Pantamera Röd Medelsvår (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 14:15 150311005 Rotebro IS IBK (A) - Sundbybergs IK 1 - 2 Andreas Mattsson, Jonas Edström Rotebrohallen (Nya)
2015-10-03 17:00 150311002 Åkersberga IBF - AIK IBF 2 - 2 Per Calmén, Mats Järnmark Åkersberga Sporthall A
2015-10-04 11:00 150311001 Täby FC (A) - Täby FC (C) 0 - 2 Roger Nyström, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2015-10-04 12:30 150311004 Huddinge IK (B) - Kungsängens IF 4 - 3 Karl-Johan Leijon, Jonathan Håkansson Flemingsbergshallen
2015-10-04 14:15 150311003 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 9 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-10-10 12:30 150311006 Sundbybergs IK - Huddinge IK (B) 1 - 5 Imtiaz Karim, Alexander Mattsson Hallonbergshallen
2015-10-11 13:00 150311007 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK 2 - 0 Lars Reuterhagen, Magnus Westerberg Ekhammarshallen
2015-10-11 13:45 150311009 AIK IBF - Täby FC (A) 2 - 3 Karl Hurtig, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2015-10-11 16:00 150311008 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 6 - 0 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Björkebyhallen
2015-10-17 11:00 150311012 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 1 Jakob Edström Anderberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2015-10-17 12:45 150311015 Huddinge IK (B) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Robin Berger, Henrik Sommerville Flemingsbergshallen
2015-10-17 17:45 150311013 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 3 - 2 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2015-10-18 15:30 150311014 Sigtuna IF IBK - Sundbybergs IK 4 - 1 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Prästängshallen
2015-10-24 12:45 150311016 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF IBK 0 - 2 Roger Nyström, Kent Budell Rotebrohallen (Nya)
2015-10-24 14:45 150311017 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF 1 - 6 Martin Johansson, Elis Erbing Hallonbergshallen
2015-10-25 12:30 150311020 AIK IBF - Täby FC (C) 2 - 6 Rebecca Staffas, Robert Milerud Ulriksdalshallen
2015-10-25 16:45 150311018 Kungsängens IF - Täby FC (A) 2 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Ekhammarshallen
2015-11-08 09:15 150311025 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2015-11-08 10:45 150311023 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 3 Magnus Westerberg, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2015-11-08 12:15 150311022 Täby FC (A) - Sundbybergs IK 7 - 0 Jessika Forsberg, Simon Åbom Grindtorpshallen
2015-11-08 15:45 150311024 Sigtuna IF IBK - Huddinge IK (B) 1 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2015-11-14 13:45 150311026 Huddinge IK (B) - Åkersberga IBF 6 - 2 Linus Löfstedt, Kenny Ly Flemingsbergshallen
2015-11-14 14:00 150311027 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 0 Martin Johansson, Elis Erbing Rotebrohallen (Nya)
2015-11-14 20:15 150311030 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 6 - 0 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Björkebyhallen
2015-11-15 10:45 150311029 Kungsängens IF - Täby FC (C) 2 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2015-11-22 10:00 150311035 Täby FC (C) - Sundbybergs IK 6 - 1 Simon Åbom, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2015-11-22 11:00 150311032 Täby FC (A) - Huddinge IK (B) 1 - 2 Simon Åbom, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2015-11-22 14:00 150311034 AIK IBF - Kungsängens IF 3 - 1 Magnus Johansson, Rebecca Staffas Ulriksdalshallen
2015-11-22 14:15 150311033 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 1 - 6 Tobias Ekmark, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2015-11-28 13:15 150311038 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (C) 0 - 3 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Rotebrohallen (Nya)
2015-11-28 14:45 150311039 Sundbybergs IK - AIK IBF 3 - 2 Nihada Cenanovic, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-11-29 12:00 150311040 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Imtiaz Karim, Mats Järnmark Ekhammarshallen
2015-11-29 13:00 150311036 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 1 - 0 Fredrik Nensén, Niklas Forsman Prästängshallen
2015-12-05 18:15 150311043 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK 10 - 1 Christian Högberg, Roland Nester Björkebyhallen
2015-12-06 11:00 150311045 Täby FC (C) - Huddinge IK (B) 4 - 1 Simon Åbom, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2015-12-06 12:00 150311042 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 5 - 2 Simon Åbom, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2015-12-06 12:30 150311044 AIK IBF - Rotebro IS IBK (A) 0 - 5 Elias Grafström, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2015-12-12 12:15 150311050 Sundbybergs IK - Kungsängens IF 2 - 6 Tobias Sonesson, Johan Hillergren Hallonbergshallen
2015-12-12 13:45 150311049 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rotebrohallen (Nya)
2015-12-13 12:30 150311048 Huddinge IK (B) - AIK IBF 4 - 0 Sebastian Öhman, Daniel Eriksson Storängshallen
2015-12-13 19:30 150311047 Sigtuna IF IBK - Täby FC (C) 5 - 4 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2015-12-20 11:00 150311054 AIK IBF - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Linus Warrenstein, Lars Reuterhagen Ulriksdalshallen
2015-12-20 11:45 150311052 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (A) 2 - 1 Imtiaz Karim, Gustav Levin Ekhammarshallen
2015-12-20 14:00 150311053 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK (B) 5 - 1 Simon Bernhardsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2015-12-20 15:00 150311055 Täby FC (C) - Åkersberga IBF 4 - 1 Johan Hessing, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2016-01-09 11:00 150311057 Kungsängens IF - Huddinge IK (B) 3 - 1 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Hagnäshallen
2016-01-09 12:00 150311056 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hallonbergshallen
2016-01-10 10:00 150311060 Täby FC (C) - Täby FC (A) 6 - 1 Simon Åbom, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2016-01-10 12:15 150311059 AIK IBF - Åkersberga IBF 3 - 5 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2016-01-10 12:45 150311058 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 3 - 2 Alexander Mattsson, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2016-01-16 11:00 150311062 Täby FC (A) - AIK IBF 4 - 0 Ulf Jonsson, Jakob Edström Anderberg Grindtorpshallen
2016-01-16 12:00 150311065 Huddinge IK (B) - Sundbybergs IK 4 - 2 Aarre Hietanen, Johan Ståhl Flemingsbergshallen
2016-01-17 10:15 150311063 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 10 Tobias Hagelin, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-01-17 13:30 150311064 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF 3 - 3 Per Ove Åman, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2016-01-23 12:00 150311066 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IK (B) 3 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Robin Wirström Rotebrohallen (Nya)
2016-01-23 13:30 150311067 Sundbybergs IK - Sigtuna IF IBK 1 - 3 Magnus Johansson, Carl Tannerheim Hallonbergshallen
2016-01-23 18:00 150311069 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 5 - 1 Thomas Josbrink, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-01-24 12:00 150311068 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 8 - 3 Roger Nyström, Per Calmén Ekhammarshallen
2016-01-30 18:45 150311073 Åkersberga IBF - Sundbybergs IK 4 - 1 Erika Fransson, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-01-31 10:00 150311075 Täby FC (C) - AIK IBF 3 - 3 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2016-01-31 11:00 150311072 Täby FC (A) - Kungsängens IF 4 - 3 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2016-01-31 14:30 150311074 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 1 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Prästängshallen
2016-02-02 19:45 150311080 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) 4 - 0 Andreas Mattsson, Niklas Forsman Björkebyhallen
2016-02-06 12:15 150311077 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 8 - 1 Simon Åbom, Roger Nyström Rotebrohallen (Nya)
2016-02-06 16:00 150311078 Sundbybergs IK - Täby FC (A) 0 - 3 Roland Nester, Christian Högberg Hallonbergshallen
2016-02-20 17:00 150311076 Huddinge IK (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 0 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Flemingsbergshallen
2016-02-13 11:00 150311082 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 3 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2016-02-13 16:30 150311083 Åkersberga IBF - Huddinge IK (B) 6 - 3 Per Sundvall, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-02-14 11:15 150311085 Täby FC (C) - Kungsängens IF 5 - 2 Karl Hurtig, Axel Petersson Tibblehallen CC
2016-02-14 16:00 150311084 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 6 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Ulriksdalshallen
2016-02-21 10:15 150311087 Huddinge IK (B) - Täby FC (A) 4 - 0 Johan Ståhl, Ulf Jonsson Storängshallen
2016-02-21 12:00 150311090 Kungsängens IF - AIK IBF 5 - 0 Rohnny Åhman, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-02-21 15:30 150311086 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 1 - 1 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Prästängshallen
2016-02-24 19:10 150311089 Sundbybergs IK - Täby FC (C) 0 - 9 Ghasem Tajalli, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2016-03-12 13:00 150311092 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 3 - 2 Karl Hurtig, Markus Almén Grindtorpshallen
2016-03-12 14:00 150311095 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Magnus Westerberg, Markus Almén Grindtorpshallen
2016-03-12 17:00 150311093 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 2 - 0 Tero Airaksinen, Jonas Laurell Björkebyhallen
2016-03-13 13:30 150311094 AIK IBF - Sundbybergs IK 2 - 0 Carl Tannerheim, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-03-19 11:15 150311100 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Imtiaz Karim, Per Ove Åman Hallonbergshallen
2016-03-19 16:00 150311098 Huddinge IK (B) - Täby FC (C) 3 - 4 Daniel Eriksson, Mario Mallengren Flemingsbergshallen
2016-03-20 15:00 150311096 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 1 - 5 Markus Almén, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2016-03-20 17:00 150311099 Rotebro IS IBK (A) - AIK IBF 1 - 0 Lars Reuterhagen, Leif Karlsson Silverdalshallen
2016-04-02 12:00 150311105 Täby FC (C) - Sigtuna IF IBK 2 - 2 Michael Selg, Fabian Fahimi Grindtorpshallen
2016-04-03 12:00 150311102 Kungsängens IF - Sundbybergs IK 5 - 1 Niklas Forsman, Per Calmén Ekhammarshallen
2016-04-03 12:15 150311104 AIK IBF - Huddinge IK (B) 0 - 5 Björn Söderström, Christer Jacobsson Ulriksdalshallen
2016-04-03 12:45 150311103 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) 5 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björkebyhallen
2016-04-09 17:45 150311110 Rotebro IS IBK (A) - Kungsängens IF 1 - 2 David Berger, Lars Sundlöf Rotebrohallen (Nya)
2016-04-10 12:45 150311108 Sigtuna IF IBK - AIK IBF 2 - 1 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Prästängshallen
2016-04-10 13:15 150311109 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 8 Leif Karlsson, Jonas Robertson Storängshallen
2016-04-10 15:00 150311107 Åkersberga IBF - Täby FC (C) 2 - 7 Björn Söderström, Karl Agholme Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 18 16 2 0 92-18 74 50
2. Täby FC (C) 18 12 3 3 74-35 39 39
3. Huddinge IK (B) 18 10 1 7 55-45 10 31
4. Sigtuna IF IBK 18 9 3 6 43-40 3 30
5. Täby FC (A) 18 9 1 8 44-39 5 28
6. Kungsängens IF 18 8 2 8 53-43 10 26
7. Rotebro IS IBK (A) 18 7 3 8 43-36 7 24
8. Åkersberga IBF 18 5 3 10 43-81 -38 18
9. AIK IBF 18 2 2 14 21-66 -45 8
10. Sundbybergs IK 18 2 0 16 21-86 -65 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 16:00 150312005 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 2 - 6 Casper Forsblad, Tomas Jansson Strandhallen - Tyresö
2015-10-04 10:00 150312002 Huddinge IBS - Älvsjö AIK 4 - 2 Magnus Berg, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2015-10-10 12:30 150312009 Älvsjö AIK - Huddinge IK (A) 1 - 1 Tom Johansson, Viktor Hellmans Sätrahallen
2015-10-10 13:00 150312008 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS 5 - 1 Jan Lingemark, Thomas Bégat Rotebrohallen (Nya)
2015-10-10 16:45 150312006 FBI Tullinge - Täby FC (D) 1 - 6 Jörgen Larsson, Jonas Robertson Tullingehallen
2015-10-17 12:00 150312015 Täby FC (D) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 1 Per Ove Åman, Per Sundvall Grindtorpshallen
2015-10-25 09:00 150312011 Sköndals IK - Älvsjö AIK 5 - 1 Wen-chung Tsai, Daniel Mårtensson Sköndalshallen
2015-11-29 12:00 150312012 Huddinge IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Per Sundvall, Jouni Kekkonen Flemingsbergshallen
2015-10-24 10:00 150312017 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 4 Anton Höglin, Hampus Höglin Tullingehallen
2015-10-24 11:45 150312019 Rotebro IS IBK (B) - Sköndals IK 0 - 12 Roger Nyström, Kent Budell Rotebrohallen (Nya)
2015-11-07 11:00 150312023 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 0 Patrik Andersén, Johan Hessing Tomtbergahallen
2015-11-08 11:15 150312022 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge 3 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storängshallen
2015-11-14 10:45 150312027 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (A) 2 - 3 Gustav Persson, Johan Zahn Strandhallen - Tyresö
2015-11-14 13:00 150312030 Rotebro IS IBK (B) - Älvsjö AIK 0 - 2 Jan Lingemark, Martin Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-11-22 19:00 150312028 FBI Tullinge - Sköndals IK 2 - 7 Jonas Robertson, Jonas Jatko Tullingehallen
2015-12-13 12:00 150312026 Täby FC (D) - Huddinge IBS 3 - 3 Simon Åbom, Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2015-11-22 13:00 150312031 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 0 Kari Malmros, Christian Hamnström Sköndalshallen
2015-12-15 19:30 150312032 Huddinge IK (A) - Täby FC (D) 2 - 4 Leif Karlsson, Johan Hessing Storängshallen
2015-11-28 09:30 150312039 FBI Tullinge - Älvsjö AIK 3 - 4 Gustav Persson, Johan Zahn Tullingehallen
2015-11-28 11:00 150312037 Täby FC (D) - Sköndals IK 3 - 2 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2015-12-05 14:30 150312044 Älvsjö AIK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Johan Hessing, Karl-Johan Leijon Sätrahallen
2015-12-06 12:15 150312042 Huddinge IK (A) - Huddinge IBS 0 - 2 Aarre Hietanen, Karl-Johan Leijon Storängshallen
2015-12-06 18:10 150312043 Rotebro IS IBK (B) - FBI Tullinge 2 - 3 Thomas Bégat, Niklas Forsman Arena Satelliten
2015-12-07 20:00 150312046 Huddinge IBS - Sköndals IK 0 - 4 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2015-12-12 11:00 150312048 Täby FC (D) - Älvsjö AIK 3 - 1 Magnus Johansson, Per Calmén Grindtorpshallen
2015-12-13 12:00 150312049 Tyresö Trollbäcken IBK - Rotebro IS IBK (B) 1 - 2 Robin Berger, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2015-12-19 10:00 150312053 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (D) 1 - 4 Roger Nyström, Mats Järnmark Rotebrohallen (Nya)
2015-12-20 10:00 150312051 Sköndals IK - Huddinge IK (A) 5 - 1 Björn Larsson, Tomas Jansson Sköndalshallen
2016-01-09 15:45 150312056 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Jacob Leijon, David Berger Tullingehallen
2016-01-10 10:45 150312059 Älvsjö AIK - Huddinge IBS 3 - 2 Petra Dynesius, Jonas Robertson Västertorpshallen
2016-01-16 13:00 150312062 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK 1 - 2 Aarre Hietanen, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-01-16 14:00 150312063 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK (B) 5 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-01-17 12:00 150312065 Täby FC (D) - FBI Tullinge 5 - 1 Johan Ståhl, Wen-chung Tsai Grindtorpshallen
2016-01-23 11:45 150312070 Älvsjö AIK - Sköndals IK 2 - 6 Johan Ståhl, Erik Nyman Sätrahallen
2016-01-23 17:45 150312069 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IK (A) 1 - 5 Håkan Augustsson, Karl Hurtig Rotebrohallen (Nya)
2016-01-24 09:00 150312066 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (D) 6 - 6 Aarre Hietanen, Jonas Robertson Tyresöhallen
2016-01-31 11:15 150312071 Sköndals IK - Rotebro IS IBK (B) 3 - 2 Fadi Saffo, Jonas Robertson Sköndalshallen
2016-01-31 15:15 150312073 Huddinge IBS - FBI Tullinge 3 - 3 Christoffer Markovski, Christian Ljunggren Skogåshallen
2016-02-06 12:30 150312078 FBI Tullinge - Huddinge IK (A) 1 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Tullingehallen
2016-02-06 16:45 150312077 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 0 - 3 Robin Berger, Jonas Robertson Strandhallen - Tyresö
2016-02-07 16:30 150312081 Sköndals IK - FBI Tullinge 4 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sköndalshallen
2016-02-13 10:30 150312083 Huddinge IBS - Täby FC (D) 6 - 5 Johan Hessing, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2016-02-13 13:00 150312084 Älvsjö AIK - Rotebro IS IBK (B) 3 - 1 Johan Engvall, Karl-Johan Leijon Sätrahallen
2016-02-13 13:30 150312082 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 3 Daniel Eriksson, Martin Tidesten Flemingsbergshallen
2016-02-20 13:00 150312087 Täby FC (D) - Huddinge IK (A) 4 - 0 Magnus Westerberg, Roger Nyström Grindtorpshallen
2016-02-21 09:45 150312088 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 2 - 11 David Berger, Johan Hessing Tyresöhallen
2016-03-12 13:00 150312094 Älvsjö AIK - FBI Tullinge 2 - 1 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-03-20 18:45 150312091 Sköndals IK - Täby FC (D) 6 - 1 Aldin Imamovic, Rasmus Jansson Sköndalshallen
2016-03-07 20:00 150312096 Huddinge IBS - Huddinge IK (A) 1 - 1 Fredrik Pålsson, Aldin Imamovic Skogåshallen
2016-03-19 13:15 150312099 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK 2 - 7 Kevin Neemé, Fredrik Pålsson Strandhallen - Tyresö
2016-03-19 16:15 150312100 FBI Tullinge - Rotebro IS IBK (B) 3 - 1 Joel Scott, Lars Sundlöf Tullingehallen
2016-04-02 10:45 150312104 Älvsjö AIK - Täby FC (D) 3 - 4 Karl-Johan Leijon, Jonas Robertson Sätrahallen
2016-04-02 12:00 150312103 Rotebro IS IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 4 Robin Wirström, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-04-03 12:00 150312101 Sköndals IK - Huddinge IBS 4 - 4 Per Sundvall, Jonas Robertson Sköndalshallen
2016-04-05 19:15 150312106 Huddinge IK (A) - Sköndals IK 0 - 8 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Storängshallen
2016-04-09 10:00 150312109 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (B) OW (0 - 5) Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 14 12 1 1 82-21 61 37
2. Täby FC (D) 14 9 2 3 51-38 13 29
3. Huddinge IBS 14 7 4 3 40-35 5 25
4. Älvsjö AIK 14 7 2 5 37-37 0 23
5. Huddinge IK (A) 14 5 3 6 29-38 -9 18
6. FBI Tullinge 14 4 2 8 35-46 -11 14
7. Rotebro IS IBK (B) 14 4 0 10 32-50 -18 12
8. Tyresö Trollbäcken IBK 14 0 2 12 29-70 -41 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis