Herrar Utveckling (2014/15)

Gruppspel
Herrar Utveckling Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-10 20:30 142501004 Husqvarna IK - Sportklubben Beduinerna 2 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Huskvarna Sporthall A
2014-10-12 10:15 142501005 Jönköpings IK - KFUM Jönköping 3 - 2 Johan Ferm, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2014-10-12 13:00 142501003 Forserums IF - Sävsjö IBK 6 - 8 Fredrik Billemark, Michael Johansson Forserums Sporthall
2014-10-16 20:15 142501007 KFUM Jönköping - Husqvarna IK 4 - 2 Claes Axelsson, Tobias Axelsson KFUM Sporthall, Jönköping
2014-10-17 19:30 142501008 Sportklubben Beduinerna - Forserums IF 10 - 3 Bjarne Olsen, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2014-10-19 11:00 142501009 Sävsjö IBK - Bodafors IBS 16 - 2 Gerhardt Borkowski, Johan Palm Sävsjö Sporthall
2014-10-25 12:15 142501012 Bankeryds Skid o MK - Sävsjö IBK 4 - 18 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-10-25 14:00 142501013 Bodafors IBS - Sportklubben Beduinerna 8 - 14 Patrik Andersson, Michael Holmberg Bodafors Sporthall
2014-10-25 16:00 142501014 Forserums IF - KFUM Jönköping 3 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Forserums Sporthall
2014-10-25 17:15 142501015 Jönköpings IK - Husqvarna IK 9 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-11-03 20:15 142501020 KFUM Jönköping - Sportklubben Beduinerna 3 - 10 Jens Axelsson, Tobias Axelsson KFUM Sporthall, Jönköping
2014-11-08 15:15 142501019 Jönköpings IK - Sävsjö IBK 9 - 3 Johan Ferm, Michael Johansson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-11-09 16:00 142501017 Forserums IF - Bankeryds Skid o MK 20 - 5 Karl-Anders Bringfeldt, Thomas Atting Forserums Sporthall
2014-11-14 19:30 142501022 Sportklubben Beduinerna - Jönköpings IK 4 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tenhults Sporthall
2014-11-15 13:30 142501023 Sävsjö IBK - Husqvarna IK 11 - 1 Michael Johansson, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2014-11-15 14:45 142501021 Bankeryds Skid o MK - Bodafors IBS 4 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-11-21 19:30 142501030 Sportklubben Beduinerna - Sävsjö IBK 11 - 6 Thomas Atting, Ingemar Rygert Tenhults Sporthall
2014-11-22 17:15 142501027 Husqvarna IK - Bodafors IBS 11 - 3 Johnny Edh, Daniel Pettersson Huskvarna Sporthall A
2014-11-22 17:15 142501028 Jönköpings IK - Bankeryds Skid o MK 16 - 3 Linnéa Widlund, Malin Gelin Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-11-29 10:00 142501032 Bodafors IBS - Forserums IF 4 - 11 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Bodafors Sporthall
2014-11-29 14:15 142501031 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK 5 - 6 Magnus Widlund, Johan Söderman Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-12-10 20:00 142501033 Sävsjö IBK - KFUM Jönköping 6 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hofgårdshallen
2014-12-04 20:15 142501038 KFUM Jönköping - Bodafors IBS 14 - 3 Anders A Nilsson, Jesper Rygert KFUM Sporthall, Jönköping
2014-12-05 19:30 142501039 Sportklubben Beduinerna - Bankeryds Skid o MK 13 - 4 Ola Annér, Anders Everstrand Tenhults Sporthall
2014-12-06 15:15 142501037 Jönköpings IK - Forserums IF 10 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-12-13 12:30 142501042 Bodafors IBS - Jönköpings IK 5 - 14 Erik Lewin, Kewin Viberg Bodafors Sporthall
2014-12-13 14:45 142501041 Bankeryds Skid o MK - KFUM Jönköping 4 - 20 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-12-14 16:00 142501043 Forserums IF - Husqvarna IK 1 - 5 Linnéa Widlund, Ingemar Rygert Forserums Sporthall
2015-01-08 20:15 142501046 KFUM Jönköping - Jönköpings IK 5 - 6 Thomas Atting, Magnus Widlund KFUM Sporthall, Jönköping
2015-01-09 19:30 142501047 Sportklubben Beduinerna - Husqvarna IK 6 - 4 Thomas Atting, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2015-01-10 17:45 142501048 Sävsjö IBK - Forserums IF 11 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sävsjö Sporthall
2015-01-17 12:30 142501052 Bodafors IBS - Sävsjö IBK 12 - 9 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Bodafors Sporthall
2015-01-17 16:00 142501053 Forserums IF - Sportklubben Beduinerna 2 - 5 Jesper Rygert, Karl-Anders Bringfeldt Forserums Sporthall
2015-01-17 17:15 142501054 Husqvarna IK - KFUM Jönköping 7 - 2 Anders A Nilsson, Thomas Atting Huskvarna Sporthall A
2015-01-22 20:15 142501057 KFUM Jönköping - Forserums IF 13 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-01-23 19:30 142501058 Sportklubben Beduinerna - Bodafors IBS 11 - 3 Nicklas Bard, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2015-01-24 14:30 142501056 Husqvarna IK - Jönköpings IK 5 - 6 Linnéa Widlund, Malin Gelin Huskvarna Sporthall A
2015-01-25 13:45 142501059 Sävsjö IBK - Bankeryds Skid o MK 16 - 3 Michael Holmberg, Joakim Gunnarsson Sävsjö Sporthall
2015-01-30 19:00 142501061 Bankeryds Skid o MK - Forserums IF 5 - 24 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-01-30 19:30 142501062 Sportklubben Beduinerna - KFUM Jönköping 5 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2015-02-01 11:30 142501063 Sävsjö IBK - Jönköpings IK 3 - 4 Fredrik Billemark, Michael Johansson Hofgårdshallen
2015-02-07 11:00 142501066 Bodafors IBS - Bankeryds Skid o MK 5 - 4 Johnny Edh, Thomas Atting Bodafors Sporthall
2015-02-07 17:15 142501068 Husqvarna IK - Sävsjö IBK 4 - 5 Karl-Anders Bringfeldt, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2015-02-07 17:15 142501069 Jönköpings IK - Sportklubben Beduinerna 7 - 3 Jesper Rygert, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-02-14 11:00 142501072 Bodafors IBS - Husqvarna IK 4 - 7 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Bodafors Sporthall
2015-02-14 12:15 142501071 Bankeryds Skid o MK - Jönköpings IK 4 - 20 Linnéa Widlund, Malin Gelin Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-02-15 18:30 142501073 Sävsjö IBK - Sportklubben Beduinerna 10 - 5 Thomas Atting, Michael Johansson Sävsjö Sporthall
2015-02-23 20:15 142501079 KFUM Jönköping - Sävsjö IBK 6 - 5 Oliver Hillerström, Anders Everstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2015-02-28 16:00 142501076 Forserums IF - Bodafors IBS 9 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Forserums Sporthall
2015-02-28 17:15 142501077 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 11 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2015-03-08 14:45 142501081 Bankeryds Skid o MK - Sportklubben Beduinerna 4 - 19 Thomas Atting, Johnny Edh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-03-08 16:00 142501083 Forserums IF - Jönköpings IK 3 - 12 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Forserums Sporthall
2015-03-10 19:30 142501082 Bodafors IBS - KFUM Jönköping 10 - 18 Nicklas Bard, Michael Johansson Bodafors Sporthall
2015-03-12 20:15 142501088 KFUM Jönköping - Bankeryds Skid o MK 35 - 3 Ingemar Rygert, Johan Söderman KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-14 17:15 142501087 Jönköpings IK - Bodafors IBS 12 - 2 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-17 20:00 142501086 Husqvarna IK - Forserums IF 6 - 5 Johnny Edh, Thomas Atting Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 14 13 1 0 132-46 86 40
2. Sportklubben Beduinerna 14 10 1 3 121-66 55 31
3. KFUM Jönköping 14 9 0 5 139-71 68 27
4. Sävsjö IBK 14 9 0 5 127-75 52 27
5. Husqvarna IK 14 7 0 7 71-69 2 21
6. Forserums IF 14 4 0 10 98-107 -9 12
7. Bodafors IBS 14 3 0 11 74-154 -80 9
8. Bankeryds Skid o MK 14 0 0 14 55-229 -174 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-10 19:30 142502005 KF Ljungby - Ljungby IB 8 - 10 Lars Hjelm, Marcus Karlström Sunnerbohallen
2014-10-12 13:00 142502003 Gransholms IF - Rottne IF 5 - 6 Max Horvath, Adam Turesson Gemla Sporthall
2014-10-12 14:00 142502002 Gnosjö IBK - Älmhults IBK 5 - 4 Suvad Kaltak, Daniel Pettersson Töllstorpshallen
2014-10-19 12:30 142502008 Nässjö IBF - Gransholms IF 19 - 5 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Nässjö Sporthall
2014-10-19 14:00 142502009 Rottne IF - Gnosjö IBK 9 - 3 Safet Hasanbegovic, Fluturim Bisevic Rottne Sporthall
2014-11-13 19:30 142502010 Älmhults IBK - Alvesta IBK 2 - 11 Leif Johansson, Kjell Persson Haganäshallen
2014-10-26 11:30 142502014 Gransholms IF - Ljungby IB 5 - 14 Fluturim Bisevic, Kevin Andersson Gemla Sporthall
2014-10-26 14:00 142502013 Gnosjö IBK - Nässjö IBF 7 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2014-10-26 15:15 142502012 Alvesta IBK - Rottne IF 4 - 7 Christian Jonasson, Oskar Hoff Alvesta Sporthall
2014-11-08 13:00 142502020 Ljungby IB - Nässjö IBF 15 - 2 Leif Johansson, Marcus Ingolf Innebandyhallen
2014-11-09 13:00 142502017 Gransholms IF - Alvesta IBK 1 - 7 Kevin Andersson, Dan Runberg Gemla Sporthall
2014-11-09 14:30 142502019 KF Ljungby - Rottne IF 4 - 9 Max Horvath, Safet Hasanbegovic Sunnerbohallen
2014-11-15 14:00 142502021 Alvesta IBK - Gnosjö IBK 14 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Alvesta Sporthall
2014-11-16 12:30 142502022 Nässjö IBF - KF Ljungby WO (5 - 0) Johan Ferm, Magnus Widlund Nässjö Sporthall
2014-11-16 14:30 142502024 Älmhults IBK - Gransholms IF 7 - 3 Bengt Helgesson, Edo Sabanovic Haganäshallen
2014-11-22 12:00 142502028 KF Ljungby - Alvesta IBK 5 - 9 Edo Sabanovic, Martin Risberg Sunnerbohallen
2014-11-22 14:00 142502029 Ljungby IB - Älmhults IBK 3 - 1 Kevin Andersson, Bjarne Olsen Innebandyhallen
2014-11-23 13:00 142502030 Nässjö IBF - Rottne IF 5 - 6 Mikael Andersén, Michael Johansson Nässjö Sporthall
2014-11-29 16:00 142502034 Älmhults IBK - KF Ljungby 6 - 7 Oskar Hoff, Edo Sabanovic Haganäshallen
2014-11-30 14:00 142502032 Gnosjö IBK - Gransholms IF 7 - 6 Karl-Anders Bringfeldt, Bjarne Olsen Töllstorpshallen
2014-11-30 14:00 142502033 Rottne IF - Ljungby IB 2 - 7 Lars Hjelm, Kjell Persson Rottne Sporthall
2014-12-06 14:30 142502038 Ljungby IB - Gnosjö IBK 11 - 2 Kjell Persson, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2014-12-07 12:00 142502039 Nässjö IBF - Alvesta IBK 7 - 11 Thomas Atting, Magnus Larsson Nässjö Sporthall
2014-12-07 14:00 142502040 Rottne IF - Älmhults IBK 11 - 3 Edo Sabanovic, Bengt Helgesson Rottne Sporthall
2014-12-07 15:30 142502037 KF Ljungby - Gransholms IF 8 - 6 Kevin Andersson, Martin Risberg Sunnerbohallen
2014-12-13 17:00 142502041 Alvesta IBK - Ljungby IB 4 - 6 Fluturim Bisevic, Bengt Helgesson Alvesta Sporthall
2014-12-14 11:30 142502044 Älmhults IBK - Nässjö IBF 10 - 2 Oskar Hoff, Marcus Karlström Haganäshallen
2014-12-14 14:00 142502042 Gnosjö IBK - KF Ljungby 8 - 4 Daniel Pettersson, Bjarne Olsen Töllstorpshallen
2015-01-09 19:30 142502046 Ljungby IB - KF Ljungby 14 - 1 Max Horvath, Adam Turesson Innebandyhallen
2015-01-11 14:00 142502048 Rottne IF - Gransholms IF 5 - 1 Fluturim Bisevic, Bengt Helgesson Rottne Sporthall
2015-02-03 19:00 142502049 Älmhults IBK - Gnosjö IBK 8 - 7 Jonas Nilsson, Roger Gardell Haganäshallen
2015-01-17 14:00 142502053 Gransholms IF - Nässjö IBF 8 - 3 Oskar Hoff, Marcus Karlström Gemla Sporthall
2015-01-18 14:00 142502052 Gnosjö IBK - Rottne IF 5 - 8 Johan Ferm, Michael Holmberg Töllstorpshallen
2015-01-18 15:15 142502051 Alvesta IBK - Älmhults IBK 9 - 3 Johan Magnusson, Edo Sabanovic Alvesta Sporthall
2015-01-24 14:30 142502057 Ljungby IB - Gransholms IF 11 - 0 Bjarne Olsen, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2015-01-25 12:00 142502058 Nässjö IBF - Gnosjö IBK 6 - 9 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Nässjö Sporthall
2015-01-25 14:00 142502059 Rottne IF - Alvesta IBK 9 - 3 Kevin Andersson, Martin Risberg Rottne Sporthall
2015-02-01 13:30 142502061 Alvesta IBK - Gransholms IF 10 - 8 Julia Ekberg, Magdalena Nedanovska Alvesta Sporthall
2015-02-01 14:00 142502063 Rottne IF - KF Ljungby 10 - 1 Martin Carlsson, Sanna Norén Rottne Sporthall
2015-02-01 16:30 142502062 Nässjö IBF - Ljungby IB 2 - 8 Michael Holmberg, Viktor Bringstam Nässjö Sporthall
2015-02-06 19:30 142502069 KF Ljungby - Nässjö IBF 12 - 3 Max Horvath, Jan Blohm Sunnerbohallen
2015-02-08 14:00 142502066 Gnosjö IBK - Alvesta IBK 7 - 5 Suvad Kaltak, Michael Holmberg Töllstorpshallen
2015-03-02 20:30 142502067 Gransholms IF - Älmhults IBK 4 - 6 Kevin Andersson, Martin Risberg Gemla Sporthall
2015-02-15 13:30 142502071 Alvesta IBK - KF Ljungby 6 - 7 Fluturim Bisevic, Sanna Norén Alvesta Sporthall
2015-02-15 14:00 142502073 Rottne IF - Nässjö IBF 8 - 1 Bengt Helgesson, Adam Turesson Rottne Sporthall
2015-02-15 17:00 142502074 Älmhults IBK - Ljungby IB 9 - 5 Therese Lindquist, Henrik Gilliusson Haganäshallen
2015-02-28 14:00 142502078 KF Ljungby - Älmhults IBK 4 - 6 Kevin Andersson, Martin Risberg Sunnerbohallen
2015-03-01 13:00 142502079 Ljungby IB - Rottne IF 7 - 2 Pontus Horvath, Kjell Persson Innebandyhallen
2015-03-01 14:30 142502076 Gransholms IF - Gnosjö IBK 7 - 3 Max Horvath, Adam Turesson Gemla Sporthall
2015-03-06 18:30 142502084 Älmhults IBK - Rottne IF 2 - 3 Martin Carlsson, Marcus Ingolf Haganäshallen
2015-03-07 15:15 142502081 Alvesta IBK - Nässjö IBF 9 - 3 Kjell Persson, Oskar Hoff Alvesta Sporthall
2015-03-07 15:30 142502083 Gransholms IF - KF Ljungby 10 - 7 Mikael Lundin, Henrik Gilliusson Gemla Sporthall
2015-03-08 14:00 142502082 Gnosjö IBK - Ljungby IB 6 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2015-03-13 19:30 142502088 Ljungby IB - Alvesta IBK 5 - 6 Jan Blohm, Michael Holmberg Innebandyhallen
2015-03-14 14:00 142502087 KF Ljungby - Gnosjö IBK 1 - 12 Oskar Hoff, Kevin Andersson Sunnerbohallen
2015-03-14 14:30 142502089 Nässjö IBF - Älmhults IBK 4 - 7 Patrik Andersson, Michael Holmberg Handskerydshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ljungby IB 14 12 0 2 124-50 74 36
2. Rottne IF 14 12 0 2 95-51 44 36
3. Alvesta IBK 14 9 0 5 108-74 34 27
4. Älmhults IBK 14 7 0 7 74-78 -4 21
5. Gnosjö IBK 14 7 0 7 85-95 -10 21
6. KF Ljungby 14 4 0 10 69-114 -45 12
7. Gransholms IF 14 3 0 11 69-113 -44 9
8. Nässjö IBF 14 2 0 12 66-115 -49 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-12 14:00 142503005 IBK Svala - IF Ariel 2 - 8 Viktor Georgsson, Rolf Vatvedt Mörlunda Sporthall
2014-10-17 19:00 142503010 Slätafly/SK IBK - CL98IC 4 - 7 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torsås Sporthall
2014-10-25 12:00 142503012 CL98IC - Sandbäckshults IBK 8 - 1 Viktor Georgsson, Mikael Fransson Falkenbergshallen
2014-11-08 15:30 142503020 IF Ariel - Ljungbyholms GOIF 11 - 7 Rolf Vatvedt, Nicklas Hult Kristdala Sporthall
2014-11-09 14:00 142503019 IBK Svala - Sandbäckshults IBK 4 - 6 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Mörlunda Sporthall
2014-11-14 19:30 WO 142503022 Ljungbyholms GOIF - IBK Svala WO (5 - 0) Trekantens Sporthall
2014-11-22 14:00 142503030 Ljungbyholms GOIF - Sandbäckshults IBK 0 - 6 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Trekantens Sporthall
2014-11-23 14:00 142503028 IBK Svala - CL98IC 3 - 8 Viktor Georgsson, Niklas Rosberg Mörlunda Sporthall
2015-01-25 16:00 142503029 IF Ariel - Slätafly/SK IBK 2 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Kristdala Sporthall
2014-11-29 12:30 142503033 Sandbäckshults IBK - IF Ariel 1 - 6 Thomas Andersson, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2014-11-30 13:00 142503034 Slätafly/SK IBK - IBK Svala 4 - 3 Nicklas Hult, Mathias Linde Torsås Sporthall
2014-12-07 14:30 142503040 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 3 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Krungårdshallen
2014-12-19 19:30 142503039 Ljungbyholms GOIF - CL98IC 1 - 11 Zabine Hansson, Rolf Vatvedt Trekantens Sporthall
2014-12-12 19:30 WO match 142503041 CL98IC - IF Ariel WO (5 - 0) Kalmar Sporthall A-hall
2014-12-14 17:00 142503044 Slätafly/SK IBK - Ljungbyholms GOIF 9 - 3 Nicklas Hult, Viktor Georgsson Torsås Sporthall
2015-01-10 14:00 142503046 IF Ariel - IBK Svala 6 - 4 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Kristdala Sporthall
2015-01-17 12:00 142503051 CL98IC - Slätafly/SK IBK 4 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Falkenbergshallen
2015-01-25 15:00 142503059 Sandbäckshults IBK - CL98IC 1 - 3 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Krungårdshallen
2015-01-31 14:30 142503062 Ljungbyholms GOIF - IF Ariel 2 - 9 Per Elofsson, Nicklas Hult Trekantens Sporthall
2015-02-01 16:00 142503063 Sandbäckshults IBK - IBK Svala 9 - 3 Mikael Fransson, Magnus Larsson Krungårdshallen
2015-02-28 15:00 142503069 IBK Svala - Ljungbyholms GOIF WO (5 - 0) Mörlunda Sporthall
2015-02-15 13:30 142503071 CL98IC - IBK Svala 13 - 1 Viktor Georgsson, Nicklas Hult Kalmar Sporthall A-hall
2015-02-15 15:00 142503074 Slätafly/SK IBK - IF Ariel 5 - 7 Michéll Borgström, Jonathan Mc Iver Torsås Sporthall
2015-03-03 18:30 142503073 Sandbäckshults IBK - Ljungbyholms GOIF 7 - 6 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Krungårdshallen
2015-02-22 14:00 142503078 IBK Svala - Slätafly/SK IBK 6 - 3 Johan Palm, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2015-02-28 14:00 142503079 IF Ariel - Sandbäckshults IBK 16 - 4 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kristdala Sporthall
2015-03-06 19:30 142503081 CL98IC - Ljungbyholms GOIF 5 - 2 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Kalmar Sporthall D-hall
2015-03-07 11:30 142503084 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 4 - 1 Nicklas Hult, Viktor Georgsson Torsås Sporthall
2015-03-13 19:30 142503089 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK 7 - 3 Viktor Georgsson, Niklas Rosberg Trekantens Sporthall
2015-03-14 14:00 142503088 IF Ariel - CL98IC 7 - 15 Bengt Bolander, Peter Horndahl Kristdala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 10 10 0 0 79-20 59 30
2. IF Ariel 10 7 0 3 72-48 24 21
3. Sandbäckshults IBK 10 5 0 5 40-53 -13 15
4. Slätafly/ SK IBK 10 4 0 6 38-44 -6 12
5. IBK Svala 10 2 0 8 31-62 -31 6
6. Ljungbyholms GOIF 10 2 0 8 33-66 -33 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis