Pojkar Jämna serier Röd nivå (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-24 12:30 193310002 IBF Dalen - Ersboda SK 1 - 3 Ebba Öberg, Emma Jönsson Musköten 1
2015-10-24 12:30 193310003 Holmsund City IBC - Obbola IK 7 - 0 Pontus Gabriel, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2015-10-24 17:30 193310001 Sävar IBF - Umeå City IBF 8 - 7 Linnea Andersson, Daniel Johannesson Sävaråhallen
2015-11-14 193310004 Sävar IBF - Ersboda SK 2 - 3 Sävaråhallen
2015-11-14 193310005 IBF Dalen - Obbola IK 3 - 5 Musköten 1
2015-11-28 10:00 193310008 Ersboda SK - Umeå City IBF 3 - 3 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Ersängshallen
2015-11-28 13:30 193310006 Sävar IBF - Obbola IK 7 - 4 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Sävaråhallen
2015-11-28 15:00 193310007 IBF Dalen - Holmsund City IBC 2 - 6 Thanasis Provatas, Mayhar Aftasi Vildmannahallen
2015-12-05 193310010 Umeå City IBF - IBF Dalen 7 - 0 Umeå Energi Arena Öst
2015-12-06 193310009 Holmsund City IBC - Sävar IBF 2 - 4 Storsjöhallen
2015-12-12 10:30 193310012 Sävar IBF - IBF Dalen 8 - 5 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-12-12 11:30 193310011 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 10 - 1 Anton Broman, Linnea Andersson Umeå Energi Arena Öst
2015-12-12 13:30 193310013 Ersboda SK - Obbola IK 7 - 7 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Ersängshallen
2015-12-19 193310014 Holmsund City IBC - Ersboda SK 10 - 4 Storsjöhallen
2015-12-20 193310015 Obbola IK - Umeå City IBF 1 - 5 Olasjöhallen
2016-01-23 11:30 193310016 Umeå City IBF - Sävar IBF 8 - 1 Linnea Andersson, Liv Falk Umeå Energi Arena Öst
2016-01-23 12:00 193310017 Ersboda SK - IBF Dalen 4 - 1 Andreas Eriksson, Robert Segerstedt Ersängshallen
2016-01-23 13:30 193310018 Obbola IK - Holmsund City IBC 0 - 9 Alvina Mukkala, Christoffer Lind Olasjöhallen
2016-01-30 193310020 Obbola IK - IBF Dalen 5 - 4 Olasjöhallen
2016-01-31 193310019 Ersboda SK - Sävar IBF 0 - 5 Sporthushallen
2016-02-20 11:30 193310022 Holmsund City IBC - IBF Dalen 11 - 1 Anton Broman, Pontus Gabriel Olasjöhallen
2016-02-20 11:30 193310023 Umeå City IBF - Ersboda SK 6 - 1 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Väst
2016-02-20 12:30 193310021 Obbola IK - Sävar IBF 2 - 6 Anton Broman, Pontus Gabriel Olasjöhallen
2016-02-26 193310024 Sävar IBF - Holmsund City IBC 2 - 5 Sävaråhallen
2016-02-28 193310025 IBF Dalen - Umeå City IBF 2 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2016-03-15 193310027 Umeå City IBF - Obbola IK 9 - 2 Sporthushallen
2016-03-19 193310026 Ersboda SK - Holmsund City IBC 3 - 5 Ersängshallen
2016-02-06 11:30 193310029 IBF Dalen - Sävar IBF 2 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-02-06 13:00 193310030 Obbola IK - Ersboda SK 3 - 3 Mattias Karlsson, Christoffer Lind Olasjöhallen
2016-02-07 14:00 193310028 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 7 - 0 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 10 8 0 2 63-26 37 24
2. Umeå City IBF 10 7 1 2 60-26 34 22
3. Sävar IBF 10 7 0 3 46-38 8 21
4. Ersboda SK 10 3 3 4 31-43 -12 12
5. Obbola IK 10 2 2 6 29-60 -31 8
6. IBF Dalen 10 0 0 10 21-57 -36 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-25 11:00 193312003 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 10 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2015-10-25 14:00 193312001 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 2 - 2 , Thanasis Provatas Ålidhemshallen
2015-10-25 14:00 193312002 Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK 3 - 7 Christoffer Lind, Daniel Johannesson Elofssonhallen
2015-11-14 193312004 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK 2 - 3 Sjöfruhallen
2015-11-15 193312005 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 9 - 6 Elofssonhallen
2015-11-28 14:30 193312007 Röbäcks IF - Vindelns IF 4 - 6 , Anton Broman Elofssonhallen
2015-11-29 15:30 193312006 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 10 - 7 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Ålidhemshallen
2015-11-29 17:30 193312008 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 4 - 0 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2015-12-06 193312009 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 3 - 7 FC Vindeln
2015-12-06 193312010 Umeå City IBF - Röbäcks IF 1 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2015-12-13 12:30 193312011 Umeå City IBF - Vindelns IF 6 - 1 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2015-12-13 12:30 193312013 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Vildmannahallen
2015-12-13 17:00 193312012 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 5 - 5 Oscar Wass, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-12-19 193312015 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 4 - 8 Hammarhallen Vännäs
2015-12-20 193312014 Vindelns IF - Team Thorengruppen SK 1 - 6 FC Vindeln
2016-01-23 13:30 193312016 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 1 - 2 Johanna Junes, Jennifer Nygren Sporthushallen
2016-01-23 14:30 193312017 Team Thorengruppen SK - Röbäcks IF 4 - 6 Jennifer Nygren, Johanna Junes Sporthushallen
2016-01-24 12:00 193312018 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 4 - 9 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Hammarhallen Vännäs
2016-01-30 193312019 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 1 Umeå Energi Arena Väst
2016-01-31 193312020 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 6 - 4 Hammarhallen Vännäs
2016-02-21 10:30 193312023 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 1 - 5 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Väst
2016-02-21 11:00 193312022 Vindelns IF - Röbäcks IF 6 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman FC Vindeln
2016-02-21 13:00 193312021 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Hammarhallen Vännäs
2016-02-27 193312025 Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 3 Elofssonhallen
2016-02-28 193312024 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF 4 - 0 Sjöfruhallen
2016-03-18 193312027 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 5 - 1 Umeå Energi Arena Vatten
2016-03-20 193312026 Team Thorengruppen SK - Vindelns IF 4 - 3 Elofssonhallen
2016-02-06 11:00 193312029 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 7 - 3 Anton Broman, Jacob Laggar Elofssonhallen
2016-02-06 15:00 193312028 Vindelns IF - Umeå City IBF 7 - 3 , Erik Hörnros FC Vindeln
2016-02-07 11:00 193312030 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 2 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 10 9 0 1 44-21 23 27
2. Gimonäs Umeå IF 10 5 2 3 42-34 8 17
3. Röbäcks IF 10 5 1 4 51-47 4 16
4. Vindelns IF 10 5 0 5 46-43 3 15
5. Umeå City IBF 10 3 1 6 30-35 -5 10
6. Spöland Vännäs IF 10 1 0 9 37-70 -33 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 12:30 193302001 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit 4 - 6 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Musköten 1
2015-10-17 13:00 193302002 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P01Vit 6 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Storsjöhallen
2015-10-17 13:00 193302003 Husums IBK - Gimonäs Umeå IF 3 - 5 Andreas Nyman, Stefan Nyberg Husum
2015-10-24 15:30 193302004 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Vit 6 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sjöfruhallen
2015-10-25 12:00 193302006 Umeå City IBF/P01Vit - IBF Dalen 6 - 4 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Vatten
2015-10-25 13:00 193302005 Umeå City IBF/P01 - Husums IBK 5 - 2 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Vatten
2015-11-14 193302007 Umeå City IBF/P01Vit - Husums IBK 6 - 5 Sporthushallen
2015-11-28 10:00 193302008 Umeå City IBF/P01Vit - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Thanasis Provatas, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Vatten
2015-11-28 11:00 193302010 Umeå City IBF/P01 - Umeå City IBF/Vit 1 - 3 Daniel Johannesson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Vatten
2015-11-29 12:00 193302009 Holmsund City IBC - Husums IBK 5 - 3 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2015-12-05 193302013 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/P01Vit 5 - 5 Umeå Energi Arena Väst
2015-12-06 193302011 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01 4 - 1 Sjöfruhallen
2015-12-06 193302012 IBF Dalen - Holmsund City IBC 1 - 6 Musköten 1
2015-12-12 12:30 193302016 Umeå City IBF/P01 - Umeå City IBF/P01Vit 10 - 2 Linnea Andersson, Anton Broman Umeå Energi Arena Öst
2015-12-12 13:30 193302014 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC 3 - 5 Johannes Granath, Emil Palm Umeå Energi Arena Öst
2015-12-12 14:00 193302015 IBF Dalen - Husums IBK 5 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Musköten 1
2015-12-19 193302017 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Storsjöhallen
2015-12-19 193302018 Umeå City IBF/P01 - IBF Dalen 7 - 5 Umeå Energi Arena Väst
2015-12-20 193302019 Husums IBK - Umeå City IBF/Vit 3 - 3 Husum
2016-01-10 193302020 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 5 - 7 Musköten 1
2016-01-10 193302021 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P01 5 - 5 Storsjöhallen
2016-01-17 12:00 193302022 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen 1 - 5 Emma Jönsson, Ulf Jönsson Umeå Energi Arena Väst
2016-01-17 14:30 193302024 Gimonäs Umeå IF - Husums IBK 8 - 0 Andreas Eriksson, Jakob Ingemansson Sjöfruhallen
2016-01-26 20:00 193302023 Umeå City IBF/P01Vit - Holmsund City IBC 4 - 5 Daniel Johannesson, Ludwig Broadhall Vildmannahallen
2016-01-23 193302025 Umeå City IBF/P01 - Gimonäs Umeå IF 2 - 6 Umeå Energi Arena Öst
2016-01-23 193302026 Holmsund City IBC - IBF Dalen 4 - 3 Storsjöhallen
2016-01-30 193302029 Husums IBK - Umeå City IBF/P01Vit 6 - 4 Husum
2016-01-31 193302028 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01 1 - 4 Musköten 1
2016-02-10 193302027 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 4 - 9 Sjöfruhallen
2016-02-14 193302030 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 2 - 5 Sjöfruhallen
2016-02-18 193302031 Umeå City IBF/P01 - Holmsund City IBC 3 - 2 Vildmannahallen
2016-02-20 10:00 193302034 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01Vit 5 - 3 Liv Falk, Linnea Andersson Vildmannahallen
2016-02-20 10:30 193302032 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF 4 - 4 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Väst
2016-03-03 19:30 193302033 Husums IBK - Umeå City IBF/P01 2 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Husum
2016-02-28 193302035 Umeå City IBF/P01Vit - Umeå City IBF/Vit 3 - 0 Sporthushallen
2016-02-01 19:30 193302038 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/P01 3 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-03-12 11:30 193302036 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01Vit 4 - 9 Per Fallbjörk, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2016-03-13 19:00 193302037 Husums IBK - Holmsund City IBC 2 - 9 Joakim Nydahl, Fredrik Söderholm Husum
2016-03-20 193302039 Umeå City IBF/Vit - Husums IBK 5 - 9 Vildmannahallen
2016-02-07 10:30 193302042 Umeå City IBF/P01Vit - Umeå City IBF/P01 4 - 7 Ulf Jönsson, Liv Falk Umeå Energi Arena Väst
2016-03-17 19:30 193302041 Husums IBK - IBF Dalen 3 - 6 Fredrik Söderholm, Joakim Nydahl Husum
2016-03-21 20:00 193302040 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit 5 - 3 Peter Poopuu, Roger Karlsson Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 12 10 1 1 64-33 31 31
2. Umeå City IBF/ P01 12 8 1 3 55-39 16 25
3. Gimonäs Umeå IF 12 6 1 5 52-46 6 19
4. Umeå City IBF/ P01Vit 12 5 1 6 50-58 -8 16
5. IBF Dalen 12 5 0 7 49-51 -2 15
6. Umeå City IBF/ Vit 12 2 3 7 38-55 -17 9
7. Husums IBK 12 2 1 9 40-66 -26 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-12-22 20:05 193352002 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) 2 - 8 Andreas Åström, Joakim Broman Campushallen
2016-03-03 20:00 193352001 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) 5 - 3 Johan Rönnberg, Lasse Ekesryd Örjanshallen
2016-04-04 19:10 193352003 Gamla Stan IBK P02 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 3 - 8 Andreas Åström, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-10-31 12:00 193352005 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P02 (Röd) 7 - 4 Isak Morén, David Morén Örjanshallen
2015-11-03 18:35 193352006 Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 6 - 3 Lasse Ekesryd, Markus Wikström Anderstorpshallen
2015-11-03 19:05 193352004 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) 4 - 5 Joakim Broman, Andreas Åström Lejonströmshallen
2015-11-10 193352007 Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) - Gamla Stan IBK P02 (Röd) 6 - 6 Anderstorpshallen
2015-11-28 10:30 193352008 Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 5 - 4 Bobby Hjelte, Joakim Broman Eddahallen
2015-11-28 12:00 193352009 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P02 (Röd) 2 - 3 Joakim Broman, Larry Johansson Lejonströmshallen
2015-11-28 14:00 193352010 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) 6 - 4 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-12-05 193352011 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 2 - 2 Lejonströmshallen
2015-12-05 193352012 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 5 - 6 Örjanshallen
2015-12-11 193352013 Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) - Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) 3 - 5 Eddahallen
2015-12-12 11:00 193352015 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Gamla Stan IBK P02 (Röd) 5 - 6 Johan Rönnberg, Joakim Broman Örjanshallen
2015-12-12 12:00 193352014 Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 3 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2015-12-12 12:00 193352016 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) 2 - 4 Johan Rönnberg, Joakim Broman Örjanshallen
2015-12-19 193352017 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 5 - 4 Eddahallen
2015-12-19 193352018 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 4 - 3 Örjanshallen
2015-12-19 193352019 Gamla Stan IBK P02 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) 2 - 2 Lejonströmshallen
2016-01-09 193352020 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 4 - 10 Örjanshallen
2016-01-09 193352021 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 9 - 1 Lejonströmshallen
2016-01-16 11:00 193352022 Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 2 - 4 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2016-01-16 14:00 193352024 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Gamla Stan IBK P02 (Röd) 6 - 7 Lasse Ekesryd, Markus Wikström Lejonströmshallen
2016-01-17 17:00 193352023 Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 3 - 2 Johan Rönnberg, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2016-01-23 193352025 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 4 - 5 Örjanshallen
2016-01-23 193352026 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 3 - 9 Lejonströmshallen
2016-01-30 193352027 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 9 - 3 Lejonströmshallen
2016-01-30 193352028 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 3 - 2 Örjanshallen
2016-01-31 193352029 Gamla Stan IBK P02 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) 3 - 10 Lejonströmshallen
2016-02-06 193352030 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) Lejonströmshallen
2016-02-06 193352031 Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 6 - 3 Örjanshallen
2016-02-11 20:00 193352034 Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) 4 - 9 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-02-13 11:30 193352033 Gamla Stan IBK P02 (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 2 - 3 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2016-02-13 14:00 193352032 Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) - Gamla Stan IBK P01 (Röd) 4 - 4 David Morén, Isak Morén Eddahallen
2016-02-16 193352035 Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) - Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) 5 - 2 Anderstorpshallen
2016-03-01 19:00 193352036 Gamla Stan IBK P01 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) 3 - 1 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2016-03-01 20:00 193352037 Gamla Stan IBK P02 (Röd) - Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 5 - 1 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2016-04-04 17:40 193352038 Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 6 - 2 Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-03-13 193352039 Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) - Gamla Stan IBK P02 (Röd) 5 - 1 Eddahallen
2016-03-19 11:30 193352040 Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) - Skellefteå IBK P02/Svart (Röd) 5 - 10 Isak Morén, Felix Malmström Eddahallen
2016-03-19 12:00 193352041 Gamla Stan IBK P02 (Röd) - Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 10 - 3 Joakim Broman, Larry Johansson Lejonströmshallen
2016-03-22 18:35 193352042 Skellefteå IBK P02/Röd (Röd) - Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 5 - 1 Lasse Ekesryd, Felix Malmström Anderstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P02/ Röd (Röd) 12 10 1 1 67-35 32 31
2. Gamla Stan IBK P01 (Röd) 11 5 2 4 59-43 16 17
3. Gamla Stan IBK P02 (Röd) 12 5 2 5 52-58 -6 17
4. Rönnskär Railcare IF P01-02 (Röd) 12 5 1 6 40-50 -10 16
5. Skellefteå IBK P02/ Svart (Röd) 12 4 2 6 49-47 2 14
6. Clemensnäs IF P 00-01 (Röd) 11 4 0 7 48-61 -13 12
7. Kågedalens AIF P 00-02 (Röd) 12 4 0 8 45-66 -21 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-24 15:30 193304002 Gimonäs Umeå IF/P01 - Ersboda SK 2 - 8 Kim Fallbjörk, Thanasis Provatas Ålidhemshallen
2015-10-25 14:30 193304001 IBF Dalen - Hörnefors IF/P00-01 8 - 5 Roger Karlsson, Thomas Jonsson Musköten 1
2015-11-14 193304004 IBF Dalen - Ersboda SK 5 - 3 Musköten 1
2015-11-14 193304005 Gimonäs Umeå IF/P01 - Spöland Vännäs IF 4 - 5 Ålidhemshallen
2015-11-29 11:30 193304008 Ersboda SK - Hörnefors IF/P00-01 3 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2015-11-29 12:30 193304006 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Mattias Karlsson, Viktor Grahn Musköten 1
2015-12-06 193304010 Hörnefors IF/P00-01 - Gimonäs Umeå IF/P01 6 - 2 Bråvallahallen
2015-12-13 10:00 193304012 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P01 4 - 4 Roger Karlsson, Emil Palm Musköten 1
2015-12-13 11:30 193304013 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 0 - 4 Linnea Andersson, Liv Falk Ersängshallen
2015-12-19 193304015 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF/P00-01 3 - 1 Hammarhallen Vännäs
2016-01-24 11:00 193304016 Hörnefors IF/P00-01 - IBF Dalen 3 - 3 , Ulf Stödberg Bråvallahallen
2016-01-24 12:30 193304017 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/P01 4 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Ersängshallen
2016-01-31 193304019 Ersboda SK - IBF Dalen 6 - 5 Vildmannahallen
2016-01-31 193304020 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/P01 0 - 3 Hammarhallen Vännäs
2016-02-21 10:00 193304021 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 2 - 4 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2016-02-21 12:00 193304023 Hörnefors IF/P00-01 - Ersboda SK 3 - 4 , Ulf Stödberg Bråvallahallen
2016-02-27 193304025 Gimonäs Umeå IF/P01 - Hörnefors IF/P00-01 7 - 1 Sjöfruhallen
2016-03-19 193304027 Hörnefors IF/P00-01 - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Bråvallahallen
2016-02-06 16:00 193304029 Gimonäs Umeå IF/P01 - IBF Dalen 5 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2016-02-07 10:00 193304030 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 5 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 8 4 2 2 38-30 8 14
2. Ersboda SK 8 4 0 4 32-30 2 12
3. Spöland Vännäs IF 8 4 0 4 23-25 -2 12
4. Hörnefors IF/ P00-01 8 3 1 4 28-32 -4 10
5. Gimonäs Umeå IF/ P01 8 3 1 4 28-32 -4 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-01 12:00 193354002 Kågedalens AIF P 03 (Röd) - Skellefteå IBS P01-02 (Röd) 2 - 14 Markus Wikström, Christoffer Edlund Lejonströmshallen
2015-11-01 17:00 193354001 Byske IF P01-03 (Röd) - Clemensnäs IF P 0203 (Röd) 20 - 0 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2015-11-01 17:05 193354003 Skellefteå IBK P-03 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 6 - 8 Felix Malmström, Markus Wikström Eddahallen
2015-11-15 193354004 Byske IF P01-03 (Röd) - Skellefteå IBS P01-02 (Röd) 7 - 5 Byske Sporthall
2015-11-15 193354005 Kågedalens AIF P 03 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 3 - 9 Lejonströmshallen
2015-11-29 12:00 193354008 Skellefteå IBS P01-02 (Röd) - Clemensnäs IF P 0203 (Röd) 5 - 3 Joakim Broman, Daniel Degerman Anderstorpshallen
2015-11-29 14:00 193354006 Byske IF P01-03 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 12 - 9 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2015-11-29 15:00 193354007 Kågedalens AIF P 03 (Röd) - Skellefteå IBK P-03 (Röd) 2 - 12 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-12-06 193354009 Skellefteå IBK P-03 (Röd) - Byske IF P01-03 (Röd) 5 - 8 Eddahallen
2015-12-06 193354010 Clemensnäs IF P 0203 (Röd) - Kågedalens AIF P 03 (Röd) 8 - 4 Örjanshallen
2015-12-13 13:00 193354013 Skellefteå IBS P01-02 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) 13 - 5 Johan Rönnberg, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2015-12-13 16:00 193354012 Byske IF P01-03 (Röd) - Kågedalens AIF P 03 (Röd) 12 - 5 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2015-12-14 18:35 193354011 Clemensnäs IF P 0203 (Röd) - Skellefteå IBK P-03 (Röd) 3 - 8 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-12-19 193354015 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Clemensnäs IF P 0203 (Röd) 13 - 5 Lejonströmshallen
2015-12-20 193354014 Skellefteå IBK P-03 (Röd) - Skellefteå IBS P01-02 (Röd) 3 - 3 Eddahallen
2016-01-17 13:00 193354016 Clemensnäs IF P 0203 (Röd) - Byske IF P01-03 (Röd) 4 - 4 Joakim Broman, Andreas Åström Örjanshallen
2016-01-17 13:00 193354017 Skellefteå IBS P01-02 (Röd) - Kågedalens AIF P 03 (Röd) 11 - 4 David Morén, Isak Morén Anderstorpshallen
2016-01-17 13:00 193354018 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Skellefteå IBK P-03 (Röd) 7 - 7 Markus Wikström, Hampus Brandt Lejonströmshallen
2016-01-24 193354020 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Kågedalens AIF P 03 (Röd) 15 - 5 Eddahallen
2016-01-31 193354019 Skellefteå IBS P01-02 (Röd) - Byske IF P01-03 (Röd) 2 - 4 Anderstorpshallen
2016-02-14 13:00 193354021 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Byske IF P01-03 (Röd) 9 - 5 Anton Åkerlund, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-02-14 15:00 193354022 Skellefteå IBK P-03 (Röd) - Kågedalens AIF P 03 (Röd) 13 - 0 Bobby Hjelte, Melker Westerberg Eddahallen
2016-02-15 18:35 193354023 Clemensnäs IF P 0203 (Röd) - Skellefteå IBS P01-02 (Röd) 2 - 9 Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-02-21 193354024 Byske IF P01-03 (Röd) - Skellefteå IBK P-03 (Röd) 4 - 3 Byske Sporthall
2016-02-21 193354025 Kågedalens AIF P 03 (Röd) - Clemensnäs IF P 0203 (Röd) Lejonströmshallen
2016-03-13 193354026 Skellefteå IBS P01-02 (Röd) - Skellefteå IBK P-03 (Röd) 3 - 5 Anderstorpshallen
2016-03-14 193354027 Clemensnäs IF P 0203 (Röd) - Gamla Stan IBK P03 (Röd) Örjanshallen
2016-03-20 11:30 193354028 Skellefteå IBK P-03 (Röd) - Clemensnäs IF P 0203 (Röd) 11 - 2 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Eddahallen
2016-03-20 15:00 193354030 Gamla Stan IBK P03 (Röd) - Skellefteå IBS P01-02 (Röd) 6 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2016-03-20 16:00 193354029 Kågedalens AIF P 03 (Röd) - Byske IF P01-03 (Röd) 2 - 7 Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Byske IF P01-03 (Röd) 10 8 1 1 83-44 39 25
2. Gamla Stan IBK P03 (Röd) 9 6 1 2 81-60 21 19
3. Skellefteå IBK P-03 (Röd) 10 5 2 3 73-40 33 17
4. Skellefteå IBS P01-02 (Röd) 10 5 1 4 69-41 28 16
5. Clemensnäs IF P 0203 (Röd) 8 1 1 6 27-74 -47 4
6. Kågedalens AIF P 03 (Röd) 9 0 0 9 27-101 -74 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-24 14:30 193306002 Gimonäs Umeå IF/P02 - Obbola IK 0 - 3 Thanasis Provatas, Kim Fallbjörk Ålidhemshallen
2015-10-25 14:00 193306001 Umeå City IBF - IBF Dalen/Svart 2 - 4 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Vatten
2015-11-14 193306005 Gimonäs Umeå IF/P02 - Vindelns IF 6 - 5 Sjöfruhallen
2015-11-15 193306004 Umeå City IBF - Obbola IK 4 - 8 Sporthushallen
2015-11-28 12:00 193306006 Umeå City IBF - Vindelns IF 4 - 4 Thanasis Provatas, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Vatten
2015-11-28 13:30 193306008 Obbola IK - IBF Dalen/Svart 6 - 1 Pontus Gabriel, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2015-12-05 193306010 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/P02 5 - 1 Sporthushallen
2015-12-12 10:30 193306012 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/P02 4 - 3 Linnea Andersson, Anton Broman Umeå Energi Arena Öst
2015-12-12 13:30 193306013 Obbola IK - Vindelns IF 4 - 4 Thanasis Provatas Olasjöhallen
2015-12-20 193306015 Vindelns IF - IBF Dalen/Svart 2 - 6 FC Vindeln
2016-01-23 12:30 193306017 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/P02 2 - 4 Alvina Mukkala, Christoffer Lind Olasjöhallen
2016-01-23 15:00 193306016 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF 7 - 4 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Musköten 1
2016-01-30 193306020 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P02 1 - 5 FC Vindeln
2016-01-31 193306019 Obbola IK - Umeå City IBF 8 - 1 Olasjöhallen
2016-02-20 11:00 193306023 IBF Dalen/Svart - Obbola IK 3 - 2 Linnea Andersson, Liv Falk Vildmannahallen
2016-02-21 14:00 193306021 Vindelns IF - Umeå City IBF 1 - 6 Kim Fallbjörk, Lisa Vestman FC Vindeln
2016-02-28 193306025 Gimonäs Umeå IF/P02 - IBF Dalen/Svart 1 - 7 Sjöfruhallen
2016-03-19 193306027 IBF Dalen/Svart - Vindelns IF 5 - 4 Musköten 1
2016-02-06 16:00 193306030 Vindelns IF - Obbola IK 6 - 5 Erik Hörnros FC Vindeln
2016-02-07 10:30 193306029 Gimonäs Umeå IF/P02 - Umeå City IBF 2 - 4 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Svart 8 7 0 1 38-22 16 21
2. Obbola IK 8 4 1 3 38-23 15 13
3. Umeå City IBF 8 3 1 4 29-37 -8 10
4. Gimonäs Umeå IF/ P02 8 3 0 5 22-31 -9 9
5. Vindelns IF 8 1 2 5 27-41 -14 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-25 10:30 193308001 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF/P02 6 - 2 Linnea Andersson, Ebba Öberg Täftehallen
2015-10-25 11:30 193308002 Sävar IBF/P01 - Hörnefors IF 4 - 14 Linnea Andersson, Ebba Öberg Täftehallen
2015-10-31 15:00 193308003 Robertsfors IK - IBF Dalen/Svart 4 - 4 , Christoffer Lind Jenningshallen
2015-11-14 193308004 Sävar IBF - Hörnefors IF 2 - 1 Sävaråhallen
2015-11-15 193308005 Sävar IBF/P01 - IBF Dalen/Svart 2 - 14 Sävaråhallen
2015-11-28 11:30 193308006 Sävar IBF - IBF Dalen/Svart 1 - 10 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Sävaråhallen
2015-11-28 12:30 193308007 Sävar IBF/P01 - Robertsfors IK 1 - 7 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Sävaråhallen
2015-11-29 11:00 193308008 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/P02 6 - 3 Thanasis Provatas Bråvallahallen
2015-12-05 193308009 Robertsfors IK - Sävar IBF 6 - 2 Jenningshallen
2015-12-06 193308010 Gimonäs Umeå IF/P02 - Sävar IBF/P01 4 - 5 Sjöfruhallen
2015-12-12 12:00 193308013 Hörnefors IF - IBF Dalen/Svart 4 - 3 Robert Segerstedt, Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2015-12-13 15:30 193308012 Sävar IBF - Sävar IBF/P01 2 - 1 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-12-13 16:00 193308011 Gimonäs Umeå IF/P02 - Robertsfors IK 2 - 8 Oscar Wass, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-12-19 193308015 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/P02 4 - 6 Musköten 1
2016-02-24 193308014 Robertsfors IK - Hörnefors IF 5 - 5 Jenningshallen
2016-01-24 10:00 193308018 IBF Dalen/Svart - Robertsfors IK 4 - 4 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2016-01-24 12:30 193308016 Gimonäs Umeå IF/P02 - Sävar IBF 4 - 3 Ulf Jönsson, Ludwig Svensson Sjöfruhallen
2016-03-17 19:30 193308017 Hörnefors IF - Sävar IBF/P01 3 - 5 Rasmus Dahlgren, Christoffer Lind Bråvallahallen
2016-01-30 193308019 Hörnefors IF - Sävar IBF 8 - 5 Bråvallahallen
2016-01-31 193308020 IBF Dalen/Svart - Sävar IBF/P01 7 - 3 Musköten 1
2016-02-21 14:00 193308023 Gimonäs Umeå IF/P02 - Hörnefors IF 2 - 6 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Sjöfruhallen
2016-02-21 14:30 193308021 IBF Dalen/Svart - Sävar IBF 9 - 1 Anton Broman, Emma Jönsson Musköten 1
2016-02-21 15:00 193308022 Robertsfors IK - Sävar IBF/P01 9 - 0 Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Jenningshallen
2016-02-26 193308025 Sävar IBF/P01 - Gimonäs Umeå IF/P02 3 - 2 Sävaråhallen
2016-02-28 193308024 Sävar IBF - Robertsfors IK 4 - 8 Täftehallen
2016-03-19 193308027 Gimonäs Umeå IF/P02 - IBF Dalen/Svart 3 - 3 Sjöfruhallen
2016-03-21 193308026 Hörnefors IF - Robertsfors IK 5 - 3 Bråvallahallen
2016-02-05 20:00 193308029 Sävar IBF/P01 - Sävar IBF 0 - 5 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-02-06 10:30 193308030 IBF Dalen/Svart - Hörnefors IF 6 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-02-17 19:00 193308028 Robertsfors IK - Gimonäs Umeå IF/P02 8 - 7 , Thanasis Provatas Jenningshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Robertsfors IK 10 6 3 1 62-34 28 21
2. Hörnefors IF 10 6 1 3 54-38 16 19
3. IBF Dalen/ Svart 10 5 3 2 64-30 34 18
4. Sävar IBF 10 4 0 6 31-49 -18 12
5. Sävar IBF/ P01 10 3 0 7 24-67 -43 9
6. Gimonäs Umeå IF/ P02 10 2 1 7 35-52 -17 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis