Herrar Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 11:00 191122004 Umeå City IBF - Täfteå IK 9 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Vildmannahallen
2015-09-27 12:30 191122002 Skellefteå IBS - IBF Dalen 5 - 5 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2015-09-27 15:00 191122003 IBF Skellefteå - IK SPIF Umeå 6 - 16 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2015-09-27 15:30 191122001 IBK Umeå Norr - Clemensnäs IF 10 - 1 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2015-10-02 19:30 191122007 Clemensnäs IF - Skellefteå IBS 8 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2015-10-04 14:00 191122008 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 9 - 11 Tony Cederholm, Peter Poopuu Sävaråhallen
2015-10-04 18:00 191122006 IBF Dalen - IBF Skellefteå 18 - 5 Tony Cederholm, Peter Poopuu Musköten 1
2015-10-04 19:00 191122005 IK SPIF Umeå - Umeå City IBF 5 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sporthushallen
2015-10-06 21:10 191122012 IBF Skellefteå - Clemensnäs IF 6 - 9 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2015-10-09 19:00 191122009 IK SPIF Umeå - IBF Dalen 3 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sporthushallen
2015-10-09 19:00 191122010 IBK Umeå Norr - Umeå City IBF 4 - 5 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Ersängshallen
2015-10-09 19:30 191122011 Skellefteå IBS - Täfteå IK 6 - 4 Jens Marklund, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2015-10-11 11:00 191122016 Umeå City IBF - IBF Dalen 8 - 8 Ludwig Broadhall, Therese Jensen Vildmannahallen
2015-10-11 13:30 191122015 IBK Umeå Norr - Skellefteå IBS 17 - 4 Tony Cederholm, Peter Poopuu Ersängshallen
2015-10-11 14:00 191122014 Täfteå IK - IBF Skellefteå 12 - 7 Ludwig Broadhall, Therese Jensen Sävaråhallen
2015-10-11 15:00 191122013 Clemensnäs IF - IK SPIF Umeå 5 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-10-17 11:00 191122017 IK SPIF Umeå - Täfteå IK 10 - 2 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sporthushallen
2015-10-17 13:00 191122020 IBF Skellefteå - IBK Umeå Norr 5 - 8 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-10-17 14:00 191122018 IBF Dalen - Clemensnäs IF 15 - 6 Karl Andersson, Anton Forsgren Musköten 1
2015-10-20 19:40 191122019 Skellefteå IBS - Umeå City IBF 5 - 7 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-10-23 19:00 191122021 Täfteå IK - IBF Dalen 2 - 7 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Sävaråhallen
2015-10-23 19:30 191122023 Skellefteå IBS - IBF Skellefteå 9 - 7 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen
2015-10-24 11:30 191122022 IBK Umeå Norr - IK SPIF Umeå 6 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sporthushallen
2015-10-24 14:00 191122024 Umeå City IBF - Clemensnäs IF 16 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Vildmannahallen
2015-10-30 19:00 191122026 IBF Dalen - IBK Umeå Norr 3 - 9 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Musköten 1
2015-10-30 19:30 191122025 IK SPIF Umeå - Skellefteå IBS 10 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sporthushallen
2015-11-01 15:00 191122027 Clemensnäs IF - Täfteå IK 6 - 9 Peder Sundbom, Jörgen Lundberg Anderstorpshallen
2015-11-01 15:00 191122028 IBF Skellefteå - Umeå City IBF 5 - 22 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2015-11-06 19:00 191121030 Röbäcks IF - IBF Dalen 2 - 10 Jonas Ahlehjelm, Peter Poopuu Elofssonhallen
2015-11-06 19:00 191121032 Ersboda SK - Täfteå IK 14 - 4 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Ersängshallen
2015-11-06 19:30 191121029 Örnsköldsvik IBK - IK SPIF Umeå 8 - 5 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-11-07 12:00 191122031 IBF Skellefteå - Spöland Vännäs IF 9 - 8 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2015-11-07 13:00 191122032 Umeå City IBF - Hörnefors IF 4 - 5 Karl Andersson, Anton Forsgren Vildmannahallen
2015-11-07 14:00 191122029 IBK Umeå Norr - Obbola IK 7 - 1 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2015-11-07 14:30 191122030 Skellefteå IBS - Nätra IBK 6 - 5 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-11-07 15:00 191121031 Gullänget-Kroksta IBS - Clemensnäs IF 12 - 8 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-13 19:00 191121033 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 6 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Bråvallahallen
2015-11-15 11:00 191121036 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 8 - 14 Tony Cederholm, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2015-11-15 11:00 191122036 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 11 - 1 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Täftehallen
2015-11-15 14:00 191122034 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 6 - 5 Tony Cederholm, Peter Poopuu Musköten 1
2015-11-15 15:00 191122035 Clemensnäs IF - Röbäcks IF 4 - 7 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Eddahallen
2015-11-15 15:30 191121034 Obbola IK - Skellefteå IBS 10 - 4 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2015-11-16 19:45 191122033 IK SPIF Umeå - Ersboda SK 4 - 14 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-02-04 20:00 191121035 Nätra IBK - IBF Skellefteå 12 - 6 Göran Norberg, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2015-11-20 19:00 191121040 Röbäcks IF - Täfteå IK 8 - 6 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Elofssonhallen
2015-11-21 12:00 191121037 Gullänget-Kroksta IBS - IK SPIF Umeå 6 - 6 Ivica Matanovic, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-22 11:30 191121038 Ersboda SK - IBF Dalen 4 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Ersängshallen
2015-11-22 11:30 191121039 Örnsköldsvik IBK - Clemensnäs IF WO (5 - 0) Göran Norberg, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-11-22 12:30 191122039 IBF Skellefteå - Obbola IK 9 - 17 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2015-11-22 14:00 191122040 Umeå City IBF - Nätra IBK 10 - 11 Anton Forsgren, Erik Westerlind Vildmannahallen
2015-11-22 15:00 191122038 Skellefteå IBS - Hörnefors IF 5 - 9 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2015-11-22 15:10 191122037 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 9 - 5 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Ersängshallen
2015-11-27 19:00 191121041 Nätra IBK - IBK Umeå Norr 5 - 8 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2015-11-27 19:00 191122041 IK SPIF Umeå - Röbäcks IF 15 - 4 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Sporthushallen
2015-11-28 11:00 191121044 Obbola IK - Umeå City IBF 5 - 12 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2015-11-28 14:00 191122043 Clemensnäs IF - Ersboda SK 7 - 15 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-11-28 14:30 191121042 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBS 12 - 7 Tony Cederholm, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2015-11-28 14:30 191121043 Hörnefors IF - IBF Skellefteå 16 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-11-28 15:00 191122044 Täfteå IK - Örnsköldsvik IBK 5 - 9 Mathias Damgaard, Therese Jensen Sävaråhallen
2015-12-16 20:30 191122042 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 3 Mathias Damgaard, Therese Jensen Musköten 1
2015-11-08 12:30 191122047 Clemensnäs IF - Nätra IBK 10 - 5 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Eddahallen
2015-12-04 19:00 191121045 Ersboda SK - IBK Umeå Norr 7 - 8 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Ersängshallen
2015-12-04 19:00 191122046 IBF Dalen - Obbola IK 8 - 0 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2015-12-06 11:00 191122045 IK SPIF Umeå - Hörnefors IF 5 - 7 Mats Erelund, Viktor Grahn Sporthushallen
2015-12-06 11:00 191122048 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sävaråhallen
2015-12-06 13:00 191121046 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBS 13 - 0 Andreas Nyman, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2015-12-06 13:00 191121047 Röbäcks IF - IBF Skellefteå 21 - 5 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Elofssonhallen
2015-12-06 16:45 191121048 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 4 - 8 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-11 19:00 191121049 Hörnefors IF - IBF Dalen 4 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Bråvallahallen
2015-12-11 19:00 191121051 Nätra IBK - Täfteå IK 7 - 5 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2015-12-11 19:00 191121052 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 6 - 10 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2015-12-12 12:00 191122052 Umeå City IBF - Ersboda SK 6 - 10 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Vildmannahallen
2015-12-12 14:00 191122050 Skellefteå IBS - Röbäcks IF 8 - 8 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-12-12 15:00 191121050 Obbola IK - Clemensnäs IF 9 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Olasjöhallen
2015-12-12 15:00 191122049 IBK Umeå Norr - Örnsköldsvik IBK 6 - 11 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Ersängshallen
2015-12-12 16:00 191122051 IBF Skellefteå - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 8 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2015-12-19 14:00 191122054 IBF Dalen - Skellefteå IBS 18 - 1 Karl Andersson, Anton Forsgren Musköten 1
2015-12-19 14:00 191122055 IK SPIF Umeå - IBF Skellefteå 30 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sporthushallen
2015-12-19 15:00 191122053 Clemensnäs IF - IBK Umeå Norr 7 - 15 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Eddahallen
2015-12-19 16:00 191122056 Täfteå IK - Umeå City IBF 1 - 14 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sävaråhallen
2016-01-08 19:00 191122057 Umeå City IBF - IK SPIF Umeå 9 - 6 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Vildmannahallen
2016-01-08 19:30 191122059 Skellefteå IBS - Clemensnäs IF 10 - 6 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Eddahallen
2016-01-10 11:00 191122060 IBK Umeå Norr - Täfteå IK 11 - 5 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Ersängshallen
2016-01-10 13:00 191122058 IBF Skellefteå - IBF Dalen 4 - 18 Jens Marklund, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2016-01-15 19:00 191122061 IBF Dalen - IK SPIF Umeå 9 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Musköten 1
2016-01-15 19:00 191122062 Umeå City IBF - IBK Umeå Norr 6 - 8 Roger Karlsson, Peter Poopuu Vildmannahallen
2016-01-15 19:30 191122063 Täfteå IK - Skellefteå IBS 6 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sävaråhallen
2016-01-16 13:00 191122064 Clemensnäs IF - IBF Skellefteå 9 - 5 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2016-01-17 11:00 191122068 IBF Dalen - Umeå City IBF 6 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Musköten 1
2016-01-17 14:00 191122065 IK SPIF Umeå - Clemensnäs IF 12 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Sporthushallen
2016-01-17 15:00 191122066 IBF Skellefteå - Täfteå IK 7 - 10 Jens Marklund, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2016-01-17 15:00 191122067 Skellefteå IBS - IBK Umeå Norr 10 - 14 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2016-01-23 11:00 191122069 Täfteå IK - IK SPIF Umeå 6 - 11 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sävaråhallen
2016-01-23 12:00 191122070 Clemensnäs IF - IBF Dalen 6 - 14 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2016-01-23 13:30 191122072 IBK Umeå Norr - IBF Skellefteå 31 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Ersängshallen
2016-02-12 19:30 191122071 Umeå City IBF - Skellefteå IBS 11 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-01-29 19:30 191122075 IBF Skellefteå - Skellefteå IBS 6 - 6 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2016-01-30 13:00 191122076 Clemensnäs IF - Umeå City IBF 6 - 18 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2016-01-31 10:00 191122073 IBF Dalen - Täfteå IK 13 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Musköten 1
2016-01-31 13:00 191122074 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 2 - 4 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Sporthushallen
2016-02-14 14:00 191122079 Täfteå IK - Clemensnäs IF 12 - 7 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Sävaråhallen
2016-02-14 15:00 191122077 Skellefteå IBS - IK SPIF Umeå 6 - 10 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2016-02-14 15:30 191122080 Umeå City IBF - IBF Skellefteå 12 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-02-15 20:30 191122078 IBK Umeå Norr - IBF Dalen 5 - 18 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
2016-02-19 19:00 191122084 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 12 - 7 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Musköten 1
2016-02-19 19:30 191121084 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF 9 - 5 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2016-02-19 19:30 191122082 Täfteå IK - Obbola IK 5 - 2 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Sävaråhallen
2016-02-20 11:30 191121081 Röbäcks IF - IBK Umeå Norr 2 - 13 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Elofssonhallen
2016-02-20 14:00 191122081 Clemensnäs IF - Hörnefors IF 5 - 7 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2016-02-21 15:00 191121082 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBS 4 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-21 16:00 191122083 IK SPIF Umeå - Nätra IBK 10 - 4 Karl Andersson, Anton Forsgren Sporthushallen
2016-02-25 19:15 191121083 Ersboda SK - IBF Skellefteå 19 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-02-27 16:00 191121085 Hörnefors IF - Täfteå IK 4 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2016-02-27 16:00 191121086 Obbola IK - IK SPIF Umeå 2 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2016-02-27 16:00 191121087 Nätra IBK - IBF Dalen 6 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2016-02-27 16:00 191121088 Spöland Vännäs IF - Clemensnäs IF 13 - 10 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2016-02-27 16:00 191122085 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 23 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2016-02-27 16:00 191122086 Skellefteå IBS - Ersboda SK 3 - 13 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2016-02-27 16:00 191122087 IBF Skellefteå - Örnsköldsvik IBK 5 - 18 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-02-27 16:00 191122088 Umeå City IBF - Röbäcks IF 10 - 3 Per Fallbjörk, Tony Cederholm Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Umeå Norr 22 18 1 3 233-122 111 55
2. IBF Dalen 22 16 3 3 220-98 122 51
3. Umeå City IBF 22 14 3 5 217-123 94 45
4. IK SPIF Umeå 22 11 3 8 186-125 61 36
5. Skellefteå IBS 22 6 3 13 121-203 -82 21
6. Täfteå IK 22 6 0 16 126-174 -48 18
7. Clemensnäs IF 22 4 1 17 137-225 -88 13
8. IBF Skellefteå 22 1 1 20 109-329 -220 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 11:30 191121002 Örnsköldsvik IBK - Obbola IK 7 - 2 Fredrik Söderholm, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2015-09-27 13:00 191121001 Ersboda SK - Nätra IBK 10 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Ersängshallen
2015-09-27 14:00 191121003 Röbäcks IF - Hörnefors IF 4 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2015-09-27 16:00 191121004 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 1 - 5 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2015-10-02 19:00 191121005 Hörnefors IF - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2015-10-02 19:00 191121006 Obbola IK - Röbäcks IF 8 - 4 Karl Andersson, Tomas Hugosson Wallgren Olasjöhallen
2015-10-02 19:00 191121007 Nätra IBK - Örnsköldsvik IBK 5 - 6 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Köpmanholmens Sporthall
2015-10-02 19:30 191121008 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 6 - 7 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Hammarhallen Vännäs
2015-10-04 11:30 191121011 Örnsköldsvik IBK - Spöland Vännäs IF 9 - 5 Ivica Matanovic, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-10-04 15:00 191121009 Hörnefors IF - Obbola IK 7 - 7 Karl Andersson, Anton Forsgren Bråvallahallen
2015-10-04 18:30 191121010 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 18 - 4 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2015-10-04 18:30 191121012 Röbäcks IF - Nätra IBK 5 - 6 Karl Andersson, Erik Westerlind Elofssonhallen
2015-10-10 14:00 191121016 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 5 - 6 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-11 14:00 191121013 Nätra IBK - Hörnefors IF 9 - 4 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2015-10-11 14:00 191121014 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 12 - 10 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Hammarhallen Vännäs
2015-10-11 16:00 191121015 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK 9 - 9 Tony Cederholm, Peter Poopuu Ersängshallen
2015-10-16 19:00 191121017 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Tomas Hugosson Wallgren, Therese Jensen Bråvallahallen
2015-10-16 19:30 191121019 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 13 - 3 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-10-17 11:30 191121020 Röbäcks IF - Ersboda SK 6 - 10 Magnus Rutqvist, Tony Cederholm Elofssonhallen
2015-10-17 14:30 191121018 Obbola IK - Nätra IBK 12 - 5 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Olasjöhallen
2015-10-23 19:00 191121022 Ersboda SK - Hörnefors IF 5 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Ersängshallen
2015-10-23 19:00 191121024 Gullänget-Kroksta IBS - Nätra IBK 1 - 6 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-23 19:30 191121023 Örnsköldsvik IBK - Röbäcks IF 19 - 2 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-10-24 14:00 191121021 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 5 - 8 Karl Andersson, Anton Forsgren Hammarhallen Vännäs
2015-10-30 19:00 191121025 Hörnefors IF - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Bråvallahallen
2015-10-30 19:00 191121028 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 4 Tony Cederholm, Peter Poopuu Elofssonhallen
2015-10-30 19:30 191121026 Obbola IK - Ersboda SK 5 - 8 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Olasjöhallen
2015-10-30 20:00 191121027 Nätra IBK - Spöland Vännäs IF 7 - 4 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2015-11-06 19:00 191121030 Röbäcks IF - IBF Dalen 2 - 10 Jonas Ahlehjelm, Peter Poopuu Elofssonhallen
2015-11-06 19:00 191121032 Ersboda SK - Täfteå IK 14 - 4 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Ersängshallen
2015-11-06 19:30 191121029 Örnsköldsvik IBK - IK SPIF Umeå 8 - 5 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-11-07 12:00 191122031 IBF Skellefteå - Spöland Vännäs IF 9 - 8 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2015-11-07 13:00 191122032 Umeå City IBF - Hörnefors IF 4 - 5 Karl Andersson, Anton Forsgren Vildmannahallen
2015-11-07 14:00 191122029 IBK Umeå Norr - Obbola IK 7 - 1 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2015-11-07 14:30 191122030 Skellefteå IBS - Nätra IBK 6 - 5 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-11-07 15:00 191121031 Gullänget-Kroksta IBS - Clemensnäs IF 12 - 8 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-13 19:00 191121033 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 6 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Bråvallahallen
2015-11-15 11:00 191121036 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 8 - 14 Tony Cederholm, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2015-11-15 11:00 191122036 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 11 - 1 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Täftehallen
2015-11-15 14:00 191122034 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 6 - 5 Tony Cederholm, Peter Poopuu Musköten 1
2015-11-15 15:00 191122035 Clemensnäs IF - Röbäcks IF 4 - 7 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Eddahallen
2015-11-15 15:30 191121034 Obbola IK - Skellefteå IBS 10 - 4 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2015-11-16 19:45 191122033 IK SPIF Umeå - Ersboda SK 4 - 14 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-02-04 20:00 191121035 Nätra IBK - IBF Skellefteå 12 - 6 Göran Norberg, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2015-11-20 19:00 191121040 Röbäcks IF - Täfteå IK 8 - 6 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Elofssonhallen
2015-11-21 12:00 191121037 Gullänget-Kroksta IBS - IK SPIF Umeå 6 - 6 Ivica Matanovic, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-22 11:30 191121038 Ersboda SK - IBF Dalen 4 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Ersängshallen
2015-11-22 11:30 191121039 Örnsköldsvik IBK - Clemensnäs IF WO (5 - 0) Göran Norberg, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-11-22 12:30 191122039 IBF Skellefteå - Obbola IK 9 - 17 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2015-11-22 14:00 191122040 Umeå City IBF - Nätra IBK 10 - 11 Anton Forsgren, Erik Westerlind Vildmannahallen
2015-11-22 15:00 191122038 Skellefteå IBS - Hörnefors IF 5 - 9 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2015-11-22 15:10 191122037 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 9 - 5 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Ersängshallen
2015-11-27 19:00 191121041 Nätra IBK - IBK Umeå Norr 5 - 8 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2015-11-27 19:00 191122041 IK SPIF Umeå - Röbäcks IF 15 - 4 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Sporthushallen
2015-11-28 11:00 191121044 Obbola IK - Umeå City IBF 5 - 12 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2015-11-28 14:00 191122043 Clemensnäs IF - Ersboda SK 7 - 15 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-11-28 14:30 191121042 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBS 12 - 7 Tony Cederholm, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2015-11-28 14:30 191121043 Hörnefors IF - IBF Skellefteå 16 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-11-28 15:00 191122044 Täfteå IK - Örnsköldsvik IBK 5 - 9 Mathias Damgaard, Therese Jensen Sävaråhallen
2015-12-16 20:30 191122042 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 3 Mathias Damgaard, Therese Jensen Musköten 1
2015-11-08 12:30 191122047 Clemensnäs IF - Nätra IBK 10 - 5 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Eddahallen
2015-12-04 19:00 191121045 Ersboda SK - IBK Umeå Norr 7 - 8 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Ersängshallen
2015-12-04 19:00 191122046 IBF Dalen - Obbola IK 8 - 0 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2015-12-06 11:00 191122045 IK SPIF Umeå - Hörnefors IF 5 - 7 Mats Erelund, Viktor Grahn Sporthushallen
2015-12-06 11:00 191122048 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sävaråhallen
2015-12-06 13:00 191121046 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBS 13 - 0 Andreas Nyman, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2015-12-06 13:00 191121047 Röbäcks IF - IBF Skellefteå 21 - 5 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Elofssonhallen
2015-12-06 16:45 191121048 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 4 - 8 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-11 19:00 191121049 Hörnefors IF - IBF Dalen 4 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Bråvallahallen
2015-12-11 19:00 191121051 Nätra IBK - Täfteå IK 7 - 5 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2015-12-11 19:00 191121052 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 6 - 10 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2015-12-12 12:00 191122052 Umeå City IBF - Ersboda SK 6 - 10 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Vildmannahallen
2015-12-12 14:00 191122050 Skellefteå IBS - Röbäcks IF 8 - 8 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-12-12 15:00 191121050 Obbola IK - Clemensnäs IF 9 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Olasjöhallen
2015-12-12 15:00 191122049 IBK Umeå Norr - Örnsköldsvik IBK 6 - 11 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Ersängshallen
2015-12-12 16:00 191122051 IBF Skellefteå - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 8 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2015-12-18 19:00 191121053 Nätra IBK - Ersboda SK 6 - 9 Andreas Nyman, Henrik Johansson Köpmanholmens Sporthall
2015-12-18 19:00 191121055 Hörnefors IF - Röbäcks IF 11 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Bråvallahallen
2015-12-19 11:00 191121056 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Hammarhallen Vännäs
2015-12-19 14:00 191121054 Obbola IK - Örnsköldsvik IBK 5 - 12 Roger Karlsson, Peter Poopuu Olasjöhallen
2016-01-06 12:00 191121060 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Ersängshallen
2016-01-08 19:00 191121058 Röbäcks IF - Obbola IK 8 - 5 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Elofssonhallen
2016-01-08 19:30 191121057 Gullänget-Kroksta IBS - Hörnefors IF 1 - 8 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-08 19:30 191121059 Örnsköldsvik IBK - Nätra IBK 7 - 0 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2016-01-10 14:00 191121063 Spöland Vännäs IF - Örnsköldsvik IBK 8 - 9 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Hammarhallen Vännäs
2016-01-10 14:30 191121061 Obbola IK - Hörnefors IF 4 - 8 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Olasjöhallen
2016-01-10 15:00 191121062 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 2 - 11 Ivica Matanovic, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-24 16:00 191121064 Nätra IBK - Röbäcks IF 12 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2016-01-15 19:00 191121065 Hörnefors IF - Nätra IBK 7 - 4 Karl Andersson, Erik Westerlind Bråvallahallen
2016-01-17 11:00 191121067 Örnsköldsvik IBK - Ersboda SK 6 - 9 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2016-01-17 12:00 191121066 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 6 - 7 Karl Andersson, Erik Westerlind Elofssonhallen
2016-01-17 15:00 191121068 Obbola IK - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 7 Roger Karlsson, Peter Poopuu Olasjöhallen
2016-01-22 19:00 191121072 Ersboda SK - Röbäcks IF 15 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-01-23 15:00 191121069 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 2 - 7 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Hammarhallen Vännäs
2016-01-23 15:00 191121071 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 4 - 6 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-05 20:00 191121070 Nätra IBK - Obbola IK 5 - 6 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2016-01-29 19:00 191121074 Hörnefors IF - Ersboda SK 7 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Bråvallahallen
2016-01-29 19:30 191121076 Nätra IBK - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 4 Joakim Nydahl, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2016-01-31 12:45 191121073 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 2 - 9 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Olasjöhallen
2016-02-14 15:30 191121075 Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK 4 - 22 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Umeå Energi Arena Väst
2016-02-12 19:30 191121077 Örnsköldsvik IBK - Hörnefors IF 6 - 4 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2016-02-13 12:00 191121080 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 2 - 10 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-14 14:00 191121079 Spöland Vännäs IF - Nätra IBK 6 - 7 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Hammarhallen Vännäs
2016-02-15 20:15 191121078 Ersboda SK - Obbola IK 6 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-02-19 19:00 191122084 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 12 - 7 Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Musköten 1
2016-02-19 19:30 191121084 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF 9 - 5 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2016-02-19 19:30 191122082 Täfteå IK - Obbola IK 5 - 2 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Sävaråhallen
2016-02-20 11:30 191121081 Röbäcks IF - IBK Umeå Norr 2 - 13 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Elofssonhallen
2016-02-20 14:00 191122081 Clemensnäs IF - Hörnefors IF 5 - 7 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2016-02-21 15:00 191121082 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBS 4 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-21 16:00 191122083 IK SPIF Umeå - Nätra IBK 10 - 4 Karl Andersson, Anton Forsgren Sporthushallen
2016-02-25 19:15 191121083 Ersboda SK - IBF Skellefteå 19 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-02-27 16:00 191121085 Hörnefors IF - Täfteå IK 4 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2016-02-27 16:00 191121086 Obbola IK - IK SPIF Umeå 2 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2016-02-27 16:00 191121087 Nätra IBK - IBF Dalen 6 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2016-02-27 16:00 191121088 Spöland Vännäs IF - Clemensnäs IF 13 - 10 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2016-02-27 16:00 191122085 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 23 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2016-02-27 16:00 191122086 Skellefteå IBS - Ersboda SK 3 - 13 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2016-02-27 16:00 191122087 IBF Skellefteå - Örnsköldsvik IBK 5 - 18 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-02-27 16:00 191122088 Umeå City IBF - Röbäcks IF 10 - 3 Per Fallbjörk, Tony Cederholm Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 22 19 1 2 214-95 119 58
2. Ersboda SK 22 18 1 3 221-106 115 55
3. Hörnefors IF 22 16 2 4 151-92 59 50
4. Nätra IBK 22 11 0 11 142-148 -6 33
5. Obbola IK 22 9 1 12 128-154 -26 28
6. Spöland Vännäs IF 22 8 0 14 144-158 -14 24
7. Röbäcks IF 22 6 1 15 134-210 -76 19
8. Gullänget-Kroksta IBS 22 2 1 19 87-208 -121 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis