Pantamera Ljusröd Lätt (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150334004 Råsunda IS - Norrtulls SK
2017-09-30 16:30 150334003 Vaxholms IBF (A) - Ängby IF 7 - 2 Lucas Edberg, Ida Nedin Vaxholm innebandyhallen
2017-10-01 11:15 150334001 Töjnan IBK - Silverdals IF (A) 1 - 2 Erik Hellgren, David Norman Silverdalshallen
2017-10-01 18:15 150334005 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö 5 - 4 William Albrecht, Lars Sundlöf Mörbyhallen
2017-10-14 09:00 150334002 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 6 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Nya)
150334007 Norrtulls SK - Vaxholms IBF (A)
2017-10-07 13:15 150334008 Ängby IF - Rotebro IS IBK 8 - 15 Gustav Fohlstedt, Gustav Persson Stora Mossen 1
2017-10-07 14:30 150334006 IBF Offensiv Lidingö - Råsunda IS 6 - 1 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Bodals Bollhall
2017-10-08 10:00 150334009 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK 3 - 4 Kevin Helly, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-10-08 16:15 150334010 Silverdals IF (A) - Danderyds SK IBF 8 - 2 Patrik Arvinder, William Grafström Silverdalshallen
150334012 Rotebro IS IBK - Norrtulls SK Sollentuna sim och sporthall
2017-10-21 13:15 150334015 Hässelby SK IBK - Silverdals IF (A) 0 - 7 Jesper Roth, Julius Olesen Hässelbyhallen
2017-10-22 12:30 150334011 Töjnan IBK - Ängby IF WO (5 - 0) Mats Korpi, Emil Kirchner Silverdalshallen
2017-10-22 13:00 150334014 Råsunda IS - Danderyds SK IBF 4 - 5 Björn Larsson, Manne Jahnsson Ulriksdalshallen
2017-10-22 16:00 150334013 Vaxholms IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 10 Daniel Skantze, Niklas Wedin Vaxholm innebandyhallen
150334018 Norrtulls SK - Töjnan IBK
2017-10-28 15:15 150334017 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 2 - 5 Alexander Gruber, Christoph Gruber Bodals Bollhall
2017-11-18 17:00 150334016 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (A) 6 - 8 Leif Karlsson, Richard Jonsson Mörbyhallen
2017-12-09 17:30 150334020 Silverdals IF (A) - Råsunda IS 9 - 3 Sebastian Johansson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2018-02-02 20:00 150334019 Ängby IF - Hässelby SK IBK 4 - 3 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Hässelbyhallen
2017-11-11 11:45 150334022 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 6 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Nya)
2017-11-11 14:15 150334024 Ängby IF - Silverdals IF (A) 6 - 3 Marina Saxon, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2017-11-11 14:15 150334025 Hässelby SK IBK - Norrtulls SK 13 - 4 Erik Hellgren, William Wetterud Hässelbyhallen
2017-11-12 12:30 150334023 Vaxholms IBF (A) - Råsunda IS 5 - 2 Roger Nyström, Magnus Westerberg Vaxholm innebandyhallen
2017-11-12 13:30 150334021 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 2 Axel Göthberg, Gustav Helge Silverdalshallen
2017-11-25 12:15 150334029 Norrtulls SK - Ängby IF 3 - 15 Leif Karlsson, Roger Nyström Gärdeshallen
2017-11-25 18:00 150334028 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 7 - 3 Mats Andersson, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2017-11-26 12:00 150334026 Råsunda IS - Rotebro IS IBK 5 - 6 Adam Lindell, Edvin Leijon Ulriksdalshallen
2017-11-26 13:15 150334030 Silverdals IF (A) - Vaxholms IBF (A) 6 - 2 Daniel Bäckner, Patrik Arvinder Arena Satelliten
2017-11-26 17:15 150334027 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK 6 - 4 Viktor Lindell, Daniel Skantze Mörbyhallen
2017-12-02 10:15 150334034 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 4 Shabbir Ahmed, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-12-02 12:15 150334032 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF (A) 5 - 2 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-12-02 13:30 150334033 Norrtulls SK - Silverdals IF (A) 2 - 22 Oscar Carestam, Alexander Mattsson Engelbrektshallen
2017-12-03 12:00 150334035 Hässelby SK IBK - Danderyds SK IBF 2 - 6 David Solbu, David Norman Hässelbyhallen
2017-12-03 15:00 150334031 Töjnan IBK - Råsunda IS 3 - 3 Andreas Sandgren, Svedje Ohlson Silverdalshallen
2017-12-16 13:30 150334036 Vaxholms IBF (A) - Töjnan IBK 1 - 6 Richard Jonsson, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2017-12-16 13:30 150334038 Danderyds SK IBF - Ängby IF 2 - 6 Mats Järnmark, Mattias Thomasson Mörbyhallen
2017-12-17 13:00 150334037 Råsunda IS - Hässelby SK IBK 1 - 5 Mattias Thomasson, Ricky Bagge Ulriksdalshallen
2017-12-17 15:00 150334040 Silverdals IF (A) - Rotebro IS IBK 1 - 9 Patrik Arvinder, Ebba Kirch Silverdalshallen
2017-12-17 18:15 150334039 IBF Offensiv Lidingö - Norrtulls SK 13 - 1 Daniel Karlsson, Per Sundvall Bodals Bollhall
2018-01-06 14:00 150334042 IBF Offensiv Lidingö - Silverdals IF (A) 2 - 4 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2018-01-06 18:15 150334043 Norrtulls SK - Danderyds SK IBF 1 - 21 Manne Jahnsson, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2018-01-07 12:15 150334045 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF (A) 2 - 5 Håkan Taxén, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-01-07 13:00 150334041 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK 3 - 5 Magnus Berg, Richard Jonsson Silverdalshallen
2018-02-17 15:15 150334044 Ängby IF - Råsunda IS 3 - 2 Gustav Frank, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-01-13 12:00 150334048 Ängby IF - Vaxholms IBF (A) 2 - 2 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Stora Mossen 1
2018-01-13 13:45 150334046 IBF Offensiv Lidingö - Danderyds SK IBF 3 - 2 Samuel Oreland, Petra Dynesius Bodals Bollhall
2018-01-14 09:45 150334047 Norrtulls SK - Råsunda IS 2 - 11 Mats Andersson, Ida Sandberg Engelbrektshallen
2018-01-14 15:00 150334049 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 1 - 1 Daniel Bäckner, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2018-01-14 16:30 150334050 Silverdals IF (A) - Töjnan IBK 1 - 3 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Silverdalshallen
2018-01-20 17:45 150334053 Vaxholms IBF (A) - Norrtulls SK 8 - 2 Oskar Mattsson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2018-01-21 10:00 150334051 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK 4 - 4 Dilshad Abdulla, Johan Ståhl Silverdalshallen
2018-01-21 14:00 150334054 Råsunda IS - IBF Offensiv Lidingö 2 - 2 Lars Sundlöf, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2018-01-21 14:15 150334055 Danderyds SK IBF - Silverdals IF (A) 2 - 2 Wen-chung Tsai, Magnus Westerberg Mörbyhallen
2018-01-21 14:30 150334052 Rotebro IS IBK - Ängby IF 3 - 1 Emil Aronsson, Noah Krona Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 12:45 150334058 Norrtulls SK - Rotebro IS IBK 1 - 7 David Norman, Patrik Arvinder Gärdeshallen
2018-01-27 13:15 150334059 Ängby IF - Töjnan IBK 4 - 2 Andreas Eriksson, Hektor Byfors Stora Mossen 1
2018-01-27 15:30 150334057 IBF Offensiv Lidingö - Vaxholms IBF (A) 6 - 2 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2018-01-28 15:15 150334056 Danderyds SK IBF - Råsunda IS 2 - 5 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Mörbyhallen
2018-01-28 16:15 150334060 Silverdals IF (A) - Hässelby SK IBK 4 - 4 Stefano Bianque, Wen-chung Tsai Arena Satelliten
2018-02-10 11:15 150334062 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 6 Fredrik Nensén, Kevin Neemé Rotebrohallen (Nya)
2018-02-10 13:45 150334063 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF 3 - 5 Viktor Lindell, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2018-02-11 10:00 150334065 Hässelby SK IBK - Ängby IF 5 - 5 Sebastian Johansson, Arne Brovig Hässelbyhallen
2018-02-11 16:15 150334061 Töjnan IBK - Norrtulls SK 9 - 0 Daniel Bäckner, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-02-11 18:45 150334064 Råsunda IS - Silverdals IF (A) 2 - 10 Sampo Friberg, Fabian Magnell Ulriksdalshallen
2018-02-17 15:30 150334068 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 0 - 6 Stefano Bianque, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2018-02-18 10:15 150334069 Norrtulls SK - Hässelby SK IBK 8 - 3 Max Ekstedt, Christian Ljunggren Engelbrektshallen
2018-02-18 14:00 150334066 Råsunda IS - Vaxholms IBF (A) 5 - 1 Fabian Magnell, Mattias Thomasson Ulriksdalshallen
2018-02-18 15:00 150334070 Silverdals IF (A) - Ängby IF 7 - 1 Patrik Arvinder, Richard Jonsson Silverdalshallen
2018-02-18 18:15 150334067 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK 3 - 4 Mario Mallengren, Daniel Eklund Mörbyhallen
2018-03-10 12:15 150334072 Rotebro IS IBK - Råsunda IS 8 - 3 Magnus Berg, Peter Kirch Rotebrohallen (Nya)
2018-03-10 13:45 150334074 Ängby IF - Norrtulls SK 21 - 1 Mario Mallengren, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2018-03-11 13:30 150334075 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 3 Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2018-03-11 15:45 150334071 Töjnan IBK - Danderyds SK IBF 5 - 2 Tony Verho, Sampo Friberg Silverdalshallen
2018-03-11 15:45 150334073 Vaxholms IBF (A) - Silverdals IF (A) 3 - 7 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2018-03-17 09:00 150334080 Silverdals IF (A) - Norrtulls SK 14 - 0 Roger Nyström, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2018-03-17 11:00 150334077 Råsunda IS - Töjnan IBK 4 - 4 Sam Robertsson, Tobias Sonesson Tallbackaskolan
2018-03-17 15:00 150334076 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK 2 - 4 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Vaxholm innebandyhallen
2018-03-18 15:15 150334078 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK 1 - 9 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Mörbyhallen
2018-03-18 18:30 150334079 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 1 - 4 Per Sundvall, Sadjad Nima Bodals Bollhall
2018-03-24 11:15 150334082 Rotebro IS IBK - Silverdals IF (A) 5 - 5 Peter Kirch, Ebba Kirch Rotebrohallen (Nya)
2018-03-24 13:00 150334085 Hässelby SK IBK - Råsunda IS 4 - 7 Robin Vall, Ola Bigestans Hässelbyhallen
2018-03-24 14:30 150334083 Norrtulls SK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 6 Leo Odell/Johansson, Gustav Frank Gärdeshallen
2018-03-24 16:30 150334084 Ängby IF - Danderyds SK IBF WO (5 - 0) Axel Göthberg, Totte Hallgren Stora Mossen 1
2018-03-25 15:30 150334081 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (A) 7 - 3 Richard Jonsson, Mats Järnmark Silverdalshallen
2018-02-04 20:00 150334090 Silverdals IF (A) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 2 Richard Jonsson, Leif Karlsson Silverdalshallen
2018-04-07 14:15 150334086 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 2 - 4 Patrik Arvinder, Mimma Spasic Sollentuna sim och sporthall
2018-04-07 15:30 150334087 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK OW (0 - 5) Vaxholm innebandyhallen
2018-04-08 11:00 150334088 Råsunda IS - Ängby IF 6 - 6 Martin Hjelmberg, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2018-04-08 17:15 150334089 Danderyds SK IBF - Norrtulls SK 7 - 3 Sadjad Nima, Lars Reuterhagen Mörbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 17 13 2 2 96-52 44 41
2. Silverdals IF (A) 18 12 3 3 119-49 70 39
3. Töjnan IBK 17 10 3 4 75-42 33 33
4. IBF Offensiv Lidingö 18 10 1 7 79-64 15 31
5. Ängby IF 18 9 3 6 95-71 24 30
6. Danderyds SK IBF 18 7 1 10 79-82 -3 22
7. Hässelby SK IBK 18 4 4 10 71-77 -6 16
8. Råsunda IS 17 4 4 9 66-81 -15 16
9. Vaxholms IBF (A) 17 5 1 11 58-82 -24 16
10. Norrtulls SK 14 1 0 13 32-170 -138 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 12:45 150336004 Högalids IF - Farsta IBK (A) 1 - 13 Manne Jahnsson, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2017-09-30 13:30 150336001 Värmdö IF - Segeltorps IF 6 - 5 Alexander Rajala, Magnus Berg Värmdö sporthall
2017-09-30 17:45 150336003 Vaxholms IBF (B) - Salems IF 14 - 3 Lucas Edberg, Ida Nedin Vaxholm innebandyhallen
2017-10-01 13:15 150336005 Silverdals IF (B) - Saltsjöbadens IF 8 - 0 Leif Karlsson, Patrik Arvinder Arena Satelliten
2017-10-07 10:15 150336007 Farsta IBK (A) - Vaxholms IBF (B) 6 - 3 Heimo Lyly, My Källström Lyly Farstahallen 3
2017-10-07 13:15 150336010 Segeltorps IF - Silverdals IF (B) 4 - 3 Simon Holm Schlemowitz, Aarre Hietanen Kvarnbergshallen
2017-10-08 09:15 150336006 Saltsjöbadens IF - Högalids IF 12 - 5 Didrik Axen, Wilmer Axén Fisksätra sporthall
2017-10-08 13:15 150336009 Sköndals IK - Värmdö IF 4 - 6 Jonas Robertson, Björn Landin Sköndalshallen
2017-10-21 11:00 150336014 Högalids IF - Silverdals IF (B) 1 - 12 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Liljeholmshallen 1
2017-10-21 15:30 150336013 Vaxholms IBF (B) - Saltsjöbadens IF 5 - 3 Lars Samuelsson, Simon Righarts Vaxholm innebandyhallen
2017-10-22 12:00 150336015 Sköndals IK - Segeltorps IF 5 - 3 Leo Odell/Johansson, Isak Sjöblom Sköndalshallen
2017-10-22 13:30 150336011 Värmdö IF - Salems IF 2 - 11 Theodore Hurtig, Tommy Egman Värmdö sporthall
2017-10-28 11:30 150336018 Farsta IBK (A) - Värmdö IF 5 - 3 Erik Adolfsson, Sadjad Nima Farstahallen 3
2017-10-28 15:00 150336019 Salems IF - Sköndals IK 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Mikael Wiklund Skogsängshallen
2017-10-29 10:00 150336020 Segeltorps IF - Högalids IF 3 - 9 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Kvarnbergshallen
2017-10-29 16:15 150336016 Silverdals IF (B) - Vaxholms IBF (B) 5 - 4 Patrik Arvinder, Daniel Bäckner Silverdalshallen
2017-11-11 15:30 150336023 Vaxholms IBF (B) - Högalids IF 5 - 3 Lars Samuelsson, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2017-11-12 12:00 150336025 Sköndals IK - Farsta IBK (A) 2 - 2 Daniel Kölborn, Manne Jahnsson Sköndalshallen
2017-11-12 14:00 150336024 Salems IF - Segeltorps IF 11 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2017-11-12 18:15 150336021 Värmdö IF - Saltsjöbadens IF 3 - 6 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Värmdö sporthall
2017-11-25 14:30 150336029 Farsta IBK (A) - Salems IF 2 - 5 Oscar Olsson Berglund, Leo Odell/Johansson Farstahallen 3
2017-11-26 11:00 150336028 Saltsjöbadens IF - Sköndals IK 0 - 7 Fredrik Pålsson, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2017-11-26 14:30 150336027 Silverdals IF (B) - Värmdö IF 10 - 1 Daniel Bäckner, Patrik Arvinder Arena Satelliten
2017-11-26 16:00 150336030 Segeltorps IF - Vaxholms IBF (B) 8 - 12 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2017-12-02 12:15 150336031 Värmdö IF - Högalids IF 6 - 5 Erik Nyman, Adam Lindell Värmdö sporthall
2017-12-02 14:00 150336034 Salems IF - Saltsjöbadens IF 14 - 2 Sezgin Youmer, Mats Andersson Skogsängshallen
2017-12-02 15:00 150336033 Farsta IBK (A) - Segeltorps IF 4 - 3 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Farstahallen 3
2017-12-10 09:00 150336035 Sköndals IK - Silverdals IF (B) 2 - 9 Joacim Hansson, Anders Hillebrink Sköndalshallen
2017-12-16 12:00 150336037 Högalids IF - Sköndals IK 0 - 7 Leo Odell/Johansson, Theodore Hurtig Liljeholmshallen 1
2017-12-16 14:45 150336036 Vaxholms IBF (B) - Värmdö IF 5 - 3 Tilde Levinson, Richard Jonsson Vaxholm innebandyhallen
2017-12-17 10:00 150336039 Saltsjöbadens IF - Farsta IBK (A) 7 - 5 Noah Hulin, William Zetterquist Fisksätra sporthall
2017-12-17 13:45 150336038 Silverdals IF (B) - Salems IF 14 - 3 Patrik Arvinder, Ebba Kirch Silverdalshallen
2018-01-06 11:00 150336044 Salems IF - Högalids IF 10 - 4 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2018-01-07 11:30 150336045 Sköndals IK - Vaxholms IBF (B) 11 - 1 Rebecka Edin, Isak Sjöblom Sköndalshallen
2018-01-07 16:45 150336043 Farsta IBK (A) - Silverdals IF (B) 4 - 3 Kevin Neemé, Adam Milestad Farstahallen 1
2018-02-03 12:45 150336042 Saltsjöbadens IF - Segeltorps IF 7 - 4 Johan Ståhl, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2018-01-13 13:30 150336047 Farsta IBK (A) - Högalids IF 3 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Farstahallen 3
2018-01-14 09:00 150336046 Saltsjöbadens IF - Silverdals IF (B) 2 - 7 Svedje Ohlson, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2018-01-14 13:15 150336048 Salems IF - Vaxholms IBF (B) 5 - 4 Kent Budell, Sam Robertsson Skogsängshallen
2018-01-14 16:00 150336050 Segeltorps IF - Värmdö IF 4 - 7 Imtiaz Karim, Magnus Johansson Stuvstahallen
2018-01-20 12:00 150336054 Högalids IF - Saltsjöbadens IF 9 - 10 Wen-chung Tsai, Petra Dynesius Liljeholmshallen 1
2018-01-20 12:15 150336051 Värmdö IF - Sköndals IK 11 - 3 Edvin Leijon, Henry Niss Lager Värmdö sporthall
2018-01-20 16:30 150336053 Vaxholms IBF (B) - Farsta IBK (A) 2 - 6 Oskar Mattsson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2018-01-21 11:15 150336055 Silverdals IF (B) - Segeltorps IF 3 - 3 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-01-27 18:00 150336059 Salems IF - Värmdö IF 1 - 6 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2018-01-28 09:30 150336057 Saltsjöbadens IF - Vaxholms IBF (B) 9 - 10 Didrik Axen, Wilmer Axén Fisksätra sporthall
2018-01-28 16:00 150336060 Segeltorps IF - Sköndals IK 3 - 2 Osama Abaied, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2018-01-28 16:15 150336056 Silverdals IF (B) - Högalids IF 10 - 4 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Silverdalshallen
2018-02-10 12:30 150336063 Vaxholms IBF (B) - Silverdals IF (B) 0 - 6 Viktor Lindell, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2018-02-10 13:00 150336064 Högalids IF - Segeltorps IF 7 - 6 Andreas Bengtsson, Simon Holm Schlemowitz Liljeholmshallen 1
2018-02-10 14:15 150336061 Värmdö IF - Farsta IBK (A) 1 - 3 Fabian Magnell, Adam Lindell Värmdö sporthall
2018-02-11 18:00 150336065 Sköndals IK - Salems IF 1 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sköndalshallen
2018-02-17 13:45 150336069 Farsta IBK (A) - Sköndals IK 4 - 1 Christian Hamnström, Kent Kastell Farstahallen 3
2018-02-18 10:45 150336068 Saltsjöbadens IF - Värmdö IF 11 - 5 Johan Ståhl, William Zetterquist Fisksätra sporthall
2018-02-18 16:15 150336066 Högalids IF - Vaxholms IBF (B) 6 - 5 Daniel Karlsson, Gustav Frank Liljeholmshallen 1
2018-02-18 18:00 150336070 Segeltorps IF - Salems IF 4 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stuvstahallen
2018-03-10 16:00 150336074 Salems IF - Farsta IBK (A) 2 - 2 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2018-03-11 14:15 150336071 Värmdö IF - Silverdals IF (B) 3 - 10 Lucas Werelius, Noah Hulin Värmdö sporthall
2018-03-11 14:30 150336073 Vaxholms IBF (B) - Segeltorps IF 4 - 5 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2018-03-11 15:00 150336075 Sköndals IK - Saltsjöbadens IF 6 - 2 Nicholas Lindgren, Johannes Sandberg Sköndalshallen
2018-03-17 10:30 150336077 Högalids IF - Värmdö IF 6 - 5 Marcus Ljungberg, Johan Ståhl Liljeholmshallen 1
2018-03-18 08:45 150336079 Saltsjöbadens IF - Salems IF 12 - 8 Edvin Leijon, Henry Niss Lager Fisksätra sporthall
2018-03-18 14:30 150336078 Silverdals IF (B) - Sköndals IK 9 - 4 William Grafström, David Norman Silverdalshallen
2018-03-18 16:00 150336080 Segeltorps IF - Farsta IBK (A) 1 - 1 Robin Berger, Magnus Berg Stuvstahallen
2018-03-24 12:30 150336083 Farsta IBK (A) - Saltsjöbadens IF 6 - 5 Jonathan Wallén Brobäck, Anders Hillebrink Farstahallen 3
2018-03-25 12:00 150336085 Sköndals IK - Högalids IF 8 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
2018-03-25 13:00 150336084 Salems IF - Silverdals IF (B) 3 - 8 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Skogsängshallen
2018-03-25 14:15 150336081 Värmdö IF - Vaxholms IBF (B) 2 - 4 Robin Berger, Ida Nedin Värmdö sporthall
2018-04-07 11:00 150336088 Högalids IF - Salems IF 5 - 6 Jonathan Wallén Brobäck, Johannes Sandberg Liljeholmshallen 1
2018-04-08 12:30 150336087 Vaxholms IBF (B) - Sköndals IK 3 - 4 Jelena Spasic, Mimma Spasic Vaxholm innebandyhallen
2018-04-08 14:00 150336089 Silverdals IF (B) - Farsta IBK (A) 3 - 3 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Silverdalshallen
2018-04-08 16:00 150336090 Segeltorps IF - Saltsjöbadens IF 4 - 14 Mikael Wiklund, Shakir Ahmed Stuvstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Silverdals IF (B) 16 12 2 2 120-41 79 38
2. Farsta IBK (A) 16 9 4 3 69-47 22 31
3. Salems IF 16 10 1 5 95-86 9 31
4. Saltsjöbadens IF 16 8 0 8 102-106 -4 24
5. Sköndals IK 16 7 1 8 69-60 9 22
6. Vaxholms IBF (B) 16 7 0 9 81-85 -4 21
7. Värmdö IF 16 6 0 10 70-93 -23 18
8. Högalids IF 16 5 0 11 72-121 -49 15
9. Segeltorps IF 16 3 2 11 64-103 -39 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis