Fair Play Cup Pojkar 13 (2017/18)

Gruppspel
FPC P13 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 144601002 FBC Lerum - Hovmantorps GOIF 3 - 7 Calle Sjövall, Liam Quistander Kålgårdshallen
2018-03-23 18:40 144601001 Bankeryds Skid o MK - CL98IC 1 - 6 Calle Sjövall, Liam Quistander Kålgårdshallen
2018-03-24 08:40 144601003 Bankeryds Skid o MK - FBC Lerum 1 - 5 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-24 08:40 144601004 CL98IC - Hovmantorps GOIF 2 - 2 Calle Sjövall, Liam Quistander Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 15:40 144601005 FBC Lerum - CL98IC 3 - 2 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 15:40 144601006 Hovmantorps GOIF - Bankeryds Skid o MK 9 - 0 Simon Olsson, Sean Norouz KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovmantorps GOIF 3 2 1 0 18-5 13 7
2. FBC Lerum 3 2 0 1 11-10 1 6
3. CL98IC 3 1 1 1 10-6 4 4
4. Bankeryds Skid o MK 3 0 0 3 2-20 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P13 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 19:20 144602001 IF Ariel - Växjö IBK Utveckling 3 - 5 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-23 19:20 144602002 Gränna AIS - IBF Backadalen 1 Blå 3 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 09:20 144602003 IF Ariel - Gränna AIS 1 - 4 Hampus Larsson, Oscar Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 09:20 144602004 Växjö IBK Utveckling - IBF Backadalen 1 Blå 5 - 2 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 16:20 144602005 Gränna AIS - Växjö IBK Utveckling 6 - 1 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 16:20 144602006 IBF Backadalen 1 Blå - IF Ariel 1 - 4 Simon Olsson, Sean Norouz KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gränna AIS 3 3 0 0 13-3 10 9
2. Växjö IBK Utveckling 3 2 0 1 11-11 0 6
3. IF Ariel 3 1 0 2 8-10 -2 3
4. IBF Backadalen 1 Blå 3 0 0 3 4-12 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P13 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:40 144603001 IBF Göteborg - Kinna IBK 7 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-23 19:20 144603002 Hovslätts IK 2 - Västerås IBS Ung 2 - 6 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 10:00 144603003 IBF Göteborg - Hovslätts IK 2 2 - 0 Hampus Larsson, Oscar Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 10:00 144603004 Kinna IBK - Västerås IBS Ung 0 - 8 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 16:20 144603005 Hovslätts IK 2 - Kinna IBK 4 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 16:20 144603006 Västerås IBS Ung - IBF Göteborg 8 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung 3 3 0 0 22-5 17 9
2. IBF Göteborg 3 2 0 1 12-11 1 6
3. Hovslätts IK 2 3 1 0 2 6-10 -4 3
4. Kinna IBK 3 0 0 3 5-19 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P13 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 144604001 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Waves 7 - 0 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Huskvarna Sporthall A
2018-03-23 18:40 144604002 Jönköpings IK 2 - Fagerhult Habo IBK U 2 8 - 2 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 08:40 144604004 Lindås Waves - Fagerhult Habo IBK U 2 4 - 4 Lars Östh, William Säleby Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 09:20 144604003 Pixbo Wallenstam IBF - Jönköpings IK 2 3 - 2 Lars Östh, William Säleby Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 15:40 144604005 Jönköpings IK 2 - Lindås Waves 1 - 3 Hampus Larsson, Oscar Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 15:40 144604006 Fagerhult Habo IBK U 2 - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 10 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 3 0 0 20-4 16 9
2. Lindås Waves 3 1 1 1 7-12 -5 4
3. Jönköpings IK 2 3 1 0 2 11-8 3 3
4. Fagerhult Habo IBK U 2 3 0 1 2 8-22 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P13 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 144605001 Alvesta IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 6 Lars Östh, William Säleby KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-23 18:40 144605002 Hovslätts IK 1 - IBF Backadalen 2 Röd 7 - 3 Lars Östh, William Säleby KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-24 08:00 144605003 Alvesta IBK - Hovslätts IK 1 4 - 6 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 08:00 144605004 IBK Lockerud Mariestad - IBF Backadalen 2 Röd 5 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Norrahammars Sporthall
2018-03-24 16:20 144605005 Hovslätts IK 1 - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 16:20 144605006 IBF Backadalen 2 Röd - Alvesta IBK 2 - 8 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 1 3 2 1 0 17-11 6 7
2. Alvesta IBK 3 2 0 1 19-14 5 6
3. IBK Lockerud Mariestad 3 1 1 1 15-13 2 4
4. IBF Backadalen 2 Röd 3 0 0 3 7-20 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P13 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 19:20 144606001 Täby FC - Lindome IBK 4 - 1 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Huskvarna Sporthall A
2018-03-23 20:00 144606002 Jönköpings IK 1 - Fagerhult Habo IBK U 1 4 - 0 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 08:40 144606003 Täby FC - Jönköpings IK 1 4 - 2 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 08:40 144606004 Lindome IBK - Fagerhult Habo IBK U 1 3 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Norrahammars Sporthall
2018-03-24 15:40 144606005 Jönköpings IK 1 - Lindome IBK 6 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 15:40 144606006 Fagerhult Habo IBK U 1 - Täby FC 1 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 10-4 6 9
2. Jönköpings IK 1 3 2 0 1 12-4 8 6
3. Lindome IBK 3 1 0 2 4-12 -8 3
4. Fagerhult Habo IBK U 1 3 0 0 3 3-9 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P13 grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 18:00 144607001 SSG IF - Varla IBK 2 - 2 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Stadsgården, Råslätt
2018-03-23 18:40 144607002 Värnamo IK - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 3 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 09:20 144607003 SSG IF - Värnamo IK 1 - 9 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Norrahammars Sporthall
2018-03-24 09:20 144607004 Varla IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 2 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 17:00 144607005 Värnamo IK - Varla IBK 6 - 2 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 17:00 144607006 FBC Kalmarsund Ungdom - SSG IF 0 - 2 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK 3 3 0 0 21-6 15 9
2. Varla IBK 3 1 1 1 9-10 -1 4
3. SSG IF 3 1 1 1 5-11 -6 4
4. FBC Kalmarsund Ungdom 3 0 0 3 5-13 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P13 grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 19:20 144608001 KaRo IBF - S/W 2010 2 - 5 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-23 20:00 144608002 Träslövsläge IF - STC Kungälvs IBK 1 Svart 1 - 0 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 08:40 144608003 KaRo IBF - Träslövsläge IF 0 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 09:20 144608004 S/W 2010 - STC Kungälvs IBK 1 Svart 0 - 7 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-24 17:00 144608005 Träslövsläge IF - S/W 2010 5 - 1 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 17:00 144608006 STC Kungälvs IBK 1 Svart - KaRo IBF 7 - 0 Hampus Larsson, Oscar Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Träslövsläge IF 3 3 0 0 8-1 7 9
2. STC Kungälvs IBK 1 Svart 3 2 0 1 14-1 13 6
3. S/ W 2010 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. KaRo IBF 3 0 0 3 2-14 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC P13 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 08:00 1/8-final 3 144600003 Västerås IBS Ung - Varla IBK 6 - 2 Lars Östh, William Säleby Kålgårdshallen
2018-03-25 08:00 1/8-final 5 144600005 Hovslätts IK 1 - FBC Lerum 1 - 2 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Stadsgården, Råslätt
2018-03-25 08:00 1/8-final 6 144600006 Täby FC - Växjö IBK Utveckling 5 - 3 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Norrahammars Sporthall
2018-03-25 08:45 1/8-final 1 144600001 Hovmantorps GOIF - Alvesta IBK 3 - 6 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 08:45 1/8-final 2 144600002 Gränna AIS - Jönköpings IK 1 4 - 7 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 08:45 1/8-final 4 144600004 Pixbo Wallenstam IBF - STC Kungälvs IBK 1 Svart 4 - 3 Lars Östh, William Säleby Kålgårdshallen
2018-03-25 08:45 1/8-final 7 144600007 Värnamo IK - IBF Göteborg 5 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 08:45 1/8-final 8 144600008 Träslövsläge IF - Lindås Waves 1 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 11:45 Kvartsfinal 1 144600009 Jönköpings IK 1 - Alvesta IBK 4 - 3 e.str. Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 11:45 Kvartsfinal 2 144600010 Pixbo Wallenstam IBF - Västerås IBS Ung 2 - 3 e.str. Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 11:45 Kvartsfinal 3 144600011 Täby FC - FBC Lerum 3 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 11:45 Kvartsfinal 4 144600012 Lindås Waves - Värnamo IK 3 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 14:00 Semifinal 1 144600013 Västerås IBS Ung - Jönköpings IK 1 4 - 2 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 14:00 Semifinal 2 144600014 Värnamo IK - Täby FC 3 - 6 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 16:15 Final 144600015 Täby FC - Västerås IBS Ung 1 - 2 Simon Jansson, Tonni Boström Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC P13 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 08:00 1/8-final 1 144609001 CL98IC - IBF Backadalen 2 Röd 8 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 08:00 1/8-final 2 144609002 IF Ariel - Fagerhult Habo IBK U 1 4 - 5 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 08:00 1/8-final 3 144609003 Hovslätts IK 2 - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 6 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Huskvarna Sporthall A
2018-03-25 08:00 1/8-final 4 144609004 Jönköpings IK 2 - KaRo IBF 7 - 0 Annie Ankarberg, Annie Nordmark KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 08:00 1/8-final 5 144609005 IBK Lockerud Mariestad - Bankeryds Skid o MK 3 - 1 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 08:00 1/8-final 6 144609006 Lindome IBK - IBF Backadalen 1 Blå 2 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 08:00 1/8-final 7 144609007 SSG IF - Kinna IBK 4 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 08:00 1/8-final 8 144609008 S/W 2010 - Fagerhult Habo IBK U 2 0 - 1 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 1 144609009 Fagerhult Habo IBK U 1 - CL98IC 0 - 9 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 2 144609010 Jönköpings IK 2 - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 1 e.str. Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 3 144609011 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 6 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 4 144609012 Fagerhult Habo IBK U 2 - SSG IF 2 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 15:30 Semifinal 2 144609014 SSG IF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 4 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Norrahammars Sporthall
2018-03-25 16:15 Semifinal 1 144609013 Jönköpings IK 2 - CL98IC 1 - 2 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Norrahammars Sporthall
2018-03-25 17:45 Final 144609015 IBK Lockerud Mariestad - CL98IC 3 - 1 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Norrahammars Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis