Pantamera Ljusröd Svår (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 11:30 150308006 Huddinge IBS - Täby FC 5 - 2 Petra Dynesius, Jakob Nima Tomtbergahallen
2017-09-30 16:15 150308001 Bromma KFUK-KFUM - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Erik Palmertz, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-10-01 11:30 150308007 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 3 - 6 Daniel Mårtensson, Daniel Eklund Tyresöhallen
2017-10-01 14:30 150308004 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 1 - 2 Per Calmén, Mats Andersson Hässelbyhallen
2017-10-01 15:15 150308005 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK 18 - 1 Lucas Edberg, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2017-10-01 17:00 150308003 Värmdö IF - FBI Tullinge 4 - 4 Jimmy Rittervall, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-10-07 16:45 150308013 Tungelsta IF - Rotebro IS IBK 4 - 2 Daniel Enkulla, Svedje Ohlson Tungelsta Sporthall
2017-10-07 18:45 150308009 FBI Tullinge - Bromma KFUK-KFUM 7 - 1 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Tullingehallen
2017-10-08 09:00 150308014 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 2 - 4 Johan Hessing, Marco Svenström Tyresöhallen
2017-10-08 12:45 150308012 Täby FC - Hässelby SK IBK 8 - 3 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2017-10-08 16:00 150308008 Bele Barkarby IF IBF - Erikslunds KF 2 - 4 Magnus Berg, Daniel Eklund Björkebyhallen
2017-12-09 16:30 150308011 Vendelsö IK - Värmdö IF 2 - 8 Svedje Ohlson, Oscar Olsson Berglund Söderbymalmskolan
2017-10-14 12:00 150308020 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2017-10-14 12:45 150308021 Rotebro IS IBK - Huddinge IBS 9 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Rotebrohallen (Nya)
2017-10-14 16:45 150308019 Värmdö IF - Tungelsta IF 3 - 3 Leif Karlsson, Martin Johansson Värmdö sporthall
2017-10-14 19:45 150308017 Bromma KFUK-KFUM - Vendelsö IK 1 - 5 Lars Reuterhagen, Mikael Wiklund Stora Mossen 1
2017-10-15 15:45 150308016 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge 7 - 5 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-11-15 18:30 150308015 Erikslunds KF - Vallentuna IBK 10 - 2 Lucas Edberg, Daniel Eklund Erikslundshallen
2017-10-20 19:15 150308027 Huddinge IBS - Värmdö IF 6 - 3 Theodore Hurtig, Hampus Viking Kvarnbergshallen
2017-10-21 11:30 150308024 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Mats Andersson Torvalla Träningshall
2017-10-21 14:45 150308025 Tungelsta IF - Bromma KFUK-KFUM 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Johan Larsson Tungelsta Sporthall
2017-10-21 19:00 150308022 FBI Tullinge - Erikslunds KF 2 - 2 Mikael Wiklund, Paulina Thunvall Tullingehallen
2017-10-22 12:00 150308028 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 6 - 1 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-11-27 20:00 150308023 Farsta IBK - Vallentuna IBK 2 - 2 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Farstahallen 3
2017-10-27 18:45 150308033 Bromma KFUK-KFUM - Huddinge IBS 9 - 8 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2017-10-28 13:30 150308029 Erikslunds KF - Farsta IBK 6 - 2 Simon Åbom, Lucas Edberg Erikslundshallen
2017-10-28 18:00 150308030 FBI Tullinge - Vendelsö IK 1 - 3 Aarre Hietanen, Simon Holm Schlemowitz Tullingehallen
2017-10-29 18:15 150308035 Värmdö IF - Hässelby SK IBK 6 - 2 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Värmdö sporthall
2017-10-29 19:15 150308032 Bele Barkarby IF IBF - Tungelsta IF 3 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2017-12-08 18:00 150308031 Vallentuna IBK - Täby FC 7 - 4 Imtiaz Karim, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2017-11-10 20:00 150308041 Hässelby SK IBK - Bromma KFUK-KFUM 2 - 6 William Hilmersson, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-11-11 10:15 150308036 Vendelsö IK - Erikslunds KF 3 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2017-11-12 10:15 150308039 Tyresö Trollbäcken IBK - Vallentuna IBK 3 - 9 Johan Ståhl, Erik Nyman Tyresöhallen
2017-11-12 15:15 150308037 Täby FC - Farsta IBK 3 - 5 Shabbir Ahmed, Hampus Viking Grindtorpshallen
2017-12-01 19:15 150308040 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
2017-12-10 16:00 150308038 Tungelsta IF - FBI Tullinge 3 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2017-11-15 18:30 150308048 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 6 - 4 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2017-11-21 18:10 150308046 FBI Tullinge - Huddinge IBS 4 - 2 Håkan Taxén, Daniel Eklund Tullingehallen
2017-11-29 19:20 150308044 Vendelsö IK - Tungelsta IF 5 - 5 Theodore Hurtig, Hampus Viking Söderbymalmskolan
2017-12-01 18:00 150308047 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 5 - 4 Jan Lingemark, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-12-06 18:30 150308043 Erikslunds KF - Täby FC 10 - 2 Roger Nyström, Imtiaz Karim Erikslundshallen
2018-01-15 20:15 150308045 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 0 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Farstahallen 3
2017-11-18 12:00 150308053 Rotebro IS IBK - Farsta IBK 5 - 2 Per Calmén, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2017-11-18 12:30 150308050 Tungelsta IF - Erikslunds KF 2 - 4 Fredrik Pålsson, Jonas Håmark Tungelsta Sporthall
2017-11-18 17:15 150308051 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 5 - 2 Jessika Forsberg, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-11-19 12:00 150308052 Huddinge IBS - Vendelsö IK 7 - 1 Hampus Viking, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2017-11-19 12:30 150308054 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge 4 - 5 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-11-19 17:00 150308055 Värmdö IF - Vallentuna IBK 5 - 2 Kenny Ly, Rasmus Jansson Värmdö sporthall
2017-11-25 11:30 150308057 Erikslunds KF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 3 Lucas Edberg, Daniel Skantze Erikslundshallen
2017-11-25 12:00 150308063 Vallentuna IBK - Bromma KFUK-KFUM 5 - 4 Fredrik Nensén, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2017-11-25 15:45 150308061 Farsta IBK - Värmdö IF 3 - 3 Leo Odell/Johansson, Oscar Olsson Berglund Farstahallen 3
2017-11-26 13:15 150308058 Tungelsta IF - Huddinge IBS 10 - 2 Leif Karlsson, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2017-11-26 15:15 150308059 Täby FC - Rotebro IS IBK 4 - 6 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2017-11-26 17:15 150308060 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK 1 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Torvalla Sporthall
2017-12-02 12:30 150308064 Huddinge IBS - Erikslunds KF 1 - 10 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tomtbergahallen
2017-12-02 12:45 150308069 Bromma KFUK-KFUM - Farsta IBK 0 - 6 Robert Milerud, Mikael Wiklund Stora Mossen 1
2017-12-02 14:15 150308066 Hässelby SK IBK - Tungelsta IF 3 - 7 Robin Vall, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-12-02 14:45 150308065 Rotebro IS IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 1 Stefano Bianque, Daniel Eklund Rotebrohallen (Nya)
2017-12-03 15:45 150308070 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 3 - 3 Lucas Edberg, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-12-03 19:15 150308067 Värmdö IF - Täby FC 5 - 2 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2017-12-08 19:15 150308072 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK 6 - 4 Hampus Viking, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
2017-12-09 12:30 150308071 Erikslunds KF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Simon Åbom, Fredrik Sandgren Erikslundshallen
2017-12-09 13:30 150308076 Farsta IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Farstahallen 1
2017-12-09 15:00 150308077 FBI Tullinge - Vallentuna IBK 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Mikael Wiklund Tullingehallen
2017-12-09 15:15 150308075 Täby FC - Bromma KFUK-KFUM 2 - 7 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2017-12-10 14:00 150308073 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 0 - 5 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tyresöhallen
2017-12-16 13:00 150308078 Hässelby SK IBK - Erikslunds KF 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-12-16 13:30 150308079 Värmdö IF - Rotebro IS IBK 1 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Värmdö sporthall
2017-12-16 16:00 150308083 Vallentuna IBK - Vendelsö IK 3 - 2 Lucas Edberg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2017-12-16 16:45 150308081 Bromma KFUK-KFUM - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Stora Mossen 1
2017-12-16 17:00 150308084 FBI Tullinge - Farsta IBK 1 - 6 Marco Svenström, Osama Abaied Tullingehallen
2017-12-17 17:30 150308082 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 8 - 2 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2017-10-07 16:45 150308091 Vendelsö IK - Farsta IBK 4 - 3 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Söderbymalmskolan
2018-01-06 12:00 150308087 Rotebro IS IBK - Bromma KFUK-KFUM 4 - 0 Alexander Sommensjö, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-01-07 12:30 150308085 Erikslunds KF - Värmdö IF 6 - 2 Emil Kirchner, Hannes Andersson Grindtorpshallen
2018-01-07 14:15 150308088 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Mats Järnmark, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2018-01-12 19:00 150308089 Tungelsta IF - Vallentuna IBK 2 - 3 Robin Berger, Håkan Taxén Tungelsta Sporthall
2018-01-16 00:00 150308090 Täby FC - FBI Tullinge OW (0 - 5) Grindtorpshallen
2018-01-13 10:00 150308096 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 1 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tullingehallen
2018-01-13 14:45 150308097 Farsta IBK - Tungelsta IF 6 - 5 Marco Svenström, William Albrecht Farstahallen 3
2018-01-13 16:15 150308095 Vallentuna IBK - Huddinge IBS 4 - 3 Niklas Wedin, Oskar Mattsson Hammarbackens Sporthall
2018-01-13 16:30 150308098 Vendelsö IK - Täby FC 5 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Torvalla Träningshall
2018-01-13 17:00 150308093 Bromma KFUK-KFUM - Värmdö IF 3 - 3 Juha Tammerström, Andreas Briselius Stora Mossen 1
2018-01-14 13:30 150308094 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 1 - 3 Fredrik Hallenberg, Hampus Viking Björkebyhallen
2018-01-10 20:00 150308103 Huddinge IBS - Farsta IBK 3 - 3 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Tomtbergahallen
2018-01-20 12:45 150308099 Erikslunds KF - Bromma KFUK-KFUM 6 - 0 Simon Åbom, Dennis Svensson Erikslundshallen
2018-01-20 13:15 150308101 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 1 - 4 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Hässelbyhallen
2018-01-20 15:45 150308105 Tungelsta IF - Täby FC 8 - 1 Fredrik Hallenberg, Mats Andersson Tungelsta Sporthall
2018-01-21 10:45 150308102 Rotebro IS IBK - FBI Tullinge 4 - 2 Per Sundvall, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-01-21 16:45 150308104 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 4 - 3 Kevin Neemé, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2018-01-21 19:15 150308100 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 4 Per Sundvall, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Erikslunds KF 13 11 2 0 80-28 52 35
2. Rotebro IS IBK 13 10 0 3 74-31 43 30
3. Vallentuna IBK 13 8 3 2 53-47 6 27
4. Tungelsta IF 13 7 2 4 61-39 22 23
5. Värmdö IF 13 6 4 3 55-41 14 22
6. Farsta IBK 13 6 4 3 47-36 11 22
7. Bele Barkarby IF IBF 13 6 2 5 52-49 3 20
8. Huddinge IBS 13 6 1 6 56-64 -8 19
9. FBI Tullinge 13 4 4 5 43-41 2 16
10. Vendelsö IK 13 4 2 7 41-67 -26 14
11. Tyresö Trollbäcken IBK 13 4 1 8 37-58 -21 13
12. Bromma KFUK-KFUM 13 3 1 9 38-59 -21 10
13. Hässelby SK IBK 13 1 1 11 34-69 -35 4
14. Täby FC 13 1 1 11 37-79 -42 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-02-03 10:00 150337001 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Andreas Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2018-02-04 12:45 150337003 Tungelsta IF - Värmdö IF 4 - 4 William Hilmersson, Svedje Ohlson Tungelsta Sporthall
2018-02-16 18:00 150337002 Vallentuna IBK - Farsta IBK 4 - 4 Roger Nyström, Imtiaz Karim Hammarbackens Sporthall
2018-02-10 15:30 150337005 Värmdö IF - Rotebro IS IBK 7 - 7 Can Asal, Fabian Magnell Värmdö sporthall
2018-02-11 14:30 150337006 Tungelsta IF - Vallentuna IBK 4 - 3 Mats Andersson, Sezgin Youmer Tungelsta Sporthall
2018-02-11 19:30 150337004 Bele Barkarby IF IBF - Erikslunds KF 3 - 6 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Björkebyhallen
2018-01-27 17:30 150337009 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 3 - 1 Imtiaz Karim, Magnus Berg Rotebrohallen (Nya)
2018-02-18 20:15 150337008 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF 4 - 0 Sezgin Youmer, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2018-03-19 20:10 150337007 Erikslunds KF - Farsta IBK 3 - 1 Erik Nyman, Hampus Viking Farstahallen 3
2018-03-10 16:45 150337012 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Niklas Wedin, Daniel Karlsson Hammarbackens Sporthall
2018-03-10 17:15 150337011 Farsta IBK - Tungelsta IF 4 - 2 Petra Dynesius, Jonas Robertson Farstahallen 1
2018-03-11 15:30 150337010 Värmdö IF - Erikslunds KF 1 - 2 Mario Mallengren, Robin Berger Värmdö sporthall
2018-03-17 11:30 150337015 Farsta IBK - Rotebro IS IBK 1 - 4 Gabriel Nääs, Hampus Viking Farstahallen 1
2018-03-17 16:30 150337013 Erikslunds KF - Tungelsta IF 7 - 5 Lars Reuterhagen, Daniel Skantze Erikslundshallen
2018-03-18 18:45 150337014 Värmdö IF - Vallentuna IBK 3 - 3 Kevin Helly, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2018-03-24 15:30 150337017 Rotebro IS IBK - Tungelsta IF 6 - 3 Peter Kirch, Jakob Nima Sollentuna sim och sporthall
2018-03-24 16:15 150337016 Vallentuna IBK - Erikslunds KF 2 - 3 Carl Kjellstrand, Daniel Skantze Hammarbackens Sporthall
2018-03-25 19:30 150337018 Bele Barkarby IF IBF - Farsta IBK 4 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2018-03-10 17:30 150337019 Erikslunds KF - Rotebro IS IBK 3 - 2 Lars Reuterhagen, Håkan Taxén Rotebrohallen (Nya)
2018-04-07 12:00 150337020 Tungelsta IF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Fredrik Pålsson, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2018-04-07 13:45 150337021 Farsta IBK - Värmdö IF 4 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Farstahallen 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Erikslunds KF 6 6 0 0 24-14 62 53
2. Rotebro IS IBK 6 4 1 1 27-18 52 43
3. Vallentuna IBK 6 1 2 3 18-21 3 32
4. Tungelsta IF 6 2 1 3 23-28 17 30
5. Farsta IBK 6 2 1 3 16-20 7 29
6. Bele Barkarby IF IBF 6 2 0 4 22-23 10 26
7. Värmdö IF 6 0 3 3 18-24 8 25
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-02-03 11:30 150390003 Tyresö Trollbäcken IBK - Bromma KFUK-KFUM 5 - 2 Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-02-03 14:15 150390001 FBI Tullinge - Täby FC 7 - 1 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tullingehallen
2018-02-04 18:30 150390002 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK 5 - 7 Sezgin Youmer, Erik Nyman Torvalla Sporthall
2018-02-10 14:00 150390006 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 3 - 7 Tomas Jansson, Manne Jahnsson Strandhallen - Tyresö
2018-02-11 12:45 150390004 Täby FC - Huddinge IBS 3 - 3 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2018-04-06 18:45 150390005 Bromma KFUK-KFUM - FBI Tullinge 6 - 4 Imtiaz Karim, Shabbir Ahmed Stora Mossen 1
2018-02-17 16:45 150390009 FBI Tullinge - Vendelsö IK 4 - 3 Roland Nester, Christian Högberg Tullingehallen
2018-02-18 15:15 150390007 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK 11 - 4 Mats Andersson, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2018-03-25 11:00 150390008 Täby FC - Bromma KFUK-KFUM 1 - 4 Johan Hessing, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2018-03-10 12:30 150390010 Bromma KFUK-KFUM - Huddinge IBS 1 - 4 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2018-03-10 13:15 150390011 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Aarre Hietanen, Kenny Ly Hässelbyhallen
2018-03-10 17:00 150390012 Vendelsö IK - Täby FC 6 - 4 Kent Kastell, Simon Righarts Torvalla Träningshall
2018-03-04 13:30 150390015 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge 4 - 7 Theodore Hurtig, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2018-03-17 19:45 150390014 Bromma KFUK-KFUM - Vendelsö IK 2 - 5 Per Sundvall, Lars Sundlöf Stora Mossen 1
2018-03-18 15:30 150390013 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tomtbergahallen
2018-03-18 15:45 150390018 Täby FC - Hässelby SK IBK 3 - 3 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Grindtorpshallen
2018-03-25 15:30 150390016 Vendelsö IK - Huddinge IBS 1 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Torvalla Sporthall
2018-03-27 18:10 150390017 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Imtiaz Karim, Jakob Nima Tullingehallen
2018-03-16 20:00 150390021 Hässelby SK IBK - Bromma KFUK-KFUM 7 - 4 Marcus Ackefelt, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2018-04-07 10:00 150390020 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 3 - 8 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Strandhallen - Tyresö
2018-04-07 16:30 150390019 Huddinge IBS - FBI Tullinge 3 - 2 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 6 3 2 1 26-16 2 30
2. FBI Tullinge 6 3 0 3 26-22 6 25
3. Tyresö Trollbäcken IBK 6 4 0 2 27-26 -20 25
4. Vendelsö IK 6 3 1 2 27-21 -20 24
5. Bromma KFUK-KFUM 6 2 0 4 19-26 -28 16
6. Hässelby SK IBK 6 2 1 3 28-36 -43 11
7. Täby FC 6 1 2 3 20-26 -48 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis