Pojkar 1-4 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-06 19:20 Orsak: felskrivning i matchflytten
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring

211008001 MIK Västerås (1) - Knäppmora AIK (1) 8 - 0 Anders Hedman Wenströmska Skolan
2015-10-10 11:00 211008003 IBF Örebro Ungdom (1) - Per-Ols IBF (1) 8 - 1 Felix Cannesjö, Erik Norin Idrottshuset Örebro
2015-10-10 12:00 211008004 Västerås IBS Ung (1) - Västerås IBS Ung (2) 5 - 11 Klövernhallen Plan 1
2015-10-11 13:30 211008002 IFK Arboga IBK (1) - Tillberga IK Ung (1) 2 - 5 Oscar Vikström, Martin Morén Vasahallen
2015-10-17 11:45 211008005 Knäppmora AIK (1) - IBK Köping Ung (1) 2 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2015-10-17 16:00 211008008 Västerås IBS Ung (1) - IBF Örebro Ungdom (1) 5 - 12 Klövernhallen Plan 1
2015-10-17 17:30 211008007 Västerås IBS Ung (2) - IFK Arboga IBK (1) 12 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-10-18 12:00 211008006 Per-Ols IBF (1) - MIK Västerås (1) 3 - 3 Björn Höijer, Carl Karlsson Fagerstahallen
2015-10-24 10:30 211008010 Knäppmora AIK (1) - Per-Ols IBF (1) 1 - 14 Tim Niemi, Fernando Rocabado Skinnskattebergs Sporthall
2015-10-24 13:45 211008011 MIK Västerås (1) - Västerås IBS Ung (1) 6 - 1 Max Hedlund, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2015-10-24 17:15 211008012 IFK Arboga IBK (1) - IBF Örebro Ungdom (1) 2 - 4 Vasahallen
2015-10-25 16:15 211008009 IBK Köping Ung (1) - Tillberga IK Ung (1) 2 - 5 Rasmus Zarins, Pontus Zarins Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-07 11:00 211008014 Västerås IBS Ung (2) - Tillberga IK Ung (1) 5 - 7 Lars-Göran Eklund, Jonathan Morén Klövernhallen Plan 1
2015-11-07 12:30 211008015 Västerås IBS Ung (1) - Knäppmora AIK (1) 8 - 1 , Max Hedlund Klövernhallen Plan 1
2015-11-07 13:30 211008016 IFK Arboga IBK (1) - MIK Västerås (1) 4 - 7 Oscar Vikström Vasahallen
2015-11-07 15:00 211008013 Per-Ols IBF (1) - IBK Köping Ung (1) 2 - 2 Björn Höijer, Carl Karlsson Fagerstahallen
2015-11-14 11:45 211008020 Knäppmora AIK (1) - IFK Arboga IBK (1) 1 - 6 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-11-14 12:00 211008018 Per-Ols IBF (1) - Västerås IBS Ung (1) 7 - 3 Björn Höijer, Carl Karlsson Fagerstahallen
2015-11-14 15:30 211008019 Tillberga IK Ung (1) - IBF Örebro Ungdom (1) 0 - 4 Robin Göransson, Lars-Göran Eklund Tillberga Sporthall
2015-11-15 13:00 211008017 IBK Köping Ung (1) - Västerås IBS Ung (2) 3 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-21 14:45 211008023 IFK Arboga IBK (1) - Per-Ols IBF (1) 6 - 5 Oscar Vikström, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-11-21 16:30 211008021 Västerås IBS Ung (1) - IBK Köping Ung (1) 7 - 6 Max Hedlund, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2015-11-22 14:30 211008022 IBF Örebro Ungdom (1) - Västerås IBS Ung (2) 12 - 0 Felix Cannesjö, Jacob Olausson Idrottshuset Örebro
2015-11-22 15:15 211008024 MIK Västerås (1) - Tillberga IK Ung (1) 3 - 3 Max Hedlund, Henrik Syversen Wenströmska Skolan
2015-11-28 13:00 211008026 Västerås IBS Ung (1) - IFK Arboga IBK (1) 7 - 4 Filip Lilja, Max Hedlund Klövernhallen Plan 1
2015-11-28 14:00 211008028 Tillberga IK Ung (1) - Knäppmora AIK (1) 8 - 3 Henrik Syversen, Mikael Jansson Tillberga Sporthall
2015-11-28 14:30 211008027 Västerås IBS Ung (2) - MIK Västerås (1) 8 - 3 Lars-Göran Eklund, Max Hedlund Klövernhallen Plan 1
2015-11-29 13:00 211008025 IBK Köping Ung (1) - IBF Örebro Ungdom (1) 8 - 4 Martin Dalsgard, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-05 10:30 211008031 Knäppmora AIK (1) - Västerås IBS Ung (2) 1 - 8 Carl Karlsson, Axel Henriksson Skinnskattebergs Sporthall
2015-12-05 15:30 211008032 Tillberga IK Ung (1) - Per-Ols IBF (1) 4 - 6 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Tillberga Sporthall
2015-12-05 18:00 211008030 MIK Västerås (1) - IBF Örebro Ungdom (1) 3 - 15 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Wenströmska Skolan
2015-12-06 15:00 211008029 IFK Arboga IBK (1) - IBK Köping Ung (1) 3 - 2 Martin Dalsgard, Per Ryman Vasahallen
2015-12-12 14:30 211008035 Västerås IBS Ung (1) - Tillberga IK Ung (1) 5 - 4 Edvin Lindelöf, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2015-12-12 16:00 211008036 Västerås IBS Ung (2) - Per-Ols IBF (1) 10 - 3 Edvin Lindelöf, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2015-12-13 13:30 211008033 IBK Köping Ung (1) - MIK Västerås (1) 5 - 7 Martin Dalsgard, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-13 14:30 211008034 IBF Örebro Ungdom (1) - Knäppmora AIK (1) 20 - 0 Fredrik Knutsson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2015-12-17 18:30 211008038 Tillberga IK Ung (1) - IFK Arboga IBK (1) 6 - 3 Henrik Syversen, Robin Göransson Tillberga Sporthall
2015-12-19 11:30 211008039 Per-Ols IBF (1) - IBF Örebro Ungdom (1) 1 - 9 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2015-12-19 12:00 211008037 Knäppmora AIK (1) - MIK Västerås (1) 0 - 8 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-12-19 13:00 211008040 Västerås IBS Ung (2) - Västerås IBS Ung (1) 3 - 2 Max Hedlund, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2016-01-07 19:15 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211008042 MIK Västerås (1) - Per-Ols IBF (1) 4 - 5 Henrik Syversen, Albin Groen Wenströmska Skolan
2016-01-09 13:30 211008043 IFK Arboga IBK (1) - Västerås IBS Ung (2) 4 - 7 Oscar Vikström, Jonna Windås Vasahallen
2016-01-10 11:30 211008044 IBF Örebro Ungdom (1) - Västerås IBS Ung (1) 18 - 4 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2016-01-10 15:15 211008041 IBK Köping Ung (1) - Knäppmora AIK (1) 6 - 2 Pertti Nikka, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-16 13:00 211008047 Västerås IBS Ung (1) - MIK Västerås (1) 1 - 5 Alexandra Rosendal, Sebastian Bergström Klövernhallen Plan 1
2016-01-16 17:00 211008045 Tillberga IK Ung (1) - IBK Köping Ung (1) 4 - 4 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Tillberga Sporthall
2016-01-17 12:00 211008046 Per-Ols IBF (1) - Knäppmora AIK (1) 9 - 2 Fagerstahallen
2016-02-19 19:30 211008048 IBF Örebro Ungdom (1) - IFK Arboga IBK (1) 5 - 4 Ej offentliggjord, Berndt Swärd Birgittaskolan
2016-01-23 11:45 211008051 Knäppmora AIK (1) - Västerås IBS Ung (1) 3 - 3 Henrik Syversen, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2016-01-23 13:45 211008052 MIK Västerås (1) - IFK Arboga IBK (1) 10 - 3 Filip Lilja, Pontus Tejne Wenströmska Skolan
2016-01-23 15:30 211008050 Tillberga IK Ung (1) - Västerås IBS Ung (2) 6 - 3 Mikael Stegnell, Lars-Göran Eklund Tillberga Sporthall
2016-01-24 12:45 211008049 IBK Köping Ung (1) - Per-Ols IBF (1) 3 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-30 13:30 211008056 IFK Arboga IBK (1) - Knäppmora AIK (1) 15 - 4 Vasahallen
2016-01-30 14:00 211008054 Västerås IBS Ung (1) - Per-Ols IBF (1) 8 - 8 Filip Lilja, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2016-01-30 15:30 211008053 Västerås IBS Ung (2) - IBK Köping Ung (1) 10 - 4 Filip Lilja, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2016-01-31 11:30 211008055 IBF Örebro Ungdom (1) - Tillberga IK Ung (1) 5 - 4 Pontus Grönberg, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro
2016-01-28 19:15 211008060 Tillberga IK Ung (1) - MIK Västerås (1) 5 - 4 Lars-Göran Eklund, Rasmus Zarins Tillberga Sporthall
2016-02-02 19:00 211008059 Per-Ols IBF (1) - IFK Arboga IBK (1) 6 - 1 Axel Henriksson, Tim Niemi Fagerstahallen
2016-02-15 19:45 211008058 Västerås IBS Ung (2) - IBF Örebro Ungdom (1) 4 - 9 Klövernhallen Plan 1
2016-02-18 19:30 211008057 IBK Köping Ung (1) - Västerås IBS Ung (1) 3 - 4 Ullvihallen
2016-02-13 10:30 211008064 Knäppmora AIK (1) - Tillberga IK Ung (1) 1 - 11 , Björn Höijer Skinnskattebergs Sporthall
2016-02-13 13:00 211008063 MIK Västerås (1) - Västerås IBS Ung (2) 6 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Wenströmska Skolan
2016-02-14 11:30 211008061 IBF Örebro Ungdom (1) - IBK Köping Ung (1) 7 - 1 Tommy Nordin, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-02-14 13:45 211008062 IFK Arboga IBK (1) - Västerås IBS Ung (1) 2 - 4 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2016-02-20 11:30 211008068 Per-Ols IBF (1) - Tillberga IK Ung (1) 2 - 3 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2016-02-20 15:00 211008067 Västerås IBS Ung (2) - Knäppmora AIK (1) WO (5 - 0) Klövernhallen Plan 1
2016-02-24 17:30 211008065 IBK Köping Ung (1) - IFK Arboga IBK (1) 5 - 5 Alexandra Rosendal Ullvihallen
2016-03-06 17:00 211008066 IBF Örebro Ungdom (1) - MIK Västerås (1) 8 - 3 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-02-27 11:30 211008072 Per-Ols IBF (1) - Västerås IBS Ung (2) 7 - 3 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2016-02-27 11:45 211008070 Knäppmora AIK (1) - IBF Örebro Ungdom (1) 1 - 10 , Björn Höijer Skinnskattebergs Sporthall
2016-02-27 15:30 211008071 Tillberga IK Ung (1) - Västerås IBS Ung (1) 2 - 2 Tillberga Sporthall
2016-03-01 19:20 211008069 MIK Västerås (1) - IBK Köping Ung (1) 12 - 3 Wenströmska Skolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom (1) 16 15 0 1 150-41 109 45
2. Västerås IBS Ung (2) 16 10 0 6 98-74 24 30
3. Tillberga IK Ung (1) 16 9 3 4 77-54 23 30
4. MIK Västerås (1) 16 9 2 5 92-68 24 29
5. Per-Ols IBF (1) 16 8 3 5 86-70 16 27
6. Västerås IBS Ung (1) 16 6 3 7 69-95 -26 21
7. IFK Arboga IBK (1) 16 4 1 11 66-90 -24 13
8. IBK Köping Ung (1) 16 3 3 10 61-86 -25 12
9. Knäppmora AIK (1) 16 0 1 15 22-143 -121 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-07 18:30 211009002 Skälby IBK (1) - IFK Arboga IBK (2) 2 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-10 11:00 211009001 Kungsörs IBK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 5 - 7 Peter Skogsberg, Amelin Begovic Sporthallen Kungsör A
2015-10-11 12:00 211009003 IBK Sala Silver (1) - Västerås IBS Ung (3) 0 - 3 Michael Rosenlönn, Linus Andersson Sala Idrottshall
2015-10-13 19:20 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009004 MIK Västerås (2) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 4 - 0 Albin Groen, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2015-10-17 13:00 211009006 Västerås IBS Ung (3) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 9 - 4 Erik Flink, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2015-10-17 19:00 211009005 IFK Arboga IBK (2) - Kungsörs IBK (1) 4 - 5 Jonna Windås Vasahallen
2015-10-18 18:00 211009007 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - Skälby IBK (1) 2 - 9 Lars-Göran Eklund, Martin Morén Wenströmska Skolan
2015-10-18 18:30 211009008 MIK Västerås (2) - IBK Sala Silver (1) 4 - 6 Tim Solig, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-24 09:45 211009012 Skälby IBK (1) - IBK Sala Silver (1) 9 - 6 Filip Lilja, Max Hedlund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-24 11:00 211009009 Kungsörs IBK (1) - Västerås IBS Ung (3) 2 - 6 Peter Skogsberg, Amelin Begovic Sporthallen Kungsör A
2015-10-25 17:00 211009011 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - MIK Västerås (2) 4 - 6 Anders Nordlund, Kim Palmroth Adolfsbergsskolan
2015-10-25 17:15 211009010 IFK Arboga IBK (2) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 5 - 3 Jonna Windås, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-11-02 19:15 211009016 Skälby IBK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 2 - 5 Pontus Tejne, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-02 19:30 211009015 IBK Sala Silver (1) - IFK Arboga IBK (2) 6 - 3 Jonas Ahlin, Anders Hedman Sala Idrottshall
2015-11-03 19:30 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009014 MIK Västerås (2) - Västerås IBS Ung (3) 8 - 3 Anders Hedman, Tim Solig Wenströmska Skolan
2015-11-07 10:15 211009013 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - Kungsörs IBK (1) 7 - 7 Wenströmska Skolan
2015-11-08 11:30 211009018 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - IBK Sala Silver (1) 5 - 5 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Wenströmska Skolan
2015-11-08 12:30 211009019 Västerås IBS Ung (3) - Skälby IBK (1) 3 - 4 Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2015-11-08 13:00 211009017 Kungsörs IBK (1) - MIK Västerås (2) 4 - 4 Jakob Flodell, Anders Hedman Sporthallen Kungsör A
2015-11-18 18:15 211009020 IFK Arboga IBK (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 4 - 7 Roger Nilsson, Wilma Viol Vasahallen
2015-11-15 10:15 211009022 Skälby IBK (1) - MIK Västerås (2) 4 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-15 12:15 211009024 IFK Arboga IBK (2) - Västerås IBS Ung (3) 3 - 5 Oscar Vikström, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-11-15 13:30 211009021 IBK Sala Silver (1) - Kungsörs IBK (1) 3 - 4 Sala Idrottshall
2015-11-15 18:00 211009023 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 14 - 0 Michael Nilsson, Jonas Lindholm Adolfsbergsskolan
2015-11-21 11:00 211009026 IBK Sala Silver (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 6 - 5 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2015-11-21 12:00 211009028 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - Västerås IBS Ung (3) 0 - 5 Albin Groen, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2015-11-22 10:00 211009025 Kungsörs IBK (1) - Skälby IBK (1) 4 - 5 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Sporthallen Kungsör A
2015-11-24 19:30 211009027 MIK Västerås (2) - IFK Arboga IBK (2) 4 - 1 Tim Solig, Albin Groen Wenströmska Skolan
2015-11-28 11:30 211009031 Västerås IBS Ung (3) - IBK Sala Silver (1) 7 - 2 Filip Lilja, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2015-11-28 17:00 211009029 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - Kungsörs IBK (1) 10 - 3 Tomas Helgesson, Tobias Jäderqvist Adolfsbergsskolan
2015-11-29 13:45 211009030 IFK Arboga IBK (2) - Skälby IBK (1) 6 - 9 Oscar Vikström, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2015-12-01 20:15 211009032 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - MIK Västerås (2) 3 - 6 Filip Lilja, Tim Solig Wenströmska Skolan
2015-12-05 10:15 211009035 Skälby IBK (1) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 9 - 2 Albin Groen, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-05 13:00 211009033 Kungsörs IBK (1) - IFK Arboga IBK (2) 6 - 1 Sporthallen Kungsör A
2015-12-05 17:00 211009034 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - Västerås IBS Ung (3) 7 - 3 Oscar Söljén, Anders Nordlund Adolfsbergsskolan
2015-12-06 14:30 211009036 IBK Sala Silver (1) - MIK Västerås (2) 5 - 4 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Sala Idrottshall
2015-12-12 11:00 211009039 MIK Västerås (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 4 - 2 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Wenströmska Skolan
2015-12-12 13:00 211009037 Västerås IBS Ung (3) - Kungsörs IBK (1) 6 - 1 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Klövernhallen Plan 1
2015-12-13 10:30 211009038 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - IFK Arboga IBK (2) 3 - 4 Lars-Göran Eklund, Tim Solig Wenströmska Skolan
2015-12-13 18:00 211009040 IBK Sala Silver (1) - Skälby IBK (1) 1 - 9 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Sala Idrottshall
2015-12-19 10:00 211009041 Kungsörs IBK (1) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 6 - 4 Martin Dalsgard, Peter Skogsberg Sporthallen Kungsör A
2015-12-19 16:00 211009042 Västerås IBS Ung (3) - MIK Västerås (2) 2 - 3 Albin Groen, Adam Pawlus Klövernhallen Plan 1
2015-12-19 16:30 211009043 IFK Arboga IBK (2) - IBK Sala Silver (1) WO (5 - 0) Oscar Vikström, Wilma Viol Vasahallen
2015-12-19 17:00 211009044 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - Skälby IBK (1) 5 - 7 Berndt Swärd, Tomas Persson Adolfsbergsskolan
2016-01-09 11:30 211009047 Skälby IBK (1) - Västerås IBS Ung (3) 4 - 7 Jakob Flodell, Kevin Holmberg Moreno Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-09 13:00 211009045 MIK Västerås (2) - Kungsörs IBK (1) 6 - 3 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Wenströmska Skolan
2016-01-09 17:00 211009046 IBK Sala Silver (1) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 7 - 4 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2016-01-09 17:00 211009048 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - IFK Arboga IBK (2) 6 - 2 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Adolfsbergsskolan
2016-01-16 09:30 211009051 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 6 - 10 Carl Wikgren, Adam Pawlus Wenströmska Skolan
2016-01-16 11:30 211009052 Västerås IBS Ung (3) - IFK Arboga IBK (2) 5 - 7 Filip Lilja, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2016-01-16 13:00 211009049 Kungsörs IBK (1) - IBK Sala Silver (1) 2 - 7 Alexandra Rosendal, Sebastian Bergström Sporthallen Kungsör A
2016-01-17 11:00 211009050 MIK Västerås (2) - Skälby IBK (1) 6 - 5 Filip Lilja, Pontus Tejne Wenströmska Skolan
2016-01-23 10:15 211009053 Skälby IBK (1) - Kungsörs IBK (1) 5 - 0 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-23 15:00 211009056 Västerås IBS Ung (3) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 2 - 1 Carl Wikgren, Adam Pawlus Klövernhallen Plan 1
2016-01-23 17:00 211009054 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - IBK Sala Silver (1) 6 - 4 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Adolfsbergsskolan
2016-01-24 12:30 211009055 IFK Arboga IBK (2) - MIK Västerås (2) 2 - 8 Roger Nilsson, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-01-30 11:30 211009058 Skälby IBK (1) - IFK Arboga IBK (2) 5 - 3 Lars-Göran Eklund, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-30 13:00 211009057 Kungsörs IBK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 2 - 15 Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2016-01-31 10:30 211009059 IBK Sala Silver (1) - Västerås IBS Ung (3) 4 - 6 Joakim Johansson, Tim Solig Sala Idrottshall
2016-01-31 17:15 211009060 MIK Västerås (2) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 9 - 1 Carl Wikgren, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2016-01-15 18:15 Orsak: Krockar med Röda cupen
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211009061 IFK Arboga IBK (2) - Kungsörs IBK (1) 10 - 3 , Sophie Karlsson Vasahallen
2016-02-09 19:20 211009064 MIK Västerås (2) - IBK Sala Silver (1) 6 - 6 Filip Lilja, Carl Wikgren Wenströmska Skolan
2016-02-23 20:00 211009063 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - Skälby IBK (1) 3 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-08 19:30 211009062 Västerås IBS Ung (3) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 6 - 0 Klövernhallen Plan 1
2016-02-13 13:00 211009065 Kungsörs IBK (1) - Västerås IBS Ung (3) 4 - 7 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Sporthallen Kungsör A
2016-02-14 16:15 211009068 Skälby IBK (1) - IBK Sala Silver (1) 3 - 4 Filip Lilja, Carl Wikgren Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-14 18:00 211009066 IFK Arboga IBK (2) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 7 - 4 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2016-02-14 18:00 211009067 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - MIK Västerås (2) 3 - 4 Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Adolfsbergsskolan
2016-02-20 10:15 211009072 Skälby IBK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 7 - 6 Tim Solig, Kevin Holmberg Moreno Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-20 11:00 211009069 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - Kungsörs IBK (1) 4 - 1 Wenströmska Skolan
2016-02-21 12:15 211009070 MIK Västerås (2) - Västerås IBS Ung (3) 6 - 4 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Wenströmska Skolan
2016-02-21 13:30 211009071 IBK Sala Silver (1) - IFK Arboga IBK (2) 4 - 5 Sala Idrottshall
2016-02-27 10:00 211009073 Kungsörs IBK (1) - MIK Västerås (2) 3 - 10 Sporthallen Kungsör A
2016-02-27 14:30 211009074 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - IBK Sala Silver (1) 2 - 4 Wenströmska Skolan
2016-02-28 13:30 211009075 Västerås IBS Ung (3) - Skälby IBK (1) 6 - 2 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Klövernhallen Plan 1
2016-03-19 13:00 Orsak: Sportlov i Örebro v.8, mer än halva laget borta. Tyvärr inte samma vecka sportlov som Västmanland har. 211009076 IFK Arboga IBK (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (1) 4 - 5 Vasahallen
2016-03-12 10:15 211009078 Skälby IBK (1) - MIK Västerås (2) 2 - 5 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-12 17:00 211009077 IBK Sala Silver (1) - Kungsörs IBK (1) 10 - 2 Sala Idrottshall
2016-03-13 14:30 211009080 IFK Arboga IBK (2) - Västerås IBS Ung (3) 4 - 5 Vasahallen
2016-03-13 18:00 211009079 Örebro SK Ungdomsklubb (1) - Romfartuna Gymnastik O IF (1) 6 - 1 Nicklas Johansson, Berndt Swärd Adolfsbergsskolan
211009082 IBK Sala Silver (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (1)
2016-03-20 12:00 211009081 Kungsörs IBK (1) - Skälby IBK (1) 2 - 5 Sporthallen Kungsör A
2016-03-20 12:30 211009084 Romfartuna Gymnastik O IF (1) - Västerås IBS Ung (3) 3 - 2 Wenströmska Skolan
2016-03-20 14:30 211009083 MIK Västerås (2) - IFK Arboga IBK (2) 4 - 1 Filip Lilja, Carl Wikgren Wenströmska Skolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. MIK Västerås (2) 21 16 2 3 114-64 50 50
2. Västerås IBS Ung (3) 21 14 0 7 102-69 33 42
3. Skälby IBK (1) 21 14 0 7 114-82 32 42
4. Örebro SK Ungdomsklubb (1) 20 12 0 8 127-85 42 36
5. IBK Sala Silver (1) 20 9 2 9 90-94 -4 29
6. IFK Arboga IBK (2) 21 8 0 13 84-99 -15 24
7. Kungsörs IBK (1) 21 4 2 15 69-136 -67 14
8. Romfartuna Gymnastik O IF (1) 21 2 2 17 58-129 -71 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 2 Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lag 5 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Lag 6 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Lag 7 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Lag 8 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:30 211010002 IBK Hallsta (1) - Lillån IBK (1) 7 - 2 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Nibblehallen
2015-10-10 13:00 211010006 Knäppmora AIK Pojkar (2) - Tillberga IK Ung (2) 6 - 4 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-10-10 17:00 211010001 Surahammars IBF (1) - Enköpings IBK 4 - 3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-10-11 13:00 211010003 IBK Köping Ung (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 2 - 9 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-10-17 11:30 211010009 Skälby IBK (2) - IBK Hallsta (1) 8 - 2 Pontus Tejne, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-17 12:30 211010007 Lillån IBK (1) - Surahammars IBF (1) 4 - 8 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Lillåns skola
2015-10-21 18:00 211010012 Knäppmora AIK Pojkar (2) - Orresta IF (1) 4 - 3 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-10-24 16:30 211010008 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - Enköpings IBK 8 - 3 Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2015-10-24 11:00 211010013 Surahammars IBF (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 - 2 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-10-24 12:30 211010016 IBK Hallsta (1) - Tillberga IK Ung (2) 6 - 7 Per Ryman, Peter Johansson Nibblehallen
2015-10-24 14:30 211010014 Lillån IBK (1) - Skälby IBK (2) 1 - 4 Felix Cannesjö, Tomas Helgesson Lillåns skola
2015-10-25 12:15 211010017 IBK Köping Ung (2) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 1 - 3 Rasmus Zarins, Pontus Zarins Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-07 11:30 211010023 Orresta IF (1) - IBK Hallsta (1) 4 - 12 Fryxelska Skolan
2015-11-07 11:45 211010019 Skälby IBK (2) - Surahammars IBF (1) 3 - 2 Filip Lilja, Max Hedlund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-07 15:00 211010022 Knäppmora AIK Pojkar (2) - Enköpings IBK 3 - 1 Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-11-15 18:00 211010021 Tillberga IK Ung (2) - Lillån IBK (1) 7 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Tillberga Sporthall
2015-11-10 18:00 211010027 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 8 - 1 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2015-11-10 20:00 211010028 Lillån IBK (1) - Orresta IF (1) 4 - 5 Tomas Helgesson, Filip Ardryd Lillåns skola
2015-11-11 18:15 211010026 Skälby IBK (2) - Tillberga IK Ung (2) 6 - 4 Albin Groen, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-11 18:30 211010030 IBK Hallsta (1) - IBK Köping Ung (2) 0 - 1 Per Ryman, Peter Johansson Nibblehallen
2015-11-14 10:00 211010035 IBK Köping Ung (2) - Lillån IBK (1) 1 - 3 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-14 11:30 211010033 Orresta IF (1) - Skälby IBK (2) 0 - 16 Filip Lilja, Max Hedlund Fryxelska Skolan
2015-11-14 14:00 211010031 Tillberga IK Ung (2) - Surahammars IBF (1) 7 - 5 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Tillberga Sporthall
2015-11-15 09:30 211010036 IBK Hallsta (1) - Enköpings IBK 1 - 8 Linus Viborg, Roger Nilsson Nibblehallen
2015-11-20 19:00 211010042 Lillån IBK (1) - Enköpings IBK 6 - 2 Hampus Nilsson, Tomas Persson Lillåns skola
2015-11-21 10:15 211010040 Skälby IBK (2) - IBK Köping Ung (2) 9 - 0 Filip Lilja, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-21 10:30 211010037 Surahammars IBF (1) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 1 - 2 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-21 15:30 211010038 Tillberga IK Ung (2) - Orresta IF (1) 7 - 1 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Tillberga Sporthall
2015-11-22 14:30 211010041 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - IBK Hallsta (1) 9 - 2 Tommy Nordin, Krister Eklund Birgittaskolan
2015-11-28 10:00 211010045 IBK Köping Ung (2) - Tillberga IK Ung (2) 2 - 3 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-28 14:00 211010048 Lillån IBK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 3 - 11 Tomas Helgesson, Anna Palmqvist Lillåns skola
2015-11-29 11:30 211010047 Enköpings IBK - Skälby IBK (2) 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2016-01-17 12:00 211010043 Orresta IF (1) - Surahammars IBF (1) 1 - 8 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-03 18:30 211010052 Tillberga IK Ung (2) - Enköpings IBK 4 - 5 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Tillberga Sporthall
2015-12-05 11:30 211010054 Skälby IBK (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 7 - 3 Albin Groen, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-05 12:00 211010051 Knäppmora AIK Pojkar (2) - IBK Hallsta (1) 3 - 2 Sophie Karlsson, Axel Henriksson Skinnskattebergs Sporthall
2015-12-05 13:30 211010050 Orresta IF (1) - IBK Köping Ung (2) 2 - 6 Pontus Tejne, Jakob Flodell Fryxelska Skolan
2015-12-07 19:00 211010058 Lillån IBK (1) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 2 - 4 Jacob Olausson, Felix Cannesjö Lillåns skola
2015-12-10 20:00 211010057 Enköpings IBK - Orresta IF (1) 3 - 1 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Lillkyrkahallen
2015-12-12 11:45 211010055 IBK Köping Ung (2) - Surahammars IBF (1) 1 - 2 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-13 11:00 211010059 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - Tillberga IK Ung (2) 5 - 1 Oscar Söljén, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2015-12-14 18:00 211010061 Surahammars IBF (1) - IBK Hallsta (1) 3 - 0 Matilda Pichler, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-15 19:00 211010065 Knäppmora AIK Pojkar (2) - Skälby IBK (2) 2 - 4 Mikael Jansson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2015-12-17 19:30 211010062 IBK Köping Ung (2) - Enköpings IBK 5 - 1 Ullvihallen
2015-12-20 13:30 211010064 Orresta IF (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 - 32 Max Hedlund, Adam Pawlus Fryxelska Skolan
2015-12-19 12:30 211010067 Enköpings IBK - Surahammars IBF (1) 4 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm S:t Ilianshallen
2015-12-19 13:30 211010069 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - IBK Köping Ung (2) 9 - 1 Fredrik Knutsson, Joe Larsson Birgittaskolan
2015-12-19 15:30 211010072 Tillberga IK Ung (2) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 4 - 3 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Tillberga Sporthall
2015-12-19 16:00 211010068 Lillån IBK (1) - IBK Hallsta (1) 3 - 5 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2016-01-09 12:00 211010073 Surahammars IBF (1) - Lillån IBK (1) 10 - 2 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-09 13:30 211010078 Orresta IF (1) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 1 - 5 Jakob Flodell, Kevin Holmberg Moreno Fryxelska Skolan
2016-01-09 16:00 211010075 IBK Hallsta (1) - Skälby IBK (2) 1 - 8 Per Ryman Nibblehallen
2016-01-17 10:30 211010074 Enköpings IBK - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2016-01-16 10:15 211010080 Skälby IBK (2) - Lillån IBK (1) 8 - 2 Albin Groen, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-16 10:30 211010083 Knäppmora AIK Pojkar (2) - IBK Köping Ung (2) 1 - 0 Carl Karlsson, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2016-01-16 15:30 211010082 Tillberga IK Ung (2) - IBK Hallsta (1) 8 - 4 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Tillberga Sporthall
2016-02-05 19:00 211010079 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - Surahammars IBF (1) 5 - 5 Anders Nordlund, Tomas Helgesson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2016-01-23 12:00 211010088 Enköpings IBK - Knäppmora AIK Pojkar (2) 4 - 2 Johan Öberg, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2016-01-23 12:00 211010089 IBK Hallsta (1) - Orresta IF (1) 5 - 3 Jimmie Nilsson Nibblehallen
2016-01-23 16:00 211010087 Lillån IBK (1) - Tillberga IK Ung (2) 3 - 8 Hampus Nilsson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2016-01-23 17:00 211010085 Surahammars IBF (1) - Skälby IBK (2) 4 - 3 Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-30 10:00 211010096 IBK Köping Ung (2) - IBK Hallsta (1) 4 - 7 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-30 12:00 211010093 Knäppmora AIK Pojkar (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 - 6 Björn Höijer, Tim Niemi Skinnskattebergs Sporthall
2016-01-30 13:30 211010094 Orresta IF (1) - Lillån IBK (1) 3 - 10 Carl Wikgren, Tim Solig Fryxelska Skolan
2016-01-30 14:00 211010092 Tillberga IK Ung (2) - Skälby IBK (2) 4 - 5 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Tillberga Sporthall
2016-02-06 11:30 211010097 Surahammars IBF (1) - Tillberga IK Ung (2) 6 - 2 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-06 13:45 211010099 Skälby IBK (2) - Orresta IF (1) 8 - 0 Albin Groen, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-07 13:40 211010102 Enköpings IBK - IBK Hallsta (1) 9 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2016-02-15 19:00 211010101 Lillån IBK (1) - IBK Köping Ung (2) 0 - 8 Emil Wass, Tommy Nordin Lillåns skola
2016-02-08 211010104 Orresta IF (1) - Tillberga IK Ung (2) 4 - 3 Fryxelska Skolan
2016-02-08 17:30 211010106 IBK Köping Ung (2) - Skälby IBK (2) 0 - 11 Ullvihallen
2016-02-08 18:30 211010107 IBK Hallsta (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 4 - 9 Nibblehallen
2016-02-09 19:00 211010103 Knäppmora AIK Pojkar (2) - Surahammars IBF (1) 3 - 2 Mikael Jansson, Björn Höijer Skinnskattebergs Sporthall
2016-03-06 17:00 211010108 Enköpings IBK - Lillån IBK (1) 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Lillkyrkahallen
2016-02-11 18:00 211010113 Skälby IBK (2) - Enköpings IBK 4 - 4 Albin Groen, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-13 15:30 211010111 Tillberga IK Ung (2) - IBK Köping Ung (2) 7 - 3 Albin Groen, Adam Pawlus Tillberga Sporthall
2016-02-13 19:30 211010114 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - Lillån IBK (1) 7 - 0 Tomas Helgesson, Gabriel Gunnarsson Birgittaskolan
2016-02-16 19:00 211010109 Surahammars IBF (1) - Orresta IF (1) 8 - 5 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-14 11:00 211010118 Enköpings IBK - Tillberga IK Ung (2) 1 - 3 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen
2016-02-20 11:00 211010117 IBK Hallsta (1) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 4 - 4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Nibblehallen
2016-02-20 20:00 211010120 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - Skälby IBK (2) 4 - 4 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2016-02-21 11:00 211010116 IBK Köping Ung (2) - Orresta IF (1) 9 - 3 Alexandra Rosendal, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-22 19:00 211010124 Knäppmora AIK Pojkar (2) - Lillån IBK (1) 5 - 3 Per Ryman, Jerry Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2016-02-27 11:00 211010121 Surahammars IBF (1) - IBK Köping Ung (2) 10 - 3 Per Ryman, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-27 14:00 211010125 Tillberga IK Ung (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 - 7 Tim Solig, Pontus Zarins Tillberga Sporthall
2016-03-11 18:00 211010123 Orresta IF (1) - Enköpings IBK 5 - 4 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Hummelsta Sporthall
2016-03-12 16:00 211010127 IBK Hallsta (1) - Surahammars IBF (1) 3 - 11 Nibblehallen
2016-03-13 13:30 211010128 Enköpings IBK - IBK Köping Ung (2) 7 - 2 Theodor Jonsson, David Wigfeldt S:t Ilianshallen
2016-03-13 18:00 211010130 Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) - Orresta IF (1) 10 - 2 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Birgittaskolan
2016-03-14 19:20 211010131 Skälby IBK (2) - Knäppmora AIK Pojkar (2) 4 - 3 Filip Lilja, Carl Wikgren Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 18 15 2 1 148-41 107 47
2. Skälby IBK (2) 18 15 2 1 115-38 77 47
3. Surahammars IBF (1) 18 12 1 5 95-53 42 37
4. Knäppmora AIK Pojkar (2) 18 11 1 6 55-54 1 34
5. Tillberga IK Ung (2) 18 10 0 8 84-75 9 30
6. Enköpings IBK 18 6 1 11 67-68 -1 19
7. IBK Hallsta (1) 18 5 1 12 66-104 -38 16
8. IBK Köping Ung (2) 18 5 0 13 49-87 -38 15
9. Lillån IBK (1) 18 4 0 14 58-107 -49 12
10. Orresta IF (1) 18 3 0 15 44-154 -110 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-11 10:30 211011002 IBK Sala Silver (2) (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 7 - 7 Michael Rosenlönn, Linus Andersson Sala Idrottshall
2015-10-11 11:30 211011003 IBK Köping Ung (3) - IBK Hallsta (2) (4) 4 - 3 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-10-14 19:15 Orsak: Flyttas pga fotbollscup
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011004 IFK Arboga IBK (4) (4) - Västerås IBS Ung (5) 1 - 5 Vasahallen
2015-12-05 16:00 211011005 Västerås IBS Ung (4) - IFK Arboga IBK (3) 3 - 2 Albin Groen, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2015-10-17 09:00 211011006 Per-Ols IBF (2) (4) - Rönnby SK (2) (4) 5 - 5 Björn Höijer, Carl Karlsson Fagerstahallen
2015-10-17 10:00 211011010 Västerås IBS Ung (4) - IFK Arboga IBK (4) (4) 15 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-10-17 11:30 211011008 Västerås IBS Ung (5) - IBK Sala Silver (2) (4) 5 - 10 Klövernhallen Plan 1
2015-10-17 13:00 211011009 IFK Arboga IBK (3) - IBK Köping Ung (3) 9 - 1 Martin Morén, Martin Dalsgard Sturehallen
2015-10-25 10:00 211011015 IBK Köping Ung (3) - IFK Arboga IBK (4) (4) 14 - 2 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-10-25 13:45 211011011 Rönnby SK (2) (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 6 - 4 Kristiansborgshallen
2015-10-25 17:00 211011014 IBK Sala Silver (2) (4) - Västerås IBS Ung (4) 0 - 5 Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2015-11-01 12:00 Orsak: IBK Hallsta får ej ihop lag för att det är höstlov.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211011012 Per-Ols IBF (2) (4) - IBK Hallsta (2) (4) 8 - 3 Carl Karlsson Fagerstahallen
2015-11-06 18:30 211011016 IBK Hallsta (2) (4) - Rönnby SK (2) (4) 1 - 6 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Nibblehallen
2015-11-07 15:00 211011017 Västerås IBS Ung (5) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 3 - 4 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Klövernhallen Plan 1
2015-11-08 11:15 211011020 IBK Köping Ung (3) - IBK Sala Silver (2) (4) 1 - 4 Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-08 12:15 211011018 IFK Arboga IBK (3) - Per-Ols IBF (2) (4) 3 - 1 Ida-Louise Blomberg, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-11-14 15:00 211011024 Per-Ols IBF (2) (4) - IFK Arboga IBK (4) (4) 6 - 3 Björn Höijer, Carl Karlsson Fagerstahallen
2015-11-15 14:30 211011023 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - Västerås IBS Ung (4) 2 - 5 Björn Höijer, Carl Karlsson Klackbergsgården
2015-11-15 15:45 211011021 Rönnby SK (2) (4) - Västerås IBS Ung (5) 6 - 2 Jimmie Nilsson, Pontus Tejne Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-20 18:30 211011022 IBK Hallsta (2) (4) - IFK Arboga IBK (3) 6 - 2 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Nibblehallen
2015-11-21 10:00 211011029 IBK Köping Ung (3) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 5 - 7 Jonathan Morén, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-21 15:00 211011027 Västerås IBS Ung (4) - Västerås IBS Ung (5) 5 - 3 Filip Lilja, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2015-11-21 16:00 211011030 IBK Sala Silver (2) (4) - Per-Ols IBF (2) (4) 3 - 7 Mikael Stegnell, Carl Wikgren Sala Idrottshall
2015-11-21 17:45 211011026 IFK Arboga IBK (3) - Rönnby SK (2) (4) 0 - 3 Oscar Vikström, Wilma Viol Vasahallen
2015-11-22 12:30 211011028 IFK Arboga IBK (4) (4) - IBK Hallsta (2) (4) 9 - 7 Oscar Vikström, Jonna Windås Vasahallen
2015-11-23 18:30 211011033 Västerås IBS Ung (5) - IBK Köping Ung (3) 10 - 4 Filip Lilja, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2015-11-23 19:00 211011034 IBK Hallsta (2) (4) - IBK Sala Silver (2) (4) 8 - 2 Jerry Nilsson, Mikael Stegnell Nibblehallen
2015-11-25 18:15 211011032 IFK Arboga IBK (3) - IFK Arboga IBK (4) (4) 7 - 3 Ida-Louise Blomberg, Wilma Viol Vasahallen
2015-11-26 19:45 211011031 Rönnby SK (2) (4) - Västerås IBS Ung (4) 3 - 0 Albin Groen, Adam Pawlus Önsta Skolan
2015-11-28 11:30 211011040 Per-Ols IBF (2) (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 4 - 6 Björn Höijer, Axel Henriksson Fagerstahallen
2015-11-29 11:30 211011037 IBK Köping Ung (3) - Västerås IBS Ung (4) 1 - 6 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Ullvihallen
2015-11-29 15:00 211011036 IFK Arboga IBK (4) (4) - Rönnby SK (2) (4) 4 - 5 Ida-Louise Blomberg, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-11-29 18:10 211011038 IBK Sala Silver (2) (4) - IFK Arboga IBK (3) 2 - 7 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Sala Idrottshall
2015-12-05 10:30 211011045 IBK Hallsta (2) (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 2 - 18 Peter Johansson, Per Ryman Nibblehallen
2015-12-05 14:00 211011044 Västerås IBS Ung (5) - Per-Ols IBF (2) (4) 4 - 3 Carl Wikgren, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2015-12-06 13:30 211011042 IFK Arboga IBK (4) (4) - IBK Sala Silver (2) (4) 4 - 5 Martin Dalsgard, Per Ryman Vasahallen
2015-12-06 17:45 211011041 Rönnby SK (2) (4) - IBK Köping Ung (3) 6 - 5 Filip Lilja, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-12 11:00 211011050 IBK Hallsta (2) (4) - Västerås IBS Ung (5) 6 - 5 Peter Skogsberg, Roger Nilsson Nibblehallen
2015-12-12 12:00 211011048 Per-Ols IBF (2) (4) - Västerås IBS Ung (4) 4 - 2 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2015-12-12 15:30 211011046 IBK Sala Silver (2) (4) - Rönnby SK (2) (4) 3 - 4 Tim Solig, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-12-13 14:30 211011049 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - IFK Arboga IBK (3) 6 - 1 Björn Höijer, Tim Niemi Klackbergsgården
2015-12-19 09:30 211011052 IBK Köping Ung (3) - Per-Ols IBF (2) (4) 2 - 4 Jonathan Morén, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-19 10:00 211011054 Västerås IBS Ung (4) - IBK Hallsta (2) (4) 6 - 2 Max Hedlund, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2015-12-19 14:00 211011053 IFK Arboga IBK (4) (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 3 - 4 Jonna Windås, Wilma Viol Vasahallen
2015-12-20 17:15 211011055 IFK Arboga IBK (3) - Västerås IBS Ung (5) 3 - 1 Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-01-05 19:00 211011057 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - IBK Sala Silver (2) (4) 7 - 4 Carl Karlsson, Axel Henriksson Klackbergsgården
2016-01-08 18:30 211011058 IBK Hallsta (2) (4) - IBK Köping Ung (3) 8 - 7 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2016-01-17 12:30 211011059 Västerås IBS Ung (5) - IFK Arboga IBK (4) (4) 6 - 2 Carl Karlsson, Adam Pawlus Klövernhallen Plan 1
2016-02-20 13:45 211011060 IFK Arboga IBK (3) - Västerås IBS Ung (4) 7 - 3 Vasahallen
2016-01-09 12:15 211011065 IFK Arboga IBK (4) (4) - Västerås IBS Ung (4) 1 - 8 Ida-Louise Blomberg, Sophie Karlsson Vasahallen
2016-01-09 13:00 211011063 IBK Sala Silver (2) (4) - Västerås IBS Ung (5) 0 - 2 Martin Dalsgard Sala Idrottshall
2016-01-10 12:15 211011064 IBK Köping Ung (3) - IFK Arboga IBK (3) 6 - 4 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-10 13:45 211011061 Rönnby SK (2) (4) - Per-Ols IBF (2) (4) 5 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-16 10:00 211011069 Västerås IBS Ung (4) - IBK Sala Silver (2) (4) 6 - 1 Robin Göransson, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2016-01-16 12:15 211011070 IFK Arboga IBK (4) (4) - IBK Köping Ung (3) 10 - 6 Jonna Windås, Wilma Viol Vasahallen
2016-01-16 12:30 211011067 IBK Hallsta (2) (4) - Per-Ols IBF (2) (4) 2 - 8 Rasmus Zarins, Per Ryman Nibblehallen
2016-01-17 12:00 211011066 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - Rönnby SK (2) (4) 0 - 3 Carl Karlsson, Axel Henriksson Klackbergsgården
2016-01-23 15:00 211011073 Per-Ols IBF (2) (4) - IFK Arboga IBK (3) 3 - 1 Björn Höijer, Carl Karlsson Fagerstahallen
2016-01-24 09:15 211011071 Rönnby SK (2) (4) - IBK Hallsta (2) (4) 8 - 4 Robin Göransson, Lars-Göran Eklund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-24 12:00 211011075 IBK Sala Silver (2) (4) - IBK Köping Ung (3) 6 - 7 Joakim Johansson, Erik Flink Sala Idrottshall
2016-01-24 14:00 211011072 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - Västerås IBS Ung (5) 4 - 6 Axel Henriksson, Carl Karlsson Klackbergsgården
2016-01-30 11:00 211011078 Västerås IBS Ung (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 4 - 2 Robin Göransson, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2016-01-30 12:15 211011079 IFK Arboga IBK (4) (4) - Per-Ols IBF (2) (4) 5 - 7 Sophie Karlsson, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-01-30 12:30 211011076 Västerås IBS Ung (5) - Rönnby SK (2) (4) 2 - 3 Robin Göransson, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2016-01-30 16:00 211011077 IFK Arboga IBK (3) - IBK Hallsta (2) (4) 9 - 3 Wilma Viol Sturehallen
2016-02-06 09:30 211011085 Per-Ols IBF (2) (4) - IBK Sala Silver (2) (4) 3 - 4 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2016-02-06 11:30 211011083 IBK Hallsta (2) (4) - IFK Arboga IBK (4) (4) 6 - 8 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Nibblehallen
2016-02-07 11:45 211011081 Rönnby SK (2) (4) - IFK Arboga IBK (3) 4 - 0 Tim Solig, Kevin Holmberg Moreno Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-12 19:00 211011084 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - IBK Köping Ung (3) 3 - 4 Klackbergsgården
2016-03-13 11:00 211011082 Västerås IBS Ung (5) - Västerås IBS Ung (4) 4 - 1 Albin Groen, Adam Pawlus Klövernhallen Plan 1
2016-02-14 10:30 211011088 IBK Köping Ung (3) - Västerås IBS Ung (5) 5 - 3 Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-14 11:15 211011087 IFK Arboga IBK (4) (4) - IFK Arboga IBK (3) 5 - 7 Sophie Karlsson, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-02-14 12:00 211011089 IBK Sala Silver (2) (4) - IBK Hallsta (2) (4) 2 - 6 Felicia Setthammar Sala Idrottshall
2016-02-25 18:15 211011086 Västerås IBS Ung (4) - Rönnby SK (2) (4) 4 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-02-17 18:00 211011095 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - Per-Ols IBF (2) (4) 3 - 5 Klackbergsgården
2016-02-17 18:15 211011093 IFK Arboga IBK (3) - IBK Sala Silver (2) (4) 5 - 2 Wilma Viol, Jonna Windås Vasahallen
2016-02-17 18:30 211011092 Västerås IBS Ung (4) - IBK Köping Ung (3) 5 - 4 Tim Solig, Kevin Holmberg Moreno Klövernhallen Plan 1
2016-02-18 19:45 211011091 Rönnby SK (2) (4) - IFK Arboga IBK (4) (4) 11 - 4 Erik Flink, Pontus Tejne Önsta Skolan
2016-02-20 13:30 211011097 IBK Sala Silver (2) (4) - IFK Arboga IBK (4) (4) 8 - 5 Sala Idrottshall
2016-02-21 09:30 211011099 Per-Ols IBF (2) (4) - Västerås IBS Ung (5) 3 - 6 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2016-02-21 14:30 211011100 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - IBK Hallsta (2) (4) 3 - 8 Klackbergsgården
2016-02-21 17:15 211011096 IBK Köping Ung (3) - Rönnby SK (2) (4) 3 - 8 Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-28 10:30 211011105 Västerås IBS Ung (5) - IBK Hallsta (2) (4) 3 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-02-28 12:00 211011103 Västerås IBS Ung (4) - Per-Ols IBF (2) (4) 1 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-02-28 16:15 211011104 IFK Arboga IBK (3) - Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 3 - 3 William Ringkvist, Marcus Karppinen Vasahallen
2016-02-28 17:45 211011101 Rönnby SK (2) (4) - IBK Sala Silver (2) (4) 1 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-12 14:30 211011109 IBK Hallsta (2) (4) - Västerås IBS Ung (4) 2 - 6 Nibblehallen
2016-03-12 15:30 211011110 Västerås IBS Ung (5) - IFK Arboga IBK (3) 8 - 2 Erik Flink, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2016-03-13 12:00 211011107 Per-Ols IBF (2) (4) - IBK Köping Ung (3) 4 - 2 Fagerstahallen
2016-03-13 12:00 211011108 Skogsgymnastikens IBS (1) (4) - IFK Arboga IBK (4) (4) 12 - 3 Klackbergsgården
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Rönnby SK (2) (4) 18 15 1 2 90-45 45 46
2. Västerås IBS Ung (4) 18 13 0 5 85-44 41 39
3. Per-Ols IBF (2) (4) 18 11 1 6 80-60 20 34
4. IFK Arboga IBK (3) 18 9 1 8 72-63 9 28
5. Västerås IBS Ung (5) 18 9 0 9 78-67 11 27
6. Skogsgymnastikens IBS (1) (4) 18 8 2 8 95-76 19 26
7. IBK Hallsta (2) (4) 18 7 0 11 82-114 -32 21
8. IBK Sala Silver (2) (4) 18 6 1 11 65-90 -25 19
9. IBK Köping Ung (3) 18 6 0 12 81-102 -21 18
10. IFK Arboga IBK (4) (4) 18 3 0 15 72-139 -67 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 4 Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Hallsta Pojkar 2 (4) 0 0 0 0 0-0 0 0
1. IBK Köping Ung (3) (4) 0 0 0 0 0-0 0 0
1. IBK Sala (2) (4) 0 0 0 0 0-0 0 0
1. IFK Arboga IBK (4) (4) 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Skogsgymnastikens IBS P02/ 03 (1) (4) 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-12 18:45 211012005 Dingtuna GIF (1) - IBK Köping Ung (4) 5 - 9 Råbyhallen
2015-10-15 18:45 211012004 IBK Sala Silver (3) - Västerås IBS Ung (6) 5 - 1 Sala Idrottshall
2015-10-17 10:00 211012002 Kungsörs IBK (2) - Västerås IBS Ung (8) 5 - 9 Sporthallen Kungsör A
2015-10-18 11:30 211012003 Surahammars IBF (2) - Västerås IBS Ung (7) 5 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-01 13:30 211012001 Tillberga IK Ung (4) - Skälby IBK (3) 3 - 10 Tillberga Sporthall
2015-10-24 10:30 211012010 Dingtuna GIF (1) - IBK Sala Silver (3) 3 - 3 Råbyhallen
2015-10-24 11:00 211012007 Västerås IBS Ung (7) - Skälby IBK (3) 5 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-10-24 12:30 211012008 Västerås IBS Ung (6) - Kungsörs IBK (2) 7 - 1 Klövernhallen Plan 1
2015-10-24 14:00 211012006 Västerås IBS Ung (8) - Tillberga IK Ung (4) 21 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-10-25 11:15 211012009 IBK Köping Ung (4) - Surahammars IBF (2) 7 - 1 Ullvihallen
2015-11-07 09:15 211012013 Skälby IBK (3) - IBK Köping Ung (4) 4 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-07 13:30 211012012 Västerås IBS Ung (8) - Västerås IBS Ung (6) 6 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-11-08 10:00 211012014 Kungsörs IBK (2) - Dingtuna GIF (1) 4 - 8 Sporthallen Kungsör A
2015-11-10 19:00 211012015 Surahammars IBF (2) - IBK Sala Silver (3) 9 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-15 211012011 Tillberga IK Ung (4) - Västerås IBS Ung (7) 5 - 6 Tillberga Sporthall
2015-11-14 09:00 211012018 Dingtuna GIF (1) - Västerås IBS Ung (8) 0 - 5 Råbyhallen
2015-11-14 11:00 211012017 IBK Köping Ung (4) - Västerås IBS Ung (7) 6 - 4 Ullvihallen
2015-11-14 14:00 211012016 Västerås IBS Ung (6) - Tillberga IK Ung (4) 16 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-11-15 10:30 211012019 IBK Sala Silver (3) - Skälby IBK (3) 2 - 2 Sala Idrottshall
2015-11-15 12:00 211012020 Surahammars IBF (2) - Kungsörs IBK (2) 4 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-21 10:30 211012022 Västerås IBS Ung (6) - Dingtuna GIF (1) 4 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-11-21 11:30 211012025 Skälby IBK (3) - Kungsörs IBK (2) 7 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-21 12:00 211012023 Västerås IBS Ung (7) - IBK Sala Silver (3) 4 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-11-21 13:30 211012024 Västerås IBS Ung (8) - Surahammars IBF (2) 8 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-11-21 14:00 211012021 Tillberga IK Ung (4) - IBK Köping Ung (4) 3 - 9 Tillberga Sporthall
2015-11-27 19:00 211012029 Kungsörs IBK (2) - Västerås IBS Ung (7) 6 - 8 Sporthallen Kungsör A
2015-11-28 11:30 211012030 Skälby IBK (3) - Västerås IBS Ung (8) 1 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-28 13:00 211012026 Dingtuna GIF (1) - Tillberga IK Ung (4) 8 - 0 Råbyhallen
2015-11-29 09:45 211012027 IBK Sala Silver (3) - IBK Köping Ung (4) 3 - 2 Sala Idrottshall
2015-11-29 10:00 211012028 Surahammars IBF (2) - Västerås IBS Ung (6) 2 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-05 09:30 211012033 IBK Köping Ung (4) - Kungsörs IBK (2) 11 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-05 11:00 211012035 Västerås IBS Ung (7) - Västerås IBS Ung (8) 5 - 11 Klövernhallen Plan 1
2015-12-05 11:45 211012032 Dingtuna GIF (1) - Surahammars IBF (2) 5 - 1 Råbyhallen
2015-12-05 12:30 211012034 Västerås IBS Ung (6) - Skälby IBK (3) 8 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-12-05 14:00 211012031 Tillberga IK Ung (4) - IBK Sala Silver (3) 2 - 4 Tillberga Sporthall
2015-12-12 10:00 211012040 Västerås IBS Ung (7) - Västerås IBS Ung (6) 2 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-12-12 11:30 211012039 Västerås IBS Ung (8) - IBK Köping Ung (4) 2 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-12-12 13:00 211012037 Kungsörs IBK (2) - IBK Sala Silver (3) 3 - 7 Sporthallen Kungsör A
2015-12-12 16:00 211012036 Surahammars IBF (2) - Tillberga IK Ung (4) 6 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-13 14:15 211012038 Skälby IBK (3) - Dingtuna GIF (1) 5 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-19 13:00 211012044 Dingtuna GIF (1) - Västerås IBS Ung (7) 1 - 2 Råbyhallen
2015-12-19 14:00 211012041 Tillberga IK Ung (4) - Kungsörs IBK (2) 4 - 4 Tillberga Sporthall
2015-12-20 10:00 211012042 Surahammars IBF (2) - Skälby IBK (3) 5 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-20 12:30 211012043 IBK Sala Silver (3) - Västerås IBS Ung (8) 6 - 5 Sala Idrottshall
2015-12-20 13:30 211012045 IBK Köping Ung (4) - Västerås IBS Ung (6) 5 - 3 Ullvihallen
2016-01-09 10:15 211012046 Skälby IBK (3) - Tillberga IK Ung (4) 3 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-09 12:00 211012049 Västerås IBS Ung (6) - IBK Sala Silver (3) 5 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-01-09 13:30 211012048 Västerås IBS Ung (7) - Surahammars IBF (2) 6 - 4 Klövernhallen Plan 1
2016-01-09 15:00 211012047 Västerås IBS Ung (8) - Kungsörs IBK (2) 6 - 4 Klövernhallen Plan 1
2016-01-10 10:30 211012050 IBK Köping Ung (4) - Dingtuna GIF (1) 1 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-16 10:00 211012053 Kungsörs IBK (2) - Västerås IBS Ung (6) 5 - 6 Sporthallen Kungsör A
2016-01-16 11:30 211012052 Skälby IBK (3) - Västerås IBS Ung (7) 1 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-16 14:00 211012051 Tillberga IK Ung (4) - Västerås IBS Ung (8) 1 - 2 Tillberga Sporthall
2016-01-17 10:30 211012055 IBK Sala Silver (3) - Dingtuna GIF (1) 1 - 2 Sala Idrottshall
2016-01-17 14:00 211012054 Surahammars IBF (2) - IBK Köping Ung (4) 2 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-23 12:00 211012057 Västerås IBS Ung (6) - Västerås IBS Ung (8) 4 - 7 Klövernhallen Plan 1
2016-01-23 13:30 211012056 Västerås IBS Ung (7) - Tillberga IK Ung (4) 10 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-01-24 09:30 211012058 IBK Köping Ung (4) - Skälby IBK (3) 9 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-24 13:30 211012060 IBK Sala Silver (3) - Surahammars IBF (2) 10 - 4 Sala Idrottshall
2016-02-15 18:30 211012059 Dingtuna GIF (1) - Kungsörs IBK (2) 5 - 5 Råbyhallen
2016-01-30 09:30 211012063 Västerås IBS Ung (8) - Dingtuna GIF (1) 5 - 4 Klövernhallen Plan 1
2016-01-30 10:00 211012065 Kungsörs IBK (2) - Surahammars IBF (2) 6 - 4 Sporthallen Kungsör A
2016-01-30 12:30 211012061 Tillberga IK Ung (4) - Västerås IBS Ung (6) 2 - 6 Tillberga Sporthall
2016-01-30 12:45 211012064 Skälby IBK (3) - IBK Sala Silver (3) 2 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-31 12:30 211012062 Västerås IBS Ung (7) - IBK Köping Ung (4) 1 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-02-06 10:00 211012070 Kungsörs IBK (2) - Skälby IBK (3) 6 - 8 Sporthallen Kungsör A
2016-02-06 11:30 211012067 Dingtuna GIF (1) - Västerås IBS Ung (6) 3 - 4 Råbyhallen
2016-02-07 10:00 211012069 Surahammars IBF (2) - Västerås IBS Ung (8) 3 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-10 18:30 211012066 IBK Köping Ung (4) - Tillberga IK Ung (4) 6 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-25 18:00 211012068 IBK Sala Silver (3) - Västerås IBS Ung (7) 7 - 4 Sala Idrottshall
2016-02-13 12:00 211012075 Västerås IBS Ung (8) - Skälby IBK (3) 7 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-02-13 12:30 211012071 Tillberga IK Ung (4) - Dingtuna GIF (1) 1 - 6 Tillberga Sporthall
2016-02-13 13:30 211012074 Västerås IBS Ung (7) - Kungsörs IBK (2) 3 - 6 Klövernhallen Plan 1
2016-02-13 15:00 211012073 Västerås IBS Ung (6) - Surahammars IBF (2) 7 - 4 Klövernhallen Plan 1
2016-02-14 13:45 211012072 IBK Köping Ung (4) - IBK Sala Silver (3) 2 - 2 Ullvihallen
2016-02-20 11:00 211012078 Kungsörs IBK (2) - IBK Köping Ung (4) 2 - 9 Sporthallen Kungsör A
2016-02-20 11:30 211012077 Surahammars IBF (2) - Dingtuna GIF (1) 1 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-20 11:30 211012079 Skälby IBK (3) - Västerås IBS Ung (6) 2 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-20 12:00 211012076 IBK Sala Silver (3) - Tillberga IK Ung (4) 8 - 2 Sala Idrottshall
2016-02-20 12:00 211012080 Västerås IBS Ung (8) - Västerås IBS Ung (7) 3 - 7 Klövernhallen Plan 1
2016-02-27 12:30 211012081 Tillberga IK Ung (4) - Surahammars IBF (2) 0 - 8 Tillberga Sporthall
2016-02-27 14:30 211012082 IBK Sala Silver (3) - Kungsörs IBK (2) WO (5 - 0) Sala Idrottshall
2016-02-28 12:15 211012084 IBK Köping Ung (4) - Västerås IBS Ung (8) 4 - 14 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-03-08 18:15 211012085 Västerås IBS Ung (6) - Västerås IBS Ung (7) 5 - 8 Klövernhallen Plan 1
2016-03-09 19:15 211012083 Dingtuna GIF (1) - Skälby IBK (3) 4 - 2 Råbyhallen
2016-03-12 09:30 211012088 Västerås IBS Ung (8) - IBK Sala Silver (3) 10 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-03-12 11:00 211012086 Kungsörs IBK (2) - Tillberga IK Ung (4) 16 - 4 Sporthallen Kungsör A
2016-03-12 12:30 211012089 Västerås IBS Ung (7) - Dingtuna GIF (1) 1 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-03-12 14:00 211012090 Västerås IBS Ung (6) - IBK Köping Ung (4) 4 - 1 Klövernhallen Plan 1
2016-03-13 15:45 211012087 Skälby IBK (3) - Surahammars IBF (2) 1 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung (8) 18 14 0 4 129-64 65 42
2. IBK Köping Ung (4) 18 13 1 4 106-65 41 40
3. Västerås IBS Ung (6) 18 12 0 6 106-66 40 36
4. IBK Sala Silver (3) 18 10 3 5 80-62 18 33
5. Dingtuna GIF (1) 18 10 2 6 75-54 21 32
6. Västerås IBS Ung (7) 18 10 0 8 84-81 3 30
7. Surahammars IBF (2) 18 6 1 11 78-88 -10 19
8. Skälby IBK (3) 18 4 1 13 61-115 -54 13
9. Kungsörs IBK (2) 18 3 3 12 87-115 -28 12
10. Tillberga IK Ung (4) 18 2 1 15 53-149 -96 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel Pojkar Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 14:00 211038001 Tillberga IK Ung (1) (1) - MIK Västerås (1) 9 - 7 Tillberga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Tillberga IK Ung (1) (1) 1 1 0 (0) 0 9-7 2 3
2. MIK Västerås (1) 1 0 0 (0) 1 7-9 -2 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis