Fair Play Cup Flickor 13 (2017/18)

Gruppspel
FPC F13 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 143501001 Craftstadens IBK - Fröjereds IF 1 - 2 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-23 18:40 143501002 Hovslätts IK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 4 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-23 21:20 143501004 Täby FC - Craftstadens IBK 2 - 3 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 08:00 143501003 Fröjereds IF - Hovslätts IK 2 - 0 Lars Östh, William Säleby Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 10:00 143501005 Pixbo Wallenstam IBF - Craftstadens IBK 4 - 4 Simon Jansson, Tonni Boström Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 10:40 143501006 Täby FC - Fröjereds IF 3 - 2 Simon Jansson, Tonni Boström Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 14:20 143501007 Craftstadens IBK - Hovslätts IK 2 - 3 Ida Martinsson, Klara Einarsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 15:00 143501008 Pixbo Wallenstam IBF - Täby FC 3 - 0 Ida Martinsson, Klara Einarsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 19:20 143501009 Fröjereds IF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 2 Calle Sjövall, Liam Quistander Norrahammars Sporthall
2018-03-24 19:20 143501010 Hovslätts IK - Täby FC 0 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 4 3 1 0 13-6 7 10
2. Täby FC 4 2 0 2 9-8 1 6
3. Fröjereds IF 4 2 0 2 7-6 1 6
4. Craftstadens IBK 4 1 1 2 10-11 -1 4
5. Hovslätts IK 4 1 0 3 4-12 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 143502001 Lindås Waves 1 Vit - Ljungby IB 1 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-23 18:40 143502002 Mullsjö AIS - Nässjö IBF 9 - 0 Ulrika Harrysson, Anna Sandberg / Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-23 21:20 143502004 Nordmarkens IBF - Lindås Waves 1 Vit 3 - 1 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 08:00 143502003 Ljungby IB - Mullsjö AIS 0 - 6 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 10:40 143502005 Nässjö IBF - Lindås Waves 1 Vit 1 - 2 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 10:40 143502006 Nordmarkens IBF - Ljungby IB 4 - 0 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 15:00 143502007 Lindås Waves 1 Vit - Mullsjö AIS 0 - 5 Calle Sjövall, Liam Quistander Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 15:00 143502008 Nässjö IBF - Nordmarkens IBF 0 - 3 Anna Sandberg / Karlsson, Alexia Rasmussen Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 20:00 143502009 Ljungby IB - Nässjö IBF 2 - 1 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 20:00 143502010 Mullsjö AIS - Nordmarkens IBF 1 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mullsjö AIS 4 4 0 0 21-0 21 12
2. Nordmarkens IBF 4 3 0 1 10-2 8 9
3. Lindås Waves 1 Vit 4 2 0 2 4-9 -5 6
4. Ljungby IB 4 1 0 3 2-12 -10 3
5. Nässjö IBF 4 0 0 4 2-16 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 143503002 Värnamo IK - Husqvarna IK 2 - 2 Ida Martinsson, Klara Einarsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-23 18:40 143503001 Alvesta IBK - Floda IBK 0 - 4 Ida Martinsson, Klara Einarsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-23 21:20 143503004 Hjulsbro IK - Alvesta IBK 2 - 2 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 08:00 143503003 Floda IBK - Värnamo IK 2 - 2 Simon Olsson, Sean Norouz Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 10:00 143503005 Husqvarna IK - Alvesta IBK 3 - 2 Simon Olsson, Sean Norouz Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 10:00 143503006 Hjulsbro IK - Floda IBK 2 - 1 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 14:20 143503007 Alvesta IBK - Värnamo IK 0 - 2 Calle Sjövall, Liam Quistander Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 14:20 143503008 Husqvarna IK - Hjulsbro IK 0 - 5 Ulrika Harrysson, Anna Sandberg / Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 19:20 143503009 Floda IBK - Husqvarna IK 3 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 19:20 143503010 Värnamo IK - Hjulsbro IK 0 - 2 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hjulsbro IK 4 3 1 0 11-3 8 10
2. Husqvarna IK 4 2 1 1 11-12 -1 7
3. Värnamo IK 4 1 2 1 6-6 0 5
4. Floda IBK 4 1 1 2 10-10 0 4
5. Alvesta IBK 4 0 1 3 4-11 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 143504001 IBF Tranås - Skillingaryds IK 3 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-23 19:20 143504002 SSG IF - Huddinge IBS 1 - 1 Simon Olsson, Sean Norouz Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-23 21:20 143504004 Hindås IBK - IBF Tranås 3 - 6 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 08:00 143504003 Skillingaryds IK - SSG IF 0 - 1 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 10:00 143504005 Huddinge IBS - IBF Tranås 1 - 3 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 10:00 143504006 Hindås IBK - Skillingaryds IK 0 - 3 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 14:20 143504007 IBF Tranås - SSG IF 0 - 3 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 15:00 143504008 Huddinge IBS - Hindås IBK 4 - 2 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 20:00 143504009 Skillingaryds IK - Huddinge IBS 0 - 1 Anna Sandberg / Karlsson, Ulrika Harrysson Kålgårdshallen
2018-03-24 20:00 143504010 SSG IF - Hindås IBK 1 - 2 Calle Sjövall, Liam Quistander Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Tranås 4 3 0 1 12-9 3 9
2. SSG IF 4 2 1 1 6-3 3 7
3. Huddinge IBS 4 2 1 1 7-6 1 7
4. Skillingaryds IK 4 1 0 3 5-5 0 3
5. Hindås IBK 4 1 0 3 7-14 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 143505001 IBK Husar - IBK Lockerud Mariestad 0 - 3 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-23 18:40 143505002 Jönköpings IK - KaRo IBF 4 - 1 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-23 21:20 143505004 Lindome IBK - IBK Husar 4 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 08:00 143505003 IBK Lockerud Mariestad - Jönköpings IK 2 - 3 Calle Sjövall, Liam Quistander Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 10:40 143505005 KaRo IBF - IBK Husar 2 - 2 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 10:40 143505006 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 14:20 143505008 KaRo IBF - Lindome IBK 0 - 1 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 15:00 143505007 IBK Husar - Jönköpings IK 2 - 2 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 20:00 143505009 IBK Lockerud Mariestad - KaRo IBF 6 - 1 Lars Östh, William Säleby Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 20:00 143505010 Jönköpings IK - Lindome IBK 2 - 1 Ida Martinsson, Klara Einarsson KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 4 3 1 0 11-6 5 10
2. Lindome IBK 4 3 0 1 14-7 7 9
3. IBK Lockerud Mariestad 4 2 0 2 14-12 2 6
4. IBK Husar 4 0 2 2 6-11 -5 2
5. KaRo IBF 4 0 1 3 4-13 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 143506001 Träslövsläge IF - Vetlanda IBF 5 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-23 18:40 143506002 Lindås Waves 2 Svart - IK Zenith 0 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-23 21:20 143506004 Mjölby IBK - Träslövsläge IF 0 - 3 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 08:00 143506003 Vetlanda IBF - Lindås Waves 2 Svart 3 - 2 Ida Martinsson, Klara Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 10:40 143506005 IK Zenith - Träslövsläge IF 0 - 2 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 10:40 143506006 Mjölby IBK - Vetlanda IBF 3 - 5 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 14:20 143506007 Träslövsläge IF - Lindås Waves 2 Svart 1 - 0 Lars Östh, William Säleby Norrahammars Sporthall
2018-03-24 15:00 143506008 IK Zenith - Mjölby IBK 1 - 1 Simon Jansson, Tonni Boström Norrahammars Sporthall
2018-03-24 19:20 143506009 Vetlanda IBF - IK Zenith 2 - 6 Lars Östh, William Säleby Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 19:20 143506010 Lindås Waves 2 Svart - Mjölby IBK 1 - 1 Ida Martinsson, Klara Einarsson KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Träslövsläge IF 4 4 0 0 11-1 10 12
2. IK Zenith 4 2 1 1 9-5 4 7
3. Vetlanda IBF 4 2 0 2 11-16 -5 6
4. Mjölby IBK 4 0 2 2 5-10 -5 2
5. Lindås Waves 2 Svart 4 0 1 3 3-7 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC F13 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 11:45 143507003 Alvesta IBK - KaRo IBF 3 - 1 Calle Sjövall, Liam Quistander Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 11:45 143507002 Nässjö IBF - Hindås IBK 4 - 5 Ida Martinsson, Klara Einarsson Norrahammars Sporthall
2018-03-25 11:45 143507001 Hovslätts IK - Lindås Waves 2 Svart 0 - 3 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Slutspel
FPC F13 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 08:45 1/8-final 1 143500001 Täby FC - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Norrahammars Sporthall
2018-03-25 08:45 1/8-final 4 143500004 Jönköpings IK - IK Zenith 3 - 1 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Stadsgården, Råslätt
2018-03-25 09:30 1/8-final 2 143500002 Lindome IBK - Huddinge IBS 6 - 0 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Norrahammars Sporthall
2018-03-25 09:30 1/8-final 3 143500003 Träslövsläge IF - Fröjereds IF 5 - 2 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Stadsgården, Råslätt
2018-03-25 09:30 1/8-final 5 143500005 IBF Tranås - Nordmarkens IBF 1 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 09:30 1/8-final 6 143500006 Hjulsbro IK - Vetlanda IBF 10 - 1 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 09:30 1/8-final 7 143500007 Mullsjö AIS - Husqvarna IK 3 - 4 e.str. Artem Zolotar, Tamuz Hidir Huskvarna Sporthall A
2018-03-25 09:30 1/8-final 8 143500008 Pixbo Wallenstam IBF - SSG IF 6 - 5 e.str. Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 12:30 Kvartsfinal 1 143500009 Lindome IBK - Täby FC 5 - 1 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 12:30 Kvartsfinal 2 143500010 Jönköpings IK - Träslövsläge IF 5 - 2 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 12:30 Kvartsfinal 3 143500011 Hjulsbro IK - Nordmarkens IBF 1 - 0 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 13:15 Kvartsfinal 4 143500012 Pixbo Wallenstam IBF - Husqvarna IK 3 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Huskvarna Sporthall A
2018-03-25 15:30 Semifinal 1 143500013 Jönköpings IK - Lindome IBK 2 - 1 e.str. Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 15:30 Semifinal 2 143500014 Pixbo Wallenstam IBF - Hjulsbro IK 0 - 1 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 17:00 Final 143500015 Hjulsbro IK - Jönköpings IK 2 - 0 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC F13 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 13:15 Kvartsfinal 1 143509001 Ljungby IB - IBK Husar 1 - 2 e.str. Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 13:15 Kvartsfinal 2 143509002 Craftstadens IBK - Mjölby IBK 0 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 14:00 Kvartsfinal 3 143509003 Lindås Waves 1 Vit - Skillingaryds IK 4 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 14:00 Kvartsfinal 4 143509004 Värnamo IK - Floda IBK 2 - 0 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 16:15 Semifinal 1 143509005 Mjölby IBK - IBK Husar 1 - 2 Simon Olsson, Sean Norouz Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 16:15 Semifinal 2 143509006 Värnamo IK - Lindås Waves 1 Vit 0 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 17:45 Final 143509007 Lindås Waves 1 Vit - IBK Husar 2 - 0 Simon Olsson, Sean Norouz Attarpsskolans Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis