Pantamera Juniorer Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Damjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 13:30 150034002 Åkersberga IBF - Huddinge IK (C) 4 - 2 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Åkersberga Sporthall A
2014-09-21 14:15 150034005 Älvsjö AIK (C) - Rotebro IS IBK 3 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Västertorpshallen
2014-09-21 16:00 150034001 Täby FC (B) - Täby FC (D) 9 - 4 Karl Hurtig, Karl-Johan Leijon Skarpängskolan A
2014-09-21 16:00 150034004 Nacka Wallenstam IBK - Sigtuna IF 4 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-09-27 15:00 150034010 Täby FC (D) - Älvsjö AIK (C) 1 - 6 Björn Söderström, Daniel Tollefors Skarpängskolan A
2014-09-27 17:15 150034006 Rotebro IS IBK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Mats Järnmark, Fredrik Nensén Sollentuna sim och sporthall
2014-09-28 10:15 150034009 Huddinge IK (C) - Täby FC (B) 3 - 7 Ola Bigestans, Robin Vall Storängshallen
2014-09-28 16:15 150034008 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF 4 - 3 Alexander Mattsson, Ghasem Tajalli Björkebyhallen
2014-10-18 16:45 150034014 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK (C) 1 - 2 Roland Nester, Adam Nikolausson Ormingehallen
2014-10-19 11:00 150034011 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 4 Magnus Westerberg, Tobias Berger Tibblehallen CC
2014-10-19 11:45 150034015 Huddinge IK (C) - Täby FC (D) 2 - 3 Rafi Mohammed, Aldin Imamovic Storängshallen
2014-10-19 18:00 150034012 Åkersberga IBF - Sigtuna IF 6 - 3 Per Calmén, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-10-25 12:30 150034020 Täby FC (D) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 2 Per Calmén, Daniel Tollefors Skarpängskolan A
2014-10-25 14:15 150034017 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 10 - 2 Jessika Forsberg, Helen Wennström Sollentuna sim och sporthall
2014-10-25 17:00 150034019 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IK (C) 5 - 5 Alexander Mattsson, Per Rosén Björkebyhallen
2014-10-26 17:30 150034018 Sigtuna IF - Täby FC (B) 2 - 7 Lars Reuterhagen, Per Ove Åman Prästängshallen
2014-11-08 12:15 150034022 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK (C) 3 - 6 Magnus Westerberg, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2014-11-09 14:15 150034025 Huddinge IK (C) - Sigtuna IF 11 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Storängshallen
2014-11-09 14:45 150034021 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 8 - 4 Karl Hurtig, Vilhelm Nordström Skarpängskolan A
2014-11-09 17:30 150034024 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (D) 2 - 3 Leif Karlsson, Jacob Leijon Björkebyhallen
2014-11-15 15:15 150034026 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF 4 - 6 Erik Nyman, Ted Bruzelius Ormingehallen
2014-11-16 16:45 150034029 Sigtuna IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Helen Wennström, Fredrik Nensén Prästängshallen
2014-11-16 17:00 150034027 Älvsjö AIK (C) - Täby FC (B) 2 - 8 Hampus Höglin, Anton Höglin Liljeholmshallen 1
2015-03-19 18:15 150034028 Rotebro IS IBK - Huddinge IK (C) 6 - 4 Roland Nester, Fredrik Berglund Sonesson Sollentuna sim och sporthall
2014-11-22 10:30 150034031 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 2 Magnus Westerberg, Johan Jäderlund Skarpängskolan A
2014-11-22 13:00 150034035 Huddinge IK (C) - Älvsjö AIK (C) 3 - 3 Kent Budell, Daniel Eriksson Flemingsbergshallen
2014-11-22 18:15 150034034 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 2 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Björkebyhallen
2014-11-23 16:00 150034033 Sigtuna IF - Täby FC (D) 2 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2014-11-29 11:00 150034039 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF 9 - 2 Per Calmén, Magnus Westerberg Sollentuna sim och sporthall
2014-11-30 10:45 150034038 Älvsjö AIK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 0 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Västertorpshallen
2014-11-30 14:00 150034040 Täby FC (D) - Åkersberga IBF 3 - 4 Daniel Mårtensson, Ulf Jonsson Tibblehallen CC
2014-12-21 14:15 150034037 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (C) 5 - 5 Kevin Neemé, Christian Neemé Ormingehallen
2014-12-06 14:00 150034041 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 8 - 1 Jacob Leijon, Ulf Jonsson Skarpängskolan A
2014-12-06 16:15 150034042 Rotebro IS IBK - Täby FC (D) 10 - 1 Lars Sundlöf, Per Sundvall Sollentuna sim och sporthall
2014-12-06 18:30 150034044 Bele Barkarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Jonas Laurell, Per Rosén Björkebyhallen
2014-12-07 17:30 150034043 Sigtuna IF - Älvsjö AIK (C) 7 - 2 Johannes Ekenberg, Arne Brovig Prästängshallen
2014-12-13 12:00 150034046 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK (C) 5 - 5 Per Calmén, Tobias Berger Sollentuna sim och sporthall
2014-12-14 13:00 150034049 Huddinge IK (C) - Åkersberga IBF 11 - 9 Hampus Höglin, Anton Höglin Flemingsbergshallen
2014-12-14 15:00 150034047 Sigtuna IF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 9 Kenny Ly, Jonas Edström Prästängshallen
2014-12-14 19:15 150034050 Täby FC (D) - Täby FC (B) 7 - 2 Per Sundvall, Jonas Jatko Skarpängskolan A
2015-01-11 12:00 150034051 Täby FC (B) - Huddinge IK (C) 3 - 2 Tobias Ekmark, Mats Järnmark Tibblehallen CC
2015-01-11 13:45 150034052 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 4 Stefan Flöjt, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2015-01-11 17:45 150034055 Älvsjö AIK (C) - Täby FC (D) 6 - 3 Björn Larsson, Jonas Robertson Västertorpshallen
2015-01-11 18:45 150034054 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK 6 - 4 Tobias Berger, David Berger Ormingehallen
2014-12-21 10:00 150034058 Sigtuna IF - Åkersberga IBF 3 - 7 Jan Lingemark, Jonas Jatko Prästängshallen
2015-01-17 12:00 150034060 Täby FC (D) - Huddinge IK (C) 3 - 9 Jukka Säteri, Patrik Cullander Skarpängskolan A
2015-01-17 14:30 150034056 Älvsjö AIK (C) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 2 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
2015-01-18 15:00 150034059 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 4 Per Calmén, Joakim Levin Björkebyhallen
2015-01-24 12:15 150034065 Huddinge IK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 2 Johan Hessing, Malin Holm Flemingsbergshallen
2015-01-25 14:15 150034062 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 10 - 6 Oskar Werner, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2015-01-25 17:15 150034064 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (D) 4 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-27 20:45 150034061 Täby FC (B) - Sigtuna IF 6 - 1 Per Sundvall, Jan Lingemark Skarpäng gymnastikssal
2015-01-31 12:30 150034068 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 3 - 9 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Sollentuna sim och sporthall
2015-02-01 09:00 150034070 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tibblehallen CC
2015-02-01 10:00 150034067 Älvsjö AIK (C) - Åkersberga IBF 6 - 5 Juha Tammerström, Malte Tammerström Västertorpshallen
2015-02-01 14:45 150034069 Sigtuna IF - Huddinge IK (C) 4 - 9 Mattias Nordlund, Thomas Bégat Prästängshallen
2015-02-08 12:00 150034072 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Björn Söderström, Tobias Hagelin Åkersberga Sporthall A
2015-02-08 12:15 150034075 Huddinge IK (C) - Rotebro IS IBK 5 - 6 Kent Kastell, Jörgen Larsson Storängshallen
2015-02-08 13:30 150034071 Täby FC (B) - Älvsjö AIK (C) 4 - 0 William Hasselström, Jessika Forsberg Tibblehallen CC
2015-02-08 18:15 150034074 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF 10 - 0 Per Sundvall, Helen Wennström Björkebyhallen
2015-03-07 10:00 150034079 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 1 Arne Brovig, Jan Lingemark Sollentuna sim och sporthall
2015-03-08 11:30 150034080 Täby FC (D) - Sigtuna IF 9 - 1 Stefan Flöjt, Helen Wennström Tibblehallen CC
2015-03-08 18:00 150034077 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (B) 1 - 5 Jacob Leijon, Jonas Robertson Ormingehallen
2015-03-08 18:30 150034078 Älvsjö AIK (C) - Huddinge IK (C) 4 - 8 Karl Hurtig, Patrik Andersén Liljeholmshallen 1
2015-03-13 19:15 150034085 Huddinge IK (C) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 2 David Berger, Daniel Kölborn Ormingehallen
2015-03-15 13:30 150034084 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK (C) 5 - 3 Sampo Friberg, Tony Verho Kallhälls sporthall
2015-03-15 16:00 150034083 Sigtuna IF - Rotebro IS IBK 1 - 12 Mattias Nordlund, Fredrik Nensén Prästängshallen
2015-03-15 17:30 150034082 Åkersberga IBF - Täby FC (D) 7 - 3 Ej offentliggjord, Karl Agholme Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 13:30 150034089 Älvsjö AIK (C) - Sigtuna IF 3 - 7 Daniel Kölborn, Johan Hessing Västertorpshallen
2015-03-22 12:00 150034090 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK 1 - 7 Roger Nyström, Christoffer Markovski Tibblehallen CC
2015-03-22 17:00 150034088 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 4 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-03-22 20:30 150034086 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 7 - 4 Marcus Ström, Sebastian Ström Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 16 14 0 2 97-46 51 42
2. Rotebro IS IBK 16 11 1 4 108-61 47 34
3. Åkersberga IBF 16 10 0 6 85-80 5 30
4. Huddinge IK (C) 16 7 3 6 91-67 24 24
5. Älvsjö AIK (C) 16 7 2 7 59-70 -11 23
6. Täby FC (D) 16 7 0 9 56-75 -19 21
7. Nacka Wallenstam IBK 16 5 2 9 53-57 -4 17
8. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 3 2 11 53-77 -24 11
9. Sigtuna IF 16 3 0 13 44-113 -69 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 16:00 150035002 FBI Tullinge - Täby FC (C) 4 - 3 Sampo Friberg, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2014-09-21 11:00 150035005 Vendelsö IK - Sköndals IK 2 - 7 Kari Malmros, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2014-09-21 20:00 150035001 Älvsjö AIK (B) - Älvsjö AIK (D) 10 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Västertorpshallen
2014-09-27 13:30 150035009 Täby FC (C) - Älvsjö AIK (B) 3 - 10 Björn Söderström, Daniel Tollefors Skarpängskolan A
2014-09-27 15:45 150035010 Älvsjö AIK (D) - Vendelsö IK 4 - 5 Hampus Höglin, Anton Höglin Liljeholmshallen 1
2014-09-28 18:00 150035006 Sköndals IK - Tumba GOIF 11 - 0 Erik Nyman, Oskar Sevefjord Sköndalshallen
2014-10-18 18:15 150035013 Ekerö IK (B) - Sköndals IK 8 - 7 Aldin Imamovic, Peter Eriksson Tappströms Bollhall
2014-10-19 16:45 150035015 Täby FC (C) - Älvsjö AIK (D) 2 - 6 Arne Brovig, Aldin Imamovic Skarpängskolan A
2014-10-20 19:10 150035014 Tumba GOIF - Vendelsö IK 3 - 3 Ken Johansson, Aldin Imamovic Storvretens Sporthall
2014-10-04 15:15 150035020 Älvsjö AIK (D) - Tumba GOIF 7 - 2 Hampus Höglin, Anton Höglin Liljeholmshallen 1
2014-10-05 10:00 150035016 Vendelsö IK - Ekerö IK (B) 5 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Torvalla Sporthall
2014-10-23 18:15 150035017 Sköndals IK - FBI Tullinge 6 - 4 Tobias Berger, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2014-10-11 17:45 150035023 Ekerö IK (B) - Tumba GOIF 11 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Tappströms Bollhall
2014-11-09 14:15 150035021 Älvsjö AIK (B) - Sköndals IK 3 - 3 Hampus Fändrik, Peter Larsson Västertorpshallen
2014-11-09 19:30 150035022 FBI Tullinge - Vendelsö IK 7 - 0 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2014-11-16 17:00 150035028 Sköndals IK - Täby FC (C) 12 - 1 Sebastian Öhman, Jukka Säteri Sköndalshallen
2014-11-16 18:30 150035030 Älvsjö AIK (D) - Ekerö IK (B) 2 - 6 Hampus Höglin, Anton Höglin Liljeholmshallen 1
2014-12-19 18:15 150035027 Vendelsö IK - Älvsjö AIK (B) 2 - 4 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Torvalla Sporthall
2015-02-14 12:15 150035026 Tumba GOIF - FBI Tullinge 1 - 9 Sampo Friberg, Tony Verho Malmsjö Sporthall
2014-11-22 16:30 150035031 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF 5 - 0 Sampo Friberg, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
2014-11-23 15:15 150035035 Täby FC (C) - Vendelsö IK 4 - 4 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Skarpängskolan B
2014-11-23 19:00 150035032 FBI Tullinge - Ekerö IK (B) 1 - 3 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Tullingehallen
2014-11-26 20:00 150035036 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK (B) 8 - 8 Mattias Nordlund, Aldin Imamovic Tappströms Bollhall
2014-11-30 11:30 150035037 Tumba GOIF - Täby FC (C) 7 - 3 Jacob Leijon, Jonas Robertson Storvretens Sporthall
2014-11-30 12:15 150035040 Älvsjö AIK (D) - FBI Tullinge 5 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Västertorpshallen
2014-12-06 17:00 150035045 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) 4 - 3 Fredrik Hallenberg, Patrik Cullander Skarpängskolan A
2014-12-07 15:45 150035042 Sköndals IK - Älvsjö AIK (D) 12 - 1 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Sköndalshallen
2014-12-07 16:15 150035041 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge 3 - 4 Kari Malmros, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2014-12-11 18:15 150035046 Sköndals IK - Vendelsö IK 9 - 3 Aldin Imamovic, Jakob Westerlund Skarpnäckshallen
2014-12-13 16:00 150035049 Täby FC (C) - FBI Tullinge 4 - 7 Per Calmén, Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2014-12-14 12:45 150035050 Älvsjö AIK (D) - Älvsjö AIK (B) 3 - 4 Erik Nyman, Johan Hessing Västertorpshallen
2015-01-11 11:15 150035051 Älvsjö AIK (B) - Täby FC (C) 5 - 1 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2015-01-14 18:30 150035055 Vendelsö IK - Älvsjö AIK (D) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Adam Nikolausson Torvalla Träningshall
2015-01-14 19:10 150035054 Tumba GOIF - Sköndals IK 2 - 4 Jörgen Larsson, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2015-01-17 14:15 150035056 Vendelsö IK - Tumba GOIF 1 - 3 Björn Larsson, Jonas Robertson Torvalla Sporthall
2015-01-17 16:00 150035060 Älvsjö AIK (D) - Täby FC (C) 10 - 1 Aldin Imamovic, Adam Nikolausson Liljeholmshallen 1
2015-01-18 19:45 150035057 Sköndals IK - Ekerö IK (B) 2 - 2 Roland Nester, Robert Jäderlund Sköndalshallen
2015-01-24 13:30 150035064 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (D) 2 - 6 Johan Ståhl, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-01-24 16:45 150035063 Ekerö IK (B) - Vendelsö IK 7 - 1 Sampo Friberg, Tony Verho Tappströms Bollhall
2015-01-24 20:15 150035062 FBI Tullinge - Sköndals IK 2 - 1 Aldin Imamovic, Per-Ove Duvert Tullingehallen
2015-02-01 11:00 150035067 Vendelsö IK - FBI Tullinge 2 - 7 Tobias Berger, David Berger Torvalla Sporthall
2015-02-01 13:30 150035066 Tumba GOIF - Ekerö IK (B) 3 - 6 Sebastian Öhman, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-02-01 18:00 150035068 Sköndals IK - Älvsjö AIK (B) 4 - 2 Roland Nester, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2015-02-07 17:45 150035073 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK (D) 9 - 3 Mattias Nordlund, Aldin Imamovic Tappströms Bollhall
2015-02-08 14:15 150035071 Älvsjö AIK (B) - Vendelsö IK 6 - 3 Nihada Cenanovic, Mattias Nordlund Västertorpshallen
2015-02-08 15:00 150035075 Täby FC (C) - Sköndals IK 3 - 10 Jessika Forsberg, Helen Wennström Tibblehallen CC
2015-02-08 20:00 150035072 FBI Tullinge - Tumba GOIF 10 - 6 Adam Nikolausson, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-03-07 12:15 150035077 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (B) 1 - 9 Helen Wennström, Johan Engvall Malmsjö Sporthall
2015-03-07 17:45 150035076 Ekerö IK (B) - FBI Tullinge 3 - 3 Sampo Friberg, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-03-08 11:00 150035078 Vendelsö IK - Täby FC (C) 11 - 4 Tobias Sonesson, Mattias Lönnborg Torvalla Sporthall
2015-03-01 18:45 150035082 FBI Tullinge - Älvsjö AIK (D) 3 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Robertson Tullingehallen
2015-03-15 12:30 150035085 Täby FC (C) - Tumba GOIF 7 - 10 Lars Sundlöf, Adam Nikolausson Erikslundshallen
2015-03-15 19:30 150035081 Älvsjö AIK (B) - Ekerö IK (B) 5 - 3 Nihada Cenanovic, Björn Larsson Västertorpshallen
2015-03-19 18:15 150035090 Älvsjö AIK (D) - Sköndals IK 2 - 3 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Skarpnäckshallen
2015-03-21 15:15 150035086 FBI Tullinge - Älvsjö AIK (B) 7 - 2 Karl-Johan Leijon, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-03-21 18:15 150035087 Ekerö IK (B) - Täby FC (C) 7 - 5 Christoffer Markovski, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 14 10 2 2 91-35 56 32
2. FBI Tullinge 14 10 1 3 70-40 30 31
3. Ekerö IK (B) 14 9 3 2 82-51 31 30
4. Älvsjö AIK (B) 14 9 2 3 76-45 31 29
5. Älvsjö AIK (D) 14 5 1 8 56-64 -8 16
6. Tumba GOIF 14 3 1 10 42-92 -50 10
7. Vendelsö IK 14 2 3 9 45-74 -29 9
8. Täby FC (C) 14 1 1 12 45-106 -61 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis