Pojkar 13 Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 13 division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-19 20:45 150059002 Huddinge IBS (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Skogåshallen
2014-09-20 12:00 150059003 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 14 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-09-20 16:00 150059004 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK (A) 1 - 5 Karl Hurtig, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-09-20 18:30 150059001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ängby IF (A) 6 - 1 Jakob Mökander, Johan Lienzén Björkebyhallen
2014-09-21 13:00 150059005 Kungsängens IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2014-09-27 15:00 150059008 Täby FC (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan B
2014-09-27 15:15 150059007 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK (A) 8 - 1 Kevin Neemé, Christian Neemé Tappströms Bollhall
2014-09-27 15:45 150059010 Ängby IF (A) - Kungsängens IF (A) 2 - 9 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Stora Mossen 1
2014-09-27 16:45 150059009 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 5 William Hasselström, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-09-27 17:45 150059006 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 3 - 5 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Stora Mossen 1
2014-10-03 20:45 150059012 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (A) 0 - 16 Adam Nikolausson, Johan Hessing Skogåshallen
2014-10-04 12:00 150059013 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Fabian Fahimi, Michael Selg Sollentuna sim och sporthall
2014-10-04 17:15 150059014 Vallentuna IBK (A) - Kungsängens IF (A) 1 - 3 Fredrik Nensén, Markus Almén Hammarbackens Sporthall
2014-10-05 15:15 150059015 Åkersberga IBF (A) - Ängby IF (A) 6 - 2 Sebastian Ström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-12-21 15:00 150059011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 4 Fabian Fahimi, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2014-10-18 15:45 150059020 Ängby IF (A) - Vallentuna IBK (A) 4 - 7 Lucas Edberg, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2014-10-19 12:30 150059017 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Sara Richert, Nora Lindberg Hässelbyhallen
2014-10-19 13:00 150059016 Kungsängens IF (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 1 Ken Johansson, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2014-10-19 17:45 150059019 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 8 Jonas Jatko, Rebecca Staffas Skarpängskolan B
2014-11-15 19:45 150059018 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2014-10-22 19:30 150059022 Huddinge IBS (B) - Kungsängens IF (A) 1 - 9 Adam Nikolausson, Daniel Eriksson Flemingsbergshallen
2014-10-25 14:45 150059023 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 1 - 6 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-10-25 15:15 150059025 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK (A) 1 - 9 Björn Söderström, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-11-09 13:30 150059024 Täby FC (A) - Ängby IF (A) 2 - 2 Johan Ribbing, Vilhelm Nordström Skarpängskolan A
2014-11-16 18:30 150059021 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 4 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2014-10-04 18:30 150059029 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) 3 - 2 Kari Karke, Peter Eriksson Tappströms Bollhall
2014-11-08 13:00 150059030 Ängby IF (A) - Töjnan IBK (A) 5 - 2 Mario Mallengren, Niklas Forsman Stora Mossen 1
2014-11-08 15:15 150059026 Vallentuna IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Per Calmén, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2014-11-09 12:00 150059027 Kungsängens IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 1 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Ekhammarshallen
2014-11-09 16:45 150059028 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 6 Mario Mallengren, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-11-21 19:45 150059032 Huddinge IBS (B) - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Fredrik Pålsson, Per Sundvall Skogåshallen
2014-11-22 12:15 150059033 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) 0 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2014-11-22 14:00 150059034 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 7 Rebecca Staffas, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-11-22 15:15 150059035 Åkersberga IBF (A) - Kungsängens IF (A) 2 - 0 Henrik Flyborg, Magnus Westerberg Åkersberga Sporthall A
2014-11-23 17:15 150059031 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 8 - 2 Leif Karlsson, Elias Engh Björkebyhallen
2014-11-29 15:30 150059036 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 7 Magnus Westerberg, Christian Högberg Silverdalshallen
2014-11-29 15:30 150059037 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Fanny Svenningsson, Björn Söderström Hammarbackens Sporthall
2014-11-29 16:15 150059040 Ängby IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Andreas Mattsson, Michael Leimer Stora Mossen 1
2014-11-30 11:00 150059038 Kungsängens IF (A) - Täby FC (A) 2 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ekhammarshallen
2014-11-30 15:15 150059039 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (A) 0 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Hässelbyhallen
2014-12-06 13:00 150059044 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 7 - 3 Anton Hemström, Markus Almén Skarpängskolan B
2014-12-06 15:15 150059043 Ekerö IK (A) - Kungsängens IF (A) 0 - 6 Fabian Fahimi, Michael Selg Tappströms Bollhall
2014-12-07 09:00 150059042 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF (A) 5 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-12-07 13:45 150059041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (B) 11 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-12-07 17:30 150059045 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Markus Almén, Daniel Tollefors Åkersberga Sporthall A
2014-11-22 19:00 150059047 Ekerö IK (A) - Vallentuna IBK (A) 7 - 2 , Nicklas Sundgren Tappströms Bollhall
2014-11-24 18:30 150059048 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Dennis Svensson, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2014-12-13 17:30 150059049 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (B) 12 - 1 Simon Åbom, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-12-13 19:30 150059050 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 6 Christian Ljunggren, Leif Karlsson Stora Mossen 1
2014-12-14 11:00 150059046 Hässelby SK IBK (A) - Kungsängens IF (A) 3 - 5 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2015-01-09 20:45 150059052 Huddinge IBS (B) - Täby FC (A) 0 - 3 Jonathan Håkansson, Robin Berger Skogåshallen
2015-01-10 14:15 150059053 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK (A) 2 - 6 Fredrik Nensén, Per Calmén Silverdalshallen
2015-01-10 17:15 150059054 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 4 Andreas Mattsson, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-01-11 11:00 150059055 Kungsängens IF (A) - Ängby IF (A) 5 - 1 Magnus Westerberg, Nicklas Sundgren Ekhammarshallen
2015-01-11 14:30 150059051 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Elias Engh, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-01-18 14:15 150059059 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 8 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan A
2015-01-24 11:45 150059060 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 6 Fredrik Hallenberg, Johan Sandström Stora Mossen 1
2015-01-24 14:15 150059058 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Peter Gustafsson Saliba, David Holm Tappströms Bollhall
2015-01-24 17:15 150059057 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 5 Joakim Levin, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-01-25 10:00 150059056 Kungsängens IF (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 4 Mikael Hagman, Viktor Strömberg Ekhammarshallen
2015-01-30 20:45 150059062 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK (A) 1 - 2 Tobias Berger, Robin Berger Skogåshallen
2015-01-31 13:30 150059063 Töjnan IBK (A) - Kungsängens IF (A) 1 - 5 Imtiaz Karim, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-31 14:45 150059064 Vallentuna IBK (A) - Ängby IF (A) 4 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 15:45 150059065 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 12:15 150059061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) 0 - 7 Thomas Josbrink, Sandhya Karlsson Björkebyhallen
2015-02-07 13:15 150059069 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 2 Magnus Westerberg, David Holm Tappströms Bollhall
2015-02-07 13:45 150059070 Ängby IF (A) - Täby FC (A) 5 - 5 Sven-Åke Hansson, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2015-02-07 19:00 150059066 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK (A) 0 - 1 Ej offentliggjord, Jonas Jatko Hammarbackens Sporthall
2015-02-08 12:00 150059068 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 7 Robert Milerud, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-02-08 17:00 150059067 Kungsängens IF (A) - Huddinge IBS (B) 9 - 3 Mats Korpi, Thomas Josbrink Ekhammarshallen
2015-02-13 19:45 150059072 Huddinge IBS (B) - Vallentuna IBK (A) 0 - 3 Kenny Ly, Daniel Eriksson Skogåshallen
2015-02-14 12:30 150059073 Töjnan IBK (A) - Ängby IF (A) 1 - 7 Niklas Forsman, Roger Nyström Silverdalshallen
2015-02-14 14:00 150059074 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 2 - 6 John Tullsten, Dennis Hagelin Skarpängskolan B
2015-02-14 16:15 150059075 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Vendela Klangö, Henrik Flyborg Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 15:00 150059071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Kungsängens IF (A) 5 - 1 Niklas Forsman, Joakim Levin Björkebyhallen
2015-03-07 14:30 150059077 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-03-07 16:00 150059076 Töjnan IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Karl Hurtig, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-03-07 16:45 150059080 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) 2 - 9 Johan Sandström, Peter Gustafsson Saliba Stora Mossen 1
2015-03-08 11:30 150059078 Kungsängens IF (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 0 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Ekhammarshallen
2015-03-08 18:15 150059079 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 4 Andreas Mattsson, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2015-03-13 18:30 150059083 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 0 Niklas Forsman, Peter Eriksson Tappströms Bollhall
2015-03-13 20:45 150059082 Huddinge IBS (B) - Ängby IF (A) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Leif Karlsson Skogåshallen
2015-03-14 14:00 150059084 Täby FC (A) - Kungsängens IF (A) 2 - 7 Daniel Lagneskog, John Tullsten Skarpängskolan B
2015-03-14 15:15 150059085 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 9 - 2 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-03-15 15:45 150059081 Bele Barkarby IF IBF (A) - Töjnan IBK (A) 11 - 1 Karl Hurtig, Jonas Jatko Björkebyhallen
2015-03-17 20:00 150059090 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 5 Mats Andersson, Peter Gustafsson Saliba Stora Mossen 1
2015-03-20 19:45 150059086 Huddinge IBS (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 13 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2015-03-21 14:00 150059087 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 10 Malte Tammerström, Juha Tammerström Silverdalshallen
2015-03-21 15:00 150059088 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 3 Sven-Åke Hansson, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2015-03-22 13:00 150059089 Kungsängens IF (A) - Ekerö IK (A) 2 - 2 Fredrik Nensén, Mattias Nordlund Ekhammarshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 15 1 2 112-45 67 46
2. Ekerö IK (A) 18 13 1 4 97-29 68 40
3. Kungsängens IF (A) 18 13 1 4 84-34 50 40
4. Åkersberga IBF (A) 18 13 0 5 88-44 44 39
5. Vallentuna IBK (A) 18 10 1 7 61-67 -6 31
6. Täby FC (A) 18 6 3 9 72-80 -8 21
7. Ängby IF (A) 18 5 2 11 54-83 -29 17
8. Hässelby SK IBK (A) 18 5 0 13 52-87 -35 15
9. Töjnan IBK (A) 18 3 1 14 38-108 -70 10
10. Huddinge IBS (B) 18 1 2 15 36-117 -81 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 13 division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-19 19:45 150060002 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK (A) 9 - 1 Christian Neemé, Kevin Neemé Skogåshallen
2014-09-20 11:30 150060003 Farsta IBK (A) - Tumba GOIF (A) 2 - 7 Erik Nyman, Johan Ståhl Farstahallen 1
2014-09-20 13:00 150060004 Salems IF (A) - Älta IF (A) 3 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2014-09-20 15:30 150060001 Ingarö IF (A) - Västerhaninge IBK (A) 6 - 1 Emil Glenngård, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2014-09-21 09:00 150060005 Vendelsö IK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 5 Jonas Jatko, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2014-09-27 13:30 150060010 Västerhaninge IBK (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 8 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ribby Sporthall
2014-09-27 13:45 150060008 Tumba GOIF (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 1 Kenny Ly, Linus Löfstedt Storvretens Sporthall
2014-09-27 17:30 150060009 Älvsjö AIK (A) - Ingarö IF (A) 0 - 8 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Olympen Arena
2014-09-27 17:45 150060006 Åkersberga IBF (B) - Salems IF (A) 5 - 3 Per Sundvall, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-09-28 16:00 150060007 Älta IF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 3 Emil Jonback, Carl Peterson Stavsborgshallen
2014-10-03 19:00 150060011 Ingarö IF (A) - Tumba GOIF (A) 7 - 2 Peter Eriksson, Mattias Nordlund Ingarö Sporthall
2014-10-03 19:45 150060012 Huddinge IBS (A) - Älta IF (A) 1 - 1 Adam Nikolausson, Johan Hessing Skogåshallen
2014-10-04 15:00 150060014 Salems IF (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 1 Kim Svedberg, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2014-10-04 15:30 150060013 Farsta IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 3 Linus Löfstedt, Kenny Ly Farstahallen 1
2014-10-11 14:00 150060015 Älvsjö AIK (A) - Västerhaninge IBK (A) 3 - 5 Carl Peterson, Helen Wennström Olympen Arena
2014-10-12 11:15 150060018 Älta IF (A) - Ingarö IF (A) 6 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Djäken Stavsborgshallen
2014-10-18 15:00 150060020 Västerhaninge IBK (A) - Salems IF (A) 2 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Ludvig Lindholm Ribby Sporthall
2014-10-18 16:15 150060017 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IBS (A) 5 - 2 Daniel Tollefors, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2014-10-19 09:00 150060019 Tumba GOIF (A) - Älvsjö AIK (A) 6 - 4 Jonathan Håkansson, Linus Löfstedt Storvretens Sporthall
2014-10-19 12:00 150060016 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 4 Alexander Stjärnekull, Josefine Weerén Winnerstam Torvalla Träningshall
2014-10-23 19:00 150060021 Ingarö IF (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Johan Ståhl, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2014-10-24 20:45 150060022 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 0 - 8 Lars Sundlöf, Erik Nyman Skogåshallen
2014-10-25 14:00 150060024 Tumba GOIF (A) - Västerhaninge IBK (A) 4 - 0 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-11-16 10:00 150060025 Älvsjö AIK (A) - Älta IF (A) 2 - 6 Max Hellström, Ludvig Lindholm Olympen Arena
2014-12-04 18:00 150060023 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) 1 - 5 Mats Andersson, Leif Karlsson Farstahallen 3
2014-11-08 14:15 150060030 Västerhaninge IBK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 3 Martin Linder, Alexander Montelius-Linden Ribby Sporthall
2014-11-08 14:30 150060026 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 5 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-11-09 13:30 150060028 Åkersberga IBF (B) - Älvsjö AIK (A) 2 - 4 Enya Hasselström, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2014-11-09 14:15 150060029 Älta IF (A) - Tumba GOIF (A) 9 - 5 Mats Andersson, Robin Berger Stavsborgshallen
2014-11-11 19:00 150060027 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (A) 4 - 7 Lars Sundlöf, Thomas Gjutarenäfve Jordbro Sporthall
2014-11-21 20:45 150060032 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 6 - 3 Fredrik Pålsson, Per Sundvall Skogåshallen
2014-11-22 11:45 150060031 Ingarö IF (A) - Salems IF (A) 5 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Ingarö Sporthall
2014-11-22 13:15 150060035 Älvsjö AIK (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Rafi Mohammed, Johan Sandström Olympen Arena
2014-11-23 10:00 150060034 Tumba GOIF (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 0 Mats Andersson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-11-23 15:30 150060033 Älta IF (A) - Västerhaninge IBK (A) 7 - 4 Ludvig Lindholm, Max Hellström Stavsborgshallen
2014-11-29 14:15 150060040 Västerhaninge IBK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 3 Sampo Friberg, Jonas Jatko Ribby Sporthall
2014-11-29 15:00 150060037 Salems IF (A) - Älvsjö AIK (A) 12 - 1 Peter Larsson, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-11-29 16:30 150060036 Farsta IBK (A) - Ingarö IF (A) 3 - 4 Mats Andersson, Johan Engvall Farstahallen 3
2014-11-30 11:00 150060038 Vendelsö IK (A) - Tumba GOIF (A) 4 - 6 Emma Husberg, Filip Engvall Torvalla Träningshall
2014-11-30 14:15 150060039 Åkersberga IBF (B) - Älta IF (A) 2 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2014-12-06 13:15 150060041 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Robin Wirström, Peter Eriksson Ingarö Sporthall
2014-12-06 15:45 150060045 Älvsjö AIK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 3 Leif Borglund, Filip Engvall Olympen Arena
2014-12-06 19:00 150060042 Åkersberga IBF (B) - Västerhaninge IBK (A) 0 - 1 Simon Åbom, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 09:00 150060044 Tumba GOIF (A) - Salems IF (A) 2 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Storvretens Sporthall
2014-12-07 15:00 150060043 Älta IF (A) - Vendelsö IK (A) 10 - 6 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Stavsborgshallen
2014-12-13 14:30 150060048 Tumba GOIF (A) - Farsta IBK (A) 10 - 3 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-12-13 15:00 150060050 Västerhaninge IBK (A) - Ingarö IF (A) 5 - 6 Helen Wennström, Kari Malmros Ribby Sporthall
2014-12-13 18:30 150060046 Åkersberga IBF (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 7 Simon Åbom, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2014-12-14 15:15 150060049 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 1 Erik Nyman, Johan Ståhl Västertorpshallen
2014-12-14 16:00 150060047 Älta IF (A) - Salems IF (A) 4 - 5 Didrik Axen, Kent Kastell Stavsborgshallen
2015-01-09 19:45 150060052 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF (A) 1 - 3 Robin Berger, Jonathan Håkansson Skogåshallen
2015-01-10 13:30 150060054 Salems IF (A) - Åkersberga IBF (B) 9 - 1 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2015-01-10 16:30 150060051 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK (A) 8 - 0 Christian Neemé, Kevin Neemé Ingarö Sporthall
2015-01-11 09:45 150060055 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK (A) 2 - 2 Jonas Robertson, Daniel Kölborn Torvalla Träningshall
2015-01-16 17:30 150060053 Farsta IBK (A) - Älta IF (A) 7 - 6 Jörgen Larsson, Roger Öfversten Farstahallen 3
2015-01-18 15:15 150060058 Älta IF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Stavsborgshallen
2015-01-24 10:30 150060059 Tumba GOIF (A) - Ingarö IF (A) 1 - 4 Erik Nyman, Johan Ståhl Storvretens Sporthall
2015-01-24 11:15 150060057 Åkersberga IBF (B) - Farsta IBK (A) 6 - 9 Frida Berg, Erika Fransson Åkersberga Sporthall A
2015-01-24 13:15 150060060 Västerhaninge IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 4 - 1 Mats Andersson, Johan Engvall Ribby Sporthall
2015-01-25 12:00 150060056 Vendelsö IK (A) - Salems IF (A) 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2015-01-30 19:45 150060062 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (B) WO (5 - 0) Tobias Berger, Robin Berger Skogåshallen
2015-01-31 11:30 150060063 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Max Hellström, Mats Andersson Farstahallen 1
2015-01-31 11:45 150060064 Salems IF (A) - Västerhaninge IBK (A) 1 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2015-01-31 15:15 150060061 Ingarö IF (A) - Älta IF (A) 7 - 2 Emil Glenngård, Jonas Robertson Ingarö Sporthall
2015-01-31 16:30 150060065 Älvsjö AIK (A) - Tumba GOIF (A) 1 - 3 Alexander Stjärnekull, Filip Engvall Olympen Arena
2015-02-07 15:00 150060068 Åkersberga IBF (B) - Ingarö IF (A) 3 - 3 Vendela Klangö, Tilde Levinson Åkersberga Sporthall A
2015-02-07 16:45 150060066 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 4 - 2 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2015-02-08 11:00 150060067 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 2 Simon Montenius, Roland Nester Torvalla Träningshall
2015-02-08 16:15 150060069 Älta IF (A) - Älvsjö AIK (A) 8 - 6 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Stavsborgshallen
2015-02-18 18:50 150060070 Västerhaninge IBK (A) - Tumba GOIF (A) 1 - 2 Josefine Weerén Winnerstam, Ludvig Lindholm Ribby Sporthall
2015-02-12 18:00 150060073 Farsta IBK (A) - Västerhaninge IBK (A) 4 - 2 Mats Andersson, Niklas Forsman Farstahallen 3
2015-02-13 20:45 150060072 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) 1 - 4 Daniel Eriksson, Kenny Ly Skogåshallen
2015-02-14 15:15 150060071 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 0 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ingarö Sporthall
2015-02-14 16:00 150060075 Älvsjö AIK (A) - Åkersberga IBF (B) 9 - 4 Alexander Stjärnekull, Max Hellström Olympen Arena
2015-02-15 14:00 150060074 Tumba GOIF (A) - Älta IF (A) 2 - 6 Erik Nyman, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2015-03-07 13:15 150060078 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK (A) 7 - 3 Tony Verho, Martin Linder Torvalla Sporthall
2015-03-07 14:00 150060079 Åkersberga IBF (B) - Tumba GOIF (A) 5 - 11 Vendela Klangö, Ludvig Tidhult Åkersberga Sporthall A
2015-03-07 14:15 150060080 Västerhaninge IBK (A) - Älta IF (A) 0 - 3 Mats Andersson, Sandhya Karlsson Ribby Sporthall
2015-03-07 18:00 150060077 Salems IF (A) - Ingarö IF (A) 8 - 4 Robin Berger, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-03-10 17:40 150060076 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 4 Mattias Nordlund, Daniel Kölborn Farstahallen 3
2015-03-13 19:45 150060082 Huddinge IBS (A) - Västerhaninge IBK (A) 3 - 2 Shabbir Ahmed, Leif Karlsson Skogåshallen
2015-03-14 12:30 150060081 Ingarö IF (A) - Farsta IBK (A) 5 - 3 Johan Sandström, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2015-03-14 14:15 150060084 Tumba GOIF (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Martin Åkesson, Kent Budell Malmsjö Sporthall
2015-03-14 15:45 150060085 Älvsjö AIK (A) - Salems IF (A) 4 - 7 Max Hellström, Marco Svenström Olympen Arena
2015-03-15 15:45 150060083 Älta IF (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 0 Johan Hessing, Karl-Johan Leijon Stavsborgshallen
2015-03-20 17:30 150060087 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 3 Daniel Kölborn, Roland Nester Farstahallen 3
2015-03-20 20:45 150060086 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF (A) 3 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2015-03-21 14:30 150060088 Salems IF (A) - Tumba GOIF (A) 11 - 0 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-03-21 14:30 150060090 Västerhaninge IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 10 - 1 Simon Montenius, Aldin Imamovic Ribby Sporthall
2015-03-22 10:30 150060089 Vendelsö IK (A) - Älta IF (A) 1 - 1 Jessika Forsberg, Michael Selg Torvalla Träningshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 18 14 1 3 93-50 43 43
2. Salems IF (A) 18 12 1 5 89-44 45 37
3. Älta IF (A) 18 11 3 4 87-61 26 36
4. Tumba GOIF (A) 18 11 1 6 79-67 12 34
5. Vendelsö IK (A) 18 9 3 6 83-67 16 30
6. Huddinge IBS (A) 18 8 3 7 53-54 -1 27
7. Västerhaninge IBK (A) 18 7 1 10 51-58 -7 22
8. Farsta IBK (A) 18 3 2 13 62-90 -28 11
9. Älvsjö AIK (A) 18 3 2 13 51-102 -51 11
10. Åkersberga IBF (B) 18 3 1 14 47-102 -55 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis