Flickor Jämna serier Röd nivå (2015/16)

Gruppspel
Pantamera F Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-25 11:30 193402002 Obbola IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 1 - 0 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Olasjöhallen
2015-10-25 13:00 193402001 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 5 - 1 Alvina Mukkala, Anton Broman Umeå Energi Arena Väst
2015-11-14 193402004 Umeå City IBF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 0 Umeå Energi Arena Väst
2015-11-29 10:30 193402008 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 8 - 0 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2015-11-29 13:00 193402007 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 3 - 5 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Olasjöhallen
2015-12-06 193402009 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 5 - 5 Hammarhallen Vännäs
2015-12-06 193402010 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Obbola IK 0 - 2 Sjöfruhallen
2015-12-13 10:30 193402012 Umeå City IBF - Obbola IK 5 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-12-13 14:00 193402011 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Linnea Andersson, Liv Falk Sjöfruhallen
2015-12-20 193402014 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 7 Hammarhallen Vännäs
2016-01-24 10:30 193402017 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Obbola IK 5 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2016-01-24 11:30 193402016 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Umeå City IBF 0 - 3 Ludwig Svensson, Ulf Jönsson Sjöfruhallen
2016-01-30 193402019 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF 0 - 4 Musköten 1
2016-02-21 11:00 193402022 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 4 - 5 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2016-02-21 13:00 193402023 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - IBF Dalen/Sandåkerns SK 0 - 8 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Sjöfruhallen
2016-02-27 193402025 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 3 - 1 Olasjöhallen
2016-03-17 193402024 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Vildmannahallen
2016-03-20 193402026 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Musköten 1
2016-02-06 11:00 193402029 Obbola IK - Umeå City IBF 1 - 4 Christoffer Lind, Mattias Karlsson Olasjöhallen
2016-03-22 19:20 193402028 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 5 - 1 , Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 8 6 1 1 31-11 20 19
2. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 8 5 0 3 30-14 16 15
3. Obbola IK 8 4 0 4 18-24 -6 12
4. Spöland Vännäs IF 8 3 1 4 28-29 -1 10
5. Gimonäs Umeå IF/ Innertavle 8 1 0 7 7-36 -29 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-12-07 17:00 193452003 Gamla Stan IBK F03 - Skellefteå IBK F01 4 - 10 , Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-12-24 193452001 Skellefteå IBK F-02 - Clemensnäs IF F02 4 - 2 Lejonströmshallen
2016-02-03 19:15 193452002 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Kågedalens AIF F02-03 10 - 2 , Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-11-01 11:00 193452006 Kågedalens AIF F02-03 - Skellefteå IBK F-02 1 - 7 Christoffer Edlund, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-11-01 12:00 193452005 Clemensnäs IF F01 - Gamla Stan IBK F03 9 - 1 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-11-01 17:00 193452004 Skellefteå IBK F01 - Clemensnäs IF F02 4 - 0 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Anderstorpshallen
2015-11-14 193452007 Kågedalens AIF F02-03 - Gamla Stan IBK F03 2 - 3 Lejonströmshallen
2015-11-29 11:30 193452008 Kågedalens AIF F02-03 - Skellefteå IBK F01 1 - 8 Hampus Brandt Lejonströmshallen
2015-11-29 13:30 193452009 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Gamla Stan IBK F03 8 - 0 Andreas Åström Örjanshallen
2016-01-19 19:00 193452010 Clemensnäs IF F01 - Clemensnäs IF F02 5 - 1 Bobby Hjelte Örjanshallen
2015-12-05 193452013 Clemensnäs IF F02 - Kågedalens AIF F02-03 5 - 0 Örjanshallen
2015-12-06 193452011 Skellefteå IBK F01 - Clemensnäs IF F01 2 - 1 Eddahallen
2015-12-06 193452012 Skellefteå IBK F-02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 8 - 1 Eddahallen
2015-12-12 13:00 193452014 Clemensnäs IF F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 3 - 4 Johan Rönnberg, Joakim Broman Örjanshallen
2015-12-13 13:00 193452015 Skellefteå IBK F-02 - Gamla Stan IBK F03 6 - 1 Felix Malmström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2015-12-13 17:30 193452016 Clemensnäs IF F01 - Kågedalens AIF F02-03 7 - 5 Anton Nystedt, Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-12-20 193452017 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F01 3 - 3 Örjanshallen
2015-12-20 193452018 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F-02 2 - 6 Örjanshallen
2015-12-20 193452019 Gamla Stan IBK F03 - Clemensnäs IF F02 Lejonströmshallen
2016-01-10 193452020 Skellefteå IBK F-02 - Skellefteå IBK F01 6 - 1 Eddahallen
2016-01-10 193452021 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Clemensnäs IF F01 3 - 5 Örjanshallen
2016-01-17 12:00 193452023 Kågedalens AIF F02-03 - Rönnskär Railcare IF F02-03 3 - 2 Markus Wikström, Hampus Brandt Lejonströmshallen
2016-01-17 14:00 193452022 Clemensnäs IF F02 - Skellefteå IBK F-02 2 - 2 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2016-02-03 19:00 193452024 Skellefteå IBK F01 - Gamla Stan IBK F03 4 - 0 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-01-24 193452025 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F01 1 - 3 Örjanshallen
2016-01-24 193452026 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F-02 2 - 8 Örjanshallen
2016-01-30 193452029 Gamla Stan IBK F03 - Kågedalens AIF F02-03 6 - 4 Lejonströmshallen
2016-01-31 193452027 Skellefteå IBK F01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 3 - 0 Eddahallen
2016-01-31 193452028 Skellefteå IBK F-02 - Clemensnäs IF F01 6 - 2 Lejonströmshallen
2016-02-07 193452030 Skellefteå IBK F01 - Skellefteå IBK F-02 0 - 3 Eddahallen
2016-02-07 193452031 Clemensnäs IF F01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 0 - 1 Örjanshallen
2016-02-14 14:00 193452033 Gamla Stan IBK F03 - Clemensnäs IF F01 2 - 2 Anton Åkerlund, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-02-14 14:00 193452034 Skellefteå IBK F-02 - Kågedalens AIF F02-03 10 - 0 Bobby Hjelte, Melker Westerberg Eddahallen
2016-02-14 14:30 193452032 Clemensnäs IF F02 - Skellefteå IBK F01 2 - 3 Markus Wikström, Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-02-21 193452035 Kågedalens AIF F02-03 - Clemensnäs IF F02 4 - 3 Lejonströmshallen
2016-03-03 19:00 193452037 Gamla Stan IBK F03 - Rönnskär Railcare IF F02-03 1 - 3 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2016-03-06 12:30 193452038 Clemensnäs IF F02 - Clemensnäs IF F01 2 - 4 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-03-06 15:00 193452036 Skellefteå IBK F01 - Kågedalens AIF F02-03 5 - 1 , Bobby Hjelte Eddahallen
2016-03-12 193452039 Clemensnäs IF F02 - Gamla Stan IBK F03 Örjanshallen
2016-03-20 13:00 193452042 Kågedalens AIF F02-03 - Clemensnäs IF F01 1 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2016-03-20 14:00 193452040 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Clemensnäs IF F02 5 - 3 , David Morén Örjanshallen
2016-03-20 14:00 193452041 Gamla Stan IBK F03 - Skellefteå IBK F-02 3 - 6 Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK F-02 12 11 1 0 72-17 55 34
2. Skellefteå IBK F01 12 9 1 2 46-22 24 28
3. Clemensnäs IF F01 12 6 1 5 42-33 9 19
4. Rönnskär Railcare IF F02-03 12 6 1 5 42-39 3 19
5. Gamla Stan IBK F03 10 2 1 7 21-54 -33 7
6. Kågedalens AIF F02-03 12 2 0 10 24-70 -46 6
7. Clemensnäs IF F02 10 1 1 8 23-35 -12 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-18 11:30 193404002 IBF Dalen - IKSU Ungdom 3 - 4 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Musköten 1
2015-10-24 16:30 193404003 Sävar IBF/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 6 - 0 Daniel Johannesson, Linnea Andersson Sävaråhallen
2015-11-14 193404005 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 Musköten 1
2015-11-15 193404004 IBF Dalen/F03 - IKSU Ungdom 0 - 4 Musköten 1
2015-11-28 14:00 193404006 IBF Dalen/F03 - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Viktor Grahn, Manuel Garzon Musköten 1
2015-11-29 10:30 193404007 IBF Dalen - Sävar IBF/Täfteå IK 1 - 4 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Musköten 1
2015-12-06 193404009 Sävar IBF/Täfteå IK - IBF Dalen/F03 2 - 4 Sävaråhallen
2015-12-12 12:30 193404013 IKSU Ungdom - Gimonäs Umeå IF 4 - 0 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Ersängshallen
2015-12-12 13:00 193404012 IBF Dalen/F03 - IBF Dalen 5 - 1 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Musköten 1
2015-12-19 193404014 Sävar IBF/Täfteå IK - IKSU Ungdom 2 - 5 Sävaråhallen
2016-01-23 11:00 193404017 IKSU Ungdom - IBF Dalen 4 - 2 Andreas Eriksson, Robert Segerstedt Ersängshallen
2016-01-23 13:30 193404018 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF/Täfteå IK 3 - 4 Emil Palm, Jimmy Halldin Sjöfruhallen
2016-01-31 193404019 IKSU Ungdom - IBF Dalen/F03 2 - 4 Sporthushallen
2016-01-31 193404020 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 0 - 5 Sjöfruhallen
2016-02-20 13:30 193404021 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/F03 0 - 9 Ulf Stödberg, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2016-02-20 13:30 193404022 Sävar IBF/Täfteå IK - IBF Dalen 2 - 5 Linnea Andersson, Liv Falk Sävaråhallen
2016-02-27 193404024 IBF Dalen/F03 - Sävar IBF/Täfteå IK 7 - 1 Musköten 1
2016-03-19 193404026 IKSU Ungdom - Sävar IBF/Täfteå IK 4 - 1 Ersängshallen
2016-02-06 10:30 193404030 Gimonäs Umeå IF - IKSU Ungdom 1 - 7 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2016-02-07 11:30 193404029 IBF Dalen - IBF Dalen/F03 2 - 3 Liv Falk, Ulf Jönsson Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ F03 8 7 0 1 37-13 24 21
2. IKSU Ungdom 8 7 0 1 34-13 21 21
3. Sävar IBF/ Täfteå IK 8 3 0 5 22-29 -7 9
4. IBF Dalen 8 2 0 6 21-25 -4 6
5. Gimonäs Umeå IF 8 1 0 7 8-42 -34 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-31 11:00 193454001 Skellefteå IBK F03 (Röd) - Skellefteå IBS F03 (Röd) 17 - 2 Christoffer Edlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-10-31 11:00 193454002 Clemensnäs IF F 04 (Blå) - Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) 5 - 5 David Morén, Isak Morén Örjanshallen
2015-10-31 12:00 193454003 Boliden FFI F03-04 (Röd) - Skellefteå IBS F04 (Blå) 2 - 0 Christoffer Edlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-11-14 193454004 Skellefteå IBK F03 (Röd) - Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) 2 - 2 Anderstorpshallen
2015-11-14 193454005 Clemensnäs IF F 04 (Blå) - Skellefteå IBS F04 (Blå) Örjanshallen
2015-11-28 11:00 193454006 Skellefteå IBK F03 (Röd) - Skellefteå IBS F04 (Blå) 7 - 0 , Larry Johansson Lejonströmshallen
2015-11-28 12:00 193454007 Clemensnäs IF F 04 (Blå) - Boliden FFI F03-04 (Röd) , Andreas Åström Örjanshallen
2015-11-28 13:00 193454008 Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) - Skellefteå IBS F03 (Röd) 5 - 2 , Andreas Åström Örjanshallen
2015-12-05 193454009 Boliden FFI F03-04 (Röd) - Skellefteå IBK F03 (Röd) 2 - 3 Lejonströmshallen
2015-12-05 193454010 Skellefteå IBS F03 (Röd) - Clemensnäs IF F 04 (Blå) 5 - 3 Anderstorpshallen
2015-12-12 10:00 193454012 Skellefteå IBK F03 (Röd) - Clemensnäs IF F 04 (Blå) 6 - 1 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2015-12-12 12:00 193454011 Skellefteå IBS F03 (Röd) - Boliden FFI F03-04 (Röd) 1 - 6 , Felix Malmström Anderstorpshallen
2015-12-12 14:00 193454013 Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) - Skellefteå IBS F04 (Blå) 0 - 0 , Joakim Broman Örjanshallen
2015-12-19 193454014 Boliden FFI F03-04 (Röd) - Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) 3 - 2 Lejonströmshallen
2015-12-19 193454015 Skellefteå IBS F04 (Blå) - Skellefteå IBS F03 (Röd) 2 - 4 Anderstorpshallen
2016-01-16 12:00 193454017 Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) - Clemensnäs IF F 04 (Blå) 8 - 4 Anton Åkerlund, Felix Malmström Korpenhallen
2016-01-16 12:00 193454018 Skellefteå IBS F04 (Blå) - Boliden FFI F03-04 (Röd) 0 - 5 , Melker Westerberg Anderstorpshallen
2016-01-16 13:00 193454016 Skellefteå IBS F03 (Röd) - Skellefteå IBK F03 (Röd) 1 - 15 , Melker Westerberg Anderstorpshallen
2016-01-23 193454020 Skellefteå IBS F04 (Blå) - Clemensnäs IF F 04 (Blå) 2 - 1 Korpenhallen
2016-01-30 193454019 Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) - Skellefteå IBK F03 (Röd) 2 - 7 Örjanshallen
2016-02-13 11:00 193454023 Skellefteå IBS F03 (Röd) - Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) 0 - 13 Daniel Degerman, Andreas Åström Anderstorpshallen
2016-02-13 12:00 193454021 Skellefteå IBS F04 (Blå) - Skellefteå IBK F03 (Röd) 0 - 10 Daniel Degerman, Andreas Åström Anderstorpshallen
2016-02-13 12:00 193454022 Boliden FFI F03-04 (Röd) - Clemensnäs IF F 04 (Blå) Larry Johansson, Hampus Brandt Korpenhallen
2016-02-20 193454024 Skellefteå IBK F03 (Röd) - Boliden FFI F03-04 (Röd) 5 - 0 Eddahallen
2016-02-20 193454025 Clemensnäs IF F 04 (Blå) - Skellefteå IBS F03 (Röd) Örjanshallen
2016-03-12 193454026 Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) - Boliden FFI F03-04 (Röd) Örjanshallen
2016-03-12 193454027 Skellefteå IBS F03 (Röd) - Skellefteå IBS F04 (Blå) Anderstorpshallen
2016-03-19 11:00 193454028 Boliden FFI F03-04 (Röd) - Skellefteå IBS F03 (Röd) 5 - 3 , Larry Johansson Lejonströmshallen
2016-03-19 14:00 193454029 Clemensnäs IF F 04 (Blå) - Skellefteå IBK F03 (Röd) 0 - 5 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-03-20 14:00 193454030 Skellefteå IBS F04 (Blå) - Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) 4 - 4 , Joakim Broman Anderstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK F03 (Röd) 10 9 1 0 77-10 67 28
2. Boliden FFI F03-04 (Röd) 7 5 0 2 23-14 9 15
3. Bureå Idrottsförening 02-03 (Röd) 9 3 4 2 41-27 14 13
4. Skellefteå IBS F03 (Röd) 8 2 0 6 18-66 -48 6
5. Skellefteå IBS F04 (Blå) 8 1 2 5 8-33 -25 5
6. Clemensnäs IF F 04 (Blå) 6 0 1 5 14-31 -17 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-25 10:30 193406001 Umeå City IBF/F03Vit - Umeå City IBF/Blå 2 - 2 Alvina Mukkala, Anton Broman Vildmannahallen
2015-10-25 12:00 193406002 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Röbäcks IF 4 - 7 Thanasis Provatas Ålidhemshallen
2015-10-25 14:00 193406003 KFUM Umeå - Sandåkerns SK 7 - 1 Alvina Mukkala, Anton Broman Umeå Energi Arena Väst
2015-11-14 193406004 Umeå City IBF/F03Vit - Röbäcks IF 5 - 0 Umeå Energi Arena Öst
2015-11-15 193406005 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Sandåkerns SK 9 - 2 Sjöfruhallen
2015-11-28 15:30 193406008 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Blå 0 - 1 Anton Broman, Erik Hörnros Elofssonhallen
2015-11-29 14:30 193406007 Gimonäs Umeå IF/Tigers - KFUM Umeå 1 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Ålidhemshallen
2015-11-29 16:00 193406006 Umeå City IBF/F03Vit - Sandåkerns SK 6 - 1 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2015-12-05 193406009 KFUM Umeå - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 1 Umeå Energi Arena Öst
2015-12-06 193406010 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Tigers 5 - 1 Umeå Energi Arena Öst
2015-12-11 19:00 193406013 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 4 - 3 Emma Jönsson, Ulf Jönsson Elofssonhallen
2015-12-13 11:30 193406011 Umeå City IBF/Blå - KFUM Umeå 2 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-12-13 14:30 193406012 Umeå City IBF/F03Vit - Gimonäs Umeå IF/Tigers 2 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2015-12-19 193406015 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 0 - 4 Vildmannahallen
2015-12-20 193406014 KFUM Umeå - Röbäcks IF 3 - 1 Umeå Energi Arena Öst
2016-01-23 10:30 193406016 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/F03Vit 1 - 3 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Sporthushallen
2016-01-24 11:00 193406017 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Tigers 1 - 6 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Elofssonhallen
2016-01-24 18:30 193406018 Sandåkerns SK - KFUM Umeå 1 - 6 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Vatten
2016-01-30 193406019 Röbäcks IF - Umeå City IBF/F03Vit 4 - 6 Elofssonhallen
2016-01-31 193406020 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Tigers 2 - 2 Vildmannahallen
2016-02-20 15:30 193406022 KFUM Umeå - Gimonäs Umeå IF/Tigers 2 - 4 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2016-02-20 16:30 193406023 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF 2 - 2 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2016-02-21 10:30 193406021 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 4 Ulf Jönsson, Anton Broman Umeå Energi Arena Öst
2016-02-27 193406025 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Umeå City IBF/Blå 4 - 4 Sjöfruhallen
2016-02-28 193406024 Umeå City IBF/F03Vit - KFUM Umeå 3 - 1 Vildmannahallen
2016-03-18 193406027 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 5 - 2 Umeå Energi Arena Vatten
2016-03-20 193406026 Röbäcks IF - KFUM Umeå 2 - 4 Elofssonhallen
2016-02-07 10:30 193406030 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 3 - 7 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2016-02-07 11:30 193406029 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 5 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2016-02-07 12:30 193406028 KFUM Umeå - Umeå City IBF/Blå 4 - 3 Liv Falk, Ulf Jönsson Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ F03Vit 10 7 2 1 37-17 20 23
2. KFUM Umeå 10 6 1 3 31-19 12 19
3. Umeå City IBF/ Blå 10 5 3 2 29-19 10 18
4. Gimonäs Umeå IF/ Tigers 10 3 4 3 35-31 4 13
5. Röbäcks IF 10 3 1 6 28-37 -9 10
6. Sandåkerns SK 10 0 1 9 17-54 -37 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-24 10:30 193408001 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 1 Alvina Mukkala, Anton Broman Hammarhallen Vännäs
2015-10-24 10:30 193408003 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Vindelns IF 9 - 7 Daniel Johannesson, Christoffer Lind Ålidhemshallen
2015-10-24 12:30 193408002 Obbola IK - Hissjö SK 5 - 7 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2015-11-14 193408005 Obbola IK - Vindelns IF 3 - 2 Olasjöhallen
2015-11-15 193408004 Spöland Vännäs IF - Hissjö SK 3 - 0 Hammarhallen Vännäs
2015-11-28 13:00 193408006 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 5 - 2 Tony Cederholm, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2015-11-28 14:00 193408008 Hissjö SK - Holmsund City IBC 4 - 6 Mayhar Aftasi, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2015-11-28 14:30 193408007 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 1 - 2 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Olasjöhallen
2015-12-05 193408010 Holmsund City IBC - Obbola IK 2 - 2 Storsjöhallen
2015-12-06 193408009 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Sjöfruhallen
2015-12-12 10:30 193408013 Hissjö SK - Vindelns IF 5 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Vildmannahallen
2015-12-12 13:00 193408011 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 3 - 6 Simon Andersson, David Hansson Storsjöhallen
2015-12-13 12:30 193408012 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 6 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Hammarhallen Vännäs
2015-12-19 193408014 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Hissjö SK 6 - 3 Sjöfruhallen
2015-12-20 193408015 Vindelns IF - Holmsund City IBC 1 - 3 FC Vindeln
2016-01-23 12:00 193408018 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 5 - 3 , Erik Hörnros FC Vindeln
2016-01-23 14:00 193408016 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 2 - 8 Ulf Jönsson, Emma Jönsson Storsjöhallen
2016-01-23 14:00 193408017 Hissjö SK - Obbola IK 9 - 0 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Musköten 1
2016-01-30 193408020 Vindelns IF - Obbola IK 5 - 3 FC Vindeln
2016-01-31 193408019 Hissjö SK - Spöland Vännäs IF 4 - 8 Vildmannahallen
2016-02-17 19:00 193408023 Holmsund City IBC - Hissjö SK 4 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Storsjöhallen
2016-02-20 14:30 193408022 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Obbola IK 4 - 1 Alvina Mukkala, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2016-02-21 13:00 193408021 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 1 - 4 Kim Fallbjörk, Lisa Vestman FC Vindeln
2016-02-27 193408024 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 11 - 3 Hammarhallen Vännäs
2016-02-28 193408025 Obbola IK - Holmsund City IBC 4 - 1 Olasjöhallen
2016-03-19 193408026 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 1 - 5 Musköten 1
2016-03-20 193408027 Holmsund City IBC - Vindelns IF 2 - 2 Storsjöhallen
2016-02-06 11:30 193408028 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Holmsund City IBC 7 - 6 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2016-02-06 12:00 193408029 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 4 - 4 Christoffer Lind, Mattias Karlsson Olasjöhallen
2016-02-06 14:00 193408030 Vindelns IF - Hissjö SK 0 - 2 , Erik Hörnros FC Vindeln
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Spöland Vännäs IF 10 9 1 0 62-22 40 28
2. Gimonäs Umeå IF/ I-tavle/ To 10 7 0 3 48-45 3 21
3. Hissjö SK 10 4 0 6 37-38 -1 12
4. Holmsund City IBC 10 3 2 5 30-42 -12 11
5. Obbola IK 10 2 2 6 25-42 -17 8
6. Vindelns IF 10 2 1 7 26-39 -13 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis