Pojkar 14 Divison 2 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 14 division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-19 19:30 150051005 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 0 Roland Nester, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2014-09-21 11:00 150051003 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) 0 - 2 Mats Järnmark, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-09-21 15:00 150051001 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK (A) 1 - 7 Lars Sundlöf, Per Rosén Björkebyhallen
2014-09-21 15:00 150051002 Jakobsbergs IBF (B) - IK Frej Täby (A) 2 - 1 Fadi Saffo, Martin Eriksson Viksjö Sporthall
2014-09-27 11:00 150051009 IK Frej Täby (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 3 Per Sundvall, Simon Åbom Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-09-27 12:30 150051007 Huddinge IBS (C) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Martin Åkesson, Kari Malmros Tomtbergahallen
2014-09-27 15:00 150051008 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF (B) 6 - 3 , Christian Högberg Täby Racketcenter
2014-09-28 16:00 150051010 Danderyds SK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 6 Simon Åbom, Karl Hurtig Mörbyhallen
2014-10-03 19:00 150051015 IK Frej Täby (A) - Danderyds SK (A) 1 - 1 Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-04 13:45 150051013 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 7 Joakim Levin, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2014-10-05 14:30 150051011 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 5 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2014-10-05 15:15 150051012 Jakobsbergs IBF (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 3 Niklas Forsman, Gabriella Ljunggren Viksjö Sporthall
2014-10-11 14:15 150051016 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 5 Lars Sundlöf, David Holm Tappströms Bollhall
2014-10-11 15:30 150051018 Huddinge IBS (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2014-10-11 16:00 150051019 Täby FC (B) - IK Frej Täby (A) 4 - 4 Per Calmén, Ulf Jonsson Täby Racketcenter
2014-12-06 10:00 150051017 Rotebro IS IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 0 - 6 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Sollentuna sim och sporthall
2014-10-18 11:45 150051025 IK Frej Täby (A) - Huddinge IBS (C) 7 - 1 Markus Almén, Anton Hemström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-18 14:00 150051024 Täby FC (B) - Danderyds SK (A) 1 - 6 Filip Ekstrand, Stefan Flöjt Täby Racketcenter
2014-10-19 13:30 150051021 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 0 Casper Arvidsson, Alexander Mattsson Björkebyhallen
2014-10-19 13:30 150051022 Jakobsbergs IBF (B) - Ekerö IK (A) 3 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2014-10-23 20:00 150051030 Danderyds SK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 2 Lars Reuterhagen, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2014-10-25 13:15 150051027 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Tappströms Bollhall
2014-10-25 16:00 150051029 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) 5 - 3 Sebastian Öhman, Kent Budell Tomtbergahallen
2014-11-23 19:00 150051028 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby (A) 3 - 3 Malin Holm, Patric Terelius Silverdalshallen
2014-11-08 14:15 150051035 IK Frej Täby (A) - Ekerö IK (A) 4 - 4 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-08 14:30 150051033 Huddinge IBS (C) - Danderyds SK (A) 1 - 4 Daniel Eriksson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-09 12:30 150051034 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 3 Ulf Jonsson, Mats Järnmark Täby Racketcenter
2014-11-09 17:00 150051032 Jakobsbergs IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Casper Arvidsson, Mattias Nordlund Viksjö Sporthall
2014-11-22 13:15 150051038 Ekerö IK (A) - Täby FC (B) 5 - 3 Gustav Levin, Joakim Levin Tappströms Bollhall
2014-11-22 14:45 150051039 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (C) 6 - 5 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-11-22 17:00 150051036 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 3 Mats Järnmark, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-11-23 17:00 150051040 Danderyds SK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 1 Mario Mallengren, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2014-11-29 12:45 150051045 IK Frej Täby (A) - Hässelby SK IBK (A) 1 - 4 Markus Almén, Anton Hemström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-29 16:30 150051043 Huddinge IBS (C) - Ekerö IK (A) 4 - 3 Daniel Eriksson, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2014-11-30 13:00 150051041 Bele Barkarby IF IBF (B) - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Björkebyhallen
2014-11-30 16:15 150051042 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK (A) 1 - 3 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Silverdalshallen
2014-12-03 19:30 150051050 Danderyds SK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 4 Aldin Imamovic, Mattias Nordlund Mörbyhallen
2014-12-12 20:00 150051049 IK Frej Täby (A) - Jakobsbergs IBF (B) 2 - 8 Jan Lingemark, Per Calmén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-12-13 14:00 150051048 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 3 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Skarpängskolan B
2014-12-13 17:45 150051046 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (A) 2 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Silverdalshallen
2015-01-10 18:30 150051055 Ekerö IK (A) - Danderyds SK (A) 2 - 2 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Tappströms Bollhall
2015-01-11 12:00 150051053 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (C) 5 - 0 Johan Ståhl, Casper Arvidsson Hässelbyhallen
2015-01-11 14:00 150051052 Jakobsbergs IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 1 Joakim Levin, Karl Hurtig Viksjö Sporthall
2015-01-11 15:30 150051051 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby (A) 0 - 4 Elias Engh, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-01-22 19:30 150051060 Danderyds SK (A) - IK Frej Täby (A) 4 - 5 Jan Lingemark, Dennis Svensson Mörbyhallen
2015-01-24 15:00 150051059 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 2 Daniel Lagneskog, Dennis Hagelin Skarpängskolan B
2015-01-25 09:45 150051058 Huddinge IBS (C) - Jakobsbergs IBF (B) 1 - 5 Mats Andersson, Wiktor Liew Tomtbergahallen
2015-01-25 15:15 150051057 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 1 - 0 Mats Järnmark, Simon Åbom Silverdalshallen
2015-01-17 11:15 150051063 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (A) 1 - 7 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2015-01-31 15:15 150051065 IK Frej Täby (A) - Täby FC (B) 8 - 0 Roger Nyström, Henrik Flyborg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-02-01 15:15 150051061 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (C) 0 - 6 Gustav Levin, Joakim Levin Björkebyhallen
2015-02-01 16:30 150051062 Jakobsbergs IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Elias Engh, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2015-02-07 15:15 150051067 Ekerö IK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 4 David Holm, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2015-02-07 16:00 150051069 Huddinge IBS (C) - IK Frej Täby (A) 3 - 4 Mattias Lönnborg, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2015-02-07 16:45 150051068 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 5 Rebecca Staffas, Johan Ribbing Silverdalshallen
2015-02-08 17:45 150051070 Danderyds SK (A) - Täby FC (B) 2 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Mörbyhallen
2015-02-13 18:30 150051075 IK Frej Täby (A) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 1 Dennis Svensson, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-02-14 16:00 150051074 Täby FC (B) - Huddinge IBS (C) WO (5 - 0) Skarpängskolan B
2015-02-15 14:30 150051073 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK (A) 3 - 1 Thomas Wargkelius, Jonas Jatko Hässelbyhallen
2015-02-15 18:00 150051071 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 6 - 5 Casper Arvidsson, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2014-11-15 14:30 150051080 Danderyds SK (A) - Huddinge IBS (C) 5 - 4 Rebecca Staffas, Björn Söderström Mörbyhallen
2015-03-07 13:15 150051078 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby (A) 9 - 0 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tappströms Bollhall
2015-03-08 16:15 150051079 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (B) 3 - 0 Imtiaz Karim, Magnus Berg Silverdalshallen
2015-03-08 19:15 150051076 Hässelby SK IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 0 - 6 Andreas Mattsson, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2015-03-14 17:00 150051084 Täby FC (B) - Ekerö IK (A) 6 - 3 Roger Nyström, Per Sundvall Skarpängskolan B
2015-03-15 13:30 150051083 Huddinge IBS (C) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2015-03-15 14:30 150051082 Jakobsbergs IBF (B) - Danderyds SK (A) 4 - 4 Gustav Levin, Joakim Levin Viksjö Sporthall
2015-03-15 16:45 150051081 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 3 Jonas Jatko, Karl Hurtig Björkebyhallen
2015-03-20 20:15 150051086 Jakobsbergs IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 3 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2015-03-21 10:15 150051089 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (C) 7 - 4 Magnus Berg, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-03-22 12:00 150051087 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby (A) 3 - 5 Marcus Ström, Sebastian Ström Hässelbyhallen
2015-03-22 16:00 150051090 Danderyds SK (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Mörbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jakobsbergs IBF (B) 16 11 2 3 66-38 28 35
2. Danderyds SK (A) 16 9 3 4 57-38 19 30
3. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 9 1 6 51-56 -5 28
4. Ekerö IK (A) 16 7 2 7 68-51 17 23
5. IK Frej Täby (A) 16 6 5 5 52-50 2 23
6. Täby FC (B) 16 5 4 7 50-55 -5 19
7. Huddinge IBS (C) 16 5 1 10 48-66 -18 16
8. Rotebro IS IBK (A) 16 4 4 8 33-51 -18 16
9. Hässelby SK IBK (A) 16 4 2 10 39-59 -20 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 14 division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 10:30 150052003 Örby IS (A) - Älta IF (A) 3 - 5 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2014-09-20 12:00 150052002 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge (A) 5 - 1 Nihada Cenanovic, Lars Sundlöf Liljeholmshallen 1
2014-09-20 13:00 150052004 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (B) 9 - 4 Johan Engvall, Rafi Mohammed Strandhallen - Tyresö
2014-09-20 14:15 150052001 Djurö-Vindö IF - Tumba GOIF 3 - 1 Erik Rydberg, Erik Rydberg Djurö Sporthall
2014-09-21 13:00 150052005 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS (A) 6 - 4 Vilhelm Nordström, Rafi Mohammed Ormingehallen
2014-09-27 11:30 150052007 Huddinge IBS (B) - Örby IS (A) 1 - 1 Kari Malmros, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2014-09-27 15:30 150052008 Älta IF (A) - Älvsjö AIK (B) 2 - 3 Henrik Sommerville, Anders Westerberg Järla Sporthall
2014-09-27 19:15 150052009 FBI Tullinge (A) - Djurö-Vindö IF 3 - 2 Shabbir Ahmed, Tobias Berger Tullingehallen
2014-09-28 10:00 150052010 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2014-09-30 18:00 150052006 Högdalens AIS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 5 Adam Nikolausson, David Berger Högdalshallen
2014-10-04 12:45 150052012 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2014-10-04 13:00 150052013 Örby IS (A) - Högdalens AIS (A) 2 - 4 Emil Jonback, Carl Peterson Högdalshallen
2014-10-04 13:15 150052011 Djurö-Vindö IF - Älta IF (A) 3 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Djurö Sporthall
2014-10-04 19:15 150052015 FBI Tullinge (A) - Tumba GOIF 6 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2014-10-05 14:30 150052014 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 9 - 2 Filip Engvall, Daniel Mårtensson Strandhallen - Tyresö
2014-10-11 10:45 150052017 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK (B) 1 - 7 Daniel Enkulla, Christian Ljunggren Högdalshallen
2014-10-11 14:30 150052018 Huddinge IBS (B) - Djurö-Vindö IF 3 - 4 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2014-10-11 15:30 150052019 Älta IF (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Björn Larsson, Jonas Robertson Järla Sporthall
2014-10-12 11:00 150052020 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 6 Jörgen Larsson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2014-10-12 15:00 150052016 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS (A) 3 - 5 Martin Eriksson, Patrik Andersén Ormingehallen
2014-10-18 11:00 150052023 Örby IS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2014-10-18 11:45 150052022 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2014-10-18 12:15 150052021 Djurö-Vindö IF - Högdalens AIS (A) 4 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Djurö Sporthall
2014-10-18 17:15 150052024 Älta IF (A) - Tumba GOIF 5 - 1 Didrik Axen, Elias Sjölander Järla Sporthall
2014-10-19 17:00 150052025 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2014-10-26 10:00 150052026 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 5 - 5 Daniel Kölborn, Jacob Leijon Strandhallen - Tyresö
2014-10-26 11:30 150052030 Tumba GOIF - Örby IS (A) 4 - 1 Mats Andersson, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2014-10-26 13:45 150052029 Huddinge IBS (B) - Älta IF (A) 0 - 6 Hampus Fändrik, Peter Larsson Huddingehallen
2014-10-26 14:15 150052027 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurö-Vindö IF 2 - 3 Leif Karlsson, Elias Sjölander Ormingehallen
2014-11-25 18:00 150052028 Högdalens AIS (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 8 Ludvig Lindholm, Max Hellström Högdalshallen
2014-11-08 11:30 150052032 Älvsjö AIK (B) - Örby IS (A) 3 - 1 Linus Löfstedt, Kenny Ly Liljeholmshallen 1
2014-11-08 13:15 150052031 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 1 Martin Johansson, Ken Johansson Djurö Sporthall
2014-11-08 14:00 150052035 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2014-11-08 14:30 150052034 Älta IF (A) - Högdalens AIS (A) 4 - 2 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Järla Sporthall
2014-11-09 09:00 150052033 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF 4 - 1 Jonathan Håkansson, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-11-22 10:00 150052039 Högdalens AIS (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Mats Andersson, Per Sundvall Högdalshallen
2014-11-22 11:00 150052036 Örby IS (A) - Djurö-Vindö IF 5 - 3 Mats Andersson, Per Sundvall Högdalshallen
2014-11-23 09:00 150052040 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (B) 3 - 9 Mats Andersson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-11-23 12:00 150052037 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 6 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Strandhallen - Tyresö
2014-11-23 13:00 150052038 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF (A) 3 - 2 Didrik Axen, Adam Nikolausson Ormingehallen
2014-11-29 13:00 150052041 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK (B) 5 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Djurö Sporthall
2014-11-29 13:00 150052042 Högdalens AIS (A) - Tumba GOIF 6 - 3 Erik Nyman, Jörgen Larsson Högdalshallen
2014-11-29 15:15 150052044 Älta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 8 Didrik Axen, Elias Sjölander Järla Sporthall
2014-11-29 15:30 150052043 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 0 Daniel Eriksson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-30 18:45 150052045 FBI Tullinge (A) - Örby IS (A) 4 - 2 Daniel Eriksson, Mats Andersson Tullingehallen
2014-12-13 12:00 150052046 Högdalens AIS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 8 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Högdalshallen
2014-12-13 14:30 150052047 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Magnus Berg, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2014-12-13 17:15 150052048 Älta IF (A) - Örby IS (A) 1 - 2 Peter Eriksson, Vilhelm Nordström Järla Sporthall
2014-12-14 09:00 150052050 Tumba GOIF - Djurö-Vindö IF 3 - 6 Leif Karlsson, Tony Verho Storvretens Sporthall
2014-12-14 18:45 150052049 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK (B) 2 - 1 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-01-10 12:00 150052052 Älvsjö AIK (B) - Älta IF (A) 6 - 4 Roland Nester, Tony Verho Liljeholmshallen 1
2015-01-10 14:30 150052053 Örby IS (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 3 Erik Nyman, Jörgen Larsson Farstahallen 3
2015-01-10 15:45 150052051 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge (A) 0 - 3 Didrik Axen, Ken Johansson Djurö Sporthall
2015-01-11 09:00 150052054 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Högdalens AIS (A) 9 - 3 , Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-01-11 14:15 150052055 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tumba GOIF 6 - 3 Simon Bernhardsson, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-01-24 15:30 150052059 Älta IF (A) - Djurö-Vindö IF 3 - 5 Robin Berger, Filip Engvall Järla Sporthall
2015-01-25 08:45 150052058 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (B) 2 - 6 Mats Andersson, Wiktor Liew Tomtbergahallen
2015-01-25 09:00 150052060 Tumba GOIF - FBI Tullinge (A) 2 - 6 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2015-01-25 15:15 150052056 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Johan Ståhl, Rebecca Staffas Ormingehallen
2015-01-27 18:00 150052057 Högdalens AIS (A) - Örby IS (A) 0 - 4 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Högdalshallen
2015-01-17 18:05 150052064 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tumba GOIF 6 - 0 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-31 11:45 150052062 Älvsjö AIK (B) - Högdalens AIS (A) 5 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2015-01-31 13:00 150052061 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (B) 10 - 1 Djurö Sporthall
2015-01-31 13:45 150052063 Örby IS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 4 Sebastian Öhman, Vilhelm Nordström Högdalshallen
2015-01-31 16:15 150052065 FBI Tullinge (A) - Älta IF (A) 4 - 3 Erik Nyman, Jörgen Larsson Tullingehallen
2015-02-07 10:45 150052068 Högdalens AIS (A) - Djurö-Vindö IF 4 - 3 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2015-02-07 11:45 150052070 Tumba GOIF - Älta IF (A) 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall
2015-02-08 09:30 150052069 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (A) 0 - 4 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2015-02-08 10:30 150052066 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Örby IS (A) 4 - 4 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Strandhallen - Tyresö
2015-02-08 16:00 150052067 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 4 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-02-14 13:00 150052073 Örby IS (A) - Tumba GOIF 3 - 3 Vilhelm Nordström, Jörgen Larsson Högdalshallen
2015-02-14 14:30 150052074 Älta IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Järla Sporthall
2015-02-14 15:00 150052071 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Djurö Sporthall
2015-02-14 17:15 150052075 FBI Tullinge (A) - Högdalens AIS (A) 1 - 1 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-02-15 09:30 150052072 Älvsjö AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 4 Aldin Imamovic, Jonas Robertson Västertorpshallen
2015-03-07 13:45 150052076 Örby IS (A) - Älvsjö AIK (B) 3 - 9 Alexander Stjärnekull, Filip Engvall Högdalshallen
2015-03-07 14:45 150052079 Högdalens AIS (A) - Älta IF (A) 1 - 8 Vilhelm Nordström, Roger Nyström Högdalshallen
2015-03-08 12:00 150052080 Tumba GOIF - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Sara Nyman, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2015-03-08 16:00 150052078 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 8 Jonas Robertson, Mats Andersson Ormingehallen
2015-03-08 16:30 150052077 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Djurö-Vindö IF 7 - 9 Kenny Ly, Linus Löfstedt Strandhallen - Tyresö
2015-03-14 10:30 150052083 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS (A) 3 - 1 Kari Malmros, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2015-03-14 15:00 150052081 Djurö-Vindö IF - Örby IS (A) 5 - 6 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Djurö Sporthall
2015-03-14 17:00 150052085 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 9 - 3 Madelene Westerberg, Jörgen Larsson Tullingehallen
2015-03-14 17:15 150052082 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF 2 - 1 Robin Berger, Rebecca Staffas Liljeholmshallen 1
2015-03-15 15:15 150052084 Älta IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 4 Johannes Ekenberg, Robin Berger Fisksätra sporthall
2015-03-21 11:30 150052086 Älvsjö AIK (B) - Djurö-Vindö IF 5 - 1 Madelene Westerberg, Jonas Robertson Västertorpshallen
2015-03-21 11:30 150052087 Örby IS (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 6 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Högdalshallen
2015-03-21 11:30 150052090 Tumba GOIF - Högdalens AIS (A) 6 - 9 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-03-22 09:00 150052088 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älta IF (A) 4 - 3 Magnus Berg, Marcus Jansson Strandhallen - Tyresö
2015-03-22 13:00 150052089 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Mats Andersson, Shabbir Ahmed Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK (B) 18 16 1 1 96-43 53 49
2. FBI Tullinge (A) 18 14 2 2 79-37 42 44
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 9 1 8 68-75 -7 28
4. Djurö-Vindö IF 18 9 0 9 74-66 8 27
5. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 8 2 8 92-74 18 26
6. Huddinge IBS (B) 18 7 1 10 46-74 -28 22
7. Älta IF (A) 18 7 0 11 68-60 8 21
8. Örby IS (A) 18 6 3 9 53-66 -13 21
9. Högdalens AIS (A) 18 5 1 12 57-91 -34 16
10. Tumba GOIF 18 3 1 14 46-93 -47 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis