Flickor 14 Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Flickor 14 division 2 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 10:15 150125001 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 7 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2014-09-21 12:00 150125003 Kungsängens IF - Bro IK 8 - 0 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Ekhammarshallen
2014-09-27 13:15 150125009 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) 0 - 5 Mattias Nordlund, Casper Arvidsson Tappströms Bollhall
2014-09-28 13:00 150125006 Sigtuna IF - Täby FC (C) 3 - 3 Mikael Hagman, Jan Lingemark Prästängshallen
2014-10-04 13:15 150125015 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 17 David Holm, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2014-10-05 12:00 150125013 Kungsängens IF - Sigtuna IF 1 - 1 Magnus Berg, Mattias Nordlund Ekhammarshallen
2014-10-05 12:15 150125011 Åkersberga IBF (B) - Bro IK 10 - 1 Per Calmén, Sebastian Ström Åkersberga Sporthall A
2014-10-12 16:15 150125019 Bro IK - Ekerö IK 2 - 0 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2014-10-12 17:00 150125020 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 0 Joakim Levin, Lars Samuelsson Björkebyhallen
2014-10-19 12:00 150125023 Kungsängens IF - Täby FC (C) 0 - 0 Ken Johansson, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2014-10-19 16:00 150125021 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF 4 - 4 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
2014-10-19 16:15 150125024 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 9 Roland Nester, Mario Mallengren Bro Sporthall
2014-10-26 15:30 150125028 Sigtuna IF - Ekerö IK WO (5 - 0) Lars Reuterhagen, Per Ove Åman Prästängshallen
2014-11-22 13:30 150125030 Bele Barkarby IF IBF (B) - Kungsängens IF 2 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Jakobsbergs Sporthall
2014-11-16 15:30 150125034 Bro IK - Sigtuna IF 2 - 2 Jonas Jatko, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2014-11-16 19:30 150125031 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 0 - 4 Jan Lingemark, Fredrik Berglund Sonesson Åkersberga Sporthall A
2014-11-23 11:00 150125036 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2014-11-23 14:15 150125037 Täby FC (C) - Ekerö IK 9 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-12-06 13:15 150125045 Ekerö IK - Kungsängens IF 1 - 6 Jukka Säteri, Elias Engh Tappströms Bollhall
2014-12-06 14:30 150125042 Sigtuna IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 2 Jan Lingemark, Edward Swartling Prästängshallen
2014-12-07 16:15 150125044 Bro IK - Täby FC (C) 0 - 4 Mattias Nordlund, Jonas Jatko Bro Sporthall
2014-12-14 12:30 150125050 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 5 - 1 Imtiaz Karim, Mats Järnmark Björkebyhallen
2014-12-14 15:15 150125048 Bro IK - Kungsängens IF 1 - 8 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2015-01-11 11:45 150125051 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK 6 - 1 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Åkersberga Sporthall A
2015-01-11 17:00 150125054 Täby FC (C) - Sigtuna IF 9 - 0 Dennis Hagelin, Daniel Lagneskog Skarpängskolan B
2015-01-24 16:30 150125057 Sigtuna IF - Kungsängens IF 0 - 5 Sven-Åke Hansson, Edward Swartling Prästängshallen
2015-01-25 13:30 150125060 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK 17 - 0 Roland Nester, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2015-01-25 16:15 150125059 Bro IK - Åkersberga IBF (B) 3 - 11 Roland Nester, Lars Samuelsson Bro Sporthall
2015-01-31 13:15 150125065 Ekerö IK - Bro IK 5 - 7 Sven-Åke Hansson, Adam Nikolausson Tappströms Bollhall
2015-02-01 12:00 150125064 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 1 Simon Åbom, William Hasselström Erikslundshallen
2015-02-08 11:15 150125066 Täby FC (C) - Kungsängens IF 4 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Erikslundshallen
2015-02-08 14:30 150125068 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Jonas Sandberg, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-02-08 16:15 150125070 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bro IK 8 - 1 Per Sundvall, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-02-14 14:15 150125075 Ekerö IK - Sigtuna IF 0 - 10 Anders Westerberg, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2015-02-15 17:45 150125073 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 3 Ken Johansson, Niklas Forsman Ekhammarshallen
2015-03-08 14:15 150125077 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 3 - 1 Emil Kirchner, Johan Ribbing Skarpängskolan B
2015-03-08 17:15 150125079 Sigtuna IF - Bro IK 6 - 2 Roger Nyström, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-03-14 14:15 150125085 Ekerö IK - Täby FC (C) 1 - 11 Sven-Åke Hansson, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-03-15 16:30 150125081 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF 1 - 3 Ej offentliggjord, Karl Agholme Åkersberga Sporthall A
2015-03-22 12:00 150125087 Kungsängens IF - Ekerö IK 16 - 0 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2015-03-22 15:00 150125090 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF 6 - 1 Robert Milerud, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-03-22 16:00 150125088 Täby FC (C) - Bro IK 7 - 3 Shabbir Ahmed, John Tullsten Skarpängskolan B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (B) 12 9 2 1 81-11 70 29
2. Täby FC (C) 12 8 3 1 55-16 39 27
3. Kungsängens IF 12 8 2 2 60-14 46 26
4. Sigtuna IF 12 3 6 3 36-36 0 15
5. Åkersberga IBF (B) 12 4 2 6 43-40 3 14
6. Bro IK 12 2 1 9 22-78 -56 7
7. Ekerö IK 12 0 0 12 9-111 -102 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 14 division 2 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:00 150126002 Älvsjö AIK - Åkersberga IBF 4 - 2 Nihada Cenanovic, Lars Sundlöf Liljeholmshallen 1
2014-09-20 15:00 150126001 Huddinge IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 2 , Erik Rydberg Flemingsbergshallen
2014-09-21 11:00 150126003 Sköndals IK - Täby FC (D) 3 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2014-09-21 13:30 150126004 Älta IF - Huddinge IBS 3 - 3 Karl-Johan Leijon, Elias Sjölander Stavsborgshallen
2014-09-28 13:00 150126008 Täby FC (D) - Älvsjö AIK 2 - 3 Martin Svensson, Karl Agholme Skarpängskolan B
2014-09-28 13:45 150126009 Åkersberga IBF - Huddinge IK (B) 4 - 8 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-09-29 19:45 150126007 Huddinge IBS - Sköndals IK 1 - 4 Daniel Eriksson, Aldin Imamovic Skogåshallen
2014-10-04 10:45 150126012 Älvsjö AIK - Huddinge IBS 1 - 0 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2014-10-05 10:15 150126011 Huddinge IK (B) - Täby FC (D) 3 - 0 Alexander Stjärnekull, Adam Nikolausson Storängshallen
2014-10-05 11:15 150126015 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 4 Per Calmén, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-10-11 13:30 150126018 Huddinge IBS - Huddinge IK (B) 3 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2014-10-11 13:30 150126020 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF 2 - 4 Emilia Tuomela, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2014-10-12 17:00 150126019 Täby FC (D) - Åkersberga IBF 3 - 4 Martin Svensson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2014-10-19 15:45 150126024 Täby FC (D) - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 3 Jonas Jatko, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-10-19 17:00 150126025 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 1 - 8 Per Calmén, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-11-08 15:45 150126023 Sköndals IK - Älta IF 1 - 6 Kent Kastell, Johan Hessing Stavsborgshallen
2014-10-25 13:15 150126030 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 2 - 1 Thomas Fogelberg, Jonas Robertson Strandhallen - Tyresö
2014-10-25 13:30 150126029 Huddinge IBS - Täby FC (D) 2 - 0 Heimo Lyly, Johan Engvall Tomtbergahallen
2014-10-26 16:45 150126026 Älta IF - Älvsjö AIK 1 - 3 Fredrik Pålsson, Jonathan Håkansson Stavsborgshallen
2014-11-15 11:00 150126031 Huddinge IK (B) - Älta IF 4 - 4 Jukka Säteri, Robin Berger Flemingsbergshallen
2014-11-15 11:00 150126032 Älvsjö AIK - Sköndals IK 2 - 0 Christian Ljunggren, Petra Dynesius Liljeholmshallen 1
2014-11-16 10:00 150126033 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Tomtbergahallen
2014-11-22 16:45 150126040 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK 0 - 4 Kent Kastell, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2014-11-23 13:30 150126036 Sköndals IK - Huddinge IK (B) 0 - 4 Rafi Mohammed, Johan Engvall Sköndalshallen
2014-11-23 14:30 150126037 Älta IF - Åkersberga IBF 3 - 3 Jukka Säteri, Robin Berger Stavsborgshallen
2014-12-07 10:15 150126041 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK 1 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storängshallen
2014-12-07 14:30 150126045 Åkersberga IBF - Sköndals IK 6 - 2 Per Sundvall, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 18:30 150126044 Täby FC (D) - Älta IF 8 - 1 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-12-13 11:30 150126049 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK 2 - 4 Stefan Flöjt, Jukka Säteri Åkersberga Sporthall A
2014-12-13 12:30 150126047 Huddinge IBS - Älta IF 3 - 2 Magnus Berg, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2014-12-14 12:30 150126050 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (B) 2 - 1 Johan Ståhl, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2014-12-14 17:30 150126048 Täby FC (D) - Sköndals IK 7 - 2 Lars Reuterhagen, Simon Åbom Skarpängskolan B
2015-01-10 11:00 150126052 Älvsjö AIK - Täby FC (D) 2 - 4 Roland Nester, Tony Verho Liljeholmshallen 1
2015-01-10 15:45 150126051 Huddinge IK (B) - Åkersberga IBF 2 - 3 Petra Dynesius, Johan Engvall Flemingsbergshallen
2015-01-11 10:00 150126053 Sköndals IK - Huddinge IBS 1 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sköndalshallen
2015-01-24 10:00 150126059 Täby FC (D) - Huddinge IK (B) 2 - 5 Dennis Svensson, William Hasselström Skarpängskolan B
2015-01-24 13:30 150126058 Huddinge IBS - Älvsjö AIK 5 - 1 Petra Dynesius, Sara Nyman Tomtbergahallen
2015-01-25 13:45 150126060 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF 4 - 5 Emma Husberg, Jonas Robertson Strandhallen - Tyresö
2015-02-01 10:15 150126061 Huddinge IK (B) - Huddinge IBS 2 - 5 Kent Kastell, Roland Nester Storängshallen
2015-02-01 16:00 150126065 Åkersberga IBF - Täby FC (D) 1 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 16:45 150126064 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Tobias Berger, Robin Berger Stavsborgshallen
2015-02-07 15:30 150126070 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (D) 1 - 7 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-02-08 10:00 150126069 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 6 - 3 Alexander Stjärnekull, Jonathan Håkansson Flemingsbergshallen
2015-02-08 17:15 150126066 Älta IF - Sköndals IK 5 - 0 Emma Husberg, Josefine Weerén Winnerstam Stavsborgshallen
2015-02-14 18:00 150126074 Täby FC (D) - Huddinge IBS 1 - 2 Jessika Forsberg, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-02-15 09:45 150126073 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Tony Verho, Casper Forsblad Sköndalshallen
2015-02-15 15:00 150126072 Älvsjö AIK - Älta IF 2 - 3 Jacob Leijon, Jesper Wahlund Västertorpshallen
2015-03-08 12:30 150126080 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 4 - 5 Jörgen Larsson, Erik Nyman Strandhallen - Tyresö
2015-03-08 16:15 150126077 Älta IF - Huddinge IK (B) 6 - 2 Henrik Sommerville, Robin Berger Stavsborgshallen
2015-03-08 17:45 150126076 Sköndals IK - Älvsjö AIK 4 - 1 Tobias Berger, Ludvig Lindholm Sköndalshallen
2015-03-14 15:15 150126082 Älvsjö AIK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Rebecca Staffas, Robin Berger Liljeholmshallen 1
2015-03-15 10:15 150126081 Huddinge IK (B) - Sköndals IK 0 - 6 Leif Karlsson, Daniel Eriksson Storängshallen
2015-03-15 19:00 150126085 Åkersberga IBF - Älta IF 3 - 0 Markus Almén, Henrik Flyborg Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 10:30 150126086 Älvsjö AIK - Huddinge IK (B) 3 - 3 Madelene Westerberg, Jonas Robertson Västertorpshallen
2015-03-22 10:45 150126087 Sköndals IK - Åkersberga IBF 6 - 2 Kent Kastell, Filip Engvall Sköndalshallen
2015-03-22 16:00 150126088 Älta IF - Täby FC (D) 2 - 5 Emma Husberg, Jonas Robertson Stavsborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 14 11 1 2 51-27 24 34
2. Älvsjö AIK 14 9 1 4 38-29 9 28
3. Täby FC (D) 14 8 0 6 55-34 21 24
4. Älta IF 14 5 3 6 44-44 0 18
5. Huddinge IK (B) 14 5 2 7 44-45 -1 17
6. Åkersberga IBF 14 5 1 8 40-57 -17 16
7. Sköndals IK 14 5 0 9 34-47 -13 15
8. Tyresö Trollbäcken IBK 14 4 0 10 36-59 -23 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis