall
2014-11-25 19:15 150038036 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 9 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Arena Satelliten
2014-12-06 12:00 150038045 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 5 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Sollentuna sim och sporthall
2014-12-06 14:00 150038044 IK Frej Täby - Täby FC (B) 6 - 3 Jonas Edström, Simon Åbom Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-12-07 10:00 150038042 Huddinge IBS (C) - Åkersberga IBF (B) 7 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Tomtbergahallen
2014-12-12 21:00 150038048 IK Frej Täby - Töjnan IBK (A) 4 - 6 Jan Lingemark, Per Calmén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-12-13 19:30 150038050 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2014-12-14 13:00 150038046 Huddinge IBS (C) - Ekerö IK 2 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2015-01-10 15:15 150038055 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 0 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Tappströms Bollhall
2015-01-11 14:00 150038054 Täby FC (B) - Huddinge IBS (C) 1 - 9 Daniel Tollefors, Simon Åbom Skarpängskolan A
2015-01-11 15:00 150038051 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK 4 - 4 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2015-01-16 20:00 150038056 Ekerö IK - Täby FC (B) 5 - 1 Lars Reuterhagen, Roland Nester Tappströms Bollhall
2015-01-17 13:45 150038059 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Jonas Jatko, Fredrik Nensén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-17 14:30 150038057 Huddinge IBS (C) - Töjnan IBK (A) 4 - 9 Erik Nyman, Jörgen Larsson Tomtbergahallen
2015-01-17 14:45 150038060 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK 0 - 4 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Åkersberga Sporthall A
2015-01-24 15:15 150038063 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK 3 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Silverdalshallen
2015-01-31 16:30 150038065 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby 7 - 2 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Sollentuna sim och sporthall
2015-02-01 11:00 150038064 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 11 Simon Åbom, William Hasselström Erikslundshallen
2015-02-07 17:00 150038070 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby 11 - 3 Simon Åbom, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2015-02-08 11:00 150038066 Täby FC (B) - Töjnan IBK (A) 5 - 4 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tibblehallen CC
2015-02-08 11:30 150038068 Huddinge IBS (C) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 4 Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2015-02-14 13:00 150038075 Rotebro IS IBK - Huddinge IBS (C) 5 - 1 Rebecca Staffas, Stefan Flöjt Sollentuna sim och sporthall
2015-02-15 15:30 150038071 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 3 - 6 Alexander Mattsson, Thomas Wargkelius Hässelbyhallen
2015-02-15 18:00 150038073 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 7 Mikael Hagman, Mattias Nordlund Silverdalshallen
2015-03-07 15:15 150038078 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 4 - 6 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tappströms Bollhall
2015-03-08 12:30 150038079 Huddinge IBS (C) - IK Frej Täby 3 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2015-03-08 14:30 150038077 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 10 Mikael Hagman, Stefan Flöjt Skarpängskolan A
2015-03-14 10:00 150038085 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 10 - 3 Imtiaz Karim, Casper Arvidsson Sollentuna sim och sporthall
2015-03-14 12:15 150038084 IK Frej Täby - Ekerö IK 2 - 10 Ulf Jonsson, Jonas Edström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-15 09:00 150038081 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK (A) 6 - 3 Per Calmén, David Berger Hässelbyhallen
2015-03-21 16:00 150038087 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 4 - 2 Andreas Mattsson, Karl Hurtig Silverdalshallen
2015-03-21 18:30 150038090 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IBS (C) 3 - 2 Jonas Jatko, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2015-03-22 13:00 150038088 Täby FC (B) - IK Frej Täby 2 - 1 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Skarpängskolan A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 14 10 3 1 80-30 50 33
2. Ekerö IK 14 9 2 3 63-34 29 29
3. Hässelby SK IBK (B) 14 7 5 2 69-53 16 26
4. Töjnan IBK (A) 14 7 0 7 72-59 13 21
5. Åkersberga IBF (B) 14 6 2 6 54-55 -1 20
6. Huddinge IBS (C) 14 6 0 8 49-51 -2 18
7. Täby FC (B) 14 3 1 10 31-86 -55 10
8. IK Frej Täby 14 1 1 12 37-87 -50 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 16 division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 14:00 150039002 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Johan Engvall, Rafi Mohammed Strandhallen - Tyresö
2014-09-21 14:00 150039001 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK (B) 5 - 3 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-09-21 19:00 150039003 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF 0 - 3 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Västertorpshallen
2014-10-12 19:45 150039004 Sköndals IK - Högalids IF (A) 3 - 2 Tobias Berger, Jacob Leijon Sköndalshallen
2014-09-27 12:45 150039007 Högalids IF (A) - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Patrik Andersén, Rafi Mohammed Liljeholmshallen 1
2014-09-27 15:00 150039010 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Helen Wennström, Vilhelm Nordström Farstahallen 3
2014-09-27 16:00 150039009 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 7 Daniel Eriksson, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-09-28 11:00 150039008 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Storvretens Sporthall
2014-10-04 13:00 150039014 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Martin Åkesson, Kent Budell Sköndalshallen
2014-10-05 14:00 150039015 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 1 - 0 Kari Malmros, Jörgen Larsson Tomtbergahallen
2014-10-05 15:00 150039011 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF 7 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2014-10-05 15:30 150039012 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Högalids IF (A) 5 - 3 Filip Engvall, Daniel Mårtensson Strandhallen - Tyresö
2014-10-11 11:45 150039018 Högalids IF (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 9 Christian Neemé, Kevin Neemé Liljeholmshallen 1
2014-10-11 15:30 150039016 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK (B) 2 - 2 Madelene Westerberg, Kent Budell Tullingehallen
2014-10-11 15:30 150039020 Farsta IBK (B) - Sköndals IK 1 - 3 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Farstahallen 1
2014-10-12 12:00 150039019 Tumba GOIF - Huddinge IBS (B) 5 - 3 Jörgen Larsson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2014-10-25 15:15 150039022 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Strandhallen - Tyresö
2014-10-26 10:30 150039025 Huddinge IBS (B) - Högalids IF (A) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2014-10-26 12:30 150039024 Tumba GOIF - Farsta IBK (B) 3 - 4 Mats Andersson, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2014-10-26 18:50 150039023 Älvsjö AIK (B) - Sköndals IK 6 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2014-11-08 13:30 150039030 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 4 - 6 Ted Bruzelius, Arne Brovig Farstahallen 1
2014-11-08 15:30 150039029 Högalids IF (A) - Tumba GOIF 6 - 4 Shari Tingman, Shari Tingman Liljeholmshallen 1
2014-11-08 17:00 150039027 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 7 Aldin Imamovic, Thomas Wargkelius Tullingehallen
2014-11-09 10:45 150039026 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 2 Ludvig Lindholm, Max Hellström Sköndalshallen
2014-11-15 13:00 150039033 Högalids IF (A) - Farsta IBK (B) 1 - 6 Christian Ljunggren, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
2014-11-16 12:30 150039032 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 1 - 7 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Strandhallen - Tyresö
2014-11-16 14:00 150039035 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 1 Kim Svedberg, Hampus Fändrik Tomtbergahallen
2014-11-16 17:45 150039031 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 4 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-11-22 14:30 150039040 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Emil Glenngård, Filip Engvall Farstahallen 3
2014-11-23 14:30 150039037 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 5 - 3 Johan Engvall, Rafi Mohammed Sköndalshallen
2014-11-23 14:45 150039036 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 1 Mats Andersson, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2014-11-29 15:30 150039038 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF 3 - 2 Thomas Wargkelius, Adam Nikolausson Tullingehallen
2014-12-06 10:00 150039043 Högalids IF (A) - FBI Tullinge (B) 5 - 2 Robin Vall, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2014-12-07 11:00 150039044 Tumba GOIF - Sköndals IK 3 - 1 Martin Åkesson, Kent Budell Storvretens Sporthall
2014-12-07 14:00 150039045 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (B) 4 - 1 Daniel Eriksson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2014-12-07 17:45 150039041 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 1 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-12-13 09:45 150039047 Högalids IF (A) - Sköndals IK 4 - 11 Magnus Berg, Leif Karlsson Liljeholmshallen 1
2014-12-13 14:30 150039050 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 4 Roger Öfversten, Robert Jäderlund Farstahallen 1
2014-12-14 10:00 150039048 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (B) 8 - 5 Leif Karlsson, Tony Verho Storvretens Sporthall
2014-12-14 12:00 150039049 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 0 Alexander Stjärnekull, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2015-01-11 09:00 150039055 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (B) 0 - 7 Martin Åkesson, Magnus Berg Tullingehallen
2015-01-11 09:15 150039053 Älvsjö AIK (B) - Högalids IF (A) 2 - 2 Martin Johansson, Elis Erbing Västertorpshallen
2015-01-11 10:00 150039052 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tumba GOIF 4 - 3 , Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-01-11 16:15 150039051 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Simon Bernhardsson, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-01-17 13:30 150039058 Högalids IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 6 Johan Engvall, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2015-01-17 15:30 150039060 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 6 Daniel Eriksson, Marcus Jansson Farstahallen 1
2015-01-17 17:45 150039056 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 1 - 3 Mats Andersson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-01-18 12:00 150039059 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Storvretens Sporthall
2015-01-31 12:45 150039063 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2015-02-01 09:30 150039065 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF 4 - 6 Daniel Eriksson, Ej offentliggjord Tomtbergahallen
2015-02-01 12:00 150039061 Nacka Wallenstam IBK - Högalids IF (A) 8 - 1 Emil Glenngård, Mats Andersson Ormingehallen
2015-02-01 12:45 150039064 Sköndals IK - Farsta IBK (B) 1 - 2 Björn Söderström, Christer Jacobsson Sköndalshallen
2015-02-07 13:30 150039070 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF 1 - 3 Anders Westerberg, Jonas Djäken Farstahallen 1
2015-02-07 15:30 150039069 Högalids IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Liljeholmshallen 1
2015-02-08 09:00 150039067 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 5 Tobias Berger, Helen Wennström Tullingehallen
2015-02-19 18:00 150039066 Sköndals IK - Älvsjö AIK (B) 2 - 3 Max Hellström, Jonas Robertson Sköndalshallen
2015-01-24 11:30 150039074 Tumba GOIF - Högalids IF (A) 10 - 2 Erik Nyman, Johan Ståhl Storvretens Sporthall
2015-02-14 11:00 150039071 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (B) 7 - 4 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Myrsjöskolan
2015-02-14 15:00 150039072 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Sköndals IK 4 - 1 Mats Andersson, Thomas Wargkelius Strandhallen - Tyresö
2015-02-15 10:30 150039073 Älvsjö AIK (B) - Farsta IBK (B) 6 - 1 Aldin Imamovic, Jonas Robertson Västertorpshallen
2015-03-06 19:40 150039080 Farsta IBK (B) - Högalids IF (A) 2 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Ståhl Farstahallen 3
2015-03-07 14:30 150039076 Älvsjö AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 3 Marcus Jansson, Markus Almén Liljeholmshallen 1
2015-03-07 15:30 150039078 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 8 - 3 Patrik Andersén, Jonas Jatko Tullingehallen
2015-03-08 18:45 150039077 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Tobias Berger, Ludvig Lindholm Sköndalshallen
2015-03-14 13:00 150039082 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 9 Marcus Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-03-14 14:00 150039085 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK 5 - 3 Kari Malmros, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-03-14 15:15 150039084 Tumba GOIF - FBI Tullinge (B) 13 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Malmsjö Sporthall
2015-03-15 18:15 150039081 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK (B) 6 - 2 Marcus Jansson, Madelene Westerberg Ormingehallen
2015-03-21 12:30 150039087 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 3 Daniel Kölborn, Mattias Nordlund Västertorpshallen
2015-03-22 09:00 150039089 FBI Tullinge (B) - Högalids IF (A) 16 - 1 Karl-Johan Leijon, Shakir Ahmed Tullingehallen
2015-03-22 10:00 150039086 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 3 Marcus Jansson, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2015-03-22 12:45 150039088 Sköndals IK - Tumba GOIF 2 - 4 Rebecca Staffas, Filip Engvall Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 16 13 0 3 88-41 47 39
2. Tumba GOIF 16 10 0 6 76-51 25 30
3. Älvsjö AIK (B) 16 7 3 6 58-46 12 24
4. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 16 7 2 7 53-67 -14 23
5. Farsta IBK (B) 16 7 1 8 53-52 1 22
6. Huddinge IBS (B) 16 7 0 9 60-56 4 21
7. Sköndals IK 16 6 1 9 49-52 -3 19
8. Högalids IF (A) 16 5 2 9 46-93 -47 17
9. FBI Tullinge (B) 16 4 3 9 59-84 -25 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis