Fair Play Cup Flickor 12 (2015/16)

Gruppspel
FPC Flickor 12 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:00 143601001 Carlscrona IBF - S/W 2010 0 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-01 18:00 143601002 Färjestadens IBK Ungdom 1 - Bergs IK 1 1 - 4 Kjell Persson, Paul Arnebert Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-01 21:20 143601003 S/W 2010 - Färjestadens IBK Ungdom 1 0 - 2 Christian Jarl, Felix Ekholm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-01 21:20 143601004 Jönköpings IK 1 - Carlscrona IBF 0 - 1 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 08:40 143601005 Bergs IK 1 - Carlscrona IBF 2 - 0 Ulf Åberg, Per Elofsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 08:40 143601006 Jönköpings IK 1 - S/W 2010 2 - 3 Einar Karlsson, Gabriel Adolfsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 13:40 143601007 Carlscrona IBF - Färjestadens IBK Ungdom 1 2 - 0 Jonas Jägerby, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 13:40 143601008 Bergs IK 1 - Jönköpings IK 1 3 - 2 Paul Arnebert, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 18:00 143601009 S/W 2010 - Bergs IK 1 1 - 3 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Kålgårdshallen
2016-04-02 18:00 143601010 Färjestadens IBK Ungdom 1 - Jönköpings IK 1 2 - 1 Paul Arnebert, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergs IK 1 4 4 0 0 12-4 8 12
2. S/ W 2010 4 2 0 2 7-7 0 6
3. Färjestadens IBK Ungdom 1 4 2 0 2 5-7 -2 6
4. Carlscrona IBF 4 2 0 2 3-5 -2 6
5. Jönköpings IK 1 4 0 0 4 5-9 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 12 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:40 143602001 Hovmantorps GOIF - Täby FC 0 - 3 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-01 18:40 143602002 Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd - Bergs IK 2 2 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-01 22:00 143602003 Täby FC - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd 4 - 1 Christian Jarl, Felix Ekholm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-01 22:00 143602004 Fröjereds IF - Hovmantorps GOIF 8 - 0 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 09:20 143602005 Bergs IK 2 - Hovmantorps GOIF 3 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 09:20 143602006 Fröjereds IF - Täby FC 1 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 14:20 143602007 Hovmantorps GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd 2 - 3 Jonas Jägerby, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 14:20 143602008 Bergs IK 2 - Fröjereds IF 0 - 5 Kjell Persson, Paul Arnebert Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 18:40 143602009 Täby FC - Bergs IK 2 2 - 1 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Kålgårdshallen
2016-04-02 18:40 143602010 Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd - Fröjereds IF 1 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 4 4 0 0 19-1 18 12
2. Täby FC 4 3 0 1 9-3 6 9
3. Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd 4 2 0 2 7-11 -4 6
4. Bergs IK 2 4 0 1 3 4-12 -8 1
5. Hovmantorps GOIF 4 0 1 3 5-17 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 12 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:00 143603001 Varla IBK - Sävsjö IBK 8 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-01 18:00 143603002 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit - Vimmerby IBK 3 - 1 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Kålgårdshallen
2016-04-01 20:40 143603003 Sävsjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit 1 - 2 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-01 20:40 143603004 Mullsjö AIS - Varla IBK 0 - 2 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Kålgårdshallen
2016-04-02 08:00 143603005 Vimmerby IBK - Varla IBK 3 - 2 Einar Karlsson, Gabriel Adolfsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 08:00 143603006 Mullsjö AIS - Sävsjö IBK 0 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 13:40 143603007 Varla IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit 5 - 2 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 13:40 143603008 Vimmerby IBK - Mullsjö AIS 6 - 3 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 18:00 143603009 Sävsjö IBK - Vimmerby IBK 0 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 18:40 143603010 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit - Mullsjö AIS 2 - 4 Kjell Persson, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK 4 3 0 1 17-5 12 9
2. Vimmerby IBK 4 3 0 1 12-8 4 9
3. Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit 4 2 0 2 9-11 -2 6
4. Mullsjö AIS 4 1 1 2 7-10 -3 4
5. Sävsjö IBK 4 0 1 3 1-12 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Flickor 12 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:40 143604001 Växjö IBK - Östra SK Jönköping 0 - 5 Kjell Persson, Paul Arnebert Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-01 18:40 143604002 Westerviks IBK - Skövde IBF 2 - 3 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Kålgårdshallen
2016-04-01 22:00 143604003 Östra SK Jönköping - Westerviks IBK 6 - 3 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Kålgårdshallen
2016-04-01 22:00 143604004 Färjestadens IBK Ungdom 2 - Växjö IBK 4 - 0 Paul Arnebert, Kjell Persson Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 08:40 143604005 Skövde IBF - Växjö IBK 5 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 09:20 143604006 Färjestadens IBK Ungdom 2 - Östra SK Jönköping 5 - 2 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 14:20 143604007 Växjö IBK - Westerviks IBK 2 - 0 Peter Horndahl, Bengt Bolander Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 14:20 143604008 Skövde IBF - Färjestadens IBK Ungdom 2 1 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 19:20 143604009 Östra SK Jönköping - Skövde IBF 4 - 2 Paul Arnebert, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 19:20 143604010 Westerviks IBK - Färjestadens IBK Ungdom 2 1 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Färjestadens IBK Ungdom 2 4 4 0 0 14-4 10 12
2. Östra SK Jönköping 4 3 0 1 17-10 7 9
3. Skövde IBF 4 2 0 2 11-12 -1 6
4. Växjö IBK 4 1 0 3 5-14 -9 3
5. Westerviks IBK 4 0 0 4 6-13 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Flickor 12 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 12:30 143607002 Sävsjö IBK - Westerviks IBK 3 - 7 Sebastian Åberg, Johan Thaning Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-03 12:30 143607001 Jönköpings IK 1 - Hovmantorps GOIF 7 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall A-hall
Slutspel
FPC Flickor 12 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 09:30 Kvartsfinal 1 143605001 Bergs IK 1 - Vimmerby IBK 0 - 2 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-03 09:30 Kvartsfinal 2 143605002 Färjestadens IBK Ungdom 2 - Täby FC 2 - 1 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 10:15 Kvartsfinal 3 143605003 Fröjereds IF - Östra SK Jönköping 3 - 1 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-03 10:15 Kvartsfinal 4 143605004 Varla IBK - S/W 2010 0 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-03 13:15 Semifinal 1 143605005 Vimmerby IBK - Färjestadens IBK Ungdom 2 3 - 1 Therese Lindquist, Safet Hasanbegovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 13:15 Semifinal 2 143605006 Fröjereds IF - S/W 2010 6 - 0 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 15:45 Final 143605007 Vimmerby IBK - Fröjereds IF 0 - 1 e.str. Paul Arnebert, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC Flickor 12 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 11:00 Kvartsfinal 1 143606001 Färjestadens IBK Ungdom 1 - Mullsjö AIS 3 - 0 Peter Horndahl, Bengt Bolander Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 11:00 Kvartsfinal 2 143606002 Skövde IBF - Bergs IK 2 1 - 2 Johan Thaning, Sebastian Åberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-03 11:45 Kvartsfinal 3 143606003 Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd - Carlscrona IBF 1 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 11:45 Kvartsfinal 4 143606004 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit - Växjö IBK 3 - 2 Sebastian Åberg, Johan Thaning Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-03 14:45 Semifinal 1 143606005 Färjestadens IBK Ungdom 1 - Bergs IK 2 1 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 15:30 Semifinal 2 143606006 Carlscrona IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit 2 - 1 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-03 17:15 Final 143606007 Bergs IK 2 - Carlscrona IBF 4 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Attarpsskolans Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis