Fair Play Cup Pojkar 16 (2017/18)

Gruppspel
FPC P16 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 21:20 144301001 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 1 - 4 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-06 21:20 144301002 Partille IBS/FBC - Hovshaga AIF 2 4 - 0 Linus Sandberg, Senad Hamula Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 08:40 144301003 Hovslätts IK - Partille IBS/FBC 3 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 08:40 144301004 Emmaljunga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom 0 - 6 Hans Bylund, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 14:20 144301005 Hovshaga AIF 2 - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 14:20 144301006 Emmaljunga GOIF - Hovslätts IK 0 - 11 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 16:20 144301008 Hovshaga AIF 2 - Emmaljunga GOIF 3 - 1 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 17:00 144301007 FBC Kalmarsund Ungdom - Partille IBS/FBC 1 - 12 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 21:20 144301009 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 2 5 - 4 Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 21:20 144301010 Partille IBS/FBC - Emmaljunga GOIF 15 - 1 Kjell Persson, Paul Arnebert KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 4 4 0 0 23-6 17 12
2. Partille IBS/ FBC 4 3 0 1 32-5 27 9
3. FBC Kalmarsund Ungdom 4 2 0 2 11-18 -7 6
4. Hovshaga AIF 2 4 1 0 3 9-13 -4 3
5. Emmaljunga GOIF 4 0 0 4 2-35 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P16 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 20:40 144302001 Hovshaga AIF 1 - Jönköpings IK Ungdom 4 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-06 21:20 144302002 Vinbergs IBS - Ingelstad IBK 3 - 1 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 08:40 144302003 Jönköpings IK Ungdom - Vinbergs IBS 3 - 2 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 08:40 144302004 FBC Karlskrona - Hovshaga AIF 1 1 - 11 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 13:40 144302005 Ingelstad IBK - Hovshaga AIF 1 3 - 10 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 14:20 144302006 FBC Karlskrona - Jönköpings IK Ungdom 0 - 4 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 17:00 144302007 Hovshaga AIF 1 - Vinbergs IBS 3 - 2 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-07 17:00 144302008 Ingelstad IBK - FBC Karlskrona 3 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 21:20 144302009 Jönköpings IK Ungdom - Ingelstad IBK 7 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 21:20 144302010 Vinbergs IBS - FBC Karlskrona 5 - 2 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 1 4 4 0 0 28-9 19 12
2. Jönköpings IK Ungdom 4 3 0 1 17-8 9 9
3. Vinbergs IBS 4 2 0 2 12-9 3 6
4. Ingelstad IBK 4 1 0 3 9-22 -13 3
5. FBC Karlskrona 4 0 0 4 5-23 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC P16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 08:00 1/8-final 1 144300001 Hovshaga AIF 2 - FBC Karlskrona 6 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Sandagymnasiet Huskvarna
2018-04-08 08:00 1/8-final 3 144300003 Ingelstad IBK - Emmaljunga GOIF 2 - 1 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Norrahammars Sporthall
2018-04-08 11:45 Kvartsfinal 3 144300011 Partille IBS/FBC - Vinbergs IBS 3 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Campus Arena
2018-04-08 11:45 Kvartsfinal 4 144300012 Jönköpings IK Ungdom - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 0 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Sandagymnasiet Huskvarna
2018-04-08 12:30 Kvartsfinal 1 144300009 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 2 7 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-08 12:30 Kvartsfinal 2 144300010 Hovshaga AIF 1 - Ingelstad IBK 7 - 0 Adam Turesson, Jonathan Turesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-08 17:00 Semifinal 1 144300013 Hovslätts IK - Jönköpings IK Ungdom 0 - 2 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-08 17:00 Semifinal 2 144300014 Hovshaga AIF 1 - Partille IBS/FBC 7 - 1 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-08 18:30 Final 144300015 Hovshaga AIF 1 - Jönköpings IK Ungdom 2 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis