Pojkar 13 Division 3 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 13 division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:00 150061003 Grimsta AIK - Ekerö IK (B) 2 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Väsby skolan
2014-09-20 14:00 150061002 Hammarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 7 - 0 Christian Neemé, Kevin Neemé Sjöstadshallen
2014-09-20 14:15 150061005 Djurgårdens IF IBF (A) - Mariebergs SK 1 - 4 Fadi Saffo, Erik Rydberg Engelbrektshallen
2014-09-20 17:15 150061004 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 4 Jan Lingemark, Shari Tingman Hässelbyhallen
2014-09-21 14:00 150061001 Järfälla IBK (A) - Danderyds SK (A) 4 - 4 Martin Eriksson, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2014-09-27 14:00 150061007 Täby FC (B) - Grimsta AIK 2 - 5 Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan B
2014-09-27 14:15 150061008 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF (A) 6 - 3 Mattias Nordlund, Casper Arvidsson Tappströms Bollhall
2014-09-27 17:00 150061006 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Karl-Johan Leijon, Rebecca Staffas Gärdeshallen
2014-09-28 11:45 150061009 AIK IBF (A) - Järfälla IBK (A) 1 - 6 David Berger, Fredrik Nensén Ulriksdalshallen
2014-09-28 14:00 150061010 Danderyds SK (A) - Djurgårdens IF IBF (A) 4 - 3 Karl Hurtig, Simon Åbom Mörbyhallen
2014-10-11 12:00 150061012 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 2 - 1 Per Sundvall, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2014-10-11 14:45 150061013 Grimsta AIK - Mariebergs SK 5 - 0 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Väsby skolan
2014-10-12 10:45 150061015 AIK IBF (A) - Danderyds SK (A) 1 - 3 Per Sundvall, Rebecca Staffas Ulriksdalshallen
2014-10-12 11:15 150061014 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBF (A) 4 - 8 Johan Sandström, Gabriella Ljunggren Hässelbyhallen
2014-10-12 14:00 150061011 Järfälla IBK (A) - Ekerö IK (B) 4 - 1 Roland Nester, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2014-10-18 11:15 150061019 Ekerö IK (B) - AIK IBF (A) 2 - 5 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Tappströms Bollhall
2014-10-18 15:15 150061017 Mariebergs SK - Hammarby IF IBF (A) 2 - 7 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Gärdeshallen
2014-10-18 16:00 150061016 Djurgårdens IF IBF (A) - Grimsta AIK 1 - 2 Helen Wennström, Rebecca Staffas Engelbrektshallen
2014-10-19 14:00 150061020 Danderyds SK (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Mörbyhallen
2014-10-19 16:45 150061018 Täby FC (B) - Järfälla IBK (A) 5 - 1 Jonas Jatko, Rebecca Staffas Skarpängskolan B
2014-10-25 10:00 150061022 Hammarby IF IBF (A) - Djurgårdens IF IBF (A) 2 - 2 Marcus Blomqvist, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2014-10-25 11:30 150061023 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Camilla Karlsson, Mattias Nordlund Väsby skolan
2014-10-25 12:15 150061024 Ekerö IK (B) - Danderyds SK (A) 2 - 0 Jan Lingemark, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2014-10-26 12:45 150061021 Järfälla IBK (A) - Mariebergs SK 6 - 0 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Viksjö Sporthall
2014-10-26 14:45 150061025 AIK IBF (A) - Täby FC (B) 6 - 6 Johan Sandström, Rebecca Staffas Ulriksdalshallen
2014-11-08 14:15 150061028 Mariebergs SK - AIK IBF (A) 2 - 5 Malin Holm, Roland Nester Gärdeshallen
2014-11-08 15:00 150061027 Djurgårdens IF IBF (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 7 Michael Leimer, Erik Rydberg Engelbrektshallen
2014-11-09 15:00 150061029 Täby FC (B) - Ekerö IK (B) 4 - 3 Sebastian Ström, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-11-09 15:45 150061026 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 5 Mario Mallengren, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-11-09 16:30 150061030 Danderyds SK (A) - Grimsta AIK 2 - 4 Malin Holm, Markus Almén Mörbyhallen
2014-11-15 14:15 150061034 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK 11 - 0 Johan Ståhl, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2014-11-15 16:15 150061032 Hammarby IF IBF (A) - Grimsta AIK 1 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2014-11-16 11:45 150061031 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 0 Jonas Jatko, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2014-11-16 13:30 150061035 AIK IBF (A) - Djurgårdens IF IBF (A) 10 - 2 Jakob Mökander, Johan Lienzén Ulriksdalshallen
2014-11-16 16:45 150061033 Täby FC (B) - Danderyds SK (A) 4 - 5 Vilhelm Nordström, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-11-22 12:45 150061036 Grimsta AIK - Järfälla IBK (A) 2 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Väsby skolan
2014-11-22 14:30 150061039 Mariebergs SK - Täby FC (B) 3 - 4 Sven-Åke Hansson, David Holm Gärdeshallen
2014-11-22 15:00 150061038 Djurgårdens IF IBF (A) - Ekerö IK (B) 2 - 5 Johannes Ekenberg, Robin Wirström Engelbrektshallen
2014-11-22 16:00 150061037 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (A) 3 - 4 Mario Mallengren, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2014-11-23 16:00 150061040 Danderyds SK (A) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 4 Johannes Ekenberg, Karl Hurtig Mörbyhallen
2014-12-06 14:15 150061044 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2014-12-06 15:15 150061042 Mariebergs SK - Danderyds SK (A) 4 - 3 Marco Svenström, Sofia Aadli Gärdeshallen
2014-12-07 12:15 150061045 AIK IBF (A) - Grimsta AIK 5 - 5 Max Hellström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2014-12-07 13:00 150061041 Järfälla IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 0 Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Viksjö Sporthall
2014-12-07 19:30 150061043 Täby FC (B) - Djurgårdens IF IBF (A) 5 - 4 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-11-16 12:30 150061048 Ekerö IK (B) - Grimsta AIK 4 - 1 Mats Andersson, Sven-Åke Hansson Tappströms Bollhall
2014-12-14 13:30 150061049 AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 4 Jukka Säteri, Ludvig Lindholm Ulriksdalshallen
2014-12-14 14:45 150061050 Danderyds SK (A) - Järfälla IBK (A) 0 - 1 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Mörbyhallen
2014-12-14 18:30 150061047 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 2 Lars Reuterhagen, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-12-16 19:15 150061046 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBF (A) 4 - 3 Christoffer Markovski, Niklas Forsman Gärdeshallen
2015-01-10 12:30 150061053 Grimsta AIK - Täby FC (B) 1 - 2 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Väsby skolan
2015-01-10 19:20 150061052 Hammarby IF IBF (A) - Ekerö IK (B) 1 - 2 Johan Hessing, Filip Engvall Sjöstadshallen
2015-01-11 09:00 150061054 Hässelby SK IBK (B) - Mariebergs SK 1 - 2 Thomas Josbrink, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-01-11 13:00 150061051 Järfälla IBK (A) - AIK IBF (A) 2 - 4 Karl Hurtig, Joakim Levin Viksjö Sporthall
2015-01-31 19:00 150061055 Djurgårdens IF IBF (A) - Danderyds SK (A) 5 - 2 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Engelbrektshallen
2015-01-17 13:15 150061059 Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (A) 4 - 0 Nicklas Sundgren, Arne Brovig Tappströms Bollhall
2015-01-17 14:15 150061057 Mariebergs SK - Grimsta AIK 2 - 4 Malin Holm, Mats Andersson Gärdeshallen
2015-01-18 14:45 150061058 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 3 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Skarpängskolan B
2015-01-18 14:45 150061060 Danderyds SK (A) - AIK IBF (A) 2 - 6 Henrik Sommerville, Markus Almén Mörbyhallen
2015-03-06 20:15 150061056 Djurgårdens IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 0 Mattias Nordlund, Johan Lienzén Engelbrektshallen
2015-01-24 10:00 150061063 Grimsta AIK - Djurgårdens IF IBF (A) 1 - 4 Emil Kirchner, Karl Agholme Väsby skolan
2015-01-24 14:00 150061062 Hammarby IF IBF (A) - Mariebergs SK 12 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2015-01-24 16:15 150061064 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK (A) 2 - 7 Andreas Mattsson, Joakim Levin Hässelbyhallen
2015-01-25 10:45 150061061 Järfälla IBK (A) - Täby FC (B) 5 - 2 Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Viksjö Sporthall
2015-01-25 11:00 150061065 AIK IBF (A) - Ekerö IK (B) 2 - 4 Sandhya Karlsson, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2015-02-07 15:15 150061068 Mariebergs SK - Järfälla IBK (A) 2 - 2 Johan Ståhl, Vilhelm Nordström Gärdeshallen
2015-02-07 15:45 150061067 Djurgårdens IF IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 0 - 1 Arash Sohrevardi, Magnus Westerberg Engelbrektshallen
2015-02-08 11:00 150061066 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK 4 - 5 Robert Milerud, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-02-08 12:15 150061069 Täby FC (B) - AIK IBF (A) 7 - 2 Anton Hemström, Markus Almén Erikslundshallen
2015-02-08 15:45 150061070 Danderyds SK (A) - Ekerö IK (B) 3 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Mörbyhallen
2015-01-24 18:15 150061074 Ekerö IK (B) - Täby FC (B) 1 - 6 Tony Verho, Sampo Friberg Tappströms Bollhall
2015-02-14 13:45 150061073 Grimsta AIK - Danderyds SK (A) 0 - 3 Jonas Sandberg, Sven-Åke Hansson Väsby skolan
2015-02-14 14:00 150061072 Hammarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Daniel Kölborn, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-02-15 11:30 150061071 Järfälla IBK (A) - Djurgårdens IF IBF (A) 4 - 5 Peter Eriksson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2015-02-15 13:30 150061075 AIK IBF (A) - Mariebergs SK 8 - 0 Johan Sandström, Malin Holm Ulriksdalshallen
2015-03-07 13:00 150061076 Grimsta AIK - Hammarby IF IBF (A) 0 - 2 Karl Agholme, Mattias Nordlund Väsby skolan
2015-03-07 14:45 150061078 Djurgårdens IF IBF (A) - AIK IBF (A) 1 - 0 Rasmus Fernström, Elis Erbing Engelbrektshallen
2015-03-07 16:15 150061079 Mariebergs SK - Ekerö IK (B) 4 - 4 Rebecca Staffas, Malin Holm Gärdeshallen
2015-03-08 17:15 150061077 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (A) 0 - 5 Andreas Mattsson, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2015-03-08 17:30 150061080 Danderyds SK (A) - Täby FC (B) 2 - 0 Ken Johansson, Dennis Svensson Mörbyhallen
2015-03-13 19:30 150061084 Ekerö IK (B) - Djurgårdens IF IBF (A) 1 - 0 Niklas Forsman, Peter Eriksson Tappströms Bollhall
2015-03-14 13:00 150061083 Täby FC (B) - Mariebergs SK 4 - 2 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Skarpängskolan B
2015-03-15 12:30 150061081 Järfälla IBK (A) - Grimsta AIK 7 - 0 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-03-15 14:15 150061085 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 0 - 2 Johan Sandström, Andreas Mattsson Ulriksdalshallen
2015-03-15 18:15 150061082 Hammarby IF IBF (A) - Danderyds SK (A) 4 - 3 Robert Jäderlund, Max Hellström Sjöstadshallen
2015-03-21 11:45 150061087 Grimsta AIK - AIK IBF (A) 3 - 4 Sebastian Ström, Marcus Ström Väsby skolan
2015-03-21 16:30 150061086 Hammarby IF IBF (A) - Järfälla IBK (A) 1 - 3 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Skanstullshallen
2015-03-21 18:00 150061089 Djurgårdens IF IBF (A) - Täby FC (B) 2 - 3 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Gärdeshallen
2015-03-22 10:00 150061088 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (B) 7 - 5 Andreas Mattsson, Sara Richert Hässelbyhallen
2015-03-22 15:00 150061090 Danderyds SK (A) - Mariebergs SK 6 - 1 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Mörbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK (A) 18 12 2 4 76-35 41 38
2. Täby FC (B) 18 11 2 5 67-53 14 35
3. Hammarby IF IBF (A) 18 10 2 6 63-44 19 32
4. Ekerö IK (B) 18 10 2 6 64-48 16 32
5. Danderyds SK (A) 18 9 2 7 58-49 9 29
6. AIK IBF (A) 18 8 2 8 66-61 5 26
7. Grimsta AIK 18 7 2 9 45-51 -6 23
8. Djurgårdens IF IBF (A) 18 6 1 11 54-59 -5 19
9. Mariebergs SK 18 5 2 11 37-88 -51 17
10. Hässelby SK IBK (B) 18 3 1 14 39-81 -42 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 13 division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:30 150062002 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Ingarö IF (B) 4 - 4 Helen Wennström, Tony Verho Skogåshallen
2014-09-20 18:30 150062005 FBI Tullinge (A) - Salems IF (B) 6 - 6 Fredrik Pålsson, Rafi Mohammed Tullingehallen
2014-09-21 09:00 150062001 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 5 Petra Dynesius, Rafi Mohammed Tomtbergahallen
2014-09-21 12:00 150062004 Nacka Wallenstam IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 4 Vilhelm Nordström, Rafi Mohammed Ormingehallen
2014-09-21 14:00 150062003 Täby FC (C) - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Per Sundvall, Erik Rydberg Skarpängskolan B
2014-09-27 11:30 150062006 Salems IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 4 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-09-27 11:30 150062009 Ingarö IF (B) - Huddinge IBS (C) 8 - 1 Christian Neemé, Kevin Neemé Ingarö Sporthall
2014-09-28 10:00 150062010 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 1 Kari Malmros, Josefine Weerén Winnerstam Strandhallen - Tyresö
2014-09-28 17:15 150062008 Vendelsö IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 4 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Torvalla Sporthall
2014-11-29 10:30 150062007 IBF Offensiv Lidingö (A) - Täby FC (C) 3 - 0 Mattias Lönnborg, Björn Larsson Bodals Bollhall
2014-10-10 19:00 150062015 Ingarö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 6 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2014-10-12 09:00 150062012 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 6 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Skogåshallen
2014-10-12 11:00 150062011 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (B) 0 - 1 Robin Vall, Ola Bigestans Tomtbergahallen
2014-10-12 14:00 150062014 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 2 Patrik Andersén, Martin Eriksson Ormingehallen
2014-10-12 18:00 150062013 Täby FC (C) - Salems IF (B) 10 - 1 Per Sundvall, Niklas Forsman Skarpängskolan B
2014-10-18 12:15 150062016 FBI Tullinge (A) - Täby FC (C) 6 - 1 Jonas Robertson, Petra Dynesius Tullingehallen
2014-10-18 14:30 150062017 Salems IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 5 Kim Svedberg, Peter Larsson Skogsängshallen
2014-10-18 16:30 150062018 IBF Offensiv Lidingö (A) - Huddinge IBS (C) 6 - 2 Per Sundvall, Karl Hurtig Bodals Bollhall
2014-10-19 11:00 150062019 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (B) 2 - 3 Alexander Stjärnekull, Josefine Weerén Winnerstam Torvalla Träningshall
2014-10-22 19:00 150062020 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Leif Karlsson, Ken Johansson Strandhallen - Tyresö
2014-10-25 13:00 150062023 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 15 - 7 Simon Åbom, Fredrik Hallenberg Skarpängskolan B
2014-10-26 09:30 150062021 Huddinge IBS (C) - Salems IF (B) 4 - 2 Shabbir Ahmed, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2014-10-26 12:00 150062022 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 1 Nihada Cenanovic, Kent Budell Skogåshallen
2014-10-26 12:30 150062024 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 6 Erik Nyman, Ludvig Lindholm Torvalla Träningshall
2014-11-07 19:00 150062025 Ingarö IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2014-11-08 12:00 150062027 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (C) 3 - 0 Martin Åkesson, Kent Budell Tullingehallen
2014-11-08 13:00 150062030 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (C) 13 - 1 Mats Andersson, Adam Nikolausson Strandhallen - Tyresö
2014-11-08 13:30 150062028 Salems IF (B) - Ingarö IF (B) 3 - 5 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-11-08 14:15 150062029 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2014-11-09 16:00 150062026 Nacka Wallenstam IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2014-11-15 12:45 150062035 Ingarö IF (B) - FBI Tullinge (A) 7 - 0 Calle Dargren, Sigge Labor Ingarö Sporthall
2014-11-15 15:00 150062032 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Täby FC (C) 4 - 2 Max Hellström, Ludvig Lindholm Skogåshallen
2014-11-15 16:00 150062033 IBF Offensiv Lidingö (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 3 Robin Wirström, Mattias Nordlund Bodals Bollhall
2014-11-16 10:00 150062034 Vendelsö IK (B) - Salems IF (B) 2 - 3 Johan Engvall, Rafi Mohammed Torvalla Sporthall
2014-11-16 11:00 150062031 Huddinge IBS (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 2 Robin Vall, Ola Bigestans Tomtbergahallen
2014-11-22 11:15 150062038 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Karl-Johan Leijon, Daniel Eriksson Tullingehallen
2014-11-22 13:00 150062036 Täby FC (C) - Huddinge IBS (C) 1 - 1 Simon Åbom, Rebecca Staffas Skarpängskolan B
2014-11-22 13:15 150062039 Salems IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 2 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-11-23 09:00 150062040 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 1 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Strandhallen - Tyresö
2014-11-23 12:00 150062037 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (B) 7 - 2 Elias Sjölander, Didrik Axen Ormingehallen
2014-12-06 12:15 150062045 Ingarö IF (B) - Täby FC (C) 2 - 5 Peter Eriksson, Robin Wirström Ingarö Sporthall
2014-12-06 12:30 150062041 Huddinge IBS (C) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 2 - 7 Petra Dynesius, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2014-12-06 13:15 150062042 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 4 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-12-06 15:00 150062043 IBF Offensiv Lidingö (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 1 Sampo Friberg, Tony Verho Bodals Bollhall
2014-12-07 14:45 150062044 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 4 David Berger, Tobias Berger Torvalla Sporthall
2014-12-13 12:30 150062049 Ingarö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 4 Oskar Sevefjord, Kent Kastell Ingarö Sporthall
2014-12-13 14:00 150062046 Salems IF (B) - FBI Tullinge (A) 8 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Jörgen Larsson Skogsängshallen
2014-12-13 16:00 150062047 IBF Offensiv Lidingö (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 2 Viktor Hellmans, Tom Johansson Bodals Bollhall
2014-12-14 10:00 150062048 Vendelsö IK (B) - Täby FC (C) 5 - 2 Björn Larsson, Daniel Kölborn Torvalla Sporthall
2014-12-14 13:30 150062050 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (C) 13 - 0 Mattias Lönnborg, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2015-01-10 17:00 150062055 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 8 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-01-11 09:00 150062051 Huddinge IBS (C) - Ingarö IF (B) 2 - 3 Emma Husberg, Ej offentliggjord Tomtbergahallen
2015-01-11 13:15 150062054 Nacka Wallenstam IBK (A) - Salems IF (B) 4 - 2 Alexander Sommensjö, Simon Bernhardsson Ormingehallen
2015-01-11 18:00 150062053 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö (A) 1 - 3 Daniel Lagneskog, John Tullsten Skarpängskolan B
2015-01-16 18:30 150062052 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Mats Andersson, Aldin Imamovic Skogåshallen
2014-11-29 13:15 150062060 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ingarö IF (B) 3 - 1 Filip Engvall, Madelene Westerberg Strandhallen - Tyresö
2015-01-17 12:15 150062056 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 2 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tullingehallen
2015-01-17 14:15 150062057 Salems IF (B) - Täby FC (C) 7 - 3 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-01-17 15:00 150062058 IBF Offensiv Lidingö (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 5 Mattias Nordlund, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2015-01-18 14:45 150062059 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) 7 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Sporthall
2015-01-24 11:00 150062063 Täby FC (C) - FBI Tullinge (A) 3 - 1 Dennis Svensson, William Hasselström Skarpängskolan B
2015-01-24 11:00 150062065 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (B) 5 - 1 Leif Karlsson, Karl Hurtig Ingarö Sporthall
2015-01-24 14:30 150062061 Huddinge IBS (C) - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 4 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2015-01-25 11:30 150062062 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Salems IF (B) 7 - 1 Ola Bigestans, Magnus Berg Skogåshallen
2015-01-25 13:15 150062064 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 5 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ormingehallen
2015-02-07 10:15 150062067 FBI Tullinge (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Mats Andersson Tullingehallen
2015-02-07 15:00 150062069 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ingarö IF (B) 6 - 1 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Bodals Bollhall
2015-02-07 15:45 150062068 Salems IF (B) - Huddinge IBS (C) 2 - 11 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-02-08 09:30 150062070 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (B) 7 - 3 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Strandhallen - Tyresö
2015-02-08 14:00 150062066 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (C) 2 - 5 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2015-02-14 10:45 150062072 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 6 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Skogåshallen
2015-02-14 13:00 150062073 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 9 Daniel Lagneskog, John Tullsten Skarpängskolan B
2015-02-14 14:15 150062075 Ingarö IF (B) - Salems IF (B) 1 - 3 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ingarö Sporthall
2015-02-14 14:30 150062071 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge (A) 7 - 3 Jesper Wahlund, Ludvig Lindholm Tomtbergahallen
2015-02-15 10:00 150062074 Vendelsö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 5 Johan Engvall, Robin Berger Torvalla Sporthall
2015-03-07 13:30 150062078 FBI Tullinge (A) - Ingarö IF (B) 1 - 6 Jonas Jatko, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-03-07 17:00 150062079 Salems IF (B) - Vendelsö IK (B) 8 - 2 Robin Berger, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-03-08 13:30 150062080 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 7 - 3 Casper Forsblad, Ludvig Lindholm Strandhallen - Tyresö
2015-03-08 14:00 150062077 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (C) 2 - 7 Vilhelm Nordström, Thomas Wargkelius Ormingehallen
2015-03-08 15:15 150062076 Täby FC (C) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 4 Johan Ribbing, Emil Kirchner Skarpängskolan B
2015-03-14 11:30 150062085 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 3 Johan Sandström, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2015-03-14 15:15 150062083 IBF Offensiv Lidingö (A) - Salems IF (B) 9 - 4 Jonas Jatko, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2015-03-15 10:00 150062081 Huddinge IBS (C) - Täby FC (C) 5 - 2 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2015-03-15 17:15 150062084 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 4 Martin Johansson, Tobias Berger Torvalla Sporthall
2015-03-20 18:30 150062082 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Jatko Skogåshallen
2015-03-18 19:00 150062090 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF (B) 1 - 5 Robin Berger, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-03-21 14:15 150062089 FBI Tullinge (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 6 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-03-22 09:45 150062086 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Huddinge IBS (C) 4 - 6 Kenny Ly, Linus Löfstedt Skogåshallen
2015-03-22 12:00 150062088 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (B) 5 - 5 Emil Glenngård, Madelene Westerberg Ormingehallen
2015-03-22 17:00 150062087 Täby FC (C) - Ingarö IF (B) 7 - 2 Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Skarpängskolan B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 15 0 3 105-44 61 45
2. IBF Offensiv Lidingö (A) 18 11 2 5 85-57 28 35
3. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 18 9 4 5 78-68 10 31
4. Ingarö IF (B) 18 8 1 9 60-61 -1 25
5. Salems IF (B) 18 8 1 9 71-84 -13 25
6. Huddinge IBS (C) 18 7 2 9 61-75 -14 23
7. Vendelsö IK (B) 18 7 1 10 70-72 -2 22
8. Täby FC (C) 18 7 1 10 68-82 -14 22
9. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 5 3 10 69-89 -20 18
10. FBI Tullinge (A) 18 5 1 12 50-85 -35 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis