Pojkar Grön nivå (2016/17)

Gruppspel
Pojkar 07 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-12 09:00 195152001 Clemensnäs IF P07 - Skellefteå IBK P07/Röd , David Morén Örjanshallen
2016-11-12 10:00 195152002 Skellefteå IBS P07 - Gamla Stan IBK P07 , David Morén Örjanshallen
2016-11-12 11:00 195152003 Skellefteå IBK P07/Röd - Rönnskär Railcare IF P06-08 , David Morén Örjanshallen
2016-11-12 12:00 195152004 Gamla Stan IBK P07 - Clemensnäs IF P07 David Morén, Andreas Åström Örjanshallen
2016-11-12 13:00 195152005 Rönnskär Railcare IF P06-08 - Skellefteå IBS P07 , Andreas Åström Örjanshallen
2016-11-26 09:00 195152006 Skellefteå IBK P07/Svart - Gamla Stan IBK P07 Elias Bark Pettersson, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-11-26 10:00 195152007 Skellefteå IBS P07 - Boliden FFI P06-08 Elias Bark Pettersson, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-11-26 11:00 195152008 Gamla Stan IBK P07 - Skellefteå IBK P07/Röd Elias Bark Pettersson, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-11-26 12:00 195152009 Boliden FFI P06-08 - Clemensnäs IF P07 Felix Andersson, Isaac Sjunnesson Balderhallen B
2016-11-26 13:00 195152010 Skellefteå IBK P07/Röd - Skellefteå IBS P07 Felix Andersson, Isaac Sjunnesson Balderhallen B
2016-11-26 14:00 195152011 Clemensnäs IF P07 - Skellefteå IBK P07/Svart Felix Andersson, Isaac Sjunnesson Balderhallen B
2016-12-10 08:30 195152012 Gamla Stan IBK P07 - Rönnskär Railcare IF P06-08 Casper Hjelte, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-12-10 09:30 195152013 Skellefteå IBK P07/Röd - Boliden FFI P06-08 Casper Hjelte, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-12-10 10:30 195152014 Rönnskär Railcare IF P06-08 - Skellefteå IBK P07/Svart Casper Hjelte, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-12-10 11:30 195152015 Boliden FFI P06-08 - Gamla Stan IBK P07 Casper Hjelte, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-12-10 12:30 195152016 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBK P07/Röd Balderhallen B
2017-01-15 09:30 195152017 Rönnskär Railcare IF P06-08 - Boliden FFI P06-08 , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-01-15 10:30 195152018 Skellefteå IBS P07 - Clemensnäs IF P07 , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-01-15 11:30 195152019 Boliden FFI P06-08 - Skellefteå IBK P07/Svart , Örjan Arvidsson Örjanshallen
2017-01-15 12:30 195152020 Clemensnäs IF P07 - Rönnskär Railcare IF P06-08 , Örjan Arvidsson Örjanshallen
2017-01-15 13:30 195152021 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBS P07 , Örjan Arvidsson Örjanshallen
2017-01-28 09:00 195152022 Skellefteå IBK P07/Röd - Rönnskär Railcare IF P06-08 Ville Hedsberg, Elias Norden Eddahallen
2017-01-28 10:00 195152023 Gamla Stan IBK P07 - Clemensnäs IF P07 Ville Hedsberg, Elias Norden Eddahallen
2017-01-28 11:00 195152024 Rönnskär Railcare IF P06-08 - Skellefteå IBS P07 Ville Hedsberg, Elias Norden Eddahallen
2017-01-28 12:00 195152025 Clemensnäs IF P07 - Skellefteå IBK P07/Röd , Joakim Broman Eddahallen
2017-01-28 13:00 195152026 Skellefteå IBS P07 - Gamla Stan IBK P07 , Joakim Broman Eddahallen
2017-02-11 09:00 195152028 Skellefteå IBS P07 - Boliden FFI P06-08 Casper Hjelte, Olle Hedman Eddahallen
2017-02-11 10:00 195152027 Skellefteå IBK P07/Svart - Gamla Stan IBK P07 Casper Hjelte, Olle Hedman Eddahallen
2017-02-11 11:00 195152030 Boliden FFI P06-08 - Clemensnäs IF P07 Casper Hjelte, Olle Hedman Eddahallen
2017-02-11 13:00 195152032 Clemensnäs IF P07 - Skellefteå IBK P07/Svart Elias Bark Pettersson, Albin Carlsten Eddahallen
2017-02-11 14:00 195152031 Skellefteå IBK P07/Röd - Skellefteå IBS P07 Elias Bark Pettersson, Albin Carlsten Eddahallen
2017-03-26 14:00 195152029 Gamla Stan IBK P07 - Skellefteå IBK P07/Röd , Andreas Åström Eddahallen
2017-02-25 00:00 195152034 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBK P07/Röd Balderhallen B
2017-02-25 10:30 195152033 Boliden FFI P06-08 - Gamla Stan IBK P07 , Felix Andersson Balderhallen B
2017-02-25 12:00 195152035 Gamla Stan IBK P07 - Rönnskär Railcare IF P06-08 , Felix Andersson Balderhallen B
2017-02-25 13:00 195152036 Skellefteå IBK P07/Röd - Boliden FFI P06-08 , Felix Andersson Balderhallen B
2017-02-25 14:00 195152037 Rönnskär Railcare IF P06-08 - Skellefteå IBK P07/Svart , Felix Andersson Balderhallen B
2017-03-26 09:00 195152041 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBS P07 Casper Hjelte, Olle Hedman Eddahallen
2017-03-26 10:00 195152042 Rönnskär Railcare IF P06-08 - Boliden FFI P06-08 Casper Hjelte, Olle Hedman Eddahallen
2017-03-26 11:00 195152038 Skellefteå IBS P07 - Clemensnäs IF P07 Casper Hjelte, Olle Hedman Eddahallen
2017-03-26 12:00 195152039 Boliden FFI P06-08 - Skellefteå IBK P07/Svart , Andreas Åström Eddahallen
2017-03-26 13:00 195152040 Clemensnäs IF P07 - Rönnskär Railcare IF P06-08 , Andreas Åström Eddahallen
Pojkar 07 Umeå A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 11:00 195101001 Röbäcks IF/Blå - IBF Dalen/P07Södra Elma Labba-Lineruth, Edith Wallin Elofssonhallen
2016-10-29 12:00 195101002 Sävar IK /Vit - Röbäcks IF/Röd Elma Labba-Lineruth, Edith Wallin Elofssonhallen
2016-10-29 13:00 195101003 IBF Dalen/P07Södra - Täfteå IK Elma Labba-Lineruth, Edith Wallin Elofssonhallen
2016-10-29 14:00 195101004 Röbäcks IF/Röd - Sandåkerns SK/1 Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Elofssonhallen
2016-10-29 15:00 195101005 Täfteå IK - Röbäcks IF/Blå Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Elofssonhallen
2016-10-29 16:00 195101006 Sandåkerns SK/1 - Sävar IK /Vit Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Elofssonhallen
2016-11-12 11:00 195101007 IBF Dalen/P07 - Sandåkerns SK/1 , Klas Höglund Sporthushallen
2016-11-12 12:00 195101008 Röbäcks IF/Blå - Sävar IK /Vit , Klas Höglund Sporthushallen
2016-11-12 13:00 195101009 Sandåkerns SK/1 - Umeå City IBF/Blå , Klas Höglund Sporthushallen
2016-11-12 14:00 195101010 Sävar IK /Vit - Sävar IK /Blå Magnus Fessé, Theo Fessé Sporthushallen
2016-11-12 15:00 195101011 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/P07 Magnus Fessé, Theo Fessé Sporthushallen
2016-11-12 16:00 195101012 Sävar IK /Blå - Röbäcks IF/Blå Magnus Fessé, Theo Fessé Sporthushallen
2016-11-26 12:00 195101013 Röbäcks IF/Röd - Umeå City IBF/Blå Wilma Sandgren, Carl Holmlund Elofssonhallen
2016-11-26 13:00 195101014 Sävar IK /Blå - IBF Dalen/P07Södra Wilma Sandgren, Carl Holmlund Elofssonhallen
2016-11-26 14:00 195101015 Umeå City IBF/Blå - Täfteå IK Clara Thunell, Frida Thunell Elofssonhallen
2016-11-26 15:00 195101016 IBF Dalen/P07 - Sävar IK /Blå Clara Thunell, Frida Thunell Elofssonhallen
2016-11-26 16:00 195101017 Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd Victoria Vilhelmsson, Frida Samuelsson Elofssonhallen
2016-11-26 17:00 195101018 IBF Dalen/P07Södra - IBF Dalen/P07 Victoria Vilhelmsson, Frida Samuelsson Elofssonhallen
2016-12-10 11:00 195101019 Täfteå IK - Sandåkerns SK/1 Alexander Holmgren, Viktor Nilsson Täftehallen
2016-12-10 12:00 195101020 Röbäcks IF/Röd - Sävar IK /Vit Alexander Holmgren, Viktor Nilsson Täftehallen
2016-12-10 13:00 195101021 Sandåkerns SK/1 - IBF Dalen/P07 Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Täftehallen
2016-12-10 14:00 195101022 Röbäcks IF/Blå - Röbäcks IF/Röd Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Täftehallen
2016-12-10 15:00 195101023 Sävar IK /Vit - Täfteå IK Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2016-12-10 16:00 195101024 IBF Dalen/P07 - Röbäcks IF/Blå Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2017-01-14 11:00 195101025 Sävar IK /Vit - IBF Dalen/P07Södra Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sävaråhallen
2017-01-14 12:00 195101026 Sävar IK /Blå - Umeå City IBF/Blå Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sävaråhallen
2017-01-14 13:00 195101027 IBF Dalen/P07Södra - Sandåkerns SK/1 Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sävaråhallen
2017-01-14 14:00 195101028 Röbäcks IF/Röd - Sävar IK /Blå Tilda Hamrén, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2017-01-14 15:00 195101029 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK /Vit Tilda Hamrén, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2017-01-14 16:00 195101030 Sandåkerns SK/1 - Röbäcks IF/Röd Tilda Hamrén, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2017-02-04 10:00 195101031 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF/Blå Victoria Vilhelmsson, Frida Samuelsson Umeå Energi Arena Öst
2017-02-04 11:00 195101032 IBF Dalen/P07 - IBF Dalen/P07Södra Victoria Vilhelmsson, Frida Samuelsson Umeå Energi Arena Öst
2017-02-04 12:00 195101033 Röbäcks IF/Blå - Sävar IK /Blå Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Umeå Energi Arena Öst
2017-02-04 13:00 195101034 Täfteå IK - IBF Dalen/P07 Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Umeå Energi Arena Öst
2017-02-04 14:00 195101035 IBF Dalen/P07Södra - Umeå City IBF/Blå Carl Holmlund, Albin Wisselgren Umeå Energi Arena Öst
2017-02-04 15:00 195101036 Sävar IK /Blå - Täfteå IK Carl Holmlund, Albin Wisselgren Umeå Energi Arena Öst
2017-02-18 11:00 195101037 IBF Dalen/P07Södra - Röbäcks IF/Röd Maia Toots, Elma Labba-Lineruth Tegs Centralskola
2017-02-18 12:00 195101038 IBF Dalen/P07 - Sävar IK /Vit Elma Labba-Lineruth, Maia Toots Tegs Centralskola
2017-02-18 13:00 195101039 Röbäcks IF/Blå - Umeå City IBF/Blå Elma Labba-Lineruth, Maia Toots Tegs Centralskola
2017-02-18 14:00 195101040 Röbäcks IF/Röd - IBF Dalen/P07 Linnéa Bäckström, Victoria Vilhelmsson Tegs Centralskola
2017-02-18 15:00 195101041 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/P07Södra Linnéa Bäckström, Victoria Vilhelmsson Tegs Centralskola
2017-02-18 16:00 195101042 Sävar IK /Vit - Röbäcks IF/Blå Linnéa Bäckström, Victoria Vilhelmsson Tegs Centralskola
2017-03-12 13:00 195101043 Sandåkerns SK/1 - Röbäcks IF/Blå Wilda Berglund, Hanna Nilsson Vildmannahallen
2017-03-12 14:00 195101044 IBF Dalen/P07 - Umeå City IBF/Blå Wilda Berglund, Hanna Nilsson Vildmannahallen
2017-03-12 15:00 195101045 Röbäcks IF/Blå - Täfteå IK Wilda Berglund, Hanna Nilsson Vildmannahallen
2017-03-12 16:00 195101046 Sävar IK /Blå - IBF Dalen/P07 Ella Konradsson, Ida Nilsson Vildmannahallen
2017-03-12 17:00 195101047 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK/1 Ella Konradsson, Ida Nilsson Vildmannahallen
2017-03-12 18:00 195101048 Täfteå IK - Sävar IK /Blå Ella Konradsson, Ida Nilsson Vildmannahallen
2017-03-18 12:00 195101049 Sävar IK /Blå - Röbäcks IF/Röd Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sävaråhallen
2017-03-18 13:00 195101050 Sävar IK /Vit - Sandåkerns SK/1 Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sävaråhallen
2017-03-18 14:00 195101051 Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sävaråhallen
2017-03-18 15:00 195101052 IBF Dalen/P07Södra - Sävar IK /Vit Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Sävaråhallen
2017-03-18 16:00 195101053 Sandåkerns SK/1 - Sävar IK /Blå Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Sävaråhallen
2017-03-18 17:00 195101054 Täfteå IK - IBF Dalen/P07Södra Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Sävaråhallen
Pojkar 07 Umeå B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-06 11:00 195102001 Umeå City IBF/Vit - Spöland Vännäs IF , Magnus Fessé Ersängshallen
2016-11-06 12:00 195102002 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Ca , Magnus Fessé Ersängshallen
2016-11-06 13:00 195102003 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF , Magnus Fessé Ersängshallen
2016-11-06 14:00 195102004 Gimonäs Umeå IF/Ca - Gimonäs Umeå IF/To-Vit , Sofia Deijer Ersängshallen
2016-11-06 15:00 195102005 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Vit Sofia Deijer Ersängshallen
2016-11-06 16:00 195102006 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Holmsund City IBC , Sofia Deijer Ersängshallen
2016-11-19 12:00 195102007 Sandåkerns SK/2 - Gimonäs Umeå IF/To-Vit Oliver Siyad, Linus Brohlin Vildmannahallen
2016-11-19 13:00 195102008 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Oliver Siyad, Linus Brohlin Vildmannahallen
2016-11-19 14:00 195102009 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Umeå City IBF/Vit Linus Holmgren, Ossian Eklund Vildmannahallen
2016-11-19 15:00 195102010 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/To-Svart Linus Holmgren, Ossian Eklund Vildmannahallen
2016-11-19 16:00 195102011 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK/2 Wilma Sandgren, Linnéa Bäckström Vildmannahallen
2016-11-19 17:00 195102012 Gimonäs Umeå IF/To-Svart - Spöland Vännäs IF Wilma Sandgren, Linnéa Bäckström Vildmannahallen
2016-12-03 11:00 195102013 Gimonäs Umeå IF/Ca - Umeå City IBF/Vit Clara Thunell, Linnéa Bäckström Elofssonhallen
2016-12-03 12:00 195102014 Gimonäs Umeå IF/To-Svart - Spöland Vännäs IF Clara Thunell, Linnéa Bäckström Elofssonhallen
2016-12-03 13:00 195102015 Umeå City IBF/Vit - Hörnefors IF Clara Thunell, Linnéa Bäckström Elofssonhallen
2016-12-03 14:00 195102016 Sandåkerns SK/2 - Gimonäs Umeå IF/To-Svart Frida Samuelsson, Victoria Vilhelmsson Elofssonhallen
2016-12-03 15:00 195102017 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Ca Frida Samuelsson, Victoria Vilhelmsson Elofssonhallen
2016-12-03 16:00 195102018 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK/2 Frida Samuelsson, Victoria Vilhelmsson Elofssonhallen
2016-12-18 11:00 195102019 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/To-Vit Arvid Oscarsson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2016-12-18 12:00 195102020 Gimonäs Umeå IF/Ca - Holmsund City IBC Arvid Oscarsson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2016-12-18 13:00 195102021 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Sandåkerns SK/2 Anna Andersson, Moa Stödberg Bråvallahallen
2016-12-18 14:00 195102022 Gimonäs Umeå IF/To-Svart - Gimonäs Umeå IF/Ca Anna Andersson, Moa Stödberg Bråvallahallen
2016-12-18 15:00 195102023 Holmsund City IBC - Hörnefors IF Albin Gustavsson, Alex Ledström Bråvallahallen
2016-12-18 16:00 195102024 Sandåkerns SK/2 - Gimonäs Umeå IF/To-Svart Anna Andersson, Alex Ledström Bråvallahallen
2017-01-14 11:30 195102025 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF , Klas Höglund Storsjöhallen
2017-01-14 12:30 195102026 Gimonäs Umeå IF/To-Svart - Umeå City IBF/Vit , Klas Höglund Storsjöhallen
2017-01-14 13:30 195102027 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/To-Vit , Klas Höglund Storsjöhallen
2017-01-14 14:30 195102028 Gimonäs Umeå IF/Ca - Gimonäs Umeå IF/To-Svart Alva Bergström, Elin Wirtala Storsjöhallen
2017-01-14 15:30 195102029 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC Alva Bergström, Elin Wirtala Storsjöhallen
2017-01-14 16:30 195102030 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Gimonäs Umeå IF/Ca Alva Bergström, Elin Wirtala Storsjöhallen
2017-02-04 10:00 195102031 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC , Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2017-02-04 11:00 195102032 Sandåkerns SK/2 - Spöland Vännäs IF , Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2017-02-04 12:00 195102033 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/To-Svart Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2017-02-04 13:00 195102034 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/2 Adam Höber, Ludvig Nyman Umeå Energi Arena Väst
2017-02-04 14:00 195102035 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Vit Victoria Vilhelmsson, Wilma Sandgren Umeå Energi Arena Väst
2017-02-04 15:00 195102036 Gimonäs Umeå IF/To-Svart - Hörnefors IF Victoria Vilhelmsson, Wilma Sandgren Umeå Energi Arena Väst
2017-02-19 11:00 195102037 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Ca Klara-Marie Laggar, Felicia Persson Hammarhallen Vännäs
2017-02-19 12:00 195102038 Sandåkerns SK/2 - Holmsund City IBC Klara-Marie Laggar, Jonas Wirth Hammarhallen Vännäs
2017-02-19 13:00 195102039 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Umeå City IBF/Vit Felicia Persson, Jonas Wirth Hammarhallen Vännäs
2017-02-19 14:00 195102040 Gimonäs Umeå IF/Ca - Sandåkerns SK/2 Klara-Marie Laggar, Felicia Persson Hammarhallen Vännäs
2017-02-19 15:00 195102041 Umeå City IBF/Vit - Spöland Vännäs IF Klara-Marie Laggar, Jonas Wirth Hammarhallen Vännäs
2017-02-19 16:00 195102042 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/To-Vit Felicia Persson, Jonas Wirth Hammarhallen Vännäs
2017-03-12 12:00 195102043 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Spöland Vännäs IF Elin Lustig, Ida Nilsson Sjöfruhallen
2017-03-12 13:00 195102044 Gimonäs Umeå IF/Ca - Umeå City IBF/Vit Elin Lustig, Ida Nilsson Sjöfruhallen
2017-03-12 14:00 195102045 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF Elin Lustig, Ida Nilsson Sjöfruhallen
2017-03-12 15:00 195102046 Gimonäs Umeå IF/To-Svart - Gimonäs Umeå IF/Ca Alva Grönlund, Elsa Lustig Sjöfruhallen
2017-03-12 16:00 195102047 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/To-Vit Alva Grönlund, Elsa Lustig Sjöfruhallen
2017-03-12 17:00 195102048 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/To-Svart Alva Grönlund, Elsa Lustig Sjöfruhallen
2017-03-26 11:00 195102049 Gimonäs Umeå IF/To-Svart - Gimonäs Umeå IF/Ca Elsa Wiklund, Amelia Forsgren Sporthushallen
2017-03-26 12:00 195102050 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/To-Vit Elsa Wiklund, Amelia Forsgren Sporthushallen
2017-03-26 13:00 195102051 Gimonäs Umeå IF/Ca - Hörnefors IF Elsa Wiklund, Amelia Forsgren Sporthushallen
2017-03-26 14:00 195102052 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Magnus Fessé, Theo Fessé Sporthushallen
2017-03-26 15:00 195102053 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Gimonäs Umeå IF/To-Svart Magnus Fessé, Theo Fessé Sporthushallen
2017-03-26 16:00 195102054 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Magnus Fessé, Theo Fessé Sporthushallen
Pojkar 08 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-13 08:30 195151001 Skellefteå IBK P08/Röd - Clemensnäs IF P08 Ville Hedsberg, Olle Hedman Campushallen
2016-11-13 09:30 195151002 Kågedalens AIF P08 - Skellefteå IBS P08 Ville Hedsberg, Casper Hjelte Campushallen
2016-11-13 10:30 195151003 Clemensnäs IF P08 - Gamla Stan IBK P08 Casper Hjelte, Olle Hedman Campushallen
2016-11-13 11:30 195151004 Skellefteå IBS P08 - Skellefteå IBK P08/Röd Casper Hjelte, Olle Hedman Campushallen
2016-11-13 12:30 195151005 Gamla Stan IBK P08 - Kågedalens AIF P08 Casper Hjelte, Olle Hedman Campushallen
2016-11-27 09:00 195151006 Gamla Stan IBK P08 - Skellefteå IBK P08/Svart , Joakim Broman Balderhallen B
2016-11-27 10:00 195151007 Clemensnäs IF P08 - Skellefteå IBS P08 , Joakim Broman Balderhallen B
2016-11-27 11:00 195151008 Skellefteå IBK P08/Svart - Kågedalens AIF P08 Casper Hjelte, Ville Hedsberg Balderhallen B
2016-11-27 12:00 195151009 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK P08 , Casper Hjelte Balderhallen B
2016-11-27 13:00 195151010 Kågedalens AIF P08 - Clemensnäs IF P08 , Casper Hjelte Balderhallen B
2016-12-11 09:30 195151011 Skellefteå IBS P08 - Kågedalens AIF P08 , Elias Norden Campushallen
2016-12-11 10:30 195151012 Clemensnäs IF P08 - Skellefteå IBK P08/Svart , Elias Norden Campushallen
2016-12-11 11:30 195151013 Kågedalens AIF P08 - Skellefteå IBK P08/Röd Casper Hjelte, Olle Hedman Campushallen
2016-12-11 12:30 195151014 Skellefteå IBK P08/Svart - Skellefteå IBS P08 Casper Hjelte, Olle Hedman Campushallen
2016-12-11 13:30 195151015 Skellefteå IBK P08/Röd - Clemensnäs IF P08 Casper Hjelte, Olle Hedman Campushallen
2017-01-21 09:00 195151016 Clemensnäs IF P08 - Kågedalens AIF P08 , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-01-21 10:00 195151017 Skellefteå IBK P08/Röd - Gamla Stan IBK P08 , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-01-21 11:00 195151018 Kågedalens AIF P08 - Skellefteå IBK P08/Svart , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-01-21 12:00 195151019 Gamla Stan IBK P08 - Clemensnäs IF P08 , Joakim Broman Örjanshallen
2017-01-21 13:00 195151020 Skellefteå IBK P08/Svart - Skellefteå IBK P08/Röd , Joakim Broman Örjanshallen
2017-02-12 09:30 195151021 Kågedalens AIF P08 - Skellefteå IBK P08/Röd Felix Andersson, Isaac Sjunnesson Balderhallen B
2017-02-12 10:30 195151022 Skellefteå IBK P08/Svart - Gamla Stan IBK P08 Felix Andersson, Isaac Sjunnesson Balderhallen B
2017-02-12 11:30 195151023 Skellefteå IBK P08/Röd - Skellefteå IBS P08 Felix Andersson, Isaac Sjunnesson Balderhallen B
2017-02-12 12:30 195151024 Gamla Stan IBK P08 - Kågedalens AIF P08 , Ville Hedsberg Balderhallen B
2017-02-12 13:30 195151025 Skellefteå IBS P08 - Skellefteå IBK P08/Svart , Ville Hedsberg Balderhallen B
2017-02-26 09:30 195151026 Skellefteå IBK P08/Svart - Clemensnäs IF P08 , Casper Hjelte Balderhallen B
2017-02-26 10:30 195151027 Gamla Stan IBK P08 - Skellefteå IBK P08/Röd , Casper Hjelte Balderhallen B
2017-02-26 11:30 195151028 Clemensnäs IF P08 - Skellefteå IBS P08 Casper Hjelte, Elias Bark Pettersson Balderhallen B
2017-02-26 12:30 195151029 Skellefteå IBK P08/Röd - Skellefteå IBK P08/Svart Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen B
2017-02-26 13:30 195151030 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK P08 Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen B
2017-03-19 09:00 195151035 Clemensnäs IF P08 - Skellefteå IBK P08/Röd , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-03-19 10:00 195151036 Skellefteå IBS P08 - Kågedalens AIF P08 , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-03-19 11:00 195151031 Skellefteå IBK P08/Röd - Gamla Stan IBK P08 , Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-03-19 12:00 195151032 Kågedalens AIF P08 - Skellefteå IBK P08/Svart , Joakim Broman Örjanshallen
2017-03-19 13:00 195151033 Gamla Stan IBK P08 - Clemensnäs IF P08 , Joakim Broman Örjanshallen
2017-03-19 14:00 195151034 Skellefteå IBK P08/Svart - Skellefteå IBS P08 , Joakim Broman Örjanshallen
Pojkar 08 Umeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 11:00 195103001 Vindelns IF - Hörnefors IF , Klas Höglund FC Vindeln
2016-10-29 12:00 195103002 Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Röbäcks IF Klas Höglund FC Vindeln
2016-10-29 13:00 195103003 Hörnefors IF - Sävar IK /1 Klas Höglund FC Vindeln
2016-10-29 14:00 195103004 Röbäcks IF - Vindelns IF Klas Höglund FC Vindeln
2016-10-29 15:00 195103005 Sävar IK /1 - Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem Klas Höglund FC Vindeln
2016-11-05 11:30 195103006 Holmsund City IBC - Sävar IK/2 Daniel Johannesson Storsjöhallen
2016-11-05 12:30 195103007 Gimonäs Umeå IF/To A/D - IBF Dalen/Södra/Svart , Daniel Johannesson Storsjöhallen
2016-11-05 13:30 195103008 Sävar IK/2 - Täfteå IK Daniel Johannesson Storsjöhallen
2016-11-05 14:30 195103009 IBF Dalen/Södra/Svart - Holmsund City IBC , Daniel Johannesson Storsjöhallen
2016-11-05 15:30 195103010 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/To A/D Daniel Johannesson Storsjöhallen
2016-11-05 11:30 195103011 IBF Dalen - Umeå City IBF/P08 Tilda Hamrén, Ida Edström Musköten 1
2016-11-05 12:30 195103012 IBF Dalen/Södra/Vit - Sandåkerns SK/Vit Tilda Hamrén, Ida Edström Musköten 1
2016-11-05 13:30 195103013 Umeå City IBF/P08 - Ersboda SK Tilda Hamrén, Ida Edström Musköten 1
2016-11-05 14:30 195103014 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen Julia Fältén Musköten 1
2016-11-05 15:30 195103015 Ersboda SK - IBF Dalen/Södra/Vit , Julia Fältén Musköten 1
2016-11-05 09:00 195103016 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Ca Klas Höglund Vildmannahallen
2016-11-05 10:00 195103017 Sandåkerns SK/Röd - Obbola IK Klas Höglund Vildmannahallen
2016-11-05 11:00 195103018 Gimonäs Umeå IF/Ca - Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 , Klas Höglund Vildmannahallen
2016-11-05 12:00 195103019 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/To B/C Sofia Deijer Vildmannahallen
2016-11-05 13:00 195103020 Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 - Hissjö SK Sofia Deijer Vildmannahallen
2016-11-05 14:00 195103021 Gimonäs Umeå IF/To B/C - Sandåkerns SK/Röd , Sofia Deijer Vildmannahallen
2016-11-26 11:30 195103022 Sävar IK /1 - Vindelns IF Alva Bergström, Elin Wirtala Sävaråhallen
2016-11-26 12:30 195103023 Obbola IK - IBF Dalen/Södra/Vit Robert Segerstedt Sävaråhallen
2016-11-26 13:30 195103024 Vindelns IF - Hissjö SK , Robert Segerstedt Sävaråhallen
2016-11-26 14:30 195103025 IBF Dalen/Södra/Vit - Sävar IK /1 Robert Segerstedt Sävaråhallen
2016-11-26 15:30 195103026 Hissjö SK - Obbola IK Robert Segerstedt Sävaråhallen
2016-12-03 11:00 195103027 Täfteå IK - Holmsund City IBC Cajsa Lundkvist, Ella Swanemar Täftehallen
2016-12-03 12:00 195103028 Gimonäs Umeå IF/Ca - Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem Cajsa Lundkvist, Ella Swanemar Täftehallen
2016-12-03 13:00 195103029 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK/Röd Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2016-12-03 14:00 195103030 Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Täfteå IK Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Täftehallen
2016-12-03 15:00 195103031 Sandåkerns SK/Röd - Gimonäs Umeå IF/Ca Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Täftehallen
2016-11-27 12:00 195103032 Ersboda SK - IBF Dalen Klas Höglund, Melker Widmark Ersängshallen
2016-11-27 13:00 195103033 Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 - Gimonäs Umeå IF/To A/D Klas Höglund, Melker Widmark Ersängshallen
2016-11-27 14:00 195103034 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/To B/C Filip Snickars, Robin Öhman Ersängshallen
2016-11-27 15:00 195103035 Gimonäs Umeå IF/To A/D - Ersboda SK Filip Snickars, Robin Öhman Ersängshallen
2016-11-27 16:00 195103036 Gimonäs Umeå IF/To B/C - Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 Filip Snickars, Robin Öhman Ersängshallen
2016-11-26 11:30 195103037 Hörnefors IF - Umeå City IBF/P08 Christoffer Lind Bråvallahallen
2016-11-26 12:30 195103038 Sävar IK/2 - Röbäcks IF Albin Gustavsson, Alex Ledström Bråvallahallen
2016-11-26 13:30 195103039 Umeå City IBF/P08 - IBF Dalen/Södra/Svart Albin Gustavsson, Alex Ledström Bråvallahallen
2016-11-26 14:30 195103040 Röbäcks IF - Sandåkerns SK/Vit Anna Andersson, Arvid Oscarsson Bråvallahallen
2016-11-26 15:30 195103041 IBF Dalen/Södra/Svart - Hörnefors IF Anna Andersson, Arvid Oscarsson Bråvallahallen
2016-11-26 16:30 195103042 Sandåkerns SK/Vit - Sävar IK/2 Anna Andersson, Moa Stödberg Bråvallahallen
2016-12-18 11:00 195103043 Röbäcks IF - Hörnefors IF Carl Holmlund, Sofia Deijer Elofssonhallen
2016-12-18 12:00 195103044 Obbola IK - Sävar IK /1 Elofssonhallen
2016-12-18 13:00 195103045 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 Elofssonhallen
2016-12-18 14:00 195103046 Sävar IK /1 - Röbäcks IF Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Elofssonhallen
2016-12-18 15:00 195103047 Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 - Obbola IK Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Elofssonhallen
2016-12-10 11:00 195103048 IBF Dalen/Södra/Svart - Sävar IK/2 Magnus Fessé, Theo Fessé Tegs Centralskola
2016-12-10 12:00 195103049 Hissjö SK - Ersboda SK Magnus Fessé, Theo Fessé Tegs Centralskola
2016-12-10 13:00 195103050 Sävar IK/2 - Sandåkerns SK/Röd , Carl Holmlund Tegs Centralskola
2016-12-10 14:00 195103051 Ersboda SK - IBF Dalen/Södra/Svart Oscar Fredriksson, Melker Widmark Tegs Centralskola
2016-12-10 15:00 195103052 Sandåkerns SK/Röd - Hissjö SK Oscar Fredriksson, Melker Widmark Tegs Centralskola
2016-12-18 13:00 195103053 Sandåkerns SK/Vit - Umeå City IBF/P08 Alva Forss, Agnes Persson Vildmannahallen
2016-12-18 14:00 195103054 Gimonäs Umeå IF/Ca - Gimonäs Umeå IF/To A/D Alva Forss, Agnes Persson Vildmannahallen
2016-12-18 15:00 195103055 Umeå City IBF/P08 - Gimonäs Umeå IF/To B/C Alva Forss, Agnes Persson Vildmannahallen
2016-12-18 16:00 195103056 Gimonäs Umeå IF/To A/D - Sandåkerns SK/Vit Robin Öhman, Filip Snickars Vildmannahallen
2016-12-18 17:00 195103057 Gimonäs Umeå IF/To B/C - Gimonäs Umeå IF/Ca Robin Öhman, Filip Snickars Vildmannahallen
2016-12-17 10:00 195103058 Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Vindelns IF Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Ålidhemshallen
2016-12-17 11:00 195103059 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra/Vit Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Ålidhemshallen
2016-12-17 12:00 195103060 Vindelns IF - Holmsund City IBC Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Ålidhemshallen
2016-12-17 13:00 195103061 IBF Dalen/Södra/Vit - Täfteå IK Hugo Loden, Erik Lodén Ålidhemshallen
2016-12-17 14:00 195103062 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem Hugo Loden, Erik Lodén Ålidhemshallen
2016-12-17 15:00 195103063 Täfteå IK - IBF Dalen Elsa Bäcklund, Viktoria Nordqvist Ålidhemshallen
2017-01-15 10:00 195103064 Sävar IK/2 - Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem Victoria Vilhelmsson, Frida Samuelsson Sävaråhallen
2017-01-15 11:00 195103065 Täfteå IK - Umeå City IBF/P08 Victoria Vilhelmsson, Frida Samuelsson Sävaråhallen
2017-01-15 12:00 195103066 Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Hissjö SK Alva Grönlund, Elsa Lustig Sävaråhallen
2017-01-15 13:00 195103067 Umeå City IBF/P08 - Sävar IK/2 Alva Grönlund, Elsa Lustig Sävaråhallen
2017-01-15 14:00 195103068 Hissjö SK - Täfteå IK Alva Grönlund, Elsa Lustig Sävaråhallen
2017-01-14 11:30 195103069 IBF Dalen/Södra/Vit - Röbäcks IF Filip Snickars, Robin Öhman Tegs Centralskola
2017-01-14 12:30 195103070 Vindelns IF - IBF Dalen/Södra/Svart Filip Snickars, Robin Öhman Tegs Centralskola
2017-01-14 13:30 195103071 Röbäcks IF - IBF Dalen Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Tegs Centralskola
2017-01-14 14:30 195103072 IBF Dalen/Södra/Svart - IBF Dalen/Södra/Vit Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Tegs Centralskola
2017-01-14 15:30 195103073 IBF Dalen - Vindelns IF Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Tegs Centralskola
2017-01-22 11:30 195103074 Gimonäs Umeå IF/Ca - Obbola IK Ella Konradsson, Ida Nilsson Ålidhemshallen
2017-01-22 12:30 195103075 Hörnefors IF - Holmsund City IBC Ella Konradsson, Ida Nilsson Ålidhemshallen
2017-01-22 13:30 195103076 Obbola IK - Ersboda SK Cajsa Lundkvist, Meja Fjällström Ålidhemshallen
2017-01-22 14:30 195103077 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Ca Elin Lustig, Ella Swanemar Ålidhemshallen
2017-01-22 15:30 195103078 Ersboda SK - Hörnefors IF Elliot Ekenbro, Adam Höber Ålidhemshallen
2017-01-15 11:00 195103079 Gimonäs Umeå IF/To A/D - Sävar IK /1 Clara Thunell, Frida Thunell Sporthushallen
2017-01-15 12:00 195103080 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 Clara Thunell, Frida Thunell Sporthushallen
2017-01-15 13:00 195103081 Sävar IK /1 - Gimonäs Umeå IF/To B/C , Klas Höglund Sporthushallen
2017-01-15 14:00 195103082 Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 - Sandåkerns SK/Röd Klas Höglund Sporthushallen
2017-01-15 15:00 195103083 Gimonäs Umeå IF/To B/C - Gimonäs Umeå IF/To A/D Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Sporthushallen
2017-01-15 16:00 195103084 Sandåkerns SK/Röd - Sandåkerns SK/Vit Linnéa Bäckström, Wilma Sandgren Sporthushallen
2017-02-19 11:00 195103085 Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 - Vindelns IF Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Ersängshallen
2017-02-19 12:00 195103086 Gimonäs Umeå IF/To A/D - Holmsund City IBC Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Ersängshallen
2017-02-19 13:00 195103087 Vindelns IF - IBF Dalen/Södra/Vit Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Ersängshallen
2017-02-19 14:00 195103088 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Ersängshallen
2017-02-19 15:00 195103089 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF/To A/D Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Ersängshallen
2017-02-25 11:00 195103090 Sandåkerns SK/Röd - Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem Alva Forss, Ida Reian Ersängshallen
2017-02-25 12:00 195103091 Sandåkerns SK/Vit - Täfteå IK Alva Forss, Ida Reian Ersängshallen
2017-02-25 13:00 195103092 Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Ersboda SK Elin Lustig, Ella Swanemar Ersängshallen
2017-02-25 14:00 195103093 Täfteå IK - Sandåkerns SK/Röd Elin Lustig, Ella Swanemar Ersängshallen
2017-02-25 15:00 195103094 Ersboda SK - Sandåkerns SK/Vit Elin Lustig, Ella Swanemar Ersängshallen
2017-02-19 11:00 195103095 Gimonäs Umeå IF/To B/C - Hissjö SK Signe Bogmer, Tuva Westling Ålidhemshallen
2017-02-19 12:00 195103096 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra/Svart Signe Bogmer, Tuva Westling Ålidhemshallen
2017-02-19 13:00 195103097 Hissjö SK - Sävar IK /1 Signe Bogmer, Tuva Westling Ålidhemshallen
2017-02-19 14:00 195103098 IBF Dalen/Södra/Svart - Gimonäs Umeå IF/To B/C Ida Reian, Elin Lustig Ålidhemshallen
2017-02-19 15:00 195103099 Sävar IK /1 - IBF Dalen Maja Lindsjö, Ida Reian Ålidhemshallen
2017-02-19 11:00 195103100 Obbola IK - Hörnefors IF Elliot Ekenbro, Milton Hultgren Olasjöhallen
2017-02-19 12:00 195103101 Gimonäs Umeå IF/Ca - Umeå City IBF/P08 Elliot Ekenbro, Milton Hultgren Olasjöhallen
2017-02-19 13:00 195103102 Hörnefors IF - Sävar IK/2 Elliot Ekenbro, Milton Hultgren Olasjöhallen
2017-02-19 14:00 195103103 Umeå City IBF/P08 - Röbäcks IF Klas Höglund Olasjöhallen
2017-02-19 15:00 195103104 Sävar IK/2 - Obbola IK Klas Höglund Olasjöhallen
2017-02-19 16:00 195103105 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Ca Klas Höglund Olasjöhallen
2017-03-26 11:00 195103106 Vindelns IF - Obbola IK Peter Saari, Nelly Saari FC Vindeln
2017-03-26 12:00 195103107 Holmsund City IBC - Ersboda SK Peter Saari, Nelly Saari FC Vindeln
2017-03-26 13:00 195103108 Obbola IK - Sandåkerns SK/Vit Alva Grönlund, Elsa Lustig FC Vindeln
2017-03-26 14:00 195103109 Ersboda SK - Vindelns IF Alva Grönlund, Elsa Lustig FC Vindeln
2017-03-26 15:00 195103110 Sandåkerns SK/Vit - Holmsund City IBC Alva Grönlund, Elsa Lustig FC Vindeln
2017-03-25 00:00 195103113 Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Gimonäs Umeå IF/To A/D Cajsa Lundkvist, Ida Reian Tegs Centralskola
2017-03-25 11:00 195103111 IBF Dalen/Södra/Svart - Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem Ida Reian, Cajsa Lundkvist Tegs Centralskola
2017-03-25 12:00 195103112 Sandåkerns SK/Röd - Sävar IK /1 Cajsa Lundkvist, Ida Reian Tegs Centralskola
2017-03-25 14:00 195103114 Sävar IK /1 - IBF Dalen/Södra/Svart Ida Reian, Cajsa Lundkvist Tegs Centralskola
2017-03-25 15:00 195103115 Gimonäs Umeå IF/To A/D - Sandåkerns SK/Röd Ida Reian, Cajsa Lundkvist Tegs Centralskola
2017-03-25 12:00 195103116 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Ca Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2017-03-25 13:00 195103117 Gimonäs Umeå IF/To B/C - Röbäcks IF Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2017-03-25 14:00 195103118 Gimonäs Umeå IF/Ca - Sävar IK/2 Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Täftehallen
2017-03-25 15:00 195103119 Röbäcks IF - Täfteå IK Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Täftehallen
2017-03-25 16:00 195103120 Sävar IK/2 - Gimonäs Umeå IF/To B/C Yueshan Lidström, Tilda Hamrén Täftehallen
2017-03-25 09:30 195103121 Umeå City IBF/P08 - Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 Elin Lustig, Ella Swanemar Vildmannahallen
2017-03-25 10:30 195103122 Hissjö SK - IBF Dalen Elin Lustig, Ella Swanemar Vildmannahallen
2017-03-25 11:30 195103123 Gimonäs Umeå IF/To A/D-2 - IBF Dalen/Södra/Vit Alva Grönlund, Elsa Lustig Vildmannahallen
2017-03-25 12:30 195103124 IBF Dalen - Hörnefors IF Alva Grönlund, Elsa Lustig Vildmannahallen
2017-03-25 13:30 195103125 IBF Dalen/Södra/Vit - Umeå City IBF/P08 Alva Grönlund, Elsa Lustig Vildmannahallen
2017-03-25 14:30 195103126 Hörnefors IF - Hissjö SK Alva Grönlund, Elsa Lustig Vildmannahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis