Fair Play Cup Flickor 11 (2017/18)

Gruppspel
FPC F11 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 08:40 143701001 Bankeryds Skid o MK - Varla IBK 1 5 - 2 Ulrika Harrysson, Anna Sandberg / Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 08:40 143701002 IBK Lockerud Mariestad 1 - FBC Lerum 6 - 2 Ida Martinsson, Klara Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 08:40 143701003 Hovslätts IK - IBF Tranås 3 - 1 Simon Olsson, Sean Norouz Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 13:40 143701004 FBC Lerum - Bankeryds Skid o MK 2 - 1 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 13:40 143701005 Varla IBK 1 - Hovslätts IK 1 - 2 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 13:40 143701006 IBF Tranås - IBK Lockerud Mariestad 1 0 - 11 Ida Martinsson, Klara Einarsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 18:00 143701008 Varla IBK 1 - IBF Tranås 2 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Kålgårdshallen
2018-03-24 18:40 143701007 Hovslätts IK - FBC Lerum 2 - 0 Anders Everstrand, Thomas Atting Kålgårdshallen
2018-03-24 19:20 143701009 Bankeryds Skid o MK - IBK Lockerud Mariestad 1 2 - 7 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 10:15 143701010 IBF Tranås - Bankeryds Skid o MK 1 - 4 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 10:15 143701011 IBK Lockerud Mariestad 1 - Hovslätts IK 2 - 1 Ida Martinsson, Klara Einarsson Norrahammars Sporthall
2018-03-25 10:15 143701012 FBC Lerum - Varla IBK 1 6 - 1 Calle Sjövall, Liam Quistander Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 14:00 143701014 FBC Lerum - IBF Tranås 2 - 0 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Norrahammars Sporthall
2018-03-25 14:00 143701015 Varla IBK 1 - IBK Lockerud Mariestad 1 1 - 9 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Kålgårdshallen
2018-03-25 14:45 143701013 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK 2 - 3 Anna Sandberg / Karlsson, Ulrika Harrysson Norrahammars Sporthall
FPC F11 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 09:20 143702002 Östra SK Jönköping - Hovshaga AIF 2 - 6 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 10:40 143702001 Fagerhult Habo IBK - IBK Lockerud Mariestad 2 6 - 5 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Kålgårdshallen
2018-03-24 11:20 143702003 Skövde IBF - Jönköpings IK 1 4 - 4 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Kålgårdshallen
2018-03-24 15:40 143702004 Hovshaga AIF - Fagerhult Habo IBK 2 - 0 Simon Jansson, Tonni Boström Norrahammars Sporthall
2018-03-24 16:20 143702005 IBK Lockerud Mariestad 2 - Skövde IBF 1 - 4 Simon Jansson, Tonni Boström Norrahammars Sporthall
2018-03-24 17:00 143702006 Jönköpings IK 1 - Östra SK Jönköping 1 - 5 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Norrahammars Sporthall
2018-03-24 20:00 143702007 Skövde IBF - Hovshaga AIF 4 - 0 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 20:00 143702008 IBK Lockerud Mariestad 2 - Jönköpings IK 1 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 20:40 143702009 Fagerhult Habo IBK - Östra SK Jönköping 1 - 4 Anna Sandberg / Karlsson, Alexia Rasmussen Kålgårdshallen
2018-03-25 12:30 143702010 Jönköpings IK 1 - Fagerhult Habo IBK 1 - 3 Anna Sandberg / Karlsson, Ulrika Harrysson Norrahammars Sporthall
2018-03-25 13:15 143702011 Östra SK Jönköping - Skövde IBF 1 - 0 Annie Ankarberg, Annie Nordmark KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 13:15 143702012 Hovshaga AIF - IBK Lockerud Mariestad 2 0 - 0 Anna Sandberg / Karlsson, Alexia Rasmussen Norrahammars Sporthall
2018-03-25 15:30 143702015 IBK Lockerud Mariestad 2 - Östra SK Jönköping 3 - 1 Lars Östh, William Säleby Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 17:00 143702013 Fagerhult Habo IBK - Skövde IBF 3 - 5 Simon Olsson, Sean Norouz Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 17:00 143702014 Hovshaga AIF - Jönköpings IK 1 3 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Attarpsskolans Sporthall A-hall
FPC F11 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 08:40 143703001 Fröjereds IF - Varla IBK 2 5 - 0 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 09:20 143703003 S/W 2010 - Vetlanda IBF 6 - 0 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 10:00 143703002 Jönköpings IK 2 - Husqvarna IK 12 - 0 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 13:40 143703004 Husqvarna IK - Fröjereds IF 0 - 4 Lars Östh, William Säleby Norrahammars Sporthall
2018-03-24 14:20 143703006 Vetlanda IBF - Jönköpings IK 2 2 - 6 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 15:00 143703005 Varla IBK 2 - S/W 2010 0 - 4 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 18:00 143703007 S/W 2010 - Husqvarna IK 8 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Norrahammars Sporthall
2018-03-24 18:40 143703009 Fröjereds IF - Jönköpings IK 2 3 - 1 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Norrahammars Sporthall
2018-03-24 19:20 143703008 Varla IBK 2 - Vetlanda IBF Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 11:00 143703010 Vetlanda IBF - Fröjereds IF 0 - 4 Ida Martinsson, Klara Einarsson Norrahammars Sporthall
2018-03-25 11:00 143703012 Husqvarna IK - Varla IBK 2 Anna Sandberg / Karlsson, Alexia Rasmussen Kålgårdshallen
2018-03-25 11:45 143703011 Jönköpings IK 2 - S/W 2010 6 - 2 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Kålgårdshallen
2018-03-25 14:00 143703013 Fröjereds IF - S/W 2010 2 - 0 Ida Martinsson, Klara Einarsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 14:00 143703015 Varla IBK 2 - Jönköpings IK 2 3 - 6 Anders Everstrand, Thomas Atting Huskvarna Sporthall A
2018-03-25 14:45 143703014 Husqvarna IK - Vetlanda IBF 1 - 2 Ida Martinsson, Klara Einarsson Jönköpings Idrottshus C-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis