DM Pojkar (2017/18)

Gruppspel
02. DM Pojkar 2002
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-19 17:30 121142001 Lillån IBK DM P02 - Örebro SK Ung DM P02 1 - 5 Oscar Söljén, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2017-12-01 18:00 121142002 Örebro SK Ung DM P02 - IBF Örebro Ung DM P02 1 - 6 Hampus Nilsson, Moa Molin Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2017-12-16 20:00 121142003 IBF Örebro Ung DM P02 - Lillån IBK DM P02 5 - 1 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ung DM P02 2 2 0 0 11-2 9 6
2. Örebro SK Ung DM P02 2 1 0 1 6-7 -1 3
3. Lillån IBK DM P02 2 0 0 2 2-10 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
03. DM Pojkar 2003
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-25 10:30 121143001 Lillån IBK DM P03 - Kumla IBK DM P03 6 - 2 Oscar Söljén, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-12-16 16:30 121143002 Kumla IBK DM P03 - Örebro SK Ung DM P03 0 - 4 Fredrik Alm, Anders Nordlund Skogstorpskolan
2018-01-21 15:00 121143003 Örebro SK Ung DM P03 - Lillån IBK DM P03 6 - 4 Mats Eriksson, Elin Fernhagen Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK Ung DM P03 2 2 0 0 10-4 6 6
2. Lillån IBK DM P03 2 1 0 1 10-8 2 3
3. Kumla IBK DM P03 2 0 0 2 2-10 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
04. DM Pojkar 2004 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-20 19:00 121144002 Nora IBK DM 04 Grupp 1 - KFUM Örebro DM 04 Grupp 1 4 - 3 Mats Eriksson, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2017-11-26 14:30 121144001 Lillån IBK DM 04 Grupp 1 - WSK Lindesberg DM 04 Grupp 1 1 - 4 Mats Eriksson, Ej offentliggjord Stadsskogsskolan
2017-12-09 12:30 121144003 Lillån IBK DM 04 Grupp 1 - Nora IBK DM 04 Grupp 1 5 - 5 Anna Palmqvist, Gustav Salmela Lillåns skola
2017-12-10 11:30 121144004 WSK Lindesberg DM 04 Grupp 1 - KFUM Örebro DM 04 Grupp 1 4 - 8 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-01-10 19:45 121144005 KFUM Örebro DM 04 Grupp 1 - Lillån IBK DM 04 Grupp 1 1 - 6 Gustav Salmela, Moa Molin Tegelbruket
2018-01-15 19:30 121144006 Nora IBK DM 04 Grupp 1 - WSK Lindesberg DM 04 Grupp 1 7 - 7 Mats Eriksson, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nora IBK DM 04 Grupp 1 3 1 2 0 16-15 1 5
2. Lillån IBK DM 04 Grupp 1 3 1 1 1 12-10 2 4
3. WSK Lindesberg DM 04 Grupp 1 3 1 1 1 15-16 -1 4
4. KFUM Örebro DM 04 Grupp 1 3 1 0 2 12-14 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
05. DM Pojkar 2004 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-28 18:20 121145001 Örebro SK Ung DM 04 Grupp 2 - Ekeby IF DM 04 Grupp 2 1 - 1 Nicklas Johansson, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2018-01-08 18:15 121145002 Ekeby IF DM 04 Grupp 2 - Askersunds IBK DM 04 Grupp 2 4 - 8 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2018-01-07 11:00 121145003 Askersunds IBK DM 04 Grupp 2 - Örebro SK Ung DM 04 Grupp 2 2 - 3 Tomas Helgesson, Kim Palmroth Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK Ung DM 04 Grupp 2 2 1 1 0 4-3 1 4
2. Askersunds IBK DM 04 Grupp 2 2 1 0 1 10-7 3 3
3. Ekeby IF DM 04 Grupp 2 2 0 1 1 5-9 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
06. DM Pojkar 2004 Semi 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-27 18:30 121146001 Nora IBK DM 04 Grupp 1 - Askersunds IBK DM 04 Grupp 2 10 - 2 Tony Wennberg, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
07. DM Pojkar 2004 Semi 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-23 19:15 121147001 Örebro SK Ung DM 04 Grupp 2 - Lillån IBK DM 04 Grupp 1 (PK4) 1 - 12 Oscar Söljén, Mats Eriksson Birgittaskolan
08. DM Pojkar 2005
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-16 18:50 121148001 Örebro SK Ung DM P05 - Kumla IBK DM P05 20 - 2 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Adolfsbergsskolan
2017-11-21 19:15 121148002 Lillån IBK DM P05 - Ekeby IF DM P05 6 - 3 Fredrik Alm, Hugo Nilsson Lillåns skola
2017-12-19 19:20 121148004 Kumla IBK DM P05 - Ekeby IF DM P05 3 - 3 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Skogstorpskolan
2018-01-19 19:30 121148003 Örebro SK Ung DM P05 - Lillån IBK DM P05 10 - 3 Elin Fernhagen, Tomas Helgesson Adolfsbergsskolan
2018-01-08 17:30 121148005 Ekeby IF DM P05 - Örebro SK Ung DM P05 3 - 8 Shanaz Nabipour, Elin Fernhagen Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-01-20 14:00 121148006 Lillån IBK DM P05 - Kumla IBK DM P05 7 - 4 Fredrik Alm, Elin Fernhagen Lillåns skola
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK Ung DM P05 3 3 0 0 38-8 30 9
2. Lillån IBK DM P05 3 2 0 1 16-17 -1 6
3. Ekeby IF DM P05 3 0 1 2 9-17 -8 1
4. Kumla IBK DM P05 3 0 1 2 9-30 -21 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis