Herrar Junior Bredd (2016/17)

Gruppspel
Herrar Junior Bredd
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-05 19:15 211018001 IFK Arboga (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 4 - 4 Vasahallen
2016-10-08 12:00 211018004 Skälby IBK (HJ) - Lillån IBK (HJ) 7 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-08 14:30 211018003 IBK Sala (HJ) - Nora IBK (HJ) 6 - 6 Sala Idrottshall
2016-10-09 15:00 211018002 Kungsörs IBK (HJ) - IBK Köping (HJ) 6 - 8 Sporthallen Kungsör A
2016-10-12 19:30 211018005 Västerås IBS Ung (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 5 - 6 Klövernhallen Plan 1
2016-10-15 18:30 211018008 Nora IBK (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 11 - 3 Simon Jansson, Joe Larsson Idrottshuset, Nora
2016-10-15 20:00 211018007 Lillån IBK (HJ) - IBK Sala (HJ) 10 - 3 Oscar Söljén, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2016-10-16 11:30 211018009 IBK Köping (HJ) - IFK Arboga (HJ) 5 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-16 14:00 211018006 WSK Lindesberg (HJ) - Skälby IBK (HJ) 4 - 12 Joe Larsson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2016-10-16 17:30 211018010 Per-Ols IBF (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 5 - 2 Fagerstahallen
2016-10-22 13:45 211018014 Skälby IBK (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 7 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-22 18:30 211018013 IBK Sala (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 7 - 3 Sala Idrottshall
2016-10-23 11:45 211018015 IBK Köping (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 4 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-23 14:00 211018011 IFK Arboga (HJ) - Nora IBK (HJ) 3 - 2 Vasahallen
2016-10-23 15:00 211018012 Kungsörs IBK (HJ) - Lillån IBK (HJ) 2 - 11 Sporthallen Kungsör A
2016-10-27 19:00 211018020 Per-Ols IBF (HJ) - Skälby IBK (HJ) 3 - 4 Fagerstahallen
2016-10-28 19:00 211018017 WSK Lindesberg (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 10 - 10 Tommy Nordin, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2016-10-29 10:00 211018018 Lillån IBK (HJ) - IFK Arboga (HJ) 19 - 2 Michael Nilsson, Erik Norin Mellringehallen - Örebro
2016-10-29 19:00 211018019 Nora IBK (HJ) - IBK Köping (HJ) 6 - 10 Berndt Swärd, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2016-10-30 14:00 211018016 Västerås IBS Ung (HJ) - IBK Sala (HJ) 5 - 4 Kristiansborgshallen
2016-11-06 18:30 211018023 IBK Sala (HJ) - Skälby IBK (HJ) 4 - 6 Sala Idrottshall
2016-11-11 19:45 211018021 IFK Arboga (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 4 - 13 Vasahallen
2016-11-12 15:30 211018025 IBK Köping (HJ) - Lillån IBK (HJ) 3 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-12 19:00 211018024 Nora IBK (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 9 - 7 Oscar Söljén, Tommy Nordin Idrottshuset, Nora
2016-11-13 17:00 211018022 Kungsörs IBK (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 1 - 8 Sporthallen Kungsör A
2016-11-18 19:00 211018028 WSK Lindesberg (HJ) - IBK Köping (HJ) 3 - 7 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2016-11-18 20:00 211018029 Lillån IBK (HJ) - Nora IBK (HJ) 4 - 3 Berndt Swärd, Anders Nordlund Birgittaskolan
2016-11-19 10:30 211018026 Skälby IBK (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 12 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-19 12:00 211018030 Per-Ols IBF (HJ) - IBK Sala (HJ) 6 - 5 Fagerstahallen
2016-11-19 17:30 211018027 Västerås IBS Ung (HJ) - IFK Arboga (HJ) 5 - 7 Klövernhallen Plan 1
2016-11-25 19:30 211018032 Kungsörs IBK (HJ) - IBK Sala (HJ) 6 - 9 Sporthallen Kungsör A
2016-11-26 15:30 211018031 IFK Arboga (HJ) - Skälby IBK (HJ) 3 - 8 Vasahallen
2016-11-26 16:30 211018033 Lillån IBK (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 10 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro
2016-11-26 18:00 211018034 Nora IBK (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 13 - 4 Oscar Söljén, Jörgen Dahlström Idrottshuset, Nora
2016-11-27 18:30 211018035 IBK Köping (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 3 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-03 11:00 211018036 IBK Sala (HJ) - IFK Arboga (HJ) 6 - 6 Sala Idrottshall
2016-12-03 11:30 211018037 Skälby IBK (HJ) - IBK Köping (HJ) 7 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-04 11:45 211018039 WSK Lindesberg (HJ) - Lillån IBK (HJ) 4 - 10 Berndt Swärd, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2016-12-04 14:00 211018038 Västerås IBS Ung (HJ) - Nora IBK (HJ) 6 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-04 15:00 211018040 Per-Ols IBF (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 12 - 2 Fagerstahallen
2016-12-07 19:30 211018041 IFK Arboga (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 10 - 3 Vasahallen
2016-12-10 12:00 211018042 WSK Lindesberg (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 3 - 7 Tomas Persson, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2016-12-11 12:30 211018043 Lillån IBK (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 6 - 9 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2016-12-11 17:45 211018045 IBK Köping (HJ) - IBK Sala (HJ) 12 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-04 13:00 211018044 Nora IBK (HJ) - Skälby IBK (HJ) 14 - 6 Nicklas Johansson, Anders Nordlund Idrottshuset, Nora
2016-12-17 12:30 211018048 Nora IBK (HJ) - IBK Sala (HJ) 15 - 9 Nicklas Johansson, Joe Larsson Idrottshuset, Nora
2016-12-17 17:00 211018049 IBK Köping (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 22 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-18 10:00 211018047 Lillån IBK (HJ) - Skälby IBK (HJ) 5 - 7 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-03-26 10:15 211018050 Per-Ols IBF (HJ) - IFK Arboga (HJ) 13 - 2 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-03-26 14:30 211018046 WSK Lindesberg (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 5 - 10 Nicklas Johansson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2017-01-13 19:45 211018051 IFK Arboga (HJ) - IBK Köping (HJ) 4 - 4 Vasahallen
2017-01-14 11:30 211018054 Skälby IBK (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 6 - 11 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-15 12:30 211018055 Västerås IBS Ung (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 4 - 6 Bombardier Arena C
2017-01-15 18:00 211018052 Kungsörs IBK (HJ) - Nora IBK (HJ) 4 - 7 Sporthallen Kungsör A
2017-03-25 11:30 211018053 IBK Sala (HJ) - Lillån IBK (HJ) 7 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Sala Idrottshall
2017-01-20 19:00 211018059 Nora IBK (HJ) - IFK Arboga (HJ) 10 - 7 Joe Larsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Nora
2017-01-21 13:30 211018058 Lillån IBK (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 10 - 4 Oscar Söljén, Tony Wennberg Idrottshuset Örebro
2017-01-21 15:30 211018057 WSK Lindesberg (HJ) - IBK Sala (HJ) 6 - 4 Nicklas Johansson, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2017-01-22 15:00 211018060 Per-Ols IBF (HJ) - IBK Köping (HJ) 9 - 5 Camilla Eriksson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-01-22 18:30 211018056 Västerås IBS Ung (HJ) - Skälby IBK (HJ) 3 - 6 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Kristiansborgshallen
2017-01-29 11:45 211018065 IBK Köping (HJ) - Nora IBK (HJ) 5 - 7 Jonathan Mc Iver, Ej offentliggjord Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-29 15:00 211018062 Kungsörs IBK (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 7 - 10 Ej offentliggjord, Pertti Nikka Sporthallen Kungsör A
2017-01-29 16:00 211018064 Skälby IBK (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 11 - 5 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-29 18:00 211018063 IBK Sala (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 3 - 7 Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2017-02-01 19:30 211018061 IFK Arboga (HJ) - Lillån IBK (HJ) 5 - 8 Ej offentliggjord, Pertti Nikka Vasahallen
2017-02-09 19:30 211018068 WSK Lindesberg (HJ) - IFK Arboga (HJ) 10 - 5 Anders Nordlund, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2017-02-10 19:00 211018066 Skälby IBK (HJ) - IBK Sala (HJ) 11 - 1 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-11 17:00 211018067 Västerås IBS Ung (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 12 - 5 Matilda Pichler, Gerry Törnqvist Klövernhallen Plan 1
2017-02-12 12:30 211018069 Lillån IBK (HJ) - IBK Köping (HJ) 11 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen - Örebro
2017-02-14 19:00 211018070 Per-Ols IBF (HJ) - Nora IBK (HJ) 6 - 6 Camilla Eriksson, Ej offentliggjord Fagerstahallen
2017-02-12 14:00 211018071 IFK Arboga (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 7 - 10 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Vasahallen
2017-02-18 17:00 211018074 Nora IBK (HJ) - Lillån IBK (HJ) 10 - 12 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Idrottshuset, Nora
2017-02-19 16:30 211018075 IBK Köping (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 7 - 6 Matilda Pichler, Per Ryman Ullvihallen
2017-02-20 19:00 211018072 Kungsörs IBK (HJ) - Skälby IBK (HJ) 7 - 22 Tomas Karlsson, Mathias Johansson Sporthallen Kungsör A
2017-02-24 19:00 211018073 IBK Sala (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 3 - 10 Ej offentliggjord, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2017-02-25 11:30 211018077 Skälby IBK (HJ) - IFK Arboga (HJ) 3 - 6 Jerry Nilsson, Per Ryman Bombardier Arena C
2017-02-26 11:00 211018078 Västerås IBS Ung (HJ) - IBK Köping (HJ) 6 - 8 Jimmie Nilsson, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2017-02-26 12:00 211018080 Per-Ols IBF (HJ) - Lillån IBK (HJ) 4 - 3 Jerry Nilsson, Per Ryman Fagerstahallen
2017-02-26 16:00 211018079 WSK Lindesberg (HJ) - Nora IBK (HJ) 10 - 5 Stadsskogsskolan
2017-03-26 17:30 211018076 IBK Sala (HJ) - Kungsörs IBK (HJ) 9 - 6 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Sala Idrottshall
2017-03-11 16:30 211018084 Nora IBK (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 6 - 7 Tommy Nordin, Ej offentliggjord Idrottshuset, Nora
2017-03-11 16:45 211018081 IFK Arboga (HJ) - IBK Sala (HJ) 13 - 2 Ej offentliggjord, Pertti Nikka Vasahallen
2017-03-12 11:45 211018085 IBK Köping (HJ) - Skälby IBK (HJ) 6 - 6 Mikael Jansson, Mathias Johansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-12 12:00 211018082 Kungsörs IBK (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 6 - 7 Jerry Nilsson, Per Ryman Sporthallen Kungsör A
2017-03-12 12:30 211018083 Lillån IBK (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 10 - 7 Krister Eklund, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-03-19 14:00 211018087 IBK Sala (HJ) - IBK Köping (HJ) 4 - 5 Tomas Karlsson, Mathias Johansson Sala Idrottshall
2017-03-19 15:00 211018090 Per-Ols IBF (HJ) - WSK Lindesberg (HJ) 7 - 12 Camilla Eriksson, Björn Höijer Fagerstahallen
2017-03-19 16:30 211018089 Västerås IBS Ung (HJ) - Lillån IBK (HJ) 4 - 8 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Klövernhallen Plan 1
2017-03-19 18:00 211018086 Kungsörs IBK (HJ) - IFK Arboga (HJ) 7 - 8 Jerry Nilsson, Per Ryman Sporthallen Kungsör A
2017-03-28 19:45 211018088 Skälby IBK (HJ) - Nora IBK (HJ) 13 - 6 Dan Barthlen, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK (HJ) 18 14 0 4 155-91 64 42
2. Skälby IBK (HJ) 18 12 2 4 154-100 54 38
3. Per-Ols IBF (HJ) 18 11 2 5 122-95 27 35
4. IBK Köping (HJ) 18 9 3 6 123-104 19 30
5. Nora IBK (HJ) 18 8 3 7 142-122 20 27
6. Västerås IBS Ung (HJ) 18 8 2 8 111-99 12 26
7. WSK Lindesberg (HJ) 18 8 1 9 127-136 -9 25
8. IFK Arboga (HJ) 18 6 4 8 101-132 -31 22
9. IBK Sala (HJ) 18 4 2 12 92-134 -42 14
10. Kungsörs IBK (HJ) 18 0 1 17 84-198 -114 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis