Fair Play Cup Pojkar 14 (2017/18)

Gruppspel
FPC P14 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 20:00 144501001 Vimmerby IBK - Carlshamns IBK 1 2 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-06 20:00 144501002 Bankeryds SMK - Frillesås FF 4 - 3 Hans Bylund, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 10:40 144501003 Vimmerby IBK - Bankeryds SMK 2 - 3 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 10:40 144501004 Carlshamns IBK 1 - Frillesås FF 5 - 2 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 16:20 144501005 Bankeryds SMK - Carlshamns IBK 1 5 - 6 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 16:20 144501006 Frillesås FF - Vimmerby IBK 6 - 1 Mats Hällgren, Dennis Wagermark KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Carlshamns IBK 1 3 3 0 0 14-9 5 9
2. Bankeryds SMK 3 2 0 1 12-11 1 6
3. Frillesås FF 3 1 0 2 11-10 1 3
4. Vimmerby IBK 3 0 0 3 5-12 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 20:00 144502001 IBF Älvstranden 1 Vit - Ingelstad IBK 0 - 15 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Huskvarna Sporthall A
2018-04-06 20:00 144502002 Varla IBK 1 Lila - Nässjö IBF 5 - 0 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 11:20 144502003 IBF Älvstranden 1 Vit - Varla IBK 1 Lila 0 - 8 Adam Turesson, Jonathan Turesson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 11:20 144502004 Ingelstad IBK - Nässjö IBF 6 - 2 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 18:00 144502005 Varla IBK 1 Lila - Ingelstad IBK 0 - 4 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 18:00 144502006 Nässjö IBF - IBF Älvstranden 1 Vit 8 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingelstad IBK 3 3 0 0 25-2 23 9
2. Varla IBK 1 Lila 3 2 0 1 13-4 9 6
3. Nässjö IBF 3 1 0 2 10-13 -3 3
4. IBF Älvstranden 1 Vit 3 0 0 3 2-31 -29 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 20:40 144503001 Månsarps IBK - Nykvarns IF 1 - 8 Linus Sandberg, Senad Hamula Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-06 21:20 144503002 Lagan IBK - IBF Göteborg 4 - 8 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 10:40 144503003 Månsarps IBK - Lagan IBK 1 - 3 Adam Turesson, Jonathan Turesson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 10:40 144503004 Nykvarns IF - IBF Göteborg 9 - 2 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 18:00 144503005 Lagan IBK - Nykvarns IF 1 - 9 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 18:00 144503006 IBF Göteborg - Månsarps IBK 3 - 4 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 3 3 0 0 26-4 22 9
2. IBF Göteborg 3 1 0 2 13-17 -4 3
3. Månsarps IBK 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. Lagan IBK 3 1 0 2 8-18 -10 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:00 144504001 Fagerhult Habo IBK - Fröjereds IF 2 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-06 21:20 144504002 Växjö IBK Utveckling - Rydboholms SK 3 - 2 Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 08:00 144504004 Visby IBK 2 - Fagerhult Habo IBK 0 - 6 Hans Bylund, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 09:20 144504003 Fröjereds IF - Växjö IBK Utveckling 1 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 11:20 144504005 Rydboholms SK - Fagerhult Habo IBK 1 - 6 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 11:20 144504006 Visby IBK 2 - Fröjereds IF 4 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 16:20 144504007 Fagerhult Habo IBK - Växjö IBK Utveckling 2 - 2 Jack Fridh, Mattias Zeilon Kålgårdshallen
2018-04-07 17:00 144504008 Rydboholms SK - Visby IBK 2 6 - 2 Jack Fridh, Mattias Zeilon Kålgårdshallen
2018-04-07 20:00 144504009 Fröjereds IF - Rydboholms SK 5 - 3 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-07 20:00 144504010 Växjö IBK Utveckling - Visby IBK 2 4 - 1 Anders A Nilsson, Sebastian Kullander Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 4 3 1 0 11-6 5 10
2. Fagerhult Habo IBK 4 2 2 0 16-5 11 8
3. Fröjereds IF 4 1 1 2 11-11 0 4
4. Rydboholms SK 4 1 0 3 12-16 -4 3
5. Visby IBK 2 4 1 0 3 7-19 -12 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 20:40 144505001 FBC Karlskrona - IBF Älvstranden 2 Svart 1 - 1 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-06 20:40 144505002 IBK Lockerud Mariestad - Bankeryds SMK 2 4 - 3 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 13:00 144505003 FBC Karlskrona - IBK Lockerud Mariestad 2 - 5 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 13:00 144505004 IBF Älvstranden 2 Svart - Bankeryds SMK 2 7 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 20:00 144505005 IBK Lockerud Mariestad - IBF Älvstranden 2 Svart 0 - 5 Gustav Perman, Anders Thurfjell Kålgårdshallen
2018-04-07 20:00 144505006 Bankeryds SMK 2 - FBC Karlskrona 5 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Campus Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Älvstranden 2 Svart 3 2 1 0 13-2 11 7
2. IBK Lockerud Mariestad 3 2 0 1 9-10 -1 6
3. Bankeryds SMK 2 3 1 0 2 9-13 -4 3
4. FBC Karlskrona 3 0 1 2 5-11 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 20:00 144506001 Craftstadens IBK - IK Zenith 4 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-06 20:00 144506002 Jönköpings IK - Ledberg IBF 1 - 2 Paul Arnebert, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 11:20 144506003 Craftstadens IBK - Jönköpings IK 0 - 0 Jack Fridh, Mattias Zeilon Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 11:20 144506004 IK Zenith - Ledberg IBF 2 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 19:20 144506005 Jönköpings IK - IK Zenith 2 - 2 Nickolai Larm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 19:20 144506006 Ledberg IBF - Craftstadens IBK 3 - 0 Hans Bylund, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledberg IBF 3 3 0 0 8-3 5 9
2. IK Zenith 3 0 2 1 8-9 -1 2
3. Craftstadens IBK 3 0 2 1 4-7 -3 2
4. Jönköpings IK 3 0 2 1 3-4 -1 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:00 144507001 Hovslätts IK - Kärra IBK 7 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-06 18:00 144507002 Fliseryds IBK - Carlshamns IBK 2 Svart 0 - 3 Nicklas Bard, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 12:00 144507003 Hovslätts IK - Fliseryds IBK 8 - 2 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 12:00 144507004 Kärra IBK - Carlshamns IBK 2 Svart 1 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 18:40 144507005 Fliseryds IBK - Kärra IBK 3 - 1 Simon Isaksson, William Eriksson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 18:40 144507006 Carlshamns IBK 2 Svart - Hovslätts IK 2 - 4 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 3 2 1 0 19-11 8 7
2. Carlshamns IBK 2 Svart 3 1 1 1 6-5 1 4
3. Fliseryds IBK 3 1 0 2 5-12 -7 3
4. Kärra IBK 3 0 2 1 9-11 -2 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 20:40 144508001 Alvesta IBK - Partille IBS 2 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-06 20:40 144508002 Tenhults IF - Vallentuna IBK 2 - 2 Paul Arnebert, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 13:00 144508003 Alvesta IBK - Tenhults IF 4 - 1 Gustav Perman, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-07 13:00 144508004 Partille IBS - Vallentuna IBK 1 - 1 Nickolai Larm, Ivan Vovk Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 20:40 144508005 Tenhults IF - Partille IBS 4 - 2 Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 20:40 144508006 Vallentuna IBK - Alvesta IBK 4 - 1 Paul Arnebert, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK 3 1 2 0 7-4 3 5
2. Tenhults IF 3 1 1 1 7-8 -1 4
3. Partille IBS 3 1 1 1 7-7 0 4
4. Alvesta IBK 3 1 0 2 7-9 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 grupp I
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 21:20 144509002 Särö IBK - Olofströms IBK 2 - 0 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 08:00 144509001 Visby IBK 1 - IF Ariel P03 4 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 10:40 144509003 IF Ariel P03 - Särö IBK 3 - 4 Bjarne Olsen, Ebba Bladh KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 10:40 144509004 Varla IBK 2 Svart - Visby IBK 1 1 - 2 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 15:00 144509005 Olofströms IBK - Visby IBK 1 6 - 3 Gustav Perman, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 15:00 144509006 Varla IBK 2 Svart - IF Ariel P03 3 - 0 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 18:40 144509007 Visby IBK 1 - Särö IBK 2 - 7 Nickolai Larm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 18:40 144509008 Olofströms IBK - Varla IBK 2 Svart 2 - 1 Hans Bylund, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 21:20 144509009 IF Ariel P03 - Olofströms IBK 2 - 4 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 21:20 144509010 Särö IBK - Varla IBK 2 Svart 3 - 0 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Särö IBK 4 4 0 0 16-5 11 12
2. Olofströms IBK 4 3 0 1 12-8 4 9
3. Varla IBK 2 Svart 4 1 0 3 5-7 -2 3
4. IF Ariel P03 4 1 0 3 11-15 -4 3
5. Visby IBK 1 4 1 0 3 11-20 -9 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC P14 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 11:45 144511003 FBC Karlskrona - Visby IBK 2 10 - 0 Nickolai Larm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-08 11:45 144511002 Kärra IBK - Visby IBK 1 8 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-08 11:45 144511001 Vimmerby IBK - IBF Älvstranden 1 Vit 6 - 2 Hans Bylund, Adam Nikolausson Kålgårdshallen
Slutspel
FPC P14 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 08:00 1/8-final 1 144500001 Vallentuna IBK - Olofströms IBK 4 - 0 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 08:00 1/8-final 7 144500007 Ingelstad IBK - Carlshamns IBK 2 Svart 2 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 08:45 1/8-final 3 144500003 Ledberg IBF - Fagerhult Habo IBK 6 - 0 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 08:45 1/8-final 4 144500004 IBF Älvstranden 2 Svart - Bankeryds SMK 4 - 3 e.str. Claes Waernholm, Malin Gelin Sandagymnasiet Huskvarna
2018-04-08 08:45 1/8-final 8 144500008 Carlshamns IBK 1 - Tenhults IF 4 - 6 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 09:30 1/8-final 2 144500002 Hovslätts IK - Varla IBK 1 Lila 6 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-08 09:30 1/8-final 5 144500005 Växjö IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad 2 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Sandagymnasiet Huskvarna
2018-04-08 09:30 1/8-final 6 144500006 Nykvarns IF - Särö IBK 6 - 0 Jack Fridh, Mattias Zeilon Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 1 144500009 Hovslätts IK - Vallentuna IBK 5 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 2 144500010 IBF Älvstranden 2 Svart - Ledberg IBF 0 - 4 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 3 144500011 Nykvarns IF - Växjö IBK Utveckling 4 - 0 Jack Fridh, Mattias Zeilon Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 4 144500012 Tenhults IF - Ingelstad IBK 2 - 1 e.str. Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 16:15 Semifinal 1 144500013 Ledberg IBF - Hovslätts IK 4 - 0 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 16:15 Semifinal 2 144500014 Tenhults IF - Nykvarns IF 1 - 6 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 18:30 Final 144500015 Nykvarns IF - Ledberg IBF 2 - 5 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC P14 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 08:00 1/8-final 5 144510005 Månsarps IBK - Varla IBK 2 Svart 2 - 4 Hans Bylund, Adam Nikolausson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 08:45 1/8-final 1 144510001 Bankeryds SMK 2 - Jönköpings IK 1 - 4 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Norrahammars Sporthall
2018-04-08 08:45 1/8-final 4 144510004 Nässjö IBF - Lagan IBK 3 - 5 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 08:45 1/8-final 6 144510006 Partille IBS - Alvesta IBK 3 - 0 Hans Bylund, Adam Nikolausson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 09:30 1/8-final 2 144510002 Fröjereds IF - IF Ariel P03 7 - 4 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Norrahammars Sporthall
2018-04-08 09:30 1/8-final 7 144510007 IK Zenith - Fliseryds IBK 5 - 1 Nicklas Bard, Josef Bard Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 09:30 1/8-final 8 144510008 IBF Göteborg - Craftstadens IBK 5 - 4 e.str. Gustav Perman, Anders Thurfjell KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 10:15 1/8-final 3 144510003 Frillesås FF - Rydboholms SK 6 - 2 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Norrahammars Sporthall
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 1 144510009 Fröjereds IF - Jönköpings IK 2 - 4 e.str. Annie Ankarberg, Annie Nordmark Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 2 144510010 Lagan IBK - Frillesås FF 2 - 5 Adam Turesson, Jonathan Turesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 3 144510011 Partille IBS - Varla IBK 2 Svart 2 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 13:15 Kvartsfinal 4 144510012 IBF Göteborg - IK Zenith 0 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-08 16:15 Semifinal 1 144510013 Frillesås FF - Jönköpings IK 0 - 8 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Kålgårdshallen
2018-04-08 17:00 Semifinal 2 144510014 IK Zenith - Partille IBS 3 - 1 Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 18:30 Final 144510015 IK Zenith - Jönköpings IK 1 - 4 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis