Pojkar 14 Divison 3 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 14 division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 09:45 150053004 Rosersbergs IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 0 Jakob Mökander, Jan Erik Kristofersson Rosershallen
2014-09-20 10:00 150053005 Vendelsö IK (C) - Danderyds SK (B) 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Vendelsömalmshallen
2014-09-20 12:00 150053003 Grimsta AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Väsby skolan
2014-09-20 17:00 150053001 Vallentuna IBK - Ekerö IK (B) 5 - 5 Per Calmén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-09-27 15:00 150053006 Danderyds SK (B) - Rosersbergs IK (A) 5 - 5 Elis Erbing Mörbyhallen
2014-10-04 12:45 150053007 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK (B) 3 - 1 Andreas Mattsson, Joakim Levin Hässelbyhallen
2014-10-04 14:15 150053010 Ekerö IK (B) - Vendelsö IK (C) 6 - 15 David Holm, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2014-10-05 12:00 150053008 Nacka Wallenstam IBK (C) - Vaxholms IBF (A) 3 - 5 Rafi Mohammed, Mats Andersson Ormingehallen
2014-10-11 12:00 150053011 Vallentuna IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 6 Simon Åbom, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-10-11 16:15 150053014 Rosersbergs IK (A) - Vendelsö IK (C) 4 - 13 Malin Holm, Peter Kirch Rosershallen
2014-10-11 18:30 150053012 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 6 Per Sundvall, Rebecca Staffas Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-12 13:15 150053013 Grimsta AIK (B) - Danderyds SK (B) 3 - 4 Per Calmén, Per Ove Åman Väsby skolan
2014-10-09 19:30 150053017 Danderyds SK (B) - Vaxholms IBF (A) 4 - 4 Mario Mallengren, Ghasem Tajalli Mörbyhallen
2014-10-18 11:15 150053016 Vendelsö IK (C) - Grimsta AIK (B) 8 - 1 Roland Nester, Kari Malmros Vendelsömalmshallen
2014-10-18 13:15 150053020 Ekerö IK (B) - Rosersbergs IK (A) 4 - 4 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Tappströms Bollhall
2014-10-19 13:30 150053018 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 3 - 2 Jacob Leijon, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2014-10-25 12:30 150053023 Grimsta AIK (B) - Rosersbergs IK (A) 3 - 6 Elis Erbing, Mattias Nordlund Väsby skolan
2014-10-25 15:30 150053022 Vaxholms IBF (A) - Vendelsö IK (C) 3 - 4 Anton Hemström, Markus Almén Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-26 13:15 150053024 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ekerö IK (B) 1 - 7 Leif Karlsson, Elias Sjölander Ormingehallen
2014-11-28 19:30 150053021 Vallentuna IBK - Danderyds SK (B) 2 - 3 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2014-11-08 11:15 150053026 Rosersbergs IK (A) - Vaxholms IBF (A) 9 - 5 Christian Högberg, Jonas Sandberg Rosershallen
2014-11-08 11:30 150053027 Vendelsö IK (C) - Vallentuna IBK 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2014-11-08 15:15 150053030 Ekerö IK (B) - Grimsta AIK (B) 12 - 6 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Tappströms Bollhall
2014-11-08 18:00 150053029 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 1 - 5 Arash Sohrevardi, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-11-15 14:30 150053032 Vaxholms IBF (A) - Grimsta AIK (B) 5 - 1 Fredrik Nensén, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-15 17:30 150053031 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK (A) 4 - 5 Dennis Svensson, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-11-16 09:00 150053033 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (B) 5 - 6 Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Hässelbyhallen
2014-11-16 16:45 150053034 Nacka Wallenstam IBK (C) - Danderyds SK (B) 1 - 6 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-11-29 12:00 150053038 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) 6 - 4 Daniel Kölborn, Ted Bruzelius Vendelsömalmshallen
2014-11-29 14:00 150053040 Ekerö IK (B) - Vaxholms IBF (A) 8 - 3 Johan Sandström, Robin Wirström Tappströms Bollhall
2014-11-30 10:45 150053036 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK 2 - 9 Nicklas Sundgren, Lucas Edberg Väsby skolan
2015-02-01 17:15 150053039 Danderyds SK (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Jonas Jatko, Jonas Edström Mörbyhallen
2014-12-06 13:45 150053041 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF (A) 3 - 1 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-12-06 17:45 150053042 Danderyds SK (B) - Ekerö IK (B) 5 - 7 Rebecca Staffas, Tobias Berger Mörbyhallen
2014-12-07 10:00 150053043 Hässelby SK IBK (B) - Vendelsö IK (C) 4 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-12-07 16:45 150053044 Nacka Wallenstam IBK (C) - Rosersbergs IK (A) 3 - 5 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-12-12 19:30 150053050 Ekerö IK (B) - Vallentuna IBK 5 - 3 Per Sundvall, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
2014-12-14 13:00 150053047 Hässelby SK IBK (B) - Rosersbergs IK (A) 5 - 2 Arash Sohrevardi, Robin Karke Hässelbyhallen
2014-12-14 15:45 150053046 Danderyds SK (B) - Vendelsö IK (C) 4 - 3 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Mörbyhallen
2014-12-14 16:30 150053048 Nacka Wallenstam IBK (C) - Grimsta AIK (B) 3 - 5 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-10 13:30 150053053 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 0 - 5 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Väsby skolan
2015-01-10 17:15 150053052 Vaxholms IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 3 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-12 20:00 150053055 Vendelsö IK (C) - Ekerö IK (B) 6 - 7 Leif Karlsson, Robin Berger Vendelsömalmshallen
2015-01-24 10:30 150053054 Rosersbergs IK (A) - Danderyds SK (B) 0 - 2 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Rosershallen
2015-01-17 11:30 150053056 Vendelsö IK (C) - Rosersbergs IK (A) 12 - 1 Kari Malmros, Leif Karlsson Vendelsömalmshallen
2015-01-18 12:00 150053059 Nacka Wallenstam IBK (C) - Vallentuna IBK 4 - 2 Mats Andersson, Didrik Axen Ormingehallen
2015-01-18 15:45 150053057 Danderyds SK (B) - Grimsta AIK (B) 8 - 0 Henrik Sommerville, Markus Almén Mörbyhallen
2015-01-25 10:00 150053058 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 1 - 4 Juha Tammerström, Malte Tammerström Hässelbyhallen
2015-01-31 11:15 150053064 Rosersbergs IK (A) - Ekerö IK (B) 6 - 5 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Rosershallen
2015-01-31 15:15 150053062 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK (B) 3 - 4 Jessika Forsberg, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-31 15:45 150053061 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 6 Dennis Svensson, Martin Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-02-01 15:00 150053063 Grimsta AIK (B) - Vendelsö IK (C) 1 - 7 Mats Järnmark, Ken Johansson Väsby skolan
2015-02-07 12:15 150053066 Rosersbergs IK (A) - Grimsta AIK (B) 8 - 1 Mikael Hagman, Lars Reuterhagen Rosershallen
2015-02-07 14:15 150053070 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 0 Mats Andersson, David Holm Tappströms Bollhall
2015-02-07 14:30 150053068 Danderyds SK (B) - Vallentuna IBK 4 - 7 John Tullsten, Karl Agholme Mörbyhallen
2015-02-07 14:45 150053067 Vendelsö IK (C) - Vaxholms IBF (A) 7 - 2 Kent Kastell, Filip Engvall Vendelsömalmshallen
2015-02-14 10:00 150053074 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Myrsjöskolan
2015-02-14 14:45 150053071 Vallentuna IBK - Vendelsö IK (C) 1 - 10 Fredrik Nensén, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-02-14 15:15 150053072 Vaxholms IBF (A) - Rosersbergs IK (A) 2 - 2 Björn Söderström, Roger Nyström Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-15 13:15 150053073 Grimsta AIK (B) - Ekerö IK (B) 1 - 6 Jakob Edström Anderberg, Johan Ribbing Väsby skolan
2015-03-07 10:15 150053077 Rosersbergs IK (A) - Vallentuna IBK 5 - 10 Roger Nyström, Per Calmén Rosershallen
2015-03-07 14:00 150053076 Grimsta AIK (B) - Vaxholms IBF (A) 4 - 4 Karl Agholme, Mattias Nordlund Väsby skolan
2015-03-07 14:15 150053080 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 2 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tappströms Bollhall
2015-03-08 18:30 150053079 Danderyds SK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 6 - 1 Dennis Svensson, Malin Holm Mörbyhallen
2015-03-14 13:45 150053082 Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK (B) 3 - 7 Roger Nyström, Simon Bernhardsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-14 17:00 150053083 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK (B) 2 - 7 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Hässelbyhallen
2015-03-14 17:30 150053081 Vallentuna IBK - Grimsta AIK (B) 6 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hammarbackens Sporthall
2015-03-15 12:00 150053084 Nacka Wallenstam IBK (C) - Vendelsö IK (C) 0 - 5 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ormingehallen
2015-03-21 11:15 150053088 Rosersbergs IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 4 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Rosershallen
2015-03-21 11:30 150053089 Vendelsö IK (C) - Hässelby SK IBK (B) 11 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Vendelsömalmshallen
2015-03-21 13:15 150053090 Ekerö IK (B) - Danderyds SK (B) 4 - 7 Johan Sandström, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-03-21 20:00 150053086 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK 7 - 5 Fredrik Nensén, Per Calmén Innebandyhallen Vaxholm
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (C) 16 13 1 2 126-50 76 40
2. Danderyds SK (B) 16 11 3 2 77-48 29 36
3. Ekerö IK (B) 16 11 2 3 101-72 29 35
4. Rosersbergs IK (A) 16 7 3 6 69-78 -9 24
5. Hässelby SK IBK (B) 16 6 1 9 51-74 -23 19
6. Vallentuna IBK 16 5 1 10 74-76 -2 16
7. Vaxholms IBF (A) 16 4 4 8 57-71 -14 16
8. Nacka Wallenstam IBK (C) 16 4 2 10 46-71 -25 14
9. Grimsta AIK (B) 16 2 1 13 37-98 -61 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 14 division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 15:00 150054003 Hammarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 4 Christian Neemé, Malin Holm Sjöstadshallen
2014-09-20 19:30 150054002 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Fredrik Pålsson, Rafi Mohammed Tullingehallen
2014-10-04 12:00 150054010 Örby IS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 7 Emil Jonback, Carl Peterson Högdalshallen
2014-10-05 09:30 150054007 Huddinge IBS (D) - Hammarby IF IBF (A) 8 - 0 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2014-10-05 14:00 150054008 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Rafi Mohammed, Mats Andersson Ormingehallen
2014-10-11 13:30 150054015 Vendelsö IK (B) - Örby IS (B) 10 - 1 Marcus Blomqvist, Tony Verho Vendelsömalmshallen
2014-10-12 09:00 150054012 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (D) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tullingehallen
2014-10-19 12:00 150054019 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 0 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-10-19 15:00 150054016 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Strandhallen - Tyresö
2014-10-25 12:15 150054025 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (D) 9 - 1 Karl-Johan Leijon, Jonathan Håkansson Vendelsömalmshallen
2014-10-25 20:15 150054022 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 1 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tullingehallen
2014-10-26 11:15 150054024 Nacka Wallenstam IBK (B) - Örby IS (B) WO (5 - 0) Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Ormingehallen
2014-11-08 10:00 150054030 Örby IS (B) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Högdalshallen
2014-11-08 13:30 150054029 Huddinge IBS (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2014-11-15 16:00 150054032 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (A) 4 - 0 Petra Dynesius, Kent Kastell Tullingehallen
2014-11-16 12:00 150054033 Huddinge IBS (D) - Örby IS (B) 1 - 5 Kim Svedberg, Hampus Fändrik Tomtbergahallen
2014-11-19 20:00 150054035 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 3 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2014-11-29 12:00 150054040 Örby IS (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Linus Löfstedt, Mats Andersson Högdalshallen
2014-11-29 15:15 150054038 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 3 Filip Engvall, Madelene Westerberg Strandhallen - Tyresö
2014-12-06 14:00 150054045 Vendelsö IK (B) - Hammarby IF IBF (A) 17 - 0 Henrik Sommerville, Emma Husberg Vendelsömalmshallen
2014-12-06 14:30 150054043 Huddinge IBS (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tomtbergahallen
2014-12-13 12:45 150054049 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 1 Johan Engvall, Helen Wennström Vendelsömalmshallen
2014-12-14 18:30 150054048 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-10 14:45 150054055 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Örby IS (B) 22 - 0 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-11 08:00 150054052 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Martin Åkesson, Magnus Berg Tullingehallen
2015-01-24 15:00 150054053 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (D) 1 - 8 Kevin Neemé, Christian Neemé Sjöstadshallen
2015-01-17 11:45 150054060 Örby IS (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Björn Söderström, Christer Jacobsson Högdalshallen
2015-01-17 12:30 150054058 Huddinge IBS (D) - FBI Tullinge (B) 0 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-01-31 09:45 150054065 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 1 Christian Hamnström, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2015-01-31 13:00 150054063 Hammarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 11 Fredrik Pålsson, Rasmus Jansson Sjöstadshallen
2015-02-07 09:45 150054070 Örby IS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 10 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2015-02-07 13:30 150054069 Huddinge IBS (D) - Vendelsö IK (B) 2 - 3 Petra Dynesius, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-02-07 17:30 150054067 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 10 - 1 Karl-Johan Leijon, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2015-02-14 12:00 150054074 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (D) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Myrsjöskolan
2015-02-14 16:00 150054073 Hammarby IF IBF (A) - Örby IS (B) 2 - 5 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Sjöstadshallen
2015-03-07 12:00 150054076 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (B) 0 - 5 Simon Montenius, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2015-03-07 12:45 150054080 Örby IS (B) - Huddinge IBS (D) 1 - 1 Alexander Stjärnekull, Filip Engvall Högdalshallen
2015-03-08 15:30 150054078 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 9 Casper Forsblad, Ludvig Lindholm Strandhallen - Tyresö
2015-03-07 12:00 150054084 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 3 Adam Nikolausson, Alexander Sommensjö Myrsjöskolan
2015-03-14 16:00 150054082 FBI Tullinge (B) - Örby IS (B) 5 - 1 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2015-03-21 15:15 150054089 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (D) 12 - 0 Lars Samuelsson, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2015-03-21 18:30 150054087 Hammarby IF IBF (A) - Vendelsö IK (B) 1 - 13 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (B) 12 12 0 0 100-20 80 36
2. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 12 7 1 4 88-39 49 22
3. FBI Tullinge (B) 12 7 1 4 38-33 5 22
4. Huddinge IBS (D) 12 5 2 5 43-43 0 17
5. Örby IS (B) 12 5 1 6 34-63 -29 16
6. Nacka Wallenstam IBK (B) 12 3 1 8 34-61 -27 10
7. Hammarby IF IBF (A) 12 0 0 12 12-90 -78 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis