Pojkar Udda serier Röd nivå (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 10:00 193101001 Umeå City IBF/P01 - Gimonäs Umeå IF 3 - 3 Oscar Wass, Gustav Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-11-07 12:30 193101002 Holmsund City IBC - IBF Dalen 5 - 11 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Storsjöhallen
2015-11-15 11:30 193101003 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 3 - 4 Viktor Grahn, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-11-15 16:00 193101004 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01 6 - 4 Kim Fallbjörk, Christoffer Lind Musköten 1
2015-11-22 14:30 193101006 Umeå City IBF/P01 - Holmsund City IBC 3 - 4 Christoffer Lind, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-12-01 20:00 193101005 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 1 - 6 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Musköten 1
2015-12-06 14:00 193101008 IBF Dalen - Holmsund City IBC 1 - 6 Therese Jensen, Morgan Poopuu Musköten 1
2015-12-06 15:30 193101007 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01 4 - 1 Jimmy Halldin, Christoffer Lind Sjöfruhallen
2015-12-19 13:30 193101009 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Storsjöhallen
2015-12-19 15:30 193101010 Umeå City IBF/P01 - IBF Dalen 7 - 5 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Umeå Energi Arena Väst
2016-01-10 12:00 193101011 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 5 - 7 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Musköten 1
2016-01-10 12:30 193101012 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P01 5 - 5 Robert Segerstedt, Tony Cederholm Storsjöhallen
2016-01-23 10:30 193101013 Umeå City IBF/P01 - Gimonäs Umeå IF 2 - 6 Linnea Andersson, Liv Falk Umeå Energi Arena Öst
2016-01-23 13:00 193101014 Holmsund City IBC - IBF Dalen 4 - 3 Ulf Jönsson, Emma Jönsson Storsjöhallen
2016-01-31 15:30 193101016 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01 1 - 4 Linnea Andersson, Emma Jönsson Musköten 1
2016-02-10 21:00 193101015 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 4 - 9 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Sjöfruhallen
2016-02-14 15:00 193101017 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 2 - 5 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2016-02-18 19:00 193101018 Umeå City IBF/P01 - Holmsund City IBC 3 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-02-27 13:30 193101020 IBF Dalen - Holmsund City IBC 4 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Musköten 1
2016-02-27 17:00 193101019 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01 2 - 1 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2016-03-17 20:15 193101021 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 4 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Storsjöhallen
2016-03-22 20:00 193101022 Umeå City IBF/P01 - IBF Dalen 5 - 7 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Musköten 1
2016-03-19 12:00 193101023 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 7 - 1 Kim Fallbjörk, Christoffer Lind Musköten 1
2016-03-19 12:00 193101024 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P01 7 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 12 8 2 2 58-44 14 26
2. IBF Dalen 12 6 0 6 61-51 10 18
3. Gimonäs Umeå IF 12 4 2 6 38-50 -12 14
4. Umeå City IBF/ P01 12 3 2 7 40-52 -12 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 13:00 193151001 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 1 - 2 Markus Wikström, Fabian Karlstén Örjanshallen
2015-11-07 14:00 193151002 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 5 - 5 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-11-14 14:00 193151003 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 6 - 3 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-11-24 20:05 193151004 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 2 - 8 Ej offentliggjord, Lasse Ekesryd Örjanshallen
2015-11-21 13:00 193151005 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 3 - 6 Johan Rönnberg, Fabian Karlstén Lejonströmshallen
2015-11-25 19:20 193151006 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 7 - 0 Joakim Broman, Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-12-05 14:00 193151007 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 2 - 2 David Morén, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-12-05 14:00 193151008 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 5 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Örjanshallen
2015-12-19 13:00 193151009 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 5 - 4 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Eddahallen
2015-12-19 15:00 193151010 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 4 - 3 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-01-09 15:00 193151012 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 9 - 1 Andreas Åström, David Morén Lejonströmshallen
2016-01-14 20:05 193151011 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 4 - 10 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Örjanshallen
2016-01-23 13:00 193151013 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 4 - 5 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2016-01-26 20:00 193151014 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 3 - 9 Andreas Åström, Joakim Broman Campushallen
2016-01-30 15:00 193151016 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 3 - 2 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2016-01-30 15:40 193151015 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 9 - 3 David Morén, Isak Morén Campushallen
2016-02-06 12:00 193151018 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 6 - 3 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2016-02-16 19:00 193151017 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 1 - 2 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2016-02-18 20:00 193151020 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 9 - 6 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-02-20 16:00 193151019 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 1 - 1 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2016-02-27 11:00 193151021 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 2 - 6 , Bobby Hjelte Eddahallen
2016-02-27 11:00 193151022 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 3 - 5 Daniel Degerman, Melker Westerberg Örjanshallen
2016-02-16 20:00 193151024 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 3 - 7 Joakim Broman, Andreas Åström Campushallen
2016-04-14 20:00 193151023 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 3 - 3 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P01 (Röd) 12 6 3 3 52-36 16 21
2. Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 12 6 2 4 56-54 2 20
3. Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 12 5 2 5 46-38 8 17
4. Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 12 3 1 8 48-74 -26 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 12:00 193111001 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 8 - 2 Oscar Wass, Gustav Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-11-07 12:30 193111003 Obbola IK - Vindelns IF 5 - 5 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-11-07 13:00 193111002 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 4 - 2 Gustav Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-11-14 10:00 193111004 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK 2 - 3 , Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2015-11-14 13:00 193111006 Umeå City IBF - Vindelns IF 4 - 3 Christoffer Lind, Oscar Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-11-14 15:30 193111005 IBF Dalen - Obbola IK 3 - 5 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Musköten 1
2015-11-21 12:30 193111008 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF 2 - 4 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Olasjöhallen
2015-11-21 12:30 193111009 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 5 - 1 Kim Fallbjörk, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2016-02-29 19:15 193111007 Vindelns IF - IBF Dalen 2 - 5 , Erik Hörnros FC Vindeln
2015-12-05 12:00 193111012 Umeå City IBF - IBF Dalen 7 - 0 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-12-05 12:30 193111011 Obbola IK - Team Thorengruppen SK 2 - 7 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2015-12-06 12:00 193111010 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 3 - 7 , Erik Hörnros FC Vindeln
2015-12-20 11:00 193111013 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 1 - 1 Christoffer Lind, Alvina Mukkala Musköten 1
2015-12-20 12:00 193111014 Vindelns IF - Team Thorengruppen SK 1 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2015-12-20 12:30 193111015 Obbola IK - Umeå City IBF 1 - 5 Johanna Junes, Wilma Parkle Olasjöhallen
2016-01-17 11:00 193111018 Vindelns IF - Obbola IK 8 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2016-01-17 13:30 193111016 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 2 - 2 Andreas Eriksson, Jakob Ingemansson Sjöfruhallen
2016-01-17 15:30 193111017 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 1 - 8 Simon Andersson, David Hansson Musköten 1
2016-01-30 10:00 193111019 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 1 , Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Väst
2016-01-30 12:00 193111021 Vindelns IF - Umeå City IBF 8 - 7 Andreas Eriksson, Emil Mukkala FC Vindeln
2016-01-30 15:00 193111020 Obbola IK - IBF Dalen 5 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Olasjöhallen
2016-02-13 11:15 193111023 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK 7 - 2 Roger Karlsson, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2016-02-13 15:30 193111022 IBF Dalen - Vindelns IF 4 - 6 Johannes Granath, Lisa Vestman Sporthushallen
2016-02-13 15:30 193111024 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 4 - 4 , Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Väst
2016-02-26 19:40 193111026 Team Thorengruppen SK - Obbola IK 8 - 2 Alvina Mukkala, Christoffer Lind Vildmannahallen
2016-02-28 10:00 193111027 IBF Dalen - Umeå City IBF 2 - 5 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Öst
2016-02-28 16:30 193111025 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF 4 - 0 Anton Broman, Gustav Wass Sjöfruhallen
2016-03-15 19:10 193111030 Umeå City IBF - Obbola IK 9 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Sporthushallen
2016-03-20 12:00 193111029 Team Thorengruppen SK - Vindelns IF 4 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2016-03-20 12:30 193111028 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 5 - 4 Sofia Deijer, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 10 9 1 0 49-19 30 28
2. Umeå City IBF 10 6 2 2 52-29 23 20
3. Gimonäs Umeå IF 10 5 2 3 35-27 8 17
4. Vindelns IF 10 3 1 6 39-49 -10 10
5. Obbola IK 10 2 1 7 31-60 -29 7
6. IBF Dalen 10 1 1 8 26-48 -22 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 12:30 193113003 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 7 , Anton Broman Hammarhallen Vännäs
2015-11-08 14:00 193113001 Umeå City IBF - Hörnefors IF 6 - 6 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Väst
2015-11-08 15:00 193113002 Umeå City IBF/P04 - Röbäcks IF 9 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2015-11-14 10:00 193113004 Hörnefors IF - Umeå City IBF/P04 4 - 8 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2015-11-15 13:00 193113005 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 9 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2015-11-15 16:30 193113006 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 3 Simon Andersson, David Hansson Sporthushallen
2015-11-22 12:00 193113008 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 12 - 3 Anton Broman, Sofia Deijer Hammarhallen Vännäs
2015-11-22 13:30 193113007 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 9 - 3 , Thanasis Provatas Storsjöhallen
2015-11-22 16:30 193113009 Umeå City IBF/P04 - Umeå City IBF 2 - 3 Christoffer Lind, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-12-06 11:00 193113012 Umeå City IBF - Röbäcks IF 1 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Öst
2015-12-06 12:00 193113011 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/P04 5 - 5 Andreas Eriksson, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2015-12-06 14:00 193113010 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 17 - 1 David Lundberg Storsjöhallen
2015-12-19 11:30 193113014 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P04 0 - 2 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Storsjöhallen
2015-12-19 13:00 193113013 Röbäcks IF - Hörnefors IF 12 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2015-12-19 14:30 193113015 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 4 - 8 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2016-01-16 09:30 193113018 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 3 - 4 Tony Cederholm, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2016-01-16 11:00 193113016 Hörnefors IF - Umeå City IBF 4 - 6 Johanna Junes, Wilma Parkle Bråvallahallen
2016-01-17 15:00 193113017 Röbäcks IF - Umeå City IBF/P04 1 - 7 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Elofssonhallen
2016-01-31 10:30 193113019 Umeå City IBF/P04 - Hörnefors IF 11 - 3 Alvina Mukkala, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Väst
2016-01-31 12:00 193113020 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 6 - 4 , Christoffer Lind Hammarhallen Vännäs
2016-01-31 14:00 193113021 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 5 - 2 , Erik Hörnros Storsjöhallen
2016-02-14 11:00 193113024 Umeå City IBF - Umeå City IBF/P04 2 - 5 , Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2016-02-14 12:30 193113023 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 2 - 6 , Thanasis Provatas Bråvallahallen
2016-02-14 14:30 193113022 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 3 - 4 Marcus Glad, Björn Glad Elofssonhallen
2016-02-27 12:30 193113027 Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 3 Sofia Deijer, Johanna Junes Elofssonhallen
2016-02-27 14:30 193113025 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 5 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2016-02-27 16:30 193113026 Umeå City IBF/P04 - Spöland Vännäs IF 4 - 5 Oscar Wass, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2016-03-16 19:45 193113029 Umeå City IBF/P04 - Holmsund City IBC 3 - 2 Anton Broman, Jacob Laggar Umeå Energi Arena Väst
2016-03-18 18:30 193113030 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 5 - 1 Anton Broman, Jacob Laggar Umeå Energi Arena Vatten
2016-03-19 10:00 193113028 Hörnefors IF - Röbäcks IF 0 - 6 Anton Broman, Jacob Laggar Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ P04 10 7 1 2 56-27 29 22
2. Holmsund City IBC 10 5 1 4 55-33 22 16
3. Spöland Vännäs IF 10 5 1 4 55-50 5 16
4. Umeå City IBF 10 5 1 4 40-39 1 16
5. Röbäcks IF 10 5 0 5 49-48 1 15
6. Hörnefors IF 10 0 2 8 31-89 -58 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 16:00 193103002 Ersboda SK - Umeå City IBF/P01Vit 6 - 8 , Ulf Stödberg Ersängshallen
2015-11-10 20:00 193103001 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen 1 - 3 Christoffer Lind, Kim Fallbjörk Musköten 1
2015-11-14 11:00 193103005 Umeå City IBF/P01Vit - Husums IBK 5 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sporthushallen
2015-11-14 13:30 193103004 IBF Dalen - Ersboda SK 5 - 3 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Musköten 1
2015-11-21 13:30 193103009 Ersboda SK - Umeå City IBF/Vit 2 - 7 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Ersängshallen
2015-11-22 13:00 193103008 Husums IBK - IBF Dalen 2 - 7 Elin Lindgren, Jon Lundgren Husum
2015-12-05 10:30 193103012 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/P01Vit 5 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2016-02-06 12:00 193103011 Husums IBK - Ersboda SK 3 - 5 Mikael Körning, Simon Hedkvist Husum
2015-12-20 12:00 193103013 Umeå City IBF/P01Vit - IBF Dalen 0 - 9 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Sporthushallen
2015-12-20 13:00 193103015 Husums IBK - Umeå City IBF/Vit 3 - 3 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Husum
2016-01-09 12:00 193103017 Umeå City IBF/P01Vit - Ersboda SK 3 - 1 Emil Palm, Oscar Wass Umeå Energi Arena Öst
2016-01-09 15:30 193103016 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit 3 - 1 Emil Palm, Oscar Wass Musköten 1
2016-01-30 13:00 193103020 Husums IBK - Umeå City IBF/P01Vit 6 - 4 Javier Lindström, Stefan Nyberg Husum
2016-01-31 10:00 193103019 Ersboda SK - IBF Dalen 6 - 5 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Vildmannahallen
2016-02-13 11:30 193103024 Umeå City IBF/Vit - Ersboda SK 2 - 3 Andreas Eriksson, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
2016-02-13 13:30 193103023 IBF Dalen - Husums IBK 7 - 1 Johannes Granath, Ulf Jönsson Sporthushallen
2016-02-28 15:00 193103027 Umeå City IBF/P01Vit - Umeå City IBF/Vit 3 - 0 Tony Cederholm, Emma Jönsson Sporthushallen
2016-03-21 18:10 193103026 Ersboda SK - Husums IBK 1 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-03-20 12:00 193103028 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01Vit 8 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Musköten 1
2016-03-20 12:30 193103030 Umeå City IBF/Vit - Husums IBK 5 - 9 Jimmy Halldin, Tony Cederholm Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 8 7 0 1 47-17 30 21
2. Umeå City IBF/ P01Vit 8 4 1 3 31-39 -8 13
3. Husums IBK 8 3 1 4 34-37 -3 10
4. Ersboda SK 8 3 0 5 27-39 -12 9
5. Umeå City IBF/ Vit 8 1 2 5 24-31 -7 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 13:00 193153003 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK P-03 5 - 4 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-11-08 14:30 193153001 Skellefteå IBK P02/Svart - Byske IF P01-03 5 - 2 Johan Rönnberg, Felix Malmström Eddahallen
2015-11-08 18:00 193153002 Skellefteå IBS P01-02 - Skellefteå IBK P02/Röd 2 - 9 Bobby Hjelte, Markus Wikström Anderstorpshallen
2015-11-10 18:35 193153005 Skellefteå IBK P02/Röd - Gamla Stan IBK P02 6 - 6 David Morén, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2015-11-15 10:45 193153006 Skellefteå IBK P02/Svart - Skellefteå IBK P-03 3 - 1 Hampus Brandt, Joakim Broman Eddahallen
2015-11-15 16:00 193153004 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBS P01-02 7 - 5 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2015-11-22 10:30 193153007 Skellefteå IBK P-03 - Skellefteå IBK P02/Röd 1 - 10 Fabian Karlstén, Daniel Degerman Eddahallen
2015-11-22 15:00 193153008 Gamla Stan IBK P02 - Byske IF P01-03 8 - 3 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-11-22 17:00 193153009 Skellefteå IBS P01-02 - Skellefteå IBK P02/Svart 3 - 5 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2015-12-06 14:00 193153010 Skellefteå IBK P-03 - Byske IF P01-03 5 - 8 Joakim Broman, Hampus Brandt Eddahallen
2015-12-06 15:00 193153011 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBS P01-02 4 - 2 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
2015-12-11 18:10 193153012 Skellefteå IBK P02/Svart - Skellefteå IBK P02/Röd 3 - 5 Daniel Degerman, Markus Wikström Eddahallen
2015-12-15 18:35 193153013 Skellefteå IBK P02/Röd - Byske IF P01-03 11 - 3 Andreas Åström, Markus Wikström Anderstorpshallen
2015-12-19 13:00 193153015 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK P02/Svart 2 - 2 , Joakim Broman Lejonströmshallen
2015-12-20 12:00 193153014 Skellefteå IBK P-03 - Skellefteå IBS P01-02 3 - 3 David Morén, Joakim Broman Eddahallen
2016-01-10 12:00 193153018 Skellefteå IBK P-03 - Gamla Stan IBK P02 3 - 7 Christoffer Edlund, Felix Malmström Eddahallen
2016-01-10 12:30 193153016 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P02/Svart 3 - 6 , Joakim Broman Byske Sporthall
2016-01-10 13:00 193153017 Skellefteå IBK P02/Röd - Skellefteå IBS P01-02 4 - 2 Christoffer Edlund, Felix Malmström Eddahallen
2016-01-31 12:00 193153021 Skellefteå IBK P-03 - Skellefteå IBK P02/Svart 3 - 4 Melker Westerberg, Hampus Brandt Eddahallen
2016-01-31 16:00 193153019 Skellefteå IBS P01-02 - Byske IF P01-03 2 - 4 Isak Morén, Felix Malmström Anderstorpshallen
2016-01-31 18:00 193153020 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK P02/Röd 3 - 10 David Morén, Hampus Brandt Lejonströmshallen
2016-02-07 13:00 193153022 Skellefteå IBK P02/Röd - Skellefteå IBK P-03 12 - 0 Hampus Brandt, Christoffer Edlund Eddahallen
2016-02-07 14:00 193153024 Skellefteå IBK P02/Svart - Skellefteå IBS P01-02 4 - 2 Hampus Brandt, Christoffer Edlund Eddahallen
2016-02-07 16:30 193153023 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P02 3 - 8 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2016-02-16 18:35 193153027 Skellefteå IBK P02/Röd - Skellefteå IBK P02/Svart 5 - 2 Anton Nystedt, Markus Wikström Anderstorpshallen
2016-02-21 13:00 193153026 Skellefteå IBS P01-02 - Gamla Stan IBK P02 2 - 4 David Morén, Isak Morén Anderstorpshallen
2016-02-21 16:30 193153025 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P-03 4 - 3 , Joakim Broman Byske Sporthall
2016-03-13 13:00 193153029 Skellefteå IBS P01-02 - Skellefteå IBK P-03 3 - 5 Andreas Åström, Joakim Broman Anderstorpshallen
2016-03-13 16:00 193153030 Skellefteå IBK P02/Svart - Gamla Stan IBK P02 5 - 1 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Eddahallen
2016-03-13 16:30 193153028 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P02/Röd 5 - 12 , Andreas Åström Byske Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P02/ Röd 10 9 1 0 84-27 57 28
2. Skellefteå IBK P02/ Svart 10 7 1 2 39-27 12 22
3. Gamla Stan IBK P02 10 6 2 2 48-40 8 20
4. Byske IF P01-03 10 4 0 6 42-65 -23 12
5. Skellefteå IBK P-03 10 1 1 8 28-59 -31 4
6. Skellefteå IBS P01-02 10 0 1 9 26-49 -23 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 12:30 193105002 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/P01 8 - 7 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-11-08 13:00 193105001 Hörnefors IF/P00-01 - Umeå City IBF 5 - 4 Daniel Johannesson, Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2015-11-14 13:40 193105005 Gimonäs Umeå IF/P01 - Spöland Vännäs IF 4 - 5 Kim Fallbjörk, Tony Cederholm Ålidhemshallen
2015-11-15 13:30 193105004 Umeå City IBF - Obbola IK 4 - 8 Christoffer Lind, Kim Fallbjörk Sporthushallen
2015-11-22 11:00 193105008 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 4 - 4 Anton Broman, Sofia Deijer Hammarhallen Vännäs
2015-11-22 12:30 193105009 Obbola IK - Hörnefors IF/P00-01 5 - 5 Pontus Gabriel, Christoffer Lind Olasjöhallen
2015-12-06 11:00 193105011 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 2 - 5 Andreas Eriksson, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2015-12-06 13:30 193105012 Hörnefors IF/P00-01 - Gimonäs Umeå IF/P01 6 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Bråvallahallen
2015-12-19 11:30 193105013 Gimonäs Umeå IF/P01 - Umeå City IBF 0 - 4 Robert Segerstedt, Alvina Mukkala Sjöfruhallen
2015-12-19 13:30 193105015 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF/P00-01 3 - 1 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2016-01-14 17:00 193105017 Gimonäs Umeå IF/P01 - Obbola IK 2 - 1 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2016-01-16 10:00 193105016 Umeå City IBF - Hörnefors IF/P00-01 2 - 6 Per Fallbjörk, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2016-01-31 11:00 193105020 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/P01 0 - 3 , Christoffer Lind Hammarhallen Vännäs
2016-01-31 15:00 193105019 Obbola IK - Umeå City IBF 8 - 1 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2016-02-14 11:30 193105024 Hörnefors IF/P00-01 - Obbola IK 10 - 3 , Thanasis Provatas Bråvallahallen
2016-02-14 15:00 193105023 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 6 - 0 Ulf Jönsson, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2016-02-27 10:00 193105027 Gimonäs Umeå IF/P01 - Hörnefors IF/P00-01 7 - 1 Anton Broman, Christoffer Lind Sjöfruhallen
2016-02-27 13:30 193105026 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 3 - 1 Christoffer Lind, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2016-03-19 11:00 193105030 Hörnefors IF/P00-01 - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Anton Broman, Jacob Laggar Bråvallahallen
2016-03-20 13:30 193105028 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/P01 5 - 6 Christoffer Lind, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hörnefors IF/ P00-01 8 5 1 2 38-28 10 16
2. Obbola IK 8 5 1 2 41-32 9 16
3. Gimonäs Umeå IF/ P01 8 4 0 4 31-30 1 12
4. Umeå City IBF 8 2 1 5 30-37 -7 7
5. Spöland Vännäs IF 8 2 1 5 17-30 -13 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 10:30 193155002 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Kågedalens AIF P03 (Röd) 6 - 6 , Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-11-08 12:00 193155003 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Skellefteå IBS P03 (Röd) 25 - 2 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-11-08 13:00 193155001 Clemensnäs IF P02-03 (Röd) - Boliden FFI P03-04 (Röd) 10 - 6 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-11-14 12:00 193155004 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) 14 - 9 , Melker Westerberg Korpenhallen
2015-11-15 12:00 193155005 Kågedalens AIF P03 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 3 - 9 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-11-16 18:35 193155006 Clemensnäs IF P02-03 (Röd) - Skellefteå IBS P03 (Röd) 11 - 5 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-11-22 11:30 193155009 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Clemensnäs IF P02-03 (Röd) 6 - 7 Fabian Karlstén, Daniel Degerman Eddahallen
2015-11-22 13:15 193155007 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Kågedalens AIF P03 (Röd) 4 - 8 , Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2015-11-22 16:00 193155008 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Boliden FFI P03-04 (Röd) 13 - 4 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-12-05 14:00 193155010 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Boliden FFI P03-04 (Röd) 4 - 9 Markus Wikström, Christoffer Edlund Anderstorpshallen
2015-12-06 13:30 193155012 Clemensnäs IF P02-03 (Röd) - Kågedalens AIF P03 (Röd) 8 - 4 Johan Rönnberg, Fabian Karlstén Örjanshallen
2015-12-06 16:00 193155011 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) 8 - 5 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
2015-12-19 14:00 193155015 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Clemensnäs IF P02-03 (Röd) 13 - 5 , Joakim Broman Lejonströmshallen
2015-12-20 13:00 193155014 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) 3 - 6 Anton Åkerlund, Felix Malmström Anderstorpshallen
2016-03-14 19:00 193155013 Kågedalens AIF P03 (Röd) - Boliden FFI P03-04 (Röd) 4 - 7 , Felix Malmström Korpenhallen
2016-01-10 11:00 193155016 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Clemensnäs IF P02-03 (Röd) 8 - 11 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2016-01-10 17:00 193155018 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 4 - 10 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2016-01-10 17:30 193155017 Kågedalens AIF P03 (Röd) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) 3 - 7 Isak Morén, Melker Westerberg Lejonströmshallen
2016-01-24 12:00 193155019 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Boliden FFI P03-04 (Röd) 5 - 8 Lasse Ekesryd, David Morén Eddahallen
2016-01-24 13:00 193155021 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Clemensnäs IF P02-03 (Röd) 3 - 5 Lasse Ekesryd, David Morén Eddahallen
2016-01-24 14:00 193155020 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Kågedalens AIF P03 (Röd) 15 - 5 Lasse Ekesryd, David Morén Eddahallen
2016-01-30 14:30 193155022 Kågedalens AIF P03 (Röd) - Skellefteå IBS P03 (Röd) 9 - 3 David Morén, Isak Morén Campushallen
2016-01-31 17:00 193155023 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 4 - 6 David Morén, Hampus Brandt Lejonströmshallen
2016-02-01 18:35 193155024 Clemensnäs IF P02-03 (Röd) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) 7 - 7 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-02-20 12:00 193155026 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 5 - 8 , Daniel Degerman Lejonströmshallen
2016-02-21 10:00 193155025 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Skellefteå IBS P03 (Röd) 7 - 4 , Markus Wikström Lejonströmshallen
2016-02-21 11:00 193155027 Kågedalens AIF P03 (Röd) - Clemensnäs IF P02-03 (Röd) 5 - 6 , Markus Wikström Lejonströmshallen
2016-03-13 15:00 193155028 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Kågedalens AIF P03 (Röd) 4 - 7 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2016-03-14 18:35 193155030 Clemensnäs IF P02-03 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 5 - 6 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-03-22 17:30 193155029 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Skellefteå IBS P03 (Röd) 8 - 6 Melker Westerberg, Felix Malmström Anderstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P03 (Röd) 10 10 0 0 113-42 71 30
2. Clemensnäs IF P02-03 (Röd) 10 7 1 2 75-63 12 22
3. Boliden FFI P03-04 (Röd) 10 5 0 5 71-73 -2 15
4. Skellefteå IBK P04/ Svart (Blå) 10 3 2 5 64-70 -6 11
5. Kågedalens AIF P03 (Röd) 10 3 1 6 54-69 -15 10
6. Skellefteå IBS P03 (Röd) 10 0 0 10 38-98 -60 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 11:30 193107001 IBF Dalen/Svart - Sävar IBF 2 - 2 Peter Poopuu, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2015-11-07 12:30 193107002 Hörnefors IF/P02 - Gimonäs Umeå IF/P02 7 - 1 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2015-11-07 14:00 193107003 Vindelns IF - Robertsfors IK 8 - 4 Joel Tuhkanen, Manuel Garzon FC Vindeln
2015-11-14 11:00 193107004 Sävar IBF - Hörnefors IF/P02 2 - 1 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-11-14 11:00 193107005 Gimonäs Umeå IF/P02 - Vindelns IF 6 - 5 Tony Cederholm, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2015-11-14 15:00 193107006 IBF Dalen/Svart - Robertsfors IK 5 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2015-11-21 11:00 193107008 Vindelns IF - Sävar IBF 6 - 2 Andreas Eriksson, Emil Mukkala FC Vindeln
2015-11-21 13:00 193107009 Hörnefors IF/P02 - IBF Dalen/Svart 4 - 3 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-11-22 15:00 193107007 Robertsfors IK - Gimonäs Umeå IF/P02 1 - 1 Linnea Andersson, Liv Falk Jenningshallen
2015-12-05 12:00 193107012 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/P02 5 - 1 Rasmus Dahlgren, Pontus Gabriel Sporthushallen
2015-12-05 16:00 193107010 Robertsfors IK - Sävar IBF 6 - 2 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Jenningshallen
2015-12-06 16:00 193107011 Vindelns IF - Hörnefors IF/P02 4 - 4 Erik Hörnros FC Vindeln
2015-12-19 12:00 193107015 Vindelns IF - IBF Dalen/Svart 2 - 6 Erik Hörnros FC Vindeln
2015-12-20 15:30 193107013 Gimonäs Umeå IF/P02 - Sävar IBF 7 - 2 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2016-02-24 19:00 193107014 Robertsfors IK - Hörnefors IF/P02 5 - 5 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Jenningshallen
2016-01-17 10:30 193107016 Sävar IBF - IBF Dalen/Svart 4 - 3 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-01-17 15:30 193107017 Gimonäs Umeå IF/P02 - Hörnefors IF/P02 4 - 4 Andreas Eriksson, Jakob Ingemansson Sjöfruhallen
2016-01-17 15:30 193107018 Robertsfors IK - Vindelns IF 5 - 3 Emma Jönsson, Ulf Jönsson Jenningshallen
2016-01-30 11:00 193107020 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P02 1 - 5 Andreas Eriksson, Emil Mukkala FC Vindeln
2016-01-30 12:00 193107021 Robertsfors IK - IBF Dalen/Svart 3 - 2 , Daniel Johannesson Jenningshallen
2016-01-30 13:00 193107019 Hörnefors IF/P02 - Sävar IBF 8 - 5 Rasmus Dahlgren, Rasmus Säfvenberg Bråvallahallen
2016-02-13 12:15 193107022 Gimonäs Umeå IF/P02 - Robertsfors IK 4 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2016-02-13 16:30 193107024 IBF Dalen/Svart - Hörnefors IF/P02 6 - 3 Ulf Jönsson, Lisa Vestman Sporthushallen
2016-04-05 18:00 193107023 Sävar IBF - Vindelns IF 2 - 8 Rasmus Säfvenberg, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2016-02-25 19:30 193107026 Hörnefors IF/P02 - Vindelns IF 9 - 3 Rasmus Säfvenberg, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2016-02-28 11:00 193107025 Sävar IBF - Robertsfors IK 4 - 8 , Robert Segerstedt Täftehallen
2016-02-28 15:30 193107027 Gimonäs Umeå IF/P02 - IBF Dalen/Svart 1 - 7 Anton Broman, Gustav Wass Sjöfruhallen
2016-03-19 10:00 193107030 IBF Dalen/Svart - Vindelns IF 5 - 4 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Musköten 1
2016-03-20 10:00 193107028 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF/P02 2 - 4 , Ulf Stödberg Sävaråhallen
2016-03-21 18:30 193107029 Hörnefors IF/P02 - Robertsfors IK 5 - 3 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Svart 10 6 1 3 44-28 16 19
2. Hörnefors IF/ P02 10 5 3 2 50-36 14 18
3. Robertsfors IK 10 4 3 3 43-39 4 15
4. Gimonäs Umeå IF/ P02 10 4 3 3 34-38 -4 15
5. Vindelns IF 10 3 1 6 44-48 -4 10
6. Sävar IBF 10 2 1 7 27-53 -26 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 14:30 193109001 Gimonäs Umeå IF/P02 - Sävar IBF 4 - 7 Gustav Wass, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2015-11-08 15:30 193109003 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC 8 - 2 Anton Broman, Joel Tuhkanen Musköten 1
2015-11-08 17:00 193109002 Ersboda SK - Sävar IBF/P01 1 - 2 , Ulf Stödberg Ersängshallen
2015-11-14 10:00 193109004 Sävar IBF - Ersboda SK 2 - 3 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-11-15 14:30 193109006 Gimonäs Umeå IF/P02 - Holmsund City IBC 7 - 2 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Sjöfruhallen
2015-11-15 15:30 193109005 Sävar IBF/P01 - IBF Dalen/Svart 2 - 14 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2015-11-21 16:30 193109009 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/P02 3 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Ersängshallen
2015-11-22 10:30 193109008 IBF Dalen/Svart - Sävar IBF 5 - 0 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2015-11-22 12:30 193109007 Holmsund City IBC - Sävar IBF/P01 2 - 7 , Thanasis Provatas Storsjöhallen
2015-12-06 12:00 193109011 IBF Dalen/Svart - Ersboda SK 6 - 4 Simon Andersson, David Hansson Musköten 1
2015-12-06 12:30 193109010 Holmsund City IBC - Sävar IBF 2 - 4 David Lundberg Storsjöhallen
2015-12-06 16:30 193109012 Gimonäs Umeå IF/P02 - Sävar IBF/P01 4 - 5 Jimmy Halldin, Christoffer Lind Sjöfruhallen
2015-12-19 12:00 193109013 Sävar IBF/P01 - Sävar IBF 4 - 8 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-12-19 12:30 193109014 Holmsund City IBC - Ersboda SK 10 - 4 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Storsjöhallen
2015-12-19 16:00 193109015 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/P02 4 - 6 Karl Andersson, Anton Forsgren Musköten 1
2016-01-16 09:30 193109016 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF/P02 4 - 2 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-01-16 10:30 193109017 Sävar IBF/P01 - Ersboda SK 7 - 1 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-01-16 10:30 193109018 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Svart 2 - 12 Tony Cederholm, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2016-01-31 09:30 193109019 Ersboda SK - Sävar IBF 0 - 5 , Thanasis Provatas Sporthushallen
2016-01-31 13:00 193109021 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/P02 6 - 6 , Erik Hörnros Storsjöhallen
2016-01-31 16:30 193109020 IBF Dalen/Svart - Sävar IBF/P01 7 - 3 Linnea Andersson, Emma Jönsson Musköten 1
2016-02-14 11:30 193109022 Sävar IBF/P01 - Holmsund City IBC 3 - 1 Liv Falk, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-02-14 12:30 193109023 Sävar IBF - IBF Dalen/Svart 0 - 14 Liv Falk, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-02-14 17:00 193109024 Gimonäs Umeå IF/P02 - Ersboda SK 2 - 1 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Sjöfruhallen
2016-02-26 19:00 193109025 Sävar IBF - Holmsund City IBC 2 - 5 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-02-26 20:00 193109027 Sävar IBF/P01 - Gimonäs Umeå IF/P02 3 - 2 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-02-27 13:30 193109026 Ersboda SK - IBF Dalen/Svart 0 - 11 Gustav Wass, Oscar Wass Ersängshallen
2016-03-19 10:00 193109028 Sävar IBF - Sävar IBF/P01 6 - 5 Robert Segerstedt, Linnea Andersson Sävaråhallen
2016-03-19 10:00 193109030 Gimonäs Umeå IF/P02 - IBF Dalen/Svart 3 - 3 Alvina Mukkala, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2016-03-19 14:00 193109029 Ersboda SK - Holmsund City IBC 3 - 5 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Svart 10 8 1 1 84-22 62 25
2. Sävar IBF/ P01 10 6 0 4 41-46 -5 18
3. Sävar IBF 10 6 0 4 38-44 -6 18
4. Gimonäs Umeå IF/ P02 10 4 2 4 40-38 2 14
5. Holmsund City IBC 10 3 1 6 37-56 -19 10
6. Ersboda SK 10 1 0 9 20-54 -34 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis