Herrar Division 3 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:45 142301001 Värnamo IK - KF Ljungby 7 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2017-10-06 19:45 142301004 Moheda IBK - IBF Tranås 5 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Alvesta Sporthall
2017-10-06 20:00 142301002 Husqvarna IK - Östra SK Jönköping B 6 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2017-10-07 15:00 142301003 Ljungby IB - KFUM Jönköping 3 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Innebandyhallen
2017-10-08 11:00 142301006 Gransholms IF - Gränna AIS 7 - 3 Eddy Olsson, Michell Rohde Gemla Sporthall
2017-10-13 19:30 142301007 KF Ljungby - KFUM Jönköping 4 - 6 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Sunnerbohallen
2017-10-13 19:30 142301008 IBF Tranås - Husqvarna IK 8 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2017-10-13 20:00 142301010 Gränna AIS - Moheda IBK 4 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Ribbahallen A-hall
2017-10-13 20:00 142301012 Östra SK Jönköping B - Gransholms IF 9 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-11 20:00 142301009 Jönköping IK Ungdom B - Ljungby IB 7 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-21 16:00 142301015 Ljungby IB - IBF Tranås 4 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Innebandyhallen
2017-10-21 17:00 142301014 Husqvarna IK - Värnamo IK 5 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2017-10-22 10:30 142301013 Östra SK Jönköping B - KF Ljungby 7 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-10-22 13:00 142301018 Gransholms IF - Jönköping IK Ungdom B WO (5 - 0) Bengt Andersson, Per Elofsson Gemla Sporthall
2017-10-22 16:00 142301016 Moheda IBK - KFUM Jönköping 4 - 3 Bengt Andersson, Per Elofsson Alvesta Sporthall
2017-10-27 19:45 142301021 Värnamo IK - Ljungby IB 7 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Värnamo Sporthall
2017-10-27 20:00 142301020 Gränna AIS - Husqvarna IK 10 - 0 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Ribbahallen A-hall
2017-10-28 16:00 142301024 IBF Tranås - Gransholms IF 7 - 12 Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2017-10-29 11:00 142301019 KF Ljungby - Jönköping IK Ungdom B 6 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Sunnerbohallen
2017-10-29 14:00 142301022 Östra SK Jönköping B - Moheda IBK 9 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-03 19:00 142301027 Ljungby IB - Östra SK Jönköping B 3 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Innebandyhallen
2017-11-03 19:45 142301028 Moheda IBK - Värnamo IK 8 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Alvesta Sporthall
2017-11-04 17:00 142301026 Husqvarna IK - Jönköping IK Ungdom B 9 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Huskvarna Sporthall A
2017-11-05 13:00 142301030 Gransholms IF - KFUM Jönköping 6 - 5 Anders Lundell, Mathias Linde Gemla Sporthall
2017-11-05 14:00 142301025 Gränna AIS - KF Ljungby 10 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Ribbahallen A-hall
2017-11-10 19:00 142301031 KFUM Jönköping - Husqvarna IK 4 - 4 Fredrik Billemark, Jesper Rygert KFUM Sporthall, Jönköping
2017-11-10 19:30 142301033 KF Ljungby - IBF Tranås 9 - 9 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Sunnerbohallen
2017-11-10 19:45 142301036 Värnamo IK - Gransholms IF 7 - 9 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Värnamo Sporthall
2017-11-10 20:00 142301032 Gränna AIS - Ljungby IB 14 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Ribbahallen A-hall
2017-11-11 17:00 142301034 Jönköping IK Ungdom B - Moheda IBK 3 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-16 19:30 142301037 KF Ljungby - Ljungby IB 9 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Sunnerbohallen
2017-11-17 19:00 142301039 Gransholms IF - Moheda IBK 4 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Gemla Sporthall
2017-11-17 19:30 142301042 IBF Tranås - Gränna AIS 7 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2017-11-17 19:45 142301040 Värnamo IK - KFUM Jönköping 9 - 8 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2017-11-17 20:00 142301041 Östra SK Jönköping B - Jönköping IK Ungdom B 11 - 6 Gustav Jarnegren, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-18 13:30 142301046 Jönköping IK Ungdom B - Värnamo IK 5 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-19 14:30 142301045 Ljungby IB - Gransholms IF 3 - 2 Safet Hasanbegovic, Linus Sandberg Innebandyhallen
2017-11-19 15:30 142301043 Moheda IBK - Husqvarna IK 11 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Alvesta Sporthall
2017-11-19 15:30 142301047 Östra SK Jönköping B - IBF Tranås 8 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-19 18:30 142301048 KFUM Jönköping - Gränna AIS 3 - 8 Patrik Andersson, Oliver Hillerström KFUM Sporthall, Jönköping
2017-11-24 19:00 142301053 KFUM Jönköping - Jönköping IK Ungdom B 2 - 3 Daniel Pettersson, Johnny Edh KFUM Sporthall, Jönköping
2017-11-24 19:45 142301050 Moheda IBK - KF Ljungby 6 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Alvesta Sporthall
2017-11-24 19:45 142301052 Värnamo IK - IBF Tranås 6 - 5 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Värnamo Sporthall
2017-11-24 20:00 142301054 Gränna AIS - Östra SK Jönköping B 10 - 4 Anders Everstrand, Adam Nikolausson Ribbahallen A-hall
2017-11-25 14:00 142301051 Husqvarna IK - Gransholms IF 8 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Huskvarna Sporthall A
2017-12-01 19:45 142301056 Moheda IBK - Ljungby IB 13 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Alvesta Sporthall
2017-12-01 20:00 142301060 Gränna AIS - Jönköping IK Ungdom B 4 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Ribbahallen A-hall
2017-12-02 11:00 142301055 KF Ljungby - Husqvarna IK 6 - 6 Roger Gardell, Edo Sabanovic Sunnerbohallen
2017-12-02 14:30 142301058 Östra SK Jönköping B - Värnamo IK 12 - 11 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-12-02 16:00 142301059 IBF Tranås - KFUM Jönköping 4 - 7 Fredrik Billemark, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2017-12-08 19:00 142301061 Gransholms IF - KF Ljungby 4 - 4 Bengt Andersson, Ulf Åberg Gemla Sporthall
2017-12-08 19:45 142301064 Värnamo IK - Gränna AIS 5 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Värnamo Sporthall
2017-12-08 20:00 142301066 Jönköping IK Ungdom B - IBF Tranås 4 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-12-09 15:00 142301062 Ljungby IB - Husqvarna IK 9 - 9 Daniel Pettersson, Johnny Edh Innebandyhallen
2017-12-10 19:00 142301065 KFUM Jönköping - Östra SK Jönköping B 5 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2017-12-15 19:00 142301069 KFUM Jönköping - Ljungby IB 9 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg KFUM Sporthall, Jönköping
2017-12-16 11:00 142301067 KF Ljungby - Värnamo IK 8 - 15 Patrik Andersson, Oliver Hillerström Sunnerbohallen
2017-12-16 14:30 142301068 Östra SK Jönköping B - Husqvarna IK 5 - 3 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-12-16 16:00 142301070 IBF Tranås - Moheda IBK 7 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2017-12-17 14:00 142301072 Gränna AIS - Gransholms IF 8 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Ribbahallen A-hall
2018-01-06 11:00 142301074 Husqvarna IK - IBF Tranås 3 - 3 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Tenhults Sporthall
2018-01-06 14:30 142301078 Gransholms IF - Östra SK Jönköping B 3 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Gemla Sporthall
2018-01-06 15:00 142301075 Ljungby IB - Jönköping IK Ungdom B 9 - 7 Senad Hamula, Safet Hasanbegovic Innebandyhallen
2018-01-07 16:00 142301076 Moheda IBK - Gränna AIS 7 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Alvesta Sporthall
2018-02-11 12:00 142301073 KFUM Jönköping - KF Ljungby 10 - 3 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin KFUM Sporthall, Jönköping
2018-01-12 19:00 142301082 KFUM Jönköping - Moheda IBK 3 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-01-12 19:45 142301080 Värnamo IK - Husqvarna IK 7 - 3 Daniel Pettersson, Johnny Edh Värnamo Sporthall
2018-01-13 11:00 142301079 KF Ljungby - Östra SK Jönköping B 4 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Sunnerbohallen
2018-01-13 14:30 142301084 Jönköping IK Ungdom B - Gransholms IF 7 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-13 16:00 142301081 IBF Tranås - Ljungby IB 10 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
2018-01-19 19:00 142301087 Ljungby IB - Värnamo IK 7 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Innebandyhallen
2018-01-19 19:45 142301088 Moheda IBK - Östra SK Jönköping B 7 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Alvesta Sporthall
2018-01-19 20:00 142301085 Jönköping IK Ungdom B - KF Ljungby 12 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-01-20 17:00 142301086 Husqvarna IK - Gränna AIS 5 - 7 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Huskvarna Sporthall A
2018-01-21 13:00 142301090 Gransholms IF - IBF Tranås 5 - 3 Per Bratt, Michell Rohde Gemla Sporthall
2018-01-26 19:00 142301096 KFUM Jönköping - Gransholms IF 5 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2018-01-26 19:45 142301094 Värnamo IK - Moheda IBK 8 - 8 Senad Hamula, Kjell Persson Värnamo Sporthall
2018-01-27 11:00 142301091 KF Ljungby - Gränna AIS 4 - 10 Safet Hasanbegovic, Senad Hamula Sunnerbohallen
2018-01-27 14:30 142301092 Jönköping IK Ungdom B - Husqvarna IK 6 - 4 Johnny Edh, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-27 17:00 142301093 Östra SK Jönköping B - Ljungby IB 14 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-02 19:00 142301102 Gransholms IF - Värnamo IK 9 - 9 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Gemla Sporthall
2018-02-02 19:30 142301098 Ljungby IB - Gränna AIS 2 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2018-02-02 19:45 142301100 Moheda IBK - Jönköping IK Ungdom B 11 - 10 Marcus Ingolf, Dragan Zaharijev Alvesta Sporthall
2018-02-03 16:00 142301099 IBF Tranås - KF Ljungby 4 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2018-02-04 18:00 142301097 Husqvarna IK - KFUM Jönköping 6 - 7 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Huskvarna Sporthall A
2018-02-09 19:00 142301103 Ljungby IB - KF Ljungby 6 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Innebandyhallen
2018-02-09 19:00 142301106 KFUM Jönköping - Värnamo IK 3 - 5 Patrik Andersson, Oliver Hillerström KFUM Sporthall, Jönköping
2018-02-09 19:45 142301105 Moheda IBK - Gransholms IF 3 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Alvesta Sporthall
2018-02-09 20:00 142301107 Jönköping IK Ungdom B - Östra SK Jönköping B 2 - 5 Edo Sabanovic, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-02-09 20:00 142301108 Gränna AIS - IBF Tranås 13 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Ribbahallen A-hall
2018-02-16 19:45 142301112 Värnamo IK - Jönköping IK Ungdom B 4 - 4 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Värnamo Sporthall
2018-02-16 20:00 142301109 Husqvarna IK - Moheda IBK 4 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Huskvarna Sporthall A
2018-02-16 20:00 142301114 Gränna AIS - KFUM Jönköping 5 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Ribbahallen A-hall
2018-02-17 15:30 142301111 Gransholms IF - Ljungby IB 16 - 7 Dragan Zaharijev, Kjell Persson Gemla Sporthall
2018-02-17 16:00 142301113 IBF Tranås - Östra SK Jönköping B WO (5 - 0) Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2018-02-23 19:30 142301116 KF Ljungby - Moheda IBK 6 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Sunnerbohallen
2018-02-24 16:00 142301118 IBF Tranås - Värnamo IK 9 - 5 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tranås Idrottshall
2018-02-24 17:00 142301120 Östra SK Jönköping B - Gränna AIS 5 - 5 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-25 11:30 142301117 Gransholms IF - Husqvarna IK 6 - 10 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Gemla Sporthall
2018-02-26 20:00 142301119 Jönköping IK Ungdom B - KFUM Jönköping 3 - 7 Dawan Mofak, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-02 19:00 142301122 Ljungby IB - Moheda IBK 6 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2018-03-02 19:00 142301125 KFUM Jönköping - IBF Tranås 10 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-02 19:45 142301124 Värnamo IK - Östra SK Jönköping B 12 - 9 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Värnamo Sporthall
2018-03-03 14:30 142301121 Husqvarna IK - KF Ljungby 9 - 8 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2018-03-03 14:30 142301126 Jönköping IK Ungdom B - Gränna AIS 7 - 8 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-10 14:00 142301127 KF Ljungby - Gransholms IF 14 - 18 Senad Hamula, Linus Sandberg Åbyhallen
2018-03-10 14:00 142301128 Husqvarna IK - Ljungby IB 10 - 7 Magnus Widlund, Robert Bejdén Huskvarna Sporthall A
2018-03-10 14:00 142301130 Gränna AIS - Värnamo IK 4 - 3 Daniel Pettersson, Johan Nero Wikstrand Ribbahallen A-hall
2018-03-10 14:00 142301131 Östra SK Jönköping B - KFUM Jönköping 5 - 11 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-10 14:00 142301132 IBF Tranås - Jönköping IK Ungdom B 6 - 8 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gränna AIS 20 15 1 4 148-87 61 46
2. Östra SK Jönköping B 20 14 1 5 152-121 31 43
3. Moheda IBK 20 14 1 5 135-107 28 43
4. Värnamo IK 20 11 3 6 146-130 16 36
5. Gransholms IF 20 9 2 9 135-124 11 29
6. KFUM Jönköping 20 9 1 10 118-103 15 28
7. Jönköping IK Ungdom B 20 8 1 11 114-125 -11 25
8. IBF Tranås 20 7 2 11 115-129 -14 23
9. Husqvarna IK 20 5 4 11 111-132 -21 19
10. KF Ljungby 20 5 3 12 124-165 -41 18
11. Ljungby IB 20 3 1 16 103-178 -75 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:30 142302004 IF Ariel - CL98IC A 6 - 8 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Kristdala Sporthall
2017-10-08 14:00 142302001 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Växjö IBK Utveckling B 17 - 1 Anders Lundell, Mathias Linde Torslundahallen
2017-10-08 14:00 142302002 Westerviks IBK - Sandbäckshults IBK 8 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Bökensved Sporthall
2017-10-08 15:00 142302003 Hovmantorps GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 4 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Allhallen, Hovmantorp
2017-10-08 16:00 142302005 Slätafly/SK IBK B - Väckelsångs IK 3 - 5 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Torsås Sporthall
2017-10-08 16:00 142302006 Hovshaga AIF B - Fliseryds IBK 5 - 6 Per Bratt, Henrik Gilliusson Hovshaga Sporthallen
2017-10-13 19:30 142302009 Väckelsångs IK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 - 8 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Väckelsångs Idrottshall
2017-10-13 19:30 142302010 IF Ariel - Hovshaga AIF B 11 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Kristdala Sporthall
2017-10-13 19:30 142302012 Sandbäckshults IBK - Fliseryds IBK 4 - 2 Johan Palm, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2017-10-13 20:00 142302007 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hovmantorps GOIF 15 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torslundahallen
2017-10-15 14:00 142302008 CL98IC A - Westerviks IBK 4 - 2 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Falkenbergshallen
2017-10-15 17:00 142302011 Växjö IBK Utveckling B - Slätafly/SK IBK B 8 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-20 19:30 142302018 Fliseryds IBK - Väckelsångs IK 9 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Fliseryds Sporthall
2017-10-20 20:00 142302013 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 12 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen
2017-10-22 15:00 142302014 Westerviks IBK - Växjö IBK Utveckling B 7 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Bökensved Sporthall
2017-10-22 16:00 142302015 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC A 5 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-10-22 16:00 142302017 Hovshaga AIF B - Slätafly/SK IBK B 6 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2017-10-30 19:30 142302016 Hovmantorps GOIF - IF Ariel 4 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Allhallen, Hovmantorp
2017-10-27 19:30 142302022 Sandbäckshults IBK - IF Ariel 7 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Krungårdshallen
2017-10-27 20:00 142302019 Väckelsångs IK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Väckelsångs Idrottshall
2017-10-28 17:00 142302023 Slätafly/SK IBK B - Hovmantorps GOIF 8 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Torsås Sporthall
2017-10-29 12:00 142302024 CL98IC A - Fliseryds IBK 7 - 5 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Falkenbergshallen
2017-10-29 13:30 142302020 Westerviks IBK - Hovshaga AIF B 6 - 9 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bökensved Sporthall
2017-10-29 16:00 142302021 Växjö IBK Utveckling B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 2 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-01 19:30 142302025 Hovshaga AIF B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Hovshaga Sporthallen
2017-11-03 19:30 142302028 IF Ariel - Växjö IBK Utveckling B 9 - 10 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Kristdala Sporthall
2017-11-03 19:30 142302030 Hovmantorps GOIF - Fliseryds IBK 4 - 5 Johan Palm, Jonas Widenstedt Allhallen, Hovmantorp
2017-11-05 14:00 142302026 Westerviks IBK - Väckelsångs IK 7 - 9 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Bökensved Sporthall
2017-11-05 17:00 142302027 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Sandbäckshults IBK 3 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-05 17:45 142302029 Slätafly/SK IBK B - CL98IC A 5 - 7 Bengt Andersson, Dragan Zaharijev Torsås Sporthall
2017-11-10 19:30 142302035 Slätafly/SK IBK B - Sandbäckshults IBK 5 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Torsås Sporthall
2017-11-10 20:00 142302034 Väckelsångs IK - IF Ariel 7 - 7 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Väckelsångs Idrottshall
2017-11-11 15:30 142302031 Westerviks IBK - Hovmantorps GOIF 14 - 10 Senad Hamula, Linus Sandberg Bökensved Sporthall
2017-11-12 12:00 142302036 Växjö IBK Utveckling B - Fliseryds IBK 11 - 6 Eddy Olsson, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-12 12:30 142302033 CL98IC A - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Kalmar Sporthall A-hall
2017-11-12 14:00 142302032 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hovshaga AIF B 10 - 3 Anders Lundell, Mathias Linde Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-17 19:00 142302039 Fliseryds IBK - IF Ariel 8 - 6 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Fliseryds Sporthall
2017-11-17 20:00 142302037 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 4 Anders Stenberg, Henrik Carlsson Torslundahallen
2017-11-17 20:00 142302041 Sandbäckshults IBK - Väckelsångs IK 6 - 7 Johan Palm, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2017-11-18 16:00 142302042 Hovshaga AIF B - CL98IC A 7 - 7 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Hovshaga Sporthallen
2017-11-20 19:45 142302040 Hovmantorps GOIF - Växjö IBK Utveckling B 8 - 2 Edo Sabanovic, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2018-02-10 14:00 142302038 Westerviks IBK - Slätafly/SK IBK B 2 - 6 Muhidin Bahtanovic, Senad Hamula Bökensved Sporthall
2017-11-22 19:30 142302043 IF Ariel - Westerviks IBK 8 - 11 Johan Palm, Edo Sabanovic Kristdala Sporthall
2017-11-22 19:45 142302048 Hovshaga AIF B - Hovmantorps GOIF 7 - 5 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Hovshaga Sporthallen
2017-11-22 20:00 142302044 Slätafly/SK IBK B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Torsås Sporthall
2017-11-24 19:30 142302045 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Fliseryds IBK 8 - 6 Anders Lundell, Mathias Linde Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-24 19:30 142302046 Väckelsångs IK - Växjö IBK Utveckling B 5 - 12 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Väckelsångs Idrottshall
2017-11-24 19:30 142302047 Sandbäckshults IBK - CL98IC A 2 - 11 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Krungårdshallen
2017-11-25 13:00 142302050 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IF Ariel 16 - 7 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2017-11-26 12:00 142302052 Växjö IBK Utveckling B - CL98IC A 5 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-26 14:00 142302051 Westerviks IBK - Fliseryds IBK 8 - 3 Fredrik Billemark, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2017-11-26 16:00 142302049 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Slätafly/SK IBK B 11 - 4 Johan Palm, Jonas Widenstedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-26 16:00 142302054 Hovshaga AIF B - Sandbäckshults IBK 10 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Hovshaga Sporthallen
2017-11-26 17:00 142302053 Väckelsångs IK - Hovmantorps GOIF 5 - 7 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Väckelsångs Idrottshall
2017-11-29 19:30 142302056 IF Ariel - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 6 Senad Hamula, Edo Sabanovic Kristdala Sporthall
2017-12-01 19:30 142302059 Hovmantorps GOIF - CL98IC A 2 - 5 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Allhallen, Hovmantorp
2017-12-01 20:00 142302058 Sandbäckshults IBK - Växjö IBK Utveckling B 11 - 14 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Krungårdshallen
2017-12-02 14:00 142302057 Fliseryds IBK - Slätafly/SK IBK B 6 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fliseryds Sporthall
2017-12-02 15:30 142302055 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 - 9 Ulf Åberg, Mathias Linde Bökensved Sporthall
2017-12-03 16:00 142302060 Hovshaga AIF B - Väckelsångs IK 9 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Hovshaga Sporthallen
2017-12-08 19:25 142302066 Väckelsångs IK - CL98IC A 5 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Väckelsångs Idrottshall
2017-12-08 20:00 142302061 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Fliseryds IBK 6 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Torslundahallen
2017-12-08 20:00 142302065 Sandbäckshults IBK - Hovmantorps GOIF 8 - 7 Henrik Carlsson, Anders Lundell Krungårdshallen
2017-12-10 17:00 142302062 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Westerviks IBK 12 - 2 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-12-10 17:00 142302063 Slätafly/SK IBK B - IF Ariel 7 - 3 Anders Lundell, Mathias Linde Torsås Sporthall
2017-12-10 19:00 142302064 Växjö IBK Utveckling B - Hovshaga AIF B 6 - 5 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Fortnox Arena B-hall
2017-12-15 19:25 142302071 Väckelsångs IK - Slätafly/SK IBK B 9 - 8 Safet Hasanbegovic, Senad Hamula Väckelsångs Idrottshall
2017-12-15 20:00 142302068 Sandbäckshults IBK - Westerviks IBK 8 - 9 Johan Palm, Bengt Andersson Krungårdshallen
2017-12-16 14:00 142302072 Fliseryds IBK - Hovshaga AIF B 10 - 8 Ulf Åberg, Per Elofsson Fliseryds Sporthall
2017-12-17 12:30 142302070 CL98IC A - IF Ariel 9 - 5 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Kalmar Sporthall A-hall
2017-12-17 15:00 142302067 Växjö IBK Utveckling B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 6 Eddy Olsson, Håkan Söderman Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-17 16:00 142302069 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hovmantorps GOIF 5 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-01-05 19:00 142302078 Fliseryds IBK - Sandbäckshults IBK 7 - 3 Anders Lundell, Mathias Linde Fliseryds Sporthall
2018-01-05 19:30 142302073 Hovmantorps GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 - 11 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Allhallen, Hovmantorp
2018-01-07 14:30 142302075 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Väckelsångs IK 10 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-01-10 19:30 142302077 Slätafly/SK IBK B - Växjö IBK Utveckling B 4 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torsås Sporthall
2018-01-17 20:00 142302074 Westerviks IBK - CL98IC A 6 - 9 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bökensved Sporthall
2018-01-19 19:30 142302076 Hovshaga AIF B - IF Ariel 2 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2018-01-12 19:25 142302084 Väckelsångs IK - Fliseryds IBK 6 - 4 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Väckelsångs Idrottshall
2018-01-12 19:30 142302079 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 7 Johan Palm, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2018-01-12 19:30 142302082 IF Ariel - Hovmantorps GOIF 15 - 8 Henrik Carlsson, Anders Stenberg Kristdala Sporthall
2018-01-14 12:30 142302080 Växjö IBK Utveckling B - Westerviks IBK 16 - 7 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-14 12:30 142302081 CL98IC A - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2018-01-14 16:00 142302083 Slätafly/SK IBK B - Hovshaga AIF B 7 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Torsås Sporthall
2018-01-17 19:30 142302088 IF Ariel - Sandbäckshults IBK 8 - 5 Per Elofsson, Mathias Linde Kristdala Sporthall
2018-01-18 19:30 142302089 Hovmantorps GOIF - Slätafly/SK IBK B 4 - 5 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Allhallen, Hovmantorp
2018-01-19 20:00 142302085 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Väckelsångs IK 9 - 5 Anders Lundell, Mathias Linde Torslundahallen
2018-01-20 14:00 142302090 Fliseryds IBK - CL98IC A 4 - 8 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2018-01-21 17:00 142302086 Hovshaga AIF B - Westerviks IBK 8 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Hovshaga Sporthallen
2018-01-21 17:00 142302087 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Växjö IBK Utveckling B 2 - 7 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-01-26 19:30 142302093 Sandbäckshults IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 7 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Krungårdshallen
2018-01-26 20:00 142302091 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hovshaga AIF B 14 - 5 Johan Palm, Tomas Akthagen Torslundahallen
2018-01-26 20:00 142302092 Väckelsångs IK - Westerviks IBK 9 - 14 Roger Gardell, Michell Rohde Väckelsångs Idrottshall
2018-01-27 12:30 142302095 CL98IC A - Slätafly/SK IBK B 9 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-01-27 14:00 142302096 Fliseryds IBK - Hovmantorps GOIF 8 - 11 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Fliseryds Sporthall
2018-01-28 14:00 142302094 Växjö IBK Utveckling B - IF Ariel 9 - 7 Johnny Edh, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-31 19:30 142302101 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK B 6 - 4 Johan Palm, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2018-02-02 19:30 142302097 Hovmantorps GOIF - Westerviks IBK 8 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Allhallen, Hovmantorp
2018-02-02 19:30 142302100 IF Ariel - Väckelsångs IK 8 - 3 Bengt Andersson, Henrik Carlsson Kristdala Sporthall
2018-02-02 20:00 142302099 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC A 7 - 7 Anders Lundell, Mathias Linde Torslundahallen
2018-02-03 14:00 142302102 Fliseryds IBK - Växjö IBK Utveckling B 5 - 8 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Fliseryds Sporthall
2018-02-04 16:00 142302098 Hovshaga AIF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 - 3 Dragan Zaharijev, Martin Carlsson Hovshaga Sporthallen
2017-11-19 14:00 142302104 Slätafly/SK IBK B - Westerviks IBK 9 - 10 Henrik Carlsson, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2018-02-07 20:00 142302106 Växjö IBK Utveckling B - Hovmantorps GOIF 12 - 6 Per Bratt, Senad Hamula Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-09 19:30 142302105 IF Ariel - Fliseryds IBK 7 - 9 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Kristdala Sporthall
2018-02-09 20:00 142302107 Väckelsångs IK - Sandbäckshults IBK 8 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väckelsångs Idrottshall
2018-02-11 11:00 142302108 CL98IC A - Hovshaga AIF B 9 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2018-02-11 18:30 142302103 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-02-16 19:00 142302111 Fliseryds IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 9 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Fliseryds Sporthall
2018-02-16 19:00 142302112 Växjö IBK Utveckling B - Väckelsångs IK 6 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-16 19:30 142302114 Hovmantorps GOIF - Hovshaga AIF B 9 - 7 Anders Lundell, Mathias Linde Allhallen, Hovmantorp
2018-02-16 20:00 142302109 Westerviks IBK - IF Ariel 7 - 5 Johan Palm, Jonas Widenstedt Bökensved Sporthall
2018-02-16 20:00 142302110 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK B 20 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2018-02-17 15:00 142302113 CL98IC A - Sandbäckshults IBK 6 - 2 Roger Gardell, Michell Rohde Falkenbergshallen
2018-02-23 19:00 142302117 Fliseryds IBK - Westerviks IBK 9 - 8 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Fliseryds Sporthall
2018-02-23 19:30 142302116 IF Ariel - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 19 Senad Hamula, Linus Sandberg Kristdala Sporthall
2018-02-23 20:00 142302120 Sandbäckshults IBK - Hovshaga AIF B 10 - 11 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Krungårdshallen
2018-02-25 11:30 142302118 CL98IC A - Växjö IBK Utveckling B 9 - 4 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-02-25 15:00 142302115 Slätafly/SK IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Torsås Sporthall
2018-02-25 17:00 142302119 Hovmantorps GOIF - Väckelsångs IK 8 - 2 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Allhallen, Hovmantorp
2018-03-02 19:00 142302122 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IF Ariel 3 - 2 Henrik Carlsson, Johan Magnusson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-03-02 19:25 142302126 Väckelsångs IK - Hovshaga AIF B 7 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Väckelsångs Idrottshall
2018-03-03 16:00 142302121 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Westerviks IBK 7 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen
2018-03-04 12:30 142302125 CL98IC A - Hovmantorps GOIF 9 - 2 Anders Lundell, Per Elofsson Falkenbergshallen
2018-03-04 17:00 142302123 Slätafly/SK IBK B - Fliseryds IBK 6 - 10 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2018-03-04 17:00 142302124 Växjö IBK Utveckling B - Sandbäckshults IBK 13 - 6 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-10 14:00 142302127 Fliseryds IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2018-03-11 11:00 142302130 Hovshaga AIF B - Växjö IBK Utveckling B 7 - 8 Dragan Zaharijev, Edo Sabanovic Hovshaga Sporthallen
2018-03-11 14:00 142302128 Westerviks IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bökensved Sporthall
2018-03-11 14:00 142302129 IF Ariel - Slätafly/SK IBK B 9 - 6 Henrik Carlsson, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall
2018-03-11 14:00 142302131 Hovmantorps GOIF - Sandbäckshults IBK 16 - 7 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Allhallen, Hovmantorp
2018-03-11 16:00 142302132 CL98IC A - Väckelsångs IK 7 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Falkenbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC A 22 18 2 2 160-96 64 56
2. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 22 17 1 4 214-109 105 52
3. Växjö IBK Utveckling B 22 15 1 6 169-145 24 46
4. Craftstadens IBK Oskarshamn B 22 13 0 9 132-103 29 39
5. Westerviks IBK 22 12 0 10 164-167 -3 36
6. Fliseryds IBK 22 11 0 11 132-148 -16 33
7. Väckelsångs IK 22 10 1 11 130-160 -30 31
8. Hovshaga AIF B 22 8 1 13 141-156 -15 25
9. IF Ariel 22 6 2 14 141-168 -27 20
10. Slätafly/ SK IBK B 22 6 2 14 116-155 -39 20
11. Hovmantorps GOIF 22 6 1 15 142-168 -26 19
12. Sandbäckshults IBK 22 4 1 17 113-179 -66 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis